Haarlems Dagblad Europa en Amerika Robert Schuman buitenlandse zaken, belangrijke posten voor socialisten Brand in koelhuizen te Amsterdam is nog niet bedwongen Troepen van India trekken vorstendom Heyderabad binnen Overeenstemming bereikt over verdeling der Marshalldolhrs 63e Jaargang No. Ï9038 Bureaux: Grote Houtstr. 93, Tel. Adv. en Admin. 10724, 14825. Redactie 10600. Direct.-Hoofdred. 15054 Bijkantoor H.N., Soendaplein 37, Tel. 12230 Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Tel. 12713, 10132. Maandag 13 September 1948 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 31 cent, per kwartaal ƒ4,Franco per post ƒ4,50. Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie. Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom en *©precl)tc tjaaclcmscbc Courant (tnno 165-6) Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem DE AMERIKAANSE PERS heeft de af wijzende houding der Britse regering tegenover het Franse voorstel, om een voor bereidende conferentie te houden tot vor ming van een Europees parlement, afge keurd. Zij begrijpt wel dat het een moei lijke zaak is in dit werelddeel zelfs in West-Europa eenheid tot stand te bren gen. Maar zij ziet de dringende noodzaak, in West-Europa's eigenbelang, en begrijpt de houding van Attlee niet. Attlee heeft al Vóór de oorlog verklaard, dat Europa zich moet verenigen of ten ondergang gedoemd is. Na de oorlog heeft hij dergelijke' uit spraken gedaan. Al in de dertiger jaren «nam hij deel aan graaf Coudenhove-Kaler- gi's interparlementaire commissie voor Europese eenheid. Nu acht hij het niet het geschikte moment. „Als het dat nu niet is, wanneer zal het geschikte tijdstip dan aan breken?" heeft de St. Louis Post-Dispatch gevraagd. „Europa worstelt met moeilijke economische problemen, die alleen door eenheid kunnen worderr opgelost. Europa wordt bedreigd door het imperialisme van de Sovjets, een omstandigheid die een krachtige stimulans is, of tenminste behoor de te zijn voor de Westerse volken, om hun onderlinge naijver te doen ophouden en zich voor hun gezamenlijke veiligheid te ver enigen." Ja, wanneer zal „het geschikte tijdstip' aanbreken? Voor diegenen, die bang zijn voor grote verandering en hervorming en voor hen, die zich liever aan oude voor oordelen vastklampen dan de werkelijkheid te erkennen, nooit. Men kan altijd wel mo tieven vinden om aan te tonen dat het huidige moment niet geschikt is. Men kan nu bijvoorbeeld aanvoeren, dat Europese aaneensluiting tegenover de Russen niet tactisch zou zijn als men met hen tot over eenstemming wil komen. Ofschoon er meer reden is voor de tegenovergestelde redene ring, namelijk: dat men tegenover de dicta turen geen vrees, maar krachtige eigen op bouw moet stellen. Een ander argument is de politieke verwording in Frankrijk. Kan men zich nauw aaneensluiten met een volk, dat in zulle een staat van verwarring en verzwakking verkeert? Daar volgt evenwel onmiddellijk de vraag op: denkt men dat die toestand beter zal worden door zijn vraag öm samenwerking eigenlijk: om hulp van buiten te negeren en niets te doen? Tegenover het bezwaar der Franse politieke janboel kan men met meer reden het argument stellen, dat die janboel juist bewijst dat de oude staatkundige verhou dingen in West-Europa hebben afgedaan en dat Frankrijks voorstel betekent: Wij kunnen de toestand niet meer alleen aan. Hetgeen ongetwijfeld van werkelijkheids besef getuigt. Kunnen wij trouwens de toe stand alleen aan? Attlee heeft verklaard, dat hij niet kan vooruitlopen op de komende conferentie van het Britse Gemenebest. Hoe zouden de Dominions denken over een nauwe aaneen sluiting met West-Europa? Men kan moei- lijlc.-aannemen dat de Britse regering dat, als gevolg van haar voortdurende nauwe contact met de regeringen der Dominions, niet zou weten. Zij weet het ongetwijfeld precies. Het Franse voorstel had trouwens geen beslissingen vóór de bijeenkomst der Commonwealth Conference op het oog. Het wilde alleen voorbereidende besprekingen. Zelfs die wees Attlee af. Moet misschien een verklaring gezocht worden in zijn ge zondheidstoestand? Hij heeft enige dagen in een ziekenhuis gelegen. Een rapport over zijn gezondheidstoestand, ondertekend door zes doctoren, is gepubliceerd en heeft er kend dat hij niet alleen lijdende is aan eczeem, maar ook aan een vrij ernstige darmstoornis. De doctoren hebben erop aangedrongen dat hij zijn werkzaamheden sterk beperkt. Als een man van groot initia- tief heeft hij zich nooit doen kennen. Is het niet mogfelijk dat zijn lichamelijke toestand hem de moed tot ingrijpende hervorming voorlopig vrijwel benomen heeft? Met an dere woorden: dat hij erg gedeprimeerd is? Persoonlijke factoren hebben zo vaak rem mend in grote aangelegenheden gewerkt. Al is het mogelijk dat er meer achter de afwijzende houding der Britse regering schuilt. Het Amerikaanse dagblad Washington Post heeft een koen betoog geleverd. Het heeft gezegd dat vrij Europa nu een Brits initiatief verwacht, maar dat Britse geest drift en verbeeldingskracht ten aanzien van Westelijke Unie schijnen te zijn ver dwenen sinds het Plan-Marshall in werking is getreden. Het volk draagt daaraan geen schuld, maar alleen zijn regering. Welnu, zegt de Washington Post, aangezien Europa te bang is, en de meeste kracht ter wereld zich in de Verenigde Staten heeft opge hoopt, moet het initiatief voor een Weste lijke Unie van de V. S. uitgaan. Zowel uit economisch als uit strategisch oogpunt wordt aan dit grote land de verplichting op gelegd, alle vrije volken in een politiek verband te verenigen. Dit is stoere taal. Men bedenkt er meteen bij, dat Amerika voor uitvoering en voort zetting van het Plan-Marshall geen poli tieke voorwaarden aan Europa zou stellen en dit ook tot dusver niet gedaan heeft. Dat is, voor wie er zich in poogt te denken, een gemakkelijk te begrijpen beleid. Het grondt zich op het spreekwoord: met onwillij honden is het kwaad hazen vangen. Zou ec zo bekend dagblad als de Washington Post dit beleid willen wijzigen? Neen, waar schijnlijker is dat het tot de Britten wil zeggen: „Als gij het initiatief niet neemt zullen wij met voorstellen komen, niet voor Europese maar voor een Noord-Atlanti sche Unie (bijvoorbeeld) en dan zullen wij ons dus tot de andere West-Europese lan den richten. En tot uw Dominions." De Washington Post spreekt immers over „alle vrije volken in een politiek verbond." Voor West-Europa's zelfvertrouwen zou een West-Europees initiatief zeker beter zijn. En een verenigd West-Europa zou sterker en waarschijnlijk voordeliger met Amerika kunnen onderhandelen, dan de naties afzonderlijk dit zouden kunnen doen. Maar als het uitblijft, zullen de Ameri kaanse voorstellen tenslotte wel komen. En niet, zoals het Franse voorstel, achteloos behandeld kunnen worden. R. P. De directeur-generaal van het Neder landse Rode Kruis, de heer H. P. J. van Ketwich Verschuur, zal op uitnodiging van graaf Bernadotte naar Palestina gaan om te assisteren bij het reliefwerk. Zondagmorgen is te Stadskanaal een groot kledingmagazijn door brand verwoest. De schade wordt op f 500.000 geraamd. Frankrijk heeft weer een kabinet De Franse radicaal Henri Queuille is ge reed gekomen met de vorming van zijn ka binet. Hij heeft de lijst van ministers Za terdagavond aan president Auriol voorge legd. Zijn kabinet bestaat uit de volgende figuren: Henri Queuille*(radicaal): eerste-mï- nister en minister van Financiën; André Marie (radicaal): vice-premier en minister van Justitie; Robert Schuman (MRP): Bui tenlandse Zaken; Jules Moch (soc.): Bin nenlandse Zaken; Paul Ramadier (soc.): Defensie; Paul Coste-Floret (MRP): Over zeese Gebiedsdelen; Pierre Pflimlin (MRP): Landbouw; Pierre Schneiter (MRP): Volks gezondheid; Yvon Delbos (radicaal): On derwijs; Robert Lacoste (soc.): Handel en Industrie; Robert Betolaud (republikeinse vrijheidspartij): Oud-strijders; Daniël Mayer (soc.): Arbeid; Christian Pineau (soc.): Openbare Werken. Het coalitie-kabinet bestaat uit 32 mi nisters, staats-secretarissen en onderstaats secretarissen, vertegenwoordigers van alle partijen en fracties in de Assemblée, be halve de uitgesproken Gaullisten en de Communisten. Het kabinet bevat drie onmiddellijke premiers-voorganger: Schuman, Marie en Ramadier. Karakteristiek in het kabinet is het aantal radicalen, zoals de premier en vice-premièr en een vooraanstaand lid van de radicale partij in vooroorlogse jaren, Yvon Delbos, een vroegere minister van Buitenlandse Zaken. Toen Queuille er niet in was geslaagd de Gaullistisch gezinden in de Nationale Ver gadering tot een vergelijk te brengen met de socialisten, heeft hij gezorgd voor een zo groot mogelijk aantal portefeuilles voor zijn eigen partij om zichzelf een veilige meerderheid te verzekeren in het parle ment. De samenstelling van zijn kabinet is iets meer rechts dan de vooroorlogse kabi netten ooit waren. Drie van de belangrijk ste ministeries (Binnenland, Arbeid en Defensie) staan thans onder socialistische leiding. Queuille is 12 keer minister van Land bouw geweest en heeft in meer dan 20 Franse kabinetten een portefeuille gehad. Het parlement zal Woensdag weer bijeen komen. In de loop van de week zal worden voorgesteld te stemmen over nieuwe be lastingen, totaal 80 milliard francs, met het eind van het jaar als uiterste betaaltermijn. Het hoofdbestuur van de niet-communis- tische vakverenigingsbond „Force Ouvriè- re". die 2 millioen leden heet te tellen, heeft onmiddellijke maatregelen tot herzie ning der lonen geëist, waaronder een maan delijkse bonus van 3.000 francs (hoger dan door Queuille beloofd), een glijdende schaal, waardoor lonen en prijzen gelijke tred zouden houden, en terugkeer tot een vrije loonschaal. Dit alles gaat direct in tegen de door de nieuwe regering aange kondigde politiek. Tegelijkertijd verwerpt het bestuur elke gezamenlijke industriële actie met „communistische agenten". Nieuwe kolenbonnen Met Ingang van 15 September worden geldig verklaard de bonnen 03 en 04 van dp brandstoffenkaart TA 806. Elk dezer bonnen geeft recht op het kopen van drie eenheden vaste brandstoffen. Om de han del tijdig te kunnen bevoorraden is liet noodzakelijk, dat de aangewezen bonnen zo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 1 October a.s., bij een leverancier worden ingeleverd. Het tekort aan anthraciet is nog steeds zeer groot, zodat de verbruikers ermee genoegen zullen moeten nemen, dat op de bonnen ten dele andere soorten worden geleverd. In omloop zijnde geruchten over het binnenkort vrijkomen van eierkolen en gascokes zijn ongegrond. Het ligt niet in het voornemen, voor het stookseizoen 1948-1949 een verdere bonaanwijzing te doen geschieden. De brandstoffenkaart TA 806 moet evenwel zorgvuldig worden bewaard. Over de brandstoffenkaarten voor kamer bewoners zullen nog mededelingen volgen. Directeur van de UNAC neemt ontslag De Noor Aake Ording, directeur van de UNAC (de organisatie der Verenigde Vol ken voor hulp aan kinderen) heeft zijn ontslag genomen „om gelegenheid te heb ben in het openbaar aan te dringen op voortzetting van deze wereldbeweging onder bescherming van de Verenigde Vol ken". Ording verklaarde dat in geval op 31 December het werk van de UNAC moet eindigen, zoals door de economische en sociale raad is voorgesteld dit neer zou komen op „het doden van een kind, voor dat het groot is geworden". Tot nog top is 17 millioen dollar door de UNAC ingetemeld. Gebouw Amerikaverwoest; gebouw Australië99 met een deel der opgeslagen voorraden behouden De enorme brand in de koelhuizen van het Blauwhoeden- en Vriesseveem in Amster dam woedt nog voort, hoewel sinds Zaterdagmorgen 35000 liter water per minuut in de vlammenzee wordt gespoten. Het koelhuis „Amerika", waarvan reeds een muur is ingestort, moet als verloren worden beschouwd; het aangrenzende gebouw „Austra lië" heeft echter betrekkelijk geringe schade opgelopen en zal na herstel van dc machines der koelinstallatie wel weer in bedrijf gesteld kunnen worden. De vrees, dat de in de pakhuizen opgeslagen voorraden levensmiddelen geheel verloren zouden gaan, is gelukkig niet bewaarheid; vrij belangrijke hoeveelheden vlees, boter en groente heeft men nog kunnen redden. Ook 4000 flessen bloedplasma en 1000 flessen moedermelk van de Bloedtransfusiedienst en de Moedermelkcentrale konden in veiligheid worden gebracht. Statiefoto van Hare Majesteit Koningin luliana Vijandelijkheden ontbrand; de Veiligheidsraad kan weer aan het werk Te New Delhi is officieel bekend gemaakt, dat troepen van India de staat Heyderabad om 4 uur plaatselijke tijd vanochtend zijn binnengetrokken. Zij vielen de staat van drie kanten binnen: In het Noorden van Chanda (Cen trale provincies) uit, in het Westen uit Sjolapoer en in het Oosten te Bezwada. Plaatselijke operaties begonnen in het Zuiden. Binnen twee uur hadden c\e troepen de belangrijke spoorwegstad Ballarsjahnear, in het Noorden van Heyderabad, bezet. De tegenstand werd „zwak" genoemd. Van Sjolapoer uit trok een afdeling In diase troepen het gebied van de Nizam 50 k.m. binnen en bezette Naldroeg, een andere belangrijke stad aan de spoorlijn. In het koelhuis „Amerika" bevonden zich brandhaarden, welke de brandweer nog steeds niet heeft kunnen bereiken. Men was reeds enige tijd bezig in het gehele gebouw de vloeren door beton te ver vangen. Tussen de dubbele betonvloeren was een isolatielaag van kurk aangebracht, welke met mastiek was bevestigd. Deze voor de brandweer onbereikbare isolatie lagen branden nog steeds zeer fel. De vloe ren zijn hierdoor zo heet, dat het water, dat er op staat, kookt. Het brandweer personeel kan er met geen mogelijkheid doorkomen. Men houdt er rekening mee, dat de vloeren gaan scheuren. De machinekelder van het gebouw .Amerika" is volledig uitgebrand Herstel van het koelhuis zal ongeveer anderhalf jaar vergen. Ongeveer 70 ton bevroren Argentijns vlees, welke uit het koelhuis „Australië" is gered, is goedgekeurd voor consumptie Een deel ervan was ontdooid en zal daar om reeds heden onder de Amsterdamse De enorme brand aan de Oostelijke Handelskade te Amsterdam heeft de Amsterdamse brandweer voor een ontzaglijke taak geplaatst. - Een foto van de vuurzee, die op dit ogenblik nog niet geheel geblust is. slagers worden verdeeld Dit betekent echter geen verhoging of verandering in de vleesdistributie van de hoofdstad. Bij onderzoek is gebleken, dat het koel huis „Australië", dank zij de brandgang en brandmuur, die 't scheidden van het pand „Amerika", slechts geringe schade heeft opgelopen. Toch is de toestand kritiek ge weest. Op de zolderverdieping had het vuur zich reeds een doorgang gebaand, maar het resoluut optreden van de brand weer heeft deze weg afgesloten. De levens middelen, die in het pakhuis „Australië" lagen opgeslagen. 600 ton groente en een grote partij boter, zijn verwijderd. Het ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening heeft enkele cijfers bekend gemaakt betreffende de voorraad goederen in de koelhuizen. Onder meer stemd voor export, was daarin opgeslagen 1.700.000 kg boter, welke in hoofdzaak bestemd is voor export, zodat de vernietiging ervan de binnen landse distributie niet in gevaar brengt. Vorige week waren er bovendien 5 mil lioen eieren opgeslagen, waarvan echter een deel reeds was verwijderd in verband met de distributie van de koelhuiseieren. Het aantal opgeslagen eieren is dus niet met zekerheid bekend. Verleden week lag hier nog een zesde gedeelte van de totale voorraad eieren in Nederland opgeslagen. Volgens het ministerie dreigt ook hier geen gevaar voor de distributie. Een partij van 150 a 200 ton bevroren zacht fruit, bijna de gehele productie van een snelvriesbedrijf, is verloren gegaan. Deze hoeveelheid was voornamelijk be- Hier zouden de invallers „aanzienlijke te genstand" hebben ontmoet. Zij maakten twee kanonnen buit. Naar gemeld wordt hebben de Indiase troepen drie belangrijke bruggen aan de Zuidelijke grens veroverd. Officieel is meegedeeld, dat de Indiase strijdkrachten die uit Bezwada optrekken, Bomakaloe hebben bezet, een garnizoen- stad in Moenagala, de Indische enclave ongeveer 16 km. binnen de grens van Hey derabad. De uitbarsting van dit gewapend con flict was reeds Zaterdag te voorzien, toen grote troepenconcentraties van de grenzen van Heyderabad plaats hadden. De rege ring van India heeft hiermede gevolg ge geven aan haar bedreiging, „maatregelen te zullen nemen om aan een chaotische toestand een eind te maken". Deze bedrei ging was gekoppeld aan een ultimatum, gezonden aan de vorst, „Nizam", van Hey derabad, waarin, deze gesommeerd werd een Indias garnizoen toe te laten in Se- coenderabad, een strategisch punt aan de grens. Dit ultimatum werd afgewezen, de Nizam deed een beroep op de UNO. Dit heeft de regering van India niet weerhou den haar voorgenomen „politieke actie" uit te voeren. De Veiligheidsraad zal zich waarschijnlijk spoedig met deze aangele genheid bezig houden. Het woord is aan P e t i t-S e n n Het is ivoorachtige sjireuken cigi nooit nieuw te schijnen, want zijn do uitdrukking van wat is. Mededeling Het verheugt het bestuur van de Stich ting Voorlichting, uitgeefster van dit blad welk bestuur bestaat uit de heren B. F. Enschedé, Robert Peereboom (gedelegeerd lid), mr. F. J. D. Theyse en J. j. Thöne mede te kunnen delen dat gepleegd overleg ertoe geleid heeft, dat de aloude naam Oprechte Haarlemsche Courant met de naam Haarlems Dagblad wordt verbonden. Dit verklaart de verandering in de kop van ons blad, die de lezers vandaag ontwaren. Het betekent dat de namen Haarlems Dag blad en Oprechte Haarlemsche Courant voorgoed verenigd zijn. De Oprechte Haarlemsche Courant, opge richt in 1656 en in 1847 dagblad geworden, was de oudste bestaande courant in Europa. Ook Den Haag gaat feestvieren Koningin Juliana houdt 18 September haar intocht Het Haagse Jubileum Comité heeft ter gelegenheid van de intocht van koningin Juliana op 18 September en gedurende het verblijf van H.M. tot en met 22 September verschillende feestelijkheden georgani seerd. Dit programma omvat allereerst de in tocht op Zaterdag 18 September in de na middag, beginnende aan de grens der ge meente bij het viaduct aan de Laan van Nieuw Oost-Indië. Na aankomst bij het paleis Noordeinde zal ter plaatse door ver tegenwoordigers van het Haagse maat schappelijke, culturele en economisch® leven een bloemen- en een zanghulde wor den gebracht. Op 21 September zal des avonds te Scheveningen een havenfeest worden ge houden, waaraan versierde en verlichte vissersvaartuigen deelnemen. Tot slot zal een vuurwerk worden afgestoken. Op 22 September zal de Haagse jeugd hilde brengen aan Koningin Juliana door de wederopvoering op het sportterrein „Hout- rust" van het juegdopenluchtspel „Wij herdenken". Het ligt in het voornemen van B. en W. van Den Haag om aan Koningin Juliana ter gelegenheid van haar troonsbestijging een ere-avond aan te bieden in de Konink lijke Schouwburg, welke zal gegeven wor den op 20 September. Tevens zal het ge meentebestuur aan het Corps Diplomatique en de regerirrg, alsmede aan hoge Neder landse en buitenlandse autoriteiten op 22 September een diner aanbieden met een daarop aansluitend bal. B, en W. hebben de raad voorgesteld aan deze plannen zijn goedkeuring te hechten en de daarvoor nodige gelden ad 90.000 beschikbaar te stellen. Westelijke eis aan Moskou om „de kaarten op tafel"? De drie Westelijke afgezanten te Moskou hebben om een nieuw onderhoud op het Kremlin verzocht om de kwestie-Duitsland te bespreken. Naar verluidt zijn de afgezanten te Mos kou geïnstrueerd Stalin te verzoeken een geheel bevredigende verklaring te geven, niet alleen voor de klaarblijkelijke ver schillen tussen de "door het Kremlin ge geven verzekeringen en het optreden van maarschalk Sokolofski te Berlijn, maar ook voor andere ontwikkelingen te Berlijn, die, zo meent men te Washington, de pogingen der militaire gouverneurs om tot een ver gelijk te komen „hopeloos in de war hebben gestuurd". Volgens persberichten te Washington zou maarschalk Stalin worden verzocht bevel te geven tot opheffing van de blokkade. Zo niet, dan zouden de Westelijke geallieerden de onderhandelingen geheel afbreken. Al leen de hoi Jing van Frankrijk is te dien aanzien onzeker. Nederland krijgt er 496 millioen, waarvan 84 ten behoeve van Indonesië De raad van de organisatie voor Euro pese economische samenwerking heeft in een communiqué de voorlopige lijst gepu bliceerd van de bedragen aan rechtstreekse hulp, die de zestien aan het plan-Marshall deelnemende landen in het eerste jaar van de uitvoering van dat plan zullen ont vangen. Verder heeft de raad gegevens gepubli ceerd betreffende de bedragen, die de Europese crediteurlanden zullen mogen gen en de debiteurlanden zullen mogen opnemen krachtens het inter-Europese betalingsstelsel. De verdeling van de Marshall-hulp in het eerste jaar luidt als volgt: (alle ge noemde bedragen in dollars) Groot-Brittannië 1263 millioen: Frank rijk 989 millioen; Italië 601 millioen; Ne derland 496 millioen (waarvan 84 mil- Personeel van 't Loo nam af scheid van Prinses Wilhelmina Allen, die op enigerlei wijze verbonden zijn aan paleis Het Loo, hebben Zaterdag afscheid genomen van Prinses Wilhelmina der Nederlanden. Het voltallige personeel van de intendance, de congiergerie, de ko ninklijke boerderijen, de bloemisterij, de moestuin en de houtvesterijen Gortel en Hoog Soeren, alsmede talrijke kinderen van personeelsleden en een groot aantal gepensionneerden trokken langs de Prinses, die gezeten was op het bordes van het pa leis. Twee muziekcorpsen zorgden voor de muzikale opluistering. Een detachement van de paleiswacht besloot de stoet. lioen voor Indonesië); Brits-Amerikaanse zóne van Duitsland 414 millioen; Belgisch.- Luxemburgse economische unie 250 mil lioen; Oostenrijk 217 millioen; Griekenland 146 millioen: Denemarken 110 millioen; Franse zóne van Duitsland 100 millioen; Noorwegen 84 millioen: Ierland 79 millioen; Turkije 50 millioen; Zweden 47 millioen; Triest 18 millioen: IJsland 11 tnillioen. De landen, die vermoedelijk krachtens het inter-Europese betalingsstclsel gehol pen zullen worden, cn de netto-'oedragen, die zij in dit kader zullen toegewezen krij gen, zfjn: Frankrijk 323.300.000; Neder land 71.700.000: Griekenland 66.800.000; Oostenrijk 63.500.000; Noorwegen 31.800.000 Denemarken 6.800.000; Franse zóne van Duitsland 800.000. Deze cijfers moeten alle nog door de administratie van het Marshall-plan wor den goedgekeurd. Weerbericht KOEL WEER. Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: Toenemende bewolking met tijdelijk regen, maar morgen overdag opkla ringen In het Zuid-Oosten van het land aanvankelijk zwakke, overigens meest matige en vooral in de kust gebieden tijdelijk krachtige wind tussen Zuid en West. Koe! weer 14 September: 6.12 uur, onder 18.58 uur 18.15 uur, onder 1.13 uur

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 1