BRANDSTOFFEN Wie danst er weer? Eau de Cologne De Ouwe Gaper Viering door zes speciale voorstellingen en een expositie „Het Gouden Hoekje" Het rijk en de provincie veroorzaken moeilijkheden bij vestiging in de gemeente Mevr. Brassinne- Vulpen-reparatie „D!E MALLE Mrs. BLISS" Dansschool voor H.N. J. VAN DEN BERG 1 FOTO ENGEL VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD HET SCHOUWBURG-JUBILEUM Ook dans en opera Op Donderdag 30 September is het der tig jaar geleden dat de gezellige Haarlemse Stadsschouwburg op het Wilsonsplein in gebruik werd genomen. De tegenwoordige eerste bespeler, de toneelgroep Comedia, geeft op die avond een ga la-voorstelling ter opening van het speciale programma dat een beeld beoogt te geven van de veel omvattende betekenis van het jubilerende theater voor stad en omgeving. Behalve de dramatische kunst zullen namelijk ook dans en opera een goede beurt in deze artistieke zesdaagse proberen te maken. Zodoende wordt met extra winst de schade ingehaald, die in bezettingstijd ontstond, toen het vijfde lustrum uit vrees voor een geenszins gewenste nationaal- sociahstische demonstratie ongevierd moest blijven. Het feestprogramma niet bij benadering worden opgesomd. Toch willen wij enkele van de belangrijk ste inzendingen noemen. Geschilderde por tretten van bekende tonelisten in hun be roemdste rollen zullen de wanden sieren: Else Mauhs, Esther de Boer van Rijk, Wil- helmina van der Horst, Enny Vrede, Fie Carelsen, Charlotte Köhler. Annie van Ees, Louis Bouwmeester, Oscar Tourniaire, Elias van Praag, Eduard Verkade, Willem Royaards, Cor van der Lugt Melsert, Paul Huf, Jan Musch en Cees Laseur. Vrijwel al deze schilderijen hangen thans in de wandelgangen van de grote theaters. Uit particulier bezit komen het portret dat Doeve van Louis van Gasteren maakte en een levensgrote tekening van Frits van Dijk als Kringelein. Een eerste expositie ondergaan bij deze gelegenheid de twee nieuwe beeltenissen van Dirk Verbeek en Bets RanucciBeekman, die voor de Ko ninklijke Schouwburg in Den Haag zijn j bestemd. Men dient er op de eigenlijke feestdag Van Louis Gimberg, Charlotte Köhler, voor te zorgen reeds om half acht aan- Jan Musch, Herman Heijermans en Willem wezig te zijn, want de wethouder voor Royaards zullen er oolj beelden zijn. Dat kunstzaken hoopt op dat tijdstip de jubi- j van laatstgenoemde werd vervaardigd door leum-manifestaties met enkele woorden in onze stadgenoot Mari Andriessen, dat van te leiden. Daarna vertoont Comedia onder Herman Heijermans door Gerrit van der regie van Johan de Meester het anti- j Veen. De pogingen om de Kaftan op te romantische blijspel „De held en de sol daat" van George Bernard Shaw met Ank van der Moer, Lous Hensen, Jules Ver- straete, Han Bentz van den Berg en Guus Hermus in de voornaamste rollen. Na af loop van de op deze voorstelling volgende pauze komt de directeur van de schouw burg, de zich in ieders gunst verheugende heer Herman Deinum, in het spiksplinter nieuwe parelgrijze gordijndécor een aanwinst waar hij terecht zeer trots op is de gelukwensen van belangstellende relaties in ontvangst nemen. Ter opluiste ring van deze avond wordt strijkmuziek ten gehore gebracht. De zaal krijgt door middel van passende versiering een feeste lijk aanzien Op 1 October komt het Amsterdams Toneelgezelschap op bezoek, naar alle waarschijnlijkheid met de verrukkelijke „Driekoningenavond" van Shakespeare. Dank zij een verbetering in de orkestbak is het de Nederlandse Opera mogelijk een uitvoering van „Madame Butterfly" van Puccini te verzorgen. Deze heeft plaats op Zaterdag 2 October. Een volksvoorstelling tegen de gebruikelijke populaire prijzen van „Vorstelijke Emigranten" door Come dia vult de Zondagavond. Om de liefheb bers van een pakkende thriller niet teleur te stellen speelt de Haagse Comedie op Maandag 4 October met Cees Laseur en Paul Steenbergen op het eerste plan „Duet voor twee handen" van Mary Hayley Bell. Het Ballet der Lage Landen besluit het feestprogramma op 5 October onder meer met de première in ons land van „De be hekste costuums" door Leo Kersley op mu ziek van Max Reger. Speciaal abonnement De gelegenheid is opengesteld om een abonnement op de gehele sefie te nemen. Houders daarvan krijgen een vaste plaats, behalve op de gala-avond, waar natuurlijk vele genodigden worden verwacht. Zij heb ben dan echter recht op een eerste keuze uit het niet gereserveerde gedeelte van de zaal en behoeven evenmin als de andere trouwe bezoekers vrees te koesteren, dat zij „in een hoek geduwd zullen worden' want de invités nemen heus niet alle goede zetels in beslag. Mies Deinum ontwierp voor deze bijzon dere gelegenheid een fraaie omslagteke ning voor het programmablad, waarop de beeltenissen van Cor Hermus en Adriaan van der Horst voorkomen. De heren D. J. A. Geluk en J. B. Schuil schreven daarin een toepasselijk artikel. Op Maandag 27 September is de schouw burg gesloten. Dan brengt het gehele per soneel tezamen met de Commissie van Toe zicht een bezoek aan Amsterdam, nadat tevoren de vier oude getrouwen, die van de oprichting af in het theater werkzaam ZÜn, in intieme kring gehuldigd zijn. Tentoonstelling voor de ware liefhebbersvan het toneel Op initiatief van de heer M. Pollatz, dank zij de buitengewone bereidwilligheid van vele kunstenaars en de medewerking van schouwburgdirecties en autoriteiten is het mogelijk gebleken om een tentoonstel ling in te richten onder de veelzeggende titel „De Haarlemse schouwburgen en dertig jaar toneel" in twee zalen van het Frans Halsmuseum. Deze wordt op de vooravond van het ji-hjleum dus op 29 September officieel geopend Wat daar allemaal te zien zal zijn, kan hier, ondanks de eenvoudige opzet, zelfs sporen, waarin Louis Bouwmeester zijn vermaarde Shylock speelde, zijn helaas mislukt, maar wel hebben de organisa toren het onvermoeide en door onblus bare liefde bezielde werk van de heer J. B. Schuil mag in dit verband wel afzon derlijk worden gememoreerd* beslag kunnen leggen op de costuums. waarin Theo MannBouwmeester destijds „Adrienne Lecouvreur" en „Madame Sans- Wij kopen GOUD. ZILVER EN JUWELEN Vooi uw cadeau* en verlovingsringen mei en zonder Inlevering bij G1ERSTRAA1 45. BOER Gêne" speelde en op het „Boefjes-pak" van Annie van Ees. Ter vulling van de vitrines had men onder meer rie beschikking over een foto album van Marie van EysdenVink en een interessante verzameling illustraties en affiches. Van bijzondere waarde is ook de correspondentie tussen Royaards en Heijer mans, een manuscript van laatstgenoemde (Ghetto) en een onuitgegeven toneelstuk van Willem Schürmann. Ter verlening van een Haarlems cachet aan deze belangwekkende expositie, waar op liefhebbers van de theaterkunst niet spoedig uitgekeken zullen raken, dienen o.a.eeu tekening van de vroegere „houten schouwburg buiten de barrière" op het Houtplein, twee rederijkersblazoenen be nevens een bandelier met eretekenen van een landjuweel en een jaarvers, van „onze" Pieter Langendijk in eigen handschrift. Ook aan het werk van dilettanten worden bezienswaardgie herinneringen opgehaald. Er zijn verschillende attracties voor het publiek, dat bij voorbeeld enkele toneel toestellen, zoals bliksemlamp en donder machine mag bedienen. Op de openings avond houdt de heer Schuil een causerie over grote gebeurtenissen in de Stads schouwburg, die op Zondag 10 October her haald zal worden. Op Zaterdag 9 October spreekt de heer Schuil over Rederijkers kamers en de geschiedenis van het Haar lemse toneel. Verder kan men luisteren naar Jan Musch die op Zondag 3 October onder meer de Forum-scène uit „Julius Caesar" van Shakespeare en een fantasti sche vertelling van Edgar Allan Poe ten gehore brengt. De Afdeling Haarlem en Omstreken van de VAKGROEP DETAILHANDEL IN BRANDSTOFFEN maakt bekend dat het, in verband met de toezendingen van het Rijkskolenbureau, haar leden onmogelijk is meer dan de helft Anthraciet af te leveren op de geldig verklaarde kolenbonnen. Op toeslagen voor centrale verwarming kan alleen cokes van de Gasfabrieken worden geleverd. BLOEMENDAALSE GEMEENTERAAD v. d. HART Gedipl Member Intern Dancing Master's Association Londen PRIVé- EN CLUBLESSEN PRIVél.ESSEN OOK AAN BUIS De lessen worden gegeven ln de bovenzalen van Café Restaurant Brinkman. Houtplein. Inl en Inschrijvingen BADHUISSTRAAT 35 TEL 19236 (Adv i Studiebeurzen en -toelagen In vroegere tijd verleende de gemeente Haarlem 3 studiebeurzen van ten hoogste f 1000, 3 van f 600 en 2 toelagen van f 600 Daar Ged. Staten op bezuiniging stonden 'is een beperking ingevoerd tot f 2000 aan beur zen en f 1000 aan toelagên. Daardoor was het onmogelijk aan vele aanvragen te voldoen, steun voor gymnasiaal en middelbaar on derwijs was geheel onmogelijk. Op verzoek van B en W heeft de commis sie van advies voor studiebeurzen een plan beraamd om steun op ruimer schaal mogelijk te maken. Als gevolg daarvan stellen B. en W aan de raad voor over te gaan tot het vormen van een stichting, die zou beschik ken over een stichtingskapitaal, de gemeen telijke subsidie, de bedragen die afgestu deerden terugbetalen, schenkingen, erflatin gen. enz. De kosten voor de gemeente zou den daardoor niet hoger worden. Verwacht wordt dat afgestudeerden er gemakkelijker toe rullen komen gelden terug te betalen als zy de -zekerheid hebber, dat die bestemd zijn om jongelieden te laten studeren die m dezelfde moeilijke omstandigheden verkeien als zij vroeger. Wegens vertrek uit de gemeente heeft de heer U. Hempenius (WD) bedankt als lid van de gemeenteraad van Bloemendaal. Dit werd Donderdag in de raadsvergade ring meegedeeld. Burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex dankte voor hetgeen de heer Hempenius voor de gemeente heeft gedaan en sprak de beste wensen uit voor de toe komst. De geloofsbrieven van zijn opvolger, de heer H. Smidt van Gelder werden onderzocht en*tot toelating werd besloten. De mededelingen van B. en W. over de bouw van zestien woningen te Vogelenzang en de moeilijkheden, welke ontstaan zijn, doordat de minister van Wederopbouw de maximumprijs met 2,50 per M3 verlaagd heeft, was voor vele leden aanleiding vra gen te stellen. I r. De Vassy (Arbeid) vroeg of het gemeentebestuur reeds zover gereed was op 1 September, dat er een morele verplichting van het rijk bestond, dat de bouw tegen de vroegere pry's tot stand kan komen. Indien daarop bevesti gend geantwoord wordt, dan gaf spreker in overweging in overleg met Ged. Staten alsnog te trachten, het doel te bereiken. Spreker vroeg cijfers over gerepatrieerden, evacués en politieke delinquenten, omdat de mededelingen daarover vaag zijn. De voorzitter gaf een overzicht van de werkzaamheden van de architect en deed mededelingen over de brieven, welke verzonden en ingekomen zijn van het Pro vinciaal bureau. Het werk is op 24 Augus tus gegund eri vóór 1 September waren de voorbereidingen gereed. Spreker zegde toe nogmaals pogingen aan te wenden om het doel te bereiken. De gevraagde cijfers zullen t.z.t. verstrekt worden. Ir. De Vassy en anderen vonden het niet juist, dat B. en W. critiek hadden uit geoefend op het Provinciaal bestuur eö departementen, omdat de samenwerking verstoord kan worden. Hiertegen merkte de voorzitter op, dat er, wat het woningvraagstuk betreft, geen samenwerking bestaat, zodat zij niet verstoord wordt. Bij het zetten uit de wo ningen van oud-employés roept het Provin ciaal bestuur de medewerking in van de Kantonrechter. De gedupeerden wenden zich dan tot het gemeentebestuur, dat moeilijk kan helpen. Wat het Rijk betreft, is bekend, dat ouden van dagen voorlopig niet in „Duinrust" terecht kunnen. Thans heeft het ministerie een villa gehuurd voor gezinnen van gehuwde officieren vay de marine. Een familie heeft de villa inmiddels verlaten en haar werd dcor de Rijksgebou wendienst een andere woongelegenheid beloofd. Thans wendt de familie zich tot het gemeentebestuur. Als anderen clandes tien een woning betrekken, wordt er tegen opgetreden. Nu het een departement be treft, moet het ook geschieden. Het rijk stoort zich niet aan de wetten. Ten koste van alles moet tegen praktijken, zoals die zich hier voor doen, worden opgetreden. Een derde gedeelte van het debat was gewijd aan het feit, dat de laagste inschrij ver voor de bouw van de zestien woningen zich teruggetrokken heeft. Dat werd be treurd en de houding werd niet goedge keurd. Ir. De Vassy deelde mee, dat als de naam bij rijksinstanties opgegeven voorat, de aannemer voorlopig niet in aan merking komt voor een bouwwerk, waar voor het rijk toestemming moet verlenen. Onder dank aanvaardde de raad zes na gekomen schenkingen tot een bedrag van 6.000.voor de aanleg van het Open luchttheater. Goedgekeurd werden de voor- Struif. Op het Rozenhagenplein vielen gisteren twee kisten met eieren van een vrachtauto Vierhonderd dooiers glibberden over de klinkers - Eén der jonge dames die de Prins en zijn secretaris op het Middenstandscongres Haarlemse Tulpjes aanbood, heette niet Boel stra, doch D. Poelstra. stellen over herziening van de tarieven voor het nieuwe gedeelte der Algemene be graafplaats, over de bestemming der saldi van het gas- en van het waterbedrijf, over het verlenen van een crediet van 835, voor afsluiting van vleugels der schoolge bouwen van Hartenlustschool en Born- waterschool doordat andere scholen er ge bruik van maken en over het toekennen van een gratificatie aan het gemeenteper- soneel. De heer Leupen werd benoemd tot advi seur voor Woningwet- en schoonheidscom missie. Tot leden van de commissie van advies, inzake Huisvestingsaangelegen heden werden benoemd mevrouw G. M. H. Thöne-De Vries van Doesburgh. en de heren Adr. Cassee. C. Brouwer, H. M. van Weel en A. F. van Went en tot plaatsver vangende leden mevrouw J. Pruijser- Melche» en de heren S. A. Wilson, C. Kroon I. Vuijk en C. de Jong. De raad zal Maandagmiddag om half drie bijeenkomen voor de afkondiging van de wijziging in de grondwet. Het Haarlemse gemeentepersoneel Een gratificatie van 2% voor inkomens beneden f 4500. Bij besluit van de Prinses-Regentes van 3 Augustus 1948 is aan het burgerlijk Rijksper soneel over 1948 een gratificatie van 2 pet. met een maximum van f 50. toegekend, voor zover de jaarwedde een bedrag van f 4380 in een le klas gemeente niet te boven gaat. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft B. en W. van Haarlem uitgenodigd ten aan zien van het gemeentepersoneel de analoge toepassing van vorenbedoeld besluit te be vorderen. Aangezien in dat besluit geen rekening is gehouden met de toekenning van de zoge naamde 5 pet.-toelage, kan de Minister er zich mede verenigen, indien de gratificatie wordt gegeven aan hen, wier jaarwedde een bedrag van f 4500 niet te boven gaat. De on derscheiding welke in meergenoemd besluit is gemaakt voor ongehuwden-niet enige kostwinners kan bij de toepassing voor het gemeentepersoneel buiten beschouwing wor den gelaten. B. en W. stellen de raad voor. de voor het Rijkspersoneel getroffen regeling, doch met inachtneming van vorenbedoelde afwijkingen, ook van toepassing te verklaren op het personeel in dienst dezer gemeente. De daaraan verbonden kosten ramen B. en W. op rond f 110.000. Hoewel de Ambtenarenorganisaties een on gelimiteerde toekenning voorstaan, menen' B. en W.. lettende op hetgeen terzake het vo rige jaar is geschied, niet meer te moeten voorstellen dan de Minister in overweging geeft. Vlotbrug bij De Kooy bezweek onder te zware last Hedenmorgen vroeg is een trailer van een firma uit Hil^rsunvgeladen met klin kers, door de vlotbrug De Kooy bij Den- Helder gezakt. De brug, welke een draag vermogen heeft van negen ton, kreeg een vracht te torsen van vijftien ton. Met een donderend geraas stortte de brug in. De cabine van de trailer bleef boven water, zodat de chauffeur zich zonder veel moeite kon redden. Een meerijder, die op de ste nen in slaap was gevallen, werd op minder aangename wijze gewekt. De schade aan de brug is zeer aanzienlijk. Het scheepvaartverkeer over het Noord hollands Kanaal is gestremd. Het verkeer van Alkmaar naar de Af sluitdijk, dat voor het grootste deel van deze vlotbrug gebruik maakt, moet thans van Alkmaar af door de Wieringermeer naar de Afsluitdijk rijden. Indië helpt Joodse en Arabische vluchtelingen De Nederlands-Indische regering heeft, blijkens officiële mededeling, besloten 350 ton rijst en 250 ton suiker ter beschikking te stellen van Joodse en Arabische vluchte lingen in Palestina. Tien procent van deze hoeveelheden zal onmiddellijk verscheept worden, de rest zal spoedig volgen. Het beschikbaar stellen van dit voedsel geschiedt op verzoek van graaf Bernadotte, bemiddelaar van de UNO in Palestina. Zoals men weet heeft de Nederlandse regering reeds eerder honderd ton erwten en bonen ten behoeve van de vluchtelingen in Palestina afgestaan. Woensdagmorgen omstreeks half twaalf heeft een politie-agent bij de Houtmankade het lijkje van een pasgeboren meisje opge haald. Het bleek, dat het kind dopr een doekje dat in de keelholte was gepropt, was gestikt. Zij die inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich aan het politiebureau Smedestraat te melden. - Twee ploegen van de Haarlemse politie nemen op het ogenblik onder leiding van hoofdinspecteur A. F. Suurendonk en hoofd agent v. G. Kokhuis deel aan de Nationale Politie Schietkampioensehappen te Bussum, waar zij op het ogenblik de vierde plaats bezetten. Op het geweer werden 224. op het revolver 199 punten van de 250, die bijeen geschoten kunnen worden, behaald. Heemstede Een plechtige raadszitting De burgemeester heeft een plechtige raads vergadering uitgeschreven voor de plech tige afkondiging van de verandering in de Grondwet op Maandag 20 September des na middags om half drie ten Raadhuize. West-Europese reacties op de rede van Bevin In welingelichte kringen te 's-Graven- hage gelooft men dat de Nederlandse rege ring een nauwkeurig onderzoek voorstaat van de voorstellen voor de vorming van een West-Europees parlement. Ernest Bevin, de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat der gelijke voorstellen „geen ogenblik de proef van een onderzoek kunnen doorstaan". Naar aanleiding van Bevin's verklaring, dat men geen dak op een onvoltooid ge bouw moet zetten, wordt in deze kringen gezegd, dat „het architectonisch bezien ver standig zou kunnen zijn de toekoms'tige bouw van het dak te bestuderen, terwijl men nog aan het huis bezig is. Het zou zelfs verstandig kunnen zijn de onderdelen van het dak van te voren gereed te maken." Men neemt aan, dat de Nederlandse rege ring de voorstellen niet zal afwijzen of goedkeuren, doch hun bruikbaarheid zal onderzoeken. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaar de Donderdag, dat Frankrijk zal trachten het vijfmogendhedenverdrag van Brussel, „dat het beschouwt als van het hoogste be lang voor de verdediging van West-Euro pa, de grootst mogelijke doelmatigheid" te geven. De woordvoerder gaf commentaar op de verklaring, die de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Bevin, in het La gerhuis aflegde. Duncan Sandys, voorzitter van het internationale comité, dat in Mei het Europese Congres in Den Haag beleg de, verklaarde dat Bevïns rede „had ge werkt als een douche van ijskoud water voor millioenen mensen in alle delen van Europa, die hun hoop gevestigd hadden op de bijeenkomst van een Europeese assem- blée als de volgende noodzakelijke stap op de weg naar Europese eenheid, kracht en vrede". In kringen in nauwe betrekking tot de Belgische regering verklaarde men, dat België bereid is „een gebaar te maken in overeenstemming met zijn naoorlogse bui tenlandse pblitiek" in het kader van de wederzijdse defensieve maatregelen van Engeland, Frankrijk en de Benelux-landen. Dit werd verklaard eveneens naar aanlei ding van Bevins rede. Nederlandse bollensmokkelaars In Engeland voor het gerecht Te St. Austell in Cornwall staat thans de 35-jarige gewezen Nederlandse marineman J. S. terecht. Hij wordt ervan beschuldigd ln het afgelopen jaar 31 millioen anemoon- bollen uit Nederland naar Engeland ge smokkeld te hebben. Voorts had hij de ver ordening op de plantenziekten overtreden, daar geen zending voorzien was van een certificaat van de Nederlandse planten- ziektekundige dienst. Tegenover de politie heeft S. verklaard als verstekeling illegaal Engeland binnen te zijn gekomen. Hij heeft ook bekend twee autoladingen anemoonbollen uit Londen gehaald te hebben waarvoor hij van zekere Van Z. 900 pond sterling had ontvangen. Zij waren afkomstig van een marine vaartuig. Hij was de naam echter ver geten. Van Z. is een bollenhandelaar te San- dersstead. Hij verklaarde aanvankelijk bloembollen van S. gekocht te hebben en pas later anemoonbollen. In 1945 hdïFhij S. in totaal 1.200 pond sterling gegeven. De meeste door hem gekochte goederen waren echter door douaneambtenaren in beslag genomen. Tijdens dezelfde zitting werd eerder J. zeeman aan boord van lïet Nederlandse motorschip „Maartje" (het schip waarmee overgestoken was), veroordeeld tot 25 pond sterling boete omdat hij aan boord van zijn vaartuig vier zakken anemoon bollen had verborgen. OFFICIËLE PUBLICATIE INLEVERING BRANDSTOFFENBONNEN Het CDK deelt mede, dat handelaren in vaste brandstoffen van 20 Sept. tot en met 8 Oct. a.s. de van hun klanten ontvangen brandstoffenbonnen wekelijks bij de distri butiediensten kunnen inleveren ter verkrij ging van aanvullingstoewijzingen. Mode-show Donderdagmiddag hield de firma H. Koster uit de Grote Houtstraat te Haar lem, in samenwerking met de N.V. Heine- mann Ostwald uit Den Haag, een mode show in hotel Lion d'Or. Er waren zes Franse en twee Nederlandse mannequins en er werden uitsluitend Franse modellen getoond. De bedrijfsleidster vertelde ons, dat deze modellen hier worden nagemaakt en daar het materiaal uit Parijs komt, be houden de toiletten geheel het Franse cachet. De bontmantels maakten een zeer ge distingeerde indruk in hun grote verschei denheid. Ze zijn lang tot op de enkels en heel wijd, soms met een wijde kraag over de schouders hangend. Het mantelpakje is veel korter. Het rokje is soms wijd bij een strak manteltje, doch de meeste rokjes zijn heel rfauw, vaak onderaan in plooitjes uit lopend. Enkele rokjes sloten aan de ach terzijde met grote knopen, wat meer typisch dan mooi was. Wijd-klokkende mantels, swagger-model, werden getoond, waarin wij graag meteen een heerlijke reis naar de Zwitserse Alpen hadden onder nomen. Sommige mantels zijn heel smal in de taille en hebben opgevulde heupen. Er was veel verscheidenheid van overigens niet bijzonder felle kleuren. Er wordt trou wens overwegend zwart gedragen. Dit geldt ook voor de namiddag- en cocktail-toiletten. Wij denken aan de zeer smaakvolle zwarte jurk. door de Franse draagster met „Mon Paradis" aangeduid, en aan het heel aparte toilet van grijze zijde, waarbij langs de rok aan weers zijden een bruine strook «afhing, in de taille met plooitjes vastgezet. Wij merkten op, dat bij veel jurken de ruimte alleen aan de achterzijde genomen wordt. Wij zagen geen of nauwelijks zichtbaar opge vulde schouders meer en weer de aflo pende ronde schouder en de raglan-mouw. De cocktail-japon, die langer is dan het na- middag-toilet, is nauw met aangezet volant. Van deze toletten willen wij nog noemen het buitengewoon smaakvolle gemberkleurige „Décembre". De zo goed bijpassende hoedjes waren met veel zorg gekozen. Bij de meeste avondjurken bleef de schouder onbedekt. Qok hier veel verschei denheid en schoonheid. Beeldig was de japon van witte tule met bruine kant en nauwsluitend bruin tule bovenlijfje. A. G. P. S. Kantoorboekhandel de ROOIJ ANEGANG 14 - TELMI963 - HAARLEM (Adv.) SCHEEPVAART Abbekerk, RotterdamSydney pass. 16 Sept. Ouessant. Axeldijk, 16 Sept. v. Batavia te Singapore. Bloemfontein, MombassaAm sterdam 16 Sept. van Port Said. Boschfon tein, 16 Sept. van East Londen naar Port Elisabeth. Ceram, JavaAmsterdam pass. 18 Sept. Gibraltar. Kola Agoeng, BataviaRot terdam pass. 16 Sept. Gibraltar. Nigerstroom, 16 Sept. van Pointe Noire naar Matadi West- land, AmsterdamBuenos Aires 17 Sept. te Las Palmas. Willem Ruys, BataviaRotter dam 16 Sept. van Colombo. Veendam, New YorkRotterdam 20 Sept. te Southampton. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 345% 345.% 290% 290 252% 253% A.K.U 159 158% 170% Nederlandse Ford 327 Nederlandse Kabel 285% v. Berkei's Patent 125% Scheepvaart-Unie 180% Roll.-Amerika Lijn 190 Deli Maatschappij 160% 160% H.V.A 265 262% A'dam Rubber 175 Ned. Handel Mij 163% N.-I. Handelsbank 120% Billiton Mij II 393 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje TIIERESIA-ALIDA te noemen THEA. Haarlem, 17 Sept. 1948. P. E. Willemsen C. E. Willemsen- Terpoorten Vera van 't Hoffstraat 214. Tijd. St. Elisabeth Gasthuis. De Heer en Mevr. WALSTRA geven met grote dankbaar heid kennis van de geboorte van hun Zoon FREDERIK JAN HERMAN Haarlem. 15 Sept. 1948. Kleverparkweg 84. Tijdelijk adres Florakliniek De Heer en Mevrouw C. SCHUILING-KRES geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon CHARLES-W1LLEM Heemstede, 15 Sept. v. d. Spiegellaan 7. Tijd. Florakliniek. Florapark Haarlem. Reden overleed na een geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Ln de ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam: J. Groeneveld-Hensen De teraardebestelling is bepaald op Maandag 20 Sept. a.s. 12 uur op de Noorder Begraafplaats a. d Vergierdeweg. N. C. J. Steffelaar Vrouwenarts AFWEZIG TOT 27 SEPT. Waarn. telef. 11990. J. W. Weener Arts. PRAKTIJK HERVAT DE KLEINE COMEDIE Iedere avond 8 uur, Zondagmiddag 2.15 u. matinée 0 „De Komedianten" in Noël Cowards blyspel: In de titelrol Tilly PerinBouwmeester stampvolle zalen een enthousiast publiek een daverend gelach!! Bespreekt vooral tijdig Uw plaatsen van 11—3 uur. GEBOUW FLORA PRETORIAPLEIN 8 tot 11 uur dansen. Vanaf Zondag 19 Sept. van 4 tot 6 en vai Ook bij ons leert U goed dansen AANVANG DER LESSEN Donderdag 30 Sept. aanv. 7.30 Zondag 26 Sept. van 2.304 Speciale Jeugdcursus. Vraagt eerst ons prospectus. Inschrijving dagelijks van 79 uur aan Gebouw Flora Zondag 19 Sept. vanaf 2 uur GEVRAAGD- 1e. MONTEURS CENTRALE VERWARMING 2e. HULPEN CENTRALE VERWARMING leeftijd 17-18 laar. KELLER St MACDONALD Jansweg 42. Haar- De „A N T I M 0 T beveiligt Uw zomergarderobel Capaciteit 8 kleding stukken Extra lang formaat, geschikt voor Ow „New Look" Versterkte hoeken en treksluiting Uitvoering: extra zwaar gegummeerd linnen, fraaie ruitdessins prijs -j VRIJ VAN PUNTEN POSTBESTELLINGEN WORDE ET SPOED UITGEVOERD ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 op radio reparatie gebied. sl. 1 ebie flacons vanaf 0.60. Wij vullen flesjes met nauwe opening. Vaseline blikken doos 25 ct Klitinol, Haartonicum tegen roos en haaruitval flacon f 2.25. Brillantine grote pot 25 cent LANGE VEERSTRAAT 20 Pasfoto's nodig? Helpt snel: I KLEVERPARKWEG 1 ISPAARNWOUDERSTR. 63 U koopt Uw meubelen het voordeligst in de Meubeltoonkamers Verkoop direct van fabriek Pracht sortering zware Eng goth. mah. en blanke Huiskamers, Slaapk.; blank, mah en Eng Herenkamers. Salons, Clubs, Boekenkasten enz. alle mode-tinten en modellen prima vilt zijde gevoerd in roulo en slappe rand slechts 12»^^

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 6