Karpetten SHOW Vauxhall 1949 Voor vrachten groot en klein moet u hij TEM PO zijn Onder één dak kermopa SHAWLS Rectificatie BIJLESSEN gevraagd Administratieve kracht Hilarius - Foto - Kino Chevrolet vrachtauto Voor betere afdrukken Foto-Engel f75.- HAZEVOET koopt Heropening HOOI, STRO HOUTWOL, TURFMOLM Tapijthuis HL Ineke UW ADRES Meubilair i swvgg I I DINSDAG 28 SEPTEMBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD 3 Schouwburg-personeel vierde feest Jubilarissen kregen zilveren insignes De schouwburgbezoeker, wiens hoed in de vestiaire wordt aangenomen door een vriendelijke dame met een zilveren broche, waarop de contouren van het theater en het stedelijk wapen zijn afgebeeld, die heeft of mevrouw J. M. JanseKlaaren of mevrouw C. VermeijBreek tegenover zich, welke beiden gistermiddag dit insigne verkregen als onderscheiding voor hun der tig jaren trouwe dienst. Zij zijn echter niet de enigen aan wie deze hulde ten deel ge vallen is, want vader en zoon H. P. Ransijn, alle stamgasten van de kleine koffiekamer welbekend, dragen eenzelfde eerbewijs als schild op hun revers. „U hebt een eigenaardig beroep," zei de heer H. Deinum, directeur van de schouw burg, in zijn toespraak tot de jubilarissen, „want uw werkzaamheden beginnen juist op de tijden dat andere mensen meestal uitgaan. En toch vervulde gij uw taak van de oprichting van dit theater af steeds met zoveel plezier dat gij in garderobe of buffet een schitterend voorbeeld voor de gehele staf van medewerkers bent geweest. Mede dank zij uw toewijding heeft onze schouwburg zich bij publiek en artisten zo'n uitstekende naam kunnen verwerven!" Voorts herinnerde hij aan de bescheiden viering in de bezettingstijd van het 25-jarig jubileum, waarvan de buitenwacht niets heeft vernomen. Even hartelijk gemeend waren de woor den, waarmede wethouder D. J. A. Geluk de felicitatie van het gemeentebestuur over bracht. „U bent in de loop der jaren een deel van de schouwburg geworden, zodat wij zelfs wel eens vrezen dat de boel hier zonder u niet meer draaien kan. Door in de schouwburg opgewekt hun plichten waar te nemen, aldus luidde sprekers slot som, hebben zij indirect een culturele in stelling gediend. De heer F. W. van den Broek, die slechts twee jaar later in dienst kwam en nog steeds de gasten hun balconplaatsen wijst, bood met enige hartelijke woorden de ge schenken van het gezamenlijk personeel aan en een deputatie van 't Concertgebouw voegde daar bloemen aan toe. Ter viering in eigen kring van het dertig jarig beslaan van de schouwburg hadden alle dertig personeelsleden een vrije dag, die gezamenlijk werd doorgebracht. In de grote foyer namen de leden van de Com missie van Toezicht of: Commissie van advies voor Toneelzaken, zoals zij tegen woordig heet uit eigen beweging de hon neurs waar. Zo zag men een populaire kan tonrechter de thee rond dienen, terwijl een niet minder geacht raadslid alle aanwezigen een gevulde koek presenteerde. Na afloop van dit hyperdemocratisch en aangenaam ceremonieel ging men, de wethouder voor Kunstzaken en de voltallige Commissie in cluis, per extra tram naar Amsterdam om daar eerst gezamenlijk te dineren en ver volgens in Carré de poppetjes te zien dan- sen. Henriëtte Davids riep van de planken de feestvierenden haar beste wensen toe. ,,Ik hoop nog vaak in jullie midden te mogen spelen!" was haar laatste woord voor de revue begon. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 27 September 1948 BEVALLEN van een zoon: 23 Sept., C. Blom—van der Walt: 25 Sept., T. W. Venm- kerGigengack; A. E. de Vriesvan Wort; H. C. Kievit—Mantel; M. M. Lablans—van Koningshoven: 26 Sept., T. C. van Wilsum— Plantjé; M. M. Zuurhout—Werba; L. Iking Groeneweg; H. van Beelen—van Steijnen; W. H. Beunder—Kist de Ruijter; N. J. Koo- ,men—van der Wulp; 27 Sept.. J. G. Nieuw- stratenBogerd; J. W. RoestRietman. BEVALLEN van een dochter: 24 Sept., J. N, Klok—Brenk; 25 Sept., M. H. Costerus— Flipsen, 2 d,; 26 Sept., M. W. Glas—Wijtvliet; H. C. AdriaanseHijmans; C. Koekenbier van den Kerkhof; 27 Sept., J. Hendrikx I Lazet. OVERLEDEN: 24 Sept.. J. H. Koopmans— i Specht, 68 j., Burg. Sandbergstraat; S. Ree- kers, 87 j„ Ripperdapark; R. Smit, 15 d., Alte- nastraat; 25 Sept., M. Bakker—Mosch, 50 j., Bakenessergracbt; M. S. van Lintter Pelle, 43 j., Raafstraat; 27 Sept., E. Bakker, 70 j.. Ged. Schalkburgergracht. ^Goederen naar alle plaatsen TELEFOON 20020 ROZENSTRAAT 13 (Adv.) Agenda voor Haarlem DINSDAG 28 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Chopin-avond Theo van der Pas, 8 uur. Stadsschouwburg: Gezel schap Chiel de Boer. 8 uur. Luxor: „Anna Karenina", 18 j., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. City: „Ik doodde mijn kind". 18 j., 2, 4.15, 7 en 9,15 uur Spaarne: ..De rode duivel", 14 j., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Op het scherp van de snede", 18 j., 2.30. 7 en 9 15 uur Rem brandt: „De klokken van St. Mary", alle leeft,, 2. 4 15 7 en 9.15 uur Palace: Humo- resque" 18 j., 1,45, 4. 6.45 en 9.15 uur WOENSDAG 29 SEPTEMBER Wilhelminakcrk: Ned. Bijbelgenootschap, filmvertoning „Geen grenzen meer". 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. De directeur van de Stadsschouwburg te Haarlem, de heer H. Deinum, spreekt in de grote foyer de jubilarissen toe. Men ziet er hier slechts arte: geheel links de heer 11. I'. Ransijn Sr. en in het midden de- beide dames van de vestiaire bij Het ballet van Monte Carlo nu ook in Haarlem? Er worden onderhandelingen gevoerd met het „Grand Ballet de Monte Carlo" van de Markies de Cuevas, dat op het ogen blik met enorm succes te Londen optreedt, voor een tweede serie voorstellingen in ons land. Als deze tournée, die dan ongeveer tien dagen zal duren, doorgang vindt, kan het vermaard gezelschap medio November Haarlem worden verwacht. Wie onze geestdriftige verslagen van de opvoeringen in Mei zowel te Amsterdam als 's-Gravenhage heeft gelezen, zal zich herinneren dat de eerste solisten Rosella Hightower, André Eglesvsky, Marjorie Tallchief, George Skibine, benevens de jeugdige Ethéry Pagava tot de beste dan sers ter wereld gerekend mogen worden, Aan het reeds indrukwekkende répertoire zijn inmiddels drie nieuwe balletten toege voegd, onder andere van Serge Lifar en George Balanchine. Er wordt hard gewerkt ij Co media Onder regie van Jan Teulings studeert de toneelgroep Comedia thans het aardige blijspel „Little lambs eat ivy" van Noel Langley in, dat hier ter stede op 16 Octo ber onder de titel „Kleine kinderen wor den groot" voor de eerste keer vertoond zal worden. Mary Dresselhuys komt de hoofdrol vertolken. De afdeling, die over enkele dagen uit Indonesië terugkeert, geeft reeds op 7 Oc tober één enkele voorstelling van het oude beproefde successtuk „Hélène" van Paul Géraldy, dat vroeger ook wel onder de oorspronkelijke naam „Aimer" werd ge speeld. Mimi Boesnach, Fons Radema kers en Gijsbert Tersteeg bezetten de drie rollen van vrouw, minnaar en echtgenoot. Dat is de laatste keer dat men hier Gijs bert Tersteeg bij Comedia aan het werk kan zien, want voor de rest van het sei zoen is hij aan het Ruys-ensemble verbon den, Inmiddels zijn onder leiding van Johan de Meester de repetities begonnen van „A streetcar named Desire" van Ten nessee Williams, dat waarschijnlijk „Tram lijn Begeerte" komt te heten Ank van der Moer, Mimi Boesnach en Guus Hermus staan bovenaan de spelerslijst. Kinderkoorconcert in de Grote Kerk A.s. Donderdagavond zal door het kin derkoor Inter-Nos, dirigent Jan Booda, in de Grote Kerk een concert gegeven wor den. Als solisten werken mee Corry Bijster en Herman Hülsmann. Uitgevoerd worden „In het kroningsjaar" van Ph. Loots en de bekende „Ruyter Cantate". De Michiel- partij, zal door een jongen uit het koor ge zongen worden. Schoolvoorstelling van „De Keizer had een Edelknaap" De jeugd kan onbarmhartig critisch zijn, maar oordeelt meestal zuiver. Het gebrek aan rustige aandacht voor de hedenmorgen in het Rembrandt-theater gegeven school voorstelling van het min of meer histori sche toneelstuk „De Keizer had een Edel knaap" bewees duidelijk dat de in de zaal aanwezige kinderen andere wensen koes terden dan door dit weinig opwindend spel bevredigd werden. Rob Geraerds en Rie Beyer, die toch heus wel hebben aangetoond te weten aan welke hoge eisen goed en zo men wil opvoedend jeugdtoneel moet voldoen, ontleenden hun stof ditmaal niet aan de rijke sprookjes litteratuur, doch aan de aprocriefe vader landse geschiedenis. Dat prins Willem van Oranje voor het voetlicht werd gebracht, kan zn kort na de nationale feesten nauwe lijks verwondering baren. Doch dat men deze trouwe held kwam voorstellen als een brave jongen, die altijd nauwgezet zijn „huiswerk" maakte en die steeds meer lof van Karei de Vijfde kreeg toegezwaaid als beloning voor zijn goed gedrag, paste slecht in de kraam der kinderfantasie. Geef de jeugd torh voortaan de manmoedige avon- turen, die meer tot haar verbeelding spreken! Aan de opvoering was overigens, zoals men dat gewend is geraakt, veel zorg be steed. De spelers verrichtten hun werk met overleg en liefde. Rob Geraerds was zeer komisch als de keizer, die geen pudding mag eten om zijn gezondheid te sparen en bracht in het laatste bedrijf voldoende scherpte in zijn stem, om eindelijk ook aan zijn waardigheid en macht te doen geloven. De liederen van de minnestreël werden ge zongen door Joop Doderer en gecomponeerd door Marike Meier. Het was de eerste keer dat ook leerlingen van Heemsteedse scholen een dergelijke ochtend in Haarlem bijwoonden. DAVID KONING. Herenweg tot Zandvoortselaan morgen weer berijdbaar Met ingang van morgen zal het uit Haar lem komende verkeer naar het Zuiden tot de Zandvoortselaan weer over de Herenweg worden geleid. Het verkeer naar Zandvoort kan dan van de Zandvoortselaan gebruik maken, dat naar Den Haag wordt via de Lanckhorstlaan. de Heemsteedse Dreef, het Wipperplein, de Camplaan en de Van Merlenlaan naar de He renweg omgelegd, zolang deze tussen Zand voortselaan en Van Merlenlaan afgesloten is. In omgekeerde richting wordt dezelfde route gevolgd. POLITIERECHTER In de zaal van de kleine zonde hing gis teren een kregelige atmosfeer, toen twee kleine mannen tekst en uitleg moesten ge- van van hun vuistgevecht. De zwaarst be schadigde was getuige (zoals gewoonlijk) en hii vertelde op bittere toon over alle din gen die hem waren aangedaan door zijn medebewoner, die blakend van welstand maar met boze rimpeltjes tussen de ogen in de verdachtenbank verbleef. „Altijd narigheid in huis meneer", zei de geslagene, „altijd maar sarren en treite ren. En toen 'ie me serviesgoed tegen de wereld smeet. ,,'s Nietes", zei verdachte, „ik stond me in de keuken te wassen en toen zijn de kopjes in de gootsteen gevallen. Van agi tatie. En hij heeft het eerst gestompt. Uit noodweer heb ik me toen verdedigd". Men zag de getuige paf gaan staan. „Ik leg me hand op z'n schouder meneer om de keuken uit te gaan en toen grijpt 'ie me vast. Ik ben nog maagpatiënt ook", zeide hij trillend van verontwaardiging. Een tweede getuige zei opgemerkt te hebben, dat verdachte bij het handgemeen inderdaad „actiever" was geweest. De Officier was erg vergramd op de boosdoener en gaf hem de verzekering dat hij er,niet mee klaar was, nu hij zijn me debewoners het huis uit getreiterd had. „Ik zal er voor zorgen, dat 'i weer andere men sen in huis krijgt", zei hij. „Prettig als je die andere mensen bent", hoorde men de publieke tribune denken. Twee weken was de eis. Vïjf-en-twintig gulden boete luidde de uitspraak. Daarna kwam er een werkster binnen, die. twee tafellakens van haar mevrouw had ontvreemd. „Waarom ik dat deed?", vroeg ze strijdlustig. „Die mevrouw hep van mij verteld dat ik stal. Dat hep ze ge- loge en zoiets laat ik niet op me zitte". ,.U wou die beschuldiging dus even waar maken", zei de Officier, „een merkwaar dig verweer. Drie weken gevangenisstraf". Zij kreeg tien dagen. Nummer drie was een koopman uit Am sterdam, die een tijdje geleden stom dronken vervoer van Haarlem naar zijn woonplaats had gezocht. Men wou hem op het station geen kaartje geven en om zijn ontstemming te luchten had hij toen een ruit bij het loket ingeslagen. Kosten 82 plus een schikking 25 wegens openbare dronkenschap. Reden waarom de rechter de gevraagde tien dagen maar omzette in een voorwaardelijke straf. Om het niet te overdrijven. Het laatste nummer op het programma was niet verschenen en dat was maar beter ook, want deze heer maakte er een ge woonte van zijn huwelijksleven op te vro lijken door met meisjes uit te gaan en de kosten van die uitstapjes te bestrijden door de schepsels hun geld afhandig te maken. Als navrante bijzonderheid wist de Officier te melden dat deze grand seigneur met een rijksaanstelling naar Indonesië was ver trokken op een maandsalaris van 500. Wanneer hij nu verlof krijgt, kan hij dit doorbrengen in de gevangenis om de tegen hem geëiste en uitgesproken straf van drie maanden te ondergaan. Humoristische historie Een veertigjarige Haarlemse humorist had in 1945 van het Beheersinstituut een inboedel in bruikleen gekregen. Deze in stelling begon zo langzamerhand op betaling of teruggave van de goederen aan te drin gen, hetgeen de artist niet zeer te stade kwam, want hij had ze op een ogenblik van „geldschaarste" van de hand gedaan. Hij meende echter een zeer helder ogen blik te hebben, toen hem te binnen schoot, dat, indien hij het door hem getekende en bij het Beheersinstituut bewaarde contract kon bemachtigen, men hem „niets kon maken." De man dronk zich een flinke hoeveel heid moed in en begaf zich op weg naar hotel „den Hout", waarin het Beheers instituut is gevestigd. Via een lantaarnpaal werkte hij zich naar de eerste verdieping en verbrijzelde een ruit. Achter het venster stond een schrijftafel en daarop lagen pa pieren. De humorist deed er een fikse greep naar. Bij het batterijlampje van een inmiddels toegesnelde surveillant kon hij beseffen, dat zijn contract er niet, maar hij er wél bij was. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Sportief, voornaam, elegant Geweven uit zachte, natuur- j zuivere wol. Zeer chicMet recht een shawl voor hem of haar, die hoge eisen stelt. Dokter D. Hubert gehuldgd Maandagavond is in het Sportpark restau rant te Heemstede een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het afscheid van de heer D. Hubert, als medisch leider van de Heem steedse Reddingsbrigade en van de afdeling Heemstede van de E.H.B.O. Nadat het amateur-ensemble „De grote K" met succes enige nummers ten gehore had gebracht, sprak de heer J. Hessels. voorzitter van de Reddingsbrigade In de eerste jaren na de oprichting in 1919 hebben enige adviseurs hun medewerking verleend, doch in 1923 werd aan de heer Hubert het verzoek gericht als medisch leider op te treden. Vijf en twin tig jaar heeft hij zijn krachten gegeven. Als dank voor het vele werk werd dokter Hubert het erelidmaatschap aangeboden. Bovendien ontving hij als geschenk een babyweegschaal voor de medische praktijk. De heer J Ruhl, voorzitter van E.H.B.O., bood het erelid maatschap van deze organisatie aan. Verder spraken de heren H. J. W, B. Disselkoen, wethouder, namens het gemeentebestuur, dokter J. J. van Luin. Stassen, districtsecre taris van E.H.B.O., J. Molenaar, oprichter van de Heemsteedse Reddingsbrigade en A. Be- rentsen, hoofdinspecteur van politie, namens de vroegere Luchtbeschermingsdienst. Als opvolger van dokter Hubert zal optre den dokter A. J. Degener. In Voorschoten gestolen goederen in beslag genomen In een fabriek te Voorschoten zijn enige diefstallen gepleegd. Naar aanleiding daarvan i heeft de rijkspolitie van Voorschoten mei assistentie van de Haarlemse recherche een onderzoek ingesteld in Haarlem Huiszoekin gen zijn verricht en het resultaat was, dat bij een grossier 2800 pannen en 2160 eierlepeltjes in beslag zijn genomen, bij een kapper 2450 zijkammen en bij de monteur G. J. B. een grote partij vulpenhouders, soepkommen, kammen, hoedendozen, eierdopjes, eierlepel tjes compóteschalen, papschalen en rijwiel- handvatten. De monteur, die in de fabriek werkzaam is, had de goederen gestolen. Hij is in arrest gesteld. Ook werd in zijn woning een partijtje granaten in beslag genomen. Naar de herkomst wordt een onderzoek ingesteld. Gulden trek" naar Haarlem In Haarlem heeft de Katholieke manlijke Jeugdbeweging uit het bisdom Haarlem een „gulden trek" gehouden. Twaalfhonderd jon gemannen waren uit vele plaatsen bijeen gekomen. Na een H. Mis in de Sint Jozefs- kerk aan de Jansstraat te hebben bijgewoond, nam de jeugd deel een excursies naar de basiliek en de hofjes. Ook werd een spel ge houden. waarbij de verkenners de opdracht kregen een „terroristenbende" te ontmas keren. Mgr. N. L. A. Ammerlaan, vicaris-generaal van het bisdom, celebreerde een lof in de kathedraal. Voor het lof zijn gaven aange boden, waardoor het mogelijk zal zijn in de kapel van de H. Aloysius een altaar te bouwen. Christelijke kleuterschool De opening van de Christelijke Kleuter school „Bloemendaal-N.Santpoort-Sta tion", zal plaats vinden op Zaterdagmid dag 2 October in het gebouw „De Toorts", gelegen aan de Duinweg. SCHEEPVAART Alderamin, BombayRotterdam, 27 Sept. te Suez Arkeldijk, 28 Sept. van Rotterdam te New York. Breda. 27 Sept. van Antofa- gasta naar Valparaiso. Delft, 28 Sept. van Cristobal te Curacao. Duivendijk, Rotterdam —Vancouver, 27 Sept. van Curacao. Heelsum, 27 Sept. van Kaapstad naar East Londen. Mariekerk. RotterdamJapan 27 Sept. te Alexandrië. Meliskerk. AmsterdamWest Afrika, pass. 27 Sept. Las Palmas. Merwede, 27 Sept. van Calcutta naar Rotterdam. Mod- jokerto. 27 Sept. nog te Soerabaja. Noordwijk, Cardiff—Labrador. 27 Sept. te St. Michael- baai. Pericles, CubaRotterdam, pass. 27 Sept. Start Point. Salatiga. Rotterdam—Java 27 Sept. van Penang. Sibajak, BataviaRot terdam 27 Sept. ter hoogte van Port Sudan. Stad Haarlem, 28 Sept. van Rotterdam te Savona verwacht. Sumatra. Amsterdam Java pass. 27 Sept. Gibraltar. Tabian. 27 Sept. van Batavia te Djeddah. Tamo, Rotterdam- Buenos Aires, pass. 27 Sept. Ouessant. West- land, AmsterdamBuenos Aires. 27 Sept. v. Bahia. Waterman, Rotterdam—Batavia, pass. 27 Sept. Rasbenas iRoode Zee). Bloemfon tein. KaapstadAmsterdam. 27 Sept. te Ant werpen. Garoet, JavaRotterdam, pass. 28 Sept. Algiers. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers gisteren 333 y* 283 244 1571/2 174 y2 317 277 125 174 174 153% 257 163% I57y2 116 399 Openings koersen 333.K 281 241% 156% 17334 153 259 1631/2 - In Den Haag zal op 15 en 16 October het nationaal vredescongres „Vredesopbouw worden gehouden door de „Nederlandse Beweging tot Bevordering van Internationale Vrede en Internationale Veiligheid". De 24-jarige J. S. uit Den Haag is op het station Schiedam op het ogenblik, dat de eleetrische trein uit Rotterdam naderde, van het perron gevallen en door de trein over reden. Hij is zwaar gewond en in een zieken huis opgenomen. Door een aantal bij handel, verkeer en industrie betrokken firma's en maatschap pijen i& opgericht de stichting „Benelux Handelskoers", ter bevordering van handel, industrie en verkeer in Beneluxverband. Het secretariaat is voorlopig gevestigd Heren gracht 149, Amsterdam-C. De tabaksoogst 1948 van Sumatra's Oostkust wordt op 15 a 16.000 pakken ge raamd. In 't eerste na-oorlogse oogstjaar was de productie 750 pakken. De gemiddelde oogsten vóór de oorlog bedroegen 125.000 pakken. De productie der Nederlandse mijnen was zowel voor 1947 als voor 1948 geraamd op 7.200.000 ton steenkool. Door tekort aan personeel en doordat de gemiddelde presta tie beneden het gemiddelde bleef, was de productie in 1947 6.082.201 ton. Dit jaar zal waarschijnlijk 6.700.000 ton bereikt worden. De verkoop in Amsterdam van het officiële feestprogramma van het regerings jubileum van Koningin Wilhelmina en van de inhuldiging van Koningin Juliana heeft een bate opgeleverd van f 8000. Dit bedrag is overgedragen aan het comité Nationaal Hul deblijk en bestemd voor de kankerbestrijding. HAARLEM EN OMGEVING De Commissie voor Huishoudelijke Voor lichting en Gezinsleiding te Heemstede houdt Vrijdagavond 1 October een bijeenkomst in de cantine aan de Heemst. Dreef waarin de film „Hier zijn de kleuters" vertoond zal worden. Vooraf houdt mejuffrouw Slgmond een causerie over „Het Bestaansrecht van de commissie". Op 9 October geeft de Dcmocratlsch- Socialisfische Jongerenvereniging „Nieuwe Koers" in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem een propaganda- avond waar de heer W. F. Happé zal spre ken. de „Pitleuners" het stuk „De Appel van Eris" van Charivarius zullen opvoeren en het politiek cabaret „De rode pijl" voor hu mor en satire zal zorgen. De heer C. F. Keijser, voorzitter van de Eerste Coöperatieve Associatie voor Lijkbe zorging. zal Woensdagavond in restaurant Brinkmann op een bijeenkomst van leden spreken over de historische ontwikkelings gang van het uitvaartwezen in de loop der tijden. Lichtbeelden zullen daarbij vertoond worden. De als verdacht van de inbraak in het Luxor-theater aangehouden Hagenaar A. heeft ook bekend, dat hij enige tijd geleden uit het kantoor van het theater een camera heeft gestolen. Het toestel heeft hij aan een rijwielhandelaar in Den Haag voor f 100 ver kocht. Een twee cn veertigjarige slager is door de Haarlemse politie aangehouden, verdacht van diefstal van vlees liit het Openbaar Slachthuis. Twee jongens van twaalf jaar zijn op heterdaad betrapt bij het stelen van lood uit een woning in de Barnesteeg. Zij zijn aan de afdeling kinderpolitie overgegeven. Dr. Ch. de Beus, Ned. Hervormd predi kant te Bloemendaal, ontving een beroep naar Dordrecht. B. en W. van Heemstede hebben de vol gende voordracht opgemaakt voor de benoe ming van een onderwijzer aan de ULO (BronsteeschooD: 1. H. Mein te Bellen; 2. C. van Loenen te Tiel en 3. J. M. Wester te Wolvega. De school wordt bezocht door 222 leerlingen. De minister van Onderwijs heeft goed gevonden, voor de duur van het schooljaar 1948/49 boven de salarissen van de reeds aan de school verbonden leer krachten, rijksvergoeding te verlenen voor het wettelijke salaris van een zevende onder wijzer van bijstand, mits en zolang het aantal leerlingen tenminste 211 bedraagt. De heer H. Volkcr te Heemstede is te Leiden geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. In de gisteren geplaatste ad vertentie van Dansschool Kwekkeboom, Zijlweg 49 staat dat voor de vervolgles nog eige Heren kunnen wor den ingeschreven. Dit moet zijn: nog enige Heren. in Schei- en Natuurkunde. Brieven no. 1727. Aangename Bijverdienste. Spaarkas vr. DAME voor enige midd of avonden p. w. Aanvang f 50 p. m. Uitv. soil, no. 1728. Technisch Handelsbedrijf te Haarlem vraagt in bezit van diploma Boek houden. Brieven no. 1757. GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866 Alles voor foto amateurs. En goedkoper Te koop: een open laadbak, dr.verm. 2500 kg. Adres: Hoofdstr. 00" Santpoort. KLEVERPARKWEG 7 SPAARN>VOUDERSTR. BRIDGE Gun Uzelf het genoegen van gezellige bridge-avondjes! Léér bridgen en leer het goed volgens het beroemde CULBERTSON-systeem op e prettige cursus in Rest. MUNNIKS. Gr, Markt 10. In- schrijv. Wo. 29 Sept. van 8 tot 9.30 uur. BRIDGESCHOOL CASTELEIN. GR. HOUTSTRAAT 94 t.o. Haarl. Dagblad Tel. 1.7.0.7.7. Tandheelkundige Inr. W. SWAAP Gr. Houtstr. 99. Tel. 13728 Gehele Kunstgebitten Spr.uren van Tandarts Fraenkel dag. 1-2, Maand., Woensd., Vrijd.avond 7-9 Ter leen gevraagd: f 250.- Meubelen. Naaimachines, Vloerkleden. Koperwerk en Antiek. KONINGSTRAAT 48. Telef. 47308. Woensdag 29 Sept. 10 u. KLDMPERS' KLEDINGHUIS RIJKSSTRAATWEG 39 Haarlem. Heren- en Kinderkleding Werkmansgoederen. A. ZONDERLAND, Spaarnwouderstraat 81 Tel. 12915. Verhuur van handwagens. Verkeersbericht N.V. „Naco" Ingaande 3 October a.s- treedt de WINTER DIENST REGELING in werking. Dienstregelingboekjes verkrijgbaar ad f 0.15 per stuk vanaf 2 October a.s. aan de kantoren en bij het Lijn- personeel. DE DIRECTIE 200 x 300 v.a. f 36. Lopers. 70 c.m breed p. m. v.a f 2.75, prima Deurmatten f 3.90. Tevens grote keuze Salon-, Slaapkamerkleed jes. wollen Tafelkleden, Schoorsteenlopers. Divan kleden, enz. LAGE PRIJZEN. SCIIERMÈRSTRAAT 26 (bij de Zijlweg) Haarlem. Het meest gesorteerd. Het is de moeite waard dit nieuwe product van General Motors te komen zien. De show wordt gehouden op DONDERbAG 30 SEPTEMBER VRIJDAG 1 OCTOBER ZATERDAG 2 OCTOBER ZONDAG 3 OCTOBER in onze showroom Nieuwe Gracht 78 Tevens gelegenheid tot het maken van een proefrit. Wij stellen Uw bezoek zeer op prijs A utomobielbcdrijf HEEREMANS VAN LEUVEN Nieuwe Gracht 78 - Tel. 21498 - Haarlem C. DENIJS L. DENIJS ENGELS M.O. leraren FRANS M.O. DUITS M.O. Zaanenlaan 114 Tel. 23907 Trouw-Auto's 1ste klas GARAGE BOUCKAERT voor in- en verkoop van goud - zilver - kristal enz. ,,De Oranje Gevel" Fa. T. KROON Sr. Riviervismarkt 5 b. d. Gr. Kerk. Tel. 14911. Aangeb. 20 J. gevestigde Pedicure-practijk m. moderne install. Brieven no. 1736. Naai- en Schrijfmachines. Fototoestellen, Koffergramo- foons, Perzische tapeten, Cu riosa, Antiek. Gratis taxatie Inboedels. Goud Zilver enz. Overal te ontbieden. GEERTS JULIANAPARK 14 Tel. 14672. Haarlem WIJ KOPEN tegen een goede prijs: goed meubilair, w.o. slaapk.. liuisk. Vloerkl., Perz. tap., Kristal, Koper cn timverk, Haarden cn Kachels, Led., Bedden, enz. enz. Brieven no. 1755. Echtpaar zonder kinderen wenst te kopen: HUIS of VILLA te A'dam of omstr. resp. 't Gooi of Haarlem en omstr voor zelfbewoning, ge heel of gedeeltelijk. Biedt aan: kleine moderne flat in Centrum van Amsterdam. Br. no. V, 145 Adv Bur. Mohr, Keizersgracht 333, A'dam-C. Wat Mg* s/1: hooldconducteur 5 ervan* H j„ „lans daarvan Ran k telen. Dat lukt alleen Hiel Erdal.die zoberoem

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3