u TEMPO Tel. 20020 Rozenstraat 13 VOLKSWAGEN f3460,- Ds. I. VASSEUR bekwame steno-typiste 'Vis®* Thans keus uit 2 PHILIPS BROSENS Aan bus-chauffeurs worden hoge eisen van vakbekwaamheid gesteld Een kind verliest zijn ouders Kort en Bondigj Voor betere afdrukken Foto-Engel AUSTIN... „'HA. Hu*t£. eftXtM. op acutS apparaten f.4 7. Jong Haarlem, vooruit! DINSDAG 19 OCTOBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD Instructieve tentoonstelling van N.S. en dochter ondernemingen in Haarlem Chauffeur bij de N.Z.H. of bij één van de andere dochter-ondernemingen van de Nederlandse Spoorwegen word je niet zo één, twee, drie. Dat bewijst een rondgang op de kleine tentoonstelling, die tot 5 November door de vervoermaatschappij voor haar eigen personeel, voor hen die geregeld met het busverkeer te maken krijgen, zoals politie ambtenaren en leden van de rechterlijke macht en andere belangstellenden, doch niet voor het grote publiek, in gebouw „De Nijverheid" aan de Jansstraat wordt ge houden. Deze verzameling motoren en onderde len in alle maten en soorten, aangevuld met enkele door personeelsleden vervaar digde modellen van bussen en trams en een tafel, waarop verkeersproblemen kun nen worden uitgepuzzeld, dient ter onder steuning van de theoretische en practische opleiding die de chauffeurs van de Neder landse Spoorwegen en* de dochtermaat schappijen ontvangen alvorens zij in het bezit worden gesteld van hun diploma van vakbekwaamheid. De verzameling is het eigendom van de N.S. en reist het hele land door. De chauffeurs, die bij de N.Z.H. sollici teren, moeten na keuring rij-proeven afleggen op de Zeeweg en in de binnen stad en worden daarna in Utrecht, alweer in combinatie met de N.S., psychotechnisch onderzocht. Verloopt ook dit bevredigend dan worden zij aangesteld als chauf feur II. Dan volgt de opleiding tot chauffeur I aan de hand van een schriftelijke techni sche cursus. Daar gebleken is dat velen daarmee moeilijkheden hebben, worden ook in het bedrijf lessen gegeven. Op deze wijze zijn in het afgelopen jaar 77 leden van het vroegere trampersoneel, zowel wagenvoerders als conducteurs, om geschoold tot chauffeur. Het theoretische gedeelte werd in dit geval verzorgd dooi de staf van de ambachtsschool; de rijvaar digheid werd verkregen bij particuliere rijscholen. Voor het door een bedrijfseóm- missie afgenomen examen slaagde 60 pro cent der cursisten. Voor het bewijs van vakbekwaamheid moet de chauffeur dan nog tenminste twee jaar „schadevrij" hebben gereden, hetgeen en blijft alleen achter. Dat is „het hlinde noodlot". Wat gebeurt er met dat kind? De Deen .T, BECH NYGAARD geeft het antwoord in zijn prachtige bekroonde roman HET BLINDE NOODLOT. Ook Uw boekverkoper bewondert dit bijzondere boek! (Adv.) Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 18 October 1948 BEVALLEN van een zoon: 17 Oct.: M. P. van Rooijen—van Delft. M. E. J. Nieuwen- huizenFeijge. W. M. BogaartCornelissen. M. van der PuttenHeijboer. M. M. -Bosch van Haarlem. 18 Oct.: C. W. van DamBas tings. H. SchoutenSarassa. BEVALLEN van een dochter: 14 Oct.: G. M. L HarmesSanberg. 16 Oct.: G. E. Woelinga— Kroese. F. J, Lodewijkvan Vliet. 17 Oct.: E. M. C. A. BijvoetsHeerschop. C. J. M. Portegiesvan Went. B. van der BeekZon neveld. A. H. van Huizenvan Gastelen. J. A. van HaverAarinksen van Menxel. E, T. Bêr- tholeeBlesgraaf. A. M. SchoutenEland. 18 Oct.: M. E. van RoodeGroeneveld. A. J. Springveld—Kaptijn. G. PlochHuijboom. M. Haast—Vuij&t. OVERLEDEN: 15 Oct.: M. Mesters—Over- diep, 67 j,, Buitenrustlaan C. S. Jansen, 100 j., Spruitenbosslraat. 16 Oct.: J. J. Pel—Kranen burg, 85 j., K. Lakenstraat. 17 Oct.: J. A. Bul- ters, 45 j., Twijnderslaan. voorkomt elk risico, als uw vrachten door worden vervoerd. Uw goederen zijn dan verzekerd NAAR ALLE PLAATSEN Ageodla voor Haarlem DINSDAG 19 OCTOBER. Gem. Concertgebouw: Ledenconcert HOV, 8 uur. Frans Hals: „Sam Tucker's grote strijd", 14 j., 2,30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De regen kwam", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Naked City", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Nocturne". 14 j., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. City: „Nacht over Holland", 18 j„ 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarae: „Het begon met moord". 14 j2.30, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 20 OCTOBER. Gem. Concertgebouw: Symphonie-ensemble „Orpheus", 8 uur. Frans Halsmuseum: Ten toonstelling „Kunst Zij Ons Doel", 10—5 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen, een zware, doch geen onmogelijke eis is. Het aanbod van chauffeurs is de laatste tijd groter geworden, vooral ook van afge zwaaide militairen. Onder dezen bevinden zich goede krachten, al hebben zij in het begin wel eens moeite zich aan te passen aan de discipline, waaraan een goed bus chauffeur zich heeft te onderwerpen. Plichtsbetrachting en vakbekwaamheid vormen evenwel de fundamenten, waarop de N.Z.H. reeds 67 jaar zijn goede naam heeft gevestigd.k Automobielbedrijf Koks en De 3ong De Inbraak bij „Sazo" Eén der verdachten heeft bekerid Eén'der verdachten van de inbraak*in de gereedschappen- en werktuigenfabriek „Sazo" aan de Spaarndammerweg in Haarlem-Noord, waar in de nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. de brandkast werd geforceerd, heeft bekend. Het is de 26-jarige J. v. S., die vroeger in dienst van het bedrijf was. Hij had bij zijn aanhou ding, kort nadat het misdrijf werd ontdekt, nog ongeveer tachtig gulden bij zich. De totale buit bedroeg ongeveer tweehonderd gulden en enige passerdozen, die inmiddels bij e^n Haarlemse opkoper, aan wie ze cadeau waren gegeven, zijn achterhaald. Van S. heeft gezegd dat hij de inbraak tezamen met de 27-jarige koopman C. S. heeft gepleegd. Deze is nog voortvluchtig. De brandveiligheid Preventieve verordeningen worden aangevuld Naar wij vernemen zullen in de naaste toekomst de voorschriften, die in de ge meente Haarlem gelden ter bevordering van de brandveiligheid, worden aangevuld en verscherpt. Het betreft hier een vrij bewerkelijke materie, omdat de brandvei ligheid zowel geregeld is in de politie verordening, in het Veiligheidsbesluit, in Hinderwetvergunningen en in individueel gegeven voorschriften. Er zal worden nagegaan in hoeverre, het geheel van deze bepalingen aanvulling be hoeft.. Het is mogelijk dat de uitbreiding opgenomen wordt in de politieverordening. Vóór zijn vertrek heeft de toenmalige brandweercommandant, de heer J. H. Roe lof s, wie de preventie altijd zeer ter harte ging, de hoofdcommissaris van politie een daartoe strekkend schema voorgelegd. HET FEEST VAN DE ARKA. De afdeling Haarlem van de Algemene Rooms Katholieke Ambtenarenvereniging, welke dertig jaar bestaat en op het ogen blik driehonderdzeventig leden telt, besloot Maandagavond de viering van het zesde lustrum met een bijeenkomst in de Stads schouwburg. Nadat de afdelingsvoorzitter, de heer K. Strijbosch, een inleidend woord ha,, gesproken, gaf de R.K. Gemengde To neelvereniging „Ludamus" een uitvoering van „Arsenicum en oude kant". Bij een vorige voorstelling hebben wij reeds een bespreking gegeven van het stuk en het spel der dames en heren van „Ludamus". Na afloop ontvingen de dames bloemen. Vermeld zij nog, dat bij het bestuur een schriftelijke gelukwens is ingekomen van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem en dat ook de voorzitter van de Raad van Arbeid mr. H. B. Wildt Meijboom op de receptie aanwezig is geweest. Engelse onderscheidingen voor Nederlanders De Engelse ambassadeur in Nederland sir Philip Nichoils heeft aan Nederlandse vrouwen en mannen en aan een Tsjechi sche dame, die zich hebben onderscheiden in het verzet, onderscheidingen uitgereikt. Zowel militairen als burgers werden ge decoreerd. „Zoals wij in oorlogstijd samen streden", aldus de ambassadeur, „zo zullen wij ook in vredestijd moeten samenwerken. Onze volken hebben dezelfde opvattingen van democratie en vele dezelfde belangen. Het Brusselse -verdrag der vijf landen voor vrede en veiligheid zal in de toekomst van uitzonderlijk grote betekenis kunnen zijn" Vervolgens ging hij over tot het uitrei ken der onderscheidingen. Generaal-majoor H. Koot werd „Honorary member of the Order of the British Empire", evenals kapi tein ter zee J. P. H. Perks. Tot de gedeco reerden behoren ook prof. mr. R. P, Cle- veringa uit Leiden, de journalisten-Kamer leden F J. Goedhart, dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot en H. M. van Randwijk. Voorts ontvingen onderscheidingen me vrouw A. J. Laming te Heemstede en de heer F. de Vilder te Haarlem. Haarlemse politie past bloedproeven toe Om alcoholgebruik bij auto mobilisten vast te stellen Sedert gisteren past de Haarlemse politie een nieuwe methode toe om ei" achter te komen of automobilisten, die een verkeers ongeluk hebben veroorzaakt, onder invloed van sterke drank verkeren. Bestaat het vermoeden dat de chauffeur gezondigd heeft tegen de regel „Bij snel verkeer geen alcohol", dan wordt hij over gebracht naar het St. Elisabeths Gasthuis, waar een bloedproef wordt genomen. Het percentage alcohol, dat zich in het bloed bevindt, kan nauwkeurig worden vastge steld. Het bewijs van het „onder invloed zijn" wordt op deze wijze wetenschappelijk geleverd. Van loodgieters tot looddieven Voor de Haarlemse politierechter ston den gisteren negen loodgieters van een grote Haarlemse firma terecht wegens diefstal en verduistering van lood en zink. Bij sommige gelegenheden hadden zij zelfs lood van de daken gehaald en het door mastiek vervangen, wist de Officier mede te delen. De belangrijkste verdachte, de 35-jarige J. F. die door de Officier van Justitie gequalificeerd werd als de hoofd man van deze „roversbende" had sinds Februari 1947 voor 1500,— aan lood ge stolen. Onder andere had hij met een collega herstelwerkzaamheden verricht aan het dak van de N.Z.H.-remise op het Soendaplein en daar vierhonderd kilo lood afgehaald, hetgeen hen beiden 240, opleverde. Verder hadden de daken van de Centrale Werkplaats, van Enschedé en van een bedrijf in Zaandam het moeten ont gelden. De Officier van Justitie eiste tegen hem vijf maanden gevangenisstraf. Ver- dachtes raadsman betoogde, dat hoewel verdachte inderdaad veel gestolen had en ook de relatie met de opkoper onderhield, hij toch niet als bende-leider gequalificeerd kon worden en bepleitte clementie. De politie-rechter veroordeelde hem tot drie maanden gevangenisstraf, mede met het oog op een voorwaardelijke straf van twee maanden die verdachte nog boven het hoofd hangt. Tegen J. de R., die samen met F. het leeuwenaandeel van de diefstal op zijn naam had, werd vier maanden geëist, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Hij kreeg zes weken. De anderen, van wie de diefstallen meer een incidenteel karakter droegen, kwamen er met dertig gulden boete en een maand voorwaardelijk af. NIET TON LENSINK MAAR TON LUTZ. In de gisteren gepubliceerde bespreking van „Kleine kinderen worden groot" dient men inplaats van Ton Lensink de naam Ton Lutz te lezen. Want het was deze acteur, wiens spel met een open doekje werd beloond. De ander deed niet eens mee. AFSCHEID VAN HET KADASTER. Op 31 October zal de heer A. D. Paulus, commies van het Kadaster te Haarlem we gens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, zijn bijna vijftigjarige ambtelijke loopbaan eindigen. Het zal deze zo geziene figuur, die op ver schillend terrein van het ambtelijk en maat schappelijk leven in Haarlem gedurende vele jaren werkzaam was op die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Nieuwe Uitgaven Uitg. Nasionale Pers. Beperk, Kaapstad; voor Nederland: Uitg. Born N.V.. Assen: Die Liefde is lankmoedig, deur T. C. Pienaar. Uitg. Pegasus, Amsterdam: Ford, door Up ton Sinclair; oorspr. titel: The Fliver King, vert, door W. F. H. ter Brugge; Pegasus Ro man Reeks no. 1. Uitg. Pegasus, Amsterdam: Met de strop om de nek, door Julius Fucik; oorspr. titel Reportaz Psana na Opratce, uit het Tsjechisch vert, door Magda van Emde Boas en Willy Berg; Pegasus Roman Reeks no 2. Uitg. Republiek der Letteren, Amsterdam: Een Spook waart door Europa, 1848, Deel I, Roman van Theun de Vries. Uitg. J. J, Romen Zonen, Roermond en Maaseik: Moederschapszorg-Bibliotheek, Deel I: Bloed en Zwangerschap door Dr. Judith E. Ultée. Uitg. A. J. G. Strengholt, Amsterdam: Zin gend door het leven, door Clinge Doorenbos. De Schooltandartsendienst Haarlem toch nummer twee Maandag is te Arnhem de Stichting Schooltandartsendienst voor Arnhem, Rhenen en Renkum geïnstalleerd. Dit is de eerste in ons land. Haarlem komt evenwel niet veel achter, want a.s. Woensdagavond wordt hier het stichtingsbestuur geïnstalleerd. Er zal dan onmiddellijk een dagelijks bestuur geko zen worden, waarna ook een schooltandarts aangewezen kan worden. De Haarlemse dienst kan dan heel gauw gaan werken. „Waarom de vele wijsbegeerten?" Over de vraag „Waarom de vele wijs begeerten?" hield Zondagmiddag prof. dr. H. J. Oldewelt een interessante lezing voor de Kennemer Kring van vrienden van de Amersfoortse school voor wijsbegeerte. Spreker stelde in het licht hoe, bij de beoefening der wetenschap afgezien van de perioden der ontdekkingen van een solide fundament uit wordt voortgebouwd en het objectieve, het onpersoonlijke wordt nagestreefd. De godsdiensten en kunsten daarentegen stellen veeleer de persoonlijke belevenis voorop, en daarmede het subjec tieve. De wijsbegeerten stellen zich tussen deze uitersten. Anders dan in de weten schap, doet in de wijsbegeerte een philo- soof, wiens stelsel in de loop der tijden is weerlegd, toch nog altijd mee. Dit is te verklaren door de onmogelijkheid om de eigenlijke vondst, die de philosoof „be leefde". onder woorden te brengen. Na tuurlijk wil hij zijn belevenis mededelen, maar bij het formuleren gaat noodzake lijkerwijs iets van het essentiële daarvan verloren. Hoe meer hij in woorden wil vastleggen, en hoe verder hij zijn stelsel uitwerkt, des te aanvechtbaarder worden zijn beweringen, totdat zijn „stelsel" defi nitief wordt weerlegd. Maar afgedaan heeft hij niet, zolang de mensen nog kun nen bevroeden, welk een waardevolle be levenis achter de woorden is schuil ge gaan. Het is dan ook niet toevallig, dat de philosofen veelal door een paradox hun medemens wakker willen maken, en door een beeldspraak de richting willen wijzen waarin moet worden gezocht. En doordat die beeldspraken, eerst bedoeld als spring plank naar het echte, worden uitgewerkt tot overtuigingen en stelsels, leidt dit on vermijdelijk tot vele wijsbegeerten. „Het mooiste der wereld" Grote belangstelling bestond er Maandag avond voor de bijeenkomst van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereni- ging in het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Vertoond werd een film onder de titel „Het mooiste der wereld", welke een beeld gaf van New York, Canada, Denemarken, Engeland en Zwitserland. De bezoekers kregen een in druk van het leven der bewoners van New York, zij genoten van de schoonheid van Canada in de vier jaargetijden, beleefden de schoonheid van prachtige tuinen en kastelen en zagen welke grote aandacht de Engelsen besteden aan de aanleg van par ken en plantsoenen. Fraai waren de films over het natuurschoon van deze landen. Tenslotte werd een bezoek gebracht aan Zwitserland en in het bijzonder aan Berner Oberland. Als inleiding van „Het mooiste der wereld" was nog vertoond een Zwit serse film over het maken van horloges. De heer C. H. Groen van het Centraal Bureau der Nederlandse Reisvereniging gaf een toelichting op de prachtige "films en deed mededelingen over een prijsvraag, welke voor de leden gehouden wordt. De hoofdprijs is een reis naar het buitenland in 1949. Heemstede Opening jeugdbibliotheek Dezer dagen is de jeugdbibliotheek ge opend, die door het personeel van de Ge meentelijke Bibliotheek ingericht is in de lichte serre van het gebouw „De Meerl- horst". Hier vormt een zestal lage dubbele kasten de wanden van een ruimte, waar binnen de jeugdige lezers zelf een keus kunnen maken uit de vijftienhonderd boe ken die, naar leeftijden gerangschikt, alfa betisch op de schrijversnaam opgesteld staan. Jongens en meisjes van 3 tot 18 jaar kunnen hier eenmaal in de week één lees boek komen uitzoeken en naar verkiezing een boek over het een of ander onderwerp, waarin kinderen en jonge mensen belang stellen. Hier volgt een greep uit de rubrie ken: Levens van grote mannen en vróu wen, Spoorzoeken, De levende natuur, Wat je in huis kunt doen, Techniek, Kunst, Mu ziek, Over andere landen en volken, Uit vroegere tijden enz. Ook zijn er bundels met sprookjes en boeken in het Engels, Frans en Duits. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 332% 331V4 287% 289% 233% 232 V2 A. K. U 152*4 152% 163 Nederlandse Ford 317*4 Nederlandse Kabel 269 v. Berkel's Patent 124 Scheepvaart Unie 167 X 167*4 Holi.-AmerikaLijn 168 Deli Maatschappij 1521/2 151% H. V. A 265 >4 263% A'dam Rubber 167 Ned. Handel Mij 161*4 N.-I. Handelsbank 116% Billiton Mij II 408 Wederom is de doodstraf geëist tegen twee leden van de „Amsterdamse recherche", de 51-jarige J. van K. en de 57-jarige H. K., die toegevoegd werden aan de SD in Gro ningen en in deze provincie vele illegale werkers en Joodse Nederlanders hebben ge arresteerd en een aantal hunner zonder vorm van proces hebben doodgeschoten. De radio-autodienst van de Amsterdam se politie blijkt een groot succes te zijn. In vijf gevallen van baldadige alarmering wa ren de politiemannen zo snel ter plaatse, dat zij de daders nog konden arresteren. Ook wisten -zij een aantal pogingen tot zelfmoord te voorkomen. Koningin Juliana heeft een bezoek ge bracht aan de Prins Alexander Stichting te Huis ter Heide, een instituut tot onderwijs aan blinde kinderen, waaraan een afzonder lijke klasse verbonden is voor kinderen met beperkt gezichtsvermogen. Te Neede is de motorrijder H. O., die deelnam aan een jachtrit van de plaatselijke motorclub, in een bocht tegen een betonnen paal gereden. Hij werd zwaar gewond en is 's avonds overleden. Prins Bernhard is Zaterdagmiddag terug gekeerd uit Zweden, waar hij ter jacht is ge gaan en een bezoek heeft gebracht aan de Bofors-staalfabrieken, waar de Nederlandse marine aankopen doet ten behoeve van oor logsbodems. HAARLEM EN OMGEVING Op een bijeenkomst van de „Youth for Christ", welke Woensdagavond in de Noor- derkerk aan de Velserstraat gehouden wordt, zal Miss Mary Rees, zendelinge in Belgisch Congo, en werkzaam bij de Wereldwijde Evangelisatie Kruistocht, vertellen over haar werk onder de kannibalen, melaatsen en Pygmeeën. Vrijdag 22 October hoopt de heer H. M. J. Verdonk, thans chef van de zetterij, wo nende Jan Luykenstraat 26 de dag te her denken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de drukkerij Amicitia aan de Meester Cornelisstraat 2. Candidaat J. L. Boeyinga te Haarlem ontving een beroep van de Geref. Kerk van Minnertsga. Ds. A. Nijhuis, legerpredikant met ver lof, wonen'de te Heemstede, ontving een be roep van de Geref. Kerk van Gouda. De heer C. B. Leering te Haarlem, slaag de aan de Gem, Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen geneeskunde. De overweg aan de Manpadslaan in Heemstede zal binnenkort worden bewaakt. Personeel van de Nederlandse'Spoorwegen legt op het ogenblik de laatste hand aan de afwerking der afsluitbomen. Vanmorgen om tien uur vond op de hoek HerenwegAdrinan Pauwlaan een aanrijding plaats tussen een personenauto, welke ln de richting Haarlem reed en een vrachtauto, komende uit de Adriaan Pauwlaan. De voer tuigen kwamen in de Laan van Rozenburg tot stilstand. De personenauto werd zwaar en de vrachtauto licht beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Donderdag 28 October zal de Commissa ris der Koningin in Noordholland géén audiëntie verlenen. Shellgroep sluit dollarlening De Koninklijke Shellgroep deelt mede, dat de Shell Caribbean Petroleum Com pany te New Jersey, waarvan alle aan delen in handen zijn van de Shellgroep, een overeenkomst heeft gesloten, waarbij een 4 procent 20-jarige obligatielening tot een bedrag van 250 millioen dollar nomi naal, tegen pari bij een groep Amerikaanse en Canadese verzekeringsmaatschappijen geplaatst is. De opbrengst van deze lening zal ge bruikt worden voor de ontwikkeling van de betrokken oliebelangen op het Westelijk Halfrond. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. Donderdag 21 October 8 uur: (Wger terug uit Indië). KLEVERPARKWEG 7 SPAARNWOUDERSTR. 63 Voor spoedige indiensttreding gevraagd op kantoor te Beverwijk bekend met Engelse Handelscorr. Goed loon. Reiskosten worden vergoed. Brieven no. 1856. FLINKE MEISJES GEVRAAGD voor alle afdelingen. Aanmelden EERSTE HAARLEMSE STOOMWASSERIJ N.V Kampersingel 50—56. Haarlem. De nieuwste creatie de AUSTIN Het verschijnen van deze gedistingeerde wagen, product van de grootste Europese automobiel fabriek, vormt de gebeurtenis van het jaar. Wenst U feiten? Zie hier dan een kleine greep uit de talrijke voordelen: 2.2 liter 70 pk. kopklepmotor versnellingshandle onder het stuur plaats voor drie personen voorin schuifdak - verwarming - air-conditioning lederen interieurbekleding veilige met rijrichting mee openslaande deuren van binnen af te sluiten motorkap ingebouwd gereedschapbord. Austin-dealers te: Haarlem N.V. Ed. Kimman &t Co. Badhoevedorp Chr. Mantel Austin-subdealers te: Beverwijk J. W. van Vuuren Bloemend8Bl Garage Wllgenkamp Heemstede J. J. Baay Zn. Noordwijk aan Zee J. R. de Groot [Jmulden R Glesberts Zijlweg 35 Sloterweg 133 Populierenlaan 80 Bos en Duinlaan 35 Lentelaan 2 NIc. Barnhornweg 8 Palmenstraat 3 f'' Philips PhiliShave Staalbaard Standaard in luxe doosverpakking Philips PhiliShave*\ Staalbaard Ivoot in luxe doosverpakking Electrisch droogscbeerapparaat N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - $JJQH0VEN| Doe mee met Meisjes en jongens van 14 tot 26 jaar kunnen zich laten inschrijven voor het volgen van AVONDCURSUSSEN op Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond a.s van 8 tot 9 uur in de schoolgebouwen: Wilhelminastraat 43A; Jacobijnestraat; Haarlemmerliedestraat 29; Nieuwe Gracht 16 en Overtonstraat. INT. SCHOOL VOOR ES. WIJSBEGEERTE „Het Rozekruisers Genootschap" inlichtingen over de Vrijmet selarij en de mystieke ont- wikkelingsmethoden van de School v. h. Rozekruis, wor den gaarne verstrekt, uit sluitend in mondeling con tact, op nader overeen te ko men dag en uur. Aanvragen te richten aan het Hoofd kwartier Hedastraat 36, HrL Tel. 14557. ONMISBAAR in ieder gezin is een goede naaimachine. Profiteert daarom van onze zending NIEUWE (ringspoel) NAAIMACHINES in diverse uitvoeringen, tegen sterk ver laagde regeringsprijzen. (Rljksgedipl naaimachinetechnlker) Vertegenwoordiger Husqvarna - Minerva - Lada - Concordia SCHAGCHELSTRAAT 40 - TELEFOON 12921 DAMES! Hierbij melden wij U onze adresverandering: van het Brouwersplein 23 r. naar NIC. v. d. LAANSTRAAT 18 Tevens kunnen wy weer werk aannemen. A. BUNSCHOTEN, L. SCHIPPER. Lerares-coupeuses.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3