MORRIS Y Reyno/ds OXFOIID Franse reisbureau-directeuren te gast bij Haarlems Bloei TEMPO Iel. 20020 Rozenstraat 13 Vernieuwing van het asfaltdek in de binnenstad kost de helft meer dan geraamd werd QKort en Bondig r - FLYER ZILVERVOSSEN MUZIEKINSTRUMENTEN DINSDAG 26 OCTOBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD Het was gisteren bij de lunch in het Bolwerk, waar benevens de 25 Franse reis bureau-mensen als ere-gasten de burge meesters van Haarlem en Bloemendaal aanzaten, niet alleen maar de genoeglijke cosmopolitische sfeer, die reden gaf tot verheugenis. Ongebruikelijk genoeg waren het ditmaal de tafelredes. Twee markante speeches van de burgervaders in een Frans, dat het vaderlandse hart een tikkeltje goed deed en de gebruikelijke buitenlandse verbazing over zoveel linguistisch talent tot ongekende hoogte deed stijgen. Daar was ten eerste mr. P. O. F. M. Cremers die tot onderwerp van zijn bezielde tafel rede de Europese Unie had gekozen. Kort en kernachtig onderstreepte hij de nood zakelijkheid van meer verbondenheid en meer begrip wanneer wij willen voortbe staan. En zijn toehoorders, die uit hoofde van hun beroep meer dan wie ook dage lijks in contact komen met de moeilijkhe den die deze verbondenheid heten te ver hinderen, gaven door een daverend ap plaus blijk van hun instemming én van de dankbaarheid dat hun maaltijd niet was verstoord door een opsomming van ondiepe vriendelijkheden zonder meer. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C, J. A. den Tex, illustreerde dat be tere begrip door zijn bewondering te uiten voor de onsterfelijke glorie van Frankrijk en door zijn erkenning te geven van de onmisbare waarden die de Franse cultuur voor de West-Europese beschaving op levert. Frans antwoord. De Franse toon, door beide sprekers zo scherp getroffen, klonk nog duidelijker uit het antwoord van de heer Jean de Ma- reilhac, die alle verdenkingen van Gallisch superioriteitsgevoel in een spitse en char mante rede opzij schoof. Hij voelde zich allerbest thuis in Holland, zei hij en het feit dat hij zo in zijn schik was met. de wel haast vertroetelde wijn die men hem hier geschonken had, was daarbij niet eens de belangrijkste factor. Maar nadat dit Franse grapje was verteerd, klonk er een zeer ern stige noot in zijn betoog. Men moet be grijpen, zei hij, dat op het ogenblik in Frankrijk een strijd wordt uitgevochten, die beslissend is voor heel Europa. Hij voegde er de verzekering aan toe dat ieder waarachtig Fransman zal blijven strijden voor de vrijheid die Europa heeft groot gemaakt. Er kwamen nog vele sprekers na hen, teveel om te resumeren wat zij zeiden. Stippen wij nog aan dat de voorzitter van Haarlems Bloei, wethouder D. J. A. "Geluk, de lof zong van Haarlem en zijn omstreken en het spijtig vond dat de Franse gasten zo kort konden blijven. Men had hen nog zoveel meer willen laten zien. Niettemin geloven wij dat de gasten het welletjes vonden, want zoals een van hen zei, be deden, die zij het bezoeken van „beziéns- deden, die bij het bezoeken van „beziens waardigheden" adviseerden. Een non-stop- tocht langs musea, grachtjes en dergelijke zaken, die men de reisbureau-mensen door Botsingen in étappes Op de Gedempte Oude Gracht geraakte gistermorgén een aanhangwagen van een auto van de P.T.T. los en reed tegen een rechts van de weg staande bakfiets met bloemen: De bakfiets botste vervolgens tegen een geparkeerd staande personen auto, waarvan de achterportierdeur werd ontzet. Van de bakfiets werden het achter wiel en het achterspatbord vernield, en er ging voor een waarde van ongeveer 100 aan bloemen verloren. In de Grote Houtstraat reden gister middag drie personenauto's achter elkaar. De bestuurder van de eerste auto moest plotseling stoppen om aan een vrachtauto, die van rechts kwam, voorrang te ver lenen. De beide achteropkomende auto's stopten eveneens, doch de laatste gleed door, botste tegen de tweede op, waardoor de tweede tegen de eerste auto aanreed. Van de tweede auto werd de achterzijde en van de derde auto de voorzijde ingedrukt. Bouwrijp maken van grond Ten einde m.ét de bouw van de in 1949 te stichten woningen in het begin van dat jaar te kunnen aanvangen is het noodzakelijk de gronden aan de Eksterstraat, aan de Vondel- weg ten oosten van de Duncklerstraat en ten zuiden van de Zomervaart zo spoedig mogelijk bouwrijp te maken. De uit te voeren werken bestaan uit ophoging, riolering en bestrating. B. en W. stellen de gemeenteraad voor deze werken uit te voeren en vragen een bedrag van f461.000 beschikbaar te stellen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 25 October 1948 BEVALLEN van een zoon: 23 Oct., C. Wul- lemsvan Kampen: M. KromhoutZonne veld: L. A. van der MeerenBouwmeester; A. M. EckhardtRompa; 24 Oct., M. E. van WijkPostema; W. ZandeeQuist; A. Meer- veidvan D'alfsen; D. Koffemanten Broeke; W. M. NoortBommer; H. J, van Rossenberg —Straatman; 25 Oct., H. L. StormHoogtei- ling; A. van de Laarschotvan Schie. BEVALLEN van een dochter: 23 Oct., M. LeenePeddemors; E. M. E. van den Hengel —Hardy: A. van der SarAndeweg; J. Blom Kuijper; 24 Oct., A. M. W. DonkerSmits; H, van der Blom—Meijers; A. K. van den Puttelaar—Liong; 25 Oct., A. de Nobel—Wit- baard. OVERLEDEN: 22 Oct., A. de Graaf, 38 j., Reigerstraat; A. H. Luke, 1 d., Kamperlaan; A. de Vries. 86 j., Ben Viljoenstraat; 23 Oct., H. C. Schijf, 6 m., Zijlweg; J. Vermeer, 76 j., Soutmanstraat; J. ZethofVisser, 81 j., Kam perlaan. vervoert al uw meubelen en vrachten Agenda voor Haarlem DINSDAG 26 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Volksconcert H.O.V. 8 uur. Nassauplein 8: Theosofische Vereni ging, spreker prof, ir, N, J. van der Ley, 8 u. Rembrandt: „Kruisverhoor". 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Arizona", 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Helizapoppin", alle leeft., 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. City: «Woeste hoogte", 14 j.. 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Het geheim van de dode stad". 14 j., 2.30. 7 00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een wereldse vrouw", 18 j., 2.30. 7.00 en 9,15 uur. WOENSDAG 27 OCTOBER Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst Zij Ons Doel", 10 tot 5 uur. Bioscopen: Mid dag- en avondvoorstellingen. Nederland heeft laten maken, is niet be paald bevorderlijk voor de appreciatie die deze, op zich zelf zeer schone zaken ver dienen. Touristenverkeer. Hoewel deze maaltijd niet bepaald be doeld was als een gelegenheid om zake lijke dingen te bespreken, hebben wij niettemin ons licht even opgestoken om trent de stand van het Frans-Hollandse touristenverkeer. Het blijkt dat dit in grote mate ongunstige wordt beïnvloed door de heersende koersverhoudingen. Het is voor de gewone Fransman 'bepaald onmogelijk met de voor hem buitensporig dure gulden een bezoek van redelijke lengte aan ons land te brengen. Collectieve reizen met touring-cars en dergelijke bieden wat dat betreft nog de meeste kans. Het bezoek van Hollanders aan Frankrijk daarentegen is zeker gemakkelijker omdat de koersver- houding voor ons zoveel gunstiger ligt. Wel vervelend is de onaangename verrassing van de buitenlander, die tijdens zijn ver blijf in Frankrijk een devaluatie van de franc meemaakt. Francs die hij bijvoor beeld voor 1 1/4 cent heeft gekocht, dalen zo bemerkt hij tot zijn schrik ineens in waarde tot 1 cent. Taxi T Bel 13 000 DAG EN NACHT OUDERAVOND ULO A Dezer dagen belegde de Oudercommissie van de Haarlemse Ulo A een bijeenkomst, die door ongeveer 150 ouders werd bezocht. Het hoofd der school, de heer J. Koerts, kwam in een uitvoerig betoog over het uit gebreid lager onderwijs tot de stelling, dat schoolkeuze reeds als een belangrijk deel der beroepskeuze kan worden beschouwd, De Ulo-school, aldus de heer Koerts, heeft zijn bestaansrecht bewezen. Zij heeft zich aange past aan de praktijk en de afgestudeerden van dit schooltype voldoen voor een groot deel aan de eisen die door de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel in een rapport zijn geformuleerd. Spreker releveerde, dat het aantal leerlin gen aan de Ulo A van 1946 op 1947 en van 1947 op 1948 telkens met ruim 16 was toe genomen, Van de geslaagden voor het eind diploma in de laatste twee jaren studeerden 41 verder, 53 gingen het bedrijfsleven in. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE In de vergadering van de Haarlemse ge meenteraad van 28 Mei 1947 werd besloten voor het vernieuwen van de asfaltbedek- kingen van verscheidene straten in de bin nenstad en van enkele toegangswegen een bedrag van 240.600 uit te trekken. Tot nu toe is alleen het asfalt in die straten en wegen hersteld en vernieuwd, waar geen tramsporen aanwezig zijn. Zoals men weet, werd de verbetering van de route Houtplein-Kennemerplein uitgesteld tot een beslissing over de reorganisatie van de N.Z.H.V.M. gevallen was. De werken, die tot nu toe eijn uitgevoerd, vergden een bedrag van ongeveer 118.000, zodat nog 122.600 disponibel bleef voor de resteren de werkzaamheden. Met die 118.000 was de voor dat deel van de her-asfal tering beschikbaar gestelde som, reeds met 15.500 overschreden, gedeeltelijk door een duurdere aanneming, gedeeltelijk door dat tijdens de uitvoering bleek, dat de fun dering meer versterkt moest worden dan waarop was gerekend. Verder stegen de sociale lasten, en in het voorjaar van 1948 werd de prijs van bitumen met toestemming van het Prijzenbureau van 75 tot 102 per ton verhoogd. Zodoende wordt thans voor de nog uit te voeren werkzaam heden voor zover zij reeds voor 1947 voor genomen waren, een hogere uitgave van 35.400 noodzakelijk geacht. Maar bovendien was in het oorspronke lijke asfaltpringsplan de vernieuwing van het asfalt in straten met tramrails zoveel mogelijk beperkt. Nu alle rails worden verwijderd moet ook in andere straten (de Jansstraat en -weg en een gedeelte van het Kennemqrplein) een nieuw dek worden aangebracht. Hiervoor is een bedrag nodig van 20.000. Met de herstelling van de aan de tramlijn grenzende gedeelten zal nog eens 64.600 zijn gemoeid. In totaal is dus nog een "bedrag van 242,600 nodig, dus 120.000 meer dan het oorspronkelijke crediet bedroeg. De gezamenlijke asfalteringswerkzaamheden hebben dan 360.600 gekost. De gemeente onderhandelt met de N.Z.H. over de mate waarin de vervoermaat schappij in de asfalteringskosten zal bij dragen. Asfaltering niet vóór April Met de N.Z.H. en de Verkeerspolitie Kunstavond Nederlandse blindenbond De Haarlemse afdeling van de Ned. Blin denbond gaf Maandagavond in de Gem. Concertzaal een muziekavond met het doel belangstelling te wekken voor het lot van de blinden. De heer F. G. Tingen, bonds voorzitter, leidde welbespraakt de verga dering en de heer Joh. v. d. Berg, propa gandist van de Ned. Blindenbond, hield een belangwekkende rede over het blin- denvraagstuk. Spr. wees op het feit, dat de blindenverzorging belangrijk verbeterd is, doch dat zulks nog te veel een particu liere aangelegenheid is. Sociale rechtvaar digheid eist dat de gemeenschap die last op zich. neemt. De heer v. d. Berg besloot met de hoop uit te spreken, dat een goed geregelde wettelijke blindenzorg weldra een gezonde toestand moge scheppen. Hij dankte voorts de aanwezigen voor hun morele steun. In de pauze lieten velen zich als onder steunend lid van de bond inschrijven. Aan het artistieke gedeelte van de avond werk ten twee blinde kunstenaars mee, de vio liste Gusta van der Heyden en de pianist Joop Slegtenhorst, die beiden het eind diploma aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag verwierven. Behalve enkele bewerkingen speelde de violiste de Mazurka van Wieniawsky, met welk stuk zij technisch en muzikaal uitmuntte. Ook met de Danse Espagnole van Granados- Kreisler maakte Gusta van der Heyden een mooie beurt. De pianist Slegtenhorst zoekt zijn kracht in vingervlugheid. Met de Minutenwals van Chopin ging het blijk baar om een record, maar ook de Sonate in D van Haydn (no. 7) ging in een vaart die voor de duidelijkheid niet bevorderlijk was. Dat de pianist echter technisch heel wat vermag, bewees zijn vertolking van de Vuur dans van Manuel de Falla. Groot was het succes van beide artisten. Verder was er de frisse kinderkoorzang van Inter Nos, onder leiding van Jan Boo- da. De jubel van het „Ruim Baan" van Cath. van Rennes en de rhythmisch-melo- dische streling van Strauss' „Blauwe Do- nau" verleenden aan de avond een opge wekte sfeer. Ook het optreden van het dameskoor Z.I.G.E.A.. onder leiding van Rie Schouten, boeide het gehoor. De directrice had het ensemble goed in evenwicht en wist het pittig rhythmisch en met goede voordracht te laten zingen. Met het aardige oud- Vlaamse Bellotje en met de aloude Kikker cantate (wel wat vreemd al die vrouwelij ke kikkers!) werd een geestig slot aan het programma gemaakt. JOS. DE KLERK DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag zijn aan de beurt voor het afha len van bonkaarten voedingsmiddelen, tabaks- of versnaperingskaarten en toeslag- kaarten voor aanstaande en jonge moeders in de Vleeshal te Haarlem: Beo tot en met Boe. wordt eveneens overleg gepleegd over de volgorde, waarin de straten onder handen zullen worden genomen. Een definitief werkprogramma, is nog niet opgesteld. Wel zal op 1 November of zeer kort daarna begonnen worden met de voorzieningen op het Stationsplein. Daarbij is de asfal tering niet inbegrepen. Daarvoor wordt het goede weer afgewacht en dat komt zeker niet vóór April. Graf monument arts D. de Liefde Na het overlijden van de heer D. de Liefde, in leven arts in Haarlem-Noord, heeft zich een comité gevormd, dat gelden verzameld heeft om een monument te plaatsen op het graf op het R.K. Kerkhof in Oud-Schoten en een bank in de Noorder hout. Zaterdagmiddag zal het monument op het graf aan de familie worden over gedragen. De bank is nog niet gereed en zal over enkele weken onthuld worden. VOORDRACHT LAGER ONDERWIJS B. en W. van Haarlem hebben een aantal voordrachten opgemaakt ter benoeming van een onderwijzeres aan de Van Zeggelen- school, aan de mr. A. Bruchschool en aan de dr. A. van Voorthuysenschool. Voor de eerste school luidt de volgorde: 1. E. van der Vliet, Heemstede; 2. G. J. E. Kraayenbrink. Zelhem; 3. M. M. Richard, Rossum. Mejuffrouw Kraaijenbrink staat als nummer een op de voordracht voor de mr. A. Bruchschool en mej. Richard is tweede. Op de derde plaats komt mej. B. Groeneveld uit Weesp. De voordracht voor de derde school bevat slechts één candidaat, mej. C. G. Jagtenberg uit Schiedam. SCHEEPVAART Bloemfontein, AmsterdamKaapstad pass. 25 Oct. Finisterre. Kota Agoeng, Rotterdam Java pass. 25 Oct. 23 uur Ouessant. Kota Gede, RotterdamJava 25 Oct. v. Djeddah. Klipfontein, Kaapstad—Amsterdam 26 Oct. te Southampton. SaUwati, AmsterdamJava 25 Oct. te Genua. Van Riemsdijk, Amsterdam Java pass. 25 Oct. Sabang. Waterman, pass. 25 Oct. 23 uur Guardafui. Westerdam, 25 Oct. v. Rotterdam te New York. Willem Barendsz. AmsterdamKaapstad pass. 25 Oct. Teneriffe. Delftdijk, 21 Oct. van Vancouver naar Rotterdam. Klipfontein Dakar-Southampton, pass. 24 Oct. Finisterre; Tawali Amsterdarft- Java, 25 Oct, van Londen. Westerdam 25 Oct. van Rotterdam te New-York; Zuiderkruis Rotterdam-Java. pass. 25 Oct. het 8-graads- kanaal. Aldabi, 27 Oct. van Buenos-Aires te Rotterdam verwacht. Bloemendaal „Hallo hier Hilversum" Maandagavond deed het kleine tournée- gezelschap van de Vara Bloemendaal aan, waar het in hotel „Vreeburg" voor een goedbezette zaal de cabaret-revue „Hallo hier Hilversum" presenteerde. Het gehele ensemble stelde zich op vlotte wijze voor. Tonny Bakkenes toonde zich vervolgens een virtuoos op de accordeon. Ook bege leidde hij uitstekend op de piano. Een van de oudste Vara-medewerkers, Jan Lemaire, oogstte met zijn voordrachten veel succes. Elly Rexon, die. een vaste plaats in dit ge zelschap heeft, kon wegens ziekte niet op treden, doch zij had in Cora May een waar dig plaatsvervangster. Charles Aerts, die over een mooi stemgeluid beschikt, bracht velen met zijn klanken uit het zonnige Zui den in verrukking. Max van Praag, bekend van zijn vrolijke liedjes, bleek een goed conférencier. Het publiek was opgetogen en dwong de medewerkenden tot enige toegiftjes. Heemstede Nieuw fietspad langs Cruquiusweg Op het ogenblik wordt langs de Cruquius weg in Heemstede een tweede rijwielpad gelegd, aan de Zuidzijde van het begim aan het Wipperplein tot de Cloosterweg. De oversteekplaats bij de Heemsteedse Dreef, vooral voor de uit de richting Haarlem komende fietsers, wordt hierdoor wat min der gevaarlijk, daar dan geheel rechts kan worden gehouden. Zij, die naar de Haarlemmermeer rijden, moeten bij de Cloosterweg de Cruquiusweg oversteken. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 322% 321 287^g 286 232ys 232% A. K. U 148% 149% 164 Nederlandse Ford 307 Nederlandse Kabel 273 v. Berkel's Patent 122% Scheepvaart Unie 167 167% Holl.-AmerikaLijn 167% Deli Maatschappij 149.J4 149-14 H. V. A 257 255% A'dam Rubber 164% 162% Ned. Handel Mij 157% N.-I. Handelsbank 113j4 Billiton Mij II 395 ALS U HET GELUK ZOEKT.... Een man ging uit om het geluk te zoeken. In harde pioniersarbeid vond hü het leven, in de natuur cn bij eenvoudige, gezonde men sen. Vraagt Uw boekverkoper GOUDEN OOGST, het bijzonder verkwikkende boek van MARJORIE KINNAN RAWLINGS. (Adv.) BUITENLAND De Sovjet-commandant van Berlijn, generaal Kotikof, heeft een algemene loonsverhoging voor hand- en hoofdarbei ders in de Sovjet-sector bekend gemaakt, waarbij de basisionen met gemiddeld 30% worden verhoogd. De Amerikaanse, Britse en Franse militaire gouverneurs in Duitsland hebben een voorstel van een conferentie van Duitse minister-presidenten om te komen tot een samensmelting van drie Zuid-Wes telijke staten tot een staat Württemberg- Baden van de hand gewezen. De Veiligheidsraad is hedenmorgen in spoedvergadering bijeengekomen ter be handeling van een Egyptische klacht, dat het bestand in Palestina van Joodse zijde wordt geschonden. BINNENLAND Prof. dr. A. Querido heeft het ambt van gewoon hoogleraar in de interne geneeskunde aan de Leidse Universiteit aanvaard. Voor het eerst is thans de tweede leerstoel in de interne geneeskunde aan deze universiteit bezet. De heer H. Hermans, secretaris van de minister-president, zal binnenkort met een regeringsopdracht naar Batavia gaan. De wenselijkheid is namelijk gebleken, de coör dinatie van voorlichting tussen Den Haag en Batavia nog nauwer te maken. De Generale Synode der Ned. Hervorm de Kerken zal een brief richten tot de minis terraad over de spanningen in Indonesië. Van 16 tot 23 November zullen twee Amerikaanse oorlogsschepen een bezoek aan Amsterdam brengen. Als laatste pelgrimschip van dit jaar is de „Kota Agoeng" van Rotterdam naar Djeddah vertrokken, om 1200 hadji's, die de bedevaart naar Mekka volbrachten, naar Indonesië terug te brengen. Jhr. mr. P. T. Six, directeur van het centraal bureau der Niwin, is van Schiphol naar Batavia vertrokken. Dc enige open standaardmolen in Zeeuws Vlaanderen, welke in 1643 werd ge bouwd, is na een grondig herstel weer in gebruik genomen. De molen staat in Retran- chement. HAARLEM EN OMGEVING Candidaat J. van Winterswijk Jr. te Haarlem ontving een beroep naar de Ned. Herv. Gemeenten te Gelselaar (Gld.) en Gieterveen. Candidaat J. M. Vlaming te Haarlem ontving een beroep naar de Geref. Kerk van Wilnis. Het inwendige van het kerkgebouw van de Evangelisch Lutherse Gemeente aan de Witte Herenstraat is gerestaureerd. Zondag avond zal de kerk in gebruik worden geno men. In de dienst zullen de predikanten ds. C. H. Brandt en ds. W. Spliethoff voorgaan. De ochtenddienst vervalt. Heden wordt een interkerkelijke Gezins avond gehouden in het Jeugdhuis van Bloe mendaal, Donkere laan, waarin als sprekers eenkomst van de Nederlandse Maatschappij voof Nijverheid en Handel, departement Haarlem, zal prof. dr. J. Waterink spreken over „De waarde van het psychotechnisch en psychologisch onderzoek". Het programma van de orgelbespeling in de Grote of St. Bavo Kerk op Donderdag 28 October des namiddags om drie uur door bestaan van de winkeliersvereniging „Bo- Bar-Kei" (Botermarkt. Barrevoetestraat, Kei zerstraat) wordt een winkelweek gehouden, welke Vrijdagavond aanstaande tussen zeven en acht uur geopend zal worden. De muziekvereniging „Apollo" verleent mede werking. Aan de winkelweek is een prijs vraag voor het publiek verbonden, Op de Maandagavond gehouden verga dering van de Pluimveevereniging „De Een dracht" te Heemstede is met algemene stemmen besloten op 27 en 28 November wederom een tentoonstelling te houden in het R K. Verenigingsgebouw. Vrijdag 20 October zal dr. H. J. Heerlng, Remonstrants predikant te 's Gravenhage, in het gebouw aan de Eikenlaan 5 te Aerden- hout een voordracht houden over: „Het oecumenisch congres en de Stichting van de Wereldraad der kerken". Bjj de Blauwe Brug sloeg gistermiddag een paard gespannen voor een groentewagen, op hol en rende over de Fontcinlaan in de richting van het Plein. Een ter plaatse sur veillerende agent stapte in een passerende auto. en bleef zolang voor het span rijden tot hij gelegenheid kreeg de teugels te grijpen en het paard tot stilstand te krijgen. De be stuurder van het paard, een 20-jarige groen tehandelaar van de Kleine Houtweg, zat nog steeds op de bok. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor te benoemen tot onbezol digd ambtenaar van de Burgerlijke Stand, meer in het bijzonder belast met het vol trekken van huwelijken, mr. S. C. van der Wall, wethouder. Ter uitvoering van het uitbreidingsplan „Zuid-Oost" stellen B. en W. de gemeenteraad voor aan te kopen de grond aan de Schalk- wijkerweg, ter grootte van 18.330 m2 voor een bedrag van f 8248. De grond is bestemd voor het aan te leggen sportpark. Voor de voltooiing van dc rijwielstalling, de aanschaffing van natuurkundige instru menten en van enig meubilair aan de Prinses Ireneschool aan de Anthony Fokker laan in HaaTlem-Noord stellen B. en W. de gemeenteraad voor een crcdiet van f7500 beschikbaar te stellen, overeenkomstig het verzoek van de Vereniging voor Christelijk Uitgebreid lager onderwijs, Zaterdag cn Zondag worden in de Stads schouwburg ddbr de toneelgroep „Comedia" nog twee opvoeringen gegeven van 'Noel Langlcv's blijspel „Kleine kinderen worden groot". Hieraan werken mede: Mary Dressel- huys, Ellen Vogel. Edy de Boer, Joekie Broe- delet, Fransje Hart, Jan Teulings. Guus Oster, Ton Lutz, Jack Dixon, Alex Faassen en Hans Tobi. De regie is van Jan Teulings. Ds. H. VV. Wierda, Geref. predikant te 's GravenhageLoosduinen en voordien te Vijfhuizen, afkomstig uit Haarlem, heeft voor het beroep naar Rotterdam bedankt. Zaterdag 30 October herdenkt de heer H. Mulder, Nijlstraat 17, Haarlem, de dag, dat hij 40 jaren geleden in dienst trad bij de Fa. Keiler Macdonald. Op een op Donderdagmiddag 11 Novem ber in restaurant Brinkmann te houden bij- zullen optreden mr. W. A. Kist, directeur van „Kerk en Wereld", en dr. J. L. Koole, predikant bij de Gereformeerde Kerk van Bloemendaal, met het onderwerp: De beste jaren van ons leven in huwelijk en gezin. De Nederlandse Unie van Speeltuin- organisaties houdt Zaterdagmiddag in restau rant Brinkmann een streekconferentie. De George Robert, luidt: 1. Koraalvoorspel: „Een heer F van der Sluis, bestuurslid van de Unie zal spreken over „Speeltuinwerk en karakter vorming" en de heer F. van Oostrom uit Amsterdam over „Ons winterwerk". Me vrouw T. KerkhofPet zal declameren. Ter gelegenheid van het twintig jarig vaste burg is onze God", J. S. Bach; 2. Pre ludium en Fuga D gr. t., J. S. Bach; 3. a. Melodia, b. Benedictus (uit Op. 59 II), Max Reger; 4. Improvisation Caprice, Jos. Jongen; 5. Intermezzi, H. Andriessen; 6. Choral I, H. Andriessen. De wagen waarop U gewacht hebt! ic Onafhankelijke Tor sie-vering. Hydraulische Lork- ie 4 versnellingen syn chronic.;h vooruit. Schakeling onderstuur- ik Luxueuze Vynide lederen bekleding in attractieve kleurencom binaties. Binnenkort leverbaar DE NIEUWE MORRIS MINOR 's werelds meest ideale kleine u eigen, S por- soons, zowel cabriolet als gesloten modellen, 4 cyl. motor, ve bruik 1:16.4 versnellingen syn- chromesh, Lockheed hydraulische remmen, Pynide lederen bekle ding, etc. U kunt nu reeds Uw bon inzenden om zodoende van prompte levering ver zekerd te zijn. Prijs ge heel compleet fl. 38H0.- •fc De Grote Wagen op de 9,kleine" bon! Vanaf 27 October op de Show in Londen, thans reeds in Nederland leverbaar. Eerste zending uitverkocht, nieuwe aanvoer onderweg. Zie deze grote MORRIS. Rij ermee. Gij zult verbaasd staan over het luxueuze comfort, alle plaatsen tussen de assen, de wonderlichte sturing, de spreekwoordelijke zuinig heid...! Levert prompt Uw bon in. Inlichtingen bij alle MORRIS- agentschappen door het gehele land. Alleen-Import voor Nederland J. J. MOLENAAR'S AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. STATIONSPLEIN AMERSFOORT TEL K 3490-4341 Agent te HAARLEM: Fa. Gebrs. Brinkmann, Smedestraat 22 De 4°/o obligatielening, groot pro resto f 10.000,wordt op 1 November 1948 afgelost. De obligaties zijn tegen inlevering betaalbaar gesteld bij De Twentsche Bank N.V. te Bloemendaal inclusief renten per 1 November 1948, met respectievelijk f 1040,en f 520. Namens het Bestuur TH. BECCARI, Penningmeester Dames-Kapsalons JOOP VAN DER LAAN Specialiste In Haarverven en Oliepermanent wave. Eerste klas -preparaten voor alle haarsoorten. Moderne coiffures naar eigen ontwerp. KENAUPARK 25 - TELEFOON vave.^ irten. 14084 BLOEMENDAAL. Voorbereiding Uitbreidings plan, ex art, 36 lid 4 Wo ningwet. Saneringsplan om geving Zomerzorgerlaan— Boslaan. Partiële Uitbrei dingsplannen a. Zeeweg nabij watertoren; b. Vogelenzangseweg nabij Ley weg; c. Vogelenzang nabij Leid- sevaart. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Bloemendaal brengt ter openbare kennis: le. dat de Raad der ge meente. gelet op art. 36 lid 4 der Woningwet, in zijn op 21 October 1948 ge houden vergadering heeft bepaald, dat een herzie ning van het plan van Uit breiding voor de gemeen te wordt voorbereid; 2e, dat de Raad der ge meente in zijn 21 October 1948 gehouden vergade ring voorlopig heeft vast gesteld een saneringsplan met bebouwingsvoor schriften voor het gedeel te van de bebouwde kom te Bloemendaal. tussen Bloemcndaalseweg enerzijds, en Verl. KoepellaanBos en Duinlaan anderzijds en tussen Zomerzorger laan enerzijds tot achter de woningen Boslaan anderzijds; 3e. dat de Raad der ge meente in zijn op 21 Octo ber 1948 gehouden verga dering voorlopig heeft vastgesteld partiële uit breidingsplannen: a. voor een grondstrook aan de Zeeweg nabij de Watertoren; b. voor een terrein aan de Vogelenzangseweg nabij de Leyweg; c. voor een terrein te Vo gelenzang aan de Voge lenzangseweg nabij de Leidsevaart. Gedurende vier weken lig gen van heden af ter ge meente-secretarie te Over- veen voor een ieder ter in zage: het sub le bedoelde raadsbe sluit, bepalende, dat een her ziening van het plan van uitbreiding voor de gemeen te wordt voorbereid, het sub 2e bedoelde Sane ringsplan met bebouwings voorschriften. toelichting enz., zoals dit in ontwerp voorlopig werd vastgesteld; de sub 3e bedoelde partiële uitbreidingsplannen mét be stemming in onderdelen en aanduidingen betreffende de bebouwing, zoals deze in ont werp voorlopig werden vast gesteld. Tijdens de termijn van vier weken gedurende welke de voormelde stukken ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage liggen, kun nen belanghebbenden, ten aanzien van de sub 2e en 3e bedoelde plannen met be bouwingsvoorschriften en bestemming in onderdelen, bij de Gemeenteraad schrif telijk bezwaren indienen. Bloemendaal, 25 Oct. 1948 Het Hoofd van het Gemeentebestuur voorn. DEN TEX, 0%aar'iedereen Meer don 160.000 Nederlonders zijn reeds enthousiast over Reynolds Flyer, de boll-pen die een omwenteling betekende op pengebiedl Hebt U de sensatie meegemaakt met een pen le schrijven, die met één vingerbeweging tot schrijven gereed stoot? Waarmede lange tijd geschreven kan worden, zonder dot zij gevuld behoeft te worden 2 Die oltijd even gelijkmatig schrijft en nimmer vlekt of knoeil Wocht niet langer Ga nog heden naar Uw boekhandelaar of vulpenzaok en probeer de -"2 Reynolds Flyer I Eén proef zal U overtuigen I Vergeef vooral nietdat REYNOLDS INKT onvergankelijk It. ONVERGANKELIJK I Het rapport van Dr. van Ledden-Hulsebosch heeft aan alle twijfel hierover een eind gemaakll Verkrijgbaar in iedere boekhandel en vulpenzcak Reynolds Maatschappij n.v. i.o. Den Haag Alleenvertegenwoordiging: N.V. Esveha. Den Haag Amsterdam - Rotterdam en BONTMANTELS NAAR MAAT Betaling kunt u regelen. Br. no. 1863. Ria Roozen HYACINTENLAAN 31 Tel. 15730. Med. Gedlpl, Gelaat-, nand- en Voetverzorgster. Te koop: damesfiets in goede staat f 65. I Wagenweg 132. te koop gevraagd. Wij betalen de hoogste prijzen, ook rullen, repareren en verhuren van versterker, gramophoonplaten 10 ct. per plaat per dag. Van oude bekend adres Muziekhandel JOH. KIEKENS. Smedestraat 27, tel. 19775 OPENBARE VERKOPING Op Donderdag 28 October aanv. des v.m. 9.30 uur (precies) in Gebouw „De Nijverheid" aan de Janastraat no. 85 (nabij de Gr. Markt) te Haarlem, zal dcurw- VAN DEN STEEN HOVEN (kant Kinderhutsfilnget 108, teief. 10855) om contant geld. in het openbaar verkopen: Diverse waardevolle Goederen w.o. fraaie stoelen (antiek e.a-), schilderijen, schrijfburcaux. Perzische cn andere tapijten, radiotoestellen w.o. m. plck-up, plano's w.o. vleugel met 80 rollen, div. glas- en aarde werk, boeken, damesrijwiel (Raleigh) enige diverse meubelen, enz. ens. Te bezichtigen: Woensdag 27 October a.e. vanaf 1-6 u. njrfc

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3