Haarlems Dagblad Volledige instemming met vorming van defensief Atlantisch pact Er zal een studiecommissie voor nauwere Europese eenheid komen Goedkeuring der richtlijnen voor gemeenschappelijke defensie Debat over Griekenland in de politieke commissie der U.N.O. Bloedige veldslag om het bezit van een Zuidfranse mijn Kabinetsformatie geen weerspiegeling van verkiezingsuitslag? Oud-burgemeester Reinalda inspecteert een goed geoutilleerd brandweercorps 63e Jaargang No. 19076 Bureaux: Grote Houtstr. 93, Tel. Adv. en Ad min. 10724, 14825, Redactie 10600. Direct.-Hoofdred. 15054. Bijkantoor H.N., Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Tel. 12713, 10132. Woensdag 27 October 1948 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 33 cent, per kwartaal ƒ4,25. Franco per post 14,75. Postgiro 273107. Vdvert.tarieven op aanvraag bij de Administratie. Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom cn Oprechte 'i4aarlcmactic Courant (3nno i6?6) Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem Communiqué der vijf ministers: De vijf ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk, België, Luxemburg en Nederland, te Parijs vergaderend op de derde zitting van de Consultatieve Raad der West-Europese Alliantie, hebben een gezamenlijk communiqué uitgegeven, waarin de resultaten van hun besprekingen zijn samengevat voorzover deze voor openbaarmaking in aanmerking kwamen. Het communiqué geeft uitdrukking aan de volledige instemming der vijf ministers met het beginsel van een defensief Atlantisch pact, een verdrag dus waardoor de vijf mogendheden verbonden worden met de Verenigde Staten en Canada ten aanzien van een gemeenschappelijke verdediging In geval van oorlog. Ook de stappen die daartoe moeten worden gedaan, werden eenstemmig goedgekeurd. De ministers besloten over te gaan tot instelling van een commissie, waarin vijf Engelse, vijf Franse, drie Belgische, drie Nederlandse en twee Luxemburgse vertegenwoordigers zitting zullen hebben, welke zich zal bezig houden met de bestudering van maatregelen tot nauwere eenheid tussen de Euro pese landen. Deze commissie zal tevens het Frans-Belgische voorstel tot instelling van een Europese Assemblée bestuderen, en het Britse voorstel tot instelling van een Europese Raad, belast met kwesties van gemeenschappelijk belang, in studie nemen. Het Franse voorstel, op deze vergadering gedaan, om over te gaan tot een voor lopige conferentie, welke de instelling van zulk een Assemblée moet voorbereiden, werd van de hand gewezen. Volgens United Press was vooral Bevin hiertegen gekant, die voorkeur bleek te hebben voor een „langzaam-aan" politiek ten aanzien van het gehele onderwerp ener Europese federatie. Warme instemming in Amerika Het bericht dat de vijf ministers der West-Europese Alliantie volledige overeen- itemming hebben bereikt ten aanzien van de wenselijkheid van een Atlantisch defen siepact, heeft in Amerikaanse regerings kringen warme instemming ontmoet. Men was van mening dat alle betrokken regerin gen binnenkort met hun besprekingen zul len beginnen om de bijzonderheden van het te sluiten pact uit te werken. Een ont- -erp van het pact zou gereed moeten zijn vóór dat het Amerikaanse Congres op 3 Januari 1949 bijeenkomt. Ook in Canada is men tevreden over de beslissing der vijf Europese ministers. De Canadase minister van Defensie. Brooke Claxton, heeft volgens United Press reeds gisteren onthuld dat Canada reeds voorbereidingen treft ten aanzien van zijn militaire macht, om deze te doen pas sen in het plan dat na sluiting van het At lantisch Pact zal worden opgesteld ter co ördinatie van de gezamenlijke strijdkrach ten. Claxton zeide: „Wij hebben regelingen voor nauwe sa menwerking met de Verenigde Staten ge troffen en tezamen met de andere vrije volken werken wij plannen uit voor ge meenschappelijke defensie, gebaseerd op „eigen hulp" en wederzijdse bijstand als onderdeel van een gemeenschappelijke po ging de vrede te bewaren en de aggressie te beteugelen. Wij weten wat wij willen. Een gedeelte van het werk is reeds ver richt, verdere werkzaamheden zijn aan de gang. Onze vertegenwoordigers hebben nauw overleg gepleegd met de vertegen woordigers van andere landen over de rol, die ieder zal hebben te vervullen." De minister ging voort: „De enige oorlog die op het ogenblik mogelijk is, is een aggressieoorlog door de Sovjets. Onze vitale belangen, zelfs ons grondgebied zouden open liggen voor een aanval. Ik geloof niet het Russische volk, en zelfs de Russi sche leiders, op het ogenblik een oorlog wensen, maar hun onverzettelijke houding verhoogt de mogelijkheid daarvan." De diplomatieke correspondent van Reu ter trekt uit het communiqué de conclusie, „de verwezenlijking van een Noord- Atlantisch pact, waardoor de West-Euro pese Alliantie met de Verenigde Staten en Canada zal worden verbonden op het ge bied der gemeenschappelijke verdediging, reeds in een vergevorderd stadium ver keert. Culturele samenwerking Het communiqué der vijf ministers zegt itenslotte: „Tijdens zijn bijeenkomst heeft de advi serende raad der ministers van Buiten landse Zaken met voldoening kennis geno men van de vorderingen, welke de com missies, ingesteld na zijn vorige vergade ring, op sociaal en cultureel gebied hebben gemaakt. De adviserende raad heeft richtlijnen verstrekt aangaande de voortzetting der werkzaamheden van de verschillende com missies, welker werkzaamheid blijk geeft Van een gemeenschappelijke wil de levens omstandigheden van de volkeren voort durend te verbeteren. Officieren zwaar gewond bij ontploffing in kazerne Granaatkop werd als presse-papier gebruikt De vijf regeringen zijn overeengekomen, gemeenschappelijk sommige maatregelen te treffen op de volgende terreinen: a. Personenverkeer. In afwachting van de terugkeer tot de vooroorlogse reisomstan- digheden, en eventueel van de volledige af schaffing der paspoorten voor de reizen onder de vijf landen, zullen de studiecom missies de- middelen onderzoeken om de reizen te vergemakkelijken van de perso nen, wier verplaatsing nuttig is voor de len bestuderen, om de hinderpalen uit de weg te ruimen, die de uitwisseling van cul tuur-voorwerpen, zoals boeken en tijd schriften, hedendaagse kunstwerken, niet commerciële films en gramofooiiplaten in de weg staan. c. Er zullen vergaderingen van deskun digen worden georganiseerd om te onder zoeken, door'welke middelen de vijf lan den kunnen samenwerken wat betreft de filmjournaals en de opvoedende films. d. Anderzijds onderzoeken de vijf minis ters van Nationale Opvoeding de mogelijk heid van samenwerking op sommige gebie den, zoals de wederzijdse hulp bij het her stel van de culturele uitrusting, die door toedoen van de oorlog verloren is gegaan, de samenwerking bij de vervaardiging van onderwijsmateriaal en de uitwisseling van mededelingen omtrent de onderwijsmetho des en de wetgeving betreffende de opvoe ding. Dr. Beel Zondag naar Indonesië Naar het A.N.P. verneemt zal dr. L. J. M. Beel zeer waarschijnlijk Zondag naar Indonesië vertrekken, indien tenminste het ontwerp Noodwet-Indonesië door de Eerste Kamer Vrijdag met de vereiste twee-derde meerderheid zal worden aangenomen. Een politiek medewerker van het A.N.P. tekent hierbij aan, dat het in de bedoeling van de Nederlandse regering ligt om dr. Beel als hoge vertegenwoordiger van de Kroon naar Indonesië te doen vertrekken. Blaskowitz pleegt zelfmoord De 64-jarige generaal Blaskowitz, ten tijde van de capitulatie bevelhebber van de Duitse troepen in Nederland, heeft in de gevangenis van Neurenberg zelfmoord ge pleegd door van de corridor voor zijn cel op een van de hoogste verdiepingen naar beneden te springen. Blaskowitz behoorde tot een groep van veertien Duitse legerleiders die dezer dagen terecht stond voor een Amerikaans militair tribunaal. Alle beklaagden werden vrijge sproken van de tenlastelegging dat zij zou den hebben meegeholpen aan de voorbe reiding van een aggressie-oorlog. (U. P.) Voorgestelde resolutie veroordeelt houding van Criekenlands buren De politieke commissie van de UNO heeft een Joegoslavisch voorstel verwor pen dat de commissie een vertegenwoor diger van generaal Markos wilde laten ver horen tijdens het debat over de Griekse kwestie. De commissie debatteerde gisteren over de beschuldiging van een commissie van onderzoek der UNO volgens welke de guerilla's van Markos geholpen door Al banië, Joegoslavië en Bulgarije dc poli tieke onafhankelijkheid en territoriale in tegriteit van Griekenland bedreigen. Amerika, China, Engeland en Frankrijk dienden een gezamenlijke resolutie in, lui dende: „De sub-commissie voor de Balkan der UNO rapporteert dat de strijdkrach ten van Markos voor een groot deel af- ontwikkeling van de betrekkingen onder de I hankelijk zijn van bevoorrading uit Alba- landen, die het verdrag van Brussel onder- nië, Bulgarije en Joegoslavië, en dat zij tekend hebben. zich herhaaldelijk in veiligheid hebben ge- b. Commissies zullen eveneens de midde- bracht op ge'bied van de Noordelijke bu- Stakers capituleerden pas toen er een tank verscheen Vele buitenlanders onder de 400 arrestanten Toen militairen en politie gistermorgen bezit trachtten te nemen van vier door stakers bezette mijnen nabij Ales, 135 kilo meter ten N.W. van Marseille, werden zij beschoten door stakers, die tevens van handgranaten en ander explosief materiaal gebruik maakten om het optreden der regeringsstrijdkrachten te beletten. Aanvankelijk slaagden zij hierin, maar nadat de gevechten twee uur hadden voort geduurd lieten de militairen versterkingen en zelfs tanks aanrukken, waarop de sta kers de wijste partij kozen en de terreinen van de mijn ontruimden. De politie arres teerde vierhonderd hunner, onder wie, naar te Parijs bevestigd wordt, vele buitenlan ders. Een officier en twee soldaten kregen kogelwonden: vele mijnwerkers werden gewond. Eén hunner zou inmiddels zijn overleden. Het blad Le Monde (Cons.) geeft in een ooggetuigenverslag toe, dat troepen en po litie tanks gebruikten om te Ales door de barricades der stakers heen te breken. Het blad schrijft dat een tank een 25-mm- kanon afvuurde om een opening te force ren en er toen doorreed onder een hagelbui van stenen en ijzeren bouten van de sta kers. Kort daarop verlieten de stakers echter hun vestingen voor de overweldi gende meerderheid van de troepen. De troepenformaties zouden hebben bestaan uit „tanks, sappeurs, artilleristen, infante rie, republikeinse veiligheidstroepen en mobiele garde". Dc orde hersteld? Het Franse ministerie van binnenlandse zaken deelt mede, dat de orde thans „vol komen hersteld" was buiten Ales. In het stadje zelf, waar arbeiders, terwijl de strijd om de mijnen aan de gang was. hebben getracht de politiekazerne, het postkantoor en de sub-prefectuur in bezit te nemen, is het echter nog zeer onrustig. Alle fabrie ken en winkels zijn gesloten. Vele stakers moeten de beschikking over vuurwapens gehad hebben. Het bestuur van de Franse havenarbei dersbond heeft alle vakverbonden aange raden het voorbeeld van de .havenarbei ders in Noord-Franse havens te volgen, die uit sympathie met de mijnstakers het werk hebben neergelegd. Havenarbeiders te Marseille hebben eveneens het werk gestaakt. Inmiddels is het ook in deze stad, na het bekend worden van de gebeurtenissen in Ales, gisteravond op verscheidene plaatsen tot relletjes ge komen. Een woordvoerder van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken heeft te Parijs verklaard, dat de beweging om naar het werk terug te keren in Lotharingen in kracht toeneemt. Elders is de situatie on veranderd. ren van Griekenland. Het voortduren van deze toestand vormt een bedreiging van de politieke en territoriale integriteit van Griekenland en de vrede op de Balkan. Het gedrag van de drie Noordelijke buur landen is niet overeenkomstig de strekking van het Handvest der UNO geweest. De resolutie eist: a. Dat de drie landen onmiddellijk ophou den enigerlei hulp aan de troepen van Markos te verlenen en dat zij hun ge bied niet afstaan als basis voor ge wapende actie. b. Op de drie landen wordt een beroep gedaan met vredelievende middelen het conflict met Griekenland te regelen. c. Griekenland en zijn buurlanden wor den verzocht met de sub-commissie sa men te werken teneinde de sub-com missie in staat te stellen haar taak uit te voeren. d. Alle leden der UNO wordt verzocht af te zien van directe of indirecte actie ter ondersteuning van enige gewapende groep, die de Griekse regering be strijdt. e. De handelingen der speciale commissie worden goedgekeurd. Zij zal haar werk blijven voortzetten. Volgens de resolutie wordt de sub-com missie opgedragen voort te gaan met waar te nemen hoe de Noordelijke buurlanden reageren op het bevel van de Algemene Vergadering geen hulp aan de guerilla- strijders te verlenen en hierover rapport uit te brengen. De sub-commissie moet voort gaan groe pen waarnemers te gebruiken met geschikt personeel en geschikte uitrustingen. De sub-commissie moet bereid blijven de regeringen der vier betrokken landen van advies te dienen. De afgevaardigde van Joegoslavië gaf te kennen dat hij een rede van twee uur wenste te houden. Dit zal Dinsdag in de ochtendzitting geschieden. IDEE VAN BLUM De Franse socialistische leider Léon Blum heeft in „Le populaire" het idéé ge opperd, dat de UNO een commissie van neutrale deskundigen benoemt ter oplossing van het technische probleem van het in voeren van nieuwe valuta in Berlijn onder gezamenlijke controle van Oost en West. Hel woord is aan...- Italiaans spreekwoord: Het goud opent alle deuren behalve die van het paradijs. Bezwaren van Tweede Kamerleden tegen de evenredige vertegenwoordiging Verschenen isfiet voorlopig verslag der Tweede Kamer over de rijksbegroting voor 1949. Met betrekking tot de kabinetsforma tie werd door sommige leden ook de vraag ter sprake gebracht, of deze wel een weer spiegeling is van de verkiezingsuitslag. Zij waren geneigd deze vraag ontkennend te beantwoorden en weten dit onbevredigende resultaat aan het stelsel der evenredige vertegenwoordiging. Sommige andere leden sloten zich bij deze beschouwingen aan. Zij wezen er op, dat het parlementaire stelsel alleen dan goed kan werken, indien er tegenover de regeringsmeerderheid een oppositie staat, die redelijk uitzicht heeft meerderheid te kunnen worden. De verkiezingen kunnen er dan ook inderdaad toe leiden, dat „het roer omgaat". Zo heeft het stelsel ook vóór 1918 in Nederland gewerkt. Sedert de in voering van de evenredige vertegenwoor diging is dit niet meer het geval. Is dit stel sel hiervan de oorzaak? Deze leden meen den, dat er alle reden bestaat om deze vraag aan een ernstig onderzoek te onder werpen. Nr«r hun mening dient dit te ge schieden door een commissie, die een al gehele herziening der Grondwet zal hebben voor te bereiden. Deze commissie zou dan tevens aandacht kunnen besteden aan de vraag, of een veranderde wijze van samen stellen van de Eerste Kamer aanbeveling verdient. Op spoedige instelling van zulk een commissie drongen deze leden aan. Zeer vele leden konden zich echter met de geuite critiek op het stelsel der even redige vertegenwoordiging geenszins ver enigen. Dit stelsel werkt naar hun mening zuiver en billijk en heeft de stabiliteit van het Nederlandse staatkundige leven in be langrijke mate bevorderd. Dat dit een niet gering voordeel is, beseft men vooral bij een vergelijking met andere landen, bij voorbeeld Frankrijk. Tal van leden stelden de vraag, wanneer de volledige samenstelling van het kabinet te verwachten is. Voorts zou men gaarne vernemen, welke plannen de regering heeft ten aanzien van de benoeming van staatssecretarissen. Met betrekking tot het Duitse probleem had het vele leden ernstig teleurgesteld, dat noch in de regeringsverklaring, noch in de Troonrede is gesproken over het vraagstuk der grenscorrecties. Men verzocht de rege ring, over de huidige stand van dit vraag- bied bestaan, inlichtingen te willen ver strekken. Russen breken spoorlijn op De Sovjet-Russische autoriteiten hebben order gegeven de enige spoorlijn, die de Sovjet-sector van Berlijn nog met de Amerikaanse sector verbindt, op te breken en de politieposten langs de grens tussen de twee sectoren te versterken, Sterke troepeneenheden, pantsereen heden en zware artillerie der Sovjet-Unie bewegen zich in de richting der zöne- grenzen, zo bericht het in de Duitse taal verschijnende officiële Amerikaanse blad „Die Neue Zeitung". Het blad haalt verklaringen van het Amerikaanse leger aan, gebaseerd op waar nemingen door piloten van de luchtbrug. Langs de geallieerde corridor naar Ber lijn zijn ongeveer 150 stukken luchtdoel geschut opgesteld. Men neemt aan dat de Sovjet-autoriteiten ondergrondse instal laties vaq de vroegere Duitse wehrmacht zullen herstellen. Het aantal in beweging zijnde stukken wordj geraamd op 400 zware tanks en ver scheidene batterijen lange afstand-geschut. De heren H. C. Vcrnout, M. A. Reinalda, mr. P. O. F. Af. Crcmcrs en C. van den Broek volgen de demonstratie bij de automatische uitschuifbare ladder. In een der officiersverblijven van de Jan tan Schaffelaar-kazerne te Ermelo is Dins dagavond een granaatkop, welke op een ichrijfbureau als presse-papier gebruikt i werd, op de grond gevallen en ontploft. In het vertrek bevonden zich drie officieren, j Eén hunner liep ernstige beenwonden op. de tweede kreeg een ernstige zenuwstoring. j - De derde officier liep slechts lichte I tafel gebogen en schildert, schildert. kwetsuren op. Zij werden naar het zieken- I nieuwe busnet van de N.Z.H. zijn er niet minder dan 150 haltebordjes nodig, waarvan een, blUs tC Ermelo overgebracht, j groot deel voor meer dan een lijn moet dienen. Een peuterig werk. dat alleen door mensen met Tn het Vèrtrok weraen grote ver woes tin- veel geduld kan worden verricht, maar ook een belangrijk werk. Want wat zouden we aan onze ■BK Drie weken lung zit de heer Besse nu al in de werkplaatsen van de „Noord-Zuid" over zijn het ene haltebordje na het andere. Want voor het Seri aangericht. bussen hebben als we niet wisten i r ze sloppen? Op de laatste vergadering van de Haar lemse gemeenteraad, welke de heer M. A. Reinalda als burgemeester leidde, werd be sloten de vrijwilligers weer in te schakelen bij de brandweer. Aan het voorbereidende werk had hij zijn krachten gegeven, doch de uitvoering van het besluit moest hij aan een ander overlaten. Inmiddels werkt de Haarlemse brandweer op de wijze, zoals de heer Reinalda zich die had voorgesteld en daarom was het een goede gedachte hem in de gelegenheid te stellen de brandweer lieden te inspecteren en een oefening bij te wonen. Dat geschiedde Dinsdagavond in de Brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht. Alle leden van de brandweer ston den opgesteld, toen de heer Reinalda een inspectie hield. Daarbij was ook aanwezig burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers. Zij werden begeleid door de heren H. C. Ver- nout en B. J. van Liemt. commandant en onder-commandant. Vervolgens werd de twee-en-twintig meter hoge ladder in wer king gesteld en een aantal brandweerlieden gaf een demonstratie. Het gehele corps uit Haarlem, dus ook de leden uit Spaarn- dam. was aanwezig. Na de bijeenkomst begaven de brand weerlieden zich naar restaurant Brinkmann waar een ledenvergadering gehouden werd van de Haarlemse Vrijwillige Brandblus sers Vereniging „De Tien". De zaal was feestelijk versierd. Dr. C. Spoelder, voor zitter der vereniging, richtte zich in zijn openingswoord tot de oud-commandant, de heer C. J. van den Broek. Hij herinnerde aan de vele verdiensten, welke de vroegere commandant voor de brandweer heeft ge had. Nadat een „dagorder", waarin het werk van de heer Van den Broek was weer gegeven, was voorgelezen, werd hem het ere-lidmaatschap aangeboden. Op boeiende wijze zette dr. Snoelder ver volgens uiteen, welke moeilijkheden er na de bevrijding waren gerezen, nadat de Vrij willige brandweer tijdens de bezetting aan de kant was gezet. Dat de moeilijkheden zijn overwonnen dankt Haarlem aan de oud-burgemeester, de heer Reinalda. De richtlijnen, welke deze heeft gegeven, zijn strikt gevolgd, niet alleen omdat de heer Reinalda de brandweerlieden de terugkeer had toegezegd, maar vooral omdat zij over tuigd waren, dat de juiste weg bewandeld werd. Na het lezen van de tweede „dag order" bood dr. Spoelder het erelidmaat schap aan. Tenslotte volgde de installatie van mr. Cremers tot beschermheer. De voorzitter zeide. dat de brandweer de burgemeester veel dank verschuldigd is en daarom zijn cfe leden van „De Tien" zeer verheugd, dat zij hem benoemd hebben tot beschermheer. Spreker hoopte, dat de samenwerking van aangename aard zal zijn. Mr. Cremers bracht eerst als hoofd van de brandweer hulde aan alle ledéh van het corps voor hetgeen zij sinds Mei tot stand hebben gebracht. De vereniging „De Tien" dankte hij voor de benoeming. De heer Rei nalda gaf een uitvoerig overzicht van het brandweerwezen van vóór en na de oorlog. Hij zeide met enige trots geconstateerd te hebben, hoe de Haarlemse brandweer na zijn vertrek uit Haarlem opgebouwd is tot een uitstekend geoutilleerd corps. De heer Van den Broek haalde herinneringen op uit het verleden en het verheugde hem. dat de banden door de benoeming tot erelid blij ven bestaan. Burgemeester Cremers wenste hy geluk met het corps. Grenswijziging Volgens verklaringen uit gezaghebbende bron zou de kwestie van wijziging der grenzen met Duitsland, waarom door de Beneluxlanden is verzocht, Donderdag door Heinrich Wilhelm Kopf, de minister-pre sident van Nedersaksen, op de conferentie van de Duitse premiers ter sprake worden gebracht. COMMUNISTISCHE ACTIE IN CHILI „Zaterdag te Conception in beslaggeno men documenten wijzen er op, dat de communisten bezig zijn in het gehele land een beweging voor te bereiden met het doel stakingen en wanordelijkheden uit te lokken", zo heeft de radicale Chileense afgevaardigde Alfredo Nazar verklaard na een onderhoud met de president der repu bliek, waarbij talrijke afgevaardigden tegenwoordig waren. 1 Nog enkele slachtoffers van vliegramp geïdentificeerd De stoffelijke overschotten van de alsnog geïdentificeerde slachtoffers van de ramp met de „Nijmegen", John Reichel, Maria Reich el en Mary Badir zijn gisteren per vliegtuig naar New York overgebracht. Het stoffelijk overschot van de Zwitser Floriance Schlumpf zal op Westerveld ge cremeerd worden. De eveneens nog geïdentificeerde Ame rikaanse Emma Wedermeyer zal waar schijnlijk in Nederland begraven worden. Vijf lichamen zijn niet geïdentificeerd kunnen worden. De begrafenis hiervan zal geschieden in overleg met justitie-autori- teiten. Honderden kransen en bloemstukken zijn bezorgd aan de Nieuwe Kerk te Amster dam, waar de slachtoffers van de vliegtuig ramp in het koor zyn opgebaard Vanmorgen zijn de stoffelijke resten van de heren Veenendaal, Parmentier en Maclnerny onder zeer grote belangstelling uitgedragen uit de Nieuwe Kerk. De lijkwagen met het stoffelijk over schot van de heer Maclnerny, voor wie in de Rozenkranskerk een uitvaartdienst was gehouden, sloot zich bij de stoet aan. Voor afgegaan door motorpolitie vertrok de stoet in de richting Amstelveen, om via de lucht haven Schiphol de weg naar Oegstgeest te vervolgen. Op de brug over de Ringvaart stond een delegatie van het K.L.M.-personeel. Op het vliegveld werd het werk stilge legd, toen de stoet passeerde. »500OOCO00OOO00C« VRIJ KOUD Verwachting, medegedeeld door het K-N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond: Vannacht In het algemeen weinig, maar morgen toenemende bewolking, met in het Zuiden van het land later kans op enige regen. Geleidelijk aanwakkeren de wind uit richtingen tussen Oost en Zuid. Vrij koud. 28 October: 7.0" op 7 27 uur onder 17-20 uur Mant, op 1,51 uur onder 16.14 uur

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 1