KIPPENVOER SLOT DEFECT1 blondona sTENO TyPEK STALEN BRIEVENKASTEN WOENSDAG 10 NOVEMBER '948 HAARLEMS DAGBLAD Christian Ferras speelde Tsjaikowsky's vioolconcert Het Dinsdagpvondconcert van de H.O.V. 3a onder leiding van Kees Hartvelt had zeer Vi [eslaagd kunnen zijn, indien het niet over- 2 aden ware geweest; om het precies te zeg- ai [en: indien het Concertino voor viool^cello, de liano en orkest van Alex. Tsjerepnine li toor een andere gelegenheid bewaard was, :t< Kaar het minder kans zou krijgen om het os irogramma te bederven, een avond die ift ijjvoorbeeld gewijd zou wezen aan al of ja uet doodgelopen experimenten en die zou vc iiinnen geopend worden met Tsjerepnine's ah Prélude pour un entrainement de boxe". re, jitmaal verlengde het bovendien de uit- iet toering onnodig en betekende het een over do, lodige luxe wegens de drie extr^-solisten cjiie het vergde, want men had waarlijk lt ;enoeg aan Christian Ferras, de eerste- U, irjjswinnaar van het Scheveningse con- vj ours, die het publiek kwam vergasten op Tie ijn prijsnummer, het vioolconcert in D tan Tsjaikowsky. De vijftienjarige Chris- geiian Ferras behoort tot het zeldzame ras ee Ier wonderkinderen, die door buitenge- rone aanleg en vroegtijdige training onhe il rust tot verbazingwekkende prestaties in Ie taat zijn; maar men kan uit het interpre- inj atievermogen van deze knaap proeven dat l(j, uj, evenals Menuhin, over het kritieke 3 lunt van zijn ontwikkeling heen zal ko- 0( jen, zonder iets van zijn vermogens te iejerspelen. Men krijgt absoluut niet de nj, ndruk, dat hij een van buiten geleerde les lin pzegt met intonaties die hij van anderen 5 i vernamer is een positieve kracht in hem ,eo:|ie van eigen bewustheid getuigt en die 0„|oor een fabelachtige techniek volkomen ize ot uiting komt. Zijn sonoriteit moge iets :e4 under rijp zijn dan de edele volklinkende epon van Elise Cserfalvi, die ons Vrijdag erbaasde met haar vertolking van het Irahmsconcert; maar meer dan deze ene ergelijking durf ik niet te maken. Men be on in Ferras de zin voor klaarheid be- l [onderen en het volkomen beheerste élan. dominerende kracht van zijn spel sloeg bij het orkest de echte muziekdrift los g n zo werd het, dank mede aan de parate er! ii duidelijke directie van Hartvelt, een irachtige vertolking. Van het spetterende otenvuurwerk van Tsjaikowsky naar de inige confidentie van Bach's Largo uit de solo-sonate is een hele stap. Ferras id hem als dank voor de ovatie die et publiek hem bracht en toonde hier- 0I ïee, nog meer dan hij reeds gedaan had, rustige beheersing het wonder van zijn ïjpend kunstenaarschap en de gaafheid an zijn- techniek. En toen kwam het neo-klassieke Concer- ino van Alex. Tsjerepnine. Het dient ge- egd dat het met animo verdedigd werd oor de solisten: Dany Brunschwig, viool, lenk van Wezel, cello, en Willy Meeu- ïisse, piano, alsmede door orkest en diri- ent, welke laatste zeer duidelijk was in et aangeven van de staag wisselende laten. Dat we voor het stuk niet in stem- ling waren is mogelijk, maar het heeft ons luzikaal toch weinig gezegd. Ik herhaal, bij het Tsjaikowsky-concert ad men kunnen volstaan met de stevige 1*' Igmont-ouverture van Beethoven en de feneens zeer goed vertolkte Symphonie 5 van Dvorak. JOS. DE KLERK Cursus over herleving van de dans in onze tijd De Amsterdamse criticus en publicist J. jgjchultink zal voor leden van de Volks- niversiteit en andere belangstellenden drie „oordrachten houden, aangevuld met de- lonstraties door enkele beschikbare solis- m, over de herleving van de dans in onze jd en de voornaamste figuren. Het is de bedoeling van de spreker om iet alleen de invloeden na te gaan van ervormers als bijvoorbeeld Isadora Dun- sn, Jacques Dalcroze en Michael Tokine, och -tevens een verklaring te zoeken voor gelijktijdigheid van hun pogingen om et in verstarring geraakte klassieke'vor- lenschema te .doorbreken. Daarna zal de eer Schultink het optreden in herinnering rengen van de prominenten uit de invasie an Russische emigranten onder aanvoe- ing van Daghilew en de plaats trachten te epalen van de dans in het culturele leven an West-Europa. In de laatste causerie 'ordt de tegenwoordige toestand ter sprake ebracht. Deze bijzonder belangwekkende cursus rsi 'ordt gehouden op 26 November, 3 en 10 ta's leeember. in de Renaissancezaal van het rans Halsmuseum. Van de heer Schultink, /anfie het bekende boek „Ballet" van Arnold jai kskell voor ons land bewerkte, verschijnt ad innenkort onder de titel „Op de pointes", eld En oorspronkelijke studie over de dans. D. K. DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag zijn aan de beurt voor het afha- ge- van bonkaarten voedingsmiddelen,' ta- iks- en versnaperingenkaarten en toeslag- ju aarten voor jonge en aanstaande moeders J i de Vleeshal te Haarlem KI tot en met Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 9 November 1948 GEHUWD: 9 Nov., A. F. A. Fluitsma en M. Lok. BEVALLEN van een zoon: 6 Nov., J. G. fde ieureBeers: E. A. E. DroogHerman; 7 ov., J. M. T. GoppelWijnoldy; 9 Nov., J. MippoRoijers. BEVALLEN van een dochter: 8 Nov., E. A. van RoodeSerné; A, J. MeijerSchou- i; 9 Nov., A. RenkemaOverdam; M. C. ZwagerBarnhoorn. OVERLEDEN: 6 Nov., A. W. Rike, 66 j„ Uhropstraat; J. Noot, 75 j., Wouwerman- traat; 7 Nov., L. Amelsbeek, 74 j., Soutman- Iraat; M. H. Kamervan Duivenboden, 66 .Lourens Costerstraat; T. van Duijn—Bie- tnbroodspot, 73 j., Hazepaterslaan. Kinderledikantjes Reclame aanbieding met matras 44.50 wZlVeetë VOOR DE BABy Anegang 46, Haarlem Agenda voor Haarlem WOENSDAG 10 NOVEMBER Luxor: „Kampioen melkboer", alle leeft,, 00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. City: „Het spel is ut". 18 j„ 2.15, 4.30. 7.00 en 915 uur. Spaarne: Captain America", 14 j., 2.30. 7.00 en 9.15 uur, :rans Hals: „The story of dr. Wassell". 18 j., 130, 7.00 en 9 15 uur. Rembrandt: op het to sti „Theater Plezier", „Zeg. hee", 2,30, 'uur Palace: ..Olympische Spelen 1948", alle keft2 00, 4.15, 7.00 en 9 15 uur. DONDERDAG 11 NOVEMBER Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Deense Kunst in Den Haag Expositie (tot 5 December) in het Gemeentelijk Museum Lars Rostrup schrijft in de inleiding van de catalogus, dat „deze tentoonstelling bij lange na' niet een, zij het ook slechts bij benadering, volledig beeld van de Deense kunst geeft. De tentoonstelling is slechts een demonstratie van het voor de gehele toestand tamelijk karakteristieke feit, dat de hedendaagse Deense kunstenaars in zeer hoge mate individualisten zijn". Dit laatste veroorloof ik mij te betwij felen voorzover het de exposanten op deze tentoonstelling betreft. Lars Rostrup is een voorzichtig man. Laten wij het ook zijn. Meestal vormt de schilderkunst op zulk een expositie de kern. Daarvan is hier geen sprake. Het zijn de beeldhouwers, die hier het meest betekenen. Graag geloof ik, dat de Deense kunst zich picturaal van die van andere landen onderscheidt, maar de ge- exposeerde doet dat niet. De kleur is in het algemeen een weinig expressieve, een bleke, soms krijtachtige in het blauwe overwegende. Franse invloeden zijn on miskenbaar. Van Cézanne tot Piccasso ont waren we diepe sporen. Zeker trachten sommigen een eigen weg in te slaan en be hoeden zij zich voor het sentimentele en voor de humor, die zelfs met het kleinste spoortje niet aanwezig is. Dit alles lijkt mij reactionnair op een voorheen al te grote nauwkeurigheid. Dit uit zich in de grafiek in een zekere kilheid van manier, sterk geïnspireerd op het huidige algemeen gang bare déformeren. Daar is een enorme inzending van bouw kundige ontwerpen, foto's, détails enz., ge bruiksvoorwerpen en dergelijke dingen. Ik zie er de eenvoud van, de nuttigheid, het soms zeer simpele en fraaie van een wand tapijt als décoratief geval, het soms wel exclusieve maar daarom nog niet mooie; ik waardeer het aesthetische maar in het algemeen stijgt het vele hier geëxposeerde -niet uit boven de voorwerpen, die wij in onze omgeving op tentoonstellingen te zien krijgen. De beeldhouwers echter lijken me het sterkt, het belangrijkst. Daar is een prachtige buste van een zenuwarts, een grote bronzen „Pomona" en een portret in brons van Johannes C. Bjerg.-knap, beschaafd, origineel. „Joseph" van Jorgen Gudmunsen, het ontwerp voor een standbeeld, is even monumentaal en indrukwekkend als zijn „Knaap" slank en sierlijk is. Max Meden zond een zeer interessant „zelfportret-met-bolhoed", raak, nieuw, fris. Gevoelig-gemodeleerde dingen zijn er van Kai Nielsen: „Assepoes" en een geesti ge „voorname dame". Daar is ook een gelijk ontwerp voor een monument ter ere van de grote Deense classicist Thorwald- sen en een elegante studie ter ere van Ole Romer van dezelfde hand. Letterlijk niets heb ik begrepen van een „Kind van gra niet" door Henry Heerup en van drie „Sculpturen" door Robert Jacobsen. Wat willen zulke beeldhouwers en schil ders toch eigenlijk? Een rood granieten blok met een paar gaten er in wekt bij een normaal mens toch niet dezelfde indruk, die een kind, welk dan ook, te weeg brengt. Intussen verheugen we ons erover, dat onze spes patriae niet van graniet is. We gaan nog eens terug naar de prach tige „zenuwarts" van Johannes C. Bjerg; daar komen we dan weer op adem. Een sterke „bokserkop" van Knud Nellemose en een „Vrouw, die zich kapt" van Svend Rathsack verzoenen ons weer met de Deen se beeldhouwkunst, want inderdaad is er ceel te bewonderen, zóveel, dat de schil ders erbij verbleken. Wat wenst de expres sionist Ejler Bille van mij met zijn twee „Composities" en wat is het verlangen van Carl Henning-Pedersen met zijn „Gouden boom" en „Goden van de zee"? Ik zie geen boom en geen goden. Picturale nonsens. In „Avond" van Jens Sondergaard gaat een prachtige bedoeling schuil achter op zettelijke slordigheid. J. F. Willumsen tracht met „Nevels en sneeuwplekken" fantastische figuren te suggereren, maar hij wordt kinderachtig, hoewel zijn „Maan nacht in de bergen" ons zeer zeker weet te boeien. Het enig waarlijk oorspronkelijke werk is Svend Thomsen's „Portret van mijn vader". De stugge techniek, de originele compositie, het droge maar interessante colorïet heffen dit schilderij boven de an dere uit. In zware kleurtonen is Giersing's „Straatweg" gegeven en in een fijn groen-' bruin-grijs stamelt Lauritz Hartz een ge brekkig „Meisjesportret". De enige romantisch-aangelegde is Oluf Host, wiens „Aardschaduw" en „Blauwe Koude" veel talent verraden. Misschien is hij wel het meest „schilder". Deze Denen zijn gereserveerd, bevreesd voor uitbun digheid, als met een sprong gekomen uit een droog naturalisme, tot verbeeldings vrijheid, stuitend op de nodige durf, zich intomend en slechts aarzelend aanvaar dend wat het buitenland heeft aan te bie den. Maar dan denk ik aan Lars Rostrup en herhaal wat hij zegt over de expositie: ,zij is slechts een demonstratie van het voor de gehele toestand tamelijk karakteristieke feit, dat de hedendaagse Deense kunste naars in zeer hoge mate individualisten zijn". We blijven hopen, dat we van de Deense schilderkunst eens wat meer te zien zullen krijgen dan alleen maar een „demonstratie van een tamelijk karakteristiek feit". HERMAN MOERKERK Velsens burgemeester opti mistisch over „de tunnel" Tijdens de raadsvergadering van Dins dagavond heeft mr. M. M. Kwint, burge meester van Velsen als zijn mening te kennen gegeven, dat de tunnel onder het Noordzeekanaal bij" Velsen over vijf jaar 'n feit zal zijn. De wethouder van openbare werken, de heer W. F. Visser deelde dit optimisme ten volle. Als argument brach ten beide heren naar voren, dat de toe nemende scheepvaart door het kanaal deze voorziening zal bespoedigen. Indisch Jeugdcentrum Voor enige Haarlemse scholen is Dinsdag middag in het Frans Hals Theater een bijeen komst gehouden, uitgaande van de afdeling Haarlem van het Indisch Jeugdcentrum. De bedoeling vön dit pentrum is de schooljeugd meer vertrouwd te maken met land en volk van Overzee. Het vertonen van films is een der middelen. De voorzitter, de heer H. Sandjer, sprak een inleidend woord, waarin hij het doel uiteen zette en de jeugd opwekte de afdeling „Maandag-cent", ten bate van de bestrijding der tuberculose, te steunen. Deze middag was de film van Polygoon „Tropisch Nederland" te zien. Voor de oorlog is deze film, welke een uitstekend beeld geeft van Indonesië reeds vertoond. Eigenlijk krijgt men wel wat te veel te zien, omdat in korte tijd vele eilanden bezocht worden. De heer W. Schoenmakers, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, woonde de voorstelling bij. Vrouwen namen deel aan een verboden optocht Een vijftigtal leden van de Nederlandse Vrouwenbond wilde Maandagmiddag een demonstratie tegen de duurte houden en vormde een optocht. Zij voerden ongeveer dertig borden met opschriften mee en de be doeling was naar de Grote Markt te gaan, om de burgemeester een adres te overhan digen. Op de Gedempte Oude Gracht werden de deelneemsters aan de stoet aangehouden door de politie. Tegen de leidster der groep is proces-verbaal opgemaakt wegens het hou den van een optocht, waarvoor geen vergun ning was verleend. Een aantal borden is in beslag genomen. Patroon en zijn chef jubileerden De heer J. van den Berg vierde Dinsdag het feit, dat hij vijf en twintig jaar geleden zijn radiohandel opende. Sedert enige jaren is hij in de Zijlstraat 87 gevestigd. Des morgens was er feest voor het personeel. Toespraken zijn gehouden -tot de heer Van den Berg en namens het personeel is een tegeltableau, dat een voorstelling van het bedrijf bevat, aangeboden. In de middag uren is de heer P. van der Werff, chef van de werkplaats, die vijf en twintig jaar aan het bedrijf verbonden is, gehuldigd. De heer Van den Berg bood een ameublement aan. Op de receptie verschenen vertegen woordigers van de Nederlandse Vereniging van radio détailhandelaren, van bedrijven fabrieken, waarmee de heer Van den Berg relaties onderhoudt, jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en vele klanten. Ongeveer vijftig bloemstukken zijn aangeboden. Vijftigjarig kappersbedrijf In 1898 richtte de firma Paulen een kap perszaak op in de Zijlstraat 88. De heer G. J. Pièrlöt zette in 1916 het bedrijf voort en diens zoon, de heer L. Pièrlöt, in 1940. Dinsdag is het vijftig jarig bestaan vqn het kappersbedrijf gevierd. De heer L. Pièrlöt ontving van vele zijden blijken van be langstelling, onder andere van het hoofd bestuur en het afdelingsbestuur van de Nederlandse Vereniging van Ondernemers in het kappersbedrijf, van het bestuur der sectie Nederland van het syndicaat „Haute coiffure Frangaise", van het hoofd bestuur van de „Ciub artistique Paris" en jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Vele klanten en onder hen waren er, die vijftig of bijna vijftig jaar de zaak bezoeken en collega's boden in de loop van de dag hun gelukwensen aan. Velen lieten hun toespraken met bloemstukken vergezeld gaan. Het aantal bedroeg ongeveer honderd. DE AANRIJDING IN DE TFMPELIERSSTRAAT De toestand van het zestienjarig meisje, dat Vrijdagochtend op de hoek van de Tempeliersstraat en de Van Edenstraat een tram uit Zandvoort is aangereden en met een schedelbasisfractuur naar het St. Elisabeths Gasthuis is overgebracht, is onveranderd. Zij is nog buiten bewustzijn. „SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 14 - TEL. 11493 Pleidooi voor inliaalverbod in de binnenstad Een Haarlemmer, die zich een bezadigd automobilist noemt, heeft een brief gezon den aan de directie van de Noord-Zuidhol- landse Vervoermaatschappij, waarjn hij haar onder de aandacht brengt het roeke loos snelle rijden van buschauffeurs in de nauwe straten der binnenstad. Dat moet vroeg of laat leiden tot ernstige ongeluk ken. Deze chauffeurs ontzien zich niet om te trachten in de Koningstraat auto's, wel ke de normale stadssnelheid in acht nemen, te passeren. Dan komt het voor, dat zij even daarna stoppen bij een halte. De briefschrijver merkt op, dat de trams in derdaad een gevaar voor het drukke ver keer in de binnenstad werden geacht, maar de te snel rijdende logge bussen zijn nog gevaarlijker. Deze brief is ook gezonden aan het col lege van burgemeester en wethouders. In een begeleidende brief schrijft de automo bilist nog dat, indien er op de Wagenweg van het Plein tot het Westerhoutparlc een inhaalverbod voor auto's bestaat, een der gelijk verbod a fortiori voor de nauwe hoofdstraten noodzakelijk is. Taxil BeiiiOOO DAG EN NACHT Voetballende politie-mannen Dinsdagmiddag speelde het eerste elftal van de Haarlemse politie op het terrein van „Haarlem" een voetbalwedstrijd tegen een elftal van leerlingen van het Centraal Insti tuut voor Opleiding van sportleiders te Overveen. De aanstaande sportleiders won nen met 30. De winnende ploeg speelde beter samen en beschikte over enkele goede krachten, die vermoedelijk binnenkort in een der hoogste elftallen van „Haarlem" opge steld zullen worden. Voor de competitie van de Nederlandse Politie Sportbond zijn nog gespeeld: tweede klas B Haarlem 2Bloemendaal 50 en AlkmaarZandvoort 110. Brusselse Zesdaagse begonnen Dinsdagavond is de Zesdaagse van Brussel begonnen. Vanmorgen om vijf uur was de stand: 1, KintVan Steenbergen 43 pnt.; 2. AcouFruythof *34 pnt.; 3. Bruylandt Adriaenssen 20 pnt.; 4. Depredhomme-Sterck 19 pnt.; 5. Schulte—Boeyen 6 pnt. De andere koppels lagen één of meer ronden achter. Mid delkamp—Buy el lagen op de 11e plaats, met twee ronden achterstand en één punt. Heemstede Niwin-kerstpakketten-actie De Kerstpakketten-actie 1948 in Heem stede is een succes geworden. De totale opbrengst bedraagt 4826.65, zodat er 965 pakketten van Heemstede voor onze jongens Overzee zullen worden verzonden. R.K. Landarbeidersbond Op de gisteravond gehouden vergadering van bovengenoemde organisatie werd be sloten tot het instellen van een feestcom missie ter voorbereiding van het 45-jarig bestaan dat in Februari 1949 feestelijk zal worden herdacht. De aftredende bestuursleden, de heren Brouwer en Weijers werden bij acclamatie herkozen, als nieuw bestuurslid werd de heer J. v. d. Linden benoemd. Petitie aan Franco van Protestants Centrum Het Protestants Centrum te Utrecht heeft aan de kerkeraden van de verschil lende kerkgenootschappen afschrifteh ge stuurd van een petitie aan het hoofd van de Spaanse staat met het verzoek deze voor haar leden ter tekening te leggen. In de petitie staat onder andere: „Wij vernamen, dat in Spanje evange lische Christenen, die onderwijzers zijn, hun beroep niet mogen uitoefenen, dat evan gelische Christenen in militaire dienst ge vangen gezet worden, wanneer zij weigeren de hostie te aanbidden, dat vele kinderen van evangelische Christenen niet op scho len toegelaten worden, dat aan evangeli sche Christenen niet toegestaan wordt een burgerlijk huwelijk te sluiten, indien eeq der aanstaande echtgenoten in een roomse kerk gedoopt is, zelfs wanneer dit laatste zonder zijn toestemming geschied is, dat evangelische Christenen niet overeenkom stig hun evangelische beginselen begraven mogen worden. Wij Christenen protesteren krachtig tegen deze vervolging van evangelische Spanjaarden en wij verzoeken Uwe Excel lentie dat het u moge behagen waarachtige verdraagzaamheid op godsdienstig gebied te geven aan alle Spanjaarden, overeen komstig artikel 6 van het Spaanse wet boek. Zulks zal bijdragen tot de belangen en de grootheid van Spanje. Wij hopen, dat Uwe Excellentie, wiens leven God vele jaren moge beschermen, door de juiste weg te volgen, ons deze gunst zal willen verlenen". Ponden voor Franse mijnwerkers Sir Stafford Cripps, de Britse minister van Financiën, heeft in het Engelse Lager huis medegedeeld dat hij de Schotse mijn werkers toestemming heeft gegeven 1000 pond sterling als bijdrage aan de Franse stakers over te maken. Cripps zei te geloven dat het geld zal worden gebruikt om de Franse stakers te voorzien van voedsel en kleding. (United Press.) Om hun vreugde te uiten over de op heffing der brooddistributie zijn de Hilver- sumse bakkers in optocht naar het distribu tiekantoor gegaan en hebben daar niet alleen voor de laatste maal hun bonnen ingeleverd, maar ook het personeel een enorme taart en een broodbon, een lijmpot en een kwast van marsepein aangeboden. In de buurtschap Zandveld b\j Zwolle is de 20-jarige landbouwerszoon H. S. in een drie meter hoge hoop kaf van koren gevallen en door verstikking om het leven gekomen. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren knersen Koninklijke Olie. 31iy2 306% 276 272% 2241/2 222 A. K. U 148 1 1541/2 Nederlandse Ford 301 r Nederlandse Kabel 257 v. Berkel's Patent 119 Scheepvaart Unie 158V2 158 Holl.-AmerikaLijn 160% Deli Maatschappij 145% 143% H. V. A 242% 239% A'dam Rubber 151% 149 Ned. Handel Mij 156 N.-I. Handelsbank 110% Billiton Mij II 395 Kort en Bondig BINNENLAND De „Gemeenschappelijke Actie van Ne derlandse Vrouwen" Jieeft in een telegram aan de minister-president aangedrongen op onmiddellijke onbeperkte vrije toegang tot het gehele republikeinse gebied voor het Nederlandse Rode Kruis ter opsporing, hulp verlening en overbrenging uit republikeins gebied van alle Nederlanders en Oost- Indonesiërs. Prof. C. H. Blazer, buitengewoon hoog leraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdam, is in de leeftijd van 68 jahr plot seling overleden, In Ouderkerk aan de Amstel is een vier jarig meisje, dat hardlopend het ouderlijk huis uitkwam, onder een militaire vracht auto gekomen en op slag gedood. HAARLEM EN OMGEVING Zaterdagavond geeft dc toneelgroep „Comedia" in de Stadsschouwburg een voor stelling van het toneelspel „Hélène" van Paul Géraldy, waarin de hoofdrol wordt vervuld door Mimi Boesnach, bijgestaan door Gijs- bert Tersteeg en Fons Rademakers. De volgende avond wordt een opvoering gegeven van Shaw's comedie „De Held en de Soldaat", het stuk. dat op de gala-avond ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan van de schouwburg werd gespeeld. Medewerken den zijn: Ank van der Moer, Lous Hensen, Jopie Tourniaire, Ilan Bentz van den Berg, Guus Oster, Jules Verstraete, John Soer en Hans Evers. In beide stukken voert Johan de Meester de regie- Mej N. Ratsma uit Santpoort is benoemd tot onderwijzeres aan een €hr. school voor buitengewoon lager onderwijs te Katwijk. Een piano-recital wordt door de Haar lemse pianiste Bertje Davelaar gegeven op Zaterdag 13 November in de met kaarsen verlichte Renaissancezaal van het Frans Hals- Museum. Het programma bevat werken van: Handel, Bach, Franck, Bartók, Debussy, Roussel en de Falla De heer J, M. Vlaming, theologisch can- didaat te Haarlem, heeft het beroep naar de Gereformeerde Kerk van Echten (Fr.) aan genomen. De heer J. van Winterswijk Jr., theolo gisch candidaat te Haarlem, heeft voor het beroep van de Ned. Hervormde Gemeente van Maasdam bedankt. De toneelclub van de West-Friezen ver eniging geeft Dinsdag 16 November haar eerste uitvoering in dit seizoen in hotel „De Leeuwerik". Met betrekking tot een der grote we reldproblemen van deze tijd, houdt de Open Religieuse Gemeenschap te Haarlem op 20 en 21 November een week-end waar over de verhouding van Oost en West gesproken zal worden door: dr. K. J. Brouwer: Zendings- director te Oegstgeest over: „Het Westen en het verre Oosten" en de heer S. von Gleich over: „Het Westen en de Slavische Volken". Een Wijdingsdienst op Zondagmorgen wordt geleid door ds. A. R. de Jong. Voor het Instituut voor Arbeiders Ont wikkeling draait a s. Zondagmorgen in het Frans Hals-theater de Engelse film „Good bye Mr. Chips. De heer J. W. Brand te Heemstede is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het propaedeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur. Voor/Üe afdeling Haarlem van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond spreekt Maandagavond 15 November in het Wijk- gebouw Ged. Oude Gracht 104 de heer H. W. Tilanus over: „Christendom en Humanisme". De Eenheidsvakcentrale houdt Woens dag 17 November in de bovenzaal van het Concertgebouw een openbare vergadering, waarop een arbeidersdelegatie, die een be zoek heeft gebracht aan Tsjechoslowakije, haar bevindingen zal mededelen. Nevenstaand reeds eerder geadverteerd mooie suède lederen buideltje was reeds op de dag der annonce vóór 12 uur UITVERKOCHT! De vele teleurgestelden kunnen bediend worden, indien enkele Uwer zich voor het stikwerk aan onze fabriek, Borgerstraat 11, Amsterdam-W. melden, alwaar geregeld en prettig werk voor ma- chine-stiksters wacht. Wij komen handen te kort! Dezer dagen zijn weer een aantal verkrijgbaar! DANSSCHOOL T. GRIEK CORNEL1SSTEEG 9 ROOD Voor onze BALAVOND op Zondag 14 Nov. in de zaal H.K.B. kunnen de kaarten reeds afgehaald wor den aan onö privé-adres Indischestraat 51. De dansmuziek wordt verzorgd door „The Moonlight Serenaders" o.l.v. Jan Davids. Op onze les gehuwd gevorderd op WOENSDAGAVOND kunnen nog enige paren zich aansluiten. ZIJ IS CHARMANT - ZIJ HEEFT PRACHTIG HAAR... En toch kort geleden was het nog vaal en onooglijk, omdat zij het met zeep waste. Sinds zij het echter met Blondona verzorgt, is het soepel en heeft het een verleidelijke glans. Spiegel U aan dit voorbeeldStóp het gebruik van zeep - was Uw haar 2 x per maand met Blondona/Brunetta. En ook U oogst bewon- dering om Uw fraai glanzend kapsel -tcdicoH, kaaX LA PVUKTU kzuxA; 1 voor blond baar EEN V r N O L I A PRODUCT LBQf*"oap£vj ^oore's BETERE RESULTATEN HALSSTRAAT 1 TEL 14624 OOGDOOOOOOOOOOOOOO Levertraan Sanostol - Sinatran met sinaasappclsmaak DROGISTERIJ tuitfam TEL. 1SOS8 KLEINE HOUTWEG 9 ©OOOOOOOOOOOOGOOOO Sla geróst het ene been over het andere. Uw nieuwe COWBOY- schoenen mogen gezien worden I En dank zij Hun pasvorm be houden ze die fraaie, elegante lijn zo lang als U ze draagt! Woofer dan andere en./, net Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius Ochtendvoer, geperste kor rels (beide 17 pet eiwit) en gem. Hard voer 22 pet. maïs). Per baal van 40 kg. f 12,50 franco huis, incl em ballage. H. VREDENBURG, Da Costalaan 18 Rijswijk Z.H, Tel. 11.95.30. DE AANDELEN VAN HET ROTTERDAMSCH BELEGGINGSCONSORTIUM N.v. VORMEN DOOR SAMENSTELLING, VERDELING EN BEHEER VAN DE PORTEFEUILLE EEN RUSTIGE BELEGGING IN ONZEKERE TIJDEN GEPLAATST KAPITAAL 20.900.000.- WAARDE DER ACTIVA CA34.000.000,- DAGELIJKS TER BEURZE VERHANDELD JAARVERSLAG OP AANVRAGE VERKRIJGBAAR ROTTERDAM. BLAAK 10 Elk Transport door van Eih zwaar wefk (machines Drag line Loco's Wals. enz.) en Hijswerk. Lading verzekerd. A. G. VAN ELK Llewegje 24 (Iaarlemmerliede Telef. 10518, Haarlem U belt en wij komen. Hoenderdos schrijft: Door de beloofde prijsverho ging vroegen zoveel klanten verleden week om directe le vering van hun rantsoen dat wij handen te kort kwamen. Nu is die stormloop weer ge luwd en kunnen wij weer bestellingen aannemen. Wij zien daarom gaarne be stellingen tegemoet van klanten die voor Nieuwjaar hun anthraciet enz. wensen te ontvangen. Komen er niet voldoende be stellingen binnen om ons personeel aan de gang te houden, dan zouden wij de minister moeten verzoeken nog een prijsverhoging te be loven..., EEN WELKOM GESCHENK vindt U ongetwijfeld bij ons, zo wel voor de allerkleinsten als voor de kleuters. Ook onze étalage staat reeds ln het teken van de Goede Sint. ZIET ONZE STERK VERLAAGDE PRIJZEN! KOMT U 'NS LANGS EN GA DAN GEHEEL VRIJ BLIJVEND EVEN BINNEN. LANGE VEERSTRAAT 14 TELEFOON 16102 typ BABV/UXE 4 ladig voor kwarto of folio hang- of staanmappen. Centr. sluiting. Levering Dec. as. Prijs resp. f 204.60 en f 210.40. C. DINGLER N.V. afd. Kantoormeubelen BREESTRAAT 52 - TELEFOON 3005 BEVERWIJK Zeer belangrijke hiboedelveiling wegens vertrek, t o Deurw Erbrink te houden Dinsdag 16 Nov. Kijkdag 15 Nov van 10 tot 3 uur Hui6-, Slaap- en Salonameublementen, zeer mooie lopers, kleden en gordij nen. Heren- en Dameskleding, enz enz Heeft U textiel of meubels overcompleet. Bel op 21355 en Uw goederen wor den gehaald. Uw goederen worden door ons tegen zeer scherpe prijs 6 contant gekocht. Veilinglokaal .,'t Centrum" GED. OUDE GRACHT 78 - HAARLEM i

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3