Betaal niet te veel Voorwalt Foto v, d. Graaf s Bakkerijen Opzeeland Ajemoderniseerd Sint Jacobs Codch"is ;Jn gebruik genomen TEMPO Iel. 20020 Rozenstraat 13 Q Kort en Bondigj Haarlemse Huishoud- en Industrieschool Si- Tlicaiaas geschenken Kanaries Vogelkooien Overveen, Telefoon 16012 f39 C. V. ADLODI Een keur van degelijke sportartikelen vindt U hij; Schüita Gierstraat 59, Haarlem, Telefoon 21346 \/oor de man, die al van Cittert j DINSDAG 30 NOVEMBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD Huiselijkheid verdrong gestichtssfeer Gistermiddag is het inwendig verbouwde li gerestaureerde Sint Jacobs Godshuis au de Hagestraat in Haarlem officiëel in ebruik genomen. i i In tegenwoordigheid van een aantal ge- hi odigden, onder wie deken J. J. A. Kuil- an, de directeur van Openbare Werken f M. H. Maas, hield de vicaris-generaal an het bisdom Haarlem, mgr. N. L. Am- jjS nerlaan, een rede, waarin hij zijn vreugde oj ,-er het tot stand komen van deze verbe ur ringen uitsprak. D Het Sint Jacobs Godshuis bestaat uit een te agewikkeld complex gebouwen, waarvan te et oudste uit de vijftiende eeuw, het fi engste uit 1948 dagtekent. In de vijftiende eeuw stond reeds op deze nj| laats het Sint Jacobs gasthuis, want het t( int Jacobs gilde streefde niet alleen de erbreiding van Sint Jacobsverering' na e leden deden bedevaarten na^r Santiago Compostella in Spanje, het heiligdom an Sint Jacob maar beoefenden ook de e astvrijheid en verpleging van pelgrims, ie op hun reis naar Spanje Haarlem aan- eden. r Een doorkijkje in de nieuwe hal van het Sint Jacobs Godshuis. Daarop duidt nog de oude gevelsteen lellicht de oudste van Haarlem die hans zo'n goede plaats heeft gekregen in e gemetselde schouw in de conversatie- aal voor de bejaarde dames, die op Hage- Iraat 10 liefderijk worden verzorgd. In _et midden staat Sint Jacob, zijn linker- ?a:ancl uitstrekkende naar een binnengeko- lenpelgrim, terwijl een andere gast om ehoek van de deur gluurt; links van Sint acob sjouwt een derde persoon een etens- [timer en in de hoek zit een groep om een ve,outvuur geschaard. Allerlei omstandigheden waren er oor aak van dat het Sint Jacobs gasthuis in '15 werd omgedoopt in Sint Jacobs Gods- nis: het werd wees- en armhuis en als danig doet het nog steeds dienst. Maar de geest, die achter deze woorden huil gaat, veranderde wel. De zo typische estichtssfeer, die in vroeger dagen aan trgelijke instellingen was verkleefd en die de boeken van een Dickens eens en oorgoed werd vastgelegd, verdween lang- amerhand en het is niet te veel gezegd, dat a de inwendige verbouwing en restaura- |at ie, die het Sint Jacobs Godshuis thans leeft ondergaan, de intérieurs gezellig en uiselijk zijn geworden. Aanleiding tot de verbouwing, waarvan Ie kosten wel op een ton zijn te ramen, tas een onderzoek van de Brandweer en louw- en Woningtoezicht, die het niet anger verantwoord vonden, dat de meis- es en jongens in het oudste gedeelte van iet Godshuis gelijkvloers en de ouden van iagen op de eerste verdieping van een 1 ileugel waren gehuisvest. De bejaarden elijkvloers en de jeugd op de verdieping, uidde het advies en de architect B. Ooms naakte een project waarin dit werd ver werkelijkt. In dit ontwerp werd ook nieuw- ouw opgenomen. Zo werd op de open uimte tussen de kapel en de verblijven oor mannen en vrouwen, vroeger door een lichtbrug overspannen, een lift- en trap penhuis opgetrokken, waarvan het bijzon- Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 29 November 1948 BEVALLEN van een zoon: 26 Nov., D. van Itraatende Groot; C. A. A. JansenKra- ner; 27 Nov., M. J. StouteBorn; C. A. C. fan Houtenvan Disseldorp; H. J. Bouma ongejan; 28 Nov., C. H. van Wonderenvan leursen: D. WijersHalderman; W. J. De- 'ïleeWoolthuis; C. van GiffenOderkerk; f A. HagemanScheffer; J. M. Koek icheffers: 29 Nov., L. C E. KluwenCollin, BEVALLEN van een dochter: 25 Nov., E. lollmannMarthérus. 27 Nov., W. van Baar- el—Nouwland; A. A. Dielhofde Bondt; M. G. van Damvan der Loo; 28 Nov., M. luijtendijkOppelaar; F. Zomerdijkde lieuwe; M. van DonselaarBrunsting; C. E. tloosterKruup; J. G. van Meelvan Sloo- en; 29 Nov., A. WerkmanSchuiling; M. W. anssenRhee. OVERLEDEN: 26 Nov., J. P. Scheepers, 56 Delftlaan; H. de Bruijn, 81 j., Schouwtjes- ian; 27 Nov., C. Freijer—Borgman. 72 j., imsterdamsevaart; J. J. van Mourik, 85 j., 'otgieterstraat; J. Zwart, 68 j., Lange Laken- itraat; P. Bobbeldijk—Bout, 71 j., Hercules- traat; M. Keur, 65 j-, Hazepaterslaan; 28 lov., W. Bruggeman—Boersma, 54 j., Terhei- ionstraat. vervoert al uw meubelen en vrachten Agenda voor Haarlem Gem. Concertgebouw: Volksconcert HOV, uur. Frans Hals: „Welkom vreemdeling", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: Hamlet", 14 j., 2.30 en 8.00 uur. Palace: „Het Vergeten bruidje", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 m 9.15 uur Luxor: „De dansinvasie". alle leeft.. 2.00, 4.15. 7 00 en 9 15 uur. City: „De Zigeunerprinses", 14 j., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 Uur, Spaarne: „De moord in het Lunapark" 2.30, 7.00 en 9.15 uur. WOENSDAG 1 DECEMBER Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. dere is dat het halsgeveltje van dit gedeelte werd gemetseld uit de vierhonderd jaar oude stenen, die na de afbraak van de mu ren van het oudste gedeelte van net Gods huis overbleven. Deze gevel werd op mo derne wijze opgetrokken en van stalen ramen voorzien. Nieuw gebouwd werden het waslokaal, het lijkenhuisje en de schil- en bijkeuken, de laatste werd laag gehou den, opdat het mannenhuis niet van de zon zou worden verstoken. De houten trappen in het gebouw wer den met het oog op de brandveiligheid door betonnen met hardstenen treden en stalen leuningen vervangen. Met hetzelfde doel werd een koperen brandleiding aan gebracht. Op de eerste verdieping van de vijftien de eeuwse vleugel is een tweetal hel dere ziekenzaaltjes ingericht, die op het ogenblik dat wij er rondneusden echter geen dienst behoefden te doen. Doordat alle houten vloeren door naad loze werden vervangen en de muren een fleurige emolux-bespuiting ondergingen, werd tevens een enorme werkbesparing verkregen. De afwerking van alle onder delen wekt trouwens herinneringen op aan „hoe het voor de oorlog was". Zo werd er zorg voor gedragen, dat alle toegangen in de buitenmuren van dubbele deuren wer den voorzien. De deurknoppen zijn een voudig en toch buitengewoon sierlijk, de deuren zelf van een stevig, fraai model. „Maar één zo'n houten deur kost dan ook bijna achttien gulden tegen twee gulden vóór de oorlog", merkt de heer P. G. M. Ottolini, onder wiens leiding het werk werd uitgevoerd, op. Ook het dak werd grondig opgeknapt. Een beschot van halmplanken onder de nieuwe pannen zorgt ervoor, dat het er altijd droog en warm is en lekkages prac- tisch uitgesloten zijn. Werd dus het gedeelte voor de bejaar den (34 vrouwen en 27 mannen worden hier verzorgd) zo verbouwd, dat men het oude gebouw niet meer herkent, de vleugel voor de wezen werd minder ingrijpend onder handen genomen. Maar het was vooral hier, dat iedere gedachte aan ge stichtssfeer werd uitgebannen. Zowel voor de jongens als voor de meis jes is er een gezellige huiskamer; er is een recreatiezaal en voor hen die op school gaan zijn er enkele studeervertrek] es. Zo is dat oude huis aan de Hagestraat verjongd en verfrist tevoorschijn gekomen, tot pleizier van allen die daarin wonen en tot voldoening van de milde gevers, die dit mogelijk maakten. Drs. G. Nederhorst over Europa's economie Voor de afdeling Haarlem van de demo- eratisch-socialistische jongerenvereniging „De Nieuwe Koers" heeft het oud-Tweede Kamerlid van de P. v. d. A., drs. G. Ne derhorst gisteravond in het „Clubhuis naast d'Appelaer" een zeer belangwekkend en zakelijk betoog gehouden over de eco nomische achtergrond van de West-Euro- pese samenwerking. Hij begon met een kort overzicht van de economische historie, die West-Europa dat eens aan de top stond van de wereld economie thans in het hoekje heeft ge drongen waar de slagen vallen. Steeds meer landen, die aanvankelijk de indus triële bus gemist hadden beginnen thans te industrialiseren en zij hebben het voor deel dat zij nu op veel moderner manier kunnen produceren. Daar komt bij, dat vele van deze landen over een veel groter binnenlands afzetgebied beschikken dan het nog steeds verbrokkelde West-Europa, dat daardoor bovendien gedwongen is op zeer on-economische wijze zijn import en export te bedrijven. Wij staan thans voor de keuze door in- voerbelemmeringen te trachten onze eigen industrie op de been te houden of ons aan te passen aan de gewijzigde omstandighe den door gebruik te maken van onze in dustriële traditie en wetenschappelijke voorsprong, die ons de kans geven ons toe te leggen op de vervaardiging van pro ductiemiddelen zoals technische appara ten, gereedschappen, motoren en wat land bouw en veeteelt betreft op zaaigoed, pootgoed en folcvee. Wij kunnen deze reorganisatie alleen met succes volvoeren als wij een einde maken aan de huidige krachten-versnip pering. Een eerste stap op die weg is reeds gezet door de samenwerking van de 16 Marshall-landen. Die is volgens spreker overigens nog lang niet genoeg. Hij be treurde het zeer dat de progressieve krach ten, die hier voorop hadden moeten gaan, nog niet ve.el anders hebben gedaan dan te volgen. In dit opzicht had hij vooral critiek op de behoudzucht van de Britse Labourpartij, die uit vrees voor het verlies van de bereikte politieke resultaten niet wenst samen te werken met andere landen, die nog niet fco ver zijn. Hij noemde dit een fatale en kortzichtige houding. Een socialistisch Engeland op zich zelf zal op zijn, best een zeer laag levenspeil kunnen bereiken. Een land als Nederland zal in nationale zin nooit socialistisch kunnen worden. Een poging om dat te bereiken is vragen om communistische infectie. Drs. Nederhorst zei van mening te zijn dat deze internationale samenwerking voor alles moet gaan. Zelfs al zou zij een tijde lijke opoffering van politieke winst met zich mee brengen. Hij riep de sociaal-de mocraten op deze samenwerking in te lei den door het stichten van een -internatio naal democratisch-socialistisch partij-or gaan waaraan de nationale partijen een gedeelte van hun souvereiniteit zouden moeten delegeren. Minder inlandse tarwe in het brood Op de algemene vergadering van het Drents Landbouwgenootschap is medege deeld dat er inlandse tarwe in de brood mélange zou komen. Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelt mede, dat het normale brood tot 22 November reeds twintig procent inlandse tarwe bevatte. Dit percentage is tot vijftien verminderd, nu er tien procent aardappel meel in de broodbloem wordt gemengd. Heemstede Gerrit Barger-U.L.O. school De Ver. voor Chr. Onderwijs heeft be sloten de U.L.O. School, die thans op Ken- nemerduin gevestigd is, de naam Gerrit Barger U.L.O.school te geven. Tot voorzitter, als opvolger van ds. G. A Barger, die binnenkort naar Amersfoort zal vertrekken, is benoemd ds. A. Dondorp te Heemstede. Als „gemaskerde mensen" hun masker laten vallen, ja, dan komt hun ware gelaat te voorschijn. De Chinees Lin Yutang verraste ons destijds met zijn zeer bij zondere visie over de Chinese levenswijsheid. Even interessant schilderen de Amerikanen Ernest O. Hauser en George Schulein ons thans in woord en beeld de wonderlijke atmosfeer van het door 72 millioen stervelingen bewoonde eilandenrijk in het Verre Oosten. „Gemaskerde mensen", volgens Uw boekverkoper ook uiterlijk de fraaist verzorgde uitgave van dit najaar, 'n Cultuurserieboek! „DE BOEKPERS" t/o Gerzc* Gr. Houtstraat 55-57TEL- 19397 Onderwijzers St. Nicolaasfeest Leerlingen uit de vierde en vijfde klassen van de openbare lagere scholen te Haarlem hebben gisteren en vandaag in de Gemeen telijke Concertzaal het jaarlijkse St. Nico laasfeest gevierd, op de bekende wijze ge organiseerd (nu al voor de 37ste keer) door de speciale commissie uit de Nederlandse Onderwijzersvereniging. Er werden met milde hand tractaties uitgedeeld en liede ren gezongen uit volle borst, maar de hoofdzaak was toch de alleraardigste op voering van het door Rie Beyer bewerkte sprookje van Grimm: „Repelsteeltje" door het Nederlands Jeugdtoneel. Een gelukwens met deze keuze is zeker niet misplaatst, want de kinderen hebben werkelijk buitengewoon veel plezier be leefd door dit kleurige schouwspel zonder de nodeloze omhaal van woorden en de al te moedwillige moraalverkondiging, die de voorstelling, betrekkelijk kort geleden, door hetzelfde gezelschap van „De keizer heeft een edelknaap" minder genietbaar maak ten. Hier was voldoende actie om drie ta ferelen mee te vullen, bedreven door een klein aantal figuren, die door een beroep op de verbeeldingskracht de interesse levendig hielden. Juist dank zij het door elkander vloeien van het algemeen mense lijke en het onbestaanbare werd de aan dacht van deze jonge garde voortdurend geboeid. De kwaliteit van de uitvoering liet slechts één wens onbevredigd, doordat het spel van de kleine kabouter, waaraan het verhaal zijn naam ontleent, beneden het prijzenswaardige peil van de anderen bleef. Alle hulde echter voor de frisse en met fantasie ontworpen decoraties, die de sfeer van het wonder vasthielden en waarop de kinderogen zeker niet uitgekeken raakten voor het doek viel. Als alle komende feesten zoveel reden tot tevredenheid geven als dit eerste, dan hebben commissieleden en gevers van bij dragen voor een reeks prachtige evene menten gezorgd. DAVID KONING. Amerikaanse onderscheiding voor dr. W. J. Kolff Dr. W. J. Kolff, internist aan het Stads ziekenhuis te Kampen en specialist in de behandeling van nierziekten is naar de Verenigde Staten vertrokken om van de American Academy of Arts and Sciences te Boston dé Francis Amory Prize in ont vangst te nemen. De prijs wordt hem ver leend voor zijn constructie van een kunst matige nier, waarmede een practische mo gelijkheid tot behandeling van de patiënten met uremia wordt geschapen. De K.L.M. heeft aan dr. Kolff vrije over tocht aangeboden. Christelijk Historische Unie Maandagavond sprak voor de afdeling Haarlem van de Christelijk Historische Unie de heer A. A. van Sandick over en kele actuele economische problemen. De heer H. A. Lunshof, die deze vragen oor spronkelijk zou hebben behandeld, was we gens ziekte verhinderd. De heer Van Sandick was er verre van een voorstander der geleide economie te zijn. Hij betwistte, dat in de liberale eco nomie het recht van de sterkste geldt en vestigde er de aandacht op, dat Groen van Prinsterer noch de Savornin Lohman ooit het liberale stelsel hadden aangeprezen, doch anderzijds evenmin iets daarvoor in de plaats hadden gesteld, dat naar ge leide economie zweemde. Het grootste be zwaar van de geleide economie zag de heer Van Sandick in de vermenging, die er vol gens hem plaats had van het leven van de staat met dat van het individu. Groen daarentegen zag de staat als een arbiter boven de partijen. Aan het kapitalisme werd verweten dat het monopolieposities mogelijk maakte, doch een zelfde gevaar lag volgens spreker opgesloten in de voor gestelde wet op de bedrijfsorganisatie. Hij voorizag dan ook, dat de middenstand door de overheersende positie der grote ondernemingen niet meer tot zijn recht zou komen. Sprekende over het vraagstuk der lonen en prijzen merkte de heer Van Sandick op, dat de staat boven zijn stand leeft, het geen het prijsniveau omhoog drukt, waar door steeds weer nieuwe loonronden nood zakelijk worden. Daar helpt maar één re medie tegen, betoogde spreker: verminde ring der staatsuitgaven, in de eerste plaats van het 300.000 ambtenaren of semi-ambte- naren omvattende apparaat, dat de econo mie leidt. Spreker zei, dat hij voldoende vertrouwen in de economische veerkracht van het land en de nuchterheid der bevol king stelde om afschaffing van vele over heidsmaatregelen aan te kunnen bevelen. Het blijven vasthouden hieraan zag hij als een nog niet geheel verdwenen invloed van de Duitse tijd. De „Karei Doorman" wordt verbouwd Het vliegdekschip „Karei Doorman" dat op het ogenblik te Rotterdam ligt, zal op 13 December in het dok gaan. Deze gelegen heid wordt eveneens aangegrepen om enige verbouwingen aan te brengen. Zo worden de verblijven voor de bemanning geheel gerestaureerd. De verbouwing zal ongeveer vier maanden duren. Duitse export wordt 1 December vrijgelaten Mr. H. F. van Meer, directeur van de Trustmaatschappij voor de Handel van Nederland met het Buitenland heeft in een vergadering van het departement Den Haag van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel medegedeeld, dat de Duitse ex porteurs met ingang van 1 December weer zelfstandig contact mogen zoeken met het buitenland en zonder bemiddeling van de geallieerde instanties naar het buitenland verkopen. Het Nederlandse bedrijfsleven kan nog niet vrij in Duitsland kopen. De overheidscontrole op de aankopen in Duits land zal volgens de heer Van Meer voor lopig nog gehandhaafd moeten blijven. Londen wil „Europese Raad" van alle Marshall-landen Naar van gezaghebbende zijde in Londen wordt vernomen, heeft Engeland de con ferentie van de vijflanden-commissie voor Europese eenheid te Parijs medegedeeld, voorstander te zijn van de toelating van alle zestien Marshall-landen tot de voor gestelde Europese raad. Het Britse plan voor een Europese Raad werd Zaterdag aan de conferentie voor gelegd. Moeilijkheden in Zuid-Korea Enige honderden partisanen hebben gis teren de voornaamste electrische centrale te Jongwol, in Zuid-Korea op 120 k.m. ten Zuid-Oosten van Seoel aangevallen, zo maakte een woordvoerder van het Zuid- Koreaanse leger bekend. Door twee legerafdelingen, die de bur gerwacht zijn komen versterken, worden de partisanen op enkele k.m. afstand van de centrale opgehouden. Deze centrale pro duceert 40 pet. van de electrische stroom- productie in Zuid-Korea. Locomotief rijdt verkeers weg op Op de lijn WinterswijkArnhem is van morgen de trein, die om 7.24 uur uit Doe- tinchem was vertrokken, even voor de halte Wijnbergen ontspoord. De locomotief reed van de spoorbaan af en kwam tot stil stand op de verkeersweg, die naast de spoorlijn loopt. De voorste drie wagens bleven buiten de rails op de spoorbrug over de Oude IJsel staan. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. Het wegverkeer moest worden omgelegd. Amsterdamse Beurs Slntkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 314 313# 27 276% 233# 236 160 159% 140 Nederlandse Ford 296% Nederlandse KaDe) 257 v. Berkel's Patent 122 Scheepvaart Unie 1651/2 165% Holl.-AmerikaLijn 1651/2 Dell iVtaatschappb 149)4 146# H. V. A 25014 248 A'dam Rubber 154% Ned. Handel Mij 157 y2 N.-I. Handelsbank 115 Billiton Mij 11 401 Haagse raad is voor uitbreiding van Ypenburg De Haagse gemeenteraad heeft zonder hoofdelijke stemming aan B. en W. mach tiging verleend, de plannen tot uitbreiding van het vliegveld Ypenburg te steunen. Men heeft berekend, dat deze uitbreiding vier millioen gulden zal kosten. Zij zou vol gens de door B. en W. van Den Haag ge raadpleegde deskundigen de aanleg van het vliegveld Schieveen bij Rotterdam, welke veertien millioen moet kosten, over bodig maken. Met deze opvatting is het gemeentebestuur van Rotterdam het ech ter allerminst eens. Alleen de communistische fractie van de Haagse raad wilde haar steun aan het plan- Ypenburg niet geven. Haar woordvoerder, de heer H. Geelhoed, verklaarde, „dat de aanleg van vliegvelden geschiedt volgens een Amerikaans plan, dat gericht is op een offensieve bedreiging van de Sovjet-Unie". Toen opgemerkt werd, dat de Rotter damse communistische raadsleden een ge heel ander standpunt ten aanzien van „Schieveen" innemen, verklaarde de heer Geelhoed, dat de houding van zijn Rotter damse collega's zal veranderen. BINNENLAND De kort geleden opgerichte Hollands- Indische Jeugdbond houdt Zaterdagavond in het Concertgebouw een Sint Nicolaasbal. Het doel van de bond is de banden tussen de Nederlandse en Indonesische jeugd te ver sterken. Woensdagmiddag zal in „Het Wapen van Heemstede" te Heemstede het St. Nicolaas feest voor de kinderen van de Indische Buurt worden gevierd. Enige films zullen worden gedraaid. Woensdagavond maakt Sint Nico- laas zijn gebruikelijke rondgang door de Indiscche Buurt. In Aalten zal de bioscoop gesloten worden omdat de gemeenteraad het percentage der vermakelijkheidsbelasting op 40 heeft ge handhaafd. Binnenkort zullen door de NIWIN 10 filmpjes naar Indonesië worden verscheept, waarmede op de verste buitenposten voor de militairen filmvoorstellingen kunnen worden gegeven. Dr. H. J. van Mook is toegetreden tot de auteurscoöperatie „De Bezige Bij". Zijn eerste boek zal in Januari verschijnen. In een lasinrichting in de Weteringstraat te Amsterdam ontplofte een acetyleenappa- raat. De 18-jarige arbeider H. B. werd door de wegvliegende scherven gedood. HAARLEM EN OMGEVING De commissaris der Koningin in Noord holland zal op Donderdag 2 December geen audiëntie verlenen. In de bijgebouwen van de Immanuël- kerk aan de Van Egmondstraat zal Woens dag en Donderdag 1 en 2 December een bazar worden gehouden, ten bate van 't te stichten Jeugdhuis in Haarlem-Noord. Dr. H. van der Loos zal Woensdagmiddag de bazar openen. In de Gymnastiekzaal van het Bureau van Politie te Overveen hebben de heren W. Oosterhof. die met ingang van vandaag ge- pensionneerd wordt en W. G. H. Hetter- scheyd, die met ingang van 1 December be noemd is tot adjunct-inspecteur van politie te Velsen, afscheid genomen van het politie corps. De hoofdinspecteur, de heer J. Voer man. heeft beiden toegesproken en een boekwerk aangeboden. De voorzitter van de Politie Sportvereniging, de heer Van de Pavert richtte zich in het bijzonder tot de heer Oosterhof. een der oprichters van de vereniging. Hem werd een boek overhandigd. VOORHELMSTRAAT 25 Begin Januari aanvang nieuive cursussen 1. Cursus Borduren, (modern vrouwenhandwerk, versie ren van practische gebruiksvoorwerpen). Duur een half jaar. 2. Cursus Koken (Fijne keuken) Duur 4 maanden. 3. Cursus Koken (Eenvoudige keuken). Duur 4 maanden. 4. Cursus Dekken en Dienen (6 lessen). INSCHRIJVING en inlichtingen op de spreekuren aan de school: Maandag 1112 uur, Dinsdag 2.303.30 uur, Woens dag 7—8 uur Prospectus op aanvraag J. C. VAN DER KUY. Directrice Venaret camera 48.50 Thabes camera 46.55 Foto-albums Foto-kalenders Foto-boeken Foto-lampen en verder alles op foto-gebied Grote Houtstraat 5A Telefoon 17055 op volle zang met garantie Gebr. Veeninga JacobUnestr in chroom en nikkel GeJ»r. Veeninga, Jacobünestr. Alléén bij ons de fijnste banketletters ƒ1.20 Gewicht ongeveer 1 pond (inleveren 1 ons boter of marg.) Banketstaven f 0.60 (Inleveren 50 gr. boter of margarine) Speculaas f 0.45 per half pond (inl. 50 gr. boter of marg) Wegens enorme drukte Woensdag 1 Deo. laatste dag van inlevering. U kunt wel duurder, doch niet beter Zo goedkoop en zo iets bijzonders Dit kan alléén GED. OUDE GRACB1 39 - TEL. 16459 GROTE HOUTSTRAAT 167 - TEL. 11566 GEN. ORONJ«STRAAT 35 - TEL. 15430 heeft volop St. Nicolaas Geschenken als: CAMERA'S, STATIEVEN, ALBUMS, FOTOKALENDERS Ziet onze etalages De grootste verrassing voor Uw hind EEN EIGEN LESSENAAR MET EIGEN BERGRUIMTE Uitgevoerd in blank hout, degelijke makelij, solide constructie. Voor kinderen tot 10 jaar, stoel met lesse naar compleet MAURITSSTR. 7 - TEL. 21200 FLORAPLEIN i - TEL. 20056 Voetbal Hockey Tennis enz. Tafeltennis Athletiek Schaatsen enz. Moderne kapstokhen van 18.85 tot 32.30 Borstelgarnituren en halspiegels, ruime keuze. Paraplustanders 13.75, 22.50 enz. Lectuurbakken 8.85, 10.85 enz Rooktafels compleet vanaf 29.50 Asstanders en astulmelaars, zeer mooi 21.55 enz. Zijlstraat 24-50, Haarlem VERPOORTEN'S RIJWIELMAGAZIJN oordelig en ruim gesorteerd ele nuttige ST. NICOLAAS CADEAUX Rijw.lampen, compl. v.a. 12,95 Zijtassen 11.85 Wanten, per paar 1.9D Kettingen 3.95 Handwarmers p. paar 3.95 Simplex Damesrijwiel. 111,25 Jasbeschermers 1-25 Philips handdynamo's 7.75 Stuurtassen 0.95 Philips achterlichten 1.50 ENZ. ENZ ZIET DE ETALAGE! Banden alle maten voorradig. 1, 2, 3 en 4 December GEOPEND TOT 'S AVONDS 8 UUR RIJWIELMAGAZIJN VERPOORTEN 7 Kamperstraat 7 bij de Kamperaingel, Haarlem. Tel, .12?28 VAN WEEK TOT WEEK MEER KEUf een ngen Ja heeft een P'ÏP heeft,., een das heeft sigarettenkoker heeft. een scheerapparaal heeft een tabakszak heeft een vulpen heeft een portefeuille heeflt. Is in de Bijenkorf een cadeau te vinden dat Iiij niet IieeFt en dolgraag Lebben will Vulpenhouders SPEKSTR. 14. Tel. 10839. Vertrouwd adres. Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637 Zijlstraat 62 1

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3