Wiejan Stoutenbeek G. HONING ZN. R. Slotemaker schaakkampioen der scholieren Wij wensen U een gelukkig 1949 LEONARD De Bollenstreek neemt afscheid van de tram SLEUTEL WEG! Predikbeurten „PALET" ODDENS' BETONBOUW MAANDAG 3 JANUARI RESTANTEN OPRUIMING VRIJDAG 31 DECEMBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD R. Slotemaker is er in geslaagd het scho lieren-schaakkampioenschap voor Haarlem en Omstreken op zijn naam te brengen, doch niet dan na verbitterde strijd met R. den Boeft Beide spelers eindigden in de finale gelijk; na twee gongpartijen was de stand opnieuw gelijk en pas de derde gongpartij bracht Slotemaker de beker. De uitslagen van Donderdag in de finale waren: N. de RondenJ. Bommel 01: R. SlotemakerR. den Boeft 14J. Bommel R. den Boeft 0—1; N. de RondenR. Slote maker 01. Eindstand: 1. R. Slotemaker 214 pnt.; 2. R. den Boeft 2Vb pnt.; 3. J. Bommel 1 pnt.; 4. N. de Ronden 0 pnt. In de groep 3e verliezersronde werden ge speeld: J. v. d. EndeH. v. d. Deyl 10; G. WaardenburgJ. Boeré 01; H. v. d. Deyl J. Boeré 0—1; J. v. d. Ende—G. Waarden burg 10. Winnaar: J. v. d. Ende: 3 pnt. 2e Verliezersronde, groep A: F. Speyers H Verleur 1—0; H. VerhoeffA. Haitsma Vj'-j. Groep B: J. PullesJ. Snoek 01; M. JoleJ. Pulles 1—0; J. Snoek—A. v. Hinte 10. Winnaars: Groep A: 1. A. Haitsma 2 pnt. Groep B: 1. J. Snoek 2 pnt. Ie Verliezersronde, groep A: H. v. d. Lee W. Valk 0—1; H. KleinF. Binsbergen 10; W. Valk—H. Klein 1—0. Groep B: P. v. Loevezijn—G. A. Mook 'AG. VedderG. A. Mook 1—0; D. Bongertman—G.- Vedder 1_0. Groep C; A. Schmitz—T. Baarda 0—1; A. NagelkerkeJ. Schultz AA; F. Kuyken A. Nagelkerke 1—0: J. Schultz—T. Baarda 0—1: J. Schultz—F, Kuyken 0—1; T. Baarda —F. Kuyken A—A; N. Zwaneveld—F. Kuy ken A-A. Winnaars groep A: 1. W. Valk 3 pnt. Groep B: D Bongertman 4 pnt. Groep C: 1. N Zwaneveld 4A pnt. In het Bij-tournooi werden de prijzen ge- Hockey Tournooi in Weston Super Mare De Nederlandse dames hebben het Don derdagmiddag in Weston Super Mare niet verder kunnen brengen dan tot een puntloos spel tegen de ploeg van Somerset. Zij be gonnen de wedstrijd met sterk aanvallend spel. maar werden daarna op haar eigen helft teruggedrongen, waar de verdediging alle zeilen bij moest zetten om de vlugge voor waarden van Somerset in bedwang te hou den Zij slaagde hierin, maar de voorhoede kwam ditmaal snelheid te kort zodat de strijd telkens weer naar dfe Nederlandse speelhelft verplaatst werd. De resultaten van de andere wedstrijden waren: DevonGuernsey 71; Hereford Wiltshire 0—1: Scottish Wanderers—Corn wall 2—3; Dorset—Gloucester 1—5. Cricket Tweede testmatch onbeslist Aan het einde van de vierde en laatste dag van de tweede testmatch Zuid Afrika Engeland hadden de Zuid Afrikanen 270 runs gescoord voor het verlies van twee wickets in hun tweede innings. Daardoor was het resultaat een draw. Dit onverwachte resultaat was goeddeels te danken aan Rowan, die zes uur lang de Engelse aanval in bedwang hield en 156 runs not out bijeen sloeg. Rowan, die niet gekozen was in het elftal voor de derde testmatch, hielp eerst Mitchell f40) bij een partnership van 92 voor het tweede wicket. Samen met zijn aanvoerder Dudley Nourse scoorde hij toen 163 bij de verdediging van het derde wicket, dat de Engelse bowlers niet konden nemen. Handbalprogramma voor Zondag Zondag 2 Januari worden in Haarlem cn omstreken dc volgende wedstrijden gespeeld: District West A. Ie klasse heren; Concordia Attila. 15 uur. Noorder Sportpark; Achilles —Aalsmeer; AmersfoortAHC; Zeeburg Sport Vereent. 2e klasse, heren: RapiditasTurno; Aals meerCatchers; HAC—GVA. 2e klasse, dames: Rood ZwartRapiditas. Afdeling Noordholland le klasse, dames: BatoForesters, 10 uur; BGV—Blauw Wit, 11 uur; HOC 2—IJmond. 11 uur alle op het terrein aan de Schalkwij- kerweg. 2e klasse, dames: Foresters 2Gita 2. 2e klasse, heren: AVATonegido 2; Bato Rapiditas 2. 14 uur, Schalkwijkerkeg. en hopen U dat jaar nbg beter van dienst te kunnen zijn met woningtextiel. P. SCHOEN - Meubilering SPA AR N'WOL'DERSTRAAT 130 De heer A. J. de Landmeter gehuldigd bij zijn afscheid In een vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders heeft burge meester mr. P. O. F. M. Cremers. de heer A J. de Landmeter, griffier en loco-ge meentesecretaris. die met ingang van 1 Ja nuari de gemeentedienst verlaat, dank ge zegd voor zijn arbeid en hem een kleuren litho aangeboden. Donderdagmiddag kwamen de ambtena ren. werkzaam op het Stadhuis, in de Oude Raadszaal bijeen, om afscheid van de heer De Landmeter te nemen. De gemeente-se cretaris. mr. Th. A. Wesstra. richtte zich tot de scheidende ambtenaar en haalde een aan tal herinneringen op. Bijna acht en veer tig jaar was hij in dienst der gemeente, waarvan acht en twintig jaar loco-gemeente secretaris. In de loop der jaren heeft de heer de Landmeter velen op het Stadhuis ont moet en vele reorganisaties heeft hij mee gemaakt. Op de secretarie zal het werk voortgang vinden, doch velen zullen terug denken aan de heer De Landmeter, die zo'n bijzondere plaats innam. Namens de ambtenaren bood mr. Wesstra een radid1 toestel aan. De heer De Landmeter herinnerde er aan, dat hij vier maal in de Oude Raadszaal in het middelpunt der belangstelling heeft'ge staan. In 1909 bij zijn huwelijk, op 1 Fe bruari 1926 bij zijn zilveren jubileum, op 1 Februari 1941 toen hij veertig jaar in dienst der gemeente was en thans bij zijn afscheid Nu komen allerlei gedachten naar voren uit het verleden. Spreker dankte allen voor de prettige samenwerking en voor het geschenk, dat hem is aangeboden. Er volgde een receptie, waarop de heer A G, Boes. oud-wethouder, hoofden van takken van dienst, raadsleden en oud-amb tenaren afscheid namen. Wagenweg 29 Soins de Beauté Tel. 20518 Haute Coiffure P. F. Parfums (Adv.) Faillissement Het arrest van het Gerechtshof te Am sterdam is in staat var. faillissement ver klaard: J J. Martens, schilder, wonende te Haarlem. Spiegelstraat 4 Rechter-Comrms- saris: mr J. P Petersen Curator: mr. A D. p. V. van Löben Seis. advocaat en procu reur te Haarlem. wonnen door: Groep A: le prijs gedeeld door O Kamerling en G. Kroes 4A pnt Groep B: 1. H. Hoog 4 pnt Groep C: 1. D. de Lange 5 pnt. Groep D: 1. B. Penterman 4 pnt. Groep E: 1. J. v. Eek 4:. pnt. Nadat de prjjzen waren uitgereikt door H. Bouwmeester, de kampioen van het vorig jaar, sloot de voorzitter van de H.S S.B., de heer T. Halbertsma het tournooi, waarbij hij in het bijzonder dank bracht aan het vele en uitstekende werk, verricht door de heren J Boeré en O. Kamerling. Van links naar rechts R. Slotemaker, die kam pioen van Haarlem van de scholieren is geworden, H. Bouwmeester, de kampioen van vorig jaar en R. den Boeft, winnaar van de tweede prijs. MELKBEZORGERS VERGADERDEN Werknemers, werkzaam in de melkhan del hebben dezer dagen een vergadering gehouden, die uitgeschreven was door de Centrale Bond van Transportarbeiders. De heer A. Mars gaf een toelichting op een voor de melkbezorgers netelige pensioenfonds kwestie. Tussen 28 Aug. 1942 en 1 Mei 1946 hebben de werknemers wekelijks een bedrag moeten reserveren; na 1 Mei 1946 werd datzelfde bedrag automatisch in een pensioenfonds gestort. Het bestuur heeft thans twee mogelijke bestemmingen geop perd voor het bedrag, dat vóór Mei 1946 is gestort: het kan aan de werkgevers worden uitbetaald, of het kan in een polis worden omgezet. De vergadering was het er al spoedig over eens, dat het bestuur voor de eerste oplos sing zal moeten ijveren. Bloemendaal Oudjes Hadden een onvergetelijke middag Er bestaat in Bloemendaal een comité, dat zich tot doel stelt ouden van dagen boven de 70-jarige leeftijd twee malen per jaar gratis te onthalen. Des zomers wordt een uitstapje gemaakt; op de voorlaatste dag van het jaar is er een feestmiddag. Donderdag kwamen velen in het Jeugdhuis bijeen, waar de bezoekers een prettig feest is bereid, dank zij de medewerking van velen. Mevrouw A C den TexBaronesse Ben- tinck verwelkomde de aanwezigen en sprak haar voldoening uit over de grote opkomst. Toch hadden nog verschillende oudjes door ziekte verstek moeten laten gaan, tot diepe teleurstelling van de betreffenden, die zich reeds weken van tevoren op de dag hadden verheugd. Zelden zag men blijder gezichten dan deze middag. De stemming, die nog verhoogd werd door piano-spel van mevr. M. de Vries Rabbie, was opperbest. Als men bedenkt, «at velen nog nooit eerder een film zagen, zal men begrijpen wat een evenement dit was! Hartelijk is er gelachen om een teken film. De hoofdschotel werd gevormd door de film „Oliver verliest zijn hart", met de oer- komieken Stan Laurel en Oliver Hardy. Zondagsdiensten Heemstede Op 1 Januari worden de Zondagsdiensten waargenomen door: dr. P. M. v. d. Gugten, Heemst. Dreef 37, tel. 29903; dr. J. G. M. v. Walsem, Bronseeweg 32, tel. 28377; dr. J. L. Tombrock, Burgemeester v. Lennepweg 1, tel. 28032. Wijkverpleging: Zuster v. d. Hoek, Heemst. Dreef 138, tel. 29464. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandv. laan 164, tel. 26772. Op 2 Januari worden de Zondagsdiensten waargenomen door: dr. J, Reurink, Aerden- houts Duinweg 8, tel. 26035; dr. J. Layen- decker, Raadhuisplein 9, tel. 28103; dr. A. G. Degenaar, P. de Hoogstraat 11, tel. 19920. Wijkverpleging: Zuster Mantz, v. Merlen- laan 25, tel. 28305. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tel. 28320. Eerst „Bello", nu de Blauwe Van onze correspondent te Hillegom) Voor de tweéde maal brengt Oudejaar de Bollenstreek in nauw contact met haar vervoermiddel: de tram. Oudejaar 1932 werd het oude stoom- trammetje ..Bello", zij het niet al te plech tig. begraven. Met Bello verdween de herinnering aan het tijdperk der gemoede- delijkheid. Ieder was ervan overtuigd, dat Bello uit de tijd was, maar ook ieder had dierbare herinneringen aan dit genoegelijk vervoermiddel. De schooljeOgd toonde im mer grote vindingrijkheid in het uithalen van allerlei streken, die de conducteurs tot woede konden brengen. De ouderen, vooral de vaste klanten, wisten dat Bello hen nim mer in de steek zou laten, en rustig wachtte wanneer ze nog niet helemaal geschoren waren of zich een weinig hadden versla pen. Omgekeerd lieten ook zij Bello niet in de steek, wanneer hij in ijs en sneeuw zijn ouderdomskwalen niet meer kon ver helen. Als de kreet „Douwen!" weerklonk, steeg jong en oud uit en hielp het amechtig trammetje de brug over. Groot feest was het in de Bollenstreek, toen op 30 December 1932 de electrische haar eerste rit maakte, en ir. W. J. Bur- gersdijk, de toenmalige directeur der N.Z.H.. onthulde toen zijn redenaarscapa- citeiten. Want talrijk waren de toespraken, talrijk de serenades, maar nog talrijker de bewoners van de Bollendorpen, die de tram het voortgaan welhaast onmogelijk maak ten. Met Bello verdween de romantiek. Maar ieder was het er over eens, dat de electrificatie een grote verbetering was. Toch bleef de lijn HaarlemLeiden het zorgenkind van de N.Z.H., aangezien ze met haar grote stukken enkel spoor en in gewikkeld beveiligingssysteem, uitermate kwetsbaar was. En ook andere weggebrui kers ondervonden hinder van de ligging der trambaan, omdst ze, vooral in de rich ting Leiden-Haarlem, meermalen hun pad kruiste en men in de hoofdstraten door de lange tramtrein steeds weer op zij ge drongen werd. Achteraf mag het een won der heten, dat de tram zo betrekkelijk weinig slachtoffers gemaakt heeft het betekent een compliment aan het rijdend personeel! Toen de stoptrein als verbindingsmiddel verdween iets waarbij de Bollenstreek zich nimmer heeft neergelegd, zodat de ..nieuwe geluiden" uit het N.S.-hoofdkwar- tier haar met vreugdevolle verwachting vervullen! was men geheel op de tram aangewezen, en die heeft ook gedurende de oorlogsjaren zo lang mogelijk de verbin ding onderhouden, zelfs toen vliegers het rijden levensgevaarlijk maakten. En toen na de bevrijding de eerste trams weer langs de baan gleden, woei van vele woningen in de Bollenstreek de vlag! De tram kon echter op de spitsuren het vervoer niet altijd verwerken. Men stond in de lange, slingerende wagens opeenge pakt als in een sardineblikje. Met des te meer zorg vernam men daarom van de plannen tot reorganisatie, die aanleiding waren tot een felle actie. Uiteindelijk kwamen N.Z.H. en Bollenstreek echter tot elkaar, en ai aanvaardt men in de Bollen streek de bus niet bepaald inet enthou siasme. veel van de vroegere vooringeno menheid is verdwenen. Hel verzet tegefi de reorganisatie had een psychologische ondergrond. De Bollenstreek, als internationaal han delscentrum, heeft gedurende de bezet tingstijd het isolement gekend. En toch lagen daar de tramrails als een belofte: ook dit gaat voorbij. Verstoken van een treinverbinding, thans ook beroofd van de tram, heeft men moeite te wennen aan de bus als perma nent vervoermiddel. Te vers heeft men nog de oorlogstijd in de gedachten, waarin het autoverkÜr werd lamgelegd. Ten volle zal de Bollenstreek zich eerst met de busverbinding verzoenen, wanneer ze niet langer de enige verbinding met de buitenwereld vormt, dat wil zeggen wan neer naast de bus de trein weer gaat rijden! Nachtdienst apotheken Van hedenavond zes uur tot Zaterdag avond zes uur: Bos en Vaart-apotheek. Bos en Vaartstraat 26. tel 13290; Apotheek Florijn. Grote Houtstraat 78. tel. 10500; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. telefoon 10354; Noor der Apotheek. Jan Gijzenkade 181. tel. 23821 Van Zaterdagavond zes uur tot 9 Januari: Firma Dtiym en Keur, Keizerstraat 6. telefoon 10378; Apotheek Begemann en Sr.eltjes. Kruis weg 30. telefoon 10043: Marnix-apotheek. Marnixstraat 65, telefoon 23525. Negenhonderd retourtjes naar de maan By het afscheid van de „bollentram" van Haarlem naar Leiden kunnen we de verleiding niet weerstaan een globale re kening op te maken van hetgeen door dit eerst toegejuichte, later verfoeide en in recente tijd onmisbaar geproclameerde vervoermiddel werd gepresteerd. Sinds de intrede van de electrische tram op dit traject in 1933 werden niet minder dan 46.448.000 personen op deze lijn ver voerd, gedeeltelijk natuurlijk niet langs het gehele traject, doch gemiddeld toch over 15 kilometer per persoon. Hetgeen zeggen wil, dat er in totaal op deze lijn bijna zevcihonderdmillioen kilometer is gereisd, cl >»|l 900 retourtjes, van de aarde naar de maan. In totaal werden 15 millioen wagen kilometers afgelegd, zodat gemiSdeld 47 personen tegenlijk in één tram zaten. De top in het vervoer langs deze lijn lag in 1946 toen niet minder dan 6.423.000 personen werden vervoerd. Sindsdien daalde het vervoer, dat in 1933 met 1.648.000 begon, tot ongeveer 5.200.000 in 1948. Een dagrecord is niet te berekenen ongetwijfeld is dit een van de bollen- Zondagen geweest doch men is er niet in geslaagd de honderdduizenden op der gelijke dagen te registreren. De busdienst, die nu zijn intrede doet, weet wat er te doen staat: vijf keer het Nederlandse volk door de bollenstreek vervoeren in zestien jaar tijd. „SLEUTELSPECIAIIST" LANGE VEEKSTRAAT 10 - TEL. 11493 VRIJDAG 31 DEC. 1948 ZATERDAG 1 en ZONDAG 2 JA JARI 1949 HAARLEM. Ned Her Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. Vrijdag 7:*Ds. W. J. van Elden. Zondag. 10: Ds. S. H. J. Voors. 7: Ds. C. de Ru. Zandvoort Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein Zaterdag 10: Ds. Joh. Bronsgeest Zondag. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. H. Doop. Noorderkerk. Velserstraat. Vrijdag 7: Ds. P. J. Mackaay. Zondag. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Geen dienst. Oosterkerk. Zomerkade. Vrijdag 7: Ds. A. J. van Rhijn, Medew. Oosterkerkkoor. Zondag. 10: Ds. W. M. Maas. Bennebroek. 7: Geen dienst. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. Zondag. 9 30: Dhr. G. Germans. Kinderkerk. Kapel Bethesda Sarepta. Hazepaterslaan. Vnjd. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Zond. 9.30: Dhr A. J. v. Houwelingcn Rijkhoek. Kinderkerk. Zondag 10.45: Ds. L. W. Erdman.'em. pred. te Bloemendaal Rusthuis. Jansstraat Vrijdag 7: Dhr. A. F. Beeks. Zaterdag. 10: Dhr. A. F. Beeks. Ver. van Vrjjz. Hervormden, Jacobstraat 6. Vrij dag 7.30: Ds. J. de Graaf. Zondag 10.30: Ds. J. Heidinga. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Vendredi, 31 Decembre a 19 h. 30: Service présidé par le pasteur O. Fabre, de la Haye. Samedi, 1 Janvier a 10 h. 15: Service de S.te Géne, présidé par le pasteur M. Jospin. Church of England. Sunday, Jan 2nd. 3 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk. Kinderhuissin gel: Evening Se-rvice followed by Holy Com munion, Rev. E. C. Elton, R. D. Stads Evan gelisatie, Lange Herenstraat 6. Vrijdag 8: J. F. Snoeks. Zondag 10: J. F. Snoeks. Kinde- renopdracht. 7.30: P. Wester. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Vrijdag 7.30: Dhr. J. Se- vensma, Evangelist te Amsterdam. Jaar sluiting met H. Avondmaal. Zaterdag geen dienst. Zondag 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer, Noordwijk a. Zee. 5: Dezelfde. Evangelisa tiesamenkomst. 7.45: Jeugddienst o.l.v. Theo Dikkos met medew. van H. v. d. Brink, Kees van Binsbergen, zangleider en studenten van de Bijbelschool te Beatenberg (Zwitser land) Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 3; Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Vrije Evang. Gemeente. Bake- nessergracht 65. Vrijdag. 7: Ds. D. J D du Fossé: Zaterdag geen dienst. Zondag. 9.30 en 5: Ds du Fossé. Ned. Herv. Evangelisatie. Parklaan 34 Woensdag 7 30: Ds. J. R. Cupe rus. v. Doornspijk Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 11' Ds. Schutz. Broeder- kerk, Parklaan 34. Week der gebedep. Woensdag- en Zaterdagavond worden de ge wone diensten gehouden door de „Hervorm de Evangelisatie" en Broedergemeente Litur gische Zangdienst. Maandag 8: Ds. H. Schütz, Pred. Broedergemeente Ds. D E. Boeke, em. pred. Ned. Herv. Kerk. Dinsdag 8: Ds J. W. Siertsema. pred. Ger. Kerk Ds. J. C. Maris, pred. Chr Ger. Kerk. Donderdag 8: Ds. J. W. Weenink, pred. Baptiste Gem Ds. P. Taekema. pred. Zevende Dag Baptiste Gem. Vrijdag 8: Kapt J. C Vos, PI. Comm. Leger des Heils. Ds. W. Spliethoff. pred Ev. Luth. Kerk. O. R. G. Centrum. Westerhout- j park A Vrijdag 7.30: Ds. A. R. de Jong. I Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. Vrijdag 8: Ds. C. H. Brandt. Ds. W. Spliet hoff (Rustoord). Zondag 10 30: Ds. W. Spliet hoff. Bevestiging Kerker aadsleden. Ver. Doopsgez. Gemeente. Vrijdag 7: Mej. Ds. Soutendijk. Zondag 10 30: Ds. Hoekema. Re- monstr. Geref. Gemeente. Vrijdag 7.30: Dr. J. W. Herfst. Zondag 1030: Dr. W. R M. Noordhoff. Geref. Kerk (Art. 31) Begijnhof kapel. Vrijdag 7.30: Ds. A. Bos. Zaterdag 10: Dezelfde. Zondag 10 en 5: Ds. M. Vrieze. Geref. Gemeente onder 't Kruis. Bakenes- sergracht 63. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink. van Rotterdam. Oud-Geref. Gemeente, Oude Gracht 47. Maandag 7.15: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Christ. Geref. Kerk, Raaks. Vrijdag 7.30: Ds. Holtrop. Zaterdag 10.30: Ds. Holtrop. Zondag 10 en 5; Ds. Holtrop. Bap tiste Gemeente. Parklaan 34. Vrijdag 8: Ds J. W. Weenink. Zaterdag 9.30: Ds J. W. Weenink. Zondag 10: Dezelfde. 5: Dezelfde H. Avondmaal 8: Jeugddienst (geb. Salem> Leger des Heils. Schagchelstraat 26. Vrij dag 8: Oudejaarsavondwijding. Zaterdag 8: Motto-avond. Zondag 10: Heiligingsdienst. 8: Verlossingssamenkomst, o.l.v. Sr. Kapitein en Mevr. J C. Vos. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstr. 14. Vrijdag 7.30: Samen komst. Zaterdag 10.30: Samenkomst Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Jansstraat 85. Zondag 10: Sa menkomst (Broodbreken). Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22. Zondag 10 en 5: Samenkomst. Gemeente van Christus, Jansstraat 85. 10.30: Eredienst en Preek. Voorlopig geen Engelse dienst. Gemeente Gods, Jansstraat 85. Vrijdag 7.30 en Zondag 10: Samenkomst. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der Laatste Dagen, Ged. Oude Gracht 47 Zondag 10.30 cn 5: Samenkomst. Christian Science, Jansstr. 74. Zondag 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Herst. Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. Vrijdag 7, Zaterdag 10.30 en Zondag 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendings gemeente, Jacobijnestr. 15. Vrijdag 7, Zater dag 10.30 en Zondag 10 en 5: Godsdienst oefening. Universele Eredienst (Soefi-Be- weging). Nassauplein 8. Vrijdag 8: Dienst. Zondag geen dienst. Ned. Ver. v. Spiritisten ..Harmonia" Vrijdag 8: Korte Oudejaars- avonddienst Dhr. J P. Smits. Haarlem. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. Vrijdag. 7.30: Ds. J. van Arkel. Zondag 10: Ds. J. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelmina- kerk. Vrijdag 7.30: Ds. J. W, Siertsema. Za terdag 10.30: Ds. J. A. van Arkel. Zondag 10: Ds. J. W Siertsema. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oosterkerk. Vrijdag 7.30: Ds. A. M. Boeijinga. Zondag 10: Dezelfde. 5: Ds. J. A. van Arkel. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. Vrijdag 8: Ds. H. Bartlema Zondag 10: Ds. v. Wijngaarden te IJmuiden Kapel Nieuw Vredenhof. Vrijdag 8: Ds. J. W. v. Nieuwenhuijzen. Zondag 10.30: Ds. J. W. v. Nieuwenhuijzen 7: Ds. F. R. A. Henkels. Chr. Lyceum (ing. v. Mer- ienstraat) Vrijdag 8: Ds. F. R A. Henkels, met medew v. h. Kapelkoor. Zondag. 10.45: Dezelfde Zondagochtendsamenkomst Ned. Prol. Bond, Postlaan 16. Vrijdag 7 30: Dr. H. Jansen, voorg. v. d. afdeling. Zondag, 10.30: Dr. Alb. Vis. Dg., Beverwijk. Geref. Kerk. Chr. Lyceum. Vrijdag en Zaterdag geen dienst. Zondag 9.30: Ds de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeyinga Koediefslaan. Vrijdag. 7.30: Dr. P. J. Richel. Zaterdag. 10.30: Ds. A Don dorp Zondag 10: Ds. A. Dondorp, 5: Dr P. J. Richel Camplaan. Vrijdag 730: Ds. A. Don- dorp. Zaterdag geen dienst. Zondag 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. Vrijdag 7 30 en Zaterdag 9 30: Ds. M Vrieze. Zondag 9 en 4.30: Dezelfde. Chr. Geref. Kerk, Kapel Meer en Bos. Zon dag 3: Ds. Holtrop, HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk. Vrijdag 7: Dr. H. v. d. Loos. Za terdag geen dienst Zondag 10: Ds. G Koch, Bevestiging ambtsdragers. 7: Dr H. v. d. Loos. Bijzondere dienst. ïmmanuëlkerk. Vrijdag 7: Ds. J de Jong. Zaterdag 10.30: Ds G. Koch Zondag 10: Dr II. v. d. Loos, H. Doop. Ned Prot. Bond. Berkenstraat 10. Vrijdag 7.30: Ds. Daalder, te Haarlem. Zon dag 7: Ds. N. Padt, te Zutphen. Christ. Ger. Kerk, Floresstraat. Vrijdag 7.30: .Ds. J. C. Maris. Zaterdag 10: Dezelfde. Zondag 10 en 5: Dezelfde. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk, Vrijdag 7.30: Ds. L. Hoorweg Jr. Zaterdag 10.30: Ds. A. M. Boeyinga Zondag 9 en 10.30: Ds L. Hoorweg Jr. 5: Ds. J. W. Siertsema. AERDENHOUT. Ned. Herv Kapel. Leeu weriklaan. Vrijdag: 8: Ds. J. E. Drost. Zon dag 10.30: Prof Dr G. C. van Niftrik. te Am sterdam Relig. Kring, Eikenlaan 5 Vrijdag 7 30: Dr. C, R. Hoekema, Doopsgez pred. te Haarlem. Zalerdag geen dienst. Zondag geên dienst. BENNEBROEK. Ned. Herv, Kerk. Vrijdag 7: Ds. W M. Maas. Zaterdag 10.30: Dezelfde Zondag 10: Ds. P. J. Mackaay, Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Ilerv. Kerk. Vrij dag. 7: Dr. J. H. Stelma. Zondag 10: Dr J. H Stelma. Bevestiging van Ambtsdragers. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4 Vrijdag 7: Prof. Dr. C. J Bleeker. Hv.. Amsterdam. Opwek kingssamenkomsten in Schapenduinen, Bre- derodelaan 57 Donderdag 8: H. v. d. Brink. Geref. Kerk. Vrijdag. 7.30. Zaterdag 10.30. Zondag 9. 10 30 en 3.45: Dr. J. L. Koole. Soe- fi-Beweging, Popellaan 1. Zondag 1.30: Op name van kinderen. Vrye Katholieke Kerk. Popellaan 1. Vrij dag 7.30 Oudejaarsavondherdenking. Zater dag 10.30: Gezongen H. Mis. Zondag 10 30: Gezongen H. Mis. O VER VEEN. Ned. Herv. Kerk. Vrijdag 7 en Zondag 10 30: Dr. C H de Beus. 10: i Jeugd-kapel. 12-16 j. in gebouw ..Irene". I Elswoutslaan I Geref. Kerk. Vrijdag 7.30 i Ds. W Fijn van Draat. Zondag 10 en 5: De zelfde. 's Morgens Nieuwjaarsdienst. Beves tiging ambtsdrager* p. f. BRANDSTOFFENHANDEL Hoofdkantoor: NIEUWE GRACHT 36 TELEFOON 10230 wenst heel Haarlem een gelukkig en voorspoedig 1949 OOSTVEST 26 Schildersbedrijf Vondelweg 96 Haarlem Tel. 25280 G. N. PIJNBOOMSTRAAT 35 HAARLEM Telefoon 25387 - 22969 en 27065 biedt U ook voor 1949: tywaliteiï-S&rvice -PeHrroawen GED. OUDE GRACHT 11. HAARLEM, ló. POSTKANTOOR, TEL. 19.981. begint onze speciale Uitsluitend enkele stuks, waaronder ver schillende „modellen", welke wij tegen zeer lage prijzen uitverkopen. Als speciale reclame geven wij t/m 15 Januari op alle artikelen, welke niet tot de restanten behoren, een korting van 10 °/o BEVERU/tJK BREESTRAAT 65-69 HAARLEM PLEIN 10 Nieuwe vorderingen op de weg naar betere voeding! Het herstel gaat van jaar tot jaar vooruit. Wie eens in Ruteck's Lunchrooms en Cafe taria's om zich heen ziet zal moeten erkennèn, dat er in betrekkelijk korte tijd héél wat is bereikt. Een keur van goede, voedzame spijzen en verfrissende consumpties! Verzorgde bereiding, vlotte bedieningFlinke" porties en prijzen zó laag als U bij deze kwaliteit nergens vindt! EEN KEUZE UIT ONZE AANBIEDINGEN; Cafetaria Restaurant Erwtensoep per kop 10 ct. Erwtensoep met worst per grote portie 65 ct. Stamppot van de dag met vices of worst 80 ct. Ylees- of viscroquet met brood25 ct. Koffie8 ct. Verrukkelijk gebak15 ct. Parfaits, heerlyke combinaties40 cL 20 ct. 75 ct. 90 ct. 35 ct. 13 ct. 15 ct. 45 ct. RESTAURANT - CAFETARIA In ons RESTAURANT-HAARLEM, Kruisweg 22-24 Iedere middag en avond de nieuwste gramotoonplaten.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 12