Oranje-ploeg brak het moreel der Fransen VSY kon het tegen AGOVV niet bolwerken Ranglijstjes V oetbal LUXOR HollandFrankrijk Voetbaluitslagen Beter spelend RCH door DFC verslagen MAANDAG 25 APRIL 1949 S Drie doelpunten achtereen van Timmermans De revanche van Parijs, Pinksteren 1947, is wel volledig geweest. Toen een zware 40 nederlaag van de Oranjeploeg, een van de weinige nederlagen in de naoorlogse periode, nu een grootse revanche van 41, cijfers, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten en die geenszins geflatteerd mogen worden genoemd, want in deze zeventiende landenwedstrijd van de Oranjeploeg na de bevrijding speelden de Nederlandse amateurs een klasse beter dan de Franse professionals, een prestatie op zich zeil', (Van onze sportredacteur) Wij hopen dat de Fransen de wedstrijd tegen Nederland niet beschouwd hebben als een oefenwedstrijd voor Schotland en het daardoor wat te kalm hebben aange pakt. De nederlaag is in ieder geval een les geweest en de Fransen zullen zich in Glasgow meer moeten inspannen dan Za terdag in het Stadion Feijenoord te 'Rotter dam anders worden zij weer overspeeld en krijgen weinig in te brengen. Hiermee willen wij het succes van de Nederlandse ploeg niet kleineren, want onze landgenoten hebben een uitstekende wed strijd achter de rug. Wilkes was geweldig op dreef, Timmermans nam drie doelpunten voor zijn rekening, van Schijndel toonde een technisch knappe en faire speler te zijn, Terlouw gaf in de tweede helft de Fransen weinig gelegenheid een schot te lossen en voorts heeft De Munck goed gedebuteerd. Bij deze individuele prestaties kwam geest driftig spel der voorhoede, dat tot het op zetten van goede aanvallen leidde en het uit elkaar rukken van de Franse verdediging,^ die af en toe niet wist wat er gebeurde. De Fransen hebben in de eerste helft laten zien, dat zij in staat waren een spel te geven, dat technisch goed verzorgd was. In het begin waren zij beslist sterker, zij gaven harde zuivere trappen, welke zeer gevaarlijk waren. De Munck was echter op zijn post. Behalve het ene doelpunt, dat nog ontstond door een fout van Terlouw, boek ten de gasten echter geen succes. Toen zochten zij het in combineren, dat het aan kijken waard was, maar niet productief. Na de hervatting volgde een tiental minu ten fraai Nederlands voetbal, dat vermoe delijk zoveel indruk op de Fransen maakte, dat hun spel minder werd. Zij hielden het spel nog korter, waarmede de Nederlandse verdediging niet veel moeite had. De Munck kreeg het tenminste niet druk en het Franse doel werd meer onder vuur genomen. Reeds na drie minuten was het 01. De roep, welke er van het Franse spel was uitgegaan, was oorzaak, dat de ruim zestigduizend bezoekers zich konden ver enigen met de voorsprong van 01, welke vrij spoedig verkregen was. De inleiding tot dit doelpunt was niet fraai. Terlouw trapte over de bal, aanvoerder Prouff, die links binnen speelde en kort tevoren een hard schot had ingezonden, lyas er spoedig bij, trok op het Nederlandse doel af en pas seerde De Munck. Nog geen twee minuten later schoot De Munck de bal tot ver over de andere helft uit. Brandes kopte het leer naar de vrij staande Timmermans, die doel puntte. De stand was dus gelijk. Maar de Nederlanders toonden terstond, dat zij niet onder de indruk waren van de faam van hun tegenstanders, integendeel. Gped com binerend trokken de voorwaartsen ten aan val en na tien minuten spelen was de ach terstand omgezet in een voorsprong. Wilkes gaf in het strafschopgebied de bal door naar Timmermans, die er 21 van maakte. Na dit doelpunt speelden de Nederlanders met nog meer zelfvertrouwen. Hoewel de strijd gelijk opging waren de Fransen toch gevaarlijker. Zij combineerden beter, het plaatsen was goed verzorgd. Daarbij kwam, dat de Nederlandse achterhoede niet be trouwbaar was. Vooral Schijvenaar kon er niet inkomen. Met verre schoten trachtte de rechtsbuiten Gabet te doelpunten en de linksbuiten Flamion kreeg enkele kansen, waarvan hij geen gebruik maakte. Prouff, die zo goed begonnen was, loste weinig schoten en de middenvoor Baratte schoot te zacht, om de Limburgse doelman te pas seren. Ook aan de andere zijde had doelman Vignal het zwaar te verduren en kreeg schoten van Wilkes en Lenstra te verwer ken. Succes kwam eerst vijf minuten vóór rust, toen Brandes de bal naar rechtsbuiten Van Overbeelc (BW) plaatste; deze zette voor en opnieuw doelpuntte Timmermans, die hierdoor de hattrick verrichtte (3—1). Grote vreugde heerste er bij het Neder landse publiek, omdat de Oranjemannen op fraaie wijze een voorsprong hadden behaald. De tweede helft begon met een vlot levendig spel van de Nederlandse voor hoede en de Fransen konden er weinig tegen in brengen. Van Schijndel werkte zich ook naar voren, verleende zijn mede werking bij het opzetten van een aanval en loste een schot. Willces schoot hard langs de grond .in 'de richting van het doel, maar Vignal was op zijn post. Nadat de Fransen hun eerste en enige hoekschop hadden ge nomen, welke geen resultaat opleverde, omdat De Munck het schot van Baratte stopte volgde het vierde doelpunt van de Nederlanders. Het werd 41. Na elf minuten spelen in de tweede helft plaatste De Vroet in het middenveld de bal naar Lenstra. Deze gaf een prachtige pass naar de vrijstaande Willces. De Rotterdam mer passeerde de Franse linksachter en doelpuntte daarna met een hard laag schot (4-1). Er volgde een kort overwicht van de Fransen, maar het leek, dat zij te veel onder de indruk waren gekomen van het uitste kende spel, waarmee de Oranjeploeg de strijd hervat had. Het korte spel werd te ver doorgevoerd en Terlouw gaf zich ge heel, waardoor de Fransen weinig kansen kregen. Over het algemeen werd het spel matter, hetgeen te begrijpen was na de voortreffe lijke eerste helft en het goede begin na de hervatting. De Fransen brachten er nog het minste van terecht. Van de Nederlanders zagen wij nog goede aanvallen en harde schoten. Wilkes schoot een keer over en een andere maal ging de bal keihard tegen de paal. Twee keer richtte Timmermans de bal op doel, maar deze stuitte op de lat te rug. Deze schoten brachten nog enige sen satie in het slot, dat overigens vrij kalm verliep. Ongeslagen is Nederland sedert 1946. De Nederlanders hebben hun ongeslagen record in eigen land na de bevrijding ge handhaafd en zij deden dat op prachtige wijze. Op de samenstelling van het ver tegenwoordigend elftal was critiek ge leverd en velen dachten, dat de spelers kansloos waren. Zij hebben echter getoond, dat als de Oranjeploeg de eer van haar land moet hoog houden, zij uitstekend voor de dag kunnen komen. Als elftal heeft Neder land voortreffelijk werk gedaan. Dat be tekent niet, dat er geen zwakke plekken waren en dat er geen fouten gemaakt zijn. De IJmuidenaar Kraak, die nog steeds met zijn arm in verband moet lopen, be hoorde tot de toeschouwers en hij zal te vreden geweest zijn over het werk van zijn plaatsvervanger. Dat waren wij ook, maar toch kon De Munck niet dat peil bereiken van Kraak, toen deze op 13 Maart in het Olympisch Stadion de schoten van de Bel gen moest stoppen. Het aantal schoten was toen groter dan Zaterdag. De Munck heeft 't minder zwaar gehad, maar hij heeft laten zien,dat hij 'n goed doel verdediger is. Onver wacht werd er soms geschoten, vooral in de eerste helft, maar dan was hij op zijn post. Goed werk deed hij toen hij nadat hij de bal wel gestopt had, maar niet in zijn bezit hield het leer, dat voor de tweede keer ingescho ten werd, keerde. Zijn uittrappen was goed en het eerste doelpunt was voor een be langrijk deel aan hem te danken. Zoals S c h ij v e n a a r Zaterdag speelde hebben wij hem in internationale wedstrij den nooit gezien. Hij was niet de stugge verdediger, die vele aanvallen onderbrak. Integendeel, voor rust was hij vrij zwak. Na de hervatting kwam hij er beter in, maar het was niet de Schijvenaar uit vorige ontmoetingen. Van Bun heeft beter werk laten zien en zijn opstellen, nadat Van Steenbergen tegen België niet voldaan had, was een goede keuze. Van de middenspelers is Van S c h ij n- d e 1 het beste voor de dag gekomen. Na zijn voortreffelijk debuut tegen België was hij nog beter en het leek wel, of hij zich meer gaf dan in competitiewedstrijden. De vraag kan gesteld worden, of de Schiedam mer wel past in het systeem, dat voor het Nederlandse elftal gepropageerd wordt. Hij is immers een aanvallende speler. Dat be tekent tevens, dat hij de voorhoede steun verleent. Van Schijndel vergat echter niet, dat hij een taak in de achterhoede had en waar gevaar dreigde, was hij. In de twee maal drie kwartier heeft hij vermoedelijk de grootste afstand van de spelers afgelegd. Wij kregen niet de indruk, dat het stopper- spil-systeem door zijn optreden in gevaar werd gebracht. Een nuttige speler was hij met een uitstekende techniek. Terlouw had aanvankelijk een kleine inzinking, die de Oranjeploeg een doelpunt kostte. Maar dat neemt niet weg, dat hij een goede wed strijd achter de rug heeft. Vóór rust moest hij er wat inkomen, doch hij gaf midden voor Baratte weinig vrijheid en na de her vatting was hij er geheel in en onderbrak vele aanvallen. De Vroet is nog een speler, die in een nationale ploeg nog niet gemist kan worden, hoewel hij niet meer zo snel is als vroeger. Zijn afgeven van de bal is goed en bij het onderbreken van aanval len vervulde hij een rol van betekenis. Met veel belangstelling is ujtgezien naar het werk der voorhoede. Vrijdag had Cl a van laten weten, dat zijn blessure, welke hij tegen de Rode Duivels had opgelopen, nog niet genezen was. Een keuze moest worden gedaan uit Bloemendaal (Go Ahead) en Van Overbeek (BW), twee spe lers van gelijke kracht. Aan de Bossche speler is de voorkeur gegeven. Hij speelde rechtsbuiten en Lenstra verhuisde van de rechter- naar de linkervleugel. Dat heeft voor een speler, als de Fries is, geen be zwaren. Van verb eek trof het niet, dat Wilkes naast hem stond, want deze speelde te weinig met hem samen. De rechtsbuiten kreeg niet voldoende te doen. Zijn voorzetten waren behoorlijk en hij zette de hoekschoppen goed voor doel. Als reserve heeft hij voldaan. Wilkes heeft in lange tijd niet zo'n goede wedstrijd ge speeld. Wij schreven over de geringe samenwerking met zijn vleugelspeler. Mo gelijk had hij daar zijn reden voor. Het ge volg was, dat hij goede passes gaf en af en toe probeerde een doelpunt te maken. Brandes heeft opnieuw laten zien, dat hij niet de ware middenvoor van het Ne derlands elftal is en de Keuze-commissie zal haar aandacht aan deze plaats moeten Timmermans, terwijl hij het eerste Neder landse doelpunt en daarmede de gelijk maker scoort. Het Nederlandse elftal dat tegen alle verwachtingen in een 42 zege op het Franse elftal behaalde. Staande van links naar rechts: Van Overbeek, Van Schijndel, de MunckTerlouw, De Vroet, Van Bun. Zittend van links naar rechts: Schijvenaar, Timmermans, Brandes, Wilkes, Lenstra. Luchtfotoopgenomen door de K.L.M., tijdens de voetbalwedstrijd Nederland Frankrijk. blijven wijden. Af en toe deed hij uitmun tend werk bij het afgeven van de bal, maar een voortdurend actieve speler was hij niet. Timmermans maakte drie doel punten en alle van zeer goede kwaliteit. Deze mededeling moet inhouden een voor treffelijk debuut. De Hagenaar heeft goed van de kansen gebruik gemaakt en het niet altijd resoluut ingrijpen der Franse ver dediging buitte hij uit. Na de hervatting viel zijn spel minder op, maar door ten slotte de bal twee maal tegen de paal te schieten, toonde hij toch op zijn post te zijn. Van Lenstra is bekend, dat hij werkt, als dat vereist wordt. Hij heeft een goede wedstrijd achter de rug en de Keuze-com missie zal dankbaar zijn, dat zij Abe op alle plaatsen kan opstellen. De Fransen gaven bewijzen dat zij indi vidueel tot goede prestaties in staat zijn, maar er ontbrak een samenwerking, welke tot succes zou kunnen leiden. Daarom is het te verwachten dat elftallen van een club uit Frankrijk beter voor de dag zullen komen dan het elftal, dat in het Stadion Feijenoord was opgesteld. Door de wijze van werken van de Nederlandse elftalclub is een eenheid in de ploeg ontstaan, die, zoals thans weer gebleken is, van grote waarde is. De Fx-ansen waren niet op elkaar ingesteld. Toch hebben de voorwaartsen voor rust superieur spel laten zien, met Prouff als uitblinker en Gabet en Flamion als snelle buitenspelers, die het schieten niet verwaarloosden. Laatst genoemde liet echter kansen voorbijgaan. Middenvoor Baratte was de minste. Batteux werkte goed met zijn vleugel speler samen cn enkele harde schuivers zagen wij van hem. Het zwakste deel van de Franse ploeg was de middenlinie. Van het drietal kwam de linkshalf Hon het beste voor de dag. Hij besteedde aandacht aan de voorhoede en loste af en toe een schot. Cuissard speelde matig en hoewel de spil Jonquet het tegen Brandes niet moeilijk had, viel zijn spel niet op. De achterspelers Sal va en Marche, die goede dingen presteerden, werden vele malen overdonderd door het snelle spel dei- Nederlanders en dan was het onmogelijk dat zij verhinderden, dat er gevaar dreigde. Doelman Vignal kon weinig doen aan de doelpunten. Toch was hij geen keeper van klasse. Als scheidsrechter fungeerde de Belg Franken, die het niet moeilijk had, omdat er zeer fair gespeeld werd, speciaal van de Franse zijde. Er werden tegen de gasten weinig vrije schoppen gegeven. De scheids rechter vertrouwde echter te veel op een der grensrechters, die te veel vlagde, het geen tot minder juiste beslissingen leidde. AGOW heeft een alleszins verdiende overwinning behaald op een mat spelend VSV. Er is geen twijfel mogelijk, deze 3-1- zege (de Apeldoorners blijken op deze cijfers geabonneerd in de kampioenscom petitie) komt AGOW in alle opzichten toe. Steeds, behoudens een korte periode na rust, hebben de gastheren het tempo aangegeven. Vinnig en fel zaten zij op de bal, lieten de Velsenaren geen ogenblik tijd in hun spel te komen. Het was technisch geen hoogstaand spel dat de Oostelijke kampioenen lieten zien, nauwelijks meer dan kick-and-rush kan het worden genoemd. Het werd met vurige geestdrift ten uitvoer gebracht en deze heftigheid was juist hetgene, waartegen de toch wel stoere verdediging van V.S.V. niet bestand bleek. Bewegelijkheid was niet de sterkste zijde van de verdediging en toen Van Gelder en Kunst, maar vooral Spaans ook telkens steken lieten vallen, waren er feitelijk alleen nog maar doelman Snijders en de onbesuisdheid der Apeldoorners, die successen van de thuisclub in de weg ston den. Die onbesuisdheid was vooral oorzaak, dat met de rust de voorsprong van AGOW tot 2-0 beperkt bleef. Hanskamp. Beu- mer en Loois wisten keer op keer langs de roodhemden te glippen. Alleen de veteraan Gabriël hield het hoofd koel. Hij gaf zijn club de leiding met een strak schot van verre afstand, waarnaar Snijders te laat dook. Wat VSV liet zien was niet groots. Ha- zeveld en vooral Stijger deden wel eens technisch knappe dingen in het midden veld, maar het tempo van de tegenstanders lag hun allerminst en daar het plaatsen meestal onzuiver was, kreeg de voorhoede niet veel te doen. De binnenspelers Bal vers en Strieker waren niet de spelers, die het konden opnemen tegen kwieke halves als Dijkgraaf en Peeters! Balvers verdween kort voor rust uit het veld, maar Strieker die niet geheel fit was heeft tot het einde, meestal als linksbuiten, getracht er iets van te maken. Stérk was de beste speler van de voorhoede. Hij kon met goede swerves nogal eens door de Apeldoornse verdediging heen breken en zijn schoten waren doorgaans zeer gevaarlijk. De be kwame Veenhuizen in het Apeldoornse doel was ook deze middag goed op dreef en slechts éénmaal, dat was 20 minuten na rust, moest hij een fel schot van Sterk, een doelpunt op soortgelijke wijze gelost als dat van Gabriël, laten passeren, Dit had de ommekeer kunnen zijn. De stand was toen 2-1 en inderdaad kwamen er meer Velsense aanvallen, waarbij bleek, dat de verdedigers der thuisclub, mits goed op de huid gezeten, spoedig de kluts kwijt waren. Behalve door de doelman, werden ook door de anderen talrijke fou ten gemaakt.. Maar het spel van de voor hoede van VSV (waarin Hazeveld nu rechtsbinnen speelde, Strieker linksbuiten en Sterk linksbinnen, terwijl Schaaper de plaats in de middenlinie van Hazeveld in nam) was allerminst doelmatig. Van On- selen had steeds te veel tijd nodig om po sitie te kiezen en slechts van Sterk kon iets worden verwacht. Toch deden zich nog tal van kansen voor. De Apeldoornse ver dedigers boden ze meestal zelf aan. Was de gelijkmaker gekomen, hij zou een on verdiende beloning zijn geweest, gezien de verhoudingen van de gehele wedstrijd en toen kort voor het einde een tam rollertje van Beumer langs de toeziende Snijders in het doel verdween, was dit in feite een correctie op de uitslag, want een 3-1 over winning moet juist het resultaat worden genoemd, dat gezien het spelbeeld het meest voor de eindstand in aanmerking kwam. Wat het spelverloop betreft: VSV viel aanvankelijk met aardig shortpassing aan. maar Jonkei\verplaatste het spel en er volgde een reeks Apeldoornse aanvallen, waarbij al spoedig de weifelmoedigheid der Velsense verdediging aan hel licht kwam. Te overijld schieten der Apeldoor ners was oorzaak, dat er voorlopig niet werd gescoord. Aan de andere zijde kwam Van Onselen enkele malen gevaarlijk voor het Apeldoornse doel, maar ook hier liet ae afwerking der aanvallen veel te wen sen over. Toen na een kwartier Gabriël de bal op verre afstand van het doel kreeg toegespeeld, loste hij een hard schot, dat Snijders volkomen verraste (10). A.G.O. V.V. nam nu het spel in handen. De traag heid van de Velsense verdedigers was soms zeer opvallend, maar het duurde nog 20 minuten eer Brummel vlak voor Snijders hard inschoot na goed werk van Loois (2-0) Na rust domineerde AGOW wederom, tal van schoten gingen over en naast. Ge leidelijk werden de gasten nu sterker. Toen Jonker weifelde bij de outlijn, .werd hij verrast door Stek, die de bal nog juist voor het doel kon brengen, waar Sterk gereed stond om met een ferm schot de stand op 21 te brengen. VSV had nu hei beste van liet spel. maar de aanvallen werden slecht afgewerkt. De uitvallen van AGOW wa ren niet ongevaarlijk. Na een ren van Beu mer zette deze laag voor en Brummel had de bal maar voor het intrappen, maar hij Kampioenschap van Nederland AGOVV VSV 5 B V V 3 SVV 3 Heerenveen 4 Noad 4 1 0 q4 6 13—8 4 4—3 3 3—6 2 7—9 1 1—7 Promotie en degradatie eerste klas DISTRICT I. ZFC 422064—2 Sparta 4 1 3 0 5 6—3 DWV 412144—4 Stormvogels 4 0 13 1 49 DISTRICT n. R C H D F C D H C H V V DISTRICT HL NEC Labor Be Quick Neo Gelria DISTRICT IV. R B C TOP Spechten Helmond DISTRICT V. Achilles L S C Emmen Zwartemeer DISTRICT VI. Longa Baronie Chevremont De Valk DISTRICT I. V V A S D W De Kennemers Schoten Baarn DISTRICT II. Scheveningen Hollandiaan Velsen T Y B B O N A D I O S L T O T I W D V A V 3 0 8— 5 6- 5 8— 7 4 3 0 1 6 7— 1 4 2 1 1 5 11— 3 4 2 1 1 5 5— 5 4 0 3 1 3 4— 7 4 0 1 3 1 2—13 5 3 2 0 8 8— 2 5 2 1 2 5 8— 5 5 1 2 2 4 9—10 5 1 1 3 2 4—12 3 i 2 0 4 6— 3 3 2 0 4 6— 5 3 1 1 3 4— 6 3 0 1 2 1 5— 7 4 3 1 0 7 11— 3 4 2 0 2 4 4— 6 4 1 1 2 3 6— 5 4 1 0 3 2 4—10 Promotie tweede klas. 4 3 1 0 7 7— 2 4 2 1 1 5 6— 7 4 2 0 2 4 9— 6 4 2 0 2 4 8— 9 4 0 0 4 0 5—11 4 3 0 1 6 10— 5 4 2 1 1 5 8— 5 4 1 2 1 4 5— 3 4 1 1 2 3 1— 5 4 1 0 3 2 4—10 Promotie derde klas. 4 1 3 0 5 85 4 1 2 1 4 9— 9 4 2 0 2 4 7— 9 4 0 3 1 3 8— 9 Schoten op de goede weg Met Schoten gaat het de goede kant uit. Het elftal begon met twee nederlagen en nu volgde de tweede overwinning op een der favorieten, n.l. SDW en van deze gevaarlijke concurrent werd met 41 gewonnen. Niet slechts de overwinning geeft moed voor de toekomst, meer nog de wijze, waarop deze zege werd behaald, opent perspectieven voor de tweede helft van de competitie. De strijd begon met een overwicht van de Schotenaren, maar al spoedig beien de Am sterdammers wat flinker van zich af en had den een lichte veldmeerderheid. De buiten spelers van Schoten zorgden voor gevaar lijke aanvallen. Keulemans opende na twintig minuten de score. Toen even later dezelfde speler een fraaie voorzet gaf, schoot zijn collega op de andere vleugel de bal tegen de paal. Van Oosten ving het leer op en het was 2—0 voor Schoten. Maar nog voor de rust had Akkerman uit een doelworsteling de achterstand ver kleind (12). Na de hervatting was SDW weliswaar het meest in de aanval, maar de Schoten-verde- diging was op dreef en gaf geen kans. De aanvallen der Haarlemmers waren gevaar lijker van opzet, maar enkele goede kansen werden om zeep gebracht. Het duurde tot ongeveer tien minuten voor het einde, voor aleer er wijziging in de stand kwam. Weel waren de vleugelspelers het best op dreef. Uit een voorzet van Keulemans maakte Alkema het derde doelpunt en kort voor het einde bracht Tjeertjes de eindstand op 14. In ons voorprogramma Om het kampioenschap van Nederland: AGOVV—VSV 3—1.' Promotie/degradatie wedstrijden. Promo tie tweede klasse. District I: DWVZFC 0—0; SpartaStormvogels 41. District II: DHC-HW 2—0: DFC—RCH 2—1. District UI: NEO—Gelria 2—2; NEC- Labor 10. District IV: HelmondRBC 00 (RBC promoveert): De SpechtenTOP 03. District V: Emmen—Achilles 03: LSC Zwartemeer 32. District VI: De ValkLonga 12; De Ba ronieChevremont 20. Promotie derde klasse. District I: SDW Schoten 14; BaarnDe Kennemers 14. District U. Tweede klasse A: DCVCoal 02; VelsenScheveningen 01: De Hol landiaanONA 10. District I. Promotie vierde klasse: DTS Purmersteyn 11; OFCDRC 0—2; Voor waartsBVC 15; DonarAmersfoortse Boys 43: DECOranje Zwart 01; RUC Laren 3—2; TIW—SLTO 4—3: DVAV—DIO 33; SuccesBKC 31; Grasshoppers Randers 31. Uit de HVB Prom. Comp. tweede klas: Stormvogels 3 HFC 5 42; Kennemers 5Heemstede 01. Derde klas: Van NispenEDO 7 52. Stads-Editie-beker: 2e ronde: Terrasvogels 2—ADO 2 4—2. 1 B: DSKNw Vennep 21. 2 B: Schoten 3—Waterloo 2 8—2. 2 C: ETO 2—VI. Vogels 2 1—3. 2 D: Kinheim 3—TYBB 3 3—3. 3 B: Kennemers 6Velsen 4 33: Stormvogels 5 —Kinheim 4 5—2. 3 C: Haarlem 9—DEM 4 3—2. 3 E: IEV 3—Velsen 5 5—0. Junioren: DEM c—Velsen b 7—2; Geel Wit bTYBB e 42, Geel Wit kampioen; Schoten cHFC e 2—1, Schoten'kampioen. Na een uiterst spannende wedstrijd, waar in RCH vooral vuur de rust in de meerder heid was. moesten de Haarlemmers toch de zege in Dordt laten. Tien minuten na het begin ging een kopbal van middenvoor Hanse tegen de lat en enkele minuten latei- loste Koster een hard schot dat rakelings langs de paal ging. De Haarlemse midden linie was weer uitstekend op dreef en de dopr RCH opgezette aanvallen waren be duidend gevaarlijker en veelvuldiger dan die van DFC. RCH verdiende een doelpunt, maar de spelers hadden geen geluk. Rust ging in met blanke stand. Vijf minuten na de hervatting trok Kos ter er tussen uit en van de achterlijn gaf hij een mooie pass naar De Wette, die zich niet bedacht en RCH de leiding bezorgde. DFC ging nu iets harder spelen en eerst ontstond een botsing met doelman Van Vliet, die hierdoor gewond werd. Hij kon zijn doel blijven verdedigen. Uit een vrije trap, goed door de rechtshalf genomen, genomen, belandde de bal bij de linksbui ten Veld Jr., die met een strak hard schot de partijen op gelijke voet bracht. De DFC-miadenhalf kon tegen de snelle RCH'ers niet op en zodra hij door een hoge bal gepasseerd was, bewerkte hij deze met de handen, waardoor enkele fraaie kansen voor RCH verloren gingen. Hanse ging er eenmaal met de bal van door en loste een schot, dat tegen de paal ging. Botter was snel naar binnen gekomen, maar hij schoot juist naast. Enkele vrije trappen buiten het strafschopgebied van DFC leverden geen resultaat op. Voetbal in Engeland maaide over de bal heen. Even later zond I Beumer een tam schot in en Snijders, die I in de mening verkeerde, dat de kalm voort rollende bal door een der achterspelers zou I worden onderschept, deed geen enkele poging het leder uit doel te houden. Portsmouth kampioen Portsmouth heeft Zaterdag het Engels voetbalkampioenschap in de wacht gesleept door Bolton Wanderers met 2-1 te verslaan. De concurrenten Newcastle en Manchester konden het niet verder dan tot een gelijk spel brengen. Het succes is voor een groot deel te dan ken aan het goede ploegwerk en het en thousiasme, waarmee steeds werd gespeeld. Toch heeft Portsmouth in het elftal geen bepaalde uitblinkers en er werden geen fantastische bedragen betaald op de trans fer-markt. De stand in de onderste regionen der eerste divisie is nog steeds ingewikkeld. Middlesbrough en Preston North End slaagden er in een punte in een uitwed strijd te behalen. Huddersfield en Sheffield United daarentegen verloren er op eigen grond een. De beslissende wedstrijd voor de promo tie in de tweede divisie tussen Southamp ton en West Bromwich Albion eindigde eveneens' in een gelijk spel Fulham echter won de eerste van zijn drie in Londen nog te spelen wedstrijden en heeft een goede kans om op de bovenste plaats te eindigen. De uitslagen luiden: Arsenal-Chelsea 1-2; Aston Villa-Stoke City 2-1; Blackpool- Middlesbrough 1-1; Bolton Wanderers- Portsmouth 1-2; Derby County-Birming ham City 1-0; Huddersfield Town-Evertoi 1-1; Liverpool-Newcastle United 1-1; Man chester United-Preston North End 2-2; Sheffield United-Burnley 0-0; Sunderland- Charlton Athletic 1-0; Wolverhampton Wanderers-Manchester City 1-1. DFC kreeg na een overtreding een vrije trap te nemen en de linksbuiten schoot on houdbaar in (2-1). RCH zette alles op alles, echter zonder succes. De voorhoede van DFC kreeg enkele malen vrij spel, doch zij zag geen kans daarvan gebruik te maken. De laatste vijf minuten ontsnapte het Dordtse doel aan een doorboring. DFC heeft een meer dan gelukkige zege behaald op een veel beter spelende RCH-ploeg. Zondag worden gespeeld: RCHDHC en HW—DFC. Stormvogels degradeert In de promotie-competitie tweede klasse vielen de eerste slachtoffers. In district I betekende de nederlaag van Stormvogels tegen Sparta, dat de IJmui- óense club het volgend seizoen in de tweede klasse moet uitkomen. Voor Stormvogels is de competitie wel erg ongelukkig verlopen. Andere eerste klassers, die naar de tweede klasse degraderen zijn: Helmond en Spechten uit district IV. RBC is met acht punten uit vijf wedstrijden onbereikbaar en promotie naar de eerste klasse staat dus vast voor de Rozendaalse club. In de andere districten zijn geen be slissingen gevallen. In de meeste gevallen is de strijd nog volkomen open, hoewel Longa in district VI niet veel meer gebeu ren kan en wel eerste klasser zal blijven. RCH en DFC staap in aantal punten gelijk en DHC met vijf punten heeft nog een kansje. DIO behoudt de leiding Met twee invallers trok DIO naar DVAV en was spoedig het meest in de aanval. Na zeven minuten stond het reeds 02. Daar na kwamen de Amsterdammers opzetten en het werd 1-2. In de tweede helft waren de Haarlemmers het beste op dreef. Toch maakte DVAV gelijk. DIO verkreeg weer een voorsprong, maar drie minuten vóór het einde was de stand opnieuw gelijk (3-3). Doordat SLTO met 4-3 van TIW verloor heeft DIO de leiding behouden. Zondag spelen de Haarlemmers uit tegen TIW. Sport in 't kort BELGIë WON VAN IERLAND. In Du blin heeft België de voetbalwedstrijd tegen Ierland met 2—0 gewonnen, nadat de rust met 00 was ingegaan. HSV „DE KAMPIOEN Zondag hield de HSV „De Kampioen" een clubwedstrijd over ongeveer 35 km. voor de A klasse, Op- merkelijk was de prestatie van de oud-ren- i ner Ben v. Dijk die zegevierde. De uitslag I luidt: 1, B. v. Dijk tijd 54 min. 21 sec.; 2. G. Gerritsen; 3. W. Voorting; 4. B. Fennis. De nieuwelingen reden 25 km.: 1. Rustman tijd I 46 min. 32 sec.; 2. v. Roon; 3. Hopnenbrou- wer; 4. Steenbakker. WEVI SLIJKHUIS NATIONAAL KAM- "«OEN 10 KM. In de bossen te Hattem •~erd de 10 km. veldloop om het nationale kampioenschap gehouden. De uitslag laidt: 1 1. Slijkhuis (AAC) 35 min. 36.2 sec.; 2 SJegt (PSV, Eindhoven) 35 min. 36.8 sec.; 3. Hui- zinga (Vitesse, Leeuwarden) 37 min. 12 sec.; I 4. Overdijk (AAC) 37 min. 55 sec.; 5. Jansen (WOG, Harderwijk).

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 5