Bijzondere Raad van Cassatie behandelt de zaak-Van der Waals De B.B.C. kruipt door de mazen van het Russische storingsnet heen Vooruitzichten van de Parijse viermogendheden - conferentie WELKOM BEL OP 2,2.4.9.2 gestoft, kamers HONDENLIEFHEBBERS Inwoners van Haarlem benoorden het Station EIGEN WONING Heden gearriveerd KLOOTS' LENTETIJD SCHOONMAAKTIJD Firma M. C. HOÜLE A. van COOL Auto rijden wordt steeds duurder RENAULT WIST U, 19.59 2 WOENSDAG II MEI 1949 HAARLEMS DAGBLAD 5 „Schreieder en ik werkten voor de Engelse Geheime Dienst" Voor het Bijzondere Hof van Cassatie is hedenmorgen de behandeling begonnen van de zaak tegen Anton van der Waals, die op 7 Mei 1948 door de Rotterdamse Kamer van ds( het Haagse Bijzonder Gerechtshof tot de •ot^ doodstraf is veroordeeld. Hij werd er onder i? andere van beschuldigd, opgetreden te zijn "lat als V-man voor de Sicherheitsdienst en tal- aat loze illegale werkers en verzetsgroepen aan aJ! de Duitsers te hebben verraden. Bovendien U was hem ten laste gelegd, dat hij als hand- Bo. langer van Schreieder, de man van het toj „England-Spiel" de hand gehad heeft in het ec arresteren van „gedropte" Nederlandse vat agenten. a?| Van der Waals heeft thans een andere U1'[ raadsman. Mn J. E. van der Starp, die hem voor het Bijzondere Hof verdedigde, is ge- schorst. Mr. van der Starp had namelijk j gezegd, dat Van der Waals zelf hem „geen steek kon schelen", doch dat hij de ver- dediging alleen op zich had genomen om zo mogelijk de sleutel tot het England-Spiel j te vinden. Naar aanleiding van deze uit- latingen opende de Raad van Toezicht en Discipline der Orde van Advocaten in het vai arrondissement Den Haag onderzoek, Mr- van der Starp verklaarde toen hij ter verantwoording werd geroepen, dat hij met instemming van Van der Waals zich zo had t ij uitgedrukt om voor zichzelf een zekere d! „goodwill" te scheppen, die zijdelings ook lst!j Van der Waals zou baten. Dit verweer werd niet ontvankelijk verklaard, ook niet door celd het gerechtshof en door de Hoge Raad. In dij de plaats van mr, Van der Starp treedt nee! thans mr. G. Jonker uit Amsterdam als he) raadsman op. ver. De Bijzondere Raad van Cassatie was als volgt samengesteld: president mr. H. Haga, rechtsgeleerde raadsheren: prof. mr. dr. S. van Brakel, prof. mr. W. Th. J. Pompe en F. M. Westerouen van Meeteren. Vice- admiraal F. J. Heeris was militair raads heer en mr. H. van Oordt griffier. Prof. mr. G. E. Langemeyer trad op als procureur fiscaal. Voordat Van der Waals werd binnen geleid, deed zich een incident voor. Toen een der fotografen een foto van de Raad wilde maken, explodeerde zijn blitzlamp. Mr. Haga liet alle fotografen onmiddellijk uit de zaal verwijderen. Daarna werd Van der Waals binnengeleid. Hij had een om vangrijke actetas met documenten bij zich. Na de voorlezing van de sententie van het Bijzondere Hof, waarbij Van der Waals tot de doodstraf is veroordeeld, begon de pre sident het verhoor. Mr. Haga ondervroeg Van der Waals over verschillende zaken waarin deze als V-man 'was opgetreden. Van der Waals ontkende, 'revolvers opgedrongen te hebben aan men sen die door de S.D. gearresteerd zouden worden, waarop de president hem een groot aantal verklaringen voorhield van getuigen die het tegendeel beweerden en verklaar den, dat Van der Waals steeds geprobeerd had om illegalen, die gearresteerd zouden worden, belastende papieren en voorwer pen op te dringen. Van der Waals kreeg hierna gelegenheid zijn lezing te geven over de arrestatie van de groep-Vorrink. Hij vertelde, hoe hij in Mc deze groep was binnengedrongen, niet ech ter als enige V-man. Deze groep was reeds geheel door de S.D. gepenetreerd, zei hij, zodat Vorrink ieder ogenblik gearresteerd xon woftlen. Toen het verraad van andere illegale werkers ter sprake kwam. stelde Van der Waals het voor alsof hij door hen te arresteren hun levens had willen redden. Deze verklaring ontlokte een honend ge lach aan het publiek in de zaal. Het binnendringen van Van der Waals in de „Dienst Wim" had een groot aantal arrestaties tot gevolg. Van nen werden er 44 ter dood veroordeeld. „Schreieder had mij beloofd dat de illegalen niets zou ge beuren", verklaarde Van der Waals. Toen Van der Waals enige mededelingen deed, welke in strijd waren met zijn vorige verklaringen riep de president uit: „Schei toch eens uit met die domme ontkenningen. U heeft deze dingen reeds toegegeven!" „Och", zei Van der Waals, „het was niet moeilijk een bekentenis van me los te krij gen toen ik dertig maal met een stoel was tag Philips construeerde nieuw type betatron betatron van In de laboratoria der Philipsfabrieken te ilitair Eindhoven, is een tweetal betatrons gecon- bcflrueerd, waarvan er een van een geheel was nieuw type is. In een betatron worden de slectronen op een principieel andere wijze 'ersneld dan in de tot dusverre gebruike- -jari? iijke röntgen-apparaten. De electronen be nd os Vegen daarbij in een zo goed mogelijk s Vrij .'uchtledig gemaakte ringvormige buis. In ling t minder dan een duizendste deel van een nas leconde volvoeren zij soms 300.000 omlopen dad en leggen daarbij enorme afstanden af. Het mhadiiiemve Philips betatron weegt slechts 50 broke omdat het, in tegenstelling tot alle tot 'benau toe in bedrijf gestelde betatrons, voor -st verkrijgen van het vereiste magnetische t tegÊ teld geen gebruik maakt van een gesloten van 6 izeren juk. Dit veel geringere gewicht kan ijd no voor een bron van röntgenstralen van veel us val i^iang zjjn) om(jat men het apparaat dan iemakkelijk naar alle kanten kan laten ie n^iraaien, teneinde de straling op elke ge- n SenstG Plelt te humden richten. /■crcl Philips betatron kan electronen ver- i f u®*len tot de snelheid van het licht (300.000 Per seconde). Deze zeer snelle electro- in tw cen iainnen dieper doordringende röntgen- aenuD* i'-ralen opwekken dan met de gebruikelijke föotgenapparaten mogelijk is. President: „U bent niet mishandeld". Van der Waals: „Dat is wel gebeurd, dat kan ik bewijzen". De dood van zijn voormalige huisknecht en secretaris Mossinkhoff was volgens Van der Waals het werk van de mysterieuze „John". „John" was volgens Van der Waals een agent van de Intelligence Service. Hij had deze „John" reeds voor de oorlog gekend en was, zo zei hij, na Mei 1940 door deze man aangenomen als Engels agent. Mr. Haga noemde dit verhaal onzin. „Ik heb het idee dat U zelf deze „John" bent!" Vervolgens besprak mr. Haga het ver weer van Van der Waals als zou hij in opdracht van de Intelligence Service zich bij de S.D. hebben ingedrongen. „Schreieder had dat gemerkt in Mei 1941, doch dat was niet gevaarlijk want Schreieder was zelf ook bij de Engelse geheime dienst." „Straks beweert U nog dat Rauter en Hitier ook voor de Engelsen werkten" zei mr. Haga, die voorts de vraag stelde, waar om Schreieder en Van der Waals illegalen arresteerden als zij voor de geallieerde zaak werkten. „Dat was nodig om de Duitsers zand in de ogen te strooien. Bovendien had Schreieder beloofd dat er met de gevange nen niets zou gebeuren", zei Van der Waals. Na dit verhoor verklaarde mr. Haga dat naar zijn oordeel het verhaal van de zoge naamde „John" en het lidmaatschap van Van der Waals van de Engelse Geheime Dienst volkomen uitgeschakeld konden worden. „La Libre Belgique" is niet tevreden over Nederlands Beneiux-politiek „Wij zijn gedwongen te constateren dat de uitvoeringsmaatregelen, welke moeten leiden tot de voorunie tussen België, Neder land en Luxemburg niet overeenstemmen met het programma, dat door de drie rege ringen in Maart in Den Haag is opgesteld", aldus „La Libre Belgique" van gisteren. Het voegt hieraan toe: „Het heeft er veel van weg, dat de Nederlandse regering en de uitgebreide beroepsorganisaties, welke bij onze Noorderburen bestaan, zoveel mo gelijk de bevrijding van de economie be lemmeren, die een unie tussen de drie lan den moet mogelijk maken. Indien men zich niet in staat acht de hieraan verbonden voorwaarden te vervullen, dan moet men ervan afzien. De Nederlandse regering wekt thans de indruk alsof zij niet tot de ver werkelijking van het vastgestelde program ma durft over te gaan." „Indien wij goed zijn ingelicht" aldus „La Libre Belgique", „weigert zij zelfs met een dergelijke krampachtigheid tot de nood zakelijke maatregelen over te gaan, dat dit voor de Belgische onderhandelaar een zekere teleurstelling betekent". Het blad besluit met de volgende woor den: „België is niet voornemens te mar chanderen of profijt te trekken uit de on weerlegbare superioriteit; die zijn tegen woordige positie kenmerkt. België kan evenwel niet toestaan dat men misbruik maakt van het verlangen, dat bestaat de economische unie te verwezenlijken. Het vraagt een volkomen fair-play bij de uit voering van het protocol van Den Haag". „La Libre Belgique" verwijt de Neder landers in het bijzonder niet op duidelijke wijze te hebben verklaard, welke plannen zij koesteren met betrekking tot de import en hoe zij hun markt willen bevrijden van de overheidsbemoeiingen. Het blad wijst er op, dat de tijd dringt en dat de Belgen in verband met het nieuwe handelsverdrag moeten weten, hoe het met de mogelijk heden van de uitvoer naar Nederland staat. Men begrijpt volgens het blad in België niet, waarom in Nederland de textieldistri butie nog niet wordt afgeschaft, zoals dit zelfs in een land als Duitsland reeds is gebeurd. Blokkade in de aether Ir» de Sovjet-Unie is men zeer gesteld op Engelse radioprogramma's Voornamelijk een dialoog tussen Rusland en Amerika (Van onze correspondent te Parijs) Bijna vijf jaar na het einde der vijande lijkheden, op 23 Mei, wordt de vier mo- gendheden-conferentie van Parijs geopend, die uiterlijk 15 Juni geëindigd moet zijn. Men gelooft in Parijs dat de voortekenen niet ongunstig zijn. Men acht het zelfs niet uitgesloten, dat er tussen de grote vier een basis voor een vergelijk zou kunnen worden gevonden, of althans een modus vivendi. Men wijst in dat verband op de komst van Jessup, die men een dezer dagen in de Franse hoofdstad verwacht en op de Berlijnse reis van Bevin. De reizen van Bevin en Jessup worden in verband gebracht met de noodzaak een hecht Westelijk front te vormen en de in-: zichten van Amerikanen, Engelsen en Flans'en nog sterker dan voorheen te coördineren". Dat Duitsland het centrale punt van de besprekingen zal vormen is algemeen be kend, doch dat Bevin zich derangeert om zich naar Berlijn te begeven, acht men een aanwijzing dat veel sterker dan tevoren thans met de wensen van het Duitse volk rekening gehouden zal worden. Dat volk is weer een reële factor in het Europese overleg geworden. Natuurlijk vraagt men zich in diploma tieke kringen naarstig af, welke positieve voorstellen men van Russische zijde te ver wachten heeft. Men kent de Russen als realisten en men voorvoelt duidelijk dat zij, nu ze him nederlaag in de „koude oorlog" hebben erkend, de vruchten van dat pres tigeverlies zullen willen plukken. Anders gezegd: ze zijn zeker tot „concessies" be reid, dat is de laatste maanden wel duide lijk gebleken, doch ze zullen er voor zor gen dat die „concessies" voor hen brede perspectieven openen. Men gelooft dat Wychinski's voorstellen zich vooral op twee punten zullen concen treren: terugtrekken der bezettingslegers en de constructie van een gecentraliseerd rijk. Over beide punten valt te spreken, maar de Amerikanen vergeten niet, dat een mili taire evacuatie hun legers op een afstand van 6000 km van Duitsland zou verwijde ren, terwijl de Russen achter hun nieuwe grens niet meer dan 100 km van Berlijn zouden zitten. Men gelooft niet dat Amerika Open cafégordijnen en antennes met kurken Een voorstel van B. en W. van Dordrecht om in de politieverordening een bepaling op te nemen, dat radio-antennes van kurken moeten worden voorzien ter bescherming van de Dordtse duiven, ontmoette in een Dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering veel tegenstand. Men vond de bepaling on logisch. Immers, zeiden de tegenstanders, houders van radiotoestellen moeten per jaar 12 aan belasting betalen en houders van duiven kunnen hun sport vrij en gratis beoefenen. Waarom nu weer radio- bezitters op kosten gejaagd? Het college nam het voorstel niet terug, maar wijzigde het in die zin, dat men de bezitters van hinderlijke antennes zal kunnen verplichten de draden van kurken te voorzien. Vlotter kregen B. en W. het voorstel er door, om in de politieverordening een be paling op te nemen, volgens welke men caféhouders kan verplichten de gordijnen van hun restauratie-oord open te houden, opdat men buiten kan zien wat er binnen gebeurt. De raad drong er echter op aan, dat deze maatregel slechts bij uitzondering zou worden toegepast. Bankbiljeftencirculafie aanzienlijk gedaald Reeds de tweede weekstaat van de Ne derlandse Bank in Mei laat een vrij belang rijke daling zien van de bankbiljetten- circulatie, waardoor deze weer beneden de drie milliard gulden is beland. Van de aan was der vorige week met niet minder dan 76 millioen gulden, is reeds weer 48 mil- lioen bij de Bank teruggekeerd. De biljettenomloop bedraagt thans 2985 mil lioen gulden, zich tegen de idee van een herenigd Duits land zal verzetten, doch wel zal het Westen eisen, dat de onder geallieerde auspiciën opgestelde constitutie van Bonn de basis dier hernieuwde staatkundige eenheid zal vormen. Zonder deze eis te verwerpen want het is onwaarschijnlijk dat de Russen een hervatting van de koude oorlog zullen willen riskeren zou Wychinski de beslis sing dan in Duitse handen kunnen leggen. Dan zouden verkiezingen met liet karakter van een plebisciet dienen te worden geor ganiseerd, of een eenvoudig referendum. Maar men weet dat de constitutie van Bonn nog altijd op grote tegenstand bij de Duitse sociaal-democraten stuit; mochten de vol gelingen van Schumacher hun stemmen dan met de communisten verenigen, dan zou verwerping van het ontwerp niet zijn uitgesloten. Voor Rusland zou dat een glo rieuze overwinning zijn en een royale com pensatie van zijn prestigeverlies, die te groter waarde zou hebben aangezien ze op democratische wijze zal zijn geboekt. Te gen dit gevaar, gelooft men, heeft Bevin zijn Duitse geestverwanten tijdig willen waarschuwen. Overigens neemt men aan dat de initia tieven van Westelijke zijde wel voorname lijk uit de Amerikaanse hoek zullen komen. De conferentie wordt voornamelijk, zegt men te Parijs, een dialoog tussen de Sovjet- Unie en de Verenigde Staten; vooral Frank rijk, dat vertegenwoordigd zal worden dooi de zwijgzame en bescheiden Robert Schu- man, gelooft nauwelijks dat zijn aandeel in het gesprek buitengemeen belangrijk zal blijken. De instelling van een centraal be stuur in Duitsland, een punt waarover Rus land en Amerika zeer goed tot overeen stemming zouden kunnen komen, druist in het bijzonder regelrecht in tegen de politiek die de Fransen ten aanzien van hun Oos terbuur sedert de bevrijding hebben willen voeren. In feite was die politiek vorig jaar in Londen al afgezworen. (Van onze correspondent te Londen) Het is nog te vroeg om een aanvaardbaar motief te bedenken voor het storings offensief, dat de Russen op 25 April in volle omvang hebben geopend tegen de voor de Sovjet-Unie bestemde uitzendingen van de B.B.C. en de „Stem van Amerika". De storingen, welke doen denken aan het ze door de leraren aanbevolen. Ook de le zingen over de vooruitgang van de medi sche wetenschap in Engeland slaan in. Volgens gegevens te Londen zijn er thans in de Sovjet-Unie 5y2 millioen kortegolf - ontvangers. De „goodwill" welke op deze manier voor het Westen geschapen is, kan moei- - ii.*- lijk worden overschat. Deze radiouitzendin- knallend gepuf van een motorboot, zUj1 gen vormen practisch het enige Russische reeds geruime tijd geleden begonnen, doch zij zijn thans van dien aard, dat de veertig medewerkers van de Russische radioredac tie van de B.B.C. in Bush House aan het Strand te Londen, waar de Europese dienst van de B.B.C. is gevestigd, eigenlijk voor spek en bonen werken. „Govorit Londen", „hier is Londen", klonk het in de avond van 24 Maart 1946 voor de eerste maal in de Russische huis kamers. Het klassiek geworden V-signaal van de Europese uitzendingen van de ±5. B. C., dat tijdens de bezetting de harten van millioenen sneller deed kloppen, was in de Sovjet-Unie onbekend. Immers radio Moskou viel nooit in handen van de Duit sers, zodat de behoefte om naar het bui tenland te luisteren, afgescheiden van poli tieke overwegingen, veel geringer was dan bij ons. Bovendien requireerden de Russen alle kortegolfontvangers toen de Duitse inval begon, om Göbbels' propaganda schaakmat te zetten. Het enthousiasme waarmee de B. B. C.- uitzendingen door het Russische publiek na de oorlog werden ontvangen, is opval lend. In de meeste streken van het land kunnen de programma's duidelijk worden ontvangen. Aanvallen op de Russische po litiek worden nooit gedaan. Het doel is een zo volledig mogelijk beeld te geven van het leven in 'Engeland. Be halve nieuws, persoverzichten en persoon lijk commentaar op de internationale ge beurtenissen worden wetenschappelijke en culturele beschouwingen gegeven en be schrijvingen van Britse instellingen. De Russische luisteraars kunnen via de B.B.C. hun eigen staatslieden op internationale conferenties horen. Op de eerste verjaar dag van de Russische uitzendingen bezocht de afvaardiging van de Opperste Sovjet, welke hier toen vertoefde, de B. B. C.- studio's. Bij die gelegenheid hield generaal Gromof een vriendschappelijke toespraak, waarin hij de hoop kenbaar maakte, dat deze uitzendingen de goede verstandhou ding tussen de beide volken zouden be vorderen. Populair Het Engelse voetbal werkt ook op de fantasie van de Russen: de competitie wordt nauwkeurig gevolgd. Een onlangs georganiseerde radio-schaakwedstrijd tus sen beide landen was een groot succes. De algemene waardering van de Russen voor het gebodene weerspiegelt zich in hon derden brieven, welke dagelijks door de BBC uit alle delen van de Sovjet-Unie wor den ontvangen. Deze brieven dragen prac tisch nooit een politiek karakter, en heb ben in hoofdzaak betrekking op de Engelse radiolessen, die het populairste deel van het programma uitmaken. Op school worden Prins Louis van Monaco Zoals wij in ons vorig nummer reeds vermeldden, is Prins Louis II van Monaco Maandagmiddag op 78-jarige leeftijd te Monaco overleden. Prins Louis II van Monaco, zoon van Prins Albert I van Monaco en Lady Mary Hamilton, werd op 12 Juli 1870 geboren. Op de leeftijd van 21 jaar nam hij dienst in het Franse leger en doorliep vervolgens de verschillende rangen tot hij in 1924 de rang van divisie-generaal verwierf. Op 26 Juni 1922 volgde hij zijn vader als souverein van Monaco op. Op 24 Juli 1946 is hij in het huwelijk getreden met me vrouw Ghislaine Dommanget. Prins Louis was drager van verschillende Franse on derscheidingen en het Grootkruis van het Legioen van Eer. contact met de buitenwereld. Het afschrik wekkend beeld van die buitenwereld, dat de Russische propaganda nog steeds pleegt af te schilderen wordt er door geneutrali seerd. De Brits-Amerikaanse maatregelen tegen de Russische storingen, waarvoor alleen al in Engeland niet minder dan 61 zenders, ook op amateurgolflengten, zijn ingescha keld, heeft reeds het resultaat dat 12 pro cent der uitzendingen door de mazen van het storingsnet heenslippen. Gedeeltelijk gestoord waren nog maar 35 procent, maar dat is ook al een vooruitgang. Daartegen over staat, dat de Russen gedurende het weekeinde hun storingszenders tot 200 ver dubbelden en het vermogen er van ver sterkten. In Londen vertrouwt men evenwel, dat het Westen ook deze blokkadde zal over winnen. De B.B.C. heeft thans ook in Oos tenrijk een zender ter beschikking gekre gen, de Dobl-zender in de Britse Zóne, die eertijds de Duitsers diende voor hun uit zendingen naar de Oost-Europese en Mid dellandse Zee-landen. Zitting van de Europese Raad wordt voorbereid Een aantal hoge ambtenaren uit de tien Europese landen die het handvest van de Raad van Europa hebben getekend is heden te Parijs bijeengekomen voor het opstellen van een agenda voor de eerste zitting van de Raad van Europa. Zoals gemeld, zal deze eerste zitting waarschijnlijk in Augustus te Straatsburg worden gehouden. De mogelijkheid bestaat ■dat daarna de zetel van de raad van Europa naar Parijs of naar Brussel zal worden verplaatst, aangezien er te Straats burg geen enkel gebouw bestaat waarin een parlement en alle hierbij behorende kantoren en diensten kunnen worden on dergebracht. Het thans voor de zitting van de Euro pese raad te Straatsburg bestemde gebouw dateert van vóór de eerste wereldoorlog. Het werd gebouwd door wijlen keizer Wilhelm II. We mogen binnenkort weer vliegers oplaten Als het parlement het goed vindt Tijdens de bezetting werd door de Duit sers een verordening uitgevaardigd, waar bij het oplaten van vliegers radicaal werd verboden. Voor de oorlog bestond er op dat punt geen algemene regeling. Er waren gemeenten, die bij politie-verordening het oplaten van vliegers hetzij aan de open bare weg, hetzij binnen de bebouwde kom of in de nabijheid van telegraaf-, telefoon- of electriciteitslijnen hadden verboden. Na de bevrijding werd de verordening van de zogenaamde Rijkscommissaris voor lopig gehandhaafd. Thans is een wetsont werp bij de Tweede Kamer ingediend, waardoor, indien het wordt aangenomen, het Wetboek van Strafrecht zal worden aangevuld met een bepaling, waarbij het verboden wordt een vlieger op te laten of in de lucht aan een lijn te houden indien deze zich geheel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhonderd meter van een bovengrondse electrische hoogspannings leiding. De pa's zullen dus binnenkort hun zonen weer ongestoord kunnen assisteren bij de populaire Vliegersport zonder vrees voor een bekeuring. We hebben trouwens de indruk, dat ook bij onze agenten de be kendheid met deze vergeleken bü andere „Verordnungen" onschuldige bepaling niet al te groot was. Wij hebben ze tenminste meer dan eens met belangstelling de ver richtingen van de zwevers aan de lyn zien volgen. Deze zomer veel Amerikaanse toeristen in Nederland In Parijs verwacht men deze zomer be zoek van 2 a 300.000 Amerikaanse toeris ten en in Nederlandse kringen in de Fran se hoofdstad heeft men, zo weet het A.N.P. te melden, gegronde hoop dat vele Ameri kaanse vacantiegangers ook voor een kort bezoek naar ons land zullen komen. De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Den Haag deelt mede dat reeds thans zeer veel vreemde lingen in ons land vertoeven, hetgeen men ziet als een resultaat van de propaganda, in het buitenland gevoerd, tot het bezoeken van ons land in het voor- en naseizoen. Dat talrijke Amerikanen deze zomer ons land zullen bezoeken is ook de ver wachting van vele bij het vreemdelingen verkeer in ons land betrokkenen. Hoeveel het er zullen zijn is uiteraard niet te zeg gen, doch men meent tot de conclusie te kunnen komen, dat het bezoek dit jaar gro ter zal zijn dan het vorige. Het oordeel over het huidige bezoek kenschetste men aldus: „Het vreemdelingenverkeer loopt uitste kend". WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Veldmaarschalk Lord Montgomery van El Alamein, die korte tijd in Nederland ver blijf houdt, bracht gisteren een bezoek aan de Britse ambassade in Den Haag. De veldmaarschalk en de Britse ambassadeur in Nederland, Sir Philip Nichols, in een geanimeerd gesprek, dat klaarblijkelijk de hond van de ambassadeur betreft. Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. IN CRONJéSTRAAT 99 De heropening van onze ge heel gemoderniseerde zaak vindt plaats op Donderdag 12 Mei, 's middags om 3 uur (Verkoop Vrijdagmorgen) VanKuijeren Telef. 18919 Boek- en Kantoorboekhandel Uitleenbibliotheek Advertentiebureau Bijkantoor „De Volkskrant" Voor Loodgietersreparaties is het adres P. SCHOUTEN KASTANJE STRAAT 47 H.N. SCHOONMAAK! Maakt uw huis gezellig. Wij leveren op gemakkelijke betaling: Meubelen. Bedden. Gordijnen, Vloerbedekking, Opklapbedden, enz. Lage prijzen! v. VEEN, Zijhveg 26-28 Gevr. 1 gr. of 2 kl. m. kookgel. Br. no. 3233 Te koop gevr. Vrije woning leeg aanv. (event, met ruil. ged. v. woning g stand) Br. met uitv. inl. on der no. 3231. Heer zoekt Zit-Slaapkamer of zit- en slaapkamertje met pension. Aanb. no. 3232. Te koop in Julianapark te Zandvoort, vrijstaand, nieuw te bouwen LANDHUIS Vestigingsvergunning aanw. Br. no. 1460 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. Fa. W, F. CLAUS betaalt voor hulshoudlompen 22 ct. per kg. Bakencssergracht 4551 Tel. 11436. TAPIJTEN—LOPERS Ontvangen fabrieksparty ijzersterke huiskamerkar petten f 56.80, f 105, f 119.35, 145; Franse Mosché tapij ten f 211; Wilton karpetten 140 x 180 f 35.75; Bouclé en moquette lopers v.a. f 3.75 p. mtr.. verder Leidse dekens, bedstellen. gordijnstoffen. Verkoop: Donderd. en Vrijd. van 10-12 en 1.30-5 uur. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V. Gebouw St. Bavo, Smedestr. 23, Haarlem. MEUBELEN. Sedert jaren gevestigd con tant meubelmagazijn levert volgens geh. nieuw systeem op zeer gem. betalingsvoor waarden meubelen, bedden, dekens enz. Brieven no. 3229. Wij behandelen Uw huisvriend in onze speciale afdeling mei zorg en vakkennis. Wassen - Plukken Scheren Nagels inkorten KYNOLOGISCHE INRICHTING „DE IJDELTUIT" GEBRS. (VEENINGA - JACOBIJNESTR. 19-18, TEL. 13265 Eigenlijk is het onwaardig voortdurend te moeten hameren op wat een Ere-zaak voor heel Haarlem-Noord is. Lees de Open brief nog eens door en doet Uw plicht! Comité Monument Gevallenen Haarlem-Noord. Correspondentie- adres:Jan Gijzenkade 219. Haarlem-N. Van een te Velserbeek te bouwen dubbele middenstands-r woning op eigen grond kan één woning met grond worden overgenomen. Zeer gunstig gelegen nabij station en bos. Volledige inlichtingen worden gaarne verstr. onder no. 3205 Egyptisch Linnen Regenjassen, import Prachtige gabardine Regenjassen en Kamgaren, Tropical, Palmbeach costuums Gummi Regenjassen f 12.75. KLEDINGMAGAZIJN KLEINE HOUTSTRAAT 2A, by de Anegang - HAARLEM WIJ BETALEN HOGE PRIJZEN VOOR AL UW OVERTOLLIG MEUBILAIR o.a. tafels, stoelen, kasten, buffetten, dressoirs, ledikanten, kleden, lopers, tapijten, radio's, stofzuigers, naaimachines, wasmachints (gereedschappen op elk gebied), kantoor-, winkel- en zolderopruimingen, enz. enz. Taxatie van inboedels, nalatenschappen, geheel vrijblijvend. Spreek met de vakman en het komt in orde- Beleefd aanbevelend, RIJKSSTRAATWEG 250 HAARLEM-NOORD U belt 22787 of zendt briefkaart en wij komen. Eigen vervoer door het gehele land. a. Hoge aanschaffingsprijzen nieuw wagens b. Hoge brandstofprijzen c. Dure reparaties U kunt a] deze posten tot het minimum terugbrengen door aanschaffing van een 1 tot Vh tons bestelchassis met cabine f 4400.— V/a ton Truck met cabinef 5150. beiden uit voorraad leverbaar. Lage aanschaffingsprijs, laag brandstofverbruik, lage reparatiekosten, daar de wagens uitstekend zijn gecon strueerd en eventueel benodigde onderdelen zeer goed koop zijn. Alleen vertegenwoordiging voor Haarlem, Heemstede, Bennebroek. Hillegom. Lisse, .Zandvoort. Bloemendaal, Velsen. Beverwijk en Heemskerk: GARAGE DEN HOUT, Wagenweg 166-168, Haarlem. wij U naast vele andere baby-artikelen reeds een ia gelakte beuken kinderstoel kunnen leveren voor s t VEERSTRAAT 14 - HAARLEM TEL. 16102

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3