)!!IB>Mi! Tegen ex-directeur-generaal der P.T.T. zeven jaar geëist VROOM DREESMANN Arbeiders Groentjes VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDEN FACTURISTE STENO-TYPISTE Flinke meisjes vr. Administratieve kracht Noodhulp keukenmeisje gevr. bekwame uitsnijders en knlpsters Kruideniersbediende PTT- Flinke jongen gevr. WOONGELEGENHEID Gem. Zit-Slaapk. Dins3a» 24 Mei 1949 Haarlems DagKïaJ Bijzonder Hof staat invrijheidsstelling toe Voor het Bijzonder Gerechtshof in Den Haag heeft Maandag terechtgestaan de 54-jarige ingenieur W. L. Z. van der V., die van December 1940 tot December 1941 raadadviseur van het toenmalige departe ment van Volksvoorlichting is geweest en die op 1 Januari 1942 benoemd werd tot directeur-generaal der P.T.T. Hem was onder andere ten laste gelegd, dat hij' alleen N.S.B.-ambtenaren bevor derde en dat hij ongeveer vijfduizend P.T.T.-employes naar Duitsland had laten sturen. Ook heeft verdachte bijzondere postze gels met een toeslag ten bate van het „Nederlands Legioen" laten uitgeven, waardoor ƒ900.000 werd bijeengebracht. Een getuige, die tijdens de bezetting hoofd van de afdeling Personeelzaken van P.T.T. was, verklaarde dat de Duitsers 10.000 P.T.T.-mensen naar Duitsland had den willen sturen, doch dat verdachte zich daartegen had verzet. Een petitie van het personeel om een einde te maken aan de gedwongen uitzending beantwoordde ver dachte met het ontslag der opstellers. De Duitser Viebig verklaarde, dat Van der V. op voorstel van Mussert in Augus tus 1943 benoemd was tot secretaris-gene raal van het departement van Waterstaat. Verdachte zou toen met tegenzin dat ambt hebben aanvaard De Duitsers waren ook niet helemaal zeker van hem want men nam aan dat Van der V. het Nederlandse- belang boven het Duitse stelde. De „ex-gevolmachtigde van de leider in Zeeland" verlclaarde, dat verdachte de inundaties i§ Zeeland had weten te be perken. Ook heeft hij de Wieringermeer- polder voor het onder water zetten willen behoeden. Van der V. had er volgens een andere getuige voor gezorgd dat Waterstaat over een volledige kaart van alle inundatiestel lingen beschikte. Toen de kaart op het departement was samengesteld, maakte de illegaliteit zich er meester van. Er waren steeds conflicten tussen de Duitsers en Van der V. op verkeersgebied, verklaarde ir. B., voormalig plaatsvervan gend secretaris-generaal van het departe ment van Waterstaat. Tenslotte liep liet verschil van mening zo hoog, dat het de partement buiten medeweten van Van der V. werd gesplitst en 'n nieuw departement werd gesticht, dat van Verkeer en Energie. Verdachte verklaarde, dat hij een goede Nederlander was, die alles voor zijn va derland had gedaan. „Dat zei Mussert ook", merkte de pre sident op. Verdachte: „Ik heb zelden een Neder lander ontmoet, die zoveel van zijn land heeft gehouden als Mussert". „Zoveel ellende over zijn land heeft ge bracht", vulde de president aan. „De geschiedenis zal daar anders over oordelen" verklaarde verdachte. Requisitoir De advocaat-fiscaal zeide in zijn requi sitoir, dat verdachte zich thans als een goede Nederlander voordoet. Verdachte schijnt vergeten te zijn, welke ellende de N.S.B. over ons land heeft gebracht. Daar heeft hij aan meegewerkt. De advocaat fiscaal eiste een gevangenisstraf van 7 jaar met aftrek, ontzetting uit de beide kies rechten en uit het recht om ambten te bekleden voor het leven. Verdachte had twee raadslieden, mr. Klaassen en mr. Stomps. Mr. Klaassen las een verklaring voor van dr. Hirschfeld, waarin gezegd werd, dat verdachte het Nederlandse "belang boven het Duitse stelde. Mr. Klaassen zag in ver dachte een man, die als een diplomaat laveerde. Daarbij moest hij wel eens de Duitse kant opgaan. Mr. B. W. Stomps uit Haarlem noemde de verdachte een man met een groot sociaal gevoel en een groot nationaal besef. Van CHRISTELIJKE VAKBEWEGING BESPREEKT BENELUX-PROBLEMEN. Te Utrecht kwamen onder leiding van de zeg A. C. de Bruyn, voorzitter van de K.A.B.. vertegenwoordigers bijeen van de Christelijke vakorganisaties in de Bene- luxlanden. Zij bespraken de kwesties, die zich in het kader van de Benelux voor de arbeiders voordoen en kwamen tot de con clusie dat, indien' en voor zover de levens standaard in de drie landen verschillend en aanpassing noodzakelijk maakt, deze inderdaad dient te worden nagestreefd en vel in de richting van het hoogste niveau. De vergadering was van oordeel, dat van de zijde van de autoriteiten met de ver- tegenwoordigers der arbeiders tot .dusver te weinig overleg is gepleegd. Besloten werd een permanent comité uit de drie genoemde vakcentrales te vormen, dat zich met deze vraagstukken zal bezig houden. SCHEEPVAART Alchiba. RotterdamPerz. Golf 24 Mei van Genua, Amsteldiep, 23 Mei van Batavia te Tandjong Pandang. Algorab. Porte Alegre— Rotterdam pass. 23 Mei Fernando. Alpherat, New York—Buenos Aires 24 Mei te Rio de Janeiro. Edam. Rotterdam—New York pass. 33 Mei Scillies. Kota Gede. 24 Mei van Ba tavia te Soerabaja. Meliskerk, KobeRotter dam pass. 23 Mei Gibraltar. Muiderkerk, DakarAmsterdam 23 Mei van Havre. Nieuw Holland. 24 Mei van Sydney naar Mel bourne. Ossendrecht, 23 Mei van Middlesbro naar Narvik. Pr. Willem 4, 23 Mei van Ant werpen te Hamburg. Singkep, Makassar— ■Amsterdam 24 Mei te Aden. Soestdijk, 23 Mei l Baltimore te New York. Stad Arnhem. - Mei van Rotterdam te Huelva. Straat Malakka, 23 Mei van Kaapstad naar Buenos. Aires. Varr' 't Hoff, 23 Mei van New Orleans te Walvisbaai. Arkeldiik, 24 Mei van Hamburg te Rotter dam verwacht. Castor, 21 Mei van New Orleans naar Curacao. Delft, Valparaiso- Amsterdam 23 Mei van Curacao. Loosdrecht. 34 Mei van Baltimore te Vlaardingen verw. Maasland. Buenos Aires—Amsterdam 23 Mei van Montevideo. Nieuw Amsterdam. New York—Rotterdam 24 Mei van Southampton. Rijnland, 23 Mei van Amsterdam te Buenos Aires. Sarpedon, 22 Mei van Mavacaibo te New York Tiberius. 2Ï Mei van Trinidad n. Houston. Aldabi, Rotterdam—Buenos Aires 34 Mei van Santos. Almdijk. 24 Mei van Rot terdam te New Orleans. Alwaki. 23 Mei van New York naar Baltimore. Blommersdijk, M Mei van Boston naar Norfolk. Colyto. ïorel—Lands End pass. 23 Mei Cape Race. Maaskerk. Amsterdam—Duala pass. 24 Mei Us Palmas. Hera. 24 Mei van Curacao te Aruba. Hercules. Gibraltar—Rotterdam pass. 34 Mei Burlinghs Hermes. 24 Mei van Buena Ventura naar Manta. Maas. 24 Mei van Mara- csibo te Gonaivc verwacht. Noordwijk, 24 Mei van Ceuta te Casablanca. Mentor, 24 Mei 'ati Tunis te Malta. Stad Vlaardingen, Em- »en—Baltimore 23 Mei op 460 mijl Z. van "ape Race. Waterland, Buenos AiresAm- I sterdam 24 Mei te Las Palmas. Zwijndrecht, I '4 Mei van Gdynia naar Rotterdam. der V. heeft een grote fout gemaakt: hij meende, dat ieder, die nationaal en sociaal dacht, een idealist was als hij. Daarom sloot hij zich aan bij de N.S.B. Mr. Stomps citeerde een verklaring van een Duitser, die tijdens de bezetting een hoge post ver vulde op het ministerie van Justitie, dr. Calmeyer. Deze Duitser had gezegd, dat Van der V. door zijn aanblijven zoveel voor zijn land heeft gedaan, dat hij een standbeeld verdiende. Mr. Stomps zeide voorts dat verdachte als directeur bij Siemens ƒ26.000 per jaar verdiende. Deze functie en dit salaris zeide hij vaarwel, toen hij meende, dat zijn land hem nodig had. Een salaris als bij Siemens heeft hij nooit meer verdiend. Van der V. is een uitermate tragische figuur, aldus mr. Stomps. Hij was niet uit op eigen voordeel; hij zocht het belang van zijn land en zijn volk en daarbij heeft hij fouten gemaakt: hij was N.S.B.'er. Mr. Stomps vroeg tenslotte onmiddellijke ïn- vrijheicjsstelling. Op dit verzoek werd gunstig beslist; De uitspraak werd bepaald op 3 Juni. Concertgebouworkest in Londen Het Concertgebouworkest heeft Maan dagavond met groot succes in de Albert Hall te Londen het eerste concert van zijn tournée in Engeland gegeven. Onder lei ding van Eduard van Beinum werden de ouverture „Euryanthe" van Weber, de Negende Symphonie van Schubert, „l'Oi- seau de feu" van Strawinski en „Carnaval Romain" van Berlioz uitgevoerd. Het pu bliek bracht het orkest in het bijzonder na het laatste werk een zodanige ovatie, dat een gedeelte van dit werk herhaald werd. De grote zaal was met ongeveer 4000 bezoekers nog niet voor de helft bezet, hetgeen hoofdzakelijk geweten schijnt te moeten worden aan de overvloed van con certen in de Engelse hoofdstad en de „con currentie" van het Philharmonisch Orkest van New York, dat op het ogenblik even eens een tournée door Engeland maakt. Dinsdagavond wordt de „tweede uitvoe ring gegeven in een veel kleinere zaal in de buitenwijk Walthamstow, die reeds uit verkocht is. Het concert in de Albert Hall werd bij gewoond door de Nederlandse ambassa deur jhr. Michiels van Verduynen met zijn echtgenote en de burgemeester van Am sterdam, mr. A. J. d'Ailly. AMBTELIJKE STUKKEN IN BROCHURE GEPUBLICEERD De Volkskrant meldt dat de justitie een onderzoek instelt naar degene, die aan de journalist H. A. Lunshof de ambtelijke stukken heeft verschaft, welke de heer Lunshof in zijn brochure „Dieven in de nacht" publiceerde. Op de vraag van de rechter-commissaris, wie hem deze stukken had verstrekt, heeft de schrijver geweigerd antwoord te geven en een beroep gedaan op het beroepsgeheim voor journalisten, ondanks het in een vorige zaak tegen de heer Lunshof gewezen ar rest van de Hoge Raad, waarin dit college het beroepsgeheim voor journalisten niet erkent. VERENIGING SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL HEEFT 25.688 LEDEN. In het N.V. Huis te Utrecht begon Maan dag de algemene vergadering van de Ne derlandse Vereniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel, welke drie dagen zal duren. De voorzitter, de heer G. Joustra, begroette vertegenwoordigers van bevriende organisaties uit Zweden, Denemarken, Bel gië, Luxemburg, Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland en de voorzitter van de Inter nationale Transport Federatie, de heer O. Becu, de heer J. G. Suurhoff van het N.V.V. en vertegenwoordigers van de Centrale Bond van Transportarbeiders, de Centrale van Koopvaardij-officieren, de Bond van Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel en de Centrale van "Overheidspersoneel, alsmede de heer Lee R. Smith van de E.C.A.-missie. De heer Joustra deelde mede dat het ledental thans 25.688 bedraagt. De heer J. G. Suurhoff bepleitte de nood zakelijkheid van industrialisatie in Neder land. Nadat de buitenlandse vertegenwoordi gers de groeten van hun organisaties had den overgebracht, volgde de behandeling van het bestuursbeleid en het jaarverslag. ONTSLAGEN BIJ DIRECTORAAT- GENERAAL VAN DE PRIJZEN Aan 45 man van het personeel van de afdeling prijsvorming van het Directoraat- Generaal van de Prijzen is ontslag aange zegd. Dit ontslag houdt verband, zo deelt het departement van Economische Zaken mede, met het in werking treden van de Benelux-overeenkomst per 1 Januari 1950, waarbij de prijsregelingen, behalve die voor een beperkt aantal schaarse artike len, komen te vervallen. Britse trawler door Noren opgebracht Engeland protesteert De Britse regering heeft bij Noorwegen geprotesteerd tegen het aanhouden van de Britse trawler „Lord Nuffield" door een Noors patrouillevaartuig voor de Noorse kust. Het is mogelijk, dat hierdoor de kwestie van de Noorse territoriale wateren, waar over Engeland en Noorwegen besprekingen hebben gevoerd, weer aanhangig wordt ge maakt. Het Britse schip voer onder bedreiging met geweld naar Vardo waar de kapitein zeven uur in arrest werd gehouden. Hij mocht daarna onder borgtocht met zijn schip vertrekken. In zijn rapport zegt hij een boei te hebben laten vallen op de plek van de „arrestatie". Hij was er zeker van zich niet in Noorse territoriale wateren te bevinden. Dit is naar men meldt het zesde incident van deze aard tussen Britse trawlers en Noorse patrouillevaartuigen. Engeland heeft altijd geweigerd een decreet van het Noorse Storting (parle ment) van 1935 te erkennen, volgens het welk de grens van de Noorse territoriale wateren loopt op een afstand van vier mijl van de kust, in plaats van drie mijl. zoals normaal. KLAUS MANN OVERLEDEN. Klaus Mann, de 43-jarige zoon van de bekende Duitse schrijver Thomas Mann, is te Cannes overleden. Men trof hem dood in zijn hotelkamer aan. Vergiftiging werd als doodsoorzaak vastgesteld. Europese filmkunst op het Holland festival De Europese filmkunst zal dit jaar voor het eerst op het Hollandfestival zijn ver tegenwoordigd. Er zullen vier eerste voor stellingen van bijzondere films worden gegeven, zowel te Scheveningen als te Amsterdam. De organisatie berust bij een Werkcom- missie, bestaande uit vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond en de Culturele Adviescom missie. Reeds bij de eerste beraadslagingen, welke in December van het vorige jaar plaats vonden, kwam men tot de conclu sie, dat het wenselijk zou zijn bij deze gelegenheid enige nieuwe Nederlandse korte films te vertonen. In overleg met het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat dit plan onmiddellijk zijn financiële steun toezegde, werd een prijsvraag op korte termijn uitgeschreven. Uit de tien ingeleverde scenario's koos een jury „Parlevinker" van Y. Brusse en „Napoleon contra Venus" van R. Hor necker. Beiden ontvingen een opdracht tot verwezenlijking van hun scenario, waar toe hun de productiekosten tot een maxi mum van 10.000,worden vergoed. De prijswinnaar zal een beloning van 2.000 ontvangen. Mochten beide films ongeveer gelijk in kwaliteit blijken te zijn, dan zou deze premie kunnen worden gedeeld. Beide films zullen in het Nederlands bioscoopbedrijf in circulatie komen. „Napoleon contra Venus", de charmante geschiedenis van twee beeldjes, komt op Dinsdag 21 Juni in Scheveningen, op Zaterdag 25 Juni in Amsterdam op het scherm. Draaiboek, regie en montage zijn, zoals gezegd, van R. Hornecker, Otto van Neyenhoff stond aan de camera, Rudolf Karsemeyer componeerde de muziek en Ma ja Hornecker, Jack Gimberg, Victor Colarii, Coba Keiling, Max de Hartog, Leen Voogt en Manuel Frezer zijn de medespe lenden. Op dit programma komen verder voor de satirische fantasie „Les casse-p^ds" van de Franse regisseur Jean Drévi'lle en zijn veelzijdige landgenoot Noël-Noël en de door Polygoon in Nederland uitgebrach te grote Belgische documentaire over Ru bens, waarvoor de bekende kunstkenner Paul Hasaerts het scenario en de commen taren leverde. Gecombineerde vlootmanoeu- vres der Westelijke landen Er zijn gedétailleerde plannen opgesteld voor gecombineerde oefeningen door marine-eenheden van de landen der Wes terse Alliantie, die tussen 30 Juni en 8 Juli zullen worden gehouden. De thans voltooi de schema's zullen waarschijnlijk binnen enkele dagen worden gepubliceerd. Aan de gecombineerde oefeningen zullen minstens vijftig Britse, Franse, Neder landse en Belgische oorlogsbodems van allerlei afmetingen variërend van vlieg dekschepen tot lichte oorlogsschepen be stemd om in de nabijheid van de kust te opereren deelnemen. De manoeuvres waaraan ook door vliegtuigen zal worden deelgenomen, die hun bases op het vasteland hebben zul len waarschijnlijk drie dagen duren. Een der voornaamste doelen van deze manoeu vres zal zijn het tot stand brengen van een zo groot mogelijke samenwerking tussen de marine-strijdkrachten der vier landen. De door de oefeningen opgeleverde resul taten zullen onmiddellijk na afloop dei- manoeuvres door vloot-deskundigen van de vier landen worden bestudeerd. A.O.A. gaat binnenkort „Stratocruisers" gebruiken Volgens generaal Harold R. Harris, di recteur van de „American Overseas Air ways", zal de A.O.A. in de komende maanden de „Stratocruiser" op haar transatlantische lijnen gaan gebruiken. De A.O.A. verwachtte deze reuzenvliegtuigen reeds in Februari 1947, aldus de heer Harris, maar de Boeing-fabrieken hebben de eerste van de acht bestelde machines nog steeds niet kunnen afleveren. Het jaar 1948 is volgens de directeur voor de Amerikaanse maatschappij 'n goed jaar geweest, en het eerste kwartaal van 1949 leverde naar verhouding nog meer winst op. De A.O.A. zal zich steeds meer gaan toeleggen op snelheid. De passagier, die meestal in de eerste plaats geïnteresseerd is in zijn reistijd, zal bereid zijn tot een bepaalde graad concessies te doen aan comfort. Naast zeer snelle machines zal de A.O.A. ook met minder snelle vlieg tuigen gaan vliegen, die de luchtreiziger tegen een gereduceerd tarief zullen ver voeren. Tenslotte zullen er afzonderlijke vrachttoestellen worden gebruikt. Incidenten tijdens een „vriendschapstournooi" Namens de Griekse voetbalbond zijn de Turkse persberichten tegengesproken volgens welke Griekse toeschouwers, soldaten en politieagenten Turkse spelers gemolesteerd zouden hebben bij de door een Griekse scheidsrechter geleide voetbalwedstrijd Italië—Turkije, tijdens een „vriendschaps tournooi" waaraan werd deelgenomen door Italië, Griekenland en Turkije. In de verklaring wordt gezegd dat bij alle vorige wedstrijden een volmaakte orde heerste, en dat de enige valse noot in het vriendschapstournooi veroorzaakt werd door dat Turkse voetballers na afloop van Italië —Turkije de kamer van de Griekse scheids rechter binnendrongen met de kennelijke be doeling hem te mishandelen. Een andere Turk viel een Italiaanse speler aan, schopte hem en sloeg hem tegen de grond. De voetbalbond oppert de veronderstelling dat de Turken de Griekse geestdrift voor het spel van beide ploegen abusievelijk uit gelegd hebben als een tegen de Turken ge richte betoging. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Extra aanbieding in rood, wit en bruin leder, maten van 18 tot Tweede keus, extra voordelig LINNEN SCHOENEN LEDEREN DAMES- diverse modellen ZOMERSCHOENEN Kindermaten vanaf1-75 in wit, rood, grijs, bruin Damesmaten vanaf 2.95 met crêpe zool 8.95 BANKETBAKKERIJ. Nette winkeljuffrouw gevr. v. g. g. v. of besch. meisje om in 't vak te worden opgeleid Maison Denijs. ZmkIv laan 125127, Heemstede™ Nette schoonmaaksters gevraagd Werktijden v.m. van 6.30 u. tot 8.30 u„ n.m. van 5 tot 8 u. Aanm. Nassaulaan 32. H'lem. De N.V. Chemische Industrie RIDS te Haarlem vraagt enige jonge, flinke Aanm. dagelijks van 9-12 u., Waar der weg 25. Jongeman om als verkoper opgeleid te worden, in bezit van Mulo diploma. Kloots' Kleding magazijn, Kleine Houtstr. 2A Gevraagd voor enige dagen „Strooibiljetten"- bezorgers Aanmelden Vrijdag 27 Mei om 9 uur Café „Kampervest" Kampervest 7. Huish. Pers. gevraagd Oude dame vr. HULP voor de dag als gezelschap en voor lichte verpleging. Brieven G 945. Zelfst. DIENSTBODE, dag of dag en nacht f 80 p. m. Kleverparkweg 68. Mevr. Walgemoed, Vrij burglaan 50, O'veen, vraagt een NET MEISJE v. hele da gen. Aanm. na 8 u. 's av. Mevr. Spanjaard, Pavil- joerislaan 11. zoekt voor di rect besch. DAGMEISJE. Aanmelden na 8 uur. Bedrijfspers. gevr. DAMESKAPSTER gevr,. moet prima vakkennis heb ben in volkszaak, om zelf standig zaak te drijven. Br. G 1003. Nette SLAGERSJONGEN voor direct. Leenhouts, Zijl- weg 46. KNECHT GEVR. in kaas pakhuis voor halve dagen f 17.50 p. week. Bekendh. vak voorkeur. Brieven G 948. SCHILDER voor het schil deren van achtergevel. Brie ven G 949. GEVORD. LEERLING KAPSTER gevr. Santpoor terplein 1. FLINKE JONGEN gevr. Gebr. Deyl. Aardappelen- handel. Riouwstr. 40. H.-N. Voor dir. indiensttr. KAN TOORBEDIENDE (m.) lft. ca. 18 j., goed kunnende ty pen; enige kantoorervaring gew. Persoonl. aanm. bij „Hekla", Spaarne 94, H'lem. Tel. 21796. AANK. KAPSTER gevr. of leerling. Gaelstr. 2. Telef. no. 11373. Ie KAPSTER, zelfst. kunn. werken. Br. G 1004. Huish. Pers. aangeb. JONG MEISJE vr. werk v. d. ocht. Br. G 996. Nette ongeh. WERKSTER Maand., Woensd. en Zaterd. omg. Heemstede of Benne- broek. Brieven G 1006. Flinke jonge WERKSTER voor M. W. D. van g. g. v. Brieven G 989. MEISJE b. z. a. voor lichte werltzaamh. van 9-12. Brie ven G 971. NET MEISJE 16 j. 's mor gens van 8-12, centr. Zater dags niet. Brieven G 1005 Bedrijfspers. aangeb. WERKMAN b. z. a. voor werk, onverschillig wat, ook genegen als tuinman, 28 j. v. g. g. v. in bezit van rijbewijs A liefst omg. Aerdenhout. Bloemendaal. Br. G 997. Besch. meisje z. z. g. g. als TANDARTS-ASSISTEN TE in de maanden Juli-Sep- tember, liefst in polikliniek Brieven G 1007, Huizen aangeboden HUIS te koop aangeb. v. geldbelegging, Cederstr. 18, Te bevr. A. Croon, Pegasus- straat 19. Kamers gevraagd Spoed, Gevr. per 1 Juni 2 ongemeub. of gestoff. KA MERS met kookgel. voor dame en dochter. Brieven G 950. Gevr. gemeub. ZIT-SLP.- KAMER met kookgel. te Ov. Brieven G 935. Wie helpt mij aan een KAMER met gebruik van keuken, juffrouw-alleen. Br. G 929. GEM. KAMER gevr. voor 2 bej. mensen, eigen bed. Br. G 993. Jong m. zoekt eenv. KOST HUIS -bij n. mensen. Brie ven G 1033. VIER GEM. KAMERS m. gebr. van keuken gevr. te gen 1 of 15 Juni. Br. G 1008 Betrouwb. net meisje 28 j., b. b. h. h. eenv. gem ZIT- SLAAPK. met kookgel. Br. G 1009. Kamers aangeboden SLAAPKAMER met vaste wast. hang- en legkast voor net pers. b. b. h. h. Kleine Houtstraat 47 rood. Gevr. ZIT-SLAAFKA MER met pension. Kinder huissingel 122. 2 GESTOFF. KAMERS m. gebr. v. keuken, le st. centr. pr±js f 60 p. m. Brie ven G 972. DEG. PENSION met vr. slaapk. Velserstr. 12 rd. A. d. Hout. GR. KAMER aangeb. met c. v. voll. pens. v. 2 pers. Brieven G 974. SLAAPKAMER en zol derruimte te huur. Br. no. 214 Boekh. Plomp en Zn„ Aerdenhout. 2 GR. KAMERS, ongem. ongest. m. of z. pens., centr. Tel. aanw. Brieven G 1010. Frisse SLAAPKAMER aangeb. m. of 3. pension, centrum stad. aan net heer. b. b. h. h. Barteljorisstr. 34 r. Voor direct gem. KAMER met serre en slaapkab. Ver- spronckweg. liefst v. Indi sche. Brieven G 1012. Woningrui! Aangeb. te Vught WO NING, bev. 4 kamers, keu ken, serre schuur, fl. plat en tuin f 25 p. m. of woning te 's Bosch f 30, p. mnd. Gevr woning te Haarlem tot f 40 p. m. Brieven G 952. Aangeb. Heemstede ZON NIG HUIS omg. Ragdh. f 36. Gerv. Heemstede kl. vrij bo- venh. nette st. (n. inwonend) Brieven G 953. VRIJ HUIS, k. en s. 4 sip. k. tuin en sch. f 5.65 p. w. voor vrije kl. etage of kl. vr. won. Brieven G 985. Te huur z. r. ETAGE rand BI. in ruil v. boven-, bene den- of heel huis. Br. G 986 VRIJ BUITENHUIS Nieu- weweg 9 bij de Ringvaart voor huis in Haarlem. Bo ven- of benedenwoning geen bezwaar. Brieven G 1013. Diversen AUTO's zonder chauf feur, Tel. 12448. Jan de Bray- straat 2 rood. b. d. Schoter singel. Juffr. vr MAKK. HUIS WERK. g. naaiw. Br. G 938 HUWELIJK. Nette wed 37 j.. 4 kinderen, z. kennism. m. degelijke man. die vader voor de kinderen wil zijn. Br. G 930. PIANO TE HUUR, heel goed van klank en aanslag, f 10 p. m. Bespr. 's av. Ior- densstraat 38. PERZIë. Van ouds bek. en vertr. adres van reparaties van Perz. en aanverw. tapij ten door Oosterse specialis ten. P. S. Gerassy, Schoter- weg 20. Tel. 16897. VERLOREN: g. dames- polshorl. Dond.av. tuss. 23-23.30. lijn 1 v. postk, n. Vijverlaan, vand. n. Tuin wijklaan. Teg. bel. ter. te bez. Tuinwijklaan 7, tel. no. 19601. 1 HUWELIJK. Dame m. 1. zoekt kennism. met heer 55- 65 j. Brieven G 981 HUWELIJK. Heer 50 j„ natuurvriend, zoekt kennis making met dito vriendin. Brieven G 1015. Jonge vrouw vraagt THUISWERK, onversch. wat, Brieven G 1000. Gevr. voor dir. WINKEL met pakhuisruïmte. Centr. of omgev. stad. Br. G 976 Gevr. v. dir. PAKHUIS met event, kantoorgel. Centr. stad. of omg. Brieven G 977. - MODES. Dames stro- en vilthoeden vervormen, ver maken en verven. Overton- straat 35. Haarlem-N. Vei-mist: Zaterdagmiddag 21 Mei WIJNRODE PORTE FEUILLE, omg. tennispark Brederode. Zeer gedup, Te gen beloning terug te bez. Jan Haringstr. 20, H.-N. Te koop gevraagd KINDERLEDIKANTJE en opvouwb. of til-op kinder wagen. Brieven G 1034. 2 CRAPAUDS en 4 stoe len. Vloerkleed, Br. G 1016 of tel. 24287. WECKFLESSEN gevr. Jansstraat 39. Tel. 15639. ZOLDEROPRUIMING en tijdschriften. Dr. Leydsstr. 7 zwart. HAND- of TRAPNAAI- MACHINE, Brieven G 954. Old fin. HUISK. AMEU BLEMENT. Brieven G 955. 1 of 2 p. OPKLAPBED, liefst compl. Br. G 956 KINDERWAGEN in pr. st.. liefst Engels model. Tel. 28151. na 6 uur. KINDERWAGEN z. g. a. n. Brieven m. pr. G 958. WANDELWAGENTJE, le- dikantje, kinderstoel en box. Brieven G 960. INBOEDEL ook ged, en vloerbedekking. Br. G 961. Geh. of ged. INBOEDEL vloerkleed. Brieven G 939 Br. suède PUMPS, grote m. alleen ..Swift". Br G 940 A-KLARINET te koop gevr. Aanb. Rembrandtlaan 12, Heemstede. Te koop aangeboden MOTOR 125 c.c. z. k. ge spoten, gerev. Madoerastr. 23 Heemstede. KINDERWAGEN. van Delft, Engels model, crème, als nieuw. Tevens mooi wan delwagentje gevr. Zijlweg 95 STUDIE PIANO, f 175, bl. herenpak f 30. Tel. 17707. Gr. Houtstr. 11. Vakman biedt aan: pracht mod. TUIN AMEUBL. compl. f 97.50, bank apart f 37.50. 2 en 3 deurs linnenkasten f 97.50 en f 125. kinderledik. f 22.50. alles prima geschild, en handwerk. Joh. de Breukstraat 30. DUITSE PIANO kruissna- rig. eik. mod, kast f 550. Br. G 991 Eikenh. KAPTAFEL, laag model f 35, 2 witte legkast- jes f 25, f 35, kinderledikant m. matras f 15. kinderwagen (crème) f 32.50. Tel. 27716 WANDELWAGENTJE. Lootsstr. 1. 1 pers. SPIRAAL f 25, luidspreker voor centr. f 15, eiken salontafeltje f 15. hangklok f 40, pendule f 40, 2 schilderijen f 7.50, vloer kleed f 40. Anegang 48. KUHLMANN-TEKEN- MACHÏNE m. veren, compl. f 100. Brieven G 982. KINDERWAGEN f 25. Diepenbrockstraat 109. Opvouwb. KINDERWA GEN. Na 6 uur. Kennemer- straat 54 R. Bill. pr. RALEIGH II. RIJWIEL f 70, damesrijw. f 65. Dr. Leydsstraat 129. KINDERWAGEN, wieg en enig babygoed. prijs bill. N. v. d. Laanstr. 23. (Na 5 uur). Pitrieten SERRE of TUIN- AMEUBLEMENT. best. uit 4 stoelen en grote ovale tafel Prijs f 100. Te bevr. Wilhel- minastraat 9. Pr. BANKSTEL vooroorl twee pers. sl. kamer ameubl. f 295, en een vloerkleed^ Be taling kan geregeld worden. Zijlweg 82. 2 pers. KAMPEERTENT f 45. Brederoodseweg 72. Santooort Station. H. COLB. COSTUUM. ja- quet, beide met gestr. broek, gr. demi (m, 52), enige da mesjap. (m. 44) 1 pers. Eng. led. kind. led. (nieuw) com mode. groen gelakt meisjes ameublement Pr. Hendrik laan 98. Wit geëmaill. GASFOR NUIS, 4 vlams met oven. als nieuw. Pieter Kiesstr. 60. STUIT PAARDEMEST. C. Drayer, v. Ostadestr. 9. Zandvoort. DAMESSPORTRIJWIEL, zo goed als nieuw. Spaarne 114 rd. Lichte KINDERWAGEN als nieuw, van Marumstr. 39. EXCELSIOR STOFZUI GER in pr. staat. Iordensstr. no. 64. ROLLEIK1N f 60 en Leica inst. Ill a Br. G 1024 of tel. 119967 (K 1700) SALON GRAMOPHOON (pracht meubel) met 40 n.we platen, modern en klassiek. Zijlstraat 56 ing. portiek. AQUARIUM, bevolkt, ta fel en lichtkap t. e a. b. Na 19 uur. Oranjeboomstr. 93 rd. Weg. vertr 1 KINDER WAGEN en wieg. 1 mantel pak en enkele winterjurken Tegen z. bill. pr. Bloemen- daalseweg 133. Bl'daal. Voigtlander REFLEX CA MERA 6x6 m, paraattas. portraitlens, geelfilter etc. demi, visgraat m, 48-50 f 35. Julianalaan 64. Na 7 uur. LOCOMOTIEF RIJWIEL. Super de luxe. groen kruïs- frame, gloednieuw m. orig. 3 versnelling S. A. m. trom- melrem tegen aanschaff.pr. f 232. Tel. 25220. Na 6 uur. In zeer g. st. MEISJES- FIETS 8-14 j. Barendsestr 47. Haarlem. Eikenh. LITS-JUMEAUX met toebeh. kastje, stoel en tafel. Kleverparkweg 72. SPORTPAK en JAS m. 48 z. g. a. n. z. p. Kam. Onnes- straat 50. KINDERWAGEN z. g. a. n. J. v. Andel, Zomerkade 55 rood. 1 DAMESRIJWIEL. 1 he renrijwiel in pr. st. Karei v. Manderstraat 74. Na 6 uur. Prachtige ZILVERVOS KRAAG, z. g. a. n. Frede- rikspark 4. LED. RIJBROEK en re genpijpen. Lootsstr. 12. H O. PHILIPS RADIO BX 4G2A Zomerluststraat 6, 1 x bell. RADIO Philips 905 X en Philips 836 A, beide toest. in prima staat. Billijk. Or. Nas saulaan 179. 2 dig. KONIJNENHOK f 7.50, 4 Kriel Wvandot Hen nen, 1ste leg. 1 haan. Har- menjansstr. 54. Aangeb.: H. D„ MET ZIJ SPAN, 1937, 1200 c.c. met achteruit versnelling en pa pieren. in prima staat. A. Ar nold, Spaarndammerweg 3. strijkinrichting, Halfweg (N.H.) Wegens vertrek grote partij WINTERKLEREN, bil lijke prijs. Na 7 uur. Duin- oordstr. 23. N.V. VERNIS- EN VERFFABRIEK v'h H. VETTE- WINKEL ZONEN vraagt voor spoedige indienst- voor administratieve afdelingen, opleiding Mulo: leeftijd 17 tot 20 jaar. met opl. Mulo, leeftijd 17-20 jaar. voor de binnenlandse correspondentie. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder opgave van opleiding en leeftijd aan de afd. Personeel, Pr. Hendrikkade 81-82. Amsterdam-C. voor alle afdelingen. Wasserij en Chemische Wasserij HOEK EN VAART, Bloe- mendaaLsestraatweg 17 Santpoort-Station. DIENSTMEISJE Bij de kleermakerij Edw. Nijman, Barteljorisstraat 34 kan voor direct een net dienstmeisje geplaatst worden van 8 uur tot 5 uur 30. Zaterdags van 8 uur tot 1 uur 30. Aanm. van 56 uur. Gevraagd: op middelgroot industrieel bedrijf voor boekhouding en loonadministratie, enige bekwaam heid in steno en typen strekt tot aanbeveling. Brieven onder r.o. 3322. Van 1 Juni tot 1 Sept. voor d. en n., goed kunn. koken. Aanm. van 68 uur Mevr. van Tienhoven, Zwarteweg 2, Aerdenhout. Tel. 26293. KREYMBORG Gevraagd voor direct: Meer gevorderd meisje A. KREYMBORG ATELIERS KERKO OVERHEMDEN - BLOUSES - PYJAMA'S Voor direct kunnen wij plaatsen: JONGEMANNEN tot 18 jaar ter opleiding Reiskosten worden vergoed. Aanm. dag. tussen 95 uur Stephenson6tr. 50 b. Pijlslaan, Haarlem. Na 7 uur: Mrt. v. Heemskerkstraat 24, Haarlem. Schooilaan 92, Bennebroek. BEKW. LOODGIETERS GEVRAAGD GEVRAAGD BANKETBAKKERSLEERLING Aanmelden v. d. GRAAF'S BAKKERIJEN. Gracht 139. Voor onze afd- kruidenierswaren vragen wij een nette be diende voor het klaarmaken en bezorgen van kruideniers waren. Aanm. EIGEN HULP, Zijlstraat 56. TELEFOONDISTRICT HAARLEM aspirant-tekenaars VereisteDipl. Dag-Ambachtsschool, afd. Electrotechnlek. of een gelijkwaardige opleiding en aanleg voor tekenen. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd, behaalde diploma's, examencüfers e.d. aan Bureel Avun het Telefoondistrict. ZUlstraat 44 te Haarlem. pl.m. 20 j. voor de Groente- handel. Huyboom, Wagen weg 118. WONINGRUIL Gevraagd huis met min. 8 kamers en garage. Haarlem- Zuid, Heemstede. Benne broek. Aangeb. huis met 7 kamers. Brieven no. 3319 Jong echtpaar, met 1 kind zoekt ook gemeubileerd in Haar lem of omgeving. Bq no. 1601 Wensing's Adv. Bur. Tempe liersstraat 32. Gest. kamers met pension aangeb. Ie st. Haarlem, Inl. Mak. H. de Wolff, Jeroen Boschlaan 10 Heemstede. Tel. 11125. voor echtpaar, benevens een slaapk. voor kind, met gebr. van keuken gevraagd per 1 Juli 1949 voor pl.m. 2 mnd., omtrek- N. B. Spaarne. Brie ven letter H. N. Adv. Bur. Strijland, Schoterweg 5-7. te koop centr. Haarlem, 5 k., keuken, en zolder. Sept. leeg te aanv. Koops. f 18.000 Br. no. 1613 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32. Dame zoekt 2 zonnige, ong. kamers en kookgel. op goede stand. Brieven no. 3318.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3