Hoewel de Denen in de meerderheid waren zegevierde Nederland in Kopenhagen (1 -2) Voetbal Vaorhoede van Denemarken liet kansen voorbij gaan Bondskeuruitvoering K.N.G.V. te Heemstede Overwinning van S.C. „Haarlem" op Blauw Wit Maandag 13 Juni 1949 3 Geen historische wedstrijd is het Zondag in Idrottsparken te Kopenhagen geworden, waar Nederland een overwinning op Denemarken heeft geboekt. Het resultaat was 1-2. De ontmoeting zal niet lang in de herinnering blijven van hen, die hebben meegespeeld en van hen, die er tweemaal drie kwartier naar hebben zitten kijken. Een sportieve sfeer hing er wel binnen de schuttingen van Idrottsparken, maar een wedstrijd met goed spel is het niet geworden. In het begin ging het initiatief voor namelijk van de Denen uit, die enkele malen gevaarlijk bij het Nederlandse doel kwamen. Duels tussen Praest en Terlouw, die hem streng bewaakte, eindigden in het voordeel van onze stopperspil. Verder dan twee hoekschoppen konden de Denen het echter in de eerste tien minuten niet bren gen. Na elf minuten werd een heel eenvou dig opgezette aanval van de linkervleugel TimmermansLenstra met een doelpunt van Lenstra besloten. Lenstra kreeg de bal keurig aangegeven, hij wrong zich tussen Pilmark en Koeppel door en de bal ver dween rustig via de binnenkant van de paal in het doel (0-1). Een verwoed Deens offensief volgde op dit Nederlandse doelpunt, maar in het doel gebied van De Munck gekomen waren de Denen de kluts kwijt en de enkele schiet kans, welke zij kregen, werd door slecht richten verknoeid, zodat De Munck niet al te moeilijk werk kreeg. De Nederlandse aanvallen bleven schaars, maar zij waren door het uitnemende individuele spel van Wilkes en ook van Lenstra steeds gevaar lijk. De gelijkmaker. De Denen waren over het algemeen ster ker in het veld, het ploegverband van de gastheren was beter en de gelijkmaker, welke na 32 minuten werd gescoord, was volkomen verdiend. In het doelgebied maakte rechtsbinnen Hansen van een lichte aarzeling der Nederlanders gebruik door met de rug naar het doel staande, een halve slag om te maken en een scherp onver wacht schot te lossen, waar De Munck volkomen door verrast werd. Langzaam rolde het leder onbereikbaar voor de lange armen van de doelman in de linkerhoek (1-1). Het spelbeeld bleef tot de rust hetzelfde. Het aantal Nederlandse aanvallen was niet groot en dat van Denemarken was talrijker. Verder dan een hoekschop, de eerste voor Nederland, bracht de Oranje-aanval het niet. Door het onsamenhangende spel" onzer voorhoede slaagde de Deense achterhoede Cf in de Nederlandse aanvallen steeds in de kiem te smoren. Met de Denen in de meer derheid kwam de rust. Wilkes doelpuntte. De Nederlanders waren blijkbaar na de hervatting in het veld gekomen met de wil en de energie om het er in de tweede helft beter af te brengen dan vóór de rust. Het gevolg was, dat wij in de eerste vijf minu ten al meer aanvallen van de oranjehem den telden dan in de eerste drie kwartier bij elkaar. Maar aan de afwerking ontbrak nog veel en ook liep het in sommige geval len niet mee. Toen dacht Faas Wilkes, dat hij het maar eens alleen moest proberen, Na de aftrap had hij reeds na een solo-ren een prachtig schot gelost, dat juist over ging, maar na tien minuten spelen, deed hij het beter. In een hevig duel gewikkeld met de achterspeler Petersen, die hij met enkele schijnbewegingen volkomen van de wijs bracht, loste hij plotseling, zich half omdraaiend, een effectvol boogschot, dat doelverdediger Nielsen volkomen verraste. Het leder verdween hoog in de linkerhoek (1-2). Nog enkele aanvallen van de Oranjeploeg volgden. Een hoekschop was liet resultaat, doch deze werd niet ingeschoten. De Deense middenlinie zag kans het spel te verplaat sen en weer volgde er een periode, waarin de Denen door mooi samenspel gevaarlijk dicht bij het Nederlandse doel kwamen. Het beslissende schot ontbrak evenwel en een aantal malen maaiden Lundberg en Hansen, tot grote teleurstelling van de 40.000 toeschouwers volkomen over de bal heen. Tot in het doelgebied combineerden de Denen en wanneer zij het eindelijk tot een schot brachten, stond doelman De Munck op zijn post. Zo sloeg hij pen keihard schot van midvoor Praest, die een ogenblik door een switch aan de bewaking van Terlouw was ontkomen, schitterend uit zijn doel. Na een half uur ging Wilkes linksbinnen spe len en Timmermans rechtsbinnen. Deze omzetting bracht wat meer verband in onze voorhoede. De oranje-voorhoede zette en kele verdienstelijke aanvallen op. Timmer mans kreeg een prachtige kans om de score te verhogen, doch hij was niet zo bij zijn positieven als in de wedstrijd tegen Frank rijk. De tijd verstreek en na nog enkele zeer benauwde ogenblikken voor het doel van De Munck floot scheidsrechter Christ iansen het einde. - Minder goede wedstrijd. Er zijn twee redenen aan te wijzen, dat de ontmoeting qua spel een minder goede wedstrijd is geworden. In de eerste plaats zijn wij van mening, dat het Nederlands elftal de Denen heeft onderschat. In de voorhoede van het Nederlands elftal be greep men elkaar niet. De. intuïtie ontbrak, men ging naar links, als de bal naar rechts werd afgegeven en er werd geswitcht als een ren op doel beter resultaat zou hebben opgeleverd. Van open spel was weinig te bemerken en het aandeel, dat de buiten spelers in het opzetten van de aanval heb ben gehad, was maar zeer miniem. De passes lukten vrijwel nooit, al was dat voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het uitmuntende dekkingssysteem van de Denen, die het moderne spel voortreffelijk toepasten. Het lukte inderdaad niet in de voorhoede en spelers als Timmermans, Brandes en Van der Tuyn bleven ver be neden de verwachtingen. Een off-day? Mis schien, maar toch ook een slecht aanpasr singsvermogen met betrekking tot de bij zondere terreinomstandigheden. Meerma len vroeg men zich af: „Is dit nu, op Clavan na, de voorhoede, die de Franse achterhoede Van beroepsspelers voor onoplosbare raad sels heeft geplaatst?" Het spel van onze voorhoede was dit maal zo doorzichtig, dat de Deense midden linie en achterhoede slechts zelden in moei lijkheden kwamen en was dat het geval, dan bleek de fout meer in een zwak ogen blik van een of andere Deen te schuilen dan in de formidabele kracht van een der voorhoedespelers. Zo gezien behoefde het. geen verwondering te wekken, dat Wilkes, die veruit de beste in de voorhoede was, het met individuele pogingen probeerde, hetgeen in sommige gevallen zo goed lukte, dat de Denen in de tweede helft voor de zekerheid maar twee spelers naast de Rot terdammer posteerden, iets, wat zij zich konden veroorloven, want de overige spe lers der voorhoede bleven beneden de maat. De reden hiervan was de matige lichamelijke conditie, waarin zij verkeren. De Denen zijn over het algemeen sterk in de aanval geweest. Dat de Deense ploeg niet meer doelpunten heeft gemaakt, lag toch wel geheel aan haar zelf, want kansen hebben de spelers genoeg gehad, al doet dat aan het voortreffelijke spel van onze achterhoede en middenlinie niets af. Even als bij de Belgen gewoonlijk het geval is, was het schieten van de Denen het zwakke punt. Tot in het strafschopgebied werd ge combineerd, maar als het op schieten aan kwam, werd de bal naast of over geplaatst, en ook gebeurde het vaak, dat de gastheren zo lang aarzelden, dat Schijvenaar, De Vroet of Terlouw nog juist gelegenheid kregen er tussen te komen. Het terreinvoordeel was in deze landenwedstrijd bijzonder groot en wij durven gerust te voorspellen, dat de Denen op 11 December heel wat beter zul len moeten spelen op de prachtige grasmat van het Olympisch Stadion te Amsterdam, anders krijgen zij van de oranjeploeg een flinke nederlaag te incasseren. De spelers. Doelman De Munck heeft zijn doel voortreffelijk verdedigd. Wij kregen de indruk, dat hij door het onverwachte schot van Hansen, dat de gelijkmaker betekende, volkomen verrast werd. Op dat moment hacl hij geen schot verwacht. Van Bun en Sch ij venaar zou den wij in één adem willen noemen, want beiden speelden een gave partij, de laatste iets meer doortastend en opvallend trap- vast, maar de Haarlemmer zowel als de zuiderling onvermoeid. Daar tussen stond T e r 1 o u w, die midvoor Praest in het kop- werk vrijwel voortdurend de baas was. Hij" dient te bedenken, dat als een medespeler er beter voorstaat om de bal weg te wer ken, hij ook wei'k aan een'ploeggenoot moet overlaten. Vertrouwen in de capaciteiten van de andere spelers is veel waard en voorkomt verwarring en minder aangena me situaties in eigen doelgebied. Van Schijndel hebben wij wel eens beter gezien. Heeft hij de zware kampioens wedstrijden van S.V.V. in de benen? Hij reageerde soms te langzaam en dan zaten de Denen, die snel startten en met veel enthousiasme speelden, hem dadelijk boven op zijn huid. Toch heeft hij weer talrijke staaltjes van verdienstelijk voetbal laten zien, zowel in verdedigend als in aanval lend opzicht. Een uitblinker was hij toch niet. Trouwens, die waren er maar weinig in de Nederlandse gelederen en alleen Ter louw en Wilkes konden zich in hun spel tot grote hoogte opwerken. Aanvoerder De Vroet heeft van begin tot eind gezwoegd. Hij was overal te vin den en zijn volhouden werkte stimulerend op de ploeggenoten, hetgeen in de gegeven omstandigheden zeker nodig was. Af en toe liet men immers in het Nederlandse kamp het hoofd hangen, hetzij door eigen on macht, hetzij door een minder juiste beslis sing van de Noorse scheidsrechter Christ- jansen. Op het punt „schouderduw" had hij andere opvattingen dan de Oi-anjehemden en daardoor ontstonden nog al eens kleine onenigheden. Van de voorhoede waren rechtsbuiten Van der Tuyn, middenvoor Brandes en linksbinnen Timmermans niet op dreef. Zij speelden wat loom. Noch Le n- stra, noch Wilkes slaagde er in de. andere spelers te inspireren. Trouwens Lenstra hebben wij wel eens beter gezien, ook hij miste de fijne trekjes, waarvoor half Nederland hem bewondert, al getuigt zijn doelpunt weer van voortreffelijk in zicht bij het gebruiken van kansen uit een moeilijke positie. Het doelpunt schoot hij met het linkerbeen in, niet hard, maar wel geplaatst, in de uiterste rechterhoek, on bereikbaar voor doelman Nielsen. Wilkes was de ster van het veld. De wijze, waax-op hij verscheidene malen er in slaag de twee, drie Denen te passeren, dwong bewondering af, ook bij onze tegenstanders. Het tweede doelpunt van Nederland was een juweeltje van persoonlijk initiatief. Zonder hem ware deze ontmoeting ver loren gegaan. Bij de Denen waren geen zwakke plek ken te bekennen. Aanvoerder Lundberg was een van de besten, een tacticus bij uit nemendheid, die er telkens in slaagde ver warring in de Nederlandse defensie te doen ontstaan. Middenvoor Praest moest in Terlouw zijn meerdere erkennen. Hij heeft, gezien zijn befaamdheid, ietwat teleur gesteld en van zijn dodelijk schot hebben wij niet veel kunnen ontdekken. De buiten spelers Soerensen en Frandsen waren te langzaam, zij misten dat flitsende dat wij bij Engelse beroepsspelers zo be wonderen, waardoor het gevaar van de Deense aanvallen soms groter scheen dan het in werkelijkheid was. Van de rest van het elftal viel de debutant en rechtsachter Koeppel tegen en indien Timmermans beter op dreef zou zijn geweest had Koep pel een zware dobber gehad. De spelers van de middenlinie en verder ook Petersen, de linksachter waren trap- vast. Zij bewogen zich veel gemakkelijker op dit terrein dan onze voorhoedespelers, hetgeen hun veel voordeel bezorgde. VEW won Kennemerlandbeker Zaterdagmiddag werd op het terrein van „Droste" de finale gespeeld om de Kenne- merland Beker voor Zaterdagmiddagelf tallen. VEW en IJmuiden 2, de nummers één van afd. A en afd. B van de HVB hadden zich voor deze finale geklasseerd. VEW slaagde er in met 4-1 te winnen en daarmee beslag te leggen op de fraaie Beker. Met de rust was de stand 2-0 voor VEW dank zij doelpunten van de Korte en Sliggers. Na de rust vergrootte Sliggers de voor sprong tot 3-0, waarna Jordaan met een fraai schot tegenscoorde. De Korte bracht de eindstand op 4-1. Quick wint de KNVB-beker Zaterdag is te Eindhoven de eindstrijd gespeeld om de KNVB-beker tussen Quick (N.) en Helmondia. De strijd eindigde in 11. Na het nemen van strafschoppen won nen de Nijmegenaren de beker. Nederlands korfbaltwaalftal zegevierde na enerverende strijd (8—10) (Van onze medewerker) Het Nederlands twaalftal heeft na een zeer enerverende, snelle en vermoeiende wedstrijd met 10-8 van België gewonnen. Bij rust leidde België met 6-4, doch het moreel der Nederlandse ploeg was enorm, dat in dertig minuten niet alleen deze achterstand werd ingelopen, doch een voorsprong van 9-6 werd verkregen. In deze periode werd de grondélag voor de uiteindelijke zege gelegd. Reeds spoedig leidde België met een goed doelpunt van Pauwels, doch Stoeltie maakte in de volgende minuut, van achter de paal, de stand gelijk (1-1). Seits, die zijn laatste wedstrijd speelde, gaf daarna de leiding aan Nederland (1-2). Toen kwa men de doelpunten los: via 2-2 door Roth, kwam België door Claes met 3-2 voor, doch Karsen en Stoeltie zorgden voor een nieuwe Nederlandse voorsprong (3-4). Mej. Hees- pelink liep een gescheurde spier op en in deze ogenblikken van numerieke meerder heid werd het door Pauwels 4-4. Mej. L. Vlietman viel in. Roth zorgde en voor, dat België met 6-4 leidde. Onmiddellijk na de rust trad een volko men Nederlands overwicht in, en na prach tig combinatiespel bracht mej. R. Smitte- naar de stand op 6-5. Uit een vrije worp maakte Karsen gelijk (6-6). Nederland speelde rustig verder; de Belgen waren uit hun positie geslagen en dank zij fraaie doelpunten van Koper, Stoeltie en Seits (uit een strafworp), werd de stand tot 6-9 opgevoerd. De spanning keerde volledig terug, toen in de 32ste en 35ste minuut mej. Ceulemens en Claes de achterstand tot 8-9 reduceerden. Karsen vergrootte de voorsprong tot 10-8, hetgeen tevens de eindstand betekende. Bij de Nederlandse spelers (sters) waren Karsen en Koper de beste heren, Seits was in minder goede vorm dan wij gewend waren, doch de wijze waarop hij de straf worp in een doelpunt omzette, was goed. De andere heren waren goed zonder meer. Ongetwijfeld vormden de Nederlandse da mes het sterkste deel van de ploeg. Het frappante was, dat van de 10 doelpunten er slechts één door een dame, mej Smitte- naar, werd gemaakt. De Nederlandse speel sters hebben veel beter dan in Amsterdam gespeeld en zo is het dan ook te verklaren, dat de Belgische minder op de voorgrond traden. Van bijzondere kwaliteit waren echter de gezusters Ceulemans. Van de Bel gische heren waren v. Eeckhaute, Roth en Claes de prominentsten. Vooral laatstge noemde, die in Amsterdam niet speelde, heeft zichzelf overtroffen. De leiding was in handen van de Neder landse arbiter Biesheuvel, die de wedstrijd vrij behoorlijk heeft geleid. De wedstrijd werd door 4500 toeschou wers bijgewoond, onder wie 500 Neder landse supporters. Een aanval der Denen op het Nederlandse doel. Terlouw kopt een door de Deense links binnen, Lundberg, ingeschoten bal weg. De Munck kijkt in spanning toe. (Tele-foto). De Deense doelman Nielsen voor de eerste maal geslagen. De Nederlandse midvoor, Brandes, steekt juichend zijn arm op. Achter Nielsen, gedeeltelijk zichtbaar, Abe Lenstra, die het doelpunt maakte. (Tele-foto), De dames van „Aspasia" te Rotterdam geven een keurige oefening knotszwaaien. Zoals de burgemeester van Zandvoort kingen; deze minder goede indruk ver- mr. H. M. van Fenema na afloop der 1 dween echter bij hoog rek. waar fraaie Bondskeuruitvoering van het KNGV zeer 1 oefeningen werden vertoond, terecht opmerkte, moet èn de deelnemen- OSS kan met voldoening op het sluitstuk den, èn de organiserende vereniging OSS van zijn jubileumviering terugzien, (in samenwerking met de GV Heemstede) dank gebracht worden voor al het moois, dat Zondagmiddag in het Heemsteedse Sportpark vertoond werd. Onder stralend zomerweer werd voor een zeer grote scha re belangstellenden een programma afge werkt, dat de naam „Keurwerk" ruim schoots verdiende. Na de opmars van alle deelnemende ver enigingen opende „Aspasia" uit Rotterdam het programma met een paar knotsoefe ningen, uitblinkend door samenstelling en uitvoering. Bij het tweede optreden van deze vereniging vertoonde zij een drietal rhythmische oefeningen, de eerste bevat tende zwaaien en verplaatsingen, de twee de gevoerde bewegingen en de derde sprongen. Alle oefeningen, die een lust voor de ogen waren. Maar ook de twee hoepeloefeningen muntten uit door de gracieuze wijze, waar op met de hoepel de moeilijke en inge wikkelde bewegingen werden uitgevoerd. Door het uitvallen van „Sparta" Delft werd het specifieke mannen turnen ver toond door „Kralingen" uit Rotterdam, die een oefening met wederkerige ondersteu ning van zeer zwaar gehalte vertoonde. Ook de dames van Kralingen maakten een goede beurt met klassikaal brug van vrij hoog gehalte; de oefeningen van de dames van WIK Den Haag aan brug wa ren van iets minder gehalte, doch werden eveneens goed uitgevoerd. Door het onklaar raken van het rektoe- stel moest, jammer genoeg, het klassikaal Wielrennen Beneluxkoers Evenals vorig jaar zijn de deelnemers aan de Benelux-koers te Breda gestart. 110 van de 125 amateurs, die hadden in geschreven voor de door de Amsterdamse wielervereniging „Olympia" georganiseerde wedstrijd zijn om één uur vertrokken. Tegen de verwachtingen in ziin er geen Belgen en Luxemburgers gestart. Na Antwerpen te hebben aangedaan kwa men de renners om circa drie uur in Breda terug. Via Dongeq, Den Bosch, Gelder- malsen, Vianen en Bilthoven gingen zij naar Amsterdam. Onder het gejuich van ongeveer 7000 toeschouweers reden De Groot (Leiden), Vos (Den Bosch) en Van Roon (Haarlem) als eerste groep het Olympisch stadion bin nen en De Groot legde na een felle eind sprint beslag op de eerste prijs. Van Roon had zich bii binnenkomst reeds vergenoegd met de derde plaats en deed niet aan de eindsprint mee. Kiekens uit Haarlem werd dertiende. Hoe zwaar deze wedstrijd was bleek wel uit het feit, dat er slechts 35 het eindpunt bereikten. Schulte wint omnium. Gerrit Schulte heeft tijdens een wedstrijd, welke in afwachting der renners werd ge houden, in het Olympisch stadion getoond, rekturnen door de heren van „Donar" Den j dat hij onder zijn collega-wegrenners op de Haag uitvallen en bleef nog over het tafel- baan verreweg de beste is. In een omnium springen van „Simson" uit Amsterdam, i bezette hij met grote voorsprong de eerste Van deze ploeg hebben wij wel eens beter j plaats. Verheugend was in dit gezelschap werk met minder mislukkingen gezien; het rijden van de jonge professional Van overigens een goed nummer. Est, die vooral in de ritten achter motoren Het dameskeurcorps van het KNGV ver- toonde, dat hij de kracht en de energie be- gastte het publiek op hoogbrug en ringen zit om op dit nummer geen slecht figuur zwaai. Bij brug bewonderde het de grote variatie in de onderdelen; bij ringen de talrijke fraaie afsprongen. Het paard voltigeren door het heren keurcorps viel bepaald tegen door misluk- Paardensport „Vooruit" bestaat 40 jaar De vereniging „Vooruit" te Hoofddorp die de loop der jaren vele concoursen hippique heeft gehouden zal dit jaar haar veertigjarig bestaan herdenken. Zij wil dit luisterrijk vieren door het geven van een groot nationaal concours op het sportterrein te Hoofddorp op 14 Juli Een zeer gevarieerd programma is samengesteld Aan de organisatie zal alle zorg worden besteed. Aan alle takken der paardensport, zoals tuigpaarden. hackney's rij- en springpaarden en landelijke ruitersport. Een tribune zal plaats bieden aan 3000 personen. HONKBALCOMPETITIE Er zijn twee verrassingen genoteerd in de eerste klasse der honkbalcompetitie. WGA leverde weer een zeer goede pres tatie door HHC te slaan, terwijl S.C. Haar lem zich van de laatste plaats verwijderde door een goede overwinning op Blauw Wit. OWO, dat geen moeite had met HCK, nam de leiding over. Ajax verbeterde zijn positie ten koste van Schoten. WGA—HHC 4—2 In een over het algemeen zeer goed ge speelde wedstrijd haalde WGA het stoute stukje uit het leidende HHC te verslaan. Ook nu weer had werper Nottrot een be langrijk aandeel in de overwinning. De Amsterdammers namen in de eerste slag beurt, dank zij een veldfout een 10 voor sprong, welke stand vooral door goed veldwerk, er was o.a. twee keer een dub belspel van WGA te noteren, tot en met de vierde onveranderd bleef. In de vijfde slagbeurt scoorde HHC de gelijkmaker door een tweehonkslag van Maat gevolgd door I te brengen. Werper Ferment werd goed tot 70 werd vergroot alvorens Schoten erin slaagde tegen te scoren, vooral door goed slaan van Keulemans en de Bok. De Haarlemmers herstelden zich nu enigszins, zodat na de vijfde slagbeurt de stand zelfs 68 was. Hierna kwam Schoten niet meer aan bod en dank zij het goede slaan van Neefjes (homerun), H. en R. Kok en Schim- scheiner wist Ajax de stand op te voeren tot 712. Vermelding verdient nog het goede spel van Ter Heide (Ajax) op het derde honk. De werpersresultaten waren: Schoten: 10x3 sl. 8x4 w. 7 hsl. Ajax: 8x3 sl. 9x4 w. 2 hsl. De score verliep als volgt: Ajax: 052011030 12. Schoten: 002041000 7. S.C. HaarlemBlauw Wit 53 S.C. Haarlem heeft tegen Blauw Wit een fraaie prestatie geleverd door de volledige Amsterdamse ploeg een 53 nederlaag toe een veldfout. In de zesde slagbeurt viel de beslissing. Nadat C. Holewijn door een veilige slag en Pronk door een fout - op de honken waren gekomen werd werper Duinker vervangen door Smidt, doch ook deze kon niet direct succes boeken. Hij rnoest o.a. een honkslag van Bloem incas seren, zodat de stand intussen 41 ge worden was, voor er einde aan deze slag beurt kwam. HHC slaagde er weliswaar in om in de zevende innings een punt tegen te scoren, doch werper Nottrot kon verder elk ge vaar bezweren. De werpersresultaten waren: WGA: 11X3 sl. 4x4 w. 3 hsl. HHC: 8X3 sl. 2x4 w. 4 hsl. door zijn velder bijgestaan, hetgeen niet gezegd kan worden van de werpers Wilders en Linke, die om de beurt wierpen. Haar lem nam in de tweede innings de leiding door fouten in het Blauw Wit-veld (2—0), welke voorsprong in de vijfde innings tot 50 werd vergroot door wederom twee fouten in het veld en honkslagen van Scheurman en Ootes. In de achtste innings scheen Blauw Wit zijn achterstand te gaan inhalen, toen bij de stand 51 door één maal 4 wijd en twee fouten in het Haar lemse veld de stand op 53 werd gebracht doch met drie honken bezet gooide Fer ment de derde nul op het eerste honk ui» Met deze stand kwam het einde. De werpersresultaten waren: Haarlem: 12x3 sl. 4x4 w. 6 hsl. Schoten—Ajax 7- In een lang niet foutloze, doch wel aar- Blauw Wit: 12x3 sl. 1X4 w. 4 hsl dige wedstrijd, behaalde Ajax een onver- H.C. K.O.V.V.O. 714. wachte overwinning op Schoten. Vooral hetIn een van H.C.K zijde zeer slecht ge- werpen was zwak verzorgd, want hoewel er speelde wedstrijd, de Bloemendalers waren bij beide partijen twee werpers op de plaat in alle onderdelen de minderen van hun verschenen, leverde alleen Kok van Ajax tegenstanders, heeft O.V.V.O. zich hersteld een behoorlijke prestatie. Ajax nam in de van de misstap van vorige week. Vooral tweede slagbeurt reeds een 5—0 voor- werper Urbanus had een zeer belangrijk I APG S-HFC Haarfcm^?122-^15 VR1 a uw wit? sprong, die in de volgende voornamelijk aandeel in dit resultaat, want niet alleen Kennemerland 1—24- Volewii'ckers—wga dank zij goed slaan van Lobberegt en Vink I schakelde hij 20 spelers op 3 slag uit, 2 17-3 voiewijcxeis vvua te slaan. Overigens is het experiment van een wedstrijd achter handelsmotoren tegen gevallen. Nu moet men daarbij rekening houden, dat hier geen specifieke stayers in de baan waren en dat de gangmakers motorrenners zijn, die pas de laatste week zich op deze tak van sport hebben toege legd. Een verrassing was het rijden van de jonge amateur-sprinter Geukens uit Am sterdam. In drie ritten versloeg hij royaal Duyns en Buckly. Biljarten Kruythof kampioen klein biljart In Apeldoorn is Kruythof kampioen van de hoofdklasse klein biljart 57 2 geworden. Hij won zes partijen. Zijn hoogste serie was 277 en zijn algemeen gemiddelde 29.83. Twee de werd Kastelevn met 5 gewonnen partijen en een gemiddelde van 15.61: derde Mol met 5 gewonnen partijen en een gemiddelde van 13.93 en vierde Eichelsheim met drie ge wonnen partijen en een gemiddelde van 15.41. Kruythof verbeterde twee records. Hij maakte een serie van 277 en een gemiddelde van 75. Tennis v Om de Daviscup In de kwartfinale van de Daviscup zijn gespeeld: Zuid-SlaviëZweden 21; Italië Chili 41; FrankrijkTsjechoslowakije 21; HongarijeZwitserland 50. maar bovendien was hij met drie honk slagen de beste slagman. De Amsterdam mers namen in de tweede slagbeurt, door honkslagen van Roozendaal en Urbanus een 30 voorsprong die in de vierde slag beurt tot 40 vergroot werd. In de gelijk makende innings scoorde H.C.K. vier pun ten vooral dank zij een drie honkslag van v. d. Borgh met drie bezette honken. Hierna kwam H.C.K. er niet meer aan te pas en konden de Amsterdammers hun voorsprong regelmatig vergroten, dank zij slecht veldwerk, vooral v. d. Borgh had zijn dag niet. Dat het tenslotte 714 werd, was voornamelijk te wijten aan een zeer slechte achtste innings van H.C.K. Vermelding verdient nog een zeer fraaie homerun van v. d, Borgh. De werpersresultaten waren: O.V.V.O. 20 x 3 sl. 1 x 4 w., 5 hsl. Lindeman, Klip 4x3 sl., 7 x 4 w., 11 honkslagen. De score had het volgende verloop: O.V.V.O.: 03012016 1 14 H.C.K.: 000400102=7 Uitslagen. De uitslagen van de Zaterdag en Zondag gespeelde wedstrijden luiden: Eerste klasse: WGA—HHC 4—2; Schoten -Ajax 7—12: SC HaarlemBlauw Wil 53; 'TCK-OVVO 7—14. Overgangsklasse a: ABC—EDO 2 12—6; RFC Haarlem—Celeritas 15—9; HHC 2— Spartaan 3—2 Overgangsklasse b: TIW—SC Haarlem 2 68: DOS -RCH 77; Watergraafsmeer Hilversum 7—9; Ajax 2—EDO 3—10. Tweede klasse a: HHC 3Celeritas 2 160; Schoten 2Laakkwartier 335; Nep- 'unusHCK 2 37; SchiedamSparta 915. Tweede klasse h: TYBB 2—Spartaan 9—2; Ichoten 3RCH 2 1312; Zandvoortmeèu- ven—Catchers 8—15; AHC '31—THB 15—15. Tweede klasse c: EHS—OWO 2 l6»-0;

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 5