Belangrijk ERU-GROSSIER s Défilé en marsenwedstrijd voor het jarige Provinciaal Ziekenhuis Diamant als sieraad en als industrie-materiaal op de Amsterdamse Diamantbeurs Ingezonden stukken Amsterdamse Beurs Kuhlmann- Interlock Onder- kleding PRESTO 27 CT. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. Net meisje gevraagd BEL OP 2.2.4.9.2 —EDE GO RIJWIELEN Firma S. HEUVEL Woensdag 15 Juni 1949 Haarlems Dagblad 1 Op 25 Juni: Levend geschënk voor de patiënten De burgerij van Santpoort en Bloe- mendaal-Noord zal liet jubilerende Provinciaal Ziekenhuis op Zaterdag de 25e Juni een festijn aanbieden dat ter voorbereiding van een tweede verras sing al op zichzelf een gedenkwaardig feit belooft te worden. Van twee plaatsen starten namelijk op die dag optochten in de richting van het 100-jarige Ziekenhuis: omstreeks drie uur vertrekt van de Cremerlaan in Santpoort dorp een optocht van muziek- en sportver enigingen, die zich in het Philipspark in Santpoort-Station tussen de daar gereed staande stoet zal voegen om dan in een lange rij door een groot deel van Bloe- mendaal en Santpoort naar het jubilerende gebouw te gaan. Van de Hoogovenharmonie en het Haar lemse Politiemuziecorps is reeds officieel toezegging ontvangen, dat hun leden aan dit muzikale huldebetoon meedoen en diverse andere vereniging en corpsen uit een. wij de omtrek zullen deze Zaterdagmid dag eveneens luister bijzetten. Tijdens dit défilé door de omgeving van het Provinciaal Ziekenhuis, dat natuurlijk voor het gebouw eeh hoogtepunt zal krijgen, wordt een marswedstrijd gehouden, waar voor medailles en bekers beschikbaar ge steld zijn. Behalve dit evenement kan de jarige instelling o'ok in materieel opzicht ■rekenen op een blijk van meeleven in haar groei en bloei'vanwege de bevolking: een inzameling zal namelijk de nodige gelden bijeen moeten brengen voor een nieuwe volière-bevolking en als het kan voor een versterking van de levende have in het dierenpark. Er zijn wel minder ge slaagde ideeën ter gelegenheid van een ju bileum geboren; de gedachte om de patiën ten van het Provinciaal Ziekenhuis in de allereerste plaats te laten genieten van het grote „cadeau" lijkt ons niet minder dan voortreffelijk?) zodat een aanbeveling van de inzameling hier nogmaals herhaald moge worden. Dat het voorgestelde défilé slechts kan slagen als zoveel mogelijk verenigingen in Een raadslid en een predikant spraken voor de P. v. d. A. Dinsdagavond hield de Protestants-Chris telijke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid een bijeenkomst in het Wijkge- bouw van de Nederlandse Hervormde Ge meente aan de Gedempte Oudegracht te Haarlem. Het raadslid H. W. van der Gies- sen zette uiteen, dat de socialistische ver kiezingsleus: „De beste kansen voor Uw kind", een ieder stelt voor een stuk per soonlijke verantwoordelijkheid. Immers 37 van de bevolking behoort tot de leef tijdsgroepen tussen 0 en 20 jaar en in het bijzonder de zorg voor deze groepen komt voor rekening van de gemeente: spreker noemde onder meer de zuigelingenzorg, het kleuteronderwijs, de schoolpsychologische dienst, de bijzondere zorg voor geestelijk en lichamelijk onvolwaardige kinderen, de meer tijdelijke zorg voor kinderen met „leermoeilijkheden", de steun bij voort gezette studie aan bijzonder begaafde kin deren. Voor alle sociale en paedagogische belangen staat de socialistische raadsfractie pal. Dat daarbij het openbaar boven het bijzonder onderwijs zou worden voorge trokken, noemde spreker een kwaadaardige jleugen. Anderzijds dient voorkomen te worden, öat de behartiging van de belangen van zoveel honderd middelbare scholieren voor rang zou hebben boven de geestelijke toe rusting' van al die duizenden jongens en meisjes, die zo van de lagere-, Ambachts- of Nijverheidsschool rechtsstreeks in het productieproces worden betrokken. Laat ons eerlijk erkennen, aldus spreker, dat de geestelijke nood van deze jeugd in vele gezinnen niet meer kan worden opgevangen en dat we in de eerste plaats aan deze jeugd een onderdak moeten bieden, waar ze die noodzakelijke, vormende levensvulling kunnen vinden, die het ouderlijk huis hun helaas niet kan verschaffen. Daarom moe ten er in de gemeenteraad meer socialisten komen, die erkennen, dat hier iets moet gebeuren. Niet door alles van bovenaf in handen te nemen, maar door het parti culier verantwoordelijkheidsgevoel te sti muleren te activeren, te ondersteunen en nieuwe mogelijkheden ervoor te openen. Ds. 3VL Groenenberg, Nederlands Her vormd Predikant te Amsterdam, belichtte de waarde van de kleinere gemeenschap pen en het gevaar, dat bij het groter wor den daarvan de „massa" ontstaat. In de grote stad, waar de enkeling zedelijk en geestelijk te gronde gaat, verdwijnt de per soonlijke verantwoordelijkheid. Terwijl men bij alles zegt: „De gemeenschap moet er maar voor zorgen", krijgt juist hier het op winstbejag gegronde kapitalisme zijn duidelijkste gestalte. Het is prachtig, dat de Partij van de Arbeid zich op dit enorme probleem heeft bezonnen en heeft gekozen voor de gemeenschap, gelijk uit haar Ge meenteprogramma blijkt. De Partij van de Arbeid is een socialistische partij, geen christelijke partij. Is dat een bezwaar? Prof. Slotemaker de Bruine zei: Christenen behoren altijd in een algemene organisatie, zolang die maar werkelijk algemeen is en niet anti-christelijk. Het is wonderlijk dat al diegenen, die overal en altijd Christelijk georganiseerd willen zijn, nimmer bezwaar hebben gemaakt tegen één algemeen leger, Zo besloot ds. Groenenberg. Prijzen van „Hollandse Nieuwe" De Vakgroep Détailhandel in Vis deelt het volgende mede: meermalen constateert het publiek, dat de ene kleinhandelaar in vis de maatjesharing aanbiedt voor 20 cent per stuk, terwijl een andere kleinhandelaar de ogenschijnlijk zelfde haring voor 15 cent of minder verkoopt. Het komt dikwijls voor, dat de eerste handelaar daarover onaan gename opmerkingen moet incasseren, om dat het publiek van mening is, dat hij een te hoge prijs berekent. De Vakgroep deelt echter mee, dat hier geer, kwestie van overvragen is, doch dat deze prijsverschillen een volkomen normaal gevolg ziin van de grote verschillen in kwa liteit, die bij de maatjesharing optreden Deze kwaliteitsverschillen komen reeds direct bij aanvoer op de afslagen tot uit drukking in de prijzen, waarvoor de kantjes maatjesharing worden afgeslagen. Zo vari eerden de vorige week bijvoorbeeld de prij zen op de afslag van Scheveningen van If 60 tot 160 per kantje. de optocht meelopen, hoeft geen betoog. In dit opzicht heeft het verleden al meer malen bewezen, dat Velsen en Beverwijk zo langzamerhand wel iets van een optocht kunnen maken en een beroep in deze zin op de medewerking der vele organisaties zal dus zeker niet zonder resultaat blijven. Het secretariaat van een en ander berust bij de heer H. Meyer, Hoofdstraat"" 194 te Santpoort. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het feest van de Grote Houtstraat De feesten ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van de Grote Houtstraat vereniging beginnen op Zaterdag 25 Juni met een concert op dé Grote Markt, nadat het corps dat daartoe uitgenodigd zal wor den een mars over het gloednieuwe pla veisel van de met de Haarlemse kleuren gepavoiseerde straat zal hebben gemaakt. Ook op Maandag, Woensdag en Vrijdag zullen muzikale ommegangen plaats vinden. Op Dinsdagavond biedt het Luxor- theater aan de leden met hun dames en aan het personeel van de zaken in de Grote Houtstraat een bioscoopvoorstelling aan. Donderdagavond concerteert „Harmonie Crescendo" bij „Dreefzicht", waar Zater dagavond 2 Juli de officiële feestavond wordt gehouden. Voor het publiek wordt een aantrekke lijke prijsvraag: „Wat is er in de Grote Houtstraat niet te koop?" georganiseerd. Aan de etalages zal natuurlijk bijzondere zorg worden besteed. Er zal worden ge streefd de herinnering aan het oprichtings jaar van de vereniging, 1909, zoveel mo gelijk op te roepen. „Libre Belgique" over „crisis in de Benelux" De Brusselse „Libre Belgique" beschul digt in een hoofdartikel, getiteld „De crisis van de Benelux-idee", Nederland er van een crisis van de Benelux te veroorzaken door een passieye houding. Nederland, schrijft het blad, schijnt niet geneigd die maatregelen te treffen, welke de intentie hebben het handelsevenwicht te herstellen en de economie vrij te laten. Het blad meent verder dat de Beneluxconferentie op 2 Juni te Brussel een volkomen ontgoocheling is geweest. „De Nederlanders zijn met lege handen gekomen en met dossiers vol eisen". De „Libre Belgique" klaagt er over dat men nog steeds geen r *randeringen ziet in de Nederlandse reglementeringen en dat ook de prijzen niet vrijgegeven worden. En het blad verwijt Nederland, dat het niet alleen credieten van België wil hebben, maar dat het ook zwakke deviezen, die het zelf ontving, aan België zal afdragen en van België francs, goud of dollars zal wil len ontvangen. „Men houdt ons blijkbaar voor veel naiever dan wij zijn en in Neder land viert het superioriteitsgevoel nog steeds hoogtij. Nederland is er blijkbaar op uit tijd te winnen en ons de kastanjes uit het vuur te laten halen." Het Belgische' blad insinueert, dat Ne derland op devaluatie van het pond wacht en schrijft, dat Nederland België heeft wil len beletten de franc op de vrije markt van Parijs te brengen. Wij menen zo besluit „Libre Belgique" dat er nu duidelijke taal moet worden gesproken. „Nderland heeft ons ontgoocheld en het is bezig zijn reputatie van een land dat ge wetensvol zijn verplichtingen nakomt, te grabbel te gooien. België kan niet toelaten dat het huidige spel nog langer gespeeld wordt. Nederland moet zeggen of het al dan niet de Benelux wil en een lijst bekend maken van de producten, die het op 1 Juli wil vrijgeven, En de lijst moet serieus zijn. Zij' moet wat anders zijn dan een symbo lische* lijst en wij zullen niet toelaten dat zfj er zich toe bepaalt aan de wereld kond te doen, dat tandenborstels en broekskno- pen ingevoerd mogen worden." Leden van Twentse roversbende voor de rechtbank Acht jaar geëist tegen de leider Voor de rechtbank te Almelo heeft te rechtgestaan G. K. L., wie ten laste was gelegd dat onder zijn leiding een rovers bende enige jaren achtereen Twente heeft afgestroopt. L. voorzag zijn helpers van wapens en maskers, regelde alles en zorgde voor de grootst mogelijke veiligheid bij de uitvoering van de roofovervallen waaraan hij zelden deelnam. Aan de activiteit van de bende kwam een einde toen twee leden van het gilde bij een overval op de Boerenleenbank te Ypelo in de gemeente Wierden op heter daad werden betrapt. Het tweetal had er namelijk niet op gerekend dat alle Boeren leenbanken in de omgeving speciale politie bewaking genoten. Een wachtmeester van de rijkspolitie uit Almelo, die die avond te Ypelo de wacht had betrokken, wist de beide rovers te overmeesteren. L. was bij deze overval niet aanwezig maar de arrestanten vertelden hoe de vork in de steel zat en binnen enkele weken kon de gehele bende worden ingerekend. Op de zitting bekende L. tezamen met anderen een serie overvallen te hebben gepleegd, onder meer op drie caféhouders respectievelijk te Almelo, Hengelo en Tubbergen, alsmede op landbouwers te Tubbergen en te Dwingelo (Drente). Onder bedreiging met revolvers wisten de rovers enige duizenden guldens te bemachtigen. Eenmaal dreigden zij zelfs hun slachtoffer de vingertoppen af te snijden als hij geen geld gaf. De officier van justitie noemde L. in zijn requisitoir een zeer gevaarlijk misdadiger. Hij eiste tegen hem een gevangenisstraf voor de tijd van acht jaar met aftrek van het voorarrest. Tegen de vier handlangers, allen uit Almelo, werd respectievelijk drie jaar, vier jaar, twee en een half jaar en drie en een half jaar geëist. Syrië breekt onderhandelingen met Israel af De wapenstilstandsbesprekingen tussen Syrië en Israël zijn afgebroken wegens de „gemelde Joodse schendingen" van de overeenkomst van Rhodos, aldus is offi cieel te Damascus bekend gemaakt. ,Daar de Joden herhaaldelijk overeen komsten schenden is iedere Arabische re gering gerechtigd niet langer op hun woord te vertrouwen, verklaarde het Syrische departement van voorlichting. De Joden zoudqn twee brigades in het gebied van Jeruzalem hebben geconcentreerd, terwijl de overeenkomst van Rhodos slechts van twee bataillons sprak. Overeenkomstig een bevel van de UNO hebben Joodse en Transjordaanse troepen het gouvernementsgebouw en het Arabi sche college ten Zuiden van Jeruzalem ontruimd. Tot de ontruiming werd besloten in een zitting van de Joods-Transjordaanse wa penstilstandscommissie, nadat men het erover eens geworden was, dat de aan wezigheid van troepen in strijd was met de overeenkomst van Rhodos. Neutrale onderzoek-commissie voor satelliet-staten Van gezaghebbende zijde wordt te Lon den vernomen, dat Engeland een neutrale commissie bijeen zal roepen, die de Britse klacht, dat Bulgarije, Hongarije en Roe menië door de veroordeling van opposan ten tegen het régime de clausules over de mensenrechten van de vredesverdragen hebben geschonden, moet overwegen. De Sovjet-Unie heeft gisteravond mee gedeeld, dat zij niet zal deelnemen aan driemogendhedenbesprekingen over schen ding der vredesverdragen, waarin deze verdragen als eerste stap voorzien. De tweede stap, die volgens de vredes verdragen mogelijk is, is het bijeenroepen van" een „neutrale commissie", bestaande uit een vertegenwoordiger van de beschul digende mogendheid, één van de beschul digde mogendheid en een neutrale verte genwoordiger. Daar twee maanden moeten verlopen, voordat aanklagende mogendheden tot deze tweede stap kunnen overgaan, zal de neu trale commissie na 31 Juli bijeengeroepen worden. Op 31 Mei werd de Sovjet-Unie tot de besprekirjgen over verdragsbreuk uitgenodigd. Voor de diamanttentoonstelling, die van 16 Juni tot 3 Juli in de Diamantbeurs te Amsterdam zal worden gehouden, moest de grote zaal van het gebouw geheel wor den verbouwd. Deze werkzaamheden zijn thans bijna voltooid. Verschillende afde lingen worden ingericht voor industrie diamant, sierdiamant, juwelen enzovoort. Naar het tentoonstellingscomité mee deelde bestaat er van de zijde der diamant fabrikanten in binnen- en buitenland grote belangstelling en alle beschikbare tentoon stellingsruimte is reeds volgeboekt. Het beste wat de Nederlandse diamantnijver heid voortbrengt zal op deze tentoonstelling te zien zijn en ook uit het buitenland ver wacht men zeer bijzondere inzendingen. De Engelse „Diamond Trading Company" zal een grote inzending ruwe stenen exposeren. Hierbij bevindt zich de beroemde „Victory Diamond", een steen van 211 karaat 50. De waarde van de inzending van deze Engelse firma is bijna ƒ200.000. Ook uit de Ver enigde Staten zal een belangrijke collectie worden tentoongesteld. De firma Harry Winston, die enige tijd geleden de beroem de „Hope Diamond", de „Ster van het Oos ten" en de Hongaarse kroonjuwelen heeft aangekocht, zal ook op de Amsterdamse expositie verschijnen met een waardevolle inzending. Het is niet waarschijnlijk dat de „Hope Diamond" in Amsterdam zal wor den tentoongesteld omdat er juist tijdens de Amsterdamse tentoonstellingsweek een ten toonstelling in de Verenigde Staten wordt gehouden waar deze steen wordt geëxpo seerd. Fraaie inzendingen worden voorts ver wacht uit Zuid-Afrika en Parijs. Ook Van particuliere zijde zullen kostbare collecties juwelen voor de tentoonstelling worden af gestaan. Tevens zullen er fraaie collecties juwelen uit de zevende en achtste eeuw te zien zijn. Een speciale afdeling is gewijd aan de diamantindustrie en de bezoekers zullen in de gelegenheid zijn te zien op hoeveel verschillende wijzen de industrie-diamant kan worden gebruikt. Het zal de dames on getwijfeld interesseren, dat ook voor de fa bricage van nylonkousen de diamant een belangrijke taak heeft. Bij het étaleren van de diamanten zal men een nieuwe methode volgen. Tot dus verre was het gebruik, dat de geslepen ste nen op een wasplaat werden gedrukt en zo geëxposeerd. Het nadeel hiervan was, dat de steen door de doffe achtergrond veel glans verloor en niet zo goed uitkwam. De geslepen stenen, die tijdens de tentoonstel ling te zien zullen zijn kunnen in hun ge heel worden bekeken. Zij worden op een bijzondere manier gevat, zodat de bezoeker de mogelijkheid heeft hen in volle glorie te aanschouwen. Als speciale attractie zal dagelijks uit de duizenden bezoekers, die verwacht wor den, iemand worden aangewezen, die de ge lukkige bezitter wordt van een fraaie ring. Buiten verantwoordelijkheid der redactie) (Inzendingen zullen met het oog op de beperkte plaatsruimte tot een maximum van ongeveer 20 regels worden bekort). Geen applaus in een kerk Een lezer betreurt het dat Dinsdagavond, toen Jeanne Demessieux uit Parijs een orgelconcert in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem gaf, door het publiek aan het einde der uitvoering geapplaudiseerd is. Hij wijst er op, dat een kerk geen concertzaal is, zo dat daar onder alle omstandigheden applaus moet worden nagelaten. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 288% 291% 249 yA 250 224% 223 A. K. U 163% 163% 135% Nederlandse Ford 262 Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent 107 Scheepvaart-Unie. 159% 158 Holl.Amerika Lijn 14554 Deli Maatschappij 142% 142% H. V. A 147% 148% A'dam Rubber 129% 130 Ned. Handel Mij. 154 N.-I. Handelsbank 110% 111% Billiton Mij. II 335 Helicoptère bestreed de dennenbladwesp In het Goois natuurreservaat is een naald boscomplex over een lengte van 2 km door de helicoptère met insecten-bestrijdings middelen bespoten, ter bestrijding van de ernstige belagers de dennenbladwesp, door wier toedoen uitgestrekte houtopstan den in enkele maanden tijds volkomen kunnen worden kaalgevreten. Het succes van de bestrijding was duide lijk merkbaar aan de ontelbare gesneuvel de bladwespen die werden aangetroffen'op de stroken papier van ettelijke meters lengte die over de bomen waren uitgerold. De bestrijding van de dennenbladwesp kon tot nu toe zeer moeilijk geschieden gezien de grote hoogte waarop het insect zijn vernielend werk doet. Door slechts één meter boven de kruin van de bomen te vliegen is men er thans in geslaagd het be spuit ingsmiddel op de gewenste plaatsen te brengen. MILITAIR-RECHTERLIJKE MACHT SCHAKELT OVER OP VREDES ORGANISATIE. Ten einde in de toekomst te kunnen overschakelen naar een vredesorganisatie van de militair-rechterlijke macht zijn drie militaire arrondissementen ingesteld en zullen drie krijgsraden fungeren, namelijk te 's-Gravenhage, Arnhem en Den Bosch. Bij de krijgsraad te 's-Gravenhage zijn benoemd: tot president mr. J. Ph. van Erk, thans president van de krijgsraad te velde West, tot auditeur-militair: mr. W. J. Smits, thans auditeur-militair plaatsvervanger bij de krijgsraad te velde West. Bij de krijgsraad te Arnhem is tot presi dent benoemd mr. H. H. A. de Graaf, thans werkzaam bij het hoofdkwartier van de generale staf te 's-Gravenhage. tot audi teur-militair mr. B. H. van Everdingen, substituut-officier van justitie te Arnhem. Bij de krijgsraad te Den Bosch: tot pre sident mr. F. A. J. Deelen, substituut-offi cier van justitie-te Breda, tot auditeur militair mr. J. G. C. H. Dubois, substituut officier van justitie te 's-Hertogenbosch. Goetheprijs voor Thomas Maniu De Goetheprijs 1949 is aan de schrijver Thomas Mann toegekend. De auteur zal de prijs in ontvangst nemen op 28 Augustus in het Goethetheater te Weimar bij de herdenking van de geboortedag (200 jaar geleden) van de schrijver van „Werther". Swiss-Balla tekenmachines M. STRIJLAND, HAARLEM Techn. Tekenmaterialen. Schotenveg 5-7. Tel. 15444 RITSEMA Stofzuigerfabriek KLOP-VEEG- J ZUIGERS met vibrator en vloerverlicbting SLEE-STOF- I ZUIGERS •oitsrst solide constructie Levering via Uw in- J stallateur of stof- zuigerhandelaar i Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. f nOudwv. Broekjes met ingere gen elastiek, zware kwaliteit vanaf 2.20 Shirts zonder mouwen extra lang vanaf 2.50 Hemden met korte mouw 100 cm. lang 3.70 Reep chocolade 51 bij 100 gram thee of 250 gram koffie. Choc. "^1 bonbons 100 gram 1% Limon^45' siroop 85 Grote kandij koek 48° W Spercie- V—-s# bonen p. blik 78' Fijnste f Appelmoes I 2 halve blikken J 100c ACCORDEONS Zo juist geimporteerd de al lernieuwste Italiaanse Accor deons met knop en pianokla vieren, waaronder Scandalli, Paolo Soprani, Galanti, enz. Eventueel ook op afbetaling verkrijgbaar. Ongelooflijk lage prijzen. „Accordeonpa leis", tel. 111382, Boekhorst straat 22, (let op het juiste nummer!) den Haag. Partic. die hun auto renda bel wensen te maken door verhuren, event, verhuur m. vecht van koop of die hun wagen wensen te verkopen schrijven onder no. 3449. viaakt Uw vaatwerk sprankelend schoon In 't actieve Presto-sop worden vette, vuile vaten in 'n oogwenk tot smetteloos blanke borden en schalen, stralend helder glaswerk, glanzend tafel zilver! Vet en vuil verdwijnen als bij toverslag ener komt géén vetrand in de teil. U merkt 't direct: Presto is beter voor de afwas dan gewone zeep. Won derlijk goed is het ook voor het weken van wasgoed. Spaar tijd en geld - neem direct een pak Presto in huis! PER PAK G. van de POLDER Accountant-Belasting consulent. ORANJE NAS SAUL AAN 109 Overveen. Tel. 12284. Behandeling van alle Belastingzaken o.a. Aangiften Heffing Ineens. UW WONING HEEFT VERNIEUWING NODIG? Geen bezwaar; wij leveren op gemakk. betaling: meube len, bedden, gordijnen, vloer bedekking. opklapbedden, enz. Voordelige contantprij zen! v. VEEN, Zülweg 26-28. Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 22 cent per kg. Bakenessergracht 4551 Tel. 11436 Bij de bestaat gelegenheid voor niet ouder dan 25 jaar, in bezit van einddiploma flinke vijfjarige H.B.S., Openbare Handelsschool of gelijk- ioneelieden waard'g diploma, om te worden uitgezonden als stafgeëmployeerde voor haar bankbedrijf in Azië. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige Inlichtingen, o.a. af- schriften diploma's, referenties, pasfoto enz. te richten aar, haar Secretarie, Postbus 669, Amsterdam-C. voor lichte kantoorwerk zaamheden. Goed handschr. en typen gewenst. Brieven no. 3450. P. SCHOUTEN KASTANJESTRAAT 47 H.N. WILT U UW INKOMEN VERGROTEN? Voor een actief persoon be staat de mogelijkheid om in aanmerking te komen voor een blijvende bijverdienste. Zij. die H.B.S., Gymn. of een dergelijke opleiding hebben genoten, genieten de voor keur. Brieven no. 3448 Gezien de lange levensduur HET GOEDKOOPSTE RIJWIEL Leverbaar met 2- en 3-versnellings-torpedo-terugtrapremnaaf en kilometerteller. Direct leverbaar. Langs velden en wegen. Betaling kan geregeld worden. Overal kom je EDEGO tegen. Boter- en Kaashandel L. HERENSTRAAT 8 TELEFOON 14035, na 18 uur 14066

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3