fris bestuurd Het oude Haarlem STEMT MORGEN OP No. 1 VAN LIJST 1 Haarlem over tien jaar sportstad bij uitnemendheid RADIO HAARLEM stemt op 22 Juni a.s. Dinsdag 21 Juni 1949 Haarlems Dagblad LIJST I Kieskring ZUID 1. GELUK D. J. A. 2. E. F. Albrecht 3. W. F. Happé 4. Mevr. Mr. E. van EekThïel 5. G. .Blokdijk 6. J. Prikkel 7. J. J. Voogd 8. J. van Boekhoven 9. J. Willemse 10. H. W. van der Giessen 11. G. K. Janssen 12. J. P. van Eysden 13. W. Mensink 14. Mevr. C. A. J. Kroon—Kuneken 15. A. Vlas 16. R. R. de Graaf 17. H. Scholten 18. W. J. Fijlstra 19. Mevr. G. van EykelenBestenbreur 20. H. Peschar Sr. PARTIJ VAN DE ARBEID GELUK D. j. A. LIJST I Kieskring NOORD 1. GELUK D. J. A. 2. E. F. Albrecht 3. W. F. Happé 4. Mevr. Mr. E. van EekThiel 5. G. Blokdijk 6. J. Prikkel 7. J. J. Voogd 8. J. van Boekhoven 9. J. Willemse 10. H. W. van der Giessen 11. Mej. Mr. M. van Beek 12. Mevr. T. KerkhoffPet 13. M. J. Goedée 14. A. J. Kloek 15. Mr. W. Glastra 16. Mevr. E. Smitz—Peper 17. Mevr. C. P. Sevenhuysen-Mante 18. Joh. de Wijs 19. Dr C. Groeneveld 20. A. F. Horeman Jr. Vier centra in Noord, Noord-West en Zuid-Oost In de komende jaren zal de sporfcacco- lnodatie van Haarlem belangrijk worden uitgebreid. Op liet „Tienjarenplan" dat de Dienst van Openbare Werken lieeft opge steld, is een bedrag van drie millioen gul den voor dit doel uitgetrokken. Dit bechieg zal als volgt worden be steed: In Haarlem zullen vier grote sport centra ontstaan, namelijk het Noordersport park, het sportpark „Noord-Akendam", de Orionweg en omgeving en de Schalkwij- kerweg. Het Noordersportpark, dat reeds de complexen van de voetbalclubs „Haarlem" en EDO bevat, «nq«t nog voltooid worden. Het belangrijkste ubject, 'dat hier in de toekomst zal tot stand komen, is een over dekt zwembad, zo mogelijk gecombineerd jnet een open bad. Het college van B. en W. heeft nog on langs de inspecteur van de Volksgezond heid op de noodzakelijkheid van zo'n in richting gewezen. De keuze is op een over dekte zwemgelegenheid gevallen, omdat in dit stadsgedeelte daaraan grote behoefte bestaat en omdat de exploitatie van een overdekt bad minder nadelig is dan van een zomerbad. De aantrekkelijkheid van de Noorder hout zal bovendien nog winnen door de verbouwing van de bestaande boerderij tot Zwitserse hoeve met restaurant. Een ge deelte zal worden ingericht als kinder boerderij, zoals men er ook een heeft in „Velserbeek". „Noord-Akendam" Niet minder belangrijk wordt het sport complex „Noord-Akendam", dat aangelegd zal worden in de hoek tussen Rijksstraat- weg en Slaperdijk, naast de Volkstuinen, die het van de Noorderbegraafplaats zullen scheiden. Hier zullen tien of elf voetbal velden komen. Het sportpark aan de Schalkwijkerweg zal negen voetbal-, twee lcorfbalveldén en enige tennisbanen omvatten. Het plan om hier een manége te doen bouwen heeft men laten vafen. De kanohaven zal met vier loodsen worden uitgebreid. In September zal de R.K. voetbalclub T.Y.B.B. haar wedstrijden aan -de Schalk wijkerweg gaan spelen en -ook „Schoten" zal in de toekomst aan het Züider Buiten spaarne de outillage krijgen, die het ver dient. Er is trouwens een project om één der velden van dit sportcentrum van een tribune met restaurant te voorzien. De oude sportterreinen bij de Buiten- rustbrug zullen- in een park worden ver anderd, waarin de kinderen een pracht van een speelvijver zullen vinden. Dan is er nog steeds het reeds in 1946 door de Haarlemse raad aanvaarde plan tot de aanleg van sportvelden tussen de Delftlaan en de spoorlijn naar Velsen. Hier zullen een hoofdveld met tribune, zes oefenvelden en enige tennisbanen komen. Ten Zuiden (jaarvan wordt het nieuwe openluchtbad gebouwd, dat de inrichting aan de Kleverlaan zal vervangen. Sintel- en Speedwaybaan Het ij sclubterrein zal in oude luister worden hersteld, maar bovendien zal er ten behoeve van de athletiek-beoefening een sintelbaan worden aangelegd. Er komt accomodatie voor zesduizend toeschou wers. Gezocht wordt naar een wijze van exploitatie, die de dure aanleg van de sin telbaan kan compenseren. Gedacht wordt aan het houden van speedway-wedstrijden. De mogelijkheid van motor-polowedstrij den wordt eveneens overwogen. 's Winters kunnen er ijshockeywedstrij- den worden gespeeld. In de verre toekomst - dat valt dus bui- ERRES en PHILIPS BETALING IN OVERLEG HAGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 tegenover de kerk TEL. 12762 (Adv.) Raadsverkiezingen te Haarlem Wij herinneren aan de raadsverkiezing- te Haarlem, die morgen, Woensdag, ge houden wordt. De stemburcaux zijn geopend van 8 tot 5 uur. Onmiddellijk nadat de stembureaux ge sloten zijn wordt begonnen met de telling. Wij hebben om zo spoedig mogelijk de uitslag bekend te kunnen maken, een ver- kiezingsdienst georganiseerd. Voor onze bureaux, Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37, kan men van ongeveer 6.30 uur af het verloop van de stemming volgen. Later op de avond worden op onze pu blicatiebord en ook mededelingen gedaan over de resultaten der verkiezingen in andere gemeenten des lands. Zoals men weet zijn reeds in verschillende gemeenten verkiezingen gehouden, maar in de meeste gemeenten heeft die toch Woensdag plaats. Ook worden de uitslagen gepubliceerd voor de ramen van de boekhandel J. M. de Wit, boekhandel, Bloemendaalseweg 123a, te Bloêmendaal en bij de sigarenhandelaar P. Schoen, Spaarnwouderstraat 97, Haar lem. Mej. J. B. Krijgsman te Bloemenöaal slaagde voor het doctoraal examen genees kunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Aan dezelfde universiteit slaagde voor het doctoraal examen Nederlands recht de heer H. A. Drielsma te Heemstede. 1 ten het Tienjarenplan - zal er tevens ten Zuiden van de Kleverlaan een ijsbaan worden aangelegd, die voor de jeugd ge reserveerd zal worden. Tenslotte is ook aan de watersportlief hebbers gedacht. De jachthaven aan de Jan Gijzenvaart wordt voltooid, doch daar deze practisch reeds vol is, zal een tweede haven aan de overzijde van het Noorder Buitenspaarne aan de Waarderweg worden gegraven. Verlichting van terreingebrek Al deze maatregelen zullen ertoe bijdra gen het grote gebrek aan sportvelden in Haarlem te verlichten. Hoewel de gemeentelijke velden thans reeds van zonsopgang tot zonsondergang intensief worden gebruikt door scholen, zo wel openbare als bijzondere, en door ver enigingen, kunnen vele voetbalclubs de toeloop van jeugdige sportbeoefenaren niet opnemen en moeten zij wachtlijsten aan leggen. De Jeugdcommissie van de Haar lemse Voetbalbond verdient grote waarde ring voor het werk, dat zij in dit verband verricht. Bovendien is het intensieve gebruik der velden zeer kostbaar: practisch moet elk terrein ieder jaar opnieuw wor den aangelegd. Na'een paar maanden spe len is het al weer kaal. Niemand zal de grote waarde van de sportbeoefening willen ontkennen. Daar om is het van zoveel belang dat reeds thans de besluiten genomen worden, waardoor het- in de toekomst mogelijk is de grote behoefte aan sportterreinen op allerlei ge bied te kunnen opvangen. Het asfalteren van de Schoterweg Nog niet bekend wanneer dit werk wordt uitgevoerd Openbare Werken is thans bezig' met het asfalteringswerk ten Noorden van het Sta tion. Ook dat werk hoopt men vlug achter elkaar af te werken. Daarbij moet evenwel een uitzondering gemaakt worden voor-de Schoterweg van de Joh. de Breukstraat tot het Soendaplein. Dït gedeelte valt namelijk onder het beheer van de Rijkswaterstaat. Er is reeds lang geleden overleg daarover met de Rijkswaterstaat gevoerd, maar er moet nog gewacht worden op de definitieve beslissing van de minister. Het gedeelte fussen de Joh. de Breukstraat en Kenne- merstraat heeft onder de tramrails reeds een betonbed. Dit is evenwel niet het geval op het deel van de Schoterweg tussen de Kennemerstraat en het Soendaplein. Daar liggen de rails in het zand, terwijl als pla veisel klinkers zijn gebruikt. Het ligt in de bedoeling de Schoterweg over de volle breedte te asfalteren, maar dit betekent, dat er dan ook een puinfundering moet worden gemaakt. Dit is een tijdrovend werk, maar het verkeer zal er gelukkig niet veel last van ondervinden, want de weg is zo breed, dat hij niet zal behoeven te worden afge sloten. H. E. Everard overleden In de ouderdom van 68 jaar is te Aerden- hout overleden de heer H. E. Everard, di recteur van de N.V. Maatschappij tot ex ploitatie der Cultuurondernemingen van E. Moorman, gevestigd te Heemstede. De maatschappij is in 1918 opgericht en van dat jaar af was de heer Everard directeur. Ook was hij gedelegeerde van de maat schappij „Tjoekir" te Heemstede, commis saris van de Cultuurmaatschappij- „Pagot- tan" te Overveen en van „Kali Djompo" te Haarlem. Op sociaal gebied heeft de over ledene gewerkt en van verscheidene Rooms Katholieke instellingen was hij bestuurs lid. Woensdag zullen in de R.K. kerk te Bentveld de uitvaartdiensten worden ge houden, waarna het stoffelijk overschot op het R.K. kerkhof aan het Soendaplein ter aarde zal worden besteld. School der K. troepen Tot besluit van de cursus der school voor K-troepen van de Ripperda-kazerne wordt Donderdag een sportdag gehouden en Vrij dag een ouderdag. Voor de wedstrijden hebben vele winkeliers uit de omgeving van de kazerne medewerking verleend, door hetbeschikbaar stellen van prijzen, waarvoor de militairen dankbaar zijn. De bedoeling van de ouderdag is ouders en verloofden van de cursisten kennis te la ten maken met de omgeving en inzicht te krijgen in de militaire kennis en geoefend heid, welke de leerlingen zich hebben eigen gemaakt. Vrijdagmorgen worden de monstraties op het terrein aan de Klever laan gehouden en voor de middaguren staat een demonstratie van een compagnies aan val in de omgeving van het Brouwerskolkje op het programma. Met een gezellige avond in het Krelagehuis wordt de dag besloten. Nog geen Gravestenenbrug Begroting voor 1949 is nog niet door Ged. Staten goed gekeurd Bij het vaststellen van de begroting voor 1949 heeft de raad van Haarlem gelden beschikbaar gesteld voor de bouw van een nieuwe Gravestenenbrug over het Spaarne. De plannen daarvoor liggen reeds lang bij Openbare Werken klaar. Er kan evenwel nog niet tot aanbesteding van het werk worden overgegaan, omdat Gedeputeerde Staten de begroting nog niet hebben goed gekeurd. Als de goedkeuring afkomt wordt de aanbesteding aangekondigd. E. F. Albrecht bestreed communistisch pamflet „De Partij van de Arbeid heeft er in deze verkiezingscampagne geen behoefte aan gehad veel aandacht te schenken aan andere partijen. Zij stond en staat voor het beleid, zoals dat door onze wethouders en raadsleden werd gevoerd en zij verde digt dat graag, met overtuiging en met trots". Aldus begon de heer E. F. Albrecht Maandagavond de toespraak, die hij tij dens een meeting van de Partij van de Arbeid op het binnenplein van de Haar lemse Stadsdoelen hield. De heer Albrecht ging in het bijzonder in op een pamflet van de communisten, dat, naar hij zei lijnrecht aansloot bij de coihmunistische uitlatingen van voor de oorlog, waarin de socialisten met voorliefde „sociaal-fascisten" werden genoemd. Spreker vond de vraag: „Hoe staan we tegenover de democratie?" alles beheersend, want „De mooiste woning en de dikste boterham zijn waardeloos wan neer die niet in vrijheid genoten kunnen worden". Na erop gewezen ie hebben, dat de com munisten sedert de bevrijding niets anders hebben gedaan dan onrustzaaiende acties ontketenen, analyseerde de heer Albrecht het genoemde vlugschrift, waarin een aan tal resultaten van het gemeentelijk beleid aan de activiteit van de heer Proper en de zijnen werden toegeschreven. Spreker had evenwel een reeks raadsverslagen bij de hand om aan te tonen, dat noch de fi nanciële gelijkstelling van het openbaar, het kleuteronderwijs, noch de uitbreiding der kinderbewaarplaatsen, noch de ver betering van het zwembad aan de Klever laan tot de verdienste van de communis tische lijstaanvoerder gerekend kunnen worden. Voor al deze zaken hadden socialistische raadsleden zich ingespannen, zoals deze ook de vermakelijkheidsbelasting hadden weten af te schaffen voor culturele vere nigingen. De communisten hadden voorts beweerd, dat het schoolgeld voor het Nij verheidsonderwijs was verhoogd, hetgeen nooit geschied was. Maar, zo zei de heer Albrecht, gelukkig voerden de communis ten één leus, waarmee wij het van harte eens'zijn: „Haarlemmers, doet zoals de ar beiders van Enschedé, Hengelo en Almelo deden": in al die plaatsen leed de C.P.N. namelijk grote verliezen. Niet alles kan ineens, zo besloot de heer Albrecht, maar wij willen bouwen, letter lijk en figuurlijk, om het volle leven voor de arbeiders toegankelijk te maken. „Wij zijn het vuur, want in ons gloeit het ideaal van de gerechtigheid, wij zijn de smeden van een nieuwe wereld." Mevrouw T. Kerkhoff-Pet luisterde de bijeenkomst met declamatie op. Na afloop werd een rondgang door de stad gemaakt. LIJST 5 Mr. E. A. J. Scheltema-Conradi (Adv.) De Dreef wordt morgen opengesteld voor het verkeer Hbt werk aan de Dreef te Haarlem is thans zover gevorderd, dat de weg mor gen, Woensdag, voor het verkeer kan wor den .opengesteld. De fietspaden zijn nog niet klaar, maar dat zal nu wel niet lang meer duren. De open kerkdeur Ter voorkoming van misverstand wijzen wij er op dat de Open-Kerkdeur- en de Alle-Dag-Kerk-Actie te Haarlem (zie ons vorig nummer) niet van de Protestantse kerken als zodanig uitgaat, maar wel van leden en predikanten van deze kerken. De kerkeraad der Broedergemeente heeft op verzoek van het comité zijn kerkgebouw daarvoor open gesteld. De extra-toewijzing van 6400 woningen Nog geen verdeling van de 1000 die Noordholland krijgt In ons nummer van 31 Mei j.l. deelden wij mede dat de Minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting besloten had het bouwvolume voor ons land voor 1949 met 6400 woningen te verhogen. Daarvan krijgt Noordholland er 1000. Die extra toewijzing aan de gemeenten moet verdeeld worden door het college van Gedeputeerde Staten. Wij vernemen dat voorlopig nog niet te zeggen is hoeveel Haarlem en de overige gemeenten daar van krijgen, omdat Ged. Staten tot heden alleen de mededeling uit de courant ver nomen hebben. Indien het officiële bericht uit Den Haag aankomt moet eerst nog het advies van een commissie voor de verde ling van het bouwvolume ingewonnen wor den en pas als dat binnen is, kunnen Ged. Staten een beslissing nemen. Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga 75 jaar Dinsdag 27 Juni hoofit prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga te Bloemen- daal zijn vijf en zeventigste verjaardag te vieren. Dan is hij tevens vijf en twintig jaar bijzonder hoogleraar aan de Utrechtse Universiteit. De aanstaande jarige, die in 's-Graven- hage geboren is, bezocht de lagere school in Niehove en het gymnasium te Sneek. Daarna studeerde hij theologie in Leiden en zette zijn studie voort in München en Berlijn. In 1901 promoveerde hij aan de Universiteit in Leiden op een proefschrift, getiteld „Oud-Christelijke verhalen". Op 10 Maart 1901 aanvaardde dr. Van den Bergh van Eysinga het predikambt in Oss, vertrok in 1911 naar Helmond en 10 Januari 1915 naar Santpoort. Deze ge meente diende hij tot 1936, toen hij be noemd werd tot hoogleraar aan de Am sterdamse Universiteit. In 1924 werd prof. dr. Van den Bergh van Eysinga vanwege het Haags Genoot schap tot verdediging van de Christelijke godsdienst benoemd tot bijzonder hoog leraar aan de Universiteit te Utrecht. Bij het bereiken van zijn zeventigste verjaardag moest prof. dr. Van den Bergh van Eysinga het professoraat in Amster dam neerleggen. Zijn verdiensten op wetenschappelijk gebied zijn vele. Hij behoorde tot de op richters van de Internationale school voor wijsbegeerte te Amersfoort en maakte deel uit van de redactie van het Nieuw Theolo gisch tijdschrift en van het Tijdschrift voor Wijsbegeerte. In het tweewekelijks blad „Zwingli", waarvan "prof. dr. Van den Bergh van Eysinga medewerker is, lezen wij, dat de aanstaande jarige jarenlang zijn hoog leraarsambt verbonden heeft gehad met zijn ambt als predikant. Jarenlang is hij redacteur geweest van het Nieuw Theolo gisch Tijdschrift, dat hij, toen het blad niet meer verscheen, voortzette met zijn „Theo logische Studiën", een serie geschriften, waar nog steeds aan worden toegevoegd. Bovendien is een schat van boeken van zijn hand afkomstig, voornamelijk op Nieuw Testamentisch gebied, die op één na, n.l. „Inleiding tot de Oud-Christelijke Letter kunde", zijn uitverkocht. Momenteel is de jubilaris bezig met 'n biographie, waarvoor hij de boeken uit alle delen des lands moet halen. Groot is ook de betekenis van prof. Van den Bergh van Eysinga geweest voor de verbreiding van de denkbeelden van de wijsgeer Hegel. Prof. dr. Van den 'Bergh van Eysinga zal Dinsdag 27 Juni om drie uur in de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam een receptie houden. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 20 Juni 1949 BEVALLEN van een zoon: 18 Juni, S. W. SpanjaardOffenbroich: W. A. Huizingvan Zanten: I. J. J. van der Veldtvan Emmerik: J. J. de ZaaijerLaget; A. A. Spoorvan der Wateren: J. T. WeberBijl; 19 Juni, M. SchuitemakerPrah; M. Bornde Zwart; M. M. Verkerkde Hollander; C. J. Kokkel- okrenvan Kampen. BEVALLEN van een dochter: 16 Juni, V. L. BlankevoortUriot; 19 Juni, A. J. M, Kors Schaafsma; M. van DijkSmit; P. A. Monté —van Aggelen; M. J. Coendersvan Melsen; M. C. KoningMoison; J. Coenede Groot; C. J. de Gierde Heer; 20 Juni J. Schoorl Florisson; M. P. Visser—Jonk; J, M, van LooijWaleveld; P. van den BergOut. OVERLEDEN: 17 Juni, T. T. Beenen, 17 j., Slagerspoort; A. H. Montauban, 63 j.. Ged. Oude Gracht, Welke wegen worden in 1950 gemaakt? Voor Haarlem is een groter volume aan toewijzingen te verwachten Elk jaar krijgen de gemeentebesturen van de Wederopbouw een volume toege wezen voor de uitvoering van openbare werken. Dit staat in verband met de be schikbare materialen en werkkrachten. Over het volume voor 1950 zijn reeds besprekingen gevoerd tussen de gemeente besturen ei? het college van Gedeputeerde Staten van Noordholland. Hoeveel Haar lem krijgt toegewezen is nog niet zeker, maar wel kan worden aangenomen, dat het volume hoger zal zijn dan voor 1949. Niet alleen dat de materialen-positie ver beterd is, maar er zijn ook meer arbeids krachten in^deze omgeving beschikbaar. Maar al wordt het bouwvolume voor openbare werken groter, dan wil dit nog niet zeggen, dat er ook mee» werken zul len worden uitgevoerd, want dit hangt ook af van de financiële positie der ge meente. Voor 1949 kon niet op de begroting ge bracht worden de aanleg van de weg die aansluiting moet geven van de Buiten- rustbrug over het Zuider Buitenspaarne en de Provinciale weg naar Schiphol. Ge hoopt wordt dat het mogelijk zal zijn dit werk in 1950 uit te voeren. Hetzelfde kan gezegd worden van de bouw van de nieuwe brug over het Noor der Buitenspaarne nabij de Kloppersingel en de daarbij behorende verbetering van de Oudeweg, waardoor een betere toe gangsweg verkregen zal worden voor het haven- en industrieterrein in de Waarder- polder. Wel is door de gemeenteraad on langs op voorstel van B. en W.' besloten tot het instellen van een commissie, die een onderzoek zal instellen naar de econo mische verwachtingen van het haven- en industrieterrein, maar dit wil nog niet zeg gen, dat met het uitvoeren'van die open bare werken gewacht zal worden tot de commissie met haar werk gereed is. om dat gemeend wordt dat die wei-ken in.elk geval voor uitvoering in aanmerking komen. Het industrie-terrein in de Waarderpoldcr Enige tijd geleden deden wij mededeling over wensen van de industriëlen in de. Waarderpolder. Thans vernemen wij dat de gemeente begonnen is met het brengen van water en gas naar dit terrein. Electriciteit was er reeds. Wij kregen de indruk dat er blijkbaar niet veel kans is dat de weg door de Waar derpolder ingrijpend verbeterd zal wor den, omdat in de toekomst het \vegenplai? daar gewijzigd zal worden. Wel is het mo gelijk dat enige kleine verbeteringen het volgend jaar zullen worden uitgevoerd, in het bijzonder wat de aansluiting op de Oudeweg betreft. Sportveld voor „Sancta Maria" achter „Eindenhout" De bewoners van de Zuidzijde van de Eindenhoutstraat hebben zich de laatste weken reeds angstig afgevraagd of hun fraaie uitzicht op de landouwen langs de Leidsevaart binnenkort door de steenmassa van een groot gebouw zou worden bedor ven. Immers, het weiland achter „Eindenhout" wordt aan de kant van de vaart met be hulp van baggermolens opgespoten. Hier komt echter het sportveld van het R.K. meisjeslyceum „Sancta Maria". Het lyceum zelf, thans nog aan de Dreef gevestigd, komt mettertijd ter hoogte van de Van Hogendorpstraat en wordt zodanig geplaatst, dat het panorama over de Leidsevaart ongerept blijft. Dit alles maakt deel uit van het uitbreidingsplan ..Zuid- West", dat enige tijd geleden in de Haar lemse raad is aangenomen, waarin de be stemming van het Haarlemse gebied ten Zuiden van de Eindenhoutstraat is vast gelegd. Een R.K. Huishoudschool komt op het bollenveld van de firma Van Tubergen, evenals het Coornhertlyceum. Deze scho len zullen ook in hun onmiddellijke' om geving van sportterreinen worden voor zien. Het landgoed „Eindenhout" (Huis met de beelden) is, zoals men weet door het R.K. meisjeslyceum „Sancta Maria" aan gekocht. Het Noordelijk en Zuidelijk gedeelte van dit gebied zal in de toekomst gescheiden worden door de nieuwe verkeersweg naar Zandvoort. SCHEEPVAART Alcyone. 21 Juni van Rotterdam te Balti more Alkaid, AmsterdamKaapstad 20 Juni te Luderitzbaai Axeldijk. RotterdamCuba 20 Juni van Antwerpen. Boschfontein. Am sterdamBeira 20 Juni van Southampton Eemland. AmsterdamBuenos Aires 21 Juni te Santos. Gaaslerkerk. BeiraAmsterdam 21 Juni te Suez. Kedoe, JavaRotterdam pass. 20 Juni Kaap Bon. Langkoeas. Rotterdam Java pass. 20 Juni Finisterre. Marken, Ma kassarRotterdam pass. 20 Juni Finisterre. Alnati, 22 Juni van Buenos Aires te Rotter dam verwacht. Arendskerk. SydneyRotter dam pass. 20 Juni Ouessant. Drente, Rotter damMakassar pass. 20 Juni Suez. Leuve- kerk, RotterdamCalcutta 20 Juni ie Genua Luttc-rkerk. 20 Juni van Dubai naar Muscat Madoera. Amsterdam.Java 20 Juni van Gi braltar. Mariekerk, ColomboRotterdam 21 Juni te Antwerpen Meerkerk. 20 Juni van Shanghai naar Yokohama. Molenkerk, Japan —Rotterdam 20 Juni van Singapore. Helena. CubaRotterdam pass. 20 Juni Lands End Nigerstroom. 20 Juni van Lobito te Novore- dondo. Pr. Willem 5. 20 Juni van Montreal te Le Havre. Ranökerk. 21 Juni van East London te Port Elisabeth. Rempang. Am sterdam—Java 21 Juni te Colombo. Slamat, JavaRotterdam 20 Juni van Port Swetten- ham. Waterland, Amsterdam—Buenos Aires pass. 20 Juni Ouessant. Autotocht voor Ouden van Dagen Er zijn nog te weinig auto's Het Haarlemse Comité voor de autotocht voor ouden van dagen heeft in ons blad van 7 Juni een beroep gedaan op autobe zitters om op 28 Juni aan ouden van dagen uit enkele inrichtingen een prettige middag te bezorgen. Het doel van de tocht is Ham- dorf in Laren. Men stelt zijn auto en zijn tijd van één uur 's middags tot plm. zes uur 's avonds beschikbaar en bereidt daar mede anderen een groot en voor hen zeld zaam feest. Helaas heeft het Con®ité op deze oproep nog te weinig gunstige antwoorden ont vangen om de tocht door te kiyinen laten gaan. Dat zou jammer zijn. Zij die alsnog bereid zijn zich met hun auto die middag ter beschikking te stellen kunnen ziah telefonisch of schriftelijk aanmelden bij de secretaris van het Comité, de heer R. W. P. Peereboom, Grote Houstraat 93, tele foon 15054. Doch ook de offervaardigheid voor deze feestdag blijkt dit jaar niet zo groot te zijn als andere jaren. Er is geld nodig om aan de 250 oude mensen die worden genodigd een versnapering aan te bieden. Zij, die geen auto beschikbaar kunnen stellen maar wel een geldelijke bijdrage kunnen geven, worden dringend verzocht een bedrag te doen toekomen aan de penningmeester van het Comité, de heer A. M. Duytshoff, Ver-. spronckweg 19, Haarlem, gironummer 20365. Eerste verantwoording ingekomen gif ten: P. ƒ2.50, L. 2.50, P. 2.50, T. 2.50; D. 2.50, d. G. 2.50, B. 1,1,„Spaarpot Guus" 0.75, D. 10,—, v. S 2.50, C. 2.50, H. 10—Fr. H. Th. 20,—. B. 20,—. P. 20,—, v. d. P. 2.50, v. D. 2.50, v. L. 10,Firma O. 25,—. Examens Op het Stedelijk Gymnasium werd het einddiploma B nog uitgereikt aan mejuffrouw Thea Elisabeth de Graaf. Voor het toelatingsexamen der eerste klasse van het a.s. cursusjaar slaagden: Annebella E. van den Arend. Hanna Al- bracht, Hendrik Behrendt. Hugo Bijvanck, Johanna M. Dalhuysen, Marianne L. Dinge- mans, Kees van Dulleman, Nine Dijkhuis, Wolterus E. J. Feenstra. Jan R. Floor, Rita W. Gorter, Joan M. Heering, John H. J Hoog, Constance W. HulseWé, Louise J. Ingen Housz, Fredérik A. R. A. van Ittersum, Frans M. Jaeger, Els Jesse, Catharina A. de Jong, Pieter Koeze, Lies Kruger, Cécile M. H. La- pré, Peter P. van Lelyveld, Frits van der Lijn, Robert Moerbeek, Claudk e W. W. Royaards. Pieternella J. Rühl, Yvonne Sam- plonius, Elisabeth L. van Schieveen, Marijke Schotanus, Donald B. Tjaden. Johannes Wam- steker, Josepha J. Wesseldijk. waarvan drie leerlingen voorwaardelijk worden toe gelaten. Voor het eindexamen H.B.S. B van het Lorentz Lyceum slaagden de volgende leer lingen: René Bauwens, Max Cremer. Frits Honig. Geert Hovenkamp. Herman Huynink, Marius Kossen. Charles Matthijssen. Hans Abspoel, Nellij Bergman. Teun v. d. Boon. Kees Dekker, Han. v. Haarlem, Albert Hil- vers. Max Hoeke. Wim Halsema, Jan Noy, Piet Onnekes. Kees Rab. Dick de Reus. Hans Rudolphy. Jan Smal. Hans Thierry. Jan Tuyten. Harry Zeilmaker. Afgewezen: 8 candidaten. Verlengd exa men: 2 candidaten. De examens worden voortgezet. Voor het eindexamen aan de H.B.S.-A te Haarlem slaagden: De dames: C. van Heelsbergen. A. M. van Poelgeest. J. P. C. van Altena. A. M. A. Paar- dehaar. J. Pompe. J. J. Pietersen, W. E. S. Poortman. J. A. Raap, E. Bijlsma, W. Joustra, L Saeys, L. Pauletta, W. Lenaarts, H. Hof, T. van Goor, C. Velthoek. De heren: D. Easton Wing. C. G. W. M. van Hoogstraten, H. S. van der Brug. J. C. Pilaar, J. J. P. van Deenen, S. L. Dikker. D. A. Meu- lenberg, G. Winkler. B. Roelofs. J. Jonker. J. de Jonge. H. R. van Meekeren, J. G. W. Brandligt. K. J. Kan, H. Groen, H. Leyer. T. Oortman Gerlings, E. Frowein, A. Meerwaldt, J Noordberg. W. Elling. J. ten Wolde, S. Göransson, W. Meeuwisse, R. Tio. J. Knötschke. H Fens. B. van de Haar. S. de Vries. J. Eshuis. Th. Braaksma. K. Mailand, B. Companjen, R. Noordberg. H. van Walsem, J. Dekker, R. Schreuder, E. Wolff. Afgewezen 6 candidaten. De examens wor den voortgezet. Christelijk Lyceum Voor het eindexamen afdeling Gymnasium zijn aan het Christelijk Lyceum te Haarlem geslaagd: voor diploma A: de dames M. S. Crolla, R. de Koomen, A. C. Olivier en de heren W. A. van Deth. A. A. Klapwijk. E. Leeflang, D, Lijnzaad, G. Kikkers, J. Schip per, J. D. W. Veltkamp. Geslaagd voor-diploma B> de dames A. W. Bosman, A. M. C. Uittenbosch en de heren J. Rethmeier. H. B. Schreuder, H. J, van der Schroeff, P. A. E. Sillevis Smitt. Kinderpostzegels Ned. Antillen Ten postkantore te Haarlem zijn de kin derzegels 1948. uitgegeven door de Ned. An tillen, weder in beperkte mate verkrijgbaar. Voor Dhilatelisten is een loket geopend 's middags op de 2e en 4e Woensdag van de maand. Afhalen distributiebescheiden Woensdag 22 Juni zal in de Vleeshal te Haarlem gelegenheid bestaan tot het afhalen van distributiebescheiden door hen. die ze nog niet in ontvangst hebben genomen. WOENSDAG ONTSCHEPING VAN DE ..ORANJE" De ontscheping van het ms. ..Oranje" zal Woensdagmiddag om twee uur aan de .lavakade te Amsterdam bij de Mii „Neder land" beginnen. Agenda voor Haarlem DINSDAG 21 JUNI Grote Kerk: Orgelconcert. 8 uur. Rem brandt: ..Huwelijk in de schaduw". 18 j.. 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: ..Passagiers in de nacht". 18 j.. 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: ..Schaduw over het huis". 13 j.. 2,00. 4.15. 7.00 en 9.15 uur. City: „Till we meet again", 14 j„ 2.15. 4 30. 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Saigon". 18 j.. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. k WOENSDAG 22 JUNI Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. b Afscheid van het Detachement Midden Java, dat uit Semarang vertrok voor demobili satie. De soldaten wachten gepakt en gezakt op de kade tot het ogenblikwaarop hun naam wordt afgeroepen en zy aan boord kunnen gaan.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 5