K.L.M.-C©nste!lation Roermond bij Bari in zee gestort Bergen Rampzalig einde van thuisvlucht: 33 doden De slachtoffers van de Roermond 63e Jaargang Nö. 19276 TT" *1 11 1 Vrijdag 24 Juni 1949 Bureaux: Grote Houtstraat 93, Teleloon Adver- ^"Vj* ^**0" ^1 I 1 é^W S^N I ^^1 Uitgaue van de Grafische Bedrijven Damiate tenties en Administratie 10724, 14825. Redactie: 9 H I H 8 Sa M I 111 I M I 19 11 111 11 1 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen, 10600. Directeur-Hoofdredacteur: 15054. Bijkant. S V JL V JÈ 1 I V. 1 1 I i9 aJ Abonnementsprijs per week 33 cent. per kwartaal Haarlem-Noord.-Soendaplein 37, Telefoon 12230. ^^1 ƒ4,25. Franco per post ƒ4,75. Postgiro 273107. Drukkerij Z.B. Spaarne 12. Telefoon 12713, 10132. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie. Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom £31 <9pCCtijtC $)aatleit1S$C COUtatlt (2ftmO l6?6) Directeuren: P. W. Peereboom en Ph. A. Mees ALS GE VAN EEN ^DUINTOP in het natuur-reservaat naar omlaag kijkt, lijkt het dorp helemaal verborgen onder zijn weelderige bosschages. Ge hebt als vacan- tieganger. dat duin beklommen en hijgt lichtelijk; de naam Bergen rechtvaardigt zich, al moest die jonge Zwitser uit Genève er verleden zomer om lachen. Niet iedere berg kan een Mbnt Blanc zijn. Uit de bos schages giert een stoomfluit met een wat smartelijke uithaal. Even later klinken gebel en haastig metalig rumoer. „Bello", denk ik, want zo noemen ze het vervoer middel dat officieel een tram maar in wer kelijkheid een treintje is. Het bestaat veer tig jaar en „De Duinstreek" heeft er een kolommen-lang stuk over. Het blad heeft de voor-vorige burgemeester erover ge ïnterviewd; die is na achtendertig jaren van wijs beleid zesentwintig jaar geleden afgetreden en toen hebben ze een mooie stenen herinneringsbank aan hem gewijd bij de Hertenkamp. Eigenlijk niet aan hem, maar aan zijn burgemeesterschap. Hemzelf vergeet men zeker niet: hij is er nog steeds. Het gaat hem goed, zeggen ze in zijn dorp en ik vestig er hun aandacht op dat de letters van zijn naam in de herinnerings bank erg zijn uitgesleten: haast onleesbaar geworden. Dat zijn van die dingen die alleen zo'n vacantieganger ziet. Zij zullen er wat aan doen, en ik zie nu ook hoe gezond het leven in hun dorp is. Men overleeft er zelfs zijn herinneringsbank. Zet dat in uw krant, zeggen ze mij. Bello tingelt en giert sinds veertig jaar. Zijn voorganger was bescheidener. Die be stond uit twee lorries, elk met een paard ervoor. Ze reden op enkelspoor en ont moetten elkaar halverwege tassen Bergen- aan-Zee en Bergen-Binnen. Dan verwis selden de passagiers van lorry en wer den de paarden omgespannen. Heel een voudig. Men had geen wissels nodig. Daar heeft de oud-burgemeester in dat inter view aan herinnerd en ge kunt U wel voorstellen met hoeveel protest het toen malige Bergen die lorries zag verdwijnen en moderne Bello zijn intrede doen. Ook Kolles en Wokke moeten het hoofd ge schud hebben. Zij waren de conducteurs van de lorries. Maar nu zijn er, die Bello weg willen hebben. Ze willen zijn eigen baan in een mooie autoweg veranderen en hem door zacht snorrende bussen vervangen. Geen rook en smook meer, geen klagend-uit- halende stoomfluit. Nooit! zeggen anderen. Of hij lelijk is of niet, lawaaiig of niet, hij hoort bij ons. Ook al noemt-men hem de slang in het paradijs. En zij willen Bello voor immer behouden. Ge kunt daar als stedeling om lachen, om zo'n dorps dispuut, maar in steden is het ook wel eens lastig gebleken, het verkeer te moderni seren. Ook aïs het bussen gold. Nu dan. In een partij-program voor Bergens gemeen teraadsverkiezing lees ik: Behoud van de tram. Het is heus een vooruitstrevende partij, die deze leus in haar vaandel voert. Ook het schoonste dorp kent zijn menings verschillen. Daar weten de zomergasten zo niet van. Die hebben zich onttrokken aan de onrust van hun steden en het ge jaag van hun arbeid en denken dat in zo'n dorp-alle mensen liet over alles eens moeten zijn, tot de schilders en de pottenbakkers, de beeld houwers en de musici en de litteratoren toe. De zomergasten huizen in pensions: die heten Domo Mario, Wianda, Francisca, Marco, Vesta, Constantia, Centiana, Beata hetgeen allemaal Italiaans klinkt maar toch ook The Barrow, Happy Days, Tony, Tommy en zelfs Marijke, d'Instuif, 't Zonneke, Zonnehof en Edu'r' Wij blijven een veeltalig volk. Ge kunt gastvrijheid zoeken in de Bergeneer en u afvragen wat dat is: de eer van Bergen of een heer in Bergen of zomaar de bewoner van Bergen in 't algemeen. Ik heb het nog niet ontdekt. Er is een vliegveld. Dat tvordt niet meer gebruikt en zijn opstallen zien er bouw vallig uit, in tegenstelling met het kleurige, welverzorgde dorp in zijn belommerde kleine straten en lanen. Maar de Marine heeft er het oog op laten vallen en wil het in gebruik nemen, het paradijs belagend met voortdurend zwaar motorgeronk boven zijn vredige dreven. Het heeft veertig jaar geleden Bello aanvaard en zich zelfs met hem verzoend. Maar dit is te erg. Ik vind het ook te erg. Er komen juist vijf lepelaars voorbijdie drijven in escadrille over het dorp. De haas, die mijns gastheers buurman is, komt uit het struikgewas ach ter zijn tuin te voorschijn, gevolgd door zijn vrouw. Het paar wandelt onbezorgd het weiland in en knipoogt even belang stellend naar een paar voorbijfietsende jongens. Wil minister Schokking zulk een oord, zulk een vrede, gaan verstoren door er zijn bliksemsnelle luchtmonsters boven te laten starten en dalentelkens vlak erover heen? „Ge moet hem hier eens te logeren vragen", zeg ik tot de Bergeneeren, „dan zal hij er wel van afzien. Hij heeft veel gevoel voor humor en hij zal uw hazen en Iepelaars niet willen hinderen; misschien zelfs u niet." Zij knopen dat idee in hun oor. U ziet het: men is ook in zo'n schoon dorp niet zonder zorgen. Zelfs in Goede reede moet dat zo zijn. Ik haal dat er in eens bij, omdat onder de verkiezings uitslagen, die ik in Bergense vacantie-sfeer traag lees, dit bericht mij treft: Goedereede: Aantal stemmen 653 (632.) Onafhankelij- ken 653 (632). Zetels 7 (7). Hebt ge ooit van zulk een voortgezette eenstemmigheid gehoord? Toch zullen die onafhankelijken morgen van mening verschillen over hun tram, of hun woningbouw, of hun dorps pomp en zij zijn ook niet onafhankelijk van ministers van oorlog en marine, om te zwijgen van die van financiën. Gaat u maar eens in Bergen kijken, als u dat zo eens schikt. Het ziet u graag ko men, dat begrijpt u wel. Ook aan zee. De Bergense Bad-, Duin- en Boschbode staat daar vol van. Een gelukkig blad: het houdt zich alleen met zulke prettige dingen bezig. Temidden van ontstellende gebeurtenissen, min of meer-mislukkende conferenties. Oost en West, onverzoenlijke ideologieën en zo meer moet ik dat op deze plaats af en toe ook doen. R. P. Gouden ring in een schelp Een 13-jarig meisje uit Schiedam was op het strand van Hoek van Holland schel pen aan het zoeken. Zij vond een gesloten schelp, maakte die open en vond een wit- gouden ringetje, bezet met een brilliant. De politie te Hoek van Holland is van de Vondst in kennis gesteld. Ontploffing aart boord Na uren van martelende onzekerheid kwam gistermiddag het definitieve bericht dat de machine die om ongeveer 10 uur 's ochtends bij Bari (aan de Oostkust van Zuicl- Italië) in zee was gestort, inderdaad de KLM-Constelfation „Roermond" (PH-TER) van de Indië-route was. Drie en dertig mensen vonden bij deze ramp de dood. Het toestel stond onder commando van de 30-jarige gezagvoerder J. C. Plesman, de zoon van de directeur der KLM. Ooggetuigen vertelden later, dat zij omstreeks 10 uur hel toestel rustig in het zonlicht door het luchtruim zagen glijden. Plotseling scheen het in moeilijkheden te verkeren» Het vliegtuig gleed af, het roer brak en vlammen sloegen ineens naar alle kanten uit de machine. De reusachtige Constellation sloeg in de lucht tweemaal over de kop en stortte toen van een hoogte van 500 meter in zee, op ongeveer anderhalve kilometer van de kust. Het toestel verdween in een geweldige fontein van opspuitend water en zonk onmiddellijk. Vissers, die in de nabijheid voeren, spoedden zich terstond naar de plaats van het 'ongeluk, maar zij konden niets anders meer uit richten dan 23 lijken die op zee dreven, aan boord te nemen. Het wrak van de „Roer mond" lag dertig meter onder water. Zwijgend keken de inwoners van Bari toe, toen de stoffelijke overschotten op geïmproviseerde brancards aan land gebracht werden. Ware het niet dat gezagvoerder Plesman er in was geslaagd zijn brandende machine over de huizen van de stad nog naar zee te manoeuvreren, de ramp zou nog groter geweest zijn. Nu kon hij nog vermijden dat de Constellation op de haven wijk van Bari, waar het krioelt van de mensen, neerstortte. serie Constellations die de KLM in gebruik M&rtClCndC nam. Deze toestellen behoorden tot een zwaarder type dan die van de eerste serie. De Roermond was het toestel dat de groep UXiliCrvc;! ncivt Amerikaanse journalisten, die momenteel een rondreis door Indonesië maken, had weggebracht. PH/TER vertrok 21 Juni uit Batavia voor een zogenaamde „verdubbe- lingsvlucht" naar Amsterdam, een extra- vlucht dus. Het toestel had Cairo 's och tends om 5.08 uur GMT verlaten. Toen 's middags om half twee uit de Italiaanse havenstad Bari een Reuter- bericht binnenkwam, volgens hetwelk bij Bari een 4-motorige machine in zee ge stort zou zijn, rees reeds direct het ver moeden dat dit de Roermond zou kunnen zijn, die zich op dat tijdstip op weg uit Batavia naar Amsterdam bij deze plaats moest bevinden. Nochtans lieten berichten die in snelle opeenvolging binnenkwamen, eerst nog twijfel bestaan over de vraag of dit inderdaad een Nederlandse machine was. Deze twijfel werd echter grotendeels weggenomen toen de Roermond die om kwart voor drie op Schiphol had moeten arriveren, niet binnenkwam". En toen het ook onmogelijk bleek met het toestel in verbinding te komen, was er reden om het. ergste aan te -nemen. Met iedere mi nuut dat het toestel wegbleef, steeg dit vermoeden en men stelde de wachtende familie-leden van bemanning en passagiers die naar Schipholwaren gekomen om de inzittenden af te lialen, op de hoogte van het feit dat bij Bari een machine was neergestort en dat dit waarschijnlijk de Roermond zou zijn. Het zou tot vier uur duren voor dat het laatste sprankje hoop moest worden weggenomen door de defi nitieve mededeling dat deze waarschijn lijkheid tot ontstellende zekerheid was ge worden. - s Zekerheid. De KLM maakte toen officieel bekend: Hedenmorgen om tien uur is het Constellation-toestel van de KLM PH/TER komende uit Indonesië op de route tussen Cairo en Amsterdam na bij Bari verongelukt en in zee gestort. De oorzaak van- de ramp is tot dusver onbekend. Aangenomen mag worden, dat er geen overlevenden zijn. De bergingswerkzaamheden zijn aan de gang. Later werd aan de wachtende familie leden medegedeeld, dat bij het naderen van de Italiaanse kust op 5000 meter hoog te zich aan boord van het vliegtuig een ont ploffing had voorgedaan. Het toestel is terstond daarna bij de kust in zee gestort de inzittenden kwamen allen om het leven. Onder de wachtenden op het vliegveld bevonden zich ook dr. en mevrouw Ples man, die thans hun tweede zoon hebben verloren. De oudste zoon van de directeur van de KLM, die al zovele van zijn vrien den en medewerkers aan de luchtvaart verloor, - sneuvelde in 1944. toen hij met een Spitfire boven Frankrijk werd neer geschoten. De derde zoon van dr. Plesman vertegenwoordiger bij de KLM in Milaan. De heer en mevrouw Plesman vernamen het bericht van de ramp in Enschede. Zij vertrokken onmiddellijk per auto naar Schiphol. De Roermond behoorde tot de tweede Laatste bericht. Het laatste bericht van de Roermond werd om 10.25 (Nederlandse tijd) door het luchtvaartstation van Rome ontvangen. Uit deze boodschap die ook door het Rijks radiostation van Amsterdam werd opge vangen, bleek dat alles volkomen normaal was. Het vliegtuig bevond zich op zijn ge wone route op 5000 meter hoogte in goed weer op ongeveer e^n half uur vliegen van de plaats van de ramp. Zoals gebrui kelijk was er te Cairo een „slip-beman ning" aan boord gekomen. Deze had de plaats ingenomen van de bemanning die het toestel van Mauritius af gevlogen had. Experts naar Bari. Om 5 uur vertrok met het KLM-vlieg- tuig Edam een groep experts naar Bari, Behalve de gezagvoerder Malouin, hoofd operations" KLM, de heer J. J. van Bal- Of PLAATS VAN L kom, secretaris vliegdiepst KLM, mt. A. C. Kooreman hoofd materiaaldienst KLM, de heer H. J. W. van der Meulen, flight ope rations officer KLM, de heer J. Edwards en de heer P. M. van Dam van de KLM- lijndienst, dr. K. M. Slotboom en de heer Ebes van de medische dienst KLM, bevin den zich tevens aan boord de heren Kam- minga, Schipper, Van der Wal en Goossen, allen van de Rijksluchtvaartdienst. Een woordvoerder van de Lockheed- fabrieken waar de Constellations worden gebouwd, verklaarde gisteravond dat men denkt aan de mogelij kheid dat de ramp veroorzaakt is door het exploderen van één of ander voorwerp in de bagage van één der passagiers. Hij baseerde deze theorie mede op het feit dat de gezagvoerder met zijn toestel zich'hoog genoeg bevond om melding te kunnen maken van elke andere oorzaak van de ramp. Hij wees ook op het laatste bericht van de Roermond waarin werd gezegd dat alles normaal was. De secretaris-generaal van de KLM, Kooreman, heeft aan een correspondent van Reuter verklaard, dat de suggestie van de Lockheed-fabrieken, dat er zich ont plofbare stoffen aan boord van de veronge lukte „Roermond" bevonden zouden heb ben, „fantastisch" was. De Italiaanse politie is gisteravond be gonnen met een onderzoek van de zeer zwaar verminkte lijken van de slachtof fers. Uit zee opgeviste bagage en kleren van de slachtoffers werden nauwkeurig nagegaan, doch er hebben tot dusverre nog weinig volkomen zekere identificaties plaats gehad. Eén van deze was die van het stof felijk overschot van gezagvoerder Plesman. Het wordt als bijna zeker beschouwd dat de nog niet geborgen lichamen nog met de riemen aan de zitplaatsen gebonden zijn. Twee sleepboten van de Italiaanse marine en een drijvende kraan bevinden zich in de omgeving van de plaats, waar het toestel zonk. Indien het weer beter wordt zou men hedenmorgen een poging doen om het wrak te lichten. Alle tot dusver geborgen lijken waren slechts gedeeltelijk gekleed en op geen van hen werden schoenen aangetroffen. Dit feit heeft de mening post doen vatten dat gezagvoerder Plesman toen de machine zijn val begon, opdracht heeft gegeven het toestel te verlaten. Op Schiphol waar een zeer gedrukte stemming heerste, circuleerden gisteren geruchten als zouden de Constellation- machines uit de dienst worden genomen, tot de oorzaak van het ongeluk is vastge steld. ANP heeft hiervan noch een bevesti ging noch een tegenspraak kunnen krijgen. Het woord is aan Napoleon: Bij onbeantwoorde liefde ligt de grootste overwinning, die men be- halen kan, in de vlucht. Snoep in Engeland weer op de bon? Volgens berichten in de Engelse pers-is het vrijwel zeker, dat versnaperingen nog voor de aanstaande Augustus-vacantie in Engeland weer op de bon zullen gaan, wan» neer er geen verbetering komt in de be voorrading. Zeven weken geleden is da rantsoenering van versnaperingen in Enge land afgeschaft, doch reeds spoedig daarnd ontstond er een algemeen tekort aan deze artikelen. ZEEPOST NAAR INDONESIë. Met het m.s. „Willem Ruys", dat 28 Juni van Rotterdam naar Indonesië vertrekt, kan zeepost worden verzonden, mits deze uiterlijk 25 Juni is gepost. De volgende passagiers kwamen om het leven: de heer M. S. Roos, mevrouw Roos en kind; de heer W. van Hasselt, mevrouw Van Hasselt en kind; de heer W. J. Vcfti Dort, mevrouw Van Dort en kind; de heer dr. ir. A. G. A. Idenburg, mevrouw H. Es sex" en twee kinderen; mevrouw J. C. C. Meelhuyzen; de heer S. C. van 't Hof en echtgenote: de heer F. Dikkers (allen Ne- dexiandex"s). De heer- Mohammed Mustafa Ahmed; de heer Mahmud Ibrahim Albaki; de heer Taha Ahmed Eltauchi; de heer Mohammed Ghasi en de heer Mohammed Abdellatich Mohassam Bey. (De laatste vijf zijn 'Egyptenaren, die in Caïro aan boord waren gekomen. Dè heer Abraham Gerrit Adrianus Iden burg werd geboren in Utrecht op 11 Octo ber 1904. Hij studeerde aan de H.B.S. en later aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen, waar hij het diploma landbouw kundig ingenieur behaalde en later doctor in de landbouwkunde werd. Hij was enige tijd verbonden aan het bodemkundig insti tuut-van het algemeen proefstation voor de landbouw in Buitenzorg. Van 1940 tot 1945 was hij inspecteur bij het ministerie voor Sociale Zaken in Den Haag en van 1945 tot 1946 was hij chef organisatie en propaganda bij het Rode Kruis in Utrecht. Op 1 Augustus trad hij in dienst bij de K.L.M. bij de afdeling personeelszaken, waarvoor hij de laatste tijd inspectiereizen maakte langs de buitenlandse stations. De heer Idenburg was gehuwd en was vader van vier kinderen. De heer F. G. Dikkers uit Delden werd op 4 Augustus 1886 in Meppel geboren. Omstreeks zijn twintigste jaar vertrok hij De omgekomen bemanning; bovenste rij van links naar rechts: J. Corn. Plesmangezagvoerder; J. Tuyt, le piloot; J. van Kuyk, 2e piloot.4Tb. G. Modard, 3e pilootL. Post en J. M. W. van Houtradio-telegrafisten. Onderste rij van links naar rechts: D. AI. Grandia en J. A. v. d. Meer, boordwerktuigkundigen; Mej. C. Timmerman, stewardess; Ross, steward-kok en P. J. Overbeek, steward. naar het Verre Oosten, waar xij zich spe cialiseerde in de handel, in het bijzonder in de textielbranche. In 1928 werd hij procu ratiehouder van de Koninklijke weefgoede- renfabrielc te Hengelo, welke functie hij tot 1947 vervulde. In opdracht van enkele werkgevers uit de textielindustrie vertrok de heer Dikkers toen naar het Verre Oosten om studiereizen te maker betreffende de afzetmogelijkheden en het transport voor textiel. De overledene was een zeer be kende figuur in kringen van textielhande laren. De heer Dikkers was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gedurende de oorlog werd hij .-en tijdlang als gijzelaar door de bezetter vastgehouden. De heren Roos en Van Hasselt waren in dienst van de B.P.M. in Indonesië en met verlof op weg naar Nederland. Bij de ramp met de Roermond kwamen 33 mensen om het leven. Elf hiervan be hoorden tot de bemanning. Johan Plesman werd op 8 September 1918 te Zeist geboren. Hij behaalde het diploma HBS-B en kwam in 1936 bij de Rijksopleiding voor verkeersvlieger. Óp' 1 November 1940 trad hij in dienst bij de KLM als vlieger. In 1941 weikte hij bij de machinefabriek Bosman te Rotterdam en van 19411942 bij de autobevrachtings- dienst in Den Haag. In 1942 was hij wex-k- zaam als ambtenaar aan het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening. Johan Ples man was gehuwd, had twee zoons en woon de in Den Haag. De vlieger (tweede klas) Jacobus Tuyt is geboren op 24 April 1915 te Rotterdam. Hij liep de HBS af en werkte daarna enige tijd te Batavia. Hij trad op d Augustus 1947 in dienst van de KLM als vlieger. Hij was gehuwd, had een dochter en woon de in Den Haag. De vlieger 3e klasse Jan van Kuyk'werd op 11 November 1918 te Rotterdam ge boren. Hij liep het Nederlands Luchtvaart Instituut te Utrecht af en is eryge tijd ge- stationneei-d geweest op het vliegveld Soesterberg. Tijdens de oorlog heeft hij bij de RAF gediend en later bij de Lucht strijdkrachten als sergeant-vlieger. Op 1 Maart 1946 trad hij bij de KLM in dienst als vlieger. De heer Van Kuyk was ge huwd, had drie kinderen en woonde in Haarlem. De vlieger 3e klasse Albert George Modard (Engelsman) is geboren in Glossop (Eng.) op 20 December 1917. Hij diende tijdens de oorlog bij de RAF. Na de oorlog trad hij in dienst van de Belgische Lucht vaartmaatschappij Sabena en daarna bij de maatschappij Air Transport in Brussel. Op 15 November 1948 trad hij in dienst van de KLM als vlieger. De heer Modard was ongehuwd. De radiotelegrafist Leendex-t Post werd geboren op 9 Mei 1921 te Delft. Hij door liep de MULO en kwam daarna bij' de PTT. Op 1 September 1945 kwam hij bij de KLM als telegrafist. De heer Post was ge huwd en had geen kinderen. Hij woonde te Rotterdam. De radiotelegrafist Jacques Marinus Willem Hout werd geboren op 22 April 1920 te Nijmegen. Hij doorliep de HBS-B en werkte enige tijd bij de PTT. Hij kwam op 1 Februari 1946 bij de KLM. De heer Hout was ongehuwd en woonde te Haar lem. De boordwerktuigkundige Dirk Martinus Grandia werd geboren op 31 Mei 1910 in Schoten. Hij doorliep de ambachtsschool en werkte als monteur in verschillende garages. Hij kwam op 15 Maart 1937 bij de KLM als werktuigkundige. De heer De K.L.M. Constellation „Roermond". In zet,: de gezagvoerder van het toestel J. C. Plesmanzoon van de president-directeur der K.L.M. Grandia was gehuwd, had twee kinderen en woonde in Badhoevedorp. De boordwerktuigkundige Johan Albert van der Meer werd geboren op 2 Februari 1926 in Enschedé. Hij liep de MULO B en MTS af en kwam op 17 October 1946 in dienst van de KLM. De heer Van der Meer was ongehuwd en woonde te Amsterdam. De steward Pieter Jelle Overbeek werd geboren 27 Juli 1917 in Amsterdam. Hij werkte in verschillende restaurants en kwam op 7 Januari 1946 in dienst van de KLM als steward. De heer Overbeek was gehuwd, had een kind en woonde in Am sterdam. De stewardess Cornelia Antoinette Tim mermans werd geboren op 25 September 1921 te Heerlen. Zij volgde de HBS en de school voor beeldende kunsten en was enige tijd telegrafiste bij de Marva. Op 1 November 1946 trad zij in dienst van de KLM als stewardess. Mej. Timmermans woonde in Nijmegen. De boordkok Jan Hendrik Ross is gebo ren in Hengelo op 28 Mei 1927. Hij volgde de ULO en op 1 October 1947 kwam hij bij de KLM als kok in de grondpantry op Schiphol. De heer Ross was ongehuwd en woonde te Amsterdam. Koningin en Prins betuigen deelneming. Namens H.M. d$ Koningin en Prins Bernhard heeft de reserve kapitein-vlieger G. Sonderman, adjudant in buitengewone dienst van H.M. de Koningin, gisteravond ten huize van de familie Plesman de deel neming betuigd met de slag die de KLM en de familie Plesman heeft getroffen. Heinrich wordt brutaal De raad van beheer van de „Stahlwerke Heinrich" te Hattingen heeft medegedeeld, dat hij geen gevolg kan geven aan het be vel tot ontmanteling van het Britse mili taire bestuur. De raad zegt, dat tegen de ontmanlelings- maatregelen gedemonstreerd zal woi'den, en betreurt, dat ingevolge de ontmante ling 1260 arbeiders werkloos zullen wor den. AANHOUDEND DROOG WEEK Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt te 10 uur: Droog weer met nu en dan overdrij vende wolkenvelden en voornamelijk in het Zuiden en midden van het land perioden van zonneschijn. Zwakke tot matige wind tussen Noord-Oost en Noord-West. Op de meeste plaatsen iets minder koude nacht, overigens weinig verandering van temperatuur. 25 Juni: Zon op4.20 uur. onder 21.04 uur Maan op 2.49 uur. onder 21.01 uur Hooguatrrtijden: Vrijdag 24 Juni: 2.13—14.39 uur Zaterdag 25 Juni: 2.5015.15 uur. Laagwatertijden. Vrijdag 24 Juni: 9.55—22.30 uur. Zaterdag 25 Juni: 10.40—23.08 uur

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 1