Op de tiende Olympische dag waren de sportieve prestaties zeer matig Koninklijke onderscheiding voor Fanny Koen Van Swol en Gonzales uitgeschakeld Sport in het kort HHC en OVVO speelden gelijk 1 1 Maandag 27 Juni 1949 3 Prins Bernhard nam deel aan het springconcours De tiende Olympische Dag bracht minder aantrekkelijke nummers dan andere jaren. Toch kan men van een geslaagd geheel spreken. De 50.000 toeschouwers hebben er voor gezorgd, dat het sportfestijn ook aan zijn eigenlijk doel, het inzamelen van gelden voor de uitzending van een Nederlandse ploeg naar de Olympische Spele.111 te Helsinki, heeft beantwoord. Er was een gevarieerd programma samengesteld, elk wat wils, de weersomstandigheden lieten de deelnemers en de tienduizenden gelukkig niet in de steek, al had het de gehele morgen naar regen uitgezien. Koningin Juliana, Prins Bcrnhard en de prinsesjes Beatrix en Irene volgden in de Koninklijke loge van de aanvang af de wedstrijden. Prins Bemhard heeft evenals vorig jaar zonder dat dit van te voren was aangekondigd, aan het springconcours deelgenomen. Fanny BlankersKoen ridder in de Orde van Oranje Nassau In de pauze van de voetbalwedstrijd tussen het Bondselftal en een Zwitsers elf tal, heeft Koningin Juliana in de Konings kamer van de eretribune van het Olympisch Stadion Fanny Blankers-Koen, de viervou dige Olympische kampioene 1948 ontvan gen, die vergezeld was van haar echtge noot, Jan Blankers en de chef de mission van de Olympische ploeg van Londen, de heer K. J. j. Lotsy. De Koningin deelde aan de athlete mede, dat zij benoemd is tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, en speldde haar de versierselen op. Burge meester D'Ailly had het Koninklijk Be sluit voorgelezen. Het is nog nimmer voorgekomen, dat een actieve sportbefoeenaar' een koninklijke onderscheiding mocht ontvangen. K.N.A.U. ontving van Tuyll- beker Op de tiende Olympische Dag was het pu bliek reeds getuige geweest van ander eer betoon. De uitreiking van de Van Tuyll- beker, een plechtigheid, welke sedert het vorig jaar tijdens de Olympische Dag ge schiedt, duurde maar kort. Ir. A. Paulen, voorzitter van de Koninklijke Nederland- sche Athletiek Unie mocht het kleinood, op het veld voor de eretribune in ontvangst nemen, als beloning voor de fraaie presta ties, welke Fanny Blankers-Koen, W-im Slijkhuis en de drie ploeggenoten van Fan ny in de estafette, te Londen hadden ver richt. Een onderscheiding, welke slechts zelden door het Nederlands Olympisch Comité wordt toegekend, is de gouden erepenning. In de historie van het Olympisch Comité hadden reeds enkele vooraanstaande Olym pische officials deze erepenning ontvangen, maar een actief sportbeoefenaar stond tot nu toe niet op de erelijst. Fanny Blankers is de eerste, die deze eer, draagster van de erepenning, ten deel is gevallen. Uit handen van Prins Bernhard mocht zij de penning ontvangen. Een verrassing was het voor de organisator van de Olympische Dag, de heer K. J. J. Lotsy, de initiatiefnemer van <dit sportfestijn, dat onder zijn leiding nu al voor de tiende maal werd gehouden, toen Prins Bernhard ook aan hem de NOC- erepenning uitreikte. Turners(sters) zetten het programma in Aan het succes van de Olympische Dag werken de leden van het Koninklijk Neder lands Gymnastiekverbond steeds mee. Zij hebben geen gemakkelijke taak, om een gedeelte van het programma in een grote ruimte te verzorgen, daar zij zo gewend zijn in besloten ruimte te werken. Moge lijk is dat de oorzaak, dat niet alles zonder foutjes afgewerkt werd. Dat neemt niet weg, dat het publiek genoten heeft van prachtige vrije oefeningen, welke besloten werden met het vormen van vijf (Olym pische! ringen. Veel bijval oogstten de heren van Simson, Amsterdam, met spring- tafel. Deze zomer trekt voor het eerst een da- mesgroep van het KNGV naar Stockholm, waar eenmaal in de tien jaar een Lïngiade gehouden wordt ,ter nagedachtenis van P. H. Ling. Deze dames lieten zich zien met welke oefeningen zij onder leiding van mevrouw J. van der MostLeij er weert zullen uitkomen. Het nummer werd be hoorlijk uitgevoerd. Foukje Dillema was nog niet snel genoeg De laatste weken worden vele goede resultaten gemeld van het Friese meisje Foukje Dillema, een sprintster metaanleg, Zij kwam in het stadion uit en kon haar krachten meten met Fanny. Blankers Koen op de honderd meter. De opgaaf was te zwaar voor haar, want de Olympische kampioene won met een royale voorsprong. Foukje Dillema had een minder goede start en spoedig zag het er naar uit, dat Fanny Blankers zou winnen. Foukje Dillema werd tweede. Meegedeeld werd, dat zij last had van een dijbeenblessure. Blijft zij goed trainen dan kan er nog veel van haar verwacht worden. Fanny Blankers kwam ook in de 80 meter hordenloop uit en won onbedreigd. Eén buitenlander nam aan de wedstrijden deel en wel de Zweed Aberg, die op de 800 meter een fraaie zege heeft behaald. Soepel ging hij over de baan in eeri prach tige stijl. Nadat hij in de eerste ronde de situatie wat verkend had, ging hij daarna in een snel tempo naar voren, verhoogde de snelheid en zegevierde. Knop van DOS, die van het begin af goed gelopen had,'werd tweede in 1 min. 55,3 sec., welke tijd de beste is van dit seizoen, Doordat de Zweed Nijberg op de 3000 meter niet uitkwam had Slijkhuis het vrij gemakkelijk. Lantaster nam aanvankelijk de leiding, maar na twee ronden nam Slijk huis die over en liep steeds uit. Harting ging aan de kop van de groep en kwam na Slijkhuis binnen. De uitslagen van de athletieknummers waren: 80 Meter hordenloop dames: 1. Fanny Blankers-Koen (Sagitta) 11.6 sec.; 2. Ger- da v. d. Kadè-Koudijs (Victoria) 12.6 sec.; 3. Nel Vos (PSV) 12.8 sec. 100 Meter dames: 1. Fanny Blankers- Koen (Sagitta) 12.0 sec.; 2 Foukje Dillema (Vitesse) 12.2 sec.: 3. Gerda v. d. Kade- Koudijs (Victoria) 12.6 sec.; 4. Gré de Jongh (Zaanland) 12.8 sec.: 5. Nel Vos (PSV) 12.9 sec.; 6. Loek v. d. Meyden (Shot) 13.2 sec. 800 Meter hardlopen: 1. Aberg (Zweden) I.52.3: 2. Knop (DOS) 1.55.4; 3. Kist (GAC) zelfde tijd. 110 Meter hordenloop: 1. Van der Hoe ven (Lycurgus) 15.4 sec.; 2. Zwaan (AAC) 15.7 sec.; 3. Schuiling (DOS) 16.4 sec. 200 Meter heren: 1. Scholten (AV 1923) 22.2 sec.; 2. Lammers (AV 1945) 22.3 sec.; 3. Kleyn (Vlug en Lenig) 22.6 sec.; 4. Meyer (AV 1923) 22.8 sec. 3000 Meter: 1. Slijkhuis (Trekvogels) 8.23.2; 2. Harting (De Zeeuwen) 8.41.6; 3. Lataster (AVON) 8.44.6. Wielrennen Bij het wielrennen bleek, dat er op het ogenblik geen bijzonder goede krachten bij de amateurs zijn. Mogelijk zal de Am sterdammer Geukens in de toekomst een goed renner worden. Hij is slechts enkele keren in baanwedstrijden uitgekomen en met succes. Ook deze middag kwam hij goed voor de dag. Als men nagaat, dat de reeds op leeftijd zijnde Ben Leene winnaar werd van het sprintnummer dan is het droevig gesteld. Leene won zijn serie (laat ste 200 meter 13 1/5 sec.) en kwam in de finale uit tegen Buchley en Geukens. Leene had niet veel moeite de eindstrijd te winnen. Een klassementswedstrijd over 6 K.M. leverde een zege op voor Kunst, ge volgd door Geukens en Keizer. Matige voetbalwedstrijd De voetbalontmoeting heeft de bezoekers niet geboeid. Een Zwitsers reserve elftal bond de strijd aan tegen het Nederlands Bondselftal en onze landgenoten wonnen met 40, nadat de rust met 30 was in gegaan. Reeds voor rust was het Bondself tal in de meerderheid en de voorwaartsen kregen gelegenheid vele schoten op doel te lossen. Na een kwartier spelgn opende de goed spelende Van Roessel de score met, een fraaie kopbal na een voorzet van Clavan. Kort daarop schoot Timmermans in de rich ting van het doel, een Zwitserse achterspe ler veranderde de bal van richting en het werd 20. Nederland bleef de toon aan geven en Saris kreeg in doel weinig te doen. Kort voor de rust bracht Timmermans de stand op 30. Na de hervatting zag het er uit, dat de Zwitsers de achterstand zouden verkleinen. Zij werkten geestdriftig, speelden goed samen, maar hun spel was kort en niet pro ductief. Terlouw was weer uitstekend op dreef en met de achterspelers Everse en Kraus had hij weinig moeite met de aan vallen. Nadat Schaap met een hard schot de stand op 40 had gebracht volgde een Nederlands overwicht, maar het verdedi gen der Zwitsers was beter dan in tie eerste helft. Vrij kalm verliep de strijd, welke niet op een hoog peil stond. Springconcours Aan het springconcours namen deel rui ters en paarden, die voor een eventuele, training voor de Olympische Spelen in 1952 in aanmerking komen. Moeten wij uit het feit, dat Prins Bernhard deelnam, conclu deren, dat ook de Prins zich toelegt op ver dere training voor Helsinki? Verwondering zou dit niet behoeven te wekken, want Prins Bernhard heeft de laatste tijd opmer kelijke successen bij springconcoursen be haald en ook op de Olympische Dag heeft hij met het -paard „The Priest" een uit nemende prestatie laten zien. Majoor Van Lynden, die met „Tontation" het laatste sprong en twee deelnemers voor zich wist zonder strafpunten, riskeerde zeer veel. De wendingen nam hij kort, de afstanden tus sen de hindernissen werden in hoog tempo afgelegd en telkenmale bracht hij zijn paard keurig over de hindernissen heen, zelfs over de hoge muur en het wankele hek raakte het dier met de benen nief eens aan. Zon der fouten en in de recordtijd van 1 minuut 10 seconden behaalde majoor Van Lynden de eerste prijs. Tweede werd D. Gelderman op „Grey Horse", foutloos parcours, 77 sec.; derde ritmeester W. F. K. Bïschoff van Heems- kerek op „Marquita", foutloos parcours. 83 sec. en vierde P. Vos op „Countess", vier fouten, 70 sec. Prins Bernhard plaatste zich uit de tien deelnemers als zesde met vier fouten. In de rust van de voetbalwedstrijd tussen het Nederlandse bondselftal en een Zwit sers bondselftal tijdens de Olympische Dag, heeft de Koningin in de Koningskamer van het Olympisch Stadion mevr. Fanny Blan kers Koende viervoudige Olympische kampioene en haar echtgenoot ontvangen. De Koningin deelde mevrouw Blankers mede, dat zij haar heeft benoemd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau. Konin- gin Juliana-speldt de athlete persoonlijk de Koninklijke onderscheiding op de borst. KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON In de vierde ronde van het heren-enkel spel heeft de Amerikaan Falkenburg met 7-5, 6-0, 6-4 gewonnen van de Nederlan der Van Swol. Bromwich won met 6-1, 6-1, 6-0 van R. Del Bello en Sfedgman van Washer met 6-4, 6-4, 7-5. Verder sloeg sturgess met 6-2, 6-4, 6-1 Cucelli en schakelde Drobny met 6-2, 6-3, 6-2 Coclcburn uit. Eveneens in de vierde ronde overw.on de Australiër Geoff Brown in vier sets Pancho Gonzales, kampioen van de Verenigde Staten en geplaatst speler (2-6, 6-3, 6-2, 6-1) en Parker ver sloeg Wartington met 6-2, 6-3, 6-1. Nederlaag voor Van Swol. Falkenburg, houder van de titel in het heren-enkelspel, was juist een tikje te accuraat voor Van Swol, die hij in drie sets uitschakelde. Onze landgenoot had enkele malen succes met prachtig bere kende volleys, maar bleef in het smashen ten achter bij de Amerikaan die zijn lengte volkomen uitbuitte en wiens da verende smashes onhoudbaar waren. Bo vendien stopte Falkenburg, dank zij zijn uitzonderlijke reach, telkens aan het net de harde cross drives, waarmee de Ne derlander hem trachtte te passeren. Van Swol haalde in de eerste set op tot 5-6 nadat hij 2-3 had achter gestaan. Hij verloor zijn service in de elfde £ame, waarna Falkenburg zijn eigen service en de set won. Op Van Swol's service werd het zes maal deuce in de eerste game van de tweede set. Toen brak Falkenburg dooi en haalde zes games achter elkaar. In de laatste set liep Falkenburg uit tot 4-3, waarbij hij in de zevende game Van Swol's service won. De achtste game was voor de Amerikaan op zijn eigen service 5-3, maar daarna deed Van Swol twee match-points teniet en kwam op 5-4. Hij bleef zich taai verdedigen met uitstekend spel, redde nogmaals een match point maar kon niet verhinderen dat Falkenburg de tiende game won en daarmee winnaar werd van de partij. Toen Gonzales, die in zijn eerste drie partijen geen enkele set had laten vallen, met groot machtsvertoon de eerste set te gen Brown won, zag het er naar uit dat hij een gemakkelijke zege zou behalen. Maar Brown, die niet goed genoeg ge acht was voor het Australische Davis cup team, kwam toen pas goed op dreef en won punt op punt met zijn geweldige service. Bovendien passeerde hij Gonzales telkens met vlijmscherpe drives en prach tige lobs. Aan zijn daverende service en tweehandig geslagen passing shots moet het toegeschreven worden, dat Gonzales tenslotte volkomen gedemoraliseerd werd. De Amerikaan had enkele prachtige cross- volleys en hij smashte zeer hard, wanneer hij er de kans voor kreeg.' Maar onzekere ground-strokes en drives, die te ver gingen, kostten hem vele punten. Zijn krachtige service bezorgde Brown geen moeite. Niet minder dan tien maal brak de Australiër door zijn service heen. Thans hebben zes van de acht geplaatste spelers de kwartfinales bereikt. Sinds de plaatsingen in 1927 werden ingevoerd is het nooit voorgekomen, dat alle geplaatsten het tot de laatste acht brachten. In de.kwarteindstrijden van het heren enkelspel komen tegen elkaar uit: Brown - Drobny, Falkenburg-Bromwich, Sturgess- Parker, Sedgman-Schroeder. Drobny is dus de enige Europeaan, die de kwartfinale heeft kunnen bereiken. Verder zijn er drie Australiërs, een Zuid-Afrikaan en drie Amerikanen. Nel Iiermsen was in haar wedstrijd te gen de Australische speelster Joyce Fitch volkomen uit vorm. Onze landgenote kon in beide sets slechts één game maken. Beide speelsters voerden de strijd van de baseline af, maar Joyce Fitch bleek haar slagen beter uit te voeren dan haar te genstandster. Er zat meer vaart en lengte in en in elke rally gaf de Australische de toon aan. Bovendien had Nel Hermsen het te kwaad met haar service en zij slaagde er dan ook maar één keer in de service- game te winnen, namelijk toen de stand in de tweede set 3-0 voor Joyce Fitch was. De Australische speelster had weinig zwakke momenten en met een love game besloot zij de partij, eindigende met een ace. (6-0. 6-1). Korfbal JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN DE H. K. C. „HAARLEM". Begunstigd door vrij goed weer zyn op het sportterrein aan de Kleverlaan seriewedstrij den van HKC „Haarlem" gehouden. De deel nemende clubs waren in twee afdelingen ingedeeld en het duurde tot de laatste wed strijden alvorens de winnaars bekend waren. In de eerste afdeling behaalde Togo 2 uit Amsterdam de eerste prijs en DTV 3 even eens uit Amsterdam ging met de tweede prijs naar huis. In de tweede afdeling was Aio 3 uit Den Haag nummer één, terwijl een Sport Vereent- combinatie de tweede prijs in de wacht sleepte. Prins Bernhard neemt met Priesteen hindernis in het springconcours op de Olympische Dag. Ronde van Kennemerland Te Beverwijk is Zaterdag dc jaarlijkse ronde van Kennemerland verreden voor nieuwelingen en amateurs. Nieuwelingen 35 km.: A. Voorting, Haar lem, 1 uur 42 sec.; 2. F. Cornelissen. Halfweg; 3. J. Tienstra. Halfweg: 4. A. Kleyn. Zaan dam: 5, J. Zieleman, Amsterdam; 6. G. Kra mer. Haarlem, Amateurs 90 km.: 1. G. Timmermans, Zaan dam 2 uur 12 min. 47 sec.; 2. P. van Roon, Haarlem; 3. S. Petrie, Amsterdam; 4. G. Holeder, Amsterdam; 5. J. Fleury, Amster dam: 6. A. Schotman. Amsterdam. Schulte won in Amersfoort Zaterdagmiddag werd de zesde ronde van Amersfoort verreden. Bij de amateurs werd de uitslag: 1. W. Ver hoeven (Overschie) 40 min. 6 sec.; 2. A. Dukers (Den Haag); 3. P. J. Reuman (Am sterdam); 4. A. J. Hazewinkel (Haren). Voor de beroepsrenners luidde de uitslag: 1. G. Schulte (Den Bosch) 2 uur 37 min. 15 sec.; 2. G. van Beek (Oostzaan); 3. G. Voor ting (Haarlem): 4. T. Verhoeven (Haarlem): Op een ronde; 5. H. Smits (Amsterdam) 2 uur 38 min. 55 sec.: 6. A. Steenbakker (Den Bosch) 2 uur 39 min.; 7. H. Schoenmakers (Eindhoven); 8. Jef Jansen (Elsloo); 9. J. Lambrichs (Bunde); 10. B. Schellingerhoudt (Zaandam). Paardensport Courses te Duindigt De uitslagen van de Zaterdag gehouden draverijen te Duindigt luiden: Flambeau-prys, afstand 2100 m. Prijzen- draverïj voor paarden, die nog geen f500 hebben gewonnen: 1. Lee Axworthy (W. H. Geersen) tijd 3.17 km. tijd 1.33.8: 2. Lancas ter (N. van Leeuwen) tijd 3.25 km. tijd 1.39.5; 3. Kolonel Deter (E. G. In 't Veen) tijd 3.26.3 km. tijd 1.37.4. Toto: winned 1,20, plaats: 1.30, 4.30, 2.40. Fanfare-prys, afstand 2100 m.. voor paarden die f500, doch nog geen f2000 hebben ge wonnen: 1. Maarten Spencer (W. H. Geersen) tijd 3.09.4 km. tijd 1.28.5; 2. Kentucky's Queen B (J. M. van den Berg) tijd 3.09.8 km. tijd 1.29.5: 3. Louise de la Maire B (Th. Ponsen) lijd 3.13.2 km. tijd 1.30.7. Toto: win nend f 1,80, plaats: f 1.30, f 1.40, f4. Fernando-prijs, afstand 2100 m., voor paar den die f2000 doch nog geen f7000 hebben gewonnen: 1. Juni Vita (W. H. Geersen) tijd 3.03.3 km. tijd 1.25.7; 2. Mary Axkit (E. G. In 't Veen) tijd 3.03.5 km. tijd 1.27.4; 3. Lady Zora (L. J. Heyman) tijd 3.03.5 km. tijd 1.27.4. Toto: winnend f 1,40. plaats: f 1.20, f 1.30, f 2.20. Freddie Fox-prijs, afstand 2500 m., inter nationaal voor paarden, die f7000 of meer hebben gewonnen: 1. Gratie Hanover (D. Leeuwenkamp) tijd 3.40.4 km. tijd 1.26.8: 2. Guy Hanover (W. Leeuwenkamp) tijd 3.41 km. tijd 1.26.3; 3. Lord Maire (F. A. Bosveld) tijd 3.41.6 km. tijd 1.2o.8. Toto: winnend f 1,60, plaatsen: f 1.40, f2.30, koppel: f8. Fidelio-prijs, afstand 2400 m. Ren voor Nederlandse paarden van 3 jaar en ouder. 1. Constance (L. Rance) tijd 2.44.2; 2. Mar- lotte (H. Pije); 3. Marvellous (A. W. van Dijk). Toto: winnend f6.40. plaatsen: f 1.60, f 3.30, f2.30, gekoppeld f5.50. Ronaldprijs, afstand 2000 m. Ren voor paar den van 3 jaar en ouder: 1. Qualla (L. Rance) tijd 2.14.8; 2. Col des Aravis (H. Pije); 3. Etoile du Nord (G. J. Riem); Toto winnend: f3.20, plaatsen f 1.70, f4.10, gekoppeld f 23,90. De totale omzet bedroeg f35.857,50. Athletiekbeoefening in de Kennemer Turnkring Na de tweede wedstrijd van de athletiek- competitie blijkt, dat in de volgorde, waarin de ploegen in hun klasse gerangschikt waren na de eerste wedstrijd: geen wijziging is ge komen. In de eerste klasse dames gaat Concordia I vooraan met 4874 punten, gevolgd door BGV I en TVS met resp. 4019 en 3225 punten. Dank zij de goede prestaties van mejuffrouw A. v. d. Vliet vergrootte Turnlust in de twee de klasse zijn voorsprong op Concordia II en heeft thans 4225 punten tegen Concordia 2879 punten punten. Derde werd BGV II met 2318 punten. In de derde klasse dames is ook een Haar lemse vereniging op de eerste plaats geble ven. Hier is het Bato I. dat met 3196 punten aan de kop gaat, gevolgd door OSS II en BGV III met resp. 2432 en 1772 punten. Als enigste deelnemende ploeg bij de heren eerste klasse blijft Concordia onbedreigd no. I met 8063 punten. BGV liet in de tweede klasse verstek gaan, zodat er voor Turnlust geen strijd meer is. Deze vereniging behaalde 7074 punten, met welk totaal zonder bezwaar deelgenomen had kunnen worden in de eerste klasse. OSS werd in de derde klasse eerste met 7232 punten, met Bato I en Bato II op de tweede en derde plaats met resp. 5661 en 5211 punten. De beste prestaties van de tweede wed strijd waren als volgt: Dames: 100 meter hardlopen: E. Sieverts, Concordia 14 sec.; hoogspringen: J. v. d. Wal, BGV 1.35 meter; speerwerpen: E. Sieverts. Concordia 27.48 meter. Heren: 200 meter hardlopen: C. Mulder, OSS 25.8 sec.; kogelstoten: H. Kroes, Concor dia 9.75 meter; hink-slap-sprong: C. Henskes, Concordia 11.55 meter. Ondernemende wandelaar Op 9 Juli zullen te Rotterdam de Her- mandad-tochten van het Feijenoordstadion uit worden gehouden over de afstanden 15 en 30 k.m. De opbrengst komt aan de kankerbestrijding ten goede. De 67-jarige heer H. J. Wuyster uit de Erasmusstraat vindt die afstanden te kort, maar toch wil hij zijn steentje voor het goede doel bijdragen. Daarom heeft hij besloten er 450 k.m. van te maken. Deze veteraan heeft het voornemen de Eiffel- toren te gaan bekijken en daartoe trekt hij Zondag 3 Juli per trein naar Parijs. Heeft hij deze toren aanschouwd, dan gaat hij de Maandag daarop om zeven uur wandelend uit Parijs. Dinsdagmiddag hoopt hij te Charleroi te arriveren en Woensdagmorgen om zeven uur start hij in de richting Brussel, waar hij Donder dagmiddag hoopt aan te komen. Vrijdag morgen vertrekt hij vandaar, maar nu om negen uur, anders komt hij cfé volgende dag te vroeg in Rotterdam om met de anderen het stadion te bereiken. Za terdagmiddag tussen 5 en 7 uur hoopt hij het stadion binnen te komen, om zijn me daille in ontvangst te nemen. De heer Wuyster zal dit jaar voor de veertiende maal aan de vierdaagse deel nemen. HSV „DE KAMPIOEN". Zondag hield de HSV „De Kampioen" een koppelrecordrit voor nieuwelingen over een afstand van 30 k m. De uitslag luidt: 1. P. de VriesD. Bes tijd 49 min. 42 sec.; 2. M. StorkhartJ. Wes- seling 49 min. 43 sec.: 3. A. v. 't Hof—G. Roon 49 min. 08 sec.: 4. W. RustmanW. Stoker 50 min. 6 sec.; 5. A. HarrenJ. Borst 51 min. 45 sec.: 6. C. KroezenB. de Bie 52 min. 25 sec.: 7. R. Kuiper—J. v. a. Wel 55 min. 20 sec.; 8. H. de VriesR. Wooning 55 min. 42 sec. Buiten mededinging reden mede: Hofland— Akker 48 min. 43 sec. HONKBALCOMPETITIE Er zijn weinig veranderingen gekomen de competitiestand in de eerste klasse der honkbalcompetitie. De grote strijd tussen HHC en OWO leverde na een spannende strijd een gelijk spel op. Ajax profiteerde niet van deze kans om een puntje in te lopen, doordat het met 71 van Blauw Wit verloor. Wat betreft de strijd in het onder ste deel van de ranglijst, HCK kwam ge decideerd onderaan door de nederlaag tegen WGA, terwijl Schoten zich uit de gevaar lijke zone verwijderde door een overwin ning op SC Haarlem. WGA—HCK 10—6 Het was bij HCK weer het oude liedje. De Haarlemmers hadden tot de vijfde in nings door goed spel een 51 voorsprong toen werper Sargentini, die zeer verdien stelijk had geworpen, een inzinking kreeg, v/aarvan WGA dankbaar gebruik maakte. WGA nam in de eerste innings een 10 voorsprong. HCK antwoordde in de derde innings met twee punten dank zij een honk- slag van Huges en enige veldfouten. De volgende slagbeurt werd Nottrott vervan gen door Hoitring, die geen succes had bij de HCK slagploeg, want nadat er drie pun ten op hem gescoord waren, werd hij weer vervangen door Nottrott, die een einde maakte aan deze innings. In de vijfde slag beurt begon werper Sargentini af te zak ken, waarvan de Amsterdammers profi teerden door drie punten te scoren, en in de volgende innings passeerden zij zes maal de thuisplaat, alvorens Lindeman het werpen overnam. Deze kon zich met succes handhaven. Wel wist Wille door een fraaie homerun nog een punt tegen te scoren, doch verder kwamen de Haarlemmers niet. De werpersresultaten waren: WGA 8 x 3 sl„ 6 x 4 w„ 6 hsl. HCK: 7x3 sl„ 9x4 w., 6 hsl. SC HaarlemSchoten 45. In een wedstrijd waarin Haarlem het ge luk niet mee had doordat de homerun van Huyssteden en de driehonkslagen van Bloe- mink en Kloos vielen op ogenblikken dat geen honken bezet waren, slaagde Schoten erin op het nippertje een paar kostbare winstpunten binnen te halen. De geelzwar ten namen in de eerste slagbeurt de leiding, vooral dank zij een honkslag van De Bok. Haarlem maakte in de volgende innings gelijk en nadat de partijen in de derde slag beurt eveneens een punt scoorden, kreeg SC Haarlem in de vierde slagfceurt de leiding, die in de zesde door honkslagen van Hetem en Huyssteden tot 42 werd vergroot. In de zevende slagbeurt profiteerde Schoten van veldfouten van SC Haarlem door drie punten te scoren en daarmede de stand op 54 in hun voordeel te brengen, waarin geen verandering meer kwam. Keulemans: 9x3 sl„ 3x4 w„ 7 hsl. Fer ment: 10 x 3 sl„ 7x4 w„ 3 hsl. Finland bereidt zich voor De enige, die na de voetbalwedstrijd tus sen Finland en Nederland te Helsinki, een tiental dagen geleden, niet naar Nederland is teruggekeerd, was de heer K. J. J. Lotsy, bestuurslid van het Nederlands Olympiscn Comité, aangezien hij van de gelegenheid gebruik wilde maken een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden inzake de uitzending van een Nederlandse ploeg naai de Olympische Spelen van 1952. Dat on derzoek is zeer uitgebreid geweest. De heer Lotsy heeft gepraat met de leden van het organisatie-comité, hij is in contact ge treden met de officials van diverse sport bonden (de heer Lotsy werd benoemd tot lid van verdienste van de Finse Turn- en Sportbond), hij heeft een bezoek gebracht aan het wereldberoemde sportcentrum te Vierumaki en tenslotte heeft hij nagegaan, welke factoren van belang zouden kunnen zijn voor de expeditie van een Nederlands team naar Helsinki. De heer Lotsy deelde in een onderhoud mee dat indien het aantal athleten nog groter wordt dan te Londen en de Finse verwachtingen, als zouden in 1952 Rusland, Japan en Duitsland deelnemen, juist zullen blijken te zijn, dan mag men zeker rekenen op 8000 athleten. Voor het verblijf van dit zeer grote aantal kan men zorgen. Reeds voor 1940, toen Helsinki de Olympische Spelen zou organiseren, had men aan het huisvestingsprobleem grote zorg besteed. Er is een Olympisch verblijf, prachtig en modern ingericht, maar sportief eenvoudig en men wil dit „dorp" nog uitbreiden. De Finnen schatten het aantal buiten landse bezoekers op 30.000. Niet veel, zal men zeggen, maar laat men niet vergeten, dat Helsinki in een uithoek van de wereld ligt, niet gemakkelijk te bereiken, zoals Londen, Parijs of Amsterdam. De Finse organisatoren staan principieel op het standpunt dat het Olympisch pro gramma te uitgebreid is geworden. Men zou gaarne zien. dat in diverse takken van sport een aantal nummers vervalt Voor hockey bestaat in het geheel geen belang stelling. hetgeen begrijpelijk is, omdat deze tak van sport pas kort in Finland wordt beoefend, door Nederland geïntroduceerd. Het aantal landen voor het voeibaltournooi wil men beperken, hetgeen, volgens de heer Lotsy. wel zeer moeilijk zal gaan, om dat het een onmogelijkheid is de ingeschre ven ploegen van tevoren te selecteren, hei geen bovendien in strijd is met de Olym pische gedachte. HHC—OVVO 1—1. In een zeer spannende, doch niet feil loze wedstrijd is de strijd tussen HHC en OWO onbeslist gebleven. Vooral de wer pers Smidt en Urbanus kunnen op een goede wedstrijd terugzien en hoewel Smidt meer honkslagen kreeg te incasseren werd dit feit genivelleerd door iets beter veld spel van HHC. Reeds in de eerste slagbeurt kreeg HHC een goede scoringskans, doordat Gaartman door een fout op ae honken was gekomen, doch korte stop Ch. Urbanus maakte gebruik van van een moei lijke vangkans, waarop de derde nul viel. De volgende innings kregen weer beide partijen een speler op de hon ken. Boersma door een tweehonkslag, doch beiden sneuvelden op het derde honk. In de derde innings kwamen H. Urbanus door een honkslag en Roozendaal door vel- derskeus respectievelijk op het tweede en derde honk, doch wederom leverde dit niets op. De volgende slagbeurt nam OWO de leiding door een tweehonkslag van v. d. Walle gevolgd door een veldfout. Hoewel HHC hierna de beste kansen kreeg, duurde het tot de zevende slagbeurt, alvorens de Haarlemmers de gelijkmaker konden sco ren door twee opeenvolgende fouten van korte stop Ch. Urbanus. Verder wisten beide werpers zich met steun van hun velders te handhaven. De werpersresultaten waren: PI. Urbanus: 11 x 3 sl„ 3x4 w„ 1 hsl. Smidt: 11 x 3 sl., 1x4 w„ 5 hsl. WGA' won van bondsnegentai Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de honkbalafdeling der WGA speelde deze vereniging gisteren een erewedstrijd tegen een bondsnegentai dat bestond uit spelers van Ajax, BI. Wit en HCK. De Ge meenteambtenaren wonnen na een aardige wedstrijd met 42. Tournooi Scholen In de eerste ronde van het Scholentour- nooi behaalden Schoten en RCPI ruime overwinningen op resp. HFC Haarlem (15 4) en TYBB (61). S.C. Haarlem en de Amerikaanse studenten combinatie „The Gleaners" speelden na een spannende strijd gelijk (88). Dinsdagavond spelen S.C. Haarlem en Schoten voor de tweede ronde tegen elkaar. De wedstrijd wordt gespeeld op het gemeenteterrein achter de Klever parkweg. De uitslagen luiden: Eerste klasse: Blauw WitAjax 7I; WGA—HCK 10—6: SC Haarlem—Schoten 4—5: HHC—OWO 1—1. Overgangsklasse a: DWS—HHC 2 9—7; TYBB—Celeritas 1—1: ABC—HFC Haarlem 58: EDO 2Spartaan 46. Overgangsklasse b: SC Haarlem 2—EDO 513; TIWDOS 111; Watergraafsmeer RCH 3—23; Hilversum—Ajax 2 2—2. Tweede klasse a: Celeritas 2Neptunus 10—9; HCK 2—Laakkwartier 20—24; HHC 3 Schiedam 410: SpartaSchoten 2 235. Tweede klasse b: TTBB 2—Schoten 3 76; AHC '31RCH 2 86; Spartaan 2—Catchers 033; THBZandvoortmecuwcn 113. Tweede klasse C: APGS— OVVO 2 22—10; Kennemerland—WGA 2 15—10; HFC—Haar lem 2Volewijckers 53; EHSBlauw Wit 2 18—4. Waterpolowedstrijden In de hoofdklasse heeft het HVGB niet mee gezeten. Van UZSC werd verloren met 2-1 en van het IJ met 3-2. In de reserve hoofdklasse won UZSC 2 met 6-2 van HVGB 2. HPC 3 boekte in de reserve eerste klasse A twee overwinningen en wel: van RZC 2 werd gewonnen met 3-1 en van DWR 2 met 3-2. Haarlem boekte wederom een overwinning in de tweede klasse C. Het won met 6T1 van VZC (Vlaardingen). Tot nu toe heeft Haarlem alle wedstrijden ge wonnen. Ook Haarlem 2 won in de reserve eerste klasse B, met 7-1 van UZSC 3. In de tweede klasse D verloor DWT met 5-1 van de Vest en VZV behaalde een overwinning van 8-0 op de Futen. In deze afdeling is nu de helft van de te spelen wedstrijden achter de rug. De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 4 - - 8 De Vest V. Z. V. D. W. T. D. A. W. De Futen 2 - 1 - 15 6 19 5 4 11 12 2 5 15 - 5 17 HVGB 3 kreeg in de reserve tweede klasse B een nederlaag van 9-1 te incasseren van de Zijl 2; Haarlem 3 won met 5-0 van LZC 3. Met 4-2 boekte DWT 2 een zege op LZC 4 in de reserve 3e klasse F. Competitie KNZB dames: Het eerste ze vental van HPC zegevierde in de tweede klasse D twee maal: gewonnen werd met 4-2 van HDZ 2 en met 3-2 van ADZ 2. In de tweede klasse A won VZV met 5-1 vau HVGB en de dames van HVGB moesten ook in Nereus haar meerdere erkennen (2-3). HVGB 2 verloor in de derde klasse F, met 6-0 van Meeuwen 2. De uitslagen in de competitie van de kring Haarlem luiden: Dames: Haarlem 2—HZV 7-1: DTW 3 Haarlem 2 4-2. Héren: Haarlem 5HZV 1 2-3. Meisjes: DWRHVGB b 7-0; DWT b DWT a 2-2: Haarlem a—VZV a 1-0. Jongens: VZV b—DWR 0-4; DWT—HP(J» 1-3; HVGB a—VZV a 3-0.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 5