CALVE £en 7Wwwtmtat/è DEUTSCHE, FRISSE fiuKSj Cafetaria Amsterdamse Beurs 7? C. J. SCHRAVENDIJK WONINCRUIL VERHUUR VAN SERVIESGOED OPZEELAND DonSerÜag 7 Juli 1949 Haarlems Dagblad 5 De schilderijen op de oude Kunst- en Antiekbeurs In aansluiting, op het artikel over de oude kunstnijverheid op de „Oude Kunst en Antiekbeurs" in het Prinsenhof te Delft, thans iets over de schilderijen. Ook hier is vanwege de zeer grote hoèveelheid beper king geboden en ik vermeld dan ook alleen die dingen die mij bij mijn beide bezoeken sterk opgevallen zijn. Enkele uitzonderingen daargelaten vindt men hier verreweg de sterkste schilderijen onder de kleinere namen en dat is ook be grijpelijk. De beste werken der zeer groten zijn over het algemeen reeds lang veilig onder dak. Tot die uitzonderingen behoren wel de twee heel mooie „Kroegscènes" van Van Ostade (coll.' Houthakker). Hoe levend deze leerling van Hals werkt, blijkt bij ver gelijking met een soortgelijk werk door Philips de Koning, dat wel mooi geschil derd maar saai gecomponeerd is. Uit dezelfde colleetie werd een karakte ristieke pastel van Corn. Troost voor het Rijksmuseum aangekocht. Troost was één van de weinige Hollandse meesters uit de eerste helft van de achttiende eeuw die onze kunst op internationaal peil hielden. Verder hangt hier nog een mooie studie toegeschreven aan Jordaens, maar die zo jong aandoet dat het ook van een Franse Romanticus zou kunnen zijn. Voorts een helder sterk landschap van de later naar Amsterdam getrokken Haarlemmer Nico- laas Berghem, een klassiek aandoend her dersstuk van de Franse 17e eeuwer Le Nain en uit een heel andere tijd een mooi vrou wenportretje van Boilly 1800). Bij de collecties Beets en Fontein trekken enige zeer verschillende dingen de aan dacht. Ten eerste een veldslag met caval- lerie van de Napolitaan Salvator Rosa (16151673), leerling van de Spanjaard Ribera. Dan een voornaam stil herenportret door Gerard Terborgh (Holl. 17e eeuw) en tenslotte een fijn tijdsdocument je uit het begin der 19e eeuw, een aquarelletje van een sociëteit door Fr. Sierich. In de collectie Hoogendijk zijn een paar mo.oie 17e eeuwers. Een groot stilleven door A. v. Beyeren, een goed vrouwen portret van Van Ravesteyn en een koel stil kerkinterieur van Em. de Witte. Bijzonder aardig als tijdsteken is een afbeelding van de Piazza San Marco te Venetië door de I8e eeuwer Luca Carlevaris. Een werk van Lucas van Leyden (de Verloving), een landschap met veerboot van Aert v. d. Neer. en een druiven-stil leven van A. v. Beyeren bewonderen wij in de collectie de Boer. Verder zijn daar dingen van Teniers en de Witte. Het is de Vlaming Joos de Momper waar ik wat nader op wil ingaan. Deze Antwer penaar (15641635) heeft, naast typisch 17e eeuwse kwaliteiten, ook nog herinne ringen aan veel vroegere schilderkunst en wel door zijn indeling van het landschap in drie plans; een bruine voorgrond, een grijs groen middenplan en een blauw verschiet. Bij de collectie Croneman staat een groot schilderij van Christus aan het kruis door de Haarlemmer Pieter de Grebber, leerling van Goltzius en eigenlijk meer schilder dan zijn leraar. Uit het eind van de 18e begin 19e eeuw zijn er fijne Haarlemse stadsgezichten door Ten Compe en prachtige genrestukjes door David Bles (coll. Stodel). Bij de collectie Douwes trekt een stadsgezicht uit Leeuwar den door Kaspar Karsen (van 1862) de aandacht. Ik zou willen eindigen met te wijzen op een helemaal niet zo oud schilderij in de collectie Aronson, namelijk dat van de Belg Gustave de Jonghe, een vrouwen figuurtje in 't grijs, in de techniek van Alfred Stevens, maar dan buitenlicht. Heel mooi. L. H. H. SCHUTTE De aankomst van Koningin en Prins in de Residentie Koningin Juliana en Prins Bernhard, die Zich Vrijdag ter gelegenheid van het aan bieden van het Nationaal Huldeblijk naar Den Haag zullen begeven, zullen daar, pér auto uit Soestdijk komende, tussen twee uur en kwart over twee kunnen worden verwacht. Van het viaduct te Voorburg zal langs de Laan van Nieuw Oosteinde en het Bezuidenhout naar het ingangshek van het Huis ten Bosch worden gereden. Na de aanbieding zal de terugtocht langs dezelfde route worden aanvaard. Geen blijvertjes meer Op Zaterdag 2 Juli is met de „Zuider kruis" uit Indonesië naar Nederland ver trokken het bataljon 1-15 R.I. dat destijds werd samengesteld uit de resterende man schappen van repatriërende bataljons van oorlogsvrijwilligers en dat onder commando van de toenmalige majoor Koerselman ge legerd werd in Oengaran bij Semarang. Het was de bedoeling, dat dit bataljon in het najaar van 1948 naar Nederland zou terugkeren. Maar de demobilisatie werd toen stopgezet en het bataljon bleef in In donesië, waar het de naam kreeg van „De Blijvertjes". Er kwam een nieuwe com mandant, de majoor mr. J. F. Scheers, die na de tweede politiële actie tot luitenant kolonel werd bevorderd. Thans gaat 1-15 R.I. naar het moederland. De luitenant-kolonel Scheers keert daar na echter terug naar Indonesië. Vóór 1940 was hij als journalist verbonden aan het dagblad „De Tijd" te Amsterdam. Dezer dagen is hem de functie van hoofdredac teur van het dagblad „De Locomotief" te Semarang aangeboden. Hij maakt gebruik van deze gelegenheid, om het zwaard met de pen te verwisselen. Onderwijs aan uit Indonesië gerepatriëerde kinderen Ingediend is een wetsontwerp tot vast stelling van een financiële regeling ten aanzien van de „Stichting ter bevordering van het onderwijs aan uit Nederlands- Indië gerepatriëerde kinderen". Het doel van deze in Februari 1946 in het leven ge roepen instelling was aan de uit Indonesië gerepatriëerde jeugd die kennis te doen bij brengen, welke nodig is om Jiaar zo spoe dig mogelijk naar de hier te lande bestaan de inrichtingen van onderwijs te doen overgaan. Voor dit onderwijs wordt geen school geld geheven. Op 1 September 1949 zal het lager onder wijs kunnen eindigen. Nagegaan wordt in hoeverre het noodzakelijk is na die datum het overbruggings-middelbaar onderwijs nog voort te zetten. Daar dit onderwijs aan de uit Indonesië gerepatriëerde jeugd zowel een Nederlands als een Indonesisch belang wordt geacht, zijn de ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, van Overzeese Ge biedsdelen en van Financiën tot de conclu sie gekomen, dat het aanbeveling verdient de daarmede gemoeide kosten gelijkelijk ten laste van Nederland en van Indonesië te brengen, I Overheidsvoorlichting is gecentraliseerd Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de rijksbegroting voor Algemene Zaken. In de Memorie van Toelichting wordt verklaard, dat wegens de reorganisatie van de voorlichting verhoging van artikel 18 (publiciteitskosten) noodzakelijk is. Sedert de aanvaarding van het ambtelijk rapport over deze reorganisatie treedt de Regerings voorlichtingsdienst op als het centrale pro ductie-apparaat voor alle voorlichtings publicaties van overheidswege. De nood zaak, die voorheen bij de onderscheiden departementen bestond om voor dit doel een bedrag op de eigen begroting aan te houden, is hierdoor komen te vervallen. De besteding van de aldus centraal ter beschikking staande gelden is in handen van de Voorlichtingsraad, waarin alle be langhebbende voorlichtingsinstanties van de overheid vertegenwoordigd zijn. Het aangevraagde bedrag 203.675) dient der halve voor de productie van voorlichtings materiaal ten behoeve van andere departe menten en wordt gecompenseerd door ver laging van de begroting voor 1948 van die departementen. Bekende B.B.C.-omroeper Frank Phillips in ons land „This is the B.B.C., home and forces program. Here is the news, and this is Frank Phillips reading it". Ondanks de Duitse storingszenders was de stem van Frank Phillips in de Neder landse huiskamers steeds te herkennen en deze bekende Britse omroeper werd voor de Nederlanders een vertrouwde figuur. Na de oorlog hebben wij in ons land reeds kennis kunnen maken met Frank Phillips, die op uitnodiging van de Nederlandse re gering enige tijd'hier vertoefde. Woensdag kwam hij wederom per KLM- Convair uit Londen op Schiphol aan om in opdracht van de Regeringsvoorlichtings dienst de Engelse tekst te spreken bij een filmpje, dat de geschiedenis van Walcheren behandelt en speciaal voor het buitenland is vervaardigd. De Walcheren-film is onder leiding van Charley van der Linden tot stand gekomen en zal binnen afzienbare tijd in het buitenland worden vertoond. Brits opleidingsscheepje bezoekt Zeeland en Rotterdam Woensdagmiddag is te Vlissingen het opleidingsschip „Galma" van de Britse marine aangekomen met een bemanning van elf koppen, van wie negen zeecadetten. Dit scheepje meet slechts 35 ton en staat onder commando van luitenant-comm. J. A. Goodbrand. Het schip vertrok van Edinburgh, maar liep door een stevige bries op de Noordzee averij op, welke slechts met man en macht kon worden hersteld. Indertijd heeft d< commandant onder de indruk van eer BBC-reportage over Walcheren gelden in gezameld voor de herbeplanting van dit eiland. Morgen zal men daarom een bezoek aan Middelburg brengen om te zien hoe de „Engelse" bomen er bij staan. Ook staat een ontvangst door de burgemeester van de Zeeuwse hoofdstad op het programma. Zaterdag zal de „Galma" naar Rotterdam vertrekken. Het ligt in het voornemen daar tien dagen te blijven. DRIE LOODSEN AFGEBRAND IN DE HOOFDSTAD. Om kwart over zeven bespeurden Woens dagavond voorbijgangers vlammen aan de achterzijde van een drietal loodsen aan de Weesperzijde 271 te Amsterdam, waarin een fabriekje was gevestigd voor betonnen platen. Het vuur greep snel om zich heen en in enkele ogenblikken stonden alle drie loodsen, die het gehele bedrijf uitmaken, in lichterlaaie. De brandweer rukte met veel materiaal uit en was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat het gehele bedrijf uitbrandde. Slechts een vrachtauto kon tijdig uit een der loodsen worden ge sleept. Zaagmachines en tegelpersen wer den vernield. Het is niet onwaarschijnlijk dat de brand is veroorzaakt door met vuur spelende jongens, die zich geregeld achter de schuur ophielden. Ook oorlogsvrijwilligers bij de Nationale Reserve Tot dusverre werden alleen de niet vol ledig geoefenden van de lichtingen 1941 tot en met 1944 toegelaten tot de Nationale Reserve en werd dienstneming niet toege staan aan gewezen oorlogsvrijwilligers en aan hen, die reeds als dienstplichtigen zijn of zullen worden ingedeeld bij de Konink lijke Marine. De uitzondering voor gewezen oorlogs vrijwilligers is thans vervallen. Allen, die behoren tot de lichtingen 1941 tot en met 1943 en dus thans niet dienstplichtig zijn, alsmede zij, die behoren tot de lichting 1944 en dus thans buitengewoon dienstplichtig zijn, kunnen een vrijwillige verbintenis sluiten bij de Nationale Reserve. Uitgezon derd zijn onder andere artsen, tandartsen, juristen en ingenieurs, in het bijzonder van de lichting 1944. Ministers van defensie op 15 Juli bijeen De secretaris-generaal van de perma nente-commissie van het verdrag van Brus sel deelt mede, dat de ministers, verant woordelijk voor de verdediging van de vijf landen, hun vijfde periodieke bijeenkomst zullen houden te Luxemburg op 15 Juli a.s. De laatste bijeenkomst van de ministers werd begin April in Den Haag gehouden. Reuter meldt nader, dat verwacht wordt, dat de ministers in Luxemburg verslagen zullen worden aangeboden van het comité van opperbevelhebbers aan het hoofd waar van, zoals bekend, Montgomery staat, over de gecombineerde manoeuvres die thans worden gehouden. Dimitrofs stoffelijk overschot in Sofia aangekomen Een half millioen mensen waren aanwezig voor het station van Sofia, toen daar gis teren de stoffelijke resten van de te Moskou overleden Bulgaarse minister-president, Georgi Dimitrof, aankwamen. De kist met het stoffelijk overschot, die in zwart en rood gehuld was, werd door leden van het Bulgaarse kabinet uit de trein gedragen en op de affuit geplaatst van een door zes paarden getrokken kanon. Dimitrofs weduwe, de Sovjet-Russische maarschalk Worosjilof en de Roemeense minister van buitenlandse zaken, Anna Pauker, waren aanwezig op het station. Een krans van Stalin werd in de stoet meegedragen. Worosjilof en de leden van de regering droegen de kist van de affuit en zetten haar in een zaal van het parlementsge bouw. Het stoffelijk overschot zal daar tot Zondag worden opgebaard en vervol gens in een speciaal mausoleum worden geplaatst. Toestand in Indonesië onveranderd Malang blijft het meest onrustige gebied BATAVIA, 7 Juli (Aneta). De toe stand op Java is in de afgelopen week niet noemenswaard veranderd, aldus wordt van officiële zijde gemeld in het wekelijkse overzicht van de toestand. Een der moei lijkste gebieden blijft de residentie Malang, waar beschietingen, aanslagen op spoor wegen en de waterleiding van de stad Malang, systematische vernieling van tele foon- en telegraafkabels, brandstichtingen en geweldplegingen tegen personen, meest ambtenaren, aan de orde van de dag blij ven. De houding van de vele ambtenaren, die ondanks groot persoonlijk risico hun werk blijven doen, is bewonderenswaardig, aldus het overzicht, dat verder meldt, dat bij het optreden tegen benden in dit ge deelte van Oost-Java een groot aantal ter roristen onschadelijk is gemaakt. De zorg wekkende toestand in Malang belet niet, dat in dit gebied wederom twee suiker fabrieken de campagne zijn begonnen. Enige honderden hectaren suikerriet wer den intussen door brandstichting vernie tigd. Tussen Soerabaja en Madioen en in Zuid- Sumatra werden spoorwegen heropend. In Sumatra veranderde de toestand evenmin. In de meeste gebieden blijft daar de ten dens van consolidatie en langzame ver betering de boventoon voeren. Over Midden-Java zegt het overzicht, dat in het gebied van Solo de toestand on bevredigend blijft. In de stad vinden 's nachts voortdurend schietpartijen plaats. Politiebeambten smokkelden schroot naar Oost-Europa De leider van de Oostenrijkse economi sche politie Wallchsofer heeft bekend gemaakt dat zeven leden van zijn staf zijn gearresteerd wegens het smokkelen van schroot naar Oost-Europa. Zij worden er van beschuldigd smokkelarij in de hand te hebben gewerkt en steekpenningen te heb ben aangenomen. In de bekendmaking wordt nog gezegd dat de bedrijvigheid der smokkelbende „meedogenloos" aan de kaak zal worden gesteld, ook indien het zou blij ken, dat autoriteiten erin zijn betrokken". Volgens de met Britse vergunning ver schijnende „Weltpresse" is een gedeelte van het gesmokkelde schroot mogelijk „oorlogsbuit", welke rechtmatig aan de Sovjet-Russische autoriteiten toekomt en die door onder Sovjet-Russische controle staande firma's verder is verkocht. De communistische „Volksstimme" be weert dat een aanzienlijk gedeelte van het gesmokkelde schroot afkomstig is van grondstoffen, welke ingevolge het plan- Marshall ter beschikking van Oostenrijk zijn gesteld. De socialistische „Arbeiter Zeitung" ver zekert, dat onder Sovjet-Russische controle staande firma's een groot aandeel hebben in het smokkelen van schroot naar onder Russische invloed staande landen. Oostenrijkse begenadigd rneo-nazi s Drie Oostenrijkers waren door het ge rechtshof te Graz ter dood veroordeeld wegens het smeden van een samenzwering om het Nazi-bewind in Oostenrijk „in ver beterde vorm" te doen herleven. Maar president Renner veranderde hun vonnis in levenslange gevangenisstraf respectie velijk 20 en 15 jaar opsluiting. Zij hadden door diefstal en met het bedrijven van zwarte handel geld bijeengebracht voor de bestrijding van de uitgaven voor hun samenzwering. dreig» Japans „bloedverbond" met moordterreur De Japanse politie heeft meegedeeld, dat een „bloedverbond van gerepatrieer- den" vorige week heeft gedreigd premier Sjigeroe Josjida en zijn kabinet te ver moorden, evenals de directeur der spoor wegen, Sjimajama, wiens lijk Dinsdag op de spoorbaan bij Tokio werd gevonden. Het dreigement heeft op het bezettings hoofdkwartier de vrees versterkt, dat de golf van politieke moorden, die de jaren tussen de beide wereldoorlogen kenmerk te, zal terugkeren. OOK POLEN ONTVANGT EEN DEEL VAN NAZI-GOUDBUIT. De Verenigde Staten, Frankrijk, Enge land en Polen hebben Woensdag in Londen een overeenkomst getekend, volgens welke Polen een aandeel zal krijgen in het te ver delen door de Duitsers geroofde goud. De verdeling van het goud zal geschieden door de herstelbetalingscommissie te Brussel. Jongemannen werden verdacht van diefstal Voor de Haarlemse rechtbank stonden enige jongemannen terecht, die verdacht werden diefstallen te hebben gepleegd. De twintigjarige J. F. van de G. had in de huiskamer van zijn ouderlijk huis uit een portemonnaie van zijn vader een be drag van 410 gestolen. In Amsterdam heeft hij het geld opgemaakt. Over ver dachte was een psychiatrisch rapport uit gebracht. Geadviseerd werd hem ter be schikking van de regering te stellen. De officier van justitie noemde Van der G. een psychopaath en eiste een gevange nisstraf van vijf maanden en ter beschik king stelling van de regering. Mr. J. Jan« sonius kon zich hiermee verenigen en zag in de ter beschikking stelling de enige op lossing. De een en twintigjarige timmerman W. J. uit SaÜtpoort, had uit een linnenkast van een huis, waar hij werkte, een bedrag van 250,gestolen. De eis luidde een straf van anderhalf jaar, door te brengen in de bijzondere strafgevangenis voor jongelieden te Zutphen, waarna de verdedigster, mevr. Felhoen KraalOtte verzocht de straf te beperken tot één jaar. Tenslotte had zich de een en twintig jarige M. J. te veranwtoorden, die ten na dele van zijn patroon, een automobielhan delaar, bedragen van 10 en 25 had ge stolen. De officier van justitie verzocht een rapport in te winnen, om na te gaan of de straf doorgebracht moet worden in de straf gevangenis voor jongelieden en mocht de rechtbank hiertoe niet overgaan, dan zou hij de straf bepaald zien op tien maanden. De verdediger, mr. H. M. C. Dekhuijzen uit Zaandam, gaf in overweging een voor lichtingsrapport in te winnen. De rechtbank zal in deze zaken op 21 Juli uitspraak doen. VELDMUIZENKERKHOF. Op de Bovensingel, aan de rand van de stad Kampen, is de straat bezaaid met dode veldmuizen. De oorzaak van dit verschijn sel is nog niet bekend. Deskundigen ver onderstellen dat de snelle wisseling van het weer als een oorzaak kan worden aange merkt. De gemeenteraad van Wageningen heeft besloten tot ere-burger der gemeente te be noemen de rustende arts T. Niemeyer. De heer Niemeyer, die volgende maand negentig jaar wordt, heeft van 18861935 een praktijk van huisarts in de gemeente Wageningen uitgeoefend en trad daarna tot 1948 op als controlerend geneesheer. Bloemendaal BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: M. C. Spoor—Kors, z.; LinnekampSmit. d. ONDERTROUWD: A. M. Kokkelkoren en C. J. v. Sambeek; H. de Bruin en J. de Boer; Th. Fischer en G. Klaij. GEHUWD: N. Rijke en W. Voerman; P. Hoogewerf en J. E. Houtkamp; H. A. Hen- nekes en M. J. Brus; C. A. Meijer en J. C. de Heer; H. W. Dooi'nink en A. Verbeek; C. C. Koopman en W. de Boer; P. C. Rompelman en H. W. J. Versteegt; W. C. P. C. de Jong en J. P. Braams. OVERLEDEN: A. H. Nebbens Sterling, 79 j.; D. MarmelsteinStadig, 66 j.; J. J. v. Werkhoven, 79 j. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 319# 316# 275% 278I/2 Philips 240 23812 A. K. U. 170# 1711/2 130# Nederlandse Ford 270 Nederlandse Kabel 277 v. Berkei's Patent 114# Scheepvaart-Unie. 167% 167% Holl.Amerika Lijn 155 Deli Maatschappij 147% 147# H. V. A 156# 154 y2 A'dam Rubber 134# 133# Ned. Handel Mij. 1551/2 N.-I. Handelsbank 111# Billiton Mij. II 350 OFFICIËLE PUBLICATIE NEDERLANDSE OORLOGSSCHADE ITALIë. Nederlandse onderdanen en rechtspersonen die tengevolge van de oorlog met Italië scha de van welke aard ook hebben geleden worden opgeroepen van die schade aangifte te doen bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Die aangifte kan slechts geschieden op daarvoor bestemde aangifte-formulieren. Belanghebbenden dienen voor 1 Augustus 1949 om toezending dier formulieren te ver zoeken bij de directie Economische Zaken van voornoemd ministerie, Bureau Oorlogs schade Buitenland. De oproep geldt ook voor hen die indertijd reeds voorlopige aangiften deden. Nadere gegevens zijn verstrekt in de Ne derlandse Staatscourant van 24 Juni 194£ no. 121. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje. EIVIILE FREDERIK G. A. Arnold-v. Akkeren C. F. Arnold Cécile Yvonne Haarlem, 5 Juli 1949. Coornhertstraat 4. Tijdelijk Flora Kliniek, Florapark 8. De heer en mevrouw WACKWITZ-GODEFROY geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Den Haag, 6 Juli 1949. van Hogenhoucklaan 116. Heden overleed zacht en kalm tot onze grote droefheid onze lieve nicht CORNELIA LANGEVELD oud 76 jaar. Overveen: W. H. Dalmeyer F. F. Dalmeyer- van Bachum de Boer Den Burg, Texel: C. Dalmeyer Bloemendaal: H. W. Dalmeyer M. C. Dalmeyer- Langeveld Bloemendaal. 5 Juli '49. Bloemendaalseweg 31. De crematie zal plaats vinden op Zaterdag 9 Juli "a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 11.38 uur. Volstrekt enige en algemene kennisgeving. Heden overleed te Bloe mendaal in de ouderdom van 84 jaar onze lieve tante en oudtante JOHANNA CORNELIA ELISABETH BANGERT Weduwe van Leo C. Piekkaart Bloemendaal, 6 Juli 1949 Parkweg 5. Bloemendaal: J. H. Bangert C. C. Bangert-Timmer Aerdenhout: D. Bangert W. A. Bangert-Bakker Amsterdam: C. E. Couvée A. W. Fabricius-Couvée S. J. Fabricius Santpoort St.: J. C. E. Glazener-Couvée J. F. Glazener Achterneven, nicht en huisgenote Mej. Th. Cassée. De teraardebestelling is bepaald a.s. Maandag 11 Juli a.s. te 12 uur op de begraafpl. „Rustoord" te Diemerbrug. Verloofd: IMMA RINZE TJADEN A. D. BONNET Receptie 2.304.30 9 Juli Noorderstationsweg 15. C E. Lindenbergh Arts, Haarlem-Noord .AFWEZIG TOT 8 AUG. Waarneming zie raambil jet en Tel. Boodschappen dienst 11990. Namens Bestuur, Direc tie en Zusterkring delen wij u mede, dat tot onze droefheid heden van ons is heengegaan onze ge liefde Diacones Jannetje Catharina Vrijenhoek, in de ouderdom van 82 jaren. Zij is gedurende 60 jaren aan ons Huis verbonden geweest. Da P. van Paassen, Geneesheer-Directeur Zr. J. C. Henzei, Besturende Zuster Ds. S. H. J. Voors, Huispredikant. Haarlem, 6 Juli 1949. Hazepaterslaan 24. De rouwdienst wordt gehouden in de kapel van het Diaconessenhuis op Zaterdag, 9 Juli, om 11 uur, waarna de be grafenis plaats heeft op de Algemene Begraaf plaats aan de Schoter- weg om 12 uur. GEEN PRAKTIJK tot 8 Augustus E. Peerboom Arts Waarneming zie raambiljet en tel. Mathot 11990. P. K. J. Tervooren Arts AFWEZIG TOT 1 AUG. Waarn. de Doktoren: Tjeb- bo Franken, Hilbrink Prinz, de Vries, na 23 Juli Bloem- sma en Segaar. Tot 24 Juli voor H'stede v. d. Gugten \Jooc de Modieuze vcouw BUSTEHOUDER mooie satljnstof met kantgar nering. Amerikaans model 75 Z IJ SLUITING CORSET mooie brochéstof, met grote elastieken inzetsels en rug- vetersluiting, 4 jarretelles, zeer verzorgde pasvorm en uit voering „50 30 filialen in het gehele land. llllllllllllllllillllllllllllIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIll HAARLEM: Groote Houtstrar 71. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim f //,\N Dit heerlijke frisse dessert kunt'U in een wip maken met water, maar ook met melk, karnemelk of yoghurt. Vooral kinderen zijn er dol op. DELFTSCHE SLAOLIE de CALVE CUSTARD 100% vet, licht verteerbaar CA 6-024 VI/ Dr. R. Vedder Zenuwarts PRAKTIJK HERVAT D. Hessels Tandheelkundige Kenaupark 26. PRAKTIJK HERVAT Dr H. Veen Chirurg. Vrijdag en Zaterdag GEEN SPREEKUUR. J. Haeseker Arts AFWEZIG tot 8 Augustus Waarneming zie raambiljet en tel. 11990. Weet U het al? De Evangelisatietent komt. Ned Chr. Gem. Bond GOUDEN SLAVENARMBAHD VERLOREN herinnering, gaande van Staten Bolwerk n. Stoop's Bad. Teg. bel. ter. te bez. Staten Bolwerk 12. Telef. no. 14098 Bij exploit d.d. 1 Juli 1949 van de deurwaarder P. van den Steenhoven te Haarlem is ten verzoeke van Teunis Bakker, wonende te IJmui- den (procureur Mr. L. S. Römelingh) gedagvaard Maria. Catharina Leontina Bijnens, echtgenote van Teunis Bakker, voornoemd wettelijk wonende te IJmuiden, doch zonder be kende verblijfplaats binnen het Koninkrijk, om op Dinsdag 13 September 1949 des voormiddags om 10 uur bij procureur te verschij nen ter terechtzitting van de Arr. Rechtbank te Haar lem in het Paleis van Jus titie, Jansstraat 81. ten einde op de gronden in de dagvaarding vermeld te ho ren concluderen, dat tussen partijen, op 20 October 1938 te Beverwijk gehuwd, de echtscheiding worde uitge sproken met de wettelijke gevolgen daarvan. PPTIKELEN GROTE HOUTSTRAAT 51 Grote keuze in: Handkoffers, Gepantserde Hutkoffers, Reis. en boodschaptassen, Bad. «n strandtassen Bijzonder aan te bevelen zijn prima stoffen motzakken met trek6luiting voor 9 costuums 26,50 voor 18 costuums 35.50 Mottenkasten 41.50 Kom met uw vacantle eten bij „Fluks" Een heerlijk diner: soep, aardappelen, groente, biefstuk en pudding voor slechts 10 penningen f 1.50 GROTE HOUTSTRAAT 21-23 Stel woning (5 kamers, keuken, douchechel) beschik baar in WAALWIJK tegen woning in willekeurige andere plaats. Brieven onder no. 3579. GLASWERK. VORKEN. LEPELS, MESSEN voor üw BRUILOFTEN EN ANDERE FEESTEN in elke gewenste hoeveelheid ZIJLSTRAAT 24-30 HAARLEM TEL. 12815

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3