Autobuslijn Haarlem-Heemstede P. HOOGEVEEN ZN. Amsterdamse Beurs Ford V 8 Opel Olympia Groentjes Sportcolberts v. Kimmenaede's Oldsmobile Sedan de Luxe HONDENLIEFHEBBERS 1. Hulpverkoopsters 2. Mannelijke kracht .Siouienbeek HULP-VERKOPER 2 laam Woensdag 13 Juli 1949 Haarlems Dagblad Bijzonderheden over de wijzigingen die 11 September zullen ingaan Verscheidene inwoners van Heemstede zijn niet ingenomen met de wijzigingen die de NZHVM onlangs heeft ingevoerd op de autobuslijn HaarlemHeemstede. Men heeft geen bewondering voor de kleine bussen die nu op lijn 2 dienst doen. De vervoer-capaciteit is daardoor kleiner ge worden, waardoor het vaker voorkomt, dat passagiers aan de halten blijven staan. Vooral op spitsuren. Bovendien is er meer oponthoud aan de halten, omdat de chauf feurs ook de functie van conducteur moeten vervullen. Voorts wordt het, vooral op warme dagen, een bezwaar geacht dat de motor achter in de wagen zit, waardoor op de achterste bank veel warmte wordt uit gestraald. Tenslotte heeft zo wordt op gemerkt de wijziging tengevolge ge had, dat er van een geregeld rijden van de lijnen 1 en 2 niet veel terecht komt. Vroeger had men, doordat op beide lijnen een 6 minuten-dienst werd gereden, elke minuten kans op een bus, maar nu is het zo. dat de bussen 1 en 2 herhaaldelijk krij gertje spelen en voor en achter elkaar rijden, omdat lijn 2 niet op tijd kan rijden. Wij hoorden zelfs verluiden dat er foren sen zijn die de mogelijkheid overwegen om op de forensen-uren autobussen te laten lopen die zij zelf huren. De directie der NZHVM verklaarde ons dat er op 11 September een belangrijke wijziging op de lijn HaarlemHeemstede komt. De lijnen 1 en 2 worden dan verenigd tot één. Practisch wordt dan lijn 2 opge heven. Maar lijn 1 zal de route van de tegenwoordige lijn 2 volgen, namelijk de Pieter Aertzlaan, de Jan van Goyenstraat en de Willem de Zwijgerlaan. De bussen gaan door naar Haarlem-Noord. In Heem stede wordt gereden via de Valkenburger- laan naar het Sportpark. Een deel der bus sen gaat in Heemstede door naar de Glip. Op de nieuwe lijn 1 komt een 7'/2 minu- tendienst. Op stille uren wordt dit vol doende geacht. Er komen evenwel in de ochtenduren van 79 uur en in de mid daguren van 13 tot 20 uur (waarin dus ook alle forensenuren vallen) pendeldiensten om het drukke vervoer op te vangen. Die pendeldiensten rijden van de Julianalaan of de Koediefslaan naar de Tempeliers straat of Grote Markt. De juiste begin- en eindpunten van deze pendeldiensten moe ten nog worden vastgesteld. Deze pendeldiensten, die om de 10 a 15 minuten zullen rijden, worden uitgevoerd met de autobussen van groot model met chauffeur en conducteur, zodat op de lijn HaarlemHeemstede de éénmansbussen geheel zullen vervallen. De directie der NZHVM is overtuigd dat daarmee aan de vervoersbehoeften op die lijn in alle opzichten voldaan zal worden. Houdt het Schilderskwartier zijn bus? Men ziet uit bovenstaande mededelingen dat na 11 September alle bussen-door het Schilderskwartier in Heemstede zullen rijden. De directie zei: Zolang het mogelijk is, want wij vrezen dat de Willem de Zwij gerlaan niet bestand zal blijken tegen het autobussenverkeer. Er is aan Openbare Werken in Haarlem gevraagd de Willem de Zwijgerlaan en de Middenlaan voor het autobussenverkeer geschikt te maken. Voor 1949 waren daarvoor geen gelden be schikbaar, maar wij hopen nu dat het in 1950 voor elkaar komt.. Mocht zo ver vólgde de directie de Willem de Zwij gerlaan het niet volhouden, dan zullen wij helaas gedwongen zijn het Schilderskwar tier voorlopig te mijden en alle bussen te laten rijden over de Blauwe Brug. Plannen voor de toekomst. Indertijd hebben wij medegedeeld, dat Openbare Werken in Haarlem verwachtte dat de NZHVM in de toekomst met lichtere bussen zou gaan rijden. De directie zei daarover: Als wij nieuwe bussen zouden moeten kopen, zou onze voorkeur zeer beslist uitgaan naar kleinere bussen. De ervaring van de laatste tijd is dat wij in de toekomst moeten naaf kleine bussen met een éénmansbediening, maar dan moeten er natuurlijk meer bussen rij den dan thans. In vrijwel alle steden in Den Haag en Amsterdam gaat men over Truman vraagt uitstel van staking in staal-industrie De president van de Amerikaanse bond Van arbeiders in de staalindustrie, Murray, maakte Dinsdag bekend, dat president Tru man de leden van de bond had verzocht hun voorgenomen staking welke Zater dag zou beginnen 60 dagen uit te stellen. In die tijd zou een raad van onderzoek de gerezen geschillen kunnen bestuderen. De „U.S. Steel Corporation" heeft het door president Truman gedane voorstel tot oprichting van een commissie van onder zoek, die een oplossing zou moeten vinden voor het conflict in de ijzerindustrie, ver worpen. De maatschappij heeft verklaard dat dit voorstel niet overeenkomstig de Taft-Hartley-wet is. Prins Bernhard maakt tocht met onderzeeër Hedenmorgen arriveerde Prins Bernhard in Wemeld'mge. De prins werd begroet door de burgemeester, de heer C. N. F. van Sas. Direct daarna begaf de hoge gast zich aan boord van de motorsloep „Neptunus'" van de Koninklijke Marine, die de prins naar de onderzeeboot „Zeehond" bracht. Onder commando van de luitenant-ter- zee le klasse, jhr. Mackay zullen met de „Zeehond" in de Roompot oefeningen wor den gehouden met het „Schnorkel-appa- raat", waarmede bereikt wordt, dat onder zeeboten lange tijd onder water kunnen blijven. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 308# 306# Unilever 272 269 Philips 235% 236 A. K. U 171# 172# Fokker 140 Nederlandse Ford 273 Nederlandse Kabel 283 v. Berkel's Patent 113 Yz Scheepvaart-Unie. 167# 166# Holl.Amerika Lijn 153 Deli Maatschappij 145# 145 H. V. A 152# 149# A'dam Rubber 130% 130 Ned. Handel Mij. 153 N.-I. Handelsbank 109# Billitoij Mjj. II 348 Vz tot het invoeren van éénmansbediening op de autobussen. Er moet gelet worden op de economische mogelijkheden. In de. laatste tijd is het vervoer met ongeveer 10 a 12 procent achteruitgegaan. In Haarlem en omgeving deed zich hetzelfde verschijnsel voor. Dit is een gevolg van het feit dat er meer fiètsen en auto's rijden en bovendien van de noodzakelijkheid dat velen moeten bezuinigen. Door het ongunstige zomerweer van dit jaar is bij alle vervoersbedrijven, in het bijzonder in het Westen van het land, een sterke achteruitgang van het aantal passa giers te constateren. Wij merken dit zo besloot de directie ook zeer sterk op de lijn Zand voort Haarlem Amsterdam, want er is nog weinig animo geweest om naar zee te trekken. Op die lijn is de ver mindering van het vervoer, vergeleken bij vorige jaren, dan ook veel groter dan 10 12 procent. 0pvarendenvan„Kota Inten" moeten worden ontsmet Vertraagde thuiskomst Van officiële zijde wordt ons gemeld: „Aangezien er zich geen nieuwe pokken- gevallen op het troepentransportschip „Kota Inten" hebben voorgedaan, zullen ten aanzien van de opvarenden van het schip, dat op 18 Juli a.s. te Rotterdam wordt ,verwacht, geen quarantaine-maat regelen worden genomen. Niettemin zijn de medische autoriteiten van mening, dat het als voorzorgsmaatregel in het belang van de volksgezondheid wenselijk is, dat alle opvarenden aan een ontsmetting wor den onderworpen. Deze ontsmetting, wel ke zich ook uitstrekt over kleding en ba- zal te Amersfoort in de kazerne aan de Leusderweg geschieden. Aangenomen mag worden, dat deze ontsmetting, die in de nacht van 18 op 19. Juli zal beginnen ongeveer vijf daigen in beslag zal nemen. Een en ander ge&eurt ploegsgewijze, waar door de eerste ploeg reeds de 19e Juli thuis verwacht kan worden en de laatste ploeg uiterlijk op 23 Juli. Teneinde een zo vlot mogelijke afvoer uit Amersfoort naar ieders woonplaats per autobus te be vorderen wordt familieleden en vrienden dringend aangeraden zich niet naar Amers foort te begeven, aangezien géén toegang tot de kazernes kan worden verleend. Het afhalen van militairen met eigen vervoer middelen kan onder normale omstandig heden al niet worden toegestaan, men zal begrijpen dat dit thans totaal onmogelijk Evenmin kunnen inlichtingen over de individuële thuiskomst worden verstrekt. Deze maatregelen moeten worden geno men in het belang van de militairen en hun familieleden, omdat alleen op deze wijze een snellepe afvoer kan worden gegaran deerd". Duikers van Nederlandse marine naar Bari Een ploeg duikers van de mijnendienst der Koninklijke Marine onder leiding van de luitenant ter zee van speciale diensten 2de klasse J. P. H. Juijskens vertrok heden morgen per KLM-toestel naar Bari, ten einde daar te trachten, de wrakstukken van de verongelukte Constellation „Roermond" te bergen. Nader wordt gemeld: Nu de bergingswerkzaamheden te Bari nog niet alle gewenste resultaten hebben opgeleverd, hetgeen volgens de inlichtin gen, die bij de K.L.M. zijn binnengekomen, grotendeels is toe te schrijven aan de dik wijls zeer ruwe zeeoppervlakte en de ster ke onderstroom, heeft de Nederlandse re gering om al het mogelijke in het werk te stellen teneinde de slachtoffers en de voor het vaststellen van de oorzaak van het ongeval nodige wrakstukken alsnog te bergen, aan de Italiaanse regering toe stemming verzocht om een aantal bergings deskundigen uitgerust met enkele moderne hulpmiddelen toe te laten als adviseurs en/of uitvoerders der bergingswerkzaam heden. Deze goedkeuring is inmiddels ver leend. Op grond hiervan heeft het ber gingsbedrijf Van den Akker te Rotterdam met medewerking van de Koninklijke Marine en in samenwerking met de K.L.M. een ploeg samengesteld, bestaande uit enige duikers en deskundigen voor de be diening van de apparatuur. Ook maken de reis mee de wichelroede loper Hulsegge en een vertegenwoordiger van „Radio Holland". Drie slachtoffers van ongeluk op de luchtbrug De lijken van twee van de drie leden van de bemanning van het luchtbrug-vlieg tuig, dat gistermorgen vroeg brandend boven de Russische zóne is neergestort, zijn vandaag gevonden, zó meldde een woord voerder van het Amerikaanse leger in Duitsland. Het lijk van het derde slacht offer is nog niet gevonden. Het neergestorte toestel was op weg naar het vliegveld Gatow in Berlijn en was opgestegen in Celle in de Britse zóne. Het had nog gemeld dat de motoren weigerden. Daarna was van het toestel niets meer vernomen. Toen red dingsploegen de twee lijken vonden, brandde het wrak van de verongelukte C-54 nog steeds. (U.P.) Naar Brits-Franse samen werking in Nabije Oosten „Groot-Brittannië en Frankrijk gaan de handen in elkaar slaan om hun belangen in het nabije Oosten te beschermen", meldt de Parijse correspondent van de „Daily Express". Volgens de correspondent zou men bij de jongste besprekingen tussen Franse en Britse vertegenwoórdigers over het nabije Oosten de vier volgende oogmerken hebben gehad: 1. Beveiliging van de Britse pijpleidin gen naar de havens van het Oosten der Middellandse Zee; 2. Oprichting van een gemeenschappe lijk Engels-Frans front om een einde te maken aan de communistische doorsijpeling in dit gebied; 3. Treffen van maatregelen om in Pa lestina en de Levant een duurzame vrede te vestigen; 4. Sluiten van een definitief accoord over de Italiaanse koloniën dat de Arabi sche gevoelens zou ontzien. Lisse Herwonnen Levenskracht Op 23 "Juli zal Herwonnen Levenskracht de jaarlijkse speldjesdag houden. Nog steeds geen vrij verkeer naar Berlijn In antwoord op herhaalde protesten tegen de vertraging waaraan het vrachtauto-ver keer naar Berlijn wordt blootgesteld, werd door een Sovjet-Russische functionaris van het vervoerswezen aan de Britse autoritei ten telefonisch medegedeeld, dat „hem niets bekend was omtrent enig te Helmstedt ver oorzaakt oponthoud". Intussen wachten honderden geladen vrachtauto's met aanhangwagens te Helm stedt om hun rit naar Berlijn te kunnen voortzetten. Het oponthoud is veroorzaakt doordat de Sovjet-Russische wachtposten in de afgelopen drie dagen zijn begonnen een kwartier te gebruiken voor het onder zoek van elke passerende vrachtauto, in plaats van de twee of drie minuten, die gebruikelijk waren. Gisteravond werd nog vernomen, dat de Sovjet-Russische grensposten bij het ten Noorden van Helmstedt gelegen kruispunt Vorsfelde de vrachtauto-bestuurders heb ben medegedeeld, dat zij mogelijk „na een klein oponthoud van drie of vier dagen de rit naar Berlijn voort kunnen zetten". De vier geallieerde commandanten van Berlijn zijn gisteren in het gebouw van de geallieerde bestuursraad in geheime verga dering bijeengekomen. De Britse militaire bevelhebber te Berlijn, generaal-majoor Bourne, heeft daarbij op nieuw een „krachtig protest" ingediend tegen de gedeeltelijke blokkade van het wegverkeer naar Berlijn. „De toestand wordt volkomen onhoudbaar", verklaarde hij. Dr. Visser 't Hooft over ve/houding tot R.K. kerk Tijdens een rede, welke dr. Visser 't Hooft, de secretaris-generaal van de we reldraad van kerken, hield op een bijeen komst van het centrale comité van de raad in Engeland, heeft hij gesproken over de verhouding tot de R.K. kerk. Opvallend was de grote belangstelling, aldus spreker, die door Rooms-Katholie- ken voor de assemblée getoond is. Vele honderden Katholieken hebben aan hun geestelijken of aan het Vaticaan verzocht, de assemblée te mogen bijwonen. De lei ding van de R.K. kerk heeft echter aan onofficiële R.K. waarnemers, die waren uitgenodigd, verboden de assemblée bij te wonen. Wel zijn verleden jaar in de R.K. Mooie WONING, 5 k. en k. v. en a. tuin te Hillegom voor woning te Haarlem. Brieven G 6307 Agb. mooi VRIJ HUIS te Rotterdam (Z.) f 5.25 p. w. Gevr. dito huis te H'lexn huur f 30 p. m. Br. Paul Krugerstr. 28 A 2 x b, Hrl. VRIJ BOVENHUIS Ken- nemerstr. in ruil voor vrij huis in Haarlem, Santpoort of Velsen. Brieven G 6332. Diversen VACANTIE IN 'T QOOI. Aangeb. vrije villa m. gr. tuin in bos, te huur of in ruil voor dito elders, of ge bruik van auto. Br. G 6311. THUISWERK. Welke Pr. TANDEM met trom- melremmen, z. g. a. n. Wil- helminalaan 10, Den Hout. Tel. 14656. Pracht Blüthner PIANO f 650. Hooimarkt 24. 2 COLBERT- en 2 ZO MERJASJES m. 48, dames- sch. pumps en molières m. 37 en 38, Alleen 's midd. v. 2-4 en 's av. v. 6.30-8 uur. Tempeliersstraat 18, druk- bel. RADIOKAST met piek up. Brouwersvaart 48. Iets bijz. TROUWJAPON Bruss. kant m. 42. Brieven G 6252. V. o. old f. HUISK. AMEUBL. 4 clubs 1. bekl. nieuw, ronde tafel, boeken kast en klein Goth. eik. pers, en in sommige gevallen bijzonder l cartonnagefa'oriek heeft eraressoir. Adres te bevr. bui\ eerlijke en onpartijdige, artikelen versche- VOOIj ™lJ. vouvYr nen over de assemblee van de wereldraad VEUJK. Kenmsm. van kerken De wereldraad kan met an- ,,ezocht m. net pers. pl.m. ders doen dan iedere constructieve poging l 50-55 j. liefst zakenman aanmoedigen, die tracht te komen tot door dame. Brieven G 6309 waarlijke oecumenische verbondenheid. In HUWELIJK. Jonge de huidige situatie betekent dit heel con- vrouw met 1 k. vlotte ver- creet, dat men zich moet toeleggen op schijning. leeft. 25 j. zoekt onofficieel contact met individuele Katho- m' mer1MinerS' J Heken. Waartoe deze weg zai voeren is j .^M^sje. 20 j.. arb. st, onbekend. Misschien is het naar onver- I zoekt dito VRIENDIN. Brie- wachte oecumenische ontwikkelingen, zo j ven G 6290. Te huur gevr. voor week 7 pers. KAMPEER- GROENTJES in Haarlems Dagblad en succes dat is één begrip. Daarom worden er jaarlijks tienduizenden ter plaatsing opgegeven. besloot dr. Visser 't Hooft zijn rede. Aanwinst voor Artis Met de „Gaasterkerk" van de Holland— Afrika lijn arriveerde hedenochtend ui' Mombassa (Oost-Afrika) een aantal nieu we zeldzame dieren, bestemd voor de Am sterdamse dierentuin. De nieuwe aanwinst een geschenkzending waarvan reeds eerder een deel is aangekomenbestaat uit een nijlpaard, twee spiesbokken, anti lopen, drie „Grevy"-zebra's, een „Chap- man"-zebra en een struisvogel. Opzichter A. Bol, die de dieren uit Mom bassa heeft gehaald, vertelde, dat zij zich aan boord goed hebben gedragen en dat de reis ook overigens niets te wensen over liet. Tot grote vreugde van haar ouders werd op 9 Juli 1949 te Batavia geboren SONJA ELISE MARIJKE dochter van de heer en mevrouw AVELING-v. d. MAREL De gelukkige grootouders: H. A. Aveling E. M. Aveling-Schmidt Heemsteedse Dreef 157. Heemstede. Rita heeft een broertje ge kregen ALBERTUS PIETER A. Wagenaar G. P. Wagenaar- Boerendans Haarlem, 11 Juli 1949. Jan Gijzenkade 205. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JAN THOMAS J. H. Zwart-Koreman J. F. Zwart Jantje Haarlem, Wagenweg 65, Tydelijk Florakliniek. 12 Juli 1949. Heden overleed geheel onverwacht tot onze grote droefheid onze lieve zorgzame man, va. der, behuwd- en groot vader NIKOLAAS SIPKEMA in de leeftijd van 67 jaar E. Sipkema-Borseh Eindhoven: Ds. J. W. Sipkema Pladjoe: A. H. Sipkema M. M. Sipkema-Vliegen Erik Nico Haarlem, 12 Juli 1949. Jan Haringstraat 12. Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 15 Juli a.s. te 1.30 uur op de Nieuwe Oosterbe- jraafplaats aan de Kruis- laan te Amsterdam. Het behaagde de Heere geheel onverwachts tot Zich te nemen mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd- grootmoeder NEELTJE KOK, geb. SPIERENBURG in de ouderdom van 80 jaar. Heemstede: Aug. H. Kok Boskoop: J. van Tol Joh.zn. Heemstede: C. H. Neomagus-Kok E. T. J. P. Neomagus Buenos-Aires: J. M. Brilleslijper-Kok M. Brilleslijper en kleinkinderen. Heemstede, 12 Juli 1949. Jan van Goyenstraat 18. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 15 Juli a.s. te 1.30 uur op de Al gemene Begraafplaats te Heemstede. Heden overleed zacht en kalm tot onze grote droefheid onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder GERRITJE EMMER geb. VAN RHEENEN in de leeftijd van 64 jaar C. Emmer Amsterdam: A. D. Amsterdam- Emmer C. J. Amsterdam J. C. Emm gr B. Emmer-Beek en kleinkinderen. Haarlem, 12 Juli 1949, Beelslaan 18. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een dei- rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrij dag 15 Juli a.s. te 2 uur op de Noorderbegraaf plaats. Tot mijn diepe smart is heden van mij heenge gaan mijn lieve beste vrouw JOHANNA SUSANNA BERNARDINA UGES in den leeftijd van 71 jaar. Simon Martin. Haarlem, 12 Juli 1949. Julianastraat 10. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 16 Juli a.s. om 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem aan de Kleverlaan. Bij vonnis der Arr. Recht bank Haarlem van 10 Mei 1949 is in staat van faillis sement verklaard G. van Looy, aannemer van met selwerken, wonende te Haarlem aan de Sumatra- straat 27, met benoeming van Mr. H. J. Ferwerda to Rechter-Commissaris en on dergetekende tot Curator. In dit faillissement is dooi de Rechter-Commissaris voornoemd bepaald: a. dat de schuldvorderin gen bij de Curator moeten zijn ingediend vóór of op .27 September 1949; b. dat de verificatie-verga dering zal worden gehou den in het Gerechtsgebouw Jansstraaat 81 te Haarlem, op Donderdag 13 October 1949 des voormiddags te 10.15 uur. De Curator: Mr. J. H. Ekering. Haarlem, Kenaupark 17. VERLOREN gouden armbandhorloge. Tegen bel. terug bez. Mevr. G. Bekker, Heemsteedse Dreef 193, Heemstede. Fotocopieën Deter, sneller en goedkoper Foto HiEarius GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. HONDENLIEFHEBBERS IN HAARLEM-NOORD voor trimmen, wassen, scheren, inkorten nagels, kunt u in Noord terecht bij H. SLOBBE (Gedipl. voor alle rassen) Rijksstraatweg 427 (bij Vergierdeweg) Tel. 25136 Twee zitter, geheel als nw., te koop van partic., geen handelaren. Te zien Nassau, laan 31 tussen 6 en 8 uur. :e koop gevraagd. Brieven no. 3612. Aangeboden: Wolseley Ten '48 wegens omstandigh. Te be vragen KI. Houtweg 4a zw. Aangeboden een in pr. staat D. K. W. van partic. aan part. of rui len voor iets groter. C. v. Leen, Oranjeboomstr. 178. Na 7 uur. Te koop: FIAT „500" Cabriolet in prima staat, nieuw gespoten. Tel. 24382 prijs G 6297. ZüNDAPP MOTORRIJW. 250 c.c. tweetact, met duo in prima staat. Chrysanthe mumlaan 10, Heemstede. ALLES SLIJT! Ook uw huisraad, v. VEEN Zijlweg 2628 levert prima meubelen, opklapbedden, vloerbedekking, gordijnen, bedden, enz. tegen lage prijzen en gemakkelijke be taling. Lessen Dame vr. ENG. CON VERSATIELES. Br. met Studeert aan ERKENDE MIDDENST. OPLEIDING. Prachtige resultaten! 97 pet. geslaagden in 1948. 2 av. p. week les voor f 5 p. mnd. E. A. v. Voorden, Orionweg no. 98. Huish. Pers. gevraagd DAGMEISJE in rustig gezin. Mevr. Kamstra, Joh. de Wittlaan 26. In gez. van 2 oudere da mes DIENSTMEISJE voor d. en n. liefst teg. 1 of 15 Aug. Br. G 6299. FL. WERKSTER in kl. gez. 3 ochtenden p. w. Mevr. Esser, Rijnegomlaan 36, Aerdenhout. Weg. huwelijk tegenw. nette HULP IN DE HUIS HOUDING v. d. en n. Goed loon en prettige werkkring. Veel vrij. Mevr. Mensink, Borskilaan 12, Bl'daal (bij station). Tel. 25520. HUISHOUDSTER, bij man en een kind. Br. G 6302 NET MEISJE van 9-3 u. zelfst. k. werken. J. van Galenstraat 23. Nette WERKSTER voor Zaterdagmorgen. Aanm. na 7 uur. Barteljorisstraat 42. Bedrijfspers. gevr. Gevr. LEERLING of GEV. LEERL. KAPSTER. G. v. Tussenbroek, Rijks straatweg 117. Telef. 11204. Gevr. le KAPSTER of KAPPER. Brieven G 6287 STREEKVERTEGEN- WOORDIGER gevr.. goed geintr. bij kruideniers e. d., om enige goed verkoopb. art. op prov. basis mee te nemen. Brieven G 6326. Huish. Pers. aangeb. NETTE WERKSTER v. alle dagen. Br. G 6304. B. z. a. WERKSTER v. halve dagen. Br. G 6289 B. z. a. JONG MEISJE uit keurig gezin om 's mid dags en 's avonds op te pas sen. Brieven no. 6284. Besch. wed. 57 j. zoekt betr. als HUISH. liefst bij oudere heer of/en dame. Brieven G 6343 B. z. a. NET MEISJE v. v. voor de middaguren van 26 uur. Merwedestr. 18, Haarlem-N. Lyceïste (17 j.) wenst Za terdagsavonds BIJ KIN DEREN OP TE PASSEN, 40 ct. p. uur. Brieven G 6185 Bedrijfspers. aangeb. ERV. ASS.-ACCT. b. z. a. voor het inr. en bijh. uwer boekh. Belastingad viezen. Brieven G 6303 BLIKSLAGER vraagt massawerk en soldeerwerk. Brieven G 6265. Kuizen gevraagd HUIS voor geldbelegging te koop gevr. op goede st. te H'stede. Brieven G 6266 Kamers gevraagd Gezocht KOSTHUIS m. huiselijk verkeer voor stu derende broer en zuster. Br. G 6344 Besch. heer, b. b. n. h. zoekt KAMER m. pension omg. stat. Heemstede. Brie ven G 6345 Jongedame zoekt gem. ZIT-SLA APK. met voll. pension. Brieven G 6305. Heer zoekt KAMER ge- stoff. b. b. h. h. centrum of Zuid. Brieven G 6267 Kamers aangeboden NET KOSTHUIS voor twee vrienden f 20 p. w. Roemer Visserstr. 148. In le KL. PENSION te Aerdenhout is plaats voor oudere heer of dame of be jaard echtpaar. Br. G 6328 Eerste klasse Pension- Rusthuis op g. "st. H.-Z. heeft 2 GR. GEST. KA MERS met voor- en achter- balcon beschikbaar m. vol ledig pens. en verzorging. Zeer geschikt v, echtp.. 2 dames of heren. Br. G 6329 Per 1 Aug. in C. gem. ZIT- en SLAAPK. v. w. 2 pers. liefst b. b. h. h. met gebr. v. k. Brieven G 6330. Gem. SLAAPKAMER m. gebr. v. keuken. Br. G 6331 Woningruil ATTENTIE! Wie ruilt één huis met garage op goede stand te H'lem voor mijn twee bovenh. te A'dam (oud Zuid) Br. no. 2225 Wensing's Adv. Bur. Tem peliersstraat 32, TENT. Br. met prijsopgave G 6291. Jongem., monteur, zoekt VRIEND tot 25 j. Brieven G 6285. ZES JAAR IN OCT. Bij clubje om klaar te ma. ken v. 2e klas nog enkele plaatsen. Omtrek Kl. Hout weg. Brieven G 6282. Net persoon vraagt THUISWERK, onverschillig wat, het liefst schrijfwerk. Brieven G 6268. 2 Dames zoeken THUIS. WERK. Brieven G 6358. LUXE 5 PERS. AUTO met chauffeur, 20 ct. per K.M. naar Edam, Volen- dam, Monnikendam f 5 p. p. 5 personen. Br. G 6346. Nw. im. PERZ. VLOER KLEED te koop f 130 of in ruil voor electr. wasmach. of h. fiets. Bastiaanstr. 54. VERLOREN: een glas- bril, gaande Tempeliersstr. Eedenstr., Lorentzplein. de zelfde weg terug naar de Tempeliersstr. Tegen bel. ter. te bez. Tempeliersstr. no. 24 rood. VACANTIE. Wie kan 23 Juli 8 jongens en fietsen meenemen naar Limburg. Opgaaf prijs L. Bakker, BÏoemhofstr. 23 A. HUWELIJK. Wedn. vak- man, G.G. 47 j. met 3 gr. kn. zoekt een lieve vrouw en moeder pl.m. 45 j. G.G. Brieven G 6333. Te koop gevraagd HAND- of TRAPNAAI MACIIINE. Tel. 21479. Hele of ged. INBOEDEL, vloerkleed. Brieven G 6313 OPKLAPBED, tapijt, h. en sl. kamer. Br. G 6314 ZOLDEROPRUIMING, naaimachine. Dr. Leydsstr, no. 7 zwart. Donker COSTUUM voor oude heer. Brieven G 6293. Wapenblanke HAARD in prima staat, merk en prijs opgave G 6294. SIGARENZAAK op g. stand. Brieven G 6292. KLEED of KARPET be schadigd geen bezwaar. Br G 6269. H. COSTUUM en enige oude overhemden m. 50-52, Brieven G 6270. Wij kopen van u de voor ons bruikbare LEGE FLES SEN., Adres: Jansstr. 39. Tel. 15639. WECKFLESSEN gevr. Jansslraat 39. Tel. 15639. ELECTR. WASMACH. Brieven G 6350. Een twee pers. CHEL- TERTJE ev. met grondzeil. Licht gewicht. Br. m. prijs- opg. Kloosterstr. 56 rd, Haarlem-N. Te koop aangeboden 2e h. blauwe, Am. uit elk. neemb. FIETS, zeer gesch. voor j. of m. Aelbertsberg- straat 84. Geëmaill. KOLENFOR- NUIS in g. st. f 20. Adres bur. van dit blad. TE KOOP: nieuwe M. T. S. (Haarlem) boeken, le kl. afd. werkt.b. en electro v. 3/4 v. d. prijs. Tevens kl. en gr. tekenbord en haak. Boeken IC. V M. - A. M. Amsterdam. Anna v. Bu- renlaan 52. 6 pits GASFORNUIS m. Homann, Econ. m. dubb. oven en verw. kast. Ted. v. Berkhoutl. 5, Aerdenhout. Prima Kodak 6/20 KLAP- CAMERA met lederen tas. Conollyweg 2, Santpoort (St.) 's Av. na 8 u. 2 IJSBUSSEN a 30 liter inih. met 2 kuipen f 50. Compl. drijfwerk f 25. Zand voortselaan 127. H'stede. SPARTA SACHS 98 c.c. g. st. v. Duin, Oranjestr. no. 134 AUTOPED, dames- en jongensframe, enz. en jon gens en meisjeskleding tot 16 j. Gasthuislaan 109. 1 pers. KANO z. g. a, n. en radio m. pick up (inge bouwd). Brieven G 6338. VIOOL, met pr. strijk stok. ui 1st. handwerk, mooie klank f 225. Wagnerkade 47, Heemstede. SCHUIFLADDER, 9 sp. ladder 20 sp., 3 deuren, 10 geg. golfplaten. 1 werkbank houten schot 3/j x 1 m. kl. handwagen. Leidsevaart Tvvee HERENCOS- TUUMS, in prima st. Bill, prijs, m. 48. ICenaustr. 5 b. Pracht VLOERKLEED. Tetterodestr. 68. KOFFERGRAMOF. met 40 nrs. en kruiwagen. Oran jestraat 177. Na 7 uur. BATAVUS J. L. O motor in prima staat, 1940, 125 c.c. nieuwe banden, voetsch. of ruilen voor zwaardere. Spaarnwouderstr. 4 rd. Tel. no. 21933. Eiken BUREAU en bu reaustoel, mahonietafel Pr. Hendnklaan 128, O'veen. PIANO „Steinbach" bruin kruissn. v. part. f 700 meisjesfiets f 35. Br. G 6281 Egypt. 1. REGENJAS. geh. dubb. m. 50 nw. f 70, zw. moiré mant. pak, nw. haute couture m. 44 f 110. Enifie jurken. Tel. 24135. van dit blad. Mooie KINDERWAGENS als nieuw, pr. billijk. Zand- voortselaan 54, H'stede. FORD, luxe bestelwagen 500 kg., in pr. staat, ook wel ruilen voor personen auto. Tel. 27763. Nieuw VLOERKLEED 2 kamers zeil, nieuw old fi nish dressoir, blank eiken kantoorkast, 5 inmaakpot- ten. v. Oosten de Bruynstr. no. 1. Zwarte STUDIE-PLANO „Pleyel", prima instr. Cor- des. Orionweg 35. PIANO merk Knöchel, prjjs f 675. Inlichtingen tel. no. 20610. Van partic. aan part. agb. FORD V 8 1935, cabriolet in prima staat. Br. G 6259. BUSTE POP op stan daard m. 46. Kloosterstraat no. 56 rood. Grijs H. PAK f 30. yoet- balsch. en kleding. ICiïlzin- gerstr. 14. MOTOBECANE 1948, 2 versn. en starter in staat v. nieuw f 300, 2 1 pers. kano's en 2 pers. Schermevstr. 27, tel. 12197. Te koop: AUTO OPEL 1 op 10. Colensostraat 41. Na 20 uur. lp-, mooie zwarte DA MESSCHOENEN m. 39 f 10 IC. v. Mandei-straat 31. JONGENSFIETS 4-7 j. prima f 47,50. Pleiadenstr. no. 45. MEISJESFIETS en hon denhok te koop. Donderdag en Vrijdag te zien. Jac. v. Lenneplaan 10. CITROëN AUTO, als nw. Na 6 uur. Prinsesselaan 29. Tel. 18699. EIKEN DRESSOIR f 50. linnenkast f 20. bruidssluier f 12.50. Lanckhorstlaan 7, Heemstede. MARKIES 2.75 x 1.25 M. f 35. Mr. Lottelaan 12, 9-12, 25 uur. 2 MANTELS en enige ja ponnen z. g. a. n. Na 4 u. Adr. de Jongcstr. 9 rd. Een ACCORDEON, piano klavier, 60 bassen. Potgie terstraat 12. Zandvoort. TANDEM, in pr. staat, Gazelle. Na 6 uur. Pijn- boomstraat 28, H.-N. Groen DAMESSPORT- RLI WIEL, z. g. a. n. f 120. Floresstraat 6. OPLEIDING PRACTISCHE KINDERVERZORGING (Duur 1 jaar). Kinderbewaarplaats Haarlem-Noord, v. Wickevoort Crommelinstraat hoek Ambuchtstraa' Aanvang nieuwe cursus 1 September Inl. en inschr. bij de Directrice Mej. N. Muntinga a. d. Kin derbewaarplaats tussen 10 en 12 uur v.m.. in zeer ruime sortering, div. kleuren f 54, f 42.40, f 39.50 Gabardine regenjassen f 98., f 92.50 Overhemden, vast boord in effen wit beige blauw, grijsf 13.90, f 12.95, f 9.95, f 8.25 Interlock zomerondergoed vanaf f 2.05 Confectie- en Modemagazijn SPAARNWOUDERSTRAAT 47-80 - TELEFOON 21392 6 cyl. prima automobiel; ook genegen te ruilen. H. MOORE'S EXPERTISE BUREAU, tel. 12197, Schermer- straat 27, Haarlem. Veilingmeesters en Beëd. Taxateurs van Hulzen - Kunst - Antiek - Inboedels en Industriegoederen sinds 1909 INBOEDELVEILING DONDERDAG 21 JULI a.s. Bijvoeging of afhalen van KUNST. ANTIEK en MEUBILAIRE GOEDEREN, voor deze veiling be stemd, kan dagelijks geschieden. TEL. 13845 Nieuwe Gracht 74 - HAARLEM - Parklaan 22 Wij behandelen Uw huisvriend in onze speciale afdeling met zorg en vakkennis. Wassen Plukken Scheren Nagels inkorten KYNOLOG1SCHE INRICHTING ..DE IJDELTUIT" GEBRS. VEENINGA - JACOBIJNESTR. 10-18. TEL. 13265 Wij vragen: voor diverse afdelingen, niet beneden 25 jaar, volkomen op de hoogte met betere Damesconfectie. niet beneden 21 jaar, voor het bezorgen onzer expeditiegoederen en bijkomende werkzaamheden. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten tot HOUTPLEIN 10 P. DE GRUYTER Sc ZOON N.V. vraagt voor Rayon Haar lem en Heemstede EEN FLINKE VERKOOPSTER leeftijd 22 tot 28 jaar, tevens kan geplaatst worden EEN FLINKE JONGEMAN leeftijd 16 tot 18 jaar, voor magazijnwerk. Persoonlijk aanmelden op Donderdagmiddag 14 Juli tussen en 5 uur ingang winkel, Barteljorisstraat 40. ■4 Voor onze afdeling HERENKLEDING vragen wij voor de Zaterdagmiddag een Aanmelden bij veawouwensnaAm

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3