Transportrijwielen Bakfietsen Wijngaardstraat 16 DE GROOT Nederland zou meer vee, zuivel en granen aan België kwijt kunnen Pontiac Sedan '39 Te koop Wie kan jongedame IJsco venter gevr. 5 Schilders gevraagd Wielrijders „Wilhelmina" Aank. Typiste net meisje Interessante verantwoordelijke werkkring Zijlstra Perkamentbewerkers en leerlingen Woensdag 27 Julï 1919 Haarlems Dagblad De Belgen leerden hel concurreren beier (Van onze correspondent te Brussel) De Belgisch-Nederlandse handel is nog steeds een zorgenkind voor beide rege ringen, die per 1 Augustus 1950 de grenzen voor een volledig vrij goederenverkeer wil len openstellen. Over de eerste vijf maanden van 1949 leverde België aan Nederland goederen voor een totaal bedrag van 4,705 milliard Belgische francs of 282 millioen gulden. Ne derland verkocht in België in dezelfde pe riode voor 2,692 milliard francs of 162 mil lioen gulden. Het verschil van 120 millioen gulden werd door Nederland gedeeltelijk aangezuiverd met dollars van de Mar shallhulp en ook met goud, voornamelijk in de laatste maanden van het handelsverdrag toen de dollars waren opgebruikt. In deze vijf maanden leverde Nederland voor 106 millioen francs aan levend vee, voor 462 millioen francs zuivelproducten en voor 230 millioen francs groenten, bloe men, fruit, zaaigranen enzovoort. Indien men de globale Belgische invoer van bo venvermelde producten beschouwt, dan ziet men dat Nederland nog een vrij groot gedeelte van deze producten, die thans door andere landen geleverd worden, naar Bel gië zou kunnen verzenden. Daartoe is nodig een hogere landbouwproductie in Neder land en in zekere sectoren betere kwaliteit en sterker concurrerende prijzen. België importeerde inderdaad voor 1,581 milliard francs zuivelproducten, 351 millioen francs levend vee en 1,1 milliard francs groenten, fruit enz. Hier komt de Belgisch-Nederland- se handelscontroverse niet om de hoek kij ken. Het gaat er hier voor Nederland een voudig om, de vreemde concurrentie bij de Zuidelijke Beneluxpartner te verdringen, waarbij nog er op dient te worden gewe zen, dat de Nederlandse producten vrij van douanerechten in België geïmporteerd wor den, waardoor ze reeds beschermd zijn te gen de producten van derde landen. Een vrij gunstige post was de confectie, waarvan 154 millioen francs of circa 1 mil lioen gulden in België werd verkocht. Het is bekend dat de grote warenhuizen van de Belgische hoofdstad geregelde cliënten van de Nederlandse confectie-industrie zijn ge worden .Er is echter een aantal Nederland se textielproducten, dat met de Belgische niet kan concurreren en wier producenten het morgen op de eigen Nederlandse markt hard te verduren zullen krijgen. Want dit is het eigenaardige in deze naoorlogse evo lutie. De Belgische leveringen hebben voor een zeker gedeelte en in sommige sectoren de Duitse importen in Nederland ver vangen en nu de Duitse concurrent weer komt opdagen ziet men dat de Belgische producent hem met succes weerstand kan bieden. De Belgische prijzen schijnen plots een vrij grote „veiligheidsmarge" te bezit ten, waardoor lagere Duitse aanbiedingen kunnen worden ondervangen. Bovendien heeft België in deze eerste vijf maanden van 1949 een gunstige export naar Duits land ontwikkeld, zodat zijn handelsbalans met Trizonië van passief actief is gewor den, namelijk 3,5 milliard francs export naar Trizonië en 2,3 milliard francs import Vandaar. Ongetwijfeld heeft het land van Spaak dit aan zijn liberale economie te danken: door de vrije handelspolitiek moest de Bel gische producent reeds in 1945 tegen df Amerikaanse producenten concurreren op zijn eigen binnenlandse markt en nu bezit deze Belgische producent een vaardigheid en hardheid (hem tegen zijn wil door de regering opgedrongen) die hem een stevig wapen in de hand geven tegen Europese concurrenten. Experiment? Belgische economisten achten het een ge vaarlijk experiment dat Nederland zijn Marshallhulp-gelden gaat ontdooien om de ze gedeeltelijk in woningbouw en Zuider zeewerken te investeren. Logischerwijze zou dit geld gebruikt moeten worden om de schuld van de Nederlandse regering aan de Nederlandse Bank af te betalen, zodat een verdere geldsanering zou plaats vin den, de geldsomloop zou inkrimpen en de gulden .harder" zou worden gemaakt. Nederland gaat, volgens deze Belgische kringen, opnieuw de weg van de inflatie, van de gemakkelijke overheidsfinanciering op, waarvan in feite de kleine man het eerste slachtoffer wordt. De rijke Neder lander ontsnapt altijd aan de waardever mindering der inflatie: hij bezit goederen voorraden en kan zijn bezit in het buiten land veilig stellen. De kleine man kan slechts toezien hoe zijn gulden een waar deloos papiertje wordt. Sociale commissie van het verdrag van Brussel vergadert in Den Haag 's-Gravenhage 26 Juli (ANP) Ir. Z. Th. Fetter, directeur-generaal van de Ar beid, verwelkomde hedenmorgen namens de minister van Sociale Zaken de sociale commissie van het verdrag van Brussel. Deze commissie, bestaande uit sociale des kundigen van België, Frankrijk, Luxem burg, Engeland en Nederland kan thans op een jaar van samenwerking terugzien. Zij vergadert evenals alle andere vijf- mogendheden-commissies bij toerbeurt in de aangesloten landen. Haar derde zitting had medio April in Brussel plaats. Thans is Nederland aan de beurt. Deze vierde zitting wordt op 26, 27 en 28 Juli in de Lairessezaal te 's-Gravenhage gehouden. De agenda vermeldt besprekingen over de sociale zekerheid, over de werkgelegen heid en over de conventies van de interna tionale arbeidsorganisatie. Voorts docu mentatie met het oog op de bestudering van het niveau van lonen en koopkracht. Tenslotte zal de commissie zich beramen over het programma van haar tweede jaar van samenwerking. De sociale commissie zal rapporteren aan de permanente commissie van de vijf mo gendheden te Londen, van welke com missie de Franse adjunct secretaris-gene- naar, de heer d'Harcourt, de zitting bij woont. Hef conflict tussen E.V.C. en de Haagse stucadoors Federatie van Bouwvak arbeiders opgericht. Een aantal Haagse stucadoors, leden en oud-leden van de bij de E.V.C. aangeslo ten Algemene Bond van Werkers in de Bouwnijverheid (A.B.W.B.) heeft besloten de samenwerking met de A.B.W.B. geheel te verbreken en over te gaan tot het stich ten van een voorlopige Haagse Federatie van Bouwvakarbeiders. Er bestaat sedert geruime tijd een con flict tussen de Haagse bij de A.B.W.B. aan gesloten stakende stucadoors en het hoofd bestuur van de A.B.W.B. Omdat deze laatste organisatie aangesloten is bij de E.V.C. betekent dit ook een conflict tussen de Haagse stakers en de E.V.C. Het conflict ontstond, toen Haagse A.B.W.B.-leden wei gerden hun medewerking te verlenen de stucadoorsstaking in Den Haag ondér lei ding van de E.V.C. te stellen. De voorlopige Haagse federatie van Bouwvakarbeiders wil een landelijke orga nisatie worden. Daartoe zal contact worden opgenomen met het N.A.S. Het voorlopig bestuur verwacht begin September een toeloop van nieuwe leden. Op 31 Augustus zal de E.V.C. een landelijk congres te Am sterdam houden. Een op dat congres in te dienen motie, die beoogt alle niet-commu- nistische en anti-communistische leden uit de E.V.C. te verwijderen, is reeds in con cept aan E.V.C.-bestuurders toegezonden. Volgens de voorlopige Haagse Federatie van Bouwvakarbeiders kan verwacht wor den, dat deze motie met algemene stemmen zal worden aangenomen, omdat de afge vaardigden naar dit congres niet door de afdelingen doch door het hoofdbestuur der E.V.C. zijn aangewezen. De voorlopige Haagse Federatie van Bouwvakarbeiders verwacht nu dat de leden van de verschil lende afdelingen niet accoord zullen gaan met de besluiten van het E.V.C.-congres en in groten getale de bij de E. V. C. aangeslo ten organisaties zuilen verlaten. De E.V.C. deelde desgevraagd aan het A. N. P. mede, dat enkele bestuursleden en leden van de Haagse afdeling van de A. B. W. B., in totaal 15 personen, geroyeerd zijn na eerst door het hoofdbestuur te zijn ge schorst op grond van hun houding tegen over de stakers, de E.V.C. en de A.B.W.B. Daarna hebben nog ongeveer 40 Haagse leo'en van de A.B.W.B. bedankt. Volgens de E.V.C. waren dit allen oud-leden van het N.A.S. en stonden zij reeds enige tijd in verbinding met de O.V.B. (Onafhankelijke Vakbeweging) te Rotterdam. Het ligt niet in de bedoeling, zo werd gezegd, om niet- communistische en anti-communistische leden uit de E.V.C. te stoten. Wel wil men de „aan de arbeiders vijandige" elementen verwijderen. Op het ogenblik zijn 380 van de 436 Haagse stucadoors aan het werk. Zij zijn met hun patroons tot een accoord gekomen. Iedere week echter storten zij tien gulden van hun loon in de ondersteuningskas van fle stakers. In de Haarlemse speeltuinen zijn de vacantiespelen begonnen, die drie weken lang een groot aantal kinderen van de straat zullen houden en vele Haarlemse huismoeders althans overdag enige ongekende rust zullen schenken. Hetgeen alles mogelijk gemaakt wordt door het onvermoeid zwoegen van de speeltuinbestuurders en hun assistenten, die er deze drie weken al hun vrije tijd (en dikivijls hun hele vacantie) voor opofferen om de jeugd met een steeds afwisselend programma van spelen, excursies en sportwedstrijden bezig te houden; een lofwaardig stuk werk, een inspan nende „drieweekse" (zonder medaille) voor de Haarlemse speeltuiniers. Bovenstaande foto maakten wij op de speeltuin „Weltevreden" in Haarlem-Noord, Kamerdienaar van de ex-keizer tot tien jaar veroordeeld Het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam, gepresideerd door mr. F. R. Mijnlieff, heeft de voormalige „S.S.-Obersturm- führer" H. W. F., oud-kamerdienaar van ex-keizer Wilhelm te Doorn, veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf met aftrek. F. was, nadat in 1941 de keizer was ge- storvèn, in Duitse krijgsdienst opgeroepen en belast met een functie bij de bewaking van het concentratiekamp Amersfoort en later met het commando over een compag nie van het bewakingsbataljon „Nord- West". Als zodanig had hij deel genomen aan tal van razzia's en had hij het com mando gevoerd over de troepen, die de mannen van Putten naar Amersfoort moes ten brengen. Tegen het einde van de bezet ting had hij een vijftal mensen, die clan destien het „Sperrgebiet" nabij Rhenen hadden betreden om voedsel te halen, doen fusilleren. De procureur-fiscaal had vijftien jaar gevangenisstraf geëist. De ramp met de „Franeker" Stoffelijke resten der slachtoffers op Schiphol Met de „Schiedam" zijn Dinsdagna middag op Schiphol aangekomen de stof felijke resten van negen leden der beman ning en tien passagiers van de „Franeker", alsmede de urnen met de as van tien bij de ramp met dit vliegtuig omgekomen Amerikaanse journalisten. Deze urnen worden per vliegtuig naar Amerika over gebracht. De kisten met de stoffelijke overschot ten van A. M. van der Vaart (gezagvoer der), C. L. van Kooy (tweede bestuurder), P. Zeeman (derde bestuurder), J. W. Hoog land (eerste telegrafist), P. den Haas (tweede telegrafist), H. H. R. J. Fronczek (eerste boordwerktuigkundige), J. W. Dal man (tweede, boordwerktuigkundige), Ca- rola Graf (stewardess), Janny Bruce (ste wardess) en de passagiers J. E. Bloemink, H. van Ginkel, G. M. van Leeuwen ten Doeschate, H. C. Milius, A. Rincker, F. L. J. M. Scheepens, C. S. Stelling, J. Stuart, H. H. van der Vegt en A. E. Pilgrams wer den in een der grote hangars op het vlieg veld, welke tot rouwkapel was ingericht, opgebaard. Hier waren familieleden van de slachtoffers, alsmede de minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen en de Amerikaanse am bassadeur, dr. Herman B. Baruch, aanwe zig, die kransen legden bij de kisten en de op een catafalk geplaatste urnen. Vanmiddag heeft een kleine groep nabe staanden en vrienden de stoffelijke resten begeleid van de heer G. A. Rincker uit Voorburg, een der omgekomen passagiers van het bij Bombay verongelukte toestel „Franeker", naar het Velsense cremato rium. In de aula, waar de kist met de urn, die de as van de dode bevatte, was opge baard, werd het woord gevoerd door een broer van de overledene en door de heer J. W. A. v. d. Heyst, die sprak namens de di rectie van het bedrijf waar de overledene werkzaam was. Tenslotte werden enige waarderende woorden gesproken namens de staf dier firma, waarin tot uiting kwam, dat de omgekomene door zijn bijzondere eigenschappen als bedrijfsleider en als kameraad hogelijk werd geappreciëerd. Onder de stemmige klanken van een me lodie van Glück is de kist, onder meer ge dekt met een grote krans der K.L.M. ge daald. De urn met as is later in het Cremato rium bijgezet. Brits gezantschapssecretaris te Boekarest aangehouden De Britse eerste gezantschapssecretaris te Boekarest, Rodrick Sarell, is tezamen met zeven andere personen aangehouden wegens „smokkelhandel en poging tot clan destiene overschrijding van de grens". Hij is na vaststelling van zijn identiteit vrijge laten. In een officieel communiqué wordt ver klaard, dat de aangehouden personen be kend hebben, dat zij van plan waren met de hulp van Sarell clandestien de grens te overschrijden in de richting van Wenen Sarell zou samen met een lid van de groep deze clandestiene uittocht hebben voorbe reid. Deel van Amerikaans personeel verlaat Berlijn John McCloy, de toekomstige Ameri kaanse hoge commissaris voor Duitsland, heeft verklaard dat het grootste deel van het personeel van het Amerikaanse mili taire bestuur te Berlijn in de naaste toe komst naar Frankfort en Bonn zal worden overgebracht. De overplaatsing zou vol tooid zijn tegen de tijd dat de West-Duitse federale regering, waarvan het parlement op 14 Augustus zal worden gekozen, zal functioneren. McCloy legde er de nadruk op, dat er geen sprake van is dat de Amerikanen Berlijn gaan verlaten. Het personeel dat in Berlijn nodig is, zal daar blijven. De hoge commissaris zal zowel in Berlijn als in Frankfort een hoofdkwartier hebben. De maatregel is slechts gemakshalve ge nomen in verband met de centrale ligging van Frankfort. Over het Britse personeel te Berlijn is nog geen beslissing genomen. BOLIVIAANSE REGERING AFGETREDEN De Boliviaanse regering is gisteravond afgetreden. NIEUW ZWEMRECORD Georges Vallerey, een Franse rugslag- zwemmer, verbeterde tijdens wedstrijden te Casablanca het Europees record 100 meter rugslag door deze afstand af te leggen in 1 minuut 4,9 sec. Het oude record stond met 1 min. 5,2 sec. op zijn naam. Engeland heeft steeds meer Amerikaanse dollars nodig Het dollarbedrag, dat Engeland in het kader van het plan-Marshall voor 1949 1950 nodig heeft is gestegen van 940.000.000 dollar tot meer dan 1.500.000.000 dollar, al dus wordt vernomen in kringen, die in nauw contact staan met de Marshall-admi nistratie. Dit betekent, dat Engeland ruim een derde nodig heeft van het totale be drag, dat Amerika waarschijnlijk aan Euro pa ter beschikking zal stellen in het tweede jaar van het Europese herstelprogramma. Engeland, dat in het eerste jaar van het Marshall-plan 1239 millioen dollar kreeg toegewezen, ontving aanzienlijk meer dan de andere deelnemende landen en ongeveer een vierde van het totale bedrag, dat door het Congres beschikbaar was gesteld. Zijn dollarbehoefte voor 19491950 heeft naar verluidt opzien gebaard onder de andere deelnemende landen, die thans gevaar lopen dat de verdeling van de Marshall-hulp voor hen minder gunstig zal uitvallen. Het is nog niet bekend, hoeveel er in totaal be schikbaar zal zijn, doch men verwacht, dat het Amerikaanse Congres 1 milliard dollar minder zal uittrekken dan het vorige jaar. In zijn oorspronkelijke programma voor 19491950, dat tegen het einde van het vorige jaar bij de organisatie voor Euro pese economische samenwerking werd in gediend, raamde Engeland zijn dollarbe hoefte op 940 millioen dollar, welk bedrag in een herzien memorandum in Mei j.l. werd verhoogd tot 1114 millioen dollar. In het afgelopen weekeinde werd een nieuw memorandum ingediend, waarbij Engeland verzocht zijn aandeel in de Marshall-hulp vast te stellen op ruim 1 milliard dollar. De commissie voor de herstelprogram ma's van de organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking heeft inmiddels deze week Engelands verzoek om meer dollars op zijn noodzakelijkheid onderzocht en thans wordt dit verzoek tezamen met de ramingen van de dollarbehoeften van 15 andere Europese landen door een werk- commissie voor de herstelprogramma's aan de raad der organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking voorgelegd, die zal uitmaken op welke wijze de van Ame rika te ontvangen hulp moet worden ver deeld. Duitse volkswagenspaarders gaan procederen Meer dan 270.000 Duitsers onder leiding van een advocaat Richter uit Lindau aan het Meer van Konstanz hebben zich aan eengesloten tot een werkgemeenschap van voormalige volkswagenspaarders, met het doel een proces te beginnen tegen de volks wagenfabriek. Zij zijn weliswaar gedupeerd door Hitier en zijn „Kracht door Vreugde" die hen met mooie beloften paaiden, maar zij hopen desondanks ook onder de ver anderde omstandigheden aanspraak te kun nen maken op terugbetaling van hun ge storte gelden of op levering van een auto. Zoals men zich zal herinneren, stelde het Duitse arbeidsfront in de jaren vóór de oorlog zijn leden in de gelegenheid weke lijks of maandelijks een bepaald bedrag te storten in een fonds, dat er toe bijdroeg de bouw van de volkswagenfabriek bij Fallers- leben en de constructie van volkswagens te financieren. Toen de oorlog uitbrak werd de gehele productie ter beschikking gesteld van de militaire autoriteiten, maar de spaarders ontvingen de verzekering dat zij na afloop van de oorlog voor een volgestort bedrag van nog geen 1000 mark een volks wagen zouden krijgen. De nederlaag van het derde rijk haalde een streep door de hele rekening. De fabriek kwam onder be heer en thans vechten de vakverenigingen en het land Neder-Saksen om het bezit er van. De opgerichte gemeenschap laat als derde haar rechten gelden. Om te beginnen moet elk lid 5 Westmark betalen met welk geld advocaat Richter zijn proces aanhan gig wil maken. Het volk wil zijn volkswa gen hebben, maar zo eenvoudig als het lijkt, zal het wel niet zijn: men rekent erop, dat het proces tenminste twee jaar zal duren. „Lekkerkerk" in de Rode Zee aan de grond gelopen Het 7217 bruto ton metende Nederlandse stoomschip „Lekkerkerk" is bij het eiland Perim in de Rode Zee aan de grond gelo pen. In een der ruimen maakt het schip water. De „Lekkerkerk" was met een lading stukgoed van Calcutta op weg naar Rotter dam. Nader wordt gemeld, dat de „Aagte- kerk" de gestrande stomer heeft bereikt. Herbegrafenis stoffelijk overschot van illegale werker Vanmiddag had op de Erebegraafplaats in de duinen aan de Zeeweg de herbegrafe nis plaats van het stoffelijk overschot van de heer G. Riezebos. De heer Riezebos, een beroepsonderoffi cier, onttrok zich tijdens de oorlog aan de krijgsgevangenschap en gaf zich geheel aan het illegale werk. Hij streed samen in een groep met Ger- rit van de Veen en Johan Limpers en hielp mede bij het opblazen van een che mische fabriek in Amsterdam-Noord en aan een overval op het Huis van Bewaring aan de Weteringschans. In 1944 werd Riezebos gearresteerd en naar Mühlberg in Oost-Duitsland gede porteerd, waar hij enige maanden later overleed. ELS KOOREMAN P. H. KEMBLE Overveen, Vrijburglaan 32 Freshwater,. T Moon s Hill House I.o.W. Huwelijksinzegening 4 Aug. a.s. te 2 uur in de Oud-Ka tholieke kerk, Kinderhuis singel, Haarlem, door de Rev. R. O. Tasker. Gelegenheid tot feliciteren in de receptie-zaal. De teraardebestelling van JANNY (DO) BRUCE zal plaats vinden Donder dag 28 Juli '49 op de be graafplaats Westerveld na aankomst trein 15.08. Fam. Bruce Verspronckweg 129 Haarlem Het stoffelijk overschot is opgebaard in één dei- rouwkamers Zijlweg 63, Haarlem. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank d.d. 2 November 1948 is in staat van faillisse ment verklaard J. F. M. LOOR. handelende onder de naam „Boekenbedrijf Arena" wonende te Overveen. met benoeming van de E.A. Heer Mr. H. J. Ferwerda tot Rech- ter-Commissaris en van on dergetekende tot curator. Door de E.A. Heer R.C. is bepaald: le. dat de termijn binnen welken de schuldvorde ringen moeten zijn inge diend, zal eindigen op 27 September a.s.; 2e. dat de verificatie-verga dering zal gehouden wor den op Donderdag 13 October 1949, des voor middags om 9.30 uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat nr. 81 te Haarlem. De Curator: Mr. E. J. Groenevelt, Heemsteedse Dreef 72, Heemstede. JOACHIM ADOLF HERMAN GABRIëL BROESE VAN GROENOU, Handelssecretaris van Hr. Ms. Gezantschap te Budapest, overleden op 17 Juli te Budapest, zal plaats hebben Vrijdag 29 Juli des namiddags 2 uur op de Begraaf plaats „Zorgvlied" te Amsterdam. Vertrek van rouw kamer „Sax",( P. C. Hooftstraat 38-40) te 13.15 uur. Budapest, 27 Juli 1949. C. BROESE VAN GROENOU—TEN HAGE Enige kennisgeving Met diepe verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van ons geacht Hoofd der school de heer H. M. VAN DER HART. Personeel en Oudercommissie der Linschotenschool. Heden overleed tot onze diepe droefheid, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, behuwdmoeder, groot- en overgroot moeder MARIA WILHELMINA SIJTSMA—HOOGLAND in de ouderdom van bijna 83 jaar. Uit aller naam: S. Sijtsma Bennebroek, 26 Juli 1949 Reek 4 Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats vinden Vrijdag 29 Juli a.s. des namiddags half twee op de Protestantse Be graafplaats te Bennebroek HAARLEMS BLOE.MENFEEST 1949 Dinsdag 2 Augustus 8 uur Gem. Concertgebouw POPULAIR VOLKSCONCERT COR piano Beeth. Debussy, Chopin. Kaarten 10.90 (r.i.) en pl.bespr. dag. bij Concert bureau Alphenaar. Kruis weg 49, Haarlem. OPROEPING Allen die iets te vorderen hebben van dc Naamloze Vennootschap „Timmers" Aannemersbedrijf in liqui datie gevestigd te Haarlem of aan die N.V. iets verschul digd zijn worden verzocht daarvan voor 15 Augustus 1949 opgaaf of betaling te doen aan het Accountants kantoor „Nederlandsch Bu reau voor Adviezen" te Haarlem, Verspronckweg 1. Te koop gevr. door Part. I villa of mod. landhuis pl.m. 8 kamers, in omg. Haarlem. Geen tussen- pers. Br. no. 143-149, Bol- rek, Kon.pl. 1, A'dam. Dankbetuiging Met deze danken wij alle buurtbewoners voor hun hartelijke en gulle ontvangst bij de terugkeer van onze zoon uit Indonesië. P. C. GRIEKSPOOR, Heemstede. Dr. W. L. Ladenius is tot nader aankondiging NIET TE CONSULTEREN 5-pers., in pr. staat. Linden- straat 48, H.-N., tuss. 7—9 u. Fiat. 500 cabriolet en Coach. D. K. W. bestelwagen als nieuw Cabriolet. Wij leveren op betalingsvoorwaarden. In- en verkoop van goed gebr. automobielen. Garage Flora plein 25 F, 9—12 en 2—6 uur. Privé: v. d. Putten, Assen- delverstraat 42, Tel. 20471. Standard 1947 kl.. 4 pers. m. schuifdak, bill, prijs. Twijnderslaan 1. Nette meisjes gevr. in Rusthuis, zelfst. kunn. w„ voor d. en n., of v. d. dag. P. de Hooghstraat 2, H'stede. die ƒ60 verdienen wil hel pen aan werk (onverschillig wat) in de avonduren. Br. no. 3702. Ir. M. J. Ph. Nittel, b.b.h.h., z. teg. 1 Sept. in centr. of Noordel. deel H'lem of Bloe- mendaal compleet gemeub. ZIT- EN SLAAPKAMER, of gr. zit-sl.kam. m. ontb. en lunch, gebr. badk. Uitv. br. adr. Keizersgr. 197 bo., Am sterdam (C.). Vrij bovenhuis aangeb., centr. Bussum, in ruil v. vrije won. te H'stede of omg. Br. no. 3704. Echtp., m.l., zoekt in centr. vrije gemeub. of gestoff. appartementen m. vrfje keuk,, of vrije gem. of gestoff. étage. Br. no. 3705 Hier is Uw hans op termijnbetaling VERHUURINRICHTING HAARLEM FLINKE HULP als tweede meisje, om de maand Augustus mee naar de Veluwe te gaan. Aan te melden na 7 uur: Zomerlaan 21, Telefoon 28615. Aank. wikkelaar gevraagd. Wikkelinrichting Geurts, Sumatrastraat 6, na 8 uur. WE HELPT vader van een in Indonesië gesn. zoon aan werk. Alg. ontw. Bezit rijbew. A. On- verschill. wat. Controleur, Adm., Huisbew. of thuisw. Brieven no. 3703. Voor de SIERKAN zonder ventvergunning onn. aan te melden: Reitzstr. 117. accoordwerk. W. Nijkamp, schildersbedrijf, Populieren laan 45, Beverwijk, Tel. 3470. SIMON DE WIT N.V. kan In enige van haar filialen te Haarlem plaatsen: een LEERLING-VERKOOPSTER (14-17 jaar) en een VERKOOPSTER (17-23 jaar) Vakkennis wordt niet vereist, aangezien het bedrijf zelf opleidt. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Simon de Wit N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. Nog vóór de VACANTIE EEN NIEUW RIJWIEL o.a. „Wilhelmina" - Simplex - Balako e.a. (Ook op gemakkelijke condities. Binnen 3 dagen leverbaar). Dan naar Rijwielhuis KROCHT 6 - TELEFOON 10353 PERSSTERS en STRIJKSTERS GEVRAAGD WASSERIJ G. RHEE EN ZN., Blekersvaartweg 55, Heem stede. Mangelsters, Perssters en aankomende meisjes gevr. WASSERIJ BEELEN, Blekersvaartweg 13, Heemstede. Exporlkantoor te Amsterdam, vraagt voor direct: liefst enigszins bekend met Eng. Prettige werkkring, goede vooruitzichten, vergoeding reis-abonnement. Br. No. 2435 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32. Gevraagd voor direct bekwame en aank. OVERHEMDENSTRIJKSTERS Eventueel ook gehuwde voor halve dagen. Pers. aanm. „RIVARO", Stoofsteeg 6. Gevraagd op klein handelskantoor voor bijhouden administratie, leeft, ongeveer 18 jaar. liefst Mulo- Brieven no. 3665. aangeboden aan intelligente, accurate vrouwelijke kracht, met kennis van steno en typen in de moderne talen en factureren. Brieven met voll. bijz. en verl. sal. no. 3698 bureau van dit blad. grootwinkelbedrijf (n levensmiddelen vraagt voor spoedige indiensttreding flinke en vlotte VERKOOPSTERS 18-25 jaar, voor de winkels in Haarlem-Noord. Liefst met vak bekend. Aanmelden Donderdag middag tussen 3 en 5 uur in de winkel Bartel- jorisstraat 25, Haarlem. GUSTO STAALBOUW SCHIEDAM vraagt voor haar werken te Pernis (Rotterdam) en elders in Nederland: bekwame electr. pijplassers; Instrumentmakers; Koperslagers-fitters. Gunstige arbeidsvoorwaarden, kosthuizen aanwezig. Aanbiedingen aan de Aid. Personeel, Maasdijk 5, Schiedam. N.V. BRONSWERK kantoor Amsterdam vraagt een electrotech- nisch monteur of idem aankomend monteur, bekend met oliestookinrich tingen. SOLLICITATIE»^ bestemd voor de N.V. Bron* werk gelieve men te richten aai de afdeling Personeelszaken Eemsiraat 91 te Amersfoort met zo uitvoerig mogelijke bijzon derheden. De N.V. Bronswerk heeft afde lingen .De N* toren i gen, Apeldooi^ Slttard,RoUerdam,|| Het telegram adrejP Bronswerk Amersfoort Dijkstra's Verlichtingsornamentenfabriek Spaarne 65, Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding voor de afde ling Spultkamer en Perkamentbewerking: Bekwame Aanmelden: Anthoniestraat 12A van 2—4 uur.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3