Jubileum Kunstzandsteenfabrlek „Arnoud" In Trastevere, de Romeinse Jordaan, is elke zomeravond een uitbundig feest Amsterdamse Beurs TYPIST(E) BOEKHOUDEN Sparta UW „FIJNE" WAS Filiaalhoudster gevr. Bekwaam Bouwkundig Opzichter Gevraagd een STOKER enige agenten van politie Modeigips Stuc. gips RUIM Groentjes Maandag 8 Augustus 1949 Haarlems Dagblad 6 In 1949 „Arnoud" en „Katwijk": productie van 300 millioen kalkzandstenen per jaar De ruime vestibule van het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem daverde van het vrolijk gezang, toen vijfhonderd medewer kers van het bedrijf der N.V. Kunstzand steenfabrlek „Arnoud" te Hillegom daar binnentrokken om feestelijk het 45-jarig jubileum der fabriek te vieren. Het 40- jarig jubileum in 1944 ging wegens de tijds omstandigheden onopgemerkt voorbij, daar om zette men bij het negende lustrum eens extra de bloemetjes buiten. Des morgens half acht reeds was het gezelschap in een twaalftal autobussen ver trokken naar Rotterdam, waar men na een rondrit door de stad via Maastunnel en havens koffie dronk in „Blijdorp", waar ook nadat de diergaarde bezichtigd was, de lunch werd gebruikt. Des middags keerde men terug naar Hil legom, waar de Hillegomse Harmoniekapel de feestvierenden verwelkomde en men in optocht naar het Hillinen-terrein trolc, waar een voetbalwedstrijd werd gespeeld tussen het elftal van de Arnoud en dat van de zuster-onderneming, de Katwijkse Kalk zandsteenfabriek. Het overwicht der Hille- gommers bleek uit een 3-0 overwinning, hoewel tijdens de wedstrijd duidelijk bleek dat beide ploegen intensieve training en oefening dringend nodig hadden. De pre sident-directeur van het „Arnoud"-concern de heer J. A. van Herwaarden, reikte aan de captain van het overwinnende team de door de directie uitgeloofde wisselbeker uit. Een feestavond in het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem vormde het slot van deze dag. Onder degenen die hier aan wezig waren om mèt directie en medewer kers dit feest te vieren, bevonden zich o.a. de burgemeesters van Hillegom en Noord- wijkerhout, in welke laatste gemeente zich het grote afzandingsbedrijf van de „Ar noud" bevindt, de loco-burgemeester van Lisse de heer J. W. A. Lefeber, ir. C. A. Doets, secretaris van het Departement Haarlem der Ned. Mij. van Nijverheid en Handel, het bestuur van de Kamer van Koophandel te Leiden, bestaande uit de heren J. G. J. Verhey van Wijk, jhr. mr. dr. J. R. Clifford Kocq van Breugel, L. Tliurkow en E. van Romunden, en de direc tie van de Katwijkse Kalkzandsteenfabriek. De directeur, de heer J. A. van Herwaar den, gaf een korte terugblik op het verleden van de „Arnoud", waar hij als correspon dent-reiziger in dienst was getreden. Hij huldigde vijf en twintig medewerkers die 25 jaar of langer bij de N.V. in dienst wa ren geweest en bood hen allen een Delfts blauw gedenkbord en een geschenk onder couvert aan. Vervolgens reikte ir. C. A. Doets de gouden legpenning van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel uit aan de heer Van Herwaarden, de zilveren aan de heren W. D. Oudolf, procuratiehouder en S. J. van Til, adjunct-directeur, en de grote bronzen legpenning aan de heren C. Kleyne, A, Griekspoor, M. v. d. Voet, D. Vijfhuizen, H. Romeyn, J. C. Elderbroek, H. van Koo- ten, J. Krabbers, G. de Vries, A. Faas, M. Janse, P. v. d. Vlist, G. H. Kelderman, J. W. Bons, H. de Lange, A. Bons, K. de Jong, S. P. Buwalda, A. de Regt, J. B. Fijma, A. Westerlaken en S. J. J. v. Til. De heer Verhey van Wijk vertolkte de trots van de K. v. K. Leiden op de „Arnoud" die de grootste fabriek van deze aard in Europa, ja wellicht van heel de wereld is. Op verzoek van de regering zal de „Ar noud" evenals de „Katwijk" weer continu gaan werken, waardoor de jaarproductie van de fabriek te Hillegom tot 200 millioen en die van Katwijk tot 100 millioen per jaar zal worden uitgebreid. Dit is de helft van de Nederlandse jaarproductie van kalk zandsteen. Niet alleen uit een oogpunt van werkverruiming, maar ook van versnelling van de 'wederopbouw en deviezenbesparing is dit van groot belang. Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerclen, burgemeester van Hillegom, deelde mede dut hij verscheidene mede- Japanse oorlogsmisdadigers te Batavia veroordeeld De temporaire krijgsraad te Batavia, on der presidium van majoor mr. L. F. de Groot, heeft Suzuki Otojiro, in oorlogstijd majoor bij de Japanse marine, wegens sys tematische terreur conform de eis ter dood veroordeeld; de reserve-kapitein Osakata Yutaka (bijgenaamd „de hondekop") tegen wie 20 jaar was geëist werd tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De thans 53-jarige Suzuki was ten laste gelegd, dat hij als garnizoenscommandant van Bandjermasin tussen Mei 1943 en Januari 1944 in strijd met de waar heid aan zijn superieuren een voorstelling van zaken had gegeven, als zou bij de ge- interneerde burgers en krijgsgevangenen te Bandjermasin het plan bestaan om in sa menwerking met niet geïnterneerde bur gers van Zuid-Borneo het Japanse gezag aldaar gewapenderwijs omver te werpen. In verband met dit vermeende complot werd tussen Mei en November 1943 te Bandjermasin en omgeving een 700-tal per sonen gearresteerd, waarin beklaagde een belangrijk aandeel had. Bij de verhoren werden door mishandelingen en folteringen „bekentenissen" verkregen. Vrijwel alle personen, zowel van Neder landse als andere landaarden die vóór de oorlog door ambt of positie een notabele of invloedrijke rol hadden gespeeld in Zuid- Borneo, werden als „leiders" van het ver meende complot bij voorbaat schuldig ge oordeeld. In totaal betrof het hier 150 per sonen, waarvan 120 werden onthoofd, ter wijl de overigen reeds tijdens hun gevan genschap stierven. Van deze 120 werden 25 door een Japanse krijgsraad ter dood ver oordeeld, onder wie mevrouw Haga, de echtgenote van de oud-gouverneur op Bor neo. De anderen werden zonder vorm van proces terechtgestqjd. Oud-gouverneur dr. B. J. Haga zakte tijdens de zitting van de Japanse krijgsraad ineen, en stierf op weg naar het hospitaal. De export van pekelharing Volgens de dienst der Nederlandse harïngcontröle werden gedurende het tweede kwartaal van 1949 aan gezouten haring geëxporteerd 55.362 hele, 12.122 halve, 8.547 kwart, 12.754 achtste, 250 zes tiende en 4.355 twee-en-dertigste vaten, voorts 1.700 kegs, 1.920 blikken en 6.544 kleinere verpakkingen of in totaal 6.613.450 kilogram netto voor een waarde van ƒ3.461.281,(Vorig jaar 2.910.657 kilo gram tot een waarde van 1,743.226, werkers van het bedrijf had voorgedragen voor een Koninklijke onderscheiding, op welk verzoek de beslissing helaas nog niet bekend was, doch sprak de hoop uit, dat deze niet zou behoeven te wachten tot Koninginnedag 1950. Vervolgens spraken nog de burgemeester van Noordwijkerhout de heer J. J. C. van Iersel, de heer Clifford Kocq van Breugel en de heer D. J. van Herwaarden als direc teur van „Katwijk" die een Rotterdams havengezicht aan de Arnoud-directie aan bood. Namens het Jubileum-comité spraken de heren P. G. A. Hofkes, bij wie de leiding van deze feestavond berustte en J. C, El derbroek, die namens het personeel de teke ning van een monumentale lichtkroon over handigde, welke in de directiekamer zal worden opgehangen. De heer J. A. van Herwaarden dankte tenslotte alle spreker en de schenkers van het huldeblijk, waarna een cabaretpro gramma het verdere gedeelte van de avond vulde. Het was reeds na middernacht, toen de heer B. van Veen namens het Jubileum comité het slotwoord sprak en men weer in de bussen steeg om naar de Bollenstreek terug te keren. Raad van Haarlemmermeer Overeenkomst met Keurings dienst te Haarlem goedge keurd. - De gemeente bouwt te vlug. Zaterdagmorgen kwam de gemeenteraad van Haarlemmermeer, onder voorzitter schap van burgemeester F. J. Jansonius, bijeen. Op zijn verzoek werd eervol ontslag ver leend aan de heer W. Wyma onderwijzer aan de openbare school No. 1. Over de nieuwe overeenkomst betref fende de aansluiting van Haarlemmermeer bij de vleeskeuringsdienst der gemeente Haarlem, liepen de meningen zeer uiteen. De heer v. Reeuwijk (C.-H.) vond de duur van het contract te lang en 'wenste eerst eens te weten of wij zelf geen dienst kunnen oprichten. Nu gaan we ons eerst verbinden en dan kijken. De voorzitter antwoordde dat de ter mijn al is teruggebracht tot drie jaar. Wij zijn niet te lang gebonden en hebben nu behoorlijk de tijd voor voorbereiding. Daarop vroeg de heer v. Reeuwijk: Is Haarlem bereid bij afschaffing van de distributie van vlees, de keuring thuis te doen plaats vinden? De voorzitter: Natuurlijk, als wij de toestemming krijgen van de regering, neemt Haarlem deze verplichting op zich. De heer Ransdorp (R.-K.) zei dat de keurlonen te hoog zijn bij andere ge meenten vergeleken. De voorziter: Wij hebben gedaan wat mogelijk is. Haarlem kan geen verschil lende tarieven aanhouden er moet nu een maal een uniforme regeling zijn. De heer v. d. Heuvel (C.-H.): Wij zijn nu reeds twee jaar zonder contract ge weest, laat dit nu nog een jaar doorlopen, dan zijn wij misschien zelf zover. De voorzitter raadde dit ten sterkste af. Door de heer v. Beem (C.-H.) werd er op gewezen, dat de organisaties en ook de Stichting van de Landbouw een éigen keu ringsdienst willen hebben, wij dienen dan ook ten spoedigste maatregelen te treffen. De voorzitter: Wij leven nog onder ab normale omstandigheden, hiermede clienen wij nog rekening te houden. Het voorstel van B. en W. werd hierna zonder hoofdelijke stemmen aangenomen. Het voorstel tot het bouwen van 34 wo ningen voor de K. L. M. en 24 woningen voor de Fokkerfabrieken in Badhoevedorp, ontlokte aan de heer Lanser (comm.) de opmerking, dat de C.P.N. zich over de bouw van elke nieuwe woning verheugt dus ook met deze 58, maar waar blijven de 77 woningen die de gemeente zelf nog te bouwen heeft? Hoeveel gemeentenaren kunnen een woning van deze nieuwe 58 betrekken? De heer Joore (P. v. d. A.): „Kijk eens naar de Aalsmeerderdijk, er gebeurt niets, maar dan ook helemaal niets!" De heer Ransdorp (R.-K.) heeft er be zwaren tegen dat Openbare Werken de 24 woningen zelf ter hand neemt, deze dienst wordt overbelast. De voorzitter deelde mede dat wij d,s woningen in Badhoevedorp moeten bou wen, anders geeft de regering opdracht te bouwen en dan zijn we verder van huis. Onder hilariteit van de Raad, deelde wethouder Bos mede, dat de gemeente te hard bouwde. De woningen worden kwartaalsgewijze toegewezen en nu zijn wij telkens over het kwantum dat be schikbaar wordt gesteld heen! Besloten werd tot bouw van' de wo ningen over te gaan. Bij het voorstel tot verlening van sub sidie aan de stichting tentoonstelling „Jeugd van Nederland", deelde wethouder Bos mede, dat hij tegen dit voorstel wens te te stemmen om redenen van princi piële aard. Deze tentoonstelling- mag op Zondag geopend zijn en hiermede kan spreker zich niet verenigen. De heer Roemers (P. v. d. A.) kon zich met deze gedachtegang verenigen. Ook hij had liever gezien dat met de Zondag sluiting rekening was gehouden. Spreker meende echter zijn stem niet aan dit voor stel te mogen onthouden, daar het hier een algemeen belang betreft. De heer v. Ransdorp (R.-K.) kon zich met het voorstel verenigen daar de ten toonstelling des Zondags eerst na 1 uur geopend wordt. De stemming had tot resultaat dat het voorstel ongewijzigd met 13 tegen 7 stem men werd aangenomen. Op door de heer Lanser gestelde vragen over de watervoorziening in de Haarlem mermeer, deelde mr. Jansonius mede, dat bij B en W. niet bekend was dat een aantal bewoners zonder water zit. Klachten hieromtrent zijn niet binnengekomen. Enige dagen geleden is van de P.W.N. een brief binnengekomen met een overzicht dat ongeveer 55 percelen niet van water zijn voorzien. Eventuele aansluiting zal de ge meente per jaar ongeveer f 2360 kosten. Er wordt evenwel betwijfeld of binnenkort materiaal hiervoor beschikbaar Wordt ge steld. De maximum aanleg mag niet meer dan 75 meter bedragen, terwijl hier de af staand vaak 164 meter bedraagt. De voor zitter zegde toe de kwéstie ten spoedigste in het college van B. en W. ter sprake te zullen brengen. Subsidie was toegekend aan het R.-K. Triniteitslyceum, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van af scheid aan de raadsleden die niet meer in de nieuwe raad zitting hebben, mevrouw Spaargaren, de heren Touw en Zoeteman. Wij hebben in de afgelopen jai-en in uit stekende verstandhouding met elkaar de belangen van de gemeente behartigd en het is mij dan ook een behoefte u namens B. en W. onze dank te betuigen voor het vele werk dat u allen in het belang van onze gemeente heeft verricht, zo zei de burgemeester. Vogelenzang DAMESWEDSTRIJD HENGELAARS VERENIGING „NOQIT GEDACHT" Ook dit jaar heeft de Hengelaarsvereni- ging „Nooit Gedacht" een wedstrijd voor de dames van leden en donateurs gehouden. De vijftien deelnemende dames vingen één vis of meer. Des avonds reikte de voorzitter van „Nooit Gedacht" de heer J. Apswoude een aantal prijsjes uit. De eer ste prijs werd gewonnen door mevrouw Apswoude, de tweede door mevrouw Stij li man en de derde door mevrouw Ruighaver, respectievelijk de echtgenoten van voorzit ter, secretaris en penningmeester. Bennebroek Zang-overwinningen Zingend Bennebroek heeft zich de vorige week wel van haar beste kant laten zien. Het Chr. Gemengd Koor „Sursum Gorda" bestaande uit personeel van de Stichting „Vogelenzang", nam deel aan het zangcon- ctKtfs van „Zang" Veredelt" te De Bilt en kwam, onder leiding van de heer S. P. Vis ser, uit in de afdeling Uitmuntendheid. Daarbij veroverde het niet alleen de eerste prijs (met lof van de jury), maar sleepte tevens de eerste ereprijs en de directeurs- prijs weg. Ook de Chr. Gemengde- Zangvereniging „Bennebroek", onder leiding van de heel de Kruyf, nam aan deze wedstrijd deel en won in de tweede afdeling gemengde koren een eerste prijs met 312 punten. Stroomloze dagen zijn er geen bezwaar, als de feestverlichting 's avonds maar mag branden Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie. 305 307% 260 261% 235 234% 175 175^ 146 Nederlandse Ford 268)4 Nederlandse Kabel 290 v. Berkei's Patent 115 Scheepvaart- Unie. 153% 154 Vi Holl.Amerika Lijn 151 Deli Maatschappij 151 151%. H. V. A 160 160 A'dam Rubber 142 142% Ned. Handel Mij. 1531/, N.-I. Handelsbank 118 Billiton Mij. IX 340 (Van onze correspondent te Rome) Iedere paar minuten kijken we even door het venster of er niemand voor het tuin hek staat. Wij hebben vandaag een van onze twee wekelijkse stroomloze dagen en dus weigeren de bel, het licht, het electrisch bediende tuinhek en de radio. Wij dra gen dat lijdzaam, wel wetend dat de grote droogte er de schuld van is. Tegen zeven uur voelen wij dat de moor dende hitte afneemt. Elke dag noteren we ruim 35 graden Celcius, maar dat is in de schaduw, de koele schaduw, want een Ita liaanse zon is heel wat anders dan dat twij felachtige geval dat u in Nederland „het zonnetje" noemt. Maar om zeven uur be gint de schemering, het avondbriesje komt op. Wij smijten vensters en luiken open, die naar goed Italiaans gebruik overdag strikt gesloten blijven om het huis koel te houden. En we zien dat de stroom om zeven uur precies is teruggekeerd. De straat baadt in licht, niet alleen het gewone licht van lantarens en winkels, maar duizenden en duizenden gloeilampjes, die de feestver lichting' vormen. Trastevere, de nooit ge noeg geprezen Romeinse Jordaan, viert feest, het speciale „feest van ons", het feest van ónze Madonna, onze Lieve-Vrouwe van de Carmelberg. Als Trasvetere feest viert, gebeurt dat goed. Alle straten en sloppen, vele kilometers lang, zijn versierd met bo gen, die uit honderden lampjes bestaan, groen en wit en rood, een hoogtij van kleu ren. In Noord-Europa zou men het waar schijnlijk waanzien vinden: een zo'grootse feest-illuminatie, die weken lang iedere avond tot diep in de nacht duurt, wanneer er een nijpend gebrek is aan electrische kracht. In dit land vol contrasten is er geen sterveling, die daar aanmerking op zou maken en wij durven het wagen vol te houden dat de Italianen gelijk hebben. Het gemis aan stroom geeft ons overdag een beetje narigheid. De kleine bedrijfjes die, wijl ze geen stroom hebben, overdag' ge sloten zijn, werken eenvoudig 's nachts. Het feest doet in de wijk het geld rollen en maakt dat talloze gezinnen uit andere wij ken naar Trastevere komen, zodat zij in hun huizen geen stroom gebruiken. Waar sehijnlijk wordt er alles bij elkaar absoluut geen stroom bespaard, maar de beperkende maatregelen maken weer allerlei ambtena ren gelukkig, die vinden dat ze toch maar keurig hun plicht hebben gedaan. Trastevere viert zijn speciale Madonna- feest dit jaar zeer uitbundig en dit kan ook niet anders in het Christelijk-Democratisch regiem. Er was een processie, zoals men ze zelfs in dit Katholieke land maar zelden ziet. De burgemeester en de hele gemeente raad, voorafgegaan door de banieren van alle stadswijken, liepen achter het wonder doend beeld aan het einde van een stoet, kilometers lang. De beroemde „bergsag- lieri", die meest-Italiaanse van alle solda ten met een pluim van wuivende hane- staartveren op de hoed, de „bergsaglieri", die na de oorlog nog niet zijn teruggekeerd in hun kazerne in het hartje van Trastevere hadden uit Milaan hun muziekcorps ge stuurd; het corps dat, trots de brandende zon, in stormpas voortsnellend zijn fanfa res blaast, die het Trasteverijnse bloed in oproer brengen. Alle schiettenten, draai molens en, ijskramen van Italië zijn naar Trastevere gekomen. Het trottoir voor de kerk, waar de Ma donna weken lang nacht en dag in stra lende glorie door duizenden wordt vereerd, ligt bedekt onder een berg van water meloenen, die dorstlessende vrucht als een schei-groene voetbal, die opengesneden bloedrood blijkt met gitzwarte pitten. „Eet hier een schijf sappige komkommer (de Romeinse naam voor die vrucht) ter ere van de Madonna!" Op de' mooiste vruchten heeft de koopman, die dit roept, met rode verf hamer en sikkel geschilderd. Waarom niet? Alle ex-communicaties ten spijt brandt de volksman een kaarsje voor de portretten van Lenin, Stalin en Togliatti en rangschikt die drie na de Madonna en vóór de H. Antonius van Padua. Zomerfeesten viert men 's avonds. De buurvrouwtjes spreken met elkaar af wat zij zullen koken: de een maakt een lekkere soep, de andere bakt vis, een derde braadt het heerlijke Romeinse lamsvlees met veel knoflook en geurige kruiden.... Straks worden alle potten en pannen naar buiten gebracht en vijf, zes gezinnen zitten samen om de lange, versierde tafels, die de waard midden op straat heeft opgesteld. Hij zorgt voor borden en voor de wijn. Een aardige Romeinse volksgewoonte. Heel Trastevere is 's zomers één groot café in de open lucht. Men zoekt er moeizaam zijn weg tussen duizenden tafels en tien duizenden stoelen. Overal zijn estrades, waar volkszangers Romeinse liedjes zingen, bijna Oosters van klank; dichters zeggen er hun verzen in dialect, die vaak op het ogenblik zelf worden geïmproviseerd. Verscheidene dier volkskroegen zijn be roemd. De Romeinse aristocratie, diploma ten en ministers mengen er zich ongedwon gen met de bakkersknechts en taxichauf feurs van Trastevere. Dit kan in Rome, omdat het volk, primitief maar hartelijk, zich steeds keurig gedraagt en het prettig vindt met „signori" te praten'. Tegen het sluitingsuur komt ook de eige naar van de zaak. Cesar of Themistocles, echte Romeinse volksman, en declameert sonnetten in dialect, waarin regering en gemeentebestuur worden gehekeld. Daar na zingt hij bij de guitaar, geholpen door het koor, de „hymne" van zijn zaak, waar natuurlijk de macaroni en de wijn, de lied jes en de jolijt beter zijn dan ergens an ders. En dit is waar: of ge een dure maal tijd eet, of alleen maar een glaasje wijn drinkt, in Trastevere is- trots de drukte iedere bezoeker een geëerde klant. Zo vieren we hier de mooie zomeravon den, weken, neen maanden lang Philippijnse president bezocht Truman President Quirino der Philippijnse repu bliek is met een uit 24 personen bestaand gevolg per vliegtuig naar de Verenigde Staten vertrokken. Hij zal een bezoek aan president Truman brengen, die hem ver leden maand uitnodigde naar Washington te komen ter bespreking van „een aantal aangelegenheden van gemeenschappelijk, belang, welke voortdurend de aandacht van de Verenigde Staten en van de Philippijnse •epubliek vragen." Tsjang in Zuid-Korea Generalissimus Tjang Kai Tsjek is, ver gezeld van achttien raadgevers, te Chinhae op- Korea aangekomen. De generalissimus werd bij aankomst welkom geheten door de president van Zuid-Korea, dr. Syngham Rhee, met wie hij besprekingen zal voeren over het sluiten van een anti-communis tisch verdrag. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon ERIK BERNARD E. B. van Perlstein C. van Perlstein- Vrugt Heemstede, 7 Aug. 1949. v. d. Spiegellaan 29. Tijd. adres: Florakliniek, Haarlem. De heer en mevrouw STAPEL-POLL ;even met grote blijdschap CORNELIS Spaarndam, 5 Aug. Pol 46. Getrouwd: P. v. AALST, Arts M. VAN DEN HOORN 5 Aug. Hastings, Engeland. FL. T. C. SWART geven u hierbij kennis van hun voornemen om in het huwelijk te treden op 18 Augustus 1949 te ongeveer 11.30 uur ten Stadhuize te Haarlem. Haarlem, Bleekenberg'str 3. Bloemendaal, Joh. Verhulst- weg 12. Gelegenheid tot gelukwensen na de huwelijksvoltrekking ten Stadhuize. Toekomstig adres: Bleeken- bergstraat 3, Haarlem. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden tot onze grote droefheid onze lieve vrouw, moeder en behuwdmoeder AALTJE v. d. BOS gcb. EEK in de leeftijd van 64 jaar. H. W. van den Bos G. J. van den Bos G. van den Bos- Koopman Haarlem, 6 Aug. 1949. Papentorenvest 68. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 9 Augustus a.s. te 2 u. op de Noorderbegraafplaats. Tot onze grote ontstelte nis bereikte ons heden het droevige bericht, dat onze lieve zoon en broer Theodorus Smakman in de leeftijd van 23 jaar op 2 Augustus j.l. bij de uitoefening van zijn plicht in Indonesië is gesneu veld. Haarlem, 5 Aug. 1949. Ampzingstraat 19. J. TH. Smakman A. C. Smakman- V. d. Fluit Ans en Verloofde Bep, Jan en Carla De gezongen H. Requiem mis wordt gehouden Don derdag 11 Augustus in de Kathedrale Basiliek Sint Bavo om 9 uur. De vijfde Augustus over leed mijn lieve man, onze beste vader, mijn goede zoon PHILIPPUS JOHANNES PRIESMAN oud 67 jaar. M. Priesman-Schilthuis Julius Leonie M. C. Priesman- de Zwart Aerdenhout, Koeduinw. 4 De crematie zal plaats vinden op Dinsdag 9 Augustus a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 11.38 uur. Helena Brouwer- Robert Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, enz. Adviezen vanaf f 1. Bur. Kraneveld, Zjjlweg 21 Kantoor 95, 's av, 78 uur Dag- en avondcursus sen. Aanv. deze week of in Sept. Oude Gracht 71 Haarlem msi. pom Hilarius - Foto Kino GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866 Alles voor foto amateurs. En goedkoper. \f%j> voor praclijhdiplomas i voox het praktijkdiploma vangen Dinsdag 16 Augustus aan. Opgeleid wordt voor het Associatie-examen Juni 1950. 3 Lesuren per week. Lesgeld f 10.- per maand. (Incl. gebruik van studieboeken). Voor het in Dec. '48 gehouden examen slaagden 257 van onze candidaten. •k Inlichtingen en inschrijving Woensdag 10 Aug. van 7—9 uur en Zaterdag 13 Augustus van 2 4.30 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 E X A M t N' 0 V i t I D I N G - HUGA.SELG'ERSMA.POTGIESER DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT- EINDHOVEN gemakkelijke stoel, een leuk tafeltjewij j hebben volop k.eus in I Mooie klein-iaeuselen. Bezichtigt geheel vrijblij vend onze toonkamers le en 2e etage N.V. Woninginrichting 'tBinnenhuis" Julianapark 58-62, tel. 13661 (bij het Soendaplein) TAPIJTEN—LOPERS Restanten verkoop: tapijten van f 105 voor f 52.50; van f 225 voor f 98, enz. Lopers vanaf f 2.25 p. mtr. Vitrage v. f 2.25 voor 1.25. Enige M. Smyrna's en Wiltons tegen verl. prijzen. Verkoop Dinsd, Woensd. Donderd. Vrijd. TA- PIJTHANDEL MARO N.V. Gebouw St. Bavo, Smedestr. 23, Haarlem. Motorrijwiel 1940 te koop agb. zeer weinig be reden, in pr. staat en Tel- en Rekenmachine, merle Alva. Rijksstraatweg 250, H.-N. VERHUIZINGEN Bergpl. v. inboedels. P. DE BOER PIJLSLAAN 119. Tel. 27073. Net besch. persoon m. techn. gev. en goede get. b.z.a. als chauffeur Ook gen. andere werkz. te verr. Brieven no. 3749. Voor direct gevraagd: een VERTEGEN WOORDIGER in buitendienst op Makelaars en Assurantie kantoor in de gem. Velsen. Br. no. '3741. Gevraagd: NET FLINK MEISJE, goed kunn. werken, v. g. g. v. Aanm. 's av. 7-8. Laan. Zijl- weg 287. Per 1 Sept. gevraagd bekwaam kapper(ster) Geheel zelfst. kunn. werken H. Gosen, Zeestraat 17, Be verwijk. Tel. 3367. een fijne behandeling van Brouwers vaart 58-60 Haarlem Tel. 16504 EEN HOOFDJUFFROUW moet goed met personeel kunnen omgaan. Vakkennis vereist, goed loon. Tevens voor deze afdeling gevraagd EEN MEISJE voor hele dagen en ENKELE MEISJES voor halve dagen Aanmelden Dinsdag tussen 5 en 6 uur VERMAAT'S MODERNE BAKKERIJEN, Paul Krugerkade 31. Gevraagd een MEISJE voor laboratoriumwerkzaamheden Mulo-diploma vereist. Soil, schrift, aan N.V. HOLLANDSCH ZWEEDSCHE ZAAD MIJ. te Bennebroek. voor LUjêE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ. Br. met opgave verl. sal, en laatste werkkring no. 3748. gevraagd door H. KORR1NGA, architect B.N.A. Sollicitaties te zenden Bronsteéweg 16, Heemstede. bekend met Dieselmotoren. Soil, schrift, aan N.V. HOL LANDSCH ZWEEDSCHE ZAAD MIJ. te Bennebroek. Bij de GEMEENTEPOLITIE te DELFT kunnen worden geplaatst. Leeftijd 22-28 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Woonruimte voor gehuwden is niet beschikbaar. Sollicitaties inzenden bij de wnd. Commissaris van Politie te Delft voor 1 September 1949. N.V. „C'ESrtLN WERF" TE HUUR gevraagd TAPIJTEN BEDDEN MEUBELEN Lessen STENO - TYPEN. Pitman- school, Wilhelminastraat 47. Opleiding SECRETARES SE. Pitmanschool. Tel, 18441 MIDDENSTANDSCUR SUS. Pitmanschool. Tel. 18441 TALEN - BOEKHOUDEN Pitmanschool. Huish. Pers. gevraagd Gevr. in gezin van 2 pers. (omg. Schouwtje) een HULP voor alle werkzaamheden v. 9-5 uur. Br. met opg. van verl. salaris G 7931. Bedrijffspers. gevr. Banketbakkerij H. J. Hoeksema. Gen. Cronjéstr. 142 vraagt flinke 3e BAN- KETb. BEDIENDE voor di rect. ADM. HULP voor enkele avonden p. w. bekend met boekhouden m. of vr. Brie ven met condities G 7908. Gevr. LEERLING of AANK. KAPSTER. G. v. Tussenbroek. Rijksstraatweg 117. Tel. 11204. Huish. Pers. aaingeb. Juffr. 35 j. m, d. 9 j. zoekt plaatsing als HUISHOUD STER. Brieven G 7916. B. z, a. nette WERKSTER ook goed kunn. koken, hele of halve dagen. Br. G 7933. Net meisje b. z. a. als DAGMEISJE. Loon f 25 of f 22.50 p. w. met middagkost. Zondags en Vrijdagsmiddags vrij. Brieven G 7932. Zoek voor oudere dame uitstekende kookster, be trekking als HUISHOUD STER bij heer of dame vanaf 1 Sept. of later. Br. G 7801 Bsdrijfspers. aangeb. NET MEISJE z. z. g. gepl. op atelier. Bek. met mantels en japonnen maken. Brieven G 7909. Kamers gewaagd ZIT-SLAAPKAMER ge zocht. Bilitonstraat 23. GEM. ZIT- en SLAAPKA MERS (2) m. gebr. van keu ken, omgeving Haarl. Hout, voor dame en 2 dochters (16, 14 j.) z. sp. mog. Br. G 7935. Jonge werkende dame z. ruime gest. KAMER op nette st. met geh. of ged. pension. Evt. centr. v. Br. G 7917. Echtp. z. k. vraagt ongem, of gest. KAMERS met keu ken. liefst centr. verw. gebr. telef. Brieven G 7942. Kamers aangebeden KAMERS m. PENSION beschikbaar. Baan 7. Gem. ZIT-SLAAPK. of zit- en slaapk. str. water in Bos en Vaart. Brieven G 7918 Diversen HUWELIJK. Jongeman 33 j. ontw. z. kennism,, bij voorkeur n. geh. onbem., doch n. noodz. P.G. Br. met foto erew. retour G 7938. Aan onder voogdij staand meisje wordt GOED TEHUIS aangeboden, R.-K. Mevr. de Graaff, Breestr. 30. Tel. 19473 2 dames vragen HUIS WERK. Brieven G 7919. ACC. en SLAGWERKER. Spelen op uw bruiloft tegen zomerprijs. Garenkokerskade no. 9. GOED TEHUIS gevr. voor lieve, gezonde jonge hond, reu, 6 mnd. Tel. 19516. Te koop gevraagd 3 deurs LEG-HANGKAST en een 1 pers. opkl.bed. Brie ven G 7943. KINDERSTOEL, box m. vlonder, k. ledikant, wandel wagen, in g. st. Br. G 7941. HAND- of TRAPNAAÏ- MACHENE. Brieven G 7922 Te k©@p aangeboden WANDELWAGEN z. g. a. n. Lootsstraat 27, H.-O. Een z. g. a. n. KINDER WAGEN met bedje f"70. Te bevragen na 6 uur Zand- voortselaan 18. Voor-deur Zandvoort of Tel. 2053. PICK UP INSTALLATIE met z. g. a. n. versterker. Lorentzlcade 538, RIJWIEL SOLEX te koop agb. f 400, weinig gebr. Na 19 uur. Wagenweg 98. Tel. no. 16839. Prima een pers. KANO met peddels, Obistraat 43. Ca. 100 INMAAKGLAZEN ketel, ringen, klemmen f 25 Dinsd, en Donderd. 10-1. Wil- helminastvaaat 60. Mooi D. RIJWIEL f 67.50. Dr. Leydsstr. -129. Na 5 uur. EM. KAMERKACHEL in pr. st. zeer gesch. v. cokes en rood toupwtapijt v. 1 kamer. Tel. 28515. Fr. Schubertlaan 74, Heemstede. PENDULE (Bi.-B.) tafel, kop. gagsl electr. wasstel, Mantelpakje (zw.) m. vosje, BI, compr. viool met kist enz. Div. 2 Kerenparapl. Moet weg. Atjehstr. 37. Dins dag na 6 uur. 2 SCHRIJFMACINES (L. C. Smith). In zeer goede st. Accountantskantoor „Ned. Bur. voor Adviezen", Ver-: spronckweg 1. SOLEX MOTOR, Rijks straatweg 433, Haarlem-N. Vooroorl. DEMI-SAISON, tweed. m. cent, f 35, 2-delig sportcost. f 30, plusfours f 10, alles m. 48-50. Rijnegomlaan 9 boven A'hout.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 4