Dansschool Kwekkeboom NIEUWE GRACHT 98 jjggg: Cafetaria Zilveren ambtsjubileum ds. L. Hoorweg (~Kort en Bondig y Amsterdamse Beurs SCHOOLTASSEN m TEXTIEL Goed Kosthuis Als de stofzuiger zwijgt... belt U dan 17077 Siafi<zuig&i S,e%idce Donderdag 1 September 19d9 Haarlems Dagblad en Oprechte HaarlemscKë Courant Kerkconcert van Jo Vincent Haarlems nieuwe raad en George Robert Aan ds. L. Hoorweg is ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum een licht motorrijwiel aangeboden. Van links naar rechts de heer Poley, ds. L. 'Hoorweg, mevrouw Hoorweg en de heer W. F. van Henten. Tijdens een bijeenkomst in de Klopper- singelkerk, welke Woensdagavond ter ge legenheid van het zilveren ambtsjubileum van ds. L. Hoorweg, predikant bij de Ge reformeerde Kerk van Haarlem is gehou den, is herinnerd aan het werk, dat de ju bilaris als predikant en als lid van de Stichting Psalmenbewerking heeft ge daan. Ds. A. M. Boeijinga, die de leiding van de bijeenkomst had, las Psalm 100, ging in gebed voor, waarna de aanwezigen zongen Psalm 18: ,,'k Zal met mijn ganse hart uw eer bezingen, Heer" (nieuwe bewerking). In zijn toespraak zeide ds. Boeijinga, dat deze avond niet ds. Hoorweg geroemd moet worden, maar God moet gedankt worden, Die hem in aposteldienst gezonden heeft. Hij, die jubileert in dienst van God, is oot moedig en nederig. Moge God ds. Hoorweg nog lange tijd gebruiken in Zijn heilige en heerlijke dienst. Vervolgens richtte spreker zich tot de jubilerende predikant en her innerde er aan, wat hij in 1931 bij de be vestiging reeds gezegd heeft, dat de ge meente een mengsel van lof en blaam aan biedt. Zij heeft terstond gezien, dat de pre dikant door zijn manier van optreden in een stad thuis hoort en speciaal één als Haarlem., God heeft ds. Hoorweg een hel der en scherp verstand gegeven; dat is in de kerkeraad gebleken, vooral toen het ging over leerverschil, doch ook in de kerk tijdens de predikaties. Veel belangstelling toonde de jubilaris voor zang en muziek en dat had tot gevolg, dat de Generale Synode beslag op zijn tijd legde, om mee te werken tot het verkrijgen van een betere berijming Öer Psalmen. Het werk, dat bijna ten einde is, zal voor jaren zijn invloed hebben op het geloofsleven. Nadat het Evangelische zangkoor uit Haarlem-Noord, onder leiding van de heer 6ondorp Psalm 23 had gezongen, sprak de heer J. Germans namens de wijk Zuid- Oost, ds. Hoorweg toe en haalde herinne ringen op uit de afgelopen achttien jaar. Eerst kwam men in de hulpkerk bijeen en in 1935 werd een nieuwe kerk in gebruik genomen. De oorlogsjaren waren moeilijk en daarbij herinnerde spreker aan het bom bardement in de wijk in April 1943 en aan de dienst op 18 April daarop volgend, toen de gemeenteleden door de predicatie de ver gankelijkheid van het leven hebben door- Zien. De heer J. Meilof speelde op het orgel Andantine van C. Franck, waarna de heer W. F. van Henten namens de commissie uit de gemeente meedeelde, met welke moei lijkheden de commissieleden te kampen hebben gehad. Het doel, waartoe zij geko men is, was heerlijk. Namens de gemeente Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 31 Augustus 1949 ONDERTROUWD: 31 Aug.. W. R. Mek king en J. M. Hartdorff; C. J. Feringa en T. Broekhuis; G. W. Prent en A. C. van Biezen; P. W. Voet en M. D. de Landmeter; W. J. Dijkzeul en T. B. C. Kauling; G. L. Umans en W. G. Nederkoorn; J. van den Broek en C. S. Kiekens: J. P. C. Beljaards en G. Stolvoort; J. J. Komduur en C. M. Kretzschmar; J. H. Le Fevr~- en M. W. Bos; T. Rosman en G. Zuurveen; A. J. Derks en J. van Heïjningen; J. Poot en E. M. Kem per: A. de Boer en F. P. Dane; P. W. Koks en H. T. S. Meyke; H. G. Rienstra en J. H. S. van Amesvoord; K. Kramer en J. Coert; B. H. M. van Zijl en S. Cop; H. W. B. Kooij en J. C. Koelemij; J. A. Voerman en J. L. Meijer: J. P. van der Hulst en J. Hilberts; B. A. Maas en M. S. Spierdijk; C. Verdam en N. Hogendoorn; J. Kuijper en C. Jansen; A. J. Spoor en A. E. Beere; J. Boerrigter en G. Troost; E. J. Kok en M. Steffens; C. M. Stoete en G. Bakker; J. Zeijlemaker en C. C. van den Engh; N. Beudeker en A. G. Sondorp. GEHUWD: 31 Aug.. R. B. de Graaff en M. P. Schoneveld; P. Volkerts en N. de Leeuw; H. van der Pligt en S. C. Gijs; A. de Graaff en C. M. Dekker; A. Caris en J. Grent; A. G. Devies en W. J. Kraan; J. C. Blom en J. Heijstek: A. van der Veldt en M. P. Verduin; J. van der Veldt en E. T. Zuid hoek; M. A. Dekker en G. van Zijp; J. F. C. Brinkmann en H. C. A. Gründemann: J. J. Stoete en E. Hooijen: M. van der Zalm en H. M. van Wissen; J. T. Lutterman en G. C. S. Zwart; J. E. C. Braunschweig en G. J. Nikkels; J. H. van der Bent en J. Bos. BEVALLEN van een zoon: 29 Aug., A. E. KollerieHouben; 30 Aug.. E. S. M. van de Vaartvan Krieken: G. Brondsemavan Zonneveld; C. van SlotenVasen: 31 Aug., M. KaasPhilipoom; B. A. J. Verhoek Baljé, 2 z.; F. BakkerDamsteek; J. De- lissenTuijn. BEVALLEN van een dochter: 30 Aug., A. van WooningPost; J. M. P. Kuijper Rijbroek; E. M. Wildschutvan Tongeren; 31 Aug.. L. C. WesselingStruik, 2 d.; S. de Leeuwvan Tongeren. OVERLEDEN: 30 Aug., R, J. Geldof, 78 j., Delftlaan. Agenda voor Haarlem DONDERDAG 1 SEPTEMBER Grote Kerk, Orgelconcert, 3 uur. Phoe- nixterrein: Circus Strassburger, 8 uur. Spaarne: „De stad des doods 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Meedogenloos", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Voor nu en altijd", alle leeft.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Mariandel", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het verborgen leven van Walter Mittly", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Bambi alle leeft., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 2 SEPTEMBER Phoenixtererin: Circus Strassburger, 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstel lingen. bood spreker een licht motorrijwiel aan, een album met de namen der schenkers- (sters) en een geschenk onder envelop. Namens de Gereformeerde Vrouwenbond, afdeling Centrum, bood mevrouw J. Hoo- gendonk-Weert mevrouw Hoorweg een schemerlampje aan en mejuffrouw Goud zwaard namens de kring Haarlem en om geving een theebeurs en theepot. Het zangkoor Zuid-Oost onder leiding van de heer Bak zong Psalm 104, waarna nog spraken ds. J. W. Siertsehia, namens de Haarlemse collega's, ds. J. van Buuren, van IJmuiden-Oost, namens de classis Haar lem, de heer Mollema, namens de kerkeraad van Purmerend, de heer Van Dam, namens de kerkeraad van Voorthuizen, in welke gemeenten ds. Hoorweg ruim vier en twee- en-een half jaar predikant was, alvorens hij in Haarlem kwam, ds. H. A. Munnik uit Zwolle, namens de deputaten der Generale Synode voor de nieuwe Psalmberijming en ds. H. Haspers, de auteur van de nieuw berijmde Psalmen. Op het orgel werd nog gespeeld een werk van Bach door de heer G. Faber, waarna ds. Hoorweg woorden van dank bracht aan de spreeksters en sprekers. Hij zeide, dat het hem bijzonder verheugd heeft, dat deze avond de koren en de gemeente de Psalmen reeds op de oude klassieke manier hebben gezongen. Daarin zag hij een belofte voor de toekomst. Nadat ds. J. A. van Arkel in dankgebed was voorgegaan, bestond er gelegenheid de familie Hoorweg geluk te wensen, waar van door velen gebruik werd gemaakt. De dahlia-keuring en bloemententoonstelling Schenkingen van Koninklijk Huis Voor de dahliakeuring en bloementen toonstelling, die op 9, 16 en 11 September in het Krelagehuis te Haarlem gehouden worden werd door de Koningin en ook door Prins Bernhard een medaille beschikbaar gesteld. Door de gemeente Haarlem werd een verguld zilveren medaille geschonken. Deze medailles zullen als extra-ereprij zen aan de inzenders toegekend worden. Het aantal inzendingen beslaat een opper vlakte van ruim 1400 m2, zodat niet alleen in de grote beurszaal, maar ook in de keu ringszaal groepen moeten opgesteld wor den. De decoratieve groepen dahlia's ko men alle in de beurszaal, zodat deze met de honderden schitterende kleuren een in drukwekkend geheel zal vormen. In het middenstuk komt een waterpartij met per gola, waaromheen mignondahlia's worden gegroepeerd. De tentoonstelling staat onder bescherm heerschap van dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland. Zij zal op 9 September om 12 uur door mr. P. O. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem, in het restaurant van het Krelagehuis geo pend worden. Zilveren jubileum van de heer H. v. Looy Hedenmorgen heeft de heer H. van Looy, die één van de hoogste administra tieve functies bij Haarlems Dagblad be kleedt, de dag herdacht waarop hij 25 jaar geleden als jongste bediende bij onze krant in dienst kwam. Hij werd in de kring van het personeel toegesproken door de direc teur, de heer P. W. Peereboom, die hem prees om zijn grote capaciteiten,- die voor het bedrijf van zoveel nut zijn geweest en om zijn kameraadschappelijkheid, die hem een vriend heeft gemaakt van ieder, die aan ons bedrijf verbonden is. Namens de directie bood de heer Peereboom de jubila ris een haard aan. De heer Van Looy werd vervolgens toe gesproken door zijn directe chef, de heer W. van Ommen, die eveneens zijn gevoe lens van warme waardering tot uiting bracht voor de man met wie hij zo prettig had samengewerkt en die hem namens het personeel een lampekap overhandigde. De centenactie Van 1 September tot en met 30 Novem ber zijn op het Post- en Telegraafkantoor en de ressorterende bij- en hulpkantoren aan de loketten bussen geplaatst met het opschrift „Centenactie Legermonument Grebbeberg". Deze actie heeft, zoals wij reeds uitvoerig mededeelden ten doel gel den bijeen te brengen voor een op de Greb beberg op te richten monument voor hen die in de Meidagen 1940 gestreden hebben voor de vrijheid van ons land. KLAVERJASAVOND „HET GEVLEUGELDE WIEL" Op uitnodiging van de Ontspanningsver eniging voor Onder-officieren „Het gevleu gelde Wiel" werd een klaverjaswedstrijd ge speeld tussen haar Klaverjasclub en de Haarlemse K. J. C. „De Vier Azen" in de cantine van de Ripperdakazerne aan de Kle verlaan. Na afloop van de wedstrijd, welke door „De Vier Azen" werd gewonnen, heeft Ser geant-majoor Gans aan de winnaars een pla quette in standaard aangeboden. In zijn dankwoord gewaagde de voorzitter van de K. J. C. „De Vier Azen", de heer J. W. A. M. Maas, van de prettige sfeer. Over eengekomen werd, dat in de loop van deze maand een returnwedstrijd zal worden ge houden. Het kerkconcert op Woensdagavond trok vele belangstellenden naar de Oude Bavo. De traditie van de vroegere Koninginnedag zal daar wel niet vreemd aan zijn geweest. Wie van de zangkunst hoofdzakelijk het fraaie, mooi geëgaliseerde timbre waar deert, kreeg stof in overvloed om te ge nieten van het zingen van mevrouw Vin cent. Vooral was dit het geval met het eenvoudige „Abendlied" van J. A. P. Schulz, en met een drietal melodieuze lie deren van Brahms, alsook' met het Agnus Dei" uit Mozart's Kroningsmis. Bij al de zorg voor een mooie ongerepte klanklijn, ging er echter in dit laatste stuk een be langrijk deel van de spanning verloren, die de muziek van Mozart leven en bezie ling moet geven. In de zeer fraaie aria uit de cantate „Tritt auf die Glaubensbahn" van Bach was meer stuwing en genoten wij van een levendig wisselspel tussen de orgelpartij en de zangstem. Fraai klinkend, maai- ook innerlijk bewogen waren de drie Psalmen van Arthur Honegger. Vooral de lyrische expansie van Ps. 140 en de jeugdige fris heid van Ps. 138 maakten een treffende indruk. George -Robert begeleidde zeer volgzaam en met weloverwogen registra ties. Alleen het fluitregister in de eerste strofe van „Feldeinsamkeit" van Brahms dékte wat te veel de stem van de zangeres; gelukkiger klonk in de tweede strofe de gamba-registratie. Als solist liet de organist zich horen in Prélude en Fuga van Bach, welk stuk rustig en duidelijk werd vertolkt. Verder speelde hij Prélude van Kodaly met veel zorg voor een klankverdeling, die de lijnen duidelijk liet waarnemen. Het beknopte Intermezzo uit de „Sinfo- nia" van Hendrik Andriessen wekte het verlangen om dit machtige orgelwerk weer eens in zijn geheel te horen, waardoor dit fragment als brug tussen twee kapitale brokken zijn ware betekenis krijgt. Ten slotte speelde Robert de knap ge bouwde en muzikale zeer boeiende 2e Pas- sacaglia van Herman Strategier; de orga nist slaagde er in het contrapuntisch weef sel duidelijk te houden en het werk niet alleen mooi te kleuren, doch ook door effectvolle registratie de nodige climax te geven. JÖS. DE KLERK. N.V. Cultuur Maatschappij „Pagottan" In de algemene vergadering van aandeel houders van de N.V. Cultuurmaatschappij „Pagottan", gevestigd te Overveen, werd het overlijden van de commissarissen, de heren L. Kuiper en H. E. Everard in ge voelvolle woorden door de voorzitter her dacht waarbij hun beider verdiensten ten opzichte der Vennootschap werden ge schetst. De jaarstukken over de periode 1941 tot en met 1948 werden goedgekeurd. Aan de heer J. Ph. Levert werd na een 44-jarige dienstperiode in verantwoordelijke functies, waarvan 30 jaar als directeur, op zijn verzoek ontslag verleend onder dank betuiging voor de vele en belangrijke dien sten aan de Vennootschap bewezen. In zijn plaats werd tot directeur benoemd de heer Dr. Ir. Ph. Levert. Het College van Commissarissen werd aangevuld met de afgetreden directeur, die als gedelegeerd commissaris zal optreden, terwijl de heer H. A. Lammers tot Commis saris werd herkozen. SCHEEPVAART Bengkalis, MakassarAmsterdam 31 Aug. van Belawan. Cottica, Paramaribo- Amsterdam 1 Sept. te Pontadelgada. Drente, 1 Sept. van Soerabaja te Singapore. Gaas- terkerk, AmsterdamBeira 31 Aug. te Port Elisabeth.'Grootekerk, MombassaAmster dam 1 Sept. te Aden. Jobshaven, 1 Sept. v. Barry te Freetown. Joh. van Oldenbarne- velt, BataviaAmsterdam pass. 31 Aug. Philippeville. Laurenskerk, CalcuttaRot terdam pass. 31 Aug. Ouessant. Lombok, 1 Aug. van Makassar te Batavia. Maaskerk, AmsterdamWest Afrika 31 Aug. te Dakar. Mariekerk, RotterdamJapan 31 Aug. van Singapore. Nigerstroom, AmsterdamWest Afrika 1 Sept. te Lagos. Ruys, 31 Aug. van Batavia naar Mauritius. Salawati, Batavia New York 1 Sept. te Suez verwacht. Sal- land, AmsterdamBuenos Aires pass. 31 Aug. Aug. St. Paulsrock. .Sibajak, 1 Sept. v. Soerabaja te Batavia. Stad Maastricht, 31 Aug. van Bona naar Gibraltar. Sunetta (t), 31 Aug. van Singapore te Miri. Talisse, JavaLiverpool pass. 31 Aug. Gibraltar. Tarakan, 1 Sept. van New Orleans te New port News. Waterland, Buenos AiresAm sterdam 30 Aug. van Las Palmas. Zuider kruis, RotterdamBatavia 31 Aug. 120 mijl Zuid van Socotra. Alcinous, Liverpool Balikpapan 1 Sept. te Singapore. Alcyone, AmsterdamBasra 31 Aug. van Suez. Algenib, Porto AlegreRotterdam 31 Aug. van Rio Grande. Alphacca, 31 Aug. van Bal timore naar Norfolk. Alphard, 1 Aug. van Rio Grande te Beunos Aires. Annenkerk, RotterdamBrisbane 1 Sept. te Melbourne. Arendskerk, RotterdamSydney 31 Aug. van Karachi. Bantam, 30 Aug. van Belawan te Liverpool. Friesland, New YorkJava 31 Aug. van Port Said. Kota Agoeng, Java Rotterdam pass. 31 Aug. Kaap Bon. Kota Baroe, JavaRotterdam pass. 31 Aug. Gi braltar. Marken, MontrealNederland pass. 30 Aug. Bell Isle. Sarangan, 29 Aug. van Penang te Bombay. Weltevreden, New YorkBatavia 31 Aug. v. Colombo (v.m.).| Benoeming van de vaste com missies niet in de eerste zitting Dinsdag 6 September, 's middags om 2 uur, zal de nieuwe raad van Haarlem voor het eerst bijeenkomen. Na de beëdiging en installatie van de nieuwgekozen leden volgt onmiddellijk de wethoudersverkie zing. De agenda vermeldt daarna nog slechts één punt, namelijk een voorstel van B. en W. om de benoeming van de vaste commis sies aan te houden tot de vergadering van 21 September. Dit vinden B. en W. raad zaam omdat er in de eerste zitting wel wethouders worden gekozen, maar de functies der wethouders worden pas later in een vergadering van het college ver deeld. De raad weet dus eerst in de tweede vergadering van de raad wie ambtshalve als voorzitters der vaste commissies op treden. Ligusterhaag om de Christiaan Huygensschool Een bewoner van Haarlem Zuid-West deelt ons mede, dat door het verrijzen van een school aan het Christiaan Huygensplein aan een behoefte is voorzien en de bewo ners uit zijn omgeving zijn uitermate te vreden. Velen hebben waargenomen, dat er voor de omrastering prikkeldraad is ge bruikt en nu vrezen zij, dat het geheel het uiterlijk van een kamp zal krijgen. Ook zijn zij bevreesd, dat de kinderen wonden zullen oplopen en dat hun kleren ge scheurd worden. Van de zijde van de dienst van Openbare Werken vernamen wij, dat de bewoners zich niet ongerust behoeven te maken. Over enige tijd zal er om het gebouw een ligus terhaag staan en die zal het aanzien ver hogen. Voor het zover is moeten maatrege len getroffen worden. Het was nodig een stevige omrastering te maken, welke niet beschadigd mag worden door de jeugd, als de ligusterhaag geplaatst is. De gemeente was nog in het bezit van materiaal, dat zeer soliede is en van groot belang is, om een goede ligusterhaag te verkrijgen. In de eerste tijd zal de aanblik op het schoolgebouw minder mooi zijn, maar die zal veranderen, als de te planten haag een behoorlijke hoogte heeft gekregen. De dienst van Hout en Plantsoenen zal er te zijner tijd voor zorgen, dat de haag op ge regelde tijden gesnoeid zal worden. Zó adverteren In San Francisco, vertelt Readers Digest, staat een kleine fabriek die Strykers zeep maakt. Het is goede zeep, maar zij wordt op een manier geadverteerd, die op gelukkige wijze afwijkt van de ge bruikelijke. Zo zegt Stryker: „Er zit geen idioot-ium in Strykers. Het bevat geen flauwe kul-iuni en geen poespas-iuvj,. Het is alleen maar zeep. Goede zeep. Wilt u meer dan 87 maal zoveel schuim maken met Strykers i zeep? Dat is heel eenvoudig. Gebruik i I gewoon 87 maal zoveel zeep. Wanneer j u van de wasdag geen hoofdpijn wilt overhouden, dan moet u iedereen zwar- te kleren laten dragen. Wasdag beie- kent altijd narigheid. Zelfs met Strykers I zeep. Maar met Stryker is het tenminste vlug gebeurd,. Was tenslotte uw echtgenoot met Stry- I kers. Geen andere zeep maakt echtgeno- ten zo glimmend en toch zo gemakkelijk te behandelen. En Strykers is de enige zeep die wordt aanbevolen (door Stryker) om andere zeep schoon te maken, wanneer ze vuil Koninklijk paar en de prinsesjes op het Loo Prinses Wilhelmina's verjaardag in huiselijke kring gevierd Het was voor de „zomerresidentie" Apel doorn gisteren een nog wat vreemde situa tie op deze laatste Augustusdag. Prinses Wilhelmina op het Loo en toch geen Ko- ninginnefeest. De vlaggen gaven als van ouds kleur aan het straatbeeld, de oranje speldjes deden in aantal niet onder voor vroeger en menigeen maakte een omweg langs het witte paleis, dat er van buiten zo verlaten uitzag, maar waarboven de ko ninklijke standaard verkondigde, dat ook Hare Majesteit hier toefde. Zo werd het een waar familiefeest, want behalve Ko ningin Juliana en de vier prinsesjes, die hier al enige dagen waren, hadden ook Prins Bernhard en diens moeder gisteren op het Loo hun intrek genomen. Des middags maakte de Koninklijke familie een korte autotocht door de om geving, doch Prinses Wilhelmina's verjaar dag werd verder geheel in intieme huise lijke kring ten paleize gevierd. Woensdagmiddag heeft de heer J. de Jong Czn., die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is afgetreden als directeur van Publieke Werken van Bloemendaal, een receptie gehouden. Onge veer honderdvijftig dames en heren namerl afscheid. Onder hen waren vele inwoners van Bloemendaal, collega's uit andere plaatsen en afgevaardigden van verenigin gen en bedrijven, waarmee de heer De Jong samenwerkte. Des avonds bood de heer De Jong de leden van het personeel met hun dames een bij eenkomst aan in het gebouw van Publieke Werken. Mr. F. P. Th. Rohling voerde als wethouder van personeelszaken het woord en enige leden van het personeel van het bedrijf traden op in een voordracht. Het verdere deel van de avond werd verzorgd door het gezelschap „De Ghesellen van den Spele" uit Zwolle, dat de cabaret revue „Dat gaat weer op rolletjes" ten tonele bracht. Na afloop spraken nog de heren Y. Dijk stra, de nieuwe directeur en de heer De Jong. Ronde Tafel-deelnemers bezochten de hoofdstad Woensdagochtend heeft het -voltallige gemeentebestuur van Amsterdam 150 deel nemers aan de Ronte Tafel-conferentie officieel ontvangen in het stedelijk museum. Bij hun aankomst uit Den Haag heeft de hoofdcommissaris van politie H. A. J. G. Kaasjager de hoge gasten aan de grens van de gemeente namens de burgemeester ont vangen. Om kwart over elf arriveerden zij in het stedelijk museum waar burgemees ter mr. J. d'Ailly hen in de eregalerij toe sprak. De voorzitter van de republikeinse dele gatie, dr. Hatta, beantwoordde met een korte toespraak de burgemeester. Hij gaf te kennen, dat het voor de delegatie van groot belang is kennis te maken met de economische bedrijvigheid in Nederland. „Ik ben in 17 jaar niet in Nederland ge weest en ik heb met bewondering opge merkt hoe veel er in Nederland op elk ge bied veranderd is." Dr. Hatta dankte ten slotte de burgemeester voor zijn hartelijke welkomstwoorden. Na de ontvangst in het museum maakte het gezelschap een korte rondrit door de stad om zich daarna te begeven naar het Amstelhötel waar het noenmaal werd ge bruikt. Na afloop van de ontvangst in het stede lijk museum begaf het gezelschap met de gastheren, tezamen ruim 150 personen tellend, zich wederom in de auto's voor het maken van een rondrit door het Westelijk en Zuidelijk deel van de stad. Handelsbesprekingen tussen West-Duitsland en Nederland De handelsbesprekingen, die sedert 22 Augustus te Frankfort tussen Nederland en West-Duitsland worden gevoerd, heb ben de laatste dagen een gunstiger verloop gehad en zullen waarschijnlijk aan het einde van deze week tot het sluiten van een handelsverdrag leiden. De van Duitse zijde getoonde tegemoetkoming wat betreft de invoer van levensmiddelen heeft voor de Duitse uitvoer van eindfabrikaten nieu we mogelijkheden geopend. Er moeten nog moeilijkheden uit de weg worden geruimd met betrekking tot de Duitse uitvoer van automobielen, daar Nèderland geen prijs schijnt te stellen op de invoer van volks wagens. Ook bestaan er nog moeilijkheden voor de Duitse uitvoer van machines. In tegenstelling tot het onlangs tot stand ge komen Duits-Zwitserse handelsverdrag, zal het Duits-Nederlandse verdrag gebaseerd zijn op goederencontingenteringen. De om vang van de overeenkomst zal waarschijn lijk de verwachtingen overtreffen. Vriendsehapstrein naar Nederland Ter gelegenheid van de vijfde herdenking van het begin van de spoorwegstaking, zal de intergeallieerde vriendsehapstrein van de „Association Interallié des Résistants du Rail" (Intergeallieerde vereniging van spoorwegvex'zetslieden) een bezoek brengen aan Nederland. De trein bevat een verzets- tentoonstelling en een bioscooprijtuig en zal een tournée maken, waarbij een vijf tiental stations zal worden bezocht. Op 17 September komt de trein op het station Utrecht-Maliebaan, als eerste der te bezoeken stations aan en wordt daar officieel ontvangen. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, zal bij de ontvangst van de trein aanwezig zijn. Het publiek kan tegen een geringe entree prijs de trein bezichtigen. De daaruit voort vloeiende baten komen ten goede aan de Stichting 1940—1945. Vier Limburgse stations heropend Met ingang van de winterdienstregeling zullen de stations Echt, Tegelen, Reuver en Swalmen in Limburg, voor het reizigers- treinverlceer worden heropend. In Echt zullen alle electrische treinen, met uitzondering van de electrisch getrok ken exprestreinen, gaan stoppen. Aan de stations Tegelen, Reuver en Swalmen zal op iedere werkdag de eerste trein Venlo Roermond stoppen, alsmede dagelijks de laatste trein in tegengestelde richting; bo vendien in de nachten van Zondag op Maandag en in de nacht na een feestdag, de laatste trein van Venlo naar Roermond. Daarnaast blijven de N.S.-busdiensten ge handhaafd. DUINBRAND IN HET WESTLAND Gistermiddag zijn acht hectaren duinter rein bij Monster in het Westland, gedeel telijk met bosbeplanting, door brand ge teisterd. Het vuur ontstond doordat vier jongens die aan het bramen plukken waren, met lucifers speelden. Van 8 tot 12 September zal tc Brussel een intergeallieerde conferentie worden gehouden over de geestelijke verzorging van militairen. Twintig vertegenwoordigers van Nederland zullen hier aanwezig zijn, onder wie de hoofdlegerpredikant kolonel ds. A. T. W. de Kluis en majoor ds. van der Poel. HAARLEM EN OMGEVING Ir. M. Hekker, ingenieur der Telegra fie en Telefonie te Haarlem, is bevorderd tot ingenieur eerste klasse. Drs. D. J. de Haan, sociograaf te Haar lem, is 'benoemd tot hoofd van het Socio grafisch Bureau te Zaandam. Veteranen van Haarlem en VSV ontmoeten elkaar Zondag zal als tussen wedstrijd op het tournooi om de Spaarnebeker een voetbal wedstrijd gespeeld worden tussen de vete ranen van Haarlem en VSV. De ploegen zijn als volgt, samengesteld: Haarlem, doel: Hielde de Vries; achter: Goedhart en Büissink; midden: B. Dik, Huisman en A. Vreeken; voor: P. Groene- veld, W. van Daalen Sr., P. Dankelman, Z. Verwaal en W. Onkenhout. VSV, doel: Van der Wint; achter Van de Pieterman en Vain de Griendt; midden: Demmers, D. de Koning en Wey; voor: N. de Koning, Horeman, J. Heyerman, De Wolf en H. Heyerman. Bloemendaal Vrijkomende woonruimte B. en W. hebben een bekendmaking ge daan inzake de uitvoering van de Woon- ruimtewet 1947 en wel dat 1 September in werking is getreden de verordening, rege lende de verplichting tot aangifte van vrij komende woonruimte. Het voornaamste hiervan is dat ieder, die over woonruimte beschikt, deze niet zelf kan verhuren of verkopen, maar verplicht is daarvan aangif te te doen bij het gemeentebestuur. Ook kamerverhuurders, hotel- en pensionhou ders vallen hieronder. Heemstede Onderlinge Tuinliedenvereniging De Onderlinge Tuinliedenvereniging hield onder leiding van de heer W. A. v. Zadel een vergadering. De vereniging neemt deel aan de dahlia-tentoonstelling in het Con certgebouw en houdt een tentoonstelling op 24 September. De jury, bestaande uit de heren G. v. Bakel, W. Schuylenburg, H. Drayer en J. J. Warmerdam heeft een tuinkeuring ge houden. De uitslag luidde: 1. B. Nieuwen- huis met 241 pnt.; 2. H. Voorderhake met 240% pnt.; 3. H. Brokke, 233% pnt. en 4. P. v. Tol met 207 pnt. De jury was zeer tevreden over de wijze, waarop deze tuinen waren onderhouden en aangelegd. Nadat vijftien deelnemers zich voor de huisbroei wedstrijd hadden aangemeld, werd een ingezonden tak Viburnum Ritidophyl- lum, een soort sneeuwbal met rijpende bessen, ingezonden door de heer H. Voor- derhalce aan èen bespreking onderworpen. Tweede feestconcert op het Raadhuisplein Het tweede feestconcert, dat ter gelegen- heid van het jubileum van „St. Michael" Woensdagavond op het Raadhuisplein werd gegeven, gaf aan de R.K. Harmonie „Euphonia" gelegenheid, van haar kunnen blijk te geven. Deze vereniging had met tegenspoed te kampen door afwezigheid van enkele musici. Toch boekte-de heer J. W. Lefeber veel succes. Ter ere van de verjaardag van Prinses Wilhelmina werd het concert besloten met het Wilhelmus. Vanavond is de beurt aan de Harmonie „Eensgezindheid" uit Heem stede, welke onder leiding van de heer Adr. Nieman zal concerteren. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 322% 320 263% 261%' Philips 245% 244%' 187% 186% 154 Nederlandse Ford 2831/2 Nederlandse Kabel 293 v. Berkel's Patent 124% Scheepvaart- Unie 163% 162% Holl.Amerika Lijn 165% Deli Maatschappij 146 142% H. V. A 158% 156 A'dam Rubber 135% 134% Ned. Handel Mij. 156% N.-I. Handelsbank 106% Billiton Mij. II 324 Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haar lem van 30 Augustus 1949 is in staat van faillissement verklaard HENDRIK THEO- DORUS VAN POETEREN, wonende te Haarlem, Gibral- tarstraat no. 5, exploitant van het café-restaurant, annex dansschool Lido, aan het Plein no. 19 te Haarlem, met benoeming van de E. A. Heer Mr. N. Reeling Brouwer, rechter in die Rechtbank, tot Rechter-commissaris, en van Mr. L. V. Hoog, kantoorhou- dende Nieuwe Gracht 51 te Haarlem, tot curator. Haarlem, 31 Augustus 1949. Mr. L. V. Hoog, curator. Waterdicht Enkel en Dubbel Prima afwerking. Reclameaanb. Sterke Sport kousen, 4 p. (maat 5, 6, 7 en 8), nu f 1.56, wollen Sokken, 4 p. thans f 1.74, Kinderdirec toires, 3 p. (maat 32 f 0.93; 36 f 1.13; 40 f 1.31). BROKX, Hogenvoerdstr. 58 Tel. 25368 Gevraagd: Brieven met prijsopgave no. 3892. Dansles DANSSCHOOL KWEKKEBOOM heeft voor het a.s. seizoen iets bijzonders voor U. Inlichtingen en inschrijving da-gelijks. VRAAGT PROSPECTUS! PRIVé-LES op elk verlangd uur. Kom met uw vacantie eten bij „Fluks" Een heerlijk diner: soep, aardappelen, groente, biefstuk en pudding voor slechts 10 penningen f 1.50 pudding GROTE HOUTSTRAAT 21.23 en geen geluld meer wil geven Grote Houtstraat 94 tegenover Haarl. Dagblad

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 6