Spaernebeker in het bezit van V.S.V. Wolverhampton Wanderers boekte steeds overwinningen Gevallenen van H.F.C. geëerd „Haarlem" won de IJzeren Bokaal Maandag 5 September 1949 3 Warm voetbalfeest op het Haarlem-terrein Doordat drie van de vier wedstrijden van het Spaernebeker-voetbaltournooi onbeslist eindigden, moesten er negen-en-twintig strafschoppen worden genomen om tot een beslissing te geraken. Ook de finale, tussen VSV en Haarlem, eindigde onbeslist. Na achtstrafschoppen was de stand nog gelijk. Het lot van de twee clubs was toen in handen (of liever: in de voeten) van twee oud-internationaals: Van der Linden van Haarlem en Stijger van VSV. De eerste ging met demonstratieve kalmte te werk. Zijn kogel ging ruimschoots over. Stijger deed het beter en moest zich vele fikse klappert op zijn rug laten welgevallen: zijn club had in het zweet haars aanschijns weer eens, en naar het ons voorkomt verdiend, de beker gewonnen. zodat zij thans met de vierde plaats genoe gen moesten nemen. Het begon met ZFCVSV. De Zaan- kanters bleken er zin in te hebben en boe- wel zij door het spelen met een voorhoede van drie man niet bijzonder gevaarlijk waren, bleven de mogelijkheden geheel open. De achterhoede van ZFC, onder aan voering van de oude oud-internationale doelman Dijkstra, hield de voorhoede van VSV met Hazeveld als middenvoor, ge makkelijk in bedwang. In de tweede helft maakte Dijkstra Jr. spoedig het eerste doelpunt. Hoewel hij licht gewond was verrichtte hij nog meer malen goed werk en bleef met middenvoor Van der Horst een gevaar voor de IJmui- dense verdediging. Men wachtte reeds op een grotere voorsprong, toen Balvers de stand gelijk maakte. Hieruit putte VSV de kratht om de hitte en de ZFC-verdediging te trotseren. Het mocht niet baten: het ein de kwam met gelijke stand (11). Strafschoppen brachten de beslissing in het voordeel van de Velsenaren. Hierna bond een mat Haarlem de strijd aan met de enthousiaste Volewijckers. "Wel iswaar kwamen de roodbroeken enkele malen tot een goede aanval, maar de af werking bleef beneden peil. Toen Bakker door een misverstand in de Haarlemse ach terhoede de stand op 10 voor de Am sterdammers bracht, leek het er veel op, dat doelman Kluit zijn come-back in de Haarlemse gelederen met een flinke neder laag zou moeten vieren. Ook na de rust wist zijn club zich niet los te werken. De enkele schoten die op het doel der Volewijc kers werden gelost, werden door de vast beraden doelman Hagenaars onschadelijk gemaakt. Tegen het einde moest hij echter het onderspit delven tegen Kick Smit, die met zijn ervaring van vele jaren de meer dere bleef in een duel en Haarlems enige doelpunt scoorde. Door goed werk van spil Meertens, die zich steeds op de juiste plaats opstelde en van Kluit, die standvastig wei gerde een bal door te laten, bleef de stand 11, ondanks een meerderheid in het veld van de Amsterdamse bezoekers. De straf schoppen vielen ten gunste van Haarlem uit. In de tussen wedstrijd ontmoetten veteranen van VSV en Haarlem elkaar. Roemruchte feiten uit vroegere voetbal jaren schoten ons te binnen bij het zien van de spelers van destijds: Kaan, Dik, Huisman, Vreeken, Van Daalen en Onken- hout bij Haarlem; de oude doelman Van der Wint (kalm en vaardig als twintig jaar geleden), Pieterman, Van der Griend (die er helemaal niet ouder uitziet en nog steeds een fiks partijtje back speelt) en als rechts buiten „Nekkie" de Koning bij VSV. Het allergenoegelijkste partijtje eindigde in een ruime overwinning voor de Velsenaren. Ondanks uitstekend werk van doelman Hagenaars, slaagden De Volewijckers er niet in, de tweede-klasser ZFC onder de knie te houden. In een zeer levendige wed strijd het leek wel of de brandende zon stimulerend werkte won ZFC verdiend met 30. Beter plaatsen, beter samenspel en goed opgezette aanvallen waren te veel voor de bekerhouders van verleden jaar, V oetbaltournooien A]ax won de Arolbeker Ajax heeft dit jaar door beter strafschop pen te nemen na de finale het Arolbeker- tournooi in het Olympisch Stadion te Am sterdam gewonnen. De uitslagen luiden: Halve eindstrijden: KFCZeeburgia 33 (KFC wint door strafschoppen); Ajax West Frisia 53. Eindstrijd: Ajax—KFC 3—3 (A]ax wint door strafschoppen). Zilveren Bal In Rotterdam werd de finale gespeeld in het Zilveren baltournooi tussen Emma en Eindhoven, welke gewonnen werd door Emma met 30. Om de Van der Aartbeker Het jaarlijkse tournooi voor Junioren om de Van der Aartbeker, dat ditmaal wegens het gouden jubileum van de H.V.B. een feestelijk tintje droeg, is begonnen. Hoewel de temperatuur voor voetbal Zondag min der geschikt was, is er naar hartelust ge trapt en een groot aantal wedstrijden werd gespeeld. De elftallen waren in elf groepen van vier clubs ondergebracht. De winnaars van elke groep komen de volgende week met de beste tweede in de finales. De winnaars waren: Zandvoortmeeuwen, EDO, Schoten, Bloemendaal, VSV, VVE, Geel Wit, Hoofddorp Boys. DEM. DSS, Stormvogels. De beste tweede was Vliegen de Vogels. Zandvoortmeeuwen-tournooi Het Zaterdagmiddagtournooi van Zand voortmeeuwen is door de organiserende vereniging gewonnen. Zandvoortmeeuwen speelde in de finale 1-1 tegen IJmuiden, maar won door strafschoppen. Om de derde prijs speelden Kennemer- land en AMVJ, welke ontmoeting door Kennemerland met 6-2 werd gewonnen. Zandvoortmeeuwen wint Waller Beker In het tournooi om de Waller Beker van Bloemendaal heeft Zandvoortmeeuwen een fraai succes geboekt. DIO viel iets tegen en verloor twee maal met royale cijfers. Reeds in de eerste wedstrijd toonde Zand voortmeeuwen zijn kracht en klopte een zich wanhopig verdedigend DIO met 3-0. Voor rust had Keesman de Zandvoorters de leiding bezorgd en na rust verhoogden Paap en Keesman de score tot 3-0. DIO kon daar niets tegenover stellen. Bloemendaal werd volkomen verrast door Allen Weerbaar uit Bussum. Reeds vóór de rust werd de grondslag gelegd voor de zege van 4-1, welke de Bussumse club behaalde, want door doelpunten van Klinkenberg en De Wit (2 x) was het met de pauze reeds 0-3. Potharst verkleinde weliswaar de ach terstand, maar Roele zorgde voor de uitslag van 1-4. Bloemendaal maakte korte metten met DIO in de verliezers-finale. Bij de pauze was het reeds 3-0 voor de witten door doel punten van Tetenburg, Salm en Diederichs. Daarna scoorde laatstgenoemde nog twee maal, zodat Bloemendaal met 5*-0 won. De finale bracht een harde en spannende strijd tussen Zandvoortmeeuwen en Allen Weerbaar. Na een kwartier gaf Keesman de Zandvoorters de leiding en tot aan het einde bleef de strijd volkomen open. De 1-0 zege voor de Zandvoorters was niet onverdiend. Verjongd Haarlem rook aan de overwinning Een sterk gewijzigd Haarlem-elftal, met Kokhuis in het doel, Laan als linksachter, Van Daalen als spil, Meertens als kanlhalf, Jacobs als middenvoor en Passtoor als rechtsbuiten bleek meer zin in een over winning te hebben dan zijn voorganger. Na uitstekend samenspel tussen Boeree, Ja cobs en Groeneveld, scoorde Jacobs het eerste doelpunt tegen VSV, waarbij Sterk thans weer als linksbuiten stond opgesteld. Geruime tijd bleef deze stand behouden, maar een tweetal plotselinge bevliegingen van de Velsense rechtsbuiten Stek, die tot dusverre nog niet veel opvallends had ver richt, brachten de stand in het voordeel van VSV, dank zij goed werk van linksbuiten Sterk en een fout van de achterspeler Laan. Haarlem bleef in deze prettige wedstrijd echter aanvallen en Groeneveld maakte juist voor het einde de gelijkmaker, waar door voor de derde maal het nemen van strafschoppen nodig werd. VSV bleek hier in de sterkste en mocht voor een jaar de beker mee naar huis nemen. De welverdiende trofee van dit sportieve en uiterst prettig verlopen tournooi werd haar in hötel-restaurant De Leeuwerik door de voorzitter, de heer Van Balen Blanken overhandigd. T.Y.B.B. ontving vele blijken van belangstelling De Bilderdijkzaal van restaurant Brink- mann was Zaterdagnamiddag te klein voor de bezoekers aan de receptie van de R.-K. Sportvereniging TYBB. Voor de club, wel ke dertig jaar bestaat, was het een bewijs, dat zij bij velen in aanzien staat en voor de voorzitter, de heer H. W. van Turn hout, die van de oprichting af een functie in het bestuur vervult, dat hij in voetbal kringen vele vrienden heeft. De eerste, die TYBB en de heer Van Turnhout geluk wenste was de heer K. J. Lotsy, voorzit ter van de KNVB. Hij dankte de vereni ging voor het werk bij de fusie 1940 vericht. Het bestuur van de afdeling Haarlem van de KNVB was voltallig aanwezig. De heer G. Kruiver sprak als voorzitter van de afdeling I en namens de R.-K. Sportbond, de heer R. Cats, die met de heren Van Zeijl en W. Koene aanwezig was, namens EDO, J. de Geus, die met de heer A. L. Jonker RCH vertegenwoordig de, namens deze club. Voorts noemen wij de heren Th. S. J. Hooy, lid van de Twee de Kamer en van de gemeenteraad, N. J. Twisterling, secretaris van de subcommis sie Amsterdam van de KNVB-scheids- rechters, de broeder-overste van de school aan het Nagtzaamplein, die een voetbal aanbood, de heren J. Képpels, lid -van de Technische Commissie, W. P. J. Ente, na mens de commissie Schoolvoetbal, J. Boot namens de commissie Katholiek Voetbal, afgevaardigden van de Belangenvereniging voor tweede, der-de en vierde klassers, Schoten, Bloemendaal, DIO, Vitesse, HBC, DEM. Concordia-SVD, Halfweg, DSS. BSM, Vliegende Vogels. EHS, Lisse, THB, Nieuw Vennep. Hoofddorp Boys, Waterloo, Geel wit, VOOK, de gymnastiekvereniging „Leonidas", de handbalafdeling van TYBB cn de R.-K. Harmonie Sint Cea- cilia. De Zondag gespeelde- ejj^wedstrijd TYBB-Concordia hebben de gasten - met 21 gewonnen. In het clubgebouiv van H.F.C. werd Zaterdagmiddag een gedenkbord 07ithuld ter nagedachtenis aan de in de oorlog 19401945 omgekomen clubgenoten, De oprichter van H.F.C.de 85-jarige heer W. J. M. Muiier legt een krans bij het gedenkbord. Naast hem, van links naar rechts: de voorzitter van H.F.C. de. heer P. C. van Houten, dr. C. Spoelder en de heer K. J. Lotsy. ENGELS VOETBAL Wolverhampton Wanderers is de enige club, welke nog geen. punt in de competitie heeft verloren. Opmerkelijk is de overwin ning van de Wolves in de uitwedstrijd tegen het zeer sterke elftal van Blackpool. Intussen vormde deze zege de vijfde achter eenvolgende. Chesterfield, in de tweede divisie, werd met flinke cijfers in een uit wedstrijd geslagen en heeft nu zijn eerste verlïespunten. In de eerste divisie zijn Wolverhampton Wanderers, Manchester United en Liver pool nog steeds ongeslagen, in de tweede divisie is dat 't geval met West Ham United en Queens Park Rangers. Er zijn nog heel wat verenigingen, welke het tot nu toe niet toe een overwinning hebben kunnen bren gen, zoals Huddersïield Town en Bury. Een van de beste individuele prestaties heeft een binnenspeler van Bristol City ge leverd; Eisentranger, een Duitser, scoorde vier doelpunten, hetgeen eveneens het ge val was met de rechtsbinnen van Sheffield Wednesday, Quigley, in de wedstrijd tegen Chesterfield. De grote wedstrijd tussen Manchester United en Manchester City werd verstoord door het feit, dat vlak voor tijd Cockburn, de Engelse international van Manchester United en Linacre, een van de voorhoede spelers van Manchester City uit het veld Werden gestuurd. Met rust leidde de City met 1-0. In de tweede helft kon de achter hoede van de City echter geen 'stand- hou den tegen de snelle beweeglijkeaanvals- spelers van Manchester United, - zodat de ontmoeting met 2-1 door Manchester-Uni ted werd gewonnen. Het eens zo machtige Arsenal staat er wel heel povertjes voor. Het is lang niet onmogelijk, dat de club binnenkort op de transfermarkt een poging zal doen door spelersaankoop het elftal te versterken. Voor de derde achtereenvolgende maal leed Arsenal op eigen veld een nederlaag. Franklin speelde zijn eerste wedstrijd van het seizoen voor Stoke City. Zowel Franklin als de grootste rivaal van deze speler voor het Engelse elftal, Leuty, de monstreerden een uitstekende partij voet bal in de wedstrijd tussen Dex-by County, waarvoor Leuty spéélt, en Stoke. De grote man van de ontmoeting was evenwel de binnenspeler van Stoke Bowyer, die het winnende doelpunt voor zijn vereniging scoorde. Van de onderste zeven plaatsen in de eer ste divisie worden er thans drie bezet door Londense clubs, n.l. Charlton, Fulham en Arsenal. In scherpe tegenstelling hiermee is het feit, dat in de tweede divisie twee Londense clubs respectievelijk de eerste en tweede plaats hebben bezet, namelijk Tottenham Hotspur en West Ham United. Zaterdag bleek duidelijk, dat de vroegere middenvoor van Engeland, Tommy Lawton, 29 jaar oud. op het ogenblik weer in top vorm is en dat het lang niet onmogelijk is, dat hij weer in het elftal zal worden ge kozen. Het was dank zij hem, dat Notts County wederom in de derde divisie een zege boekte en dat deze vereniging thans aan de kop staat van de derde divisie Zuid. Lawton heeft tot nu toe zes doelpunten van de veertien gemaakt. De uitslagen in de eerste divisie waren: ArsenalLiverpool 1-2, Birmingham City Burnley 0-1, BlackpoolWolverhampton Wanderers 1-2, Bolton WanderersSunder land 2-1, Derby CountyStoke City 2-3, EvertonHuddersfield Town 3-0, Fulham Charlton Athletic 1-2, Manchester United Manchester City 2-1, Middlesbrough Portsmouth 1-5. Newcastle United—Aston Villa 3-2. West Bromwich AlbionChelsea 1-1. Tweede divisie: BarnsleySheffield Uni ted 2-2, Blackburn RoversBury 2-1, BrentfordLeicester City 0-1, Cardiff City Tottenham Hotspur 0-1, Coventry City Queens Park Rangers 0-0, Hull CityBrad ford 3-3, Leeds UnitedSwansea Town 1-2, Luton TownGrimsby Town 0-0, Plymouth ArgyleWest Ham United 0-3, Sheffield WednesdayChesterfield 4-2, Southampton Preston North End 1-0. VOETBAL MET WATER LANGS DE ZIJLIJN. In de tweede helft van de voet. balwedstrijd voor de tweede klasse Oost VostaUdi, die in Enschede werd gespeeld, nam de scheidsrechter een merkwaardige, doch gezien de hitte voor de spelers wel kome beslissing. Twintig minuten na rust floot.hij af en gunde de spelers even ver koeling bij de 'bakken met water, die aan de zijlijn waren opgesteld. Nadat de spelers hun dorst hadden gelest en zich hadden af gespoeld, werd de wedstrijd voortgezet. Voor Zaterdagmiddag de wedstrijd HFC Schoten begon, werd in het clubhuis een eenvoudige gedenkplaat onthuld ter nage dachtenis van dc lIFC'crs, die in de oorlog omgekomen zijn. Na de onthulling legde de heer W. J. H. Mulicr een krans cn sprak enkele v. ooi den. Over de voetbalwedstrijd valt niet veel fraais te vertellen. Het spel was slecht: er werd dikwijls zonder enig overleg gespeeld. J, Corbeih gaf KFC voor de rust de leiding. Hierna kwam Schoten er beter in en be haalde een verdiende voorsprong van 3-1, De Nijs verkleinde kort voor het eind de achterstand (2-3). Zo eindigde deze prettige wedstrijd in een 3-2 overwinning voor Schoten. Voor de wedstrijd werd HFC een vaantje aangeboden. Des avonds werd een buitengewone ver gadering gehouden, waarbij zeer vele oude HFC'ers aanwezig waren. Uit alle delen van het land waren zij naar Haarlem ge komen. Onder de aanwezigen behoorden de heren W. J. H. Muiier en K. J. Lotsy.. De heer P. C. van Houten zei in zijn openingswoord dat het onmogelijk voor hem was om in een kort' bestek de verdiensten van vele HFC'ers te schetsen. Hij wilde een enkele uitzondering maken en noemde het vele werk in het bestuur verricht door de heer Loosjes, die in een veel vroegere periode jarenlang de penningen be heerde en jhr. dr. J. C. Mollerus die nu reeds een en dertig jaar secretaris is. Op voorstel van het bestuur werd be sloten aan de heren J. H. M. van Eeghen, R. D. Jongeneel en mr. A. H. van den Berg het ere-lidmaatschap aan te bieden en de heer P. Jongeneel werd tot lid van ver dienste benoemd. Na deze vergadering werd een diner ge houden, tijdens welke vele sprekers het woord voerden en waarbij bleek dat geen enkele de liefde voor zijn oude club ver geten had. Junioren voetballen Zondag werd er een juniorentournooi ge houden, waaraan veertien elftallen deel namen. Het weer werkte mee. vele ouderen waren op het veld. de organisatie was uit stekend, kortom: alle factoren voor een ge slaagde dag waren aanwezig. Fel werd er om fraaie prijzen gestreden en het was ten slotte het jubilerende HFC dat met de eer ging strijken. In de finale sloegen de HFC- junioren het Haagse Quick met 1-0. Om de derde en vierde prijs streden ZFC en Edo. De Zaandammers wonnen met 3-1. DFC werd vijfde door VOC met 1-0 te slaan. Jubileum-tournooi Zondag 11 September zal een tournooi worden gespeeld dat ongetwijfeld zeer vele voetballiefhebbers naar de Spanjaardslaan zal lokken. Om elf uur zal de eerste wed strijd worden gespeeld, om vier uur zal de eindstrijd aanvangen. Deelnemende clubs zijn R.C.H., H.B.S., H.V.V. en H.F.C. en er wordt gespeeld om een speciaal hiervoor door H.F.C.'s be schermheer, de heer W. J. H. Muiier, uit geloofde beker met draagmedailles. Men kan er natuurlijk op rekenen, dat de vier clubs zo vlak voor de aanvang Waterpolo Nederlandse ploeg in Milaan Na een uitstekende reis is de Nederlandse waterpoloploeg Zondagmiddag te Milaan aangekomen. Zaterdag waren de Hongaren reeds gearriveerd. Zondag kwamen be halve de Nederlanders ook de Zweedse waterpolospelers en Maandag arriveren de Fransen en de Belgen. In de middaguren hebben de spelers de vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen Internazionale en Atalante bijgewoond. In het elftal van Internazionale speelde Wilkes zijn eerste wedstrijd als prof. Niet minder dan 45.000 toeschouwers zagen onze landgenoot bij een hitte van 95 graden in de schaduw aan het werk. Atalante won met 3-1. Bij Atalante waren ook enkele buiten landers opgesteld, zoals de beide Deense oud-internationals Hansen en Soerensen en verder de Zweed Berthil Nordahl. Zwemmen Du Moulin over het Kanaal Fernand du Moulin, de 34-jarige zaken man uit België, is Zaterdag in zijn poging het Kanaal over te zwemmen, geslaagd. Hij begon Vrijdagavond te Kaap Gris Nez en arriveerde Zaterdagavond, na 22 uur te hebben gezwommen, aan de Engelse kust. De zwemmer zette voet aan land tussen Dover en Folkestone, nadat hij 21 uur en 59 minuten in het water was geweest. Hij had de laatste acht uren gevochten legen het getij, met de haven van Dover voor zich. Toen hij het strand onder zijn voeten had stortte hij ineen en moest geruime tijd rusten alvorens hij zich naar de begeleiden de trawler kon begeven. Twee Egyptenaren, Abd el Moneim Abdu, 29 jaar oud, en Fahmy Attalah, 36 jaar. zijn Zondagmorgen gestart voor een poging het Kanaal over te zwemmen. De plaats, waar zij te water gingen, lag niet ver van Kaap Gris Nez af. Abd el Moneim Abdu, gaf kort voor mid dernacht zijn poging op. Hij wat toen twee mijlen van de Engelse kust, vlak bij Folkestonen. Een uur later ging de zes en dertigjarige Fransman Frangois Perez, een badmeester van Biarritz, te water. Frangois Pezer heeft het. niet lang uitgehouden. Zondagmorgen lewaft over negen moest hij zijn poging op geven wegens een hevige aanval van kramp. Hij was 4 uur en 21 minuten in het water geweest. Hij verklaarde dat hij dit seizoen geen nieuwe poging zou wagen. Jose Antonio Cortinas, de Cubaan, zal hedenmorgen een derde poging wagen om het kanaal over te zwemmen. In Den Bosch is een internationaal wielercriterium voor profs en onafhankelijken over 130 km gehouden. In de bocht van de Leeuwerikslaan van rechts naar links: Fausto Coppi, Cerrit Peters, J. LiebrechtsT. v. d. Dungen, achter deze Gerrit Schulte en naast hem Cees Pellenaers. van de competities hun sterkste opstelling in het veld zullen brengen voor deze be langrijke laatste oefening. Hel Haarlemse publiek zal in de eerste plaats benieuwd zijn naar de vorm van de in de eerste klasse teruggekeerde R.C.H.. het krijgt in H.B.S. een tweede eerste klasse club te zien, in H.V.V. een vereniging, die het kampioenschap in haar afdeling van de tweede klasse in het vorig seizoen be haalde en het zal begrijpen dat de tour- nooigeefster H.F.C. haar huid zo duur mo gelijk zal verkoDen. Het begint om 11 uur met H.V.V. H.F.C.. vervolgens om 12.15 R.C.H. H.B.S., daarna een aardige tussen wedstrijd van oud eerste elftalspelers van H.B.S. en H.F.C. die men als de strijd der jonge vetevanen zou kunnen kenmerken. Om 2.45 vangt de verliezersronde aan en om 4 uur begint de finale om de Mulier-beker, Een uiterst interessant tournooi dus, dat de afsluiting en tevens ongetwijfeld het hoogtepunt van de jubileumviering van H. F. C. zal zijn. Wandelsport Wandeltocht van Amsterdam naar Leeuwarden Drie en dertig wandelaars, afkomstig uit alle delen van het land, bleken dit week einde in staat de jaarlijkse tocht Amster damLeeuwarden (150 km) zonder noe menswaardige rustpauzen af te leggen. Zij vertrokken Zaterdagmiddag om twaalf uur uit Amsterdam, namen drie kwartier rust in Hoorn en vervolgden toen hun tocht via Medemblik over de Afsluitdijk. De temperatuur was zelfs gedurende de nacht op de Afsluitdijk voor deze wandel tocht te warm. Vier van de 37 deelnemers moesten opgeven. Zondagmiddag even na vier uur arri veerden de wandelaars bij Marsum, 3 km buiten Leeuwarden, waar zij werden op gewacht door een muziekcorps, dat hen de resterende paar kilometers begeleidde naar de Friese hoofdstad. Onder grote belang stelling van het publiek bereikten zij het eindpunt om 16.45 uur. Dit is de vierde tocht, die de Amsterdam se vereniging „De Lange Afstandtippelaars" heeft gehouden. Meet aandacht voor zevenkampdag gevraagd Een belangrijk onderdeel van de jaar vergaderingen van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond is steeds de openingsrede van de voorzitter de heer A. van der Aart. Dat is te begrijpen, want de afgevaardigden komen over het algemeen éénmaal per jaar bijeen en in het verleden is zoveel gebeurd, dat er wat te vertellen valt en voor de toekomst heeft de bond ook plan nen. Dat bleek Zaterdagmiddag weer in hótel „De Leeuwerik", waar de heer Van der Aart op de jaarvergadering een te rugblik wierp op het afgelopen seizoen. Het aantal elftallen was weer groter ge worden en het aantal wedstrijden steeg daardoor. Gaarne had de bond opnieuw de zevenkampdag gehouden, vooral nu het een jubileumjaar was. Bij de viering van het veertigjarig bestaan was men daar mee begonneh, doch tien jaar later bleek, dat de belangstelling te gering was, om de wedstrijden voortgang te doen vinden. Het bondsbestuur betreurt het en spreker hoopte, dat de verenigingen zullen mee werken, dat de zevenkampdag weer op het programma komt. De heer P. C. Langeveld is afgetreden als administrateur. Voor zijn arbeid zegde de heer Van der Aart dank. De heer B. Kluit heeft, zijn vroegere functie weer aan vaard en de voorzitter verwachtte daar van veel goeds. De jaarverslagen werden aan de orde gesteld en dat van de penningmeester werd in het bijzonder besproken. Met de resultaten verklaarde de vergadering zich accoord. Daar er geen andere candidaten waren gesteld werden de heren A. van der Aart. J. Boot en J. van Gemerden als bestuurs leden herkozen. Ook de aftredende leden in de commissie van beroep, dr. C. Spoel der en de heren J. Keppels en C. van Soest en het plaatsvervangende lid de heer S. Hazevoet werden opnieuw ge kozen. De kampioenselftallen ontvingen een di ploma en aan de voetbalclub THB werd een voorzittershamer aangeboden, als her innering aan het veertigjarig bestaan. In de rondvraag werden nog besproken de zevenkampdag en de sportoptocht, waarbij gedachten werden geopperd, om te trach ten de belangstelling te vergroten. ATHLET1EKONTMOETING TE VELSEN Suomi hield gisteren op de sintelbaan „Watervliet" een verenigingen-zeskamp om de „IJzeren Bokaal''. Organisatorisch viel er helaas op deze wedstrijden nog wel wat aan te merken en daar het ook reeds vrij spoedig kwarn vast te staan dat „Haarlem" bij de heren en „Zaanland" bij de dames de overwinning moeilijk zou kunnen ontgaan, is deze eerste strijd om de „Bokaal" zeker geen gebeurtenis ge worden, waarover men nog lang zal na praten. Bijzondere prestaties hebben zich niet voorgedaan, al was de 1.75 meter, waar mede v. d. Hoeven (Lycurgus) het hoog springen won, ongetwijfeld zeer verdien stelijk, terwijl ook de overwinning van de Haarlemmer Geusenbroek op de 1500 m. in 4 min. 8 sec., het vermelden waard is. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat het tactische lopen van Van Gog, Geusen broek in staat stelde een beslissende voor sprong te nemen. De 100 meter was voor Wullems (Haarlem) voor zijn clubgenoot Schaap. Beiden noteerden de matige tijd van 11.6 sec. Van Wijngaarden (Suomi) gaf van Deursen (Haarlem) een lesje in tempo lo pen op de 3000 m., al werd het de jonge Velsenaar in de laatste ronde haast te machtig. Van de buitenbaan af won Dek' ker van „Haarlem" in 53.7 sec. de 400 m., waarbij hij echter fel bedreigd werd door Rem (Lycurgus), die dezelfde tijd liet afdrukken. Kluft (Haarlem) won zowel het kogelstoten met 13.05 m. als het discus werpen met 36.85 m., terwijl v. d. Hoeven met 6.57 m. het vèrspringen voor zijn re kening nam. „Haarlem" won met de lO' pers Wullems-G. Scholten-Willems-Schaap de 4 maal 100 m. estafette in 45.7 sec.. doch tijdens de Olympische estafette moesten de Haarlemmers de meerderheid van G.A.C. erkennen, die de overwinning hoofdzakelijk dankte aan de Nederlandse 800 m. kampioen Kist, die zijn vereniging op deze afstand een zodanige voorsprong gaf, dat deze ondanks een vertwijfelde po ging van Haarlemse sprinters niet meer ingehaald kon worden. Ook bij de dames kwamen geen grootse prestaties voor. De 100 meter was voor Gré de Jongh (Zaanland) in de voor deze loopster niet zo'n beste tijd van 13.1 sec. Mej. van Vliet (Gita) bezette in 13.5 sec. de derde plaats. Een derde plaats behaalde ook mejuffrouw Handgraaf van Gita. met 25.30 meter bij het discuswerpen. Me- Wielrennen Van Vliet won in Zürich Zaterdagavond werden er op de baan te Zürich internationale sprint- en stayers- wedstrijden gehouden, waarvan de uitsla gen als volgt luiden: Sprint professionals: de series werden gewonnen door Van Vliet, Scherens, Gos- selin en Gérardin. Derksen won de her- kansingsrit voor Plattner. Eerste halve eindstrijd: 1. Gérardin, 2. Scherens, 3. Derksen. Tweede halve eind strijd: 1. Van Vliet, 2. Plattner, 3. Gosselin. Eindstrijd: 1. Van Vliet, 2. Gérardin; om de derde plaats: 1. Plattner, 2. Scherens; om de vijfde plaats: 1. Derksen, 2. Gosselin. Stayerswedstrijd, eerste manche over 30 km.: 1. Besson, tijd 25 min. 49.2 sec. 2. Fro- sio, 3. Lesueur, 4. Bakker, 5. Pronk. Tweede manch, 50 km.: 1. Lesueur, tijd 43 min. 16.2 sec. 2. Frosio. 3. Pronk, 4. Bakker, Besson staakte de strijd. Algemeen klassement: 1. Frosio 79.974 km. 2. Leseueur 79.941 km. 3. Bakker 79.592 km., 4. Pronk 79.558 km. Schulte won de ronde van Den Bosch Naar schatting waren 35.000 toeschou wers in Den Bosch getuige van een 130 km wielerwedstrijd voor profs. Ondanks de aanwezigheid van de gebroeders Fausto en Serge Coppi, de sterke Belg Albert Hen- drikx en diens landgenoot Nest Sterkse hebben de Nederlanders de beste resultaten geboekt. Fausto Coppi verliet in de laatste ronde de strijd. De zeer spannende sprint werd door Gerrit Schulte gewonnen met Pelle- naars aan zijn wiel. Lakeman uit Amster dam werd derde en Savelsberg uit Hoens- broek vierde. De tijd was 3 uur 14 minuten en 56 seconden. Gerrit Voorting werd elfde. juffrouw Aafjes (Lycurgus) won dit nummer met een worp van 36.24 me ter. Mejuffrouw Lust (Zaanland) toonde weer eens haar aanleg door ondanks haar jeugdige leeftijd zich met een sprong van 5.34 m. ver uit de sterkste te tonen bij het vèrspringen. Mevrouw Stolkwijk-Vonk (Gita) werd met een sprong van 4.73 me ter derde. Zowel de 4 maal 100 m. esta fette als de relay werden door G.A.C. ge wonnen met tijden van resp, 60.2 sec. en 53.7 sec. In beide races bezette Gita de vierde plaats. Tijden 64.2 sec. en 54.5 sec. De einduitslag bij de heren luidde: 1 Haarlem 221 p., 2 en 3 Suomi en GAC 156 p., 4 Zaanland 139 p., 5 Lycurgus 110 p. en 6 Blauw-Wit 73 p. De uitslag bij de dames: 1 Zaanland 144 p., 2 G.A.C. 117 p., 3 Lycurgus 116 p., 4 Gita 112 p.. 5 Suomi 66 p., 6 Blauw- Wit 60 p. Tennis Amerikaanse tenniskampioenschappen Voor de kwarteindstrijd van het heren enkelspel van de Amerikaanse kampioen schappen sloeg Ted Schroeder de Austra liër Frank Sedgman met 63, 06, 64. 68, 64. Bill Talbert, de Amerikaanse speler, zorgde voor een grote verrassing door Jaroslav Drobny, de bekende Tsje chische Daviscupspeler met 64, 62, 62, uit te schakelen. Het was een zware straight sets nederlaag voor Drobny, die maar geen succes had met zijn eerste ser vice. waarna Talbert op de tweede bal voortdurend ten aanval trok. Talbert was beter in zijn ground strokes en by het volleren. Het afmaken van Drobny bij het net geschiedde niet altijd accuraat en soms zelfs niet krachtig genoeg, zodat zijn te genstander keer op keer in de gelegenheid werd gesteld met goede returns punten te verzamelen. Margaret Osborne Dupont bracht het tot de halve eindstrijd door een overwinning op Patricia Todd met 63, 108. Betty Hilton bracht het ook zover, al had de Engelse speelster veel moeite met de Ame rikaanse Helen Perez, hetgeen de cijfers duidelijk aantoonden, 64, 46, 63. •Ted Schroeder, kampioen van Wimble don en nummer één van de Amerikaanse ranglijst mocht de William Johnson-beker in ontvangst nemen. De beker word toe gekend door de internationale Lawnten- nis Club van de Verenigde Staten. De verdere uitslagen luiden: heren-enkel spel kwarteindstrijd Frank Parker sloeg Gardnar Mulloy 64, 62, 64. Gemengd dubbelspel kwarteindstrijden Jaroslav Drobny en Patricia Todd sloegen Frank Sedgman en Doris Hart 75, 63. Richard Gonzales en Gertrude Moran sloegen Gucelli en Magda Rurac 62. 26, 8—6. De eerste halve eindstrijd van het heren- eilkelspel werd gewonnen door Ted Schroe der, die zijn landgenoot Billy Talbert met 2-6, 6-4, 4-6, 6-4, 6-4 sloeg en de tweede door Gonzales die Parker versloeg met 4-6, 6-1, 6-3, 2-6, 6-1. Schroeder en Gonzales komen in de eind strijd tegen elkaar. Groot Brittannië versloeg België Zeven van de negen wedstrijden, welke Zaterdag op de tweede dag van de wed strijd tussen Groot-Brittannië en België werden gespeeld, werden door de Engelsen gewonnen, zodat de eindstand van de tweedaagse ontmoeting werd: Groot-Brit tannië 16 gewonnen partijen, België 2 gewonnen partijen. Succes voor Nel Hermsen In het tennistoumooi te Luzern won onze landgenote Nel Hermsen met Thelma Long, de Australische speelster als part ner, het dames-dubbelspel door in de fi nale de dames Gannon en Hibbert met 60, 62, te slaan. De verdere resultaten waren: Dames-enkelspel: Thelma Long (Austra lië) sloeg Joy Gannon (Groot-Brittannië) 64, 63 in de eindstrijd. Heren-enkelspel: Franjo Puncec. (Zuid- Slavië) sloeg in de halve eindstrijd Gori (Italië) met 8—6, 6—0 en Tonv Mottram (Groot-Brittannië) sloeg Rolf Göpfert (Duitsland) met 36, 8i, 64. Heren-dubbelspel finale: Puncec en Göpfert sloegen Mottram en Hughan met 6—3. 3—6. 6—2.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 5