DANS DANSLES DÜSËS Een leven in dienst van de film" Tegen commandant van Duitse vuurpelotons 12 jaar geëist Amsterdamse Beurs Groentjes D.K.W. te koop W. FORTGENS 15 Lessen f 15 - J. VAN DEN BERG MUURBLOEMPJES DANSSCHOOL Nieuwe Gracht 98 JOPPERS Woensdag 14 September 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsclie Courant Volgens getuigenverklaringen heeft hij ongeveer 200 arrestanten geholpen. Het Bijzondere Gerechtshof te Amster dam behandelde Dinsdag de zaak tegen de 50-jarige Duitser F. C. F. V. die tijdens de bezetting „Kriminal-sekretar" van de Sicherheits-polizei in Amsterdam is ge weest. Hem was ten laste gelegd dat hij vuurpelotons heeft gecommandeerd, die vele illegale werkers hebben doodgescho ten, onder andere in 1944 in de duinen te Overveen, waar veertien Nederlanders, die deelgenomen hadden aan de mislukte over val op het Huis van Bewaring te Amster dam, gefusilleerd werden. Ook heeft hij deelgenomen aan „Silbertanne"-moorden. Verdachte verklaarde dat hij vaak be zwaar had gemaakt, dat men hem bij de executies betrok, maar dat hij als politie ambtenaar de bevelen van zijn chefs had moeten opvolgen. Als getuige a charge werden onder an dere gehoord een reeds ter dood veroor deeld ex-lid van het „Sonderkommando Feldmeyer" en de gewezen „Kriminalrat" Willy Lages. De laatste gaf toe, dat V. tegen deelneming aan „Silbertanne"-moorden bezwaar had gemaakt. Enige getuigen a décharge, onder wie enkele ex-gevangenen, verklaarden dat V. bij de verhoren uiterst correct was, dat hij zijn gevangenen eten en sigaretten gaf en dat hij briefjes uit en in de geyangenis smokkelde. Een vrouwelijke getuige ver telde, dat V. er voor beeft gezorgd, dat haar huis niet in brand gestoken werd, toen In het huis naast het hare op de Apollo- laan was ingebroken en de Duitsers de huizen aan weerszijden in brand wilden steken. Toen haar echtgenoot gevangen ge nomen was. heeft V. haar in zijn kamer bij de S.D. met haar man laten telefoneren. De verdediger van verdachte, mr. G. N. Hovius, legde aan het Hof een aantal brieven over, waaruit blijkt, dat V. onge veer 200 personen uit de gevangenis heeft gehaald of op andere wijze heeft geholpen. De advocaat-fiscaal, mr. J. C. Louet Fcisser, zei in zijn requisitoir: „Dit is voor Lagere invoer en hogere uitvoer in Augustus Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voorlopige cijfers had de invoer in Augustus een waarde van 390.3 millioen (Juli 1949: 410 millioen) en een gewicht van 1.850.000 ton (Juli 1.750.000 ton). Enkele belangrijke importen waren (in millioenen guldens): vlees 5.4 (5.4); on gebrande koffie 5.4 (3.3): tarwe en tarwe bloem 9 (11.6); copra 5.4 (4.8); suiker 10.1 (12.1); onbewerkte tabak 9.6 (6.5); tin- erls 10.5 (16.5); steenkolen 16.1 (16.9); minerale oliën 27.8 (11.3); kunstmest 8.6 (6.8); hout 29.1 (31); ongesponnen wol 6.7 (10.9); ongesponnen katoen 10.3 (9.8); plaatijzer en staal 9.8 (13.9); staaf- en profielijzer 12.6 (9.1); auto's en auto- chassis 7.4. (6.3); schepen 11 (0.7). De uitvoer had in Augustus een waarde van 296.1 millioen (Juli 1949: 284 mil lioen) en een gewicht van 687.000 ton (Juli 654.000 ton). Belangrijkste posten bij de uitvoer waren: Gecondenseerde melk 11.2 (11.4); boter 32.2 (20.3); kaas 15.2 (16.8); eieren 3.8 (5.8); bloembollen 10.8 (0.1); verse groen ten 12 (14); aardappelmeel 3.1 (2.9); cocos- olie 6.4 (4.2); cokes 2.9 (5.7); minerale oliën 6.5 (3.3) kunstzijden garens 6.1 (6.2); wollen weefsels 3.8 (6.4); katoenen weef sels 11.4 (15.9): ruw ijzer 2.7 (3.2); tin in blokken 5.8 (8.2); electrisehe lampen 3.2 (3.8); radio-artikelen 5.8 (8.7); schepen 18.7 (1.9). GROENTJES in Haarlems Dagblad doen het al sinds vele jaren voor velen. Laat ze het ook voor u doen. MINISTER SCHOKKING: Majoor Flinterman schaadde de Zondagsrusl Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Roosjen (AR) over de op Zondag 28 Augustus gehouden snelheidsproeven met een straaljager der Nederlandse luchtstrijd krachten heeft de minister van Oorlog en van Marine geantwoord, dat met zijn goed keuring op Zaterdag 27 Augustus snel heidsproeven zouden worden ondernomen met straaljagers door personeel der Ne derlandse luchtstrijdkrachten. De proeven konden op die Zaterdag niet doorgaan wegens weersomstandigheden. Zonder voorkennis van de minister is toen Zondag 28 Augustus daarvoor bestemd. Men heeft niet gewacht tot Maandag of een daarna volgende dag om de kosten van het verblijf op Ameland zo laag mogelijk te houden, mede wegens onzekerheid over de weerstoestand op Maandag. De minister heeft waardering voor het streven naar zuinigheid, dat aan die be slissing mede ten grondslag lag en ook voor de opdracht, die was gegeven, de proef niet tijdens kerkdiensten en wegens de Zondagsrust op voldoende afstand van het bewoonde gedeelte van Ameland te houden. Toch kan hij zich niet met de genomen beslissing verenigen, omdat zonder op dienstbelang gegronde noodzaak de Zon dagsrust geschaad werd en velen onnodig tot arbeid op Zondag genoopt werden. De minister is van oordeel, dat ook voor het personeel der luchtstrijdkrachten de Zondag een rustdag moet zijn, tenzij dienst belang zulks verhindert, te meer nu het juist voor het personeel der luchtstrijd krachten uitermate gewenst is, dat het voor zijn arbeid in de week, die zeer hoge eisen stelt aan moreel en physiek, tegenwicht vindt in hetgeen de Zondag met name in gezinsmillieu kan bieden aan godsdienstige bezinning, geestelijke en lichamelijke ont spanning. De minister zou het betreuren, indien de algemene belangstelling en de ook bij hem bestaande waardering voor belangrijke prestaties, als bij deze proeven geleverd, zouden moeten worden getemperd om redenen van geheel andere dan technische aard, maar nochtans hoger in orde. De minister heeft de chef luchtmacht staf opdracht gegeven in het vervolg met öeze opvattingen rekening te houden. Bil lijkheidshalve wil de minister hierbij ver melden. dat deze militaire chef overigens tot dusverre menigmaal eigener beweging blijk heeft gegeven voor het hoge belang van Zondagsrust voor zijn personeel een open oog te hebben. mij geen gemakkelijke taak. Het wettig en overtuigend bewijs van alle ten laste ge legde punten in deze zaak is geleverd, maar daarnaast heb ik de taak om de gehele figuur van de verdachte te belichten. Er is voor mij een aanzienlijk verschil in verant woordelijkheid met zijn hoogste chef. Uit de getuigenverklaringen blijkt, dat V. vrij wel altijd correct is opgetreden en ook is niet gebleken dat hij arrestanten heeft mishandeld". Mr. Louet Feisser besloot met 12 jaar gevangenisstraf te eisen. De verdediger was van mening dat zijn cliënt een beroep kan doen op overmacht en ambtelijk bevel. Het Hof zal op 27 September uitspraak doen. „Herkenningsdiensten" bij de Politie Haarlem was Amsterdam voor Uit Amsterdam wordt gemeld dat de politic daar een nieuwe methode gaat vol gen bij het bestrijden van de misdaad. Daartoe wordt een „herkenningsdienst" in gesteld waarbij 6 rechercheurs zullen wer ken die tot taak hebben alles te verzamelen wat op misdaad en misdadigers betrekking heeft. Tot nu toe werd vertrouwd op het geheugen der politiemannen wat eigen aardigheden en bijzondere eigenschappen van misdadigers betreft, die aanwijzingen kunnen zijn bij het uitzoeken van nieuwe misdaden. Nu zal al dit materiaal stelsel matig verzameld worden om geregeld te kunnen worden geraadpleegd. Wij vernemen evenwel dat bij de justi tiële afdeling van de Haarlemse politie reeds in 1947 zo'n „herkenningsdienst" is ingesteld. Er werd toen een administratieve groepering van misdadigers ingesteld, zo als die trouwens ook al in enkele andere corpsen elders bestond. WILLY MULLENS JUBILEERT In 1898 ging een achttienjarige jongen met zijn moeder en zijn broer naar de wereldtentoonstelling in Parijs. Toen zij van dat evenement terugkwamen, was Ne derland twee cineasten onder zijn bewo ners rijker geworden. Zo zou de bijna 69-jarige Willy Mullens zijn debuut in de cinematografie kunnen omschrijven, want hij was één van die twee jongens die zo onder de indruk waren gekomen van het levende beeld", dat zij op de terugweg naar hun woonplaats Breda besloten dit nieuwste wonder in Nederland te gaan exploiteren. Zij gingen daartoe voor een tweede maal naar Frankrijk en knoopten onderhande lingen met Louis en Auguste Lumière aan. Zo kwam de aankoop van de eerste filmpjes en een projectieapparaat tot stand. De verlichting van dit projectie-apparaat geschiedde door middel van gas, het zoge naamde kalklicht. Op 29 Augustus 1899 gaven zij in hun woning te Breda de eerste proefvertoning voor de burgemeester en andere autoriteiten. Kort daarop lieten zy een grote tent bouwen om hiermee op tournée te gaan. Zij reisden toen onder de naam Albert- frères, naar de voornaam van de oudste. Het publiek stond eerst zeer sceptisch tegenover „dit nog nooit vertoonde" en be schouwde het zelfs als iets duivels. Vele burgermeesters weigerden een vergunning om op te treden, doch eindelijk slaagden zij hierin te Zaltbommel. Ongelukkigerwijze brandden daar reeds de eerste avond van de vertoning hun filmpjes af. Dit was dus de eerste cinematografische brand in Ne derland. Entrée van de explicateurs In 1902 gaven de gebroeders hun tent de naam van „de sprekende bioscoop", omdat Willy Mullens van het begin af gevoeld had, dat er nog iets aan het stomme film beeld mankeerde en het initiatief had ge nomen om bij ieder vertoond beeldje een paar opmerkingen te maken, die daaraan een zeker cachet gaven. In die jaren kwamen zij ook te Brugge met hun exploitatie en daar trof hen het noodlot, want de cabine, waarin zich hun filmpjes bevonden, brandde uit. Inmiddels was de techniek verder gegaan en zij hadden het eerste opname-apparaat aangekocht. Dit gaf Albert de gelegenheid zich te ontwikkelen als operateur en zo kon hij bijvoorbeeld het uitgaan van een kerk of iets dergelijks filmen, waardoor de mensen zichzelf des avonds op het witte doek konden zien. Deze eerste opnamen brachten „Albert- frères" er toe, om in 1902 voor het eerst in Nederland een ter plaatse geïmprovi seerde speelfilm spontaan op te nemen. Dit geschiedde in Zandvoort en het scenario luidde: „Mésaventures van een Frans heer tje zonder pantalon." Later kwamen Willy en Albert op het idéé, de actualiteiten van die dagen te gaan volgen en in hun theater te vertonen. Op deze wijze ontstond het eerste Nederlandse filmjournaal, het Al- bert-frères-nieuws. De eerste „sprekende" film In 1908 brachten zij voor het eerst de gesproken film van Gaumont uit, dat wil zeggen sprekend in zoverre, dat er via een gramofoonplaat en een hoorn, geluid in de zaal kwam. Hun eerste sprekende film stel de voor een haan, die op het doek kwam en drie keer kraaide, en een kellner, die koffie serveerde en zijn dienblad liet val len, zodat men het rinkelen der gebroken kopjes duidelijk kon horen. De tijd leerde echter, dat dit systeem van sprekende film in de practijk niet vol deed en het stierf zijn natuurlijke dood. In 1914 richtte Willy Mullens naast zijn bioscoopexploitatie in de Residentie de Haghefilmfabriek op, een klein ontwikkei- fabriekje, hoofdzakelijk voor het verwerken van de eigen actualiteiten en het maken van diverse opdrachten. In de eerste jaren van Wereldoorlog I ging hij verscheidene keren naar België teneinde actualiteiten te maken van voor bijtrekkende troepen en zelfs oorlogscènes. In 1916 kreeg hij een grote opdracht, na melijk het maken van de leger- en vloot- film, onder opperbevel van generaal Snij ders. Aan deze film werd door Koningin Wilhelmina actief deelgenomen. Op 1 Januari 1918 werd de Nederlandse Bioscoopbond opgericht, waarvan Willy Mullens een der oprichters was. Gedurende de eerste twee jaar fungeerde hij als voor zitter. Na de oorlog maakte hij verscheidene reizen als filmoperateur, zo maakte hij de eerste passagiersvlucht mee met de „Viekers" uit Londen over Frankrijk naar Amsterdam, vijf jaar later legde hij voor de „Shell" de petroleumgebieden in Indo nesië op het celluloid vast, een jaar later ging hij nogmaals naar de Oost, deze keer in opdracht van de Nederlandse regering en verscheidene cultuurondernemïngen. Bakens werden verzet Toen de eerste geluidsfilms hier werden geïntroduceerd, besefte Mullens, dat zijn taak als explicateur was geëindigd. Hij be gaf zich op een geheel ander terrein en besloot zijn schouders te plaatsen onder een eigen laboratorium, de N.V. Haghefilm. Daarnaast werkte Willy Mullens aan ver scheidene Nederlandse filmwerken, die alle in de laboratoria der Haghefilm werden afgewerkt, zoals: drie films over de t.b.c.- bestrijding, een film over de Zuiderzee werken, over het gevangeniswezen, blin den- en doofstommeninstituten en het eucharistisch congres. Gedurende de oorlog heeft Willy Mullens getracht de Haghefilm te behouden. In 1944 werd het bedrijf door afvoering naar Duits land van al de machines en apparaten be dreigd. Dank zij de medewerking van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, dat door tijdelijke afsluiting van de electriciteit een demontage van de apparatuur onmogelijk maakte, werd dit onheil voorkomen. Zo was Nederland bij het einde van de oorlog nog steeds in het bezit van zijn eerste film fabriek. Moeilijkheden te boven De fabriek was de moeilijkheden na de oorlog spoedig te boven. In 1946 werd de zestien millimeter-smalfilmproductie aan het bedrijf toegevoegd en een nieuw patent voor het aanbrengen van titels verworven. Tussen het Koninklijk Huis en Willy Mullens bestaat een hechte band. Bij aller lei gelegenheden genoot hij de eer gebeur tenissen aan het Hof op de filmstrook vast te leggen. Bij de trouwplechtigheid van Prinses Juliana en Prins Bernhard kreeg hij zelfs het alleenrecht voor de opname in de kerk, zodat deze actualiteit door hem aan de gehele wereld werd geleverd. Ter gelegenheid van de Kroningsfeesten in 1948 bracht Willy Mullens de documen taire „Uit de oude doos", die in alle thea ters van Nederland is vertoond en die ook door de Koninklijke familie werd aan schouwd. Het filmpje werd door Prinses Wilhèlmina als geschenk in ontvangst ge nomen. Kist met Nederlands geld ver dween in New York in 1944 De arrestatie van de 40-jarige George Jessel te New York zal naar men hoopt thans leiden tot de aanhouding van de bende, die in 1944 niet minder dan drie honderd duizend gulden ten nadele van Nederland heeft gestolen. Bankbiljetten tot een waarde van genoemd bedrag waren in Amerika gedrukt, in opdracht van onze regering te Londen, voor betaling van strijdkrachten in het Oosten. Het geld was verpakt in een met ijzer beslagen kist, die op verzending te wachten lag op een der pieren van de Hudsonrivier. Toen men de kist aan boord wilde brengen, bleek dat onbekenden al voor transport hadden ge zorgd. George Jessel was bij zijn arrestatie nog in het bezit van 28.000 gulden in Neder landse bankbiljetten. Hij verklaarde het geld van iemand te hebben gekocht wiens naam hem ontschoten is. Hij weet evenmin wat hij er voor betaald heeft. Subsidie op vlees ook na opheffing der distributie? Het voornemen om de vleesdistributie in het najaar op te heffen heeft in rege ringskringen dc vraag doen rijzen, of het wenselijk is bij de opheffing van de distri butie de bestaande subsidies op vlees te handhaven. Men neemt aan dat bij opheffing van de vleesdistributie het verbruik zal stijgen, zodat, indien de subsidies worden gehand haafd, een groter bedrag ten laste van de schatkist zal komen. Anderzijds is men niet ongevoelig voor het argument, dat een verhoging van de vleesprijs, welke het ge volg zou zijn van afschaffing der subsidies, de huisvrouw in moeilijkheden zou brengen. Mocht men besluiten de subsidies te hand haven, dan is waarschijnlijk de kans groot, dat een gedeelte van het subsidie op rund vlees, dat ongeveer 40 cent per kilogram bedraagt, ten goede zal komen aan het varkensvlees, waarop de regering slechts een subsidie van ongeveer 20 cent verleent. Het gevolg van een dergelijke maatregel zou zijn dat het varkensvlees in prijs zou dalen en het rundvlees duurder zou worden. Door onbekende oorzaak is Dinsdag avond brand uitgebroken in de boerderij van de landbouwer Dijl op het eiland Tien- gemeten. Een landbouwschuur en het woonhuis gingen vrijwel geheel in vlam men op. De brandweer van Zuid-Beveland kon weinig uitlichten, daar de veerpont te klein was om de brandspuit naar de plaats van de brand over te zetten. Hillegom De harddraverij Laetare A behaalde de zege De grote jaarlijkse harddraverij op de „bloemenbaan" te Hillegom trok ook thans weer vele bezoekers. Vooral de belang stelling voor de totalisator, die op deze baan voor het eerst zijn entrée ma-akte, was groot. Negentien paarden verschenen aan de start, en door een uitstekende regeling ver liep alles vlot. In de derde omloop ging het tenslotte tussen Frans. Allouez, Laetare A, Dutch Hanover, Jay Mc Gregor. Frans, die min of meer als outsider werd beschouwd, gezien ook zijn „notering" bij de toto, zorg de hier voor de sensatie. Het paard stond als laatste genoteerd en liep derhalve in eerste omloop alleen, zodat het moeilijk was zijn capaciteiten te beoordelen. Te meer viel daarom op hoe Frans in de tweede om loop uitstekend partij gaf en ook in de beslissende omloop was het deze elfjarige vos die een beetje leven in de brouwerij bracht. Allouez en Dutch Hanover deden het kalmpjes aan en deelden tenslotte de vierde prijs zonder er om te strijden. Het duel tussen Laetare A en Jay Mc Gregor bracht weinig spanning, want de eerste won gemakkelijk. Na afloop reikte de burgemeester van Hillegom de prijzen uit. Ie prijs: Laetare A. eigenaar P. J. A. Botman, rijder J. v. Leeuwen; 2e prijs: Jay Mc Gregor, eigenaar stal Ilex, rijder H. C. ten Hagen; 3e prijst- Frans, eigenaar Jb Haan, rijder J. Wagenaar; 4e prijs; gedeeld door Allouez, eigenaar en rijder .T. de Vlie ger en Dutch Hanover, stal van Renswoud, rijder J. Ensing. De volksfeesten te Hillegom worden he den voortgezet met volks- en kinderspelen op het terrein aan de Jhr. Mockkade nabij het Lunapark; de feestviering zal aldaar met een groot vuurwerk worden besloten. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 3051/2 313% Unilever 2511/a 254% Philips 237J4 239% A. K. U 18614 186% 1521/2 Nederlandse Ford 2851/2 Nederlandse Kabel 285 v. Berkel's Patent 122 123 Scheepvaart-Unie. 160 1611/2 Holl.Amerika Lijn 161% Deli Maatschappij 140% H. V. A 152i/2 1551/2 A'dam Rubber 132i/2 136% Ned. Handel Mij. 158 N.-I. Handelsbank 104 Billiton Mij. II 301 Lessen PIANOLES d. muz. stud. Kind. f 0.75, gev. f 1. mod. vlugge methode. Br. G 805- Jongeman zoekt studie kosten op te brengen om maatschapp. bestaan mogel. te maken, door het geven van PIANOLESSEN. Volgt less, muziekschool. Ervaring met kinderen. Betaling te rege len. Brieven G 806. ENGELS door lerares M. O. Ook clubles, bill. cond. Brieven G 801. PIANO-ONDERWIJS m. alg. muz. ontw. Mevr. J. Verkruysen-v. Vladeracken. Dipl. K. N. T. V. Lessen her vat. Spaamelaan 40. Telef. no. 13345. Erkende opleiding v. h. MIDDENSTANDSDIPLOMA 2 av. per week les voor f 5 p. maand. Aanv. Sept. Aanm. hedenavond. E. A. van Voor den, Orionweg 98, Haarlem. Nog enkele plaatsen beschik baar. PRAKTIJK DIPL03LV AS SOCIATIE, kleine groepen door lerares M.O. Inlichtin gen: W. J. de Tombe, Zaa- nenlaan 134. KLASSIEK BALLET. Lessen v. kinderen en volw. Aanm. dagelijks: Wilhel- minastraat 59. Hrl. Tel. 11259 Huish. Pers. gevraagd NET DAGMEISJE voor de morgenuren. Aanm. vóór 12 uur. Mevr. Kruijer, Mah- leriaan 4. Heemstede. W ERKSTER gevr. voor 2 of 4 ochtenden p. w. Joh. Verhulstweg 69. Santpoort- Station, Gevr. NET MEISJE voor dag of d. en n. was buitens huis bij echtp. z. kind. Ane- gang 21. MEISJE, van 8-7. Huise lijk verkeer. Zond. en een middag vrij. Loon f 20 p. w. Brieven G 809. HUISNAAISTER gevr. speciaal verstel- en stopwerk 1 dag per week, Br. G 804. HULP i. d. HUISH. voor hele dagen in gez. met kin deren. Aanmelden na 7 uur nan. Leidsevaarl 132 zw. Welke alleenst. vrouw wil opgen. worden in jong gezin zakenmensen, met 3 kind. als HULP IN DE HUISHOU DING. Br. G 759 of tel. 14358. Weg. teleurst. MEISJE v. d. e. n. lief voor kind., v. g. g. v. Postlaan 5, Heemstede. WERKSTER voor 2 a 3 halve dagen p. week. Ein- denhoutstraat 45. NET MEISJE in kl. gez. v. 8.30-5 uur. Zaterd. tot 2 u. of werkster, 3 dagen p. w. Mevr. Kuvper, Denijs van Hulle- laan 29. Hrl.-W. tel. 19562. Vr. tandarts vraagt HUIS HOUDELIJKE HULP van 8.30-2.30 of lapger (met war me maaltijd) Br. met uitv. inl. Adriaan Pauwlaan 1. Heemstede. In gez. met kind te Zand voort fl. zelfsi MEISJE voor d. en n. Mevr. v. Beinum, Burg. Engelbertstr. 50. Zand voort. WERKSTER gevr. voor een halve dag p. w. Hyacin- thenlaan 51. Mevr Janssen. Zijlweg 295 vraagt FL. MEISJE voor hele of halve dagen, v.g.g v. Gevr. MEISJE voor halve dagen of 3 x p. w. werkster, v. g. g. v. Aanm. na 20 uur Tel. 13604 Zijlweg 301. Gevr. voor zo sp. mog. FL. MEISJE of HUISH. zelfst kunn. werken enigsz. bek. met koken. kl. gezin. Hulp voor ruw werk aanw. Z. g. g. onn. zich aan te melden. Mevr. Goekoop, Tolleqslaan 10, Aerdenhout. Tel 26406. NET JONG MEISJE voor hulp in de huishouding van 8.30 tot 12.30" uur en voor de winkel een werkster. 2 och tenden per week. Zijlstr. 87. Wegens huwelijk NET MEISJE gevr. voor d. en n. in kl. gezin. Goed loon. Vrij- burglaan 62. Overveen. Weg. huw. der tegenw. HUISHOUDELIJKE HULP v. d. d. Aanm, na 7 uur uit- gez. Donderdag. Lorentzplein 34 bij Houtplein. Gez 2 pers vraagt HULP voor de ochtenduren. Meer weg 18, Heemstede. BedrIJfspers. gevr. Banketbakkerij. Gevraagd aank. WINKELJUFFROUW v. g. g, v. Huize Elhorst, Zijl weg 31-33. Banketbakkerij. Gevraagd FL. JONGEN voor loop- en bakkerijwerk. Huize Elhorst. Zijlweg 31—33. WINKELJUFFROUW ge vraagd. ongeveer 18 j. D. v. Looy. Rijksstraatweg 244. II.H. KAPPERS. Gevr. 2e herenkapper. L. Poots, Zaa- nenstr» 17. Haarlem-N. Gevraagd: 1ste en 2de KAPSTER met goed publiek kunnende omgaan. Br. G 782 Huish. Pers. aangeb. Juffr. b. z. a. voor HUIS WERK (geen naaiwerk). Br. G 873. NET MEISJE 16 j., b. z. a. als h. in de h.h. -Br. G 877. VERSTELWERK aan huis gevraagd. Br. G 852. B. z. a. WERKSTER, 5 da gen p. w. Brieven G 853 FL. WERKSTER a f 6 per dag. Prima ref. Brieven G 829 NET MEISJE (leerl. kin- derverz.) b. z. a. om 's av. op kinderen te passen. Brie ven G 796. DAME b. z. .a. oppassen, ook Zondags. Brieven G 791. GROX. WERKSTER vr. werk. Brieven G 792 B. z. a. NET MEISJE 15 jaar voor kinderverzorging en lichte bezigh. vanaf 2 u. 's middags, veel verant woordelijkheidsgevoel. Om geving H.-N.. Bloemendaal. Brieven G 776. DAME m. 1. b. z. a. voor de huish. (9-5) van goede mondei, get. voorz. per 1 Oct. of 1 Nov. Brieven G 762. Bedrijfspers. aangeb. NETTE WINKELJUFFR. met 4 jaar ervaring b. z. a. leeft 26 j. Brieven G 830. TYPEWERK. Accurate ty piste zoekt schrijfwerk thuis. Brieven G 831. Stud jonged. zoekt KAN TOORWERK voor middag uren. Brieven G 764. B. z. a. JONGEMAN in bez Dipl. etaleur, ook des- gcw. v verand. v. etalage in de 14 dagen. Brieven G 763. Huizen gevraagd Part vr. 1 of 2 GOEDE HUIZEN voor geldbel. te koop. Brieven G 879. Met f 15000 voor dir. te koop gevr. enige BELEG GINGSHUIZEN. Br. G 880. Na lang sparen zyn we zover, dat we zelf kunn. be ginnen. Wie helpt aan WO NINGRUIMTE in Bl'daal of Velsen? Brieven G 854. Huizen aangeboden BELEGGINGSHUIS. huur t 420 p. j. Koopsom f 4600. Haarlem-C. Brieven G 881 HUISJE TE KOOP voor f 2500. Brieven G 855 Te koop: HERENKAP PERSZAAK, ben. kapitaal 3500. Brieven G 765. Kamers gevraagd Door agent van politie en a,s. vrouw. verpleegster, wordt gevraagd: WOON RUIMTE. Brieven G 900, Jongeman, b. b. h. h. zkt. gem. ZIT-SLAAPK. alleen warme maaltijd, weekends - niet. omg. Kleverpark. Brie ven G 856. Spoed Geh. vrouw met kind zoekt KAMERS ook ge negen huishoudelijk werk te verrichten. Brieven G 857 Dame vraagt GR. KA MER (S) c. v. leeg of gest. m. pr. pension of warme maal tijd (geen beroeps op eer ste stand. Brieven G 832. Dame zoekt gemeub ZIT- SLAAPK. zonder pens. Liefst omg. Tempeliersstraat. Spoed gewenst. Brieven G 833 Vrije ZIT-SLAAPKAMER met vol!, pension gevr. per 1 Oct. door heer b. b, h. h. Prijs f 85 a f 90 p. m. Brieven G 810 Per 1 Oct. 2 KAIMERS met gebr. v. keuken. Br G 798 Wie helpt moeder en zoon v. 18 j. aan 1 GR. KAMER m. stook- en kookgel. plus kl. kamer? Brieven G 766. Gevr. door echtp. m. 1. 2 KAMERS m. kookgel. on- versch. waar. Brieven G 767 Kamers aangeboden AERDENHOUT. Zit- en slaapkamer met gebruik van keuken met vest. Bloemen daal. Brieven G 882. Agb. tegen 1 Oct. een net PENSION voor geper.s. heer v. middelb. Ift. liefst oud-za kenman. Brieven G 833. Aangeb. ZIT-SLAAPKA- MER m. v. wast. en stookgel. en gebr. keuken, v. dame alleen. Duvenvoordestr. 21. Te huur (Kleverpark) gest. of gemeub. KAMER v. R.K. dame of heer. Brieven G 861. Ged. gem. ZIT-SL.KA- MER m. pension in kl. gezin. Brieven G 858. Wed. b. aan ZIT-SLP.KA- MER met pension omg, Hrl. aan h. of d. met eigen bed. Brieven G 859 KAMER (S) met pension op goede stand- Br G 834 GR. ZIT-SLAAPK. agb. met voll. pens., voor heer of 2 studerendèn m. huisel. verkeer. Prof. v. Vlotenweg 1, Bloemendaal. Per 1 Oct. gem. ZIT-SLP.- KAMER. stookgel. en gas. op g. st. bij centrum. Brieven G 812 Nette wed. gevorderde leeft, biedt KOSTHUIS aan een net pension, heer. opge ruimd humeur. P.G. Brieven G 779. Voor besch. dame of heer b. b. h. h. gest. ZIT-SLAAP- KAMER m. balcon. mooi uit zicht, gebr. v. badkamer ev. met pension bij particulier. Brieven G 775. ZIT-SLAAPK. gescli. voor 2 pers, met pension. Spaarne no. 114 rood. Woningruil Aangeb. nieuwe GE MEENTEWONING Haarl.- Noord in ruil voor gemeen tewoning omtrek Pijlslaan of woning Haarlem-Z.W. Br. G 884. DEN HAAG—HAARLEM of omg. Aangeb. den Haag: vrije le etage, flat woning. 2 kam. e. s., 2 slaapk., badk., k. en bale., huur f 38 p. m, Gevr. Haarlem, H'stede of omg. vrije woning m. 3 slpk. Brieven Corn, van der Lijn- straat 16, den Haag, Aangeb. in pr. st. zijnd BURGERWQONHUIS met tuin, H.-N. 5 k. keuken. Gevr. een groter huis, event, te koop. Brieven G 813. Aangeb. in Den Haag, Be- zuidenhout kwartier: VRIJE BENEDENWONING, 4 k. en tuin, leeg te aanv. huurpr. f 38 p. m. Gez. overeenk. wo ning te Heemstede-Aerden hout tot f 45 p. m. Br. G 770 i 2 Vrije huizen te koop i gelegen Romeir.enstraat H.-N. Koopsom f 11.200.— Huur- opbrengst f 675.60 p. j. plus l 67,56 p. j. wegens dubbel bew. I Lasten f 108.— p. j. Bevr. G. HENSTRA, makelaar. J. v. Walréstraat 8 Haarlem Tel. 14368. Diversen HUWELIJK. Student. 24 j. z. k. m. knap ontw. meisje. Brieven m. foto. w. o. erew. wordt geretourn., G 885. B z. a. COSTUMIèRE v. patroontekenen, knippen, pasklaar maken, vermaken en nieuw maken van jap. enz. Brieven G 863. GEROUT. COUPEUSE neemt werk aan. Prima coupe en afwerking. Brieven C- 864. SERVIESGOED, vorken, lepels, enz. te huur voor feestgelegenheden e. d. Op- zeeland. Zijlstraat 2430. G. ELSNERUS. Pianist- Accordeonist. Vooruitgang straat 23. Tel. 16005. H. O. 's AVONDS UIT! De kinderen thuis! Jongeman, vertr. pers. nast od hen. Br. G 836. Zwarte COCKER SPA NIEL smds Woensdag ver mist. Tegen be! terug bez. Wagnerkade 67. Heemstede. Tel. 28729. ZOEK GERAAKT Bou vier. teef. Tegen bel terug bez. I. de Clerk, Bl'daalse strand Tel. K 2507—2907. HUWELIJK. Nette man. (vrygezel) 59 j. wenst ken nismaking met dame. Ned. Herv. gepens. Br. m. foto. die op erewoord wordt te- ruggez. G 772. OP ELKE VAAS EEN KAP. Overtrek lampekap. Lasschuit, Kl. Houtstr. 46. HUWELIJK. Keer. inteil. 40-er. juist uit Ind. Ie. 1.82. slank, jeugd. fig. zoekt 1. d. weg prett. vriendsc'n. m. j. vr. 30-40 j. gesch. of wed. v. bez. conc. dansen, etc. Br. vertr. m. foto (erew. retour) G 815. 2 jonge dames vragen THUISWERK. Geen naai werk. Brieven G 816. Dame vr. partner om 1 midd. of av. te BRIDGEN. Brieven G 781 Zeer bekw. MANICUUR- STER zoekt nog cliënten aan huis. Tel. 29286. Te koop gevraagd KLEIN HUIS met grote tuin. schuur of garage vrij te aanvaarden. Brieven G 886 Een in goede st. z. KOOK KACHEL (geen fornuis). Br. met prijs G 887 Juffrouw vraagt goede HANDXAAIMACHÏNE. Br. G 865 Kruissnarige PIANO gevr. hoogte niet bov. 135 cm. Br. opg. merk, prijs, houtsoort G .797, type Meisterklasse. Geheel als nieuw en Plymouth Ca briolet prima in orde f 1000. Te zien Garage Florapl. 25 F bij Ha/.epaterslaan. tussen 9-12. 2-6. Na 6 uur v. d. Put ten Assendelverstraat 42. Prima MOTORRIJWIEL niet ouder dan '38. Duvcn- voordestraat 21. MEISJESFIETS, leeft. S j. stuk geen bezw. Br. met prjjsopg. G 841 of tel. 13442 1 pers OPKLAPBED. liefst compleet en 12 els karpet. Brieven met prijs G 784. MEISJESFIETS in g. st. leeft. pl.m. 7 j. Br. G 771. To koop aangeboden H. en D. RIJWIEL n. ban den f 50 en f 35. 2de Zuidpol- derstr. 14 F. Weber. Z. g. a. n. donkerblauw kamgaren HERENCOST. met streep, m. 48. prijs f 85 Brieven G 889. KIPPEN. Jonge hennen, 4 en 5 m. oud N. Tuindorplaan 1 Overveen. DAMESRIJWIEL f 35. z. g. a. n. autoped m. luchtb. f 25. 4 jonge Ierse Setters, rasz. 10 w. Kersten, Nieuw- straat 8. Zandvoort 'Bad). PASSPIEGEL, 200 bij 70. Scheldestraat 5. RADIO (Vlietuigontvan- ger) 7 lamp super f 125. Rijksstraatweg 433. tel. 22942 Moet weg! HAARD met pijp en plaat in g. st. spotpr.'. J. v. Goyenstraat 8. Hst. 1 groene sprekende PA PEGAAI. Zomerkade 193 12 VOETS JOL. vaarklaar of te ruilen voor kl. motor bootje. Brieven G 867 MOTOR D. K. W. 125 c.c. in pr. st. (1940) en gram. m. 20 platen. Korte Herenstraat no. 9 rood. A E. G. SCHRIJFMA CHINE f 100. Silvestri-Gitaar f 50 Ged. Oude Gracht 67. Haarlem. H.H. PENSIONHOUDERS Aangeb. prima 6 vlams gas fornuis, met 3 ovens, merk Homan. Prijs nader overeen te komen. Tel. 21917, Bake- nessergracht 50. DAMEFIETS, compleet f 40. J. Gijzenkade 45 R. PR. HAARD f 75, eiken haardbankje f 22.50. swagger en japon, leeft. 13 jaar, 2 p. zw. z. g. a. n. herenschoe nen. m. 42%. Br. G 843. Gr. HAARDKACHEL f 55 Brieven G 844. INSTRUM. DRAAIBANK JE, compl. m. of z. motor. Br. G 845. KACHEL, z. g. a. n. N. Groenmarkt 17 rd. Nieuw OPKLAPBED m. f. spiraal, mass. eik. omb., (90 x 190) railroede en gor dijntjes voor f 75. Nieuwe 3 dig. verende matras m. dam. bekl. f 75 (90 x 190) Ferz. loper 3 x 1 M, f 275. Brieven G 847. Prima D„ H., JONGENS en MEISJESRIJW. alle ma ten. Reitzstraat 29. Weg. omstandigh. HOUT- WARENBEDRIJF. Orders zijn aanw. Koopsom f 3500. Brieven G 824. Ongedr. MANTEL m. 46 pr. f 75. Bez. voor 12 u. Rus tenburgerlaan 19. D. ZW. MANTEL met As trakan m. 48 f 25, een d. bl teddybeer mantel m. 46 f 16. Burg. v. Lennepweg 22. le etage. Heemstede tel. 29948. DAMESRIJWIEL in g. st. 35. H, v. Alphenstr. 18. DUITSE PIANO in tritst st bruine kast. Prijs zeer bill Oosterparkstraat 26, Zandvoort. HUISORGEL. 12 regis ters. Rijksstraatweg 251 OPEL 1936, nieuwe ban den, geen olie gebruik. Paus Leostraat 23. PLATENWISSELAAR te koop met 4 lamps verster ker, electro dyn. luidspreker microfoon met standaard en 60 dansplaten. In fraaie lage salonkast. pracht geluid f 475. Bellamystraat 9. H.-O. KINDERSTOEL. Saenre- damstraat 74 rd. WIEG TE KOOP. Z. g. a. n. beklede blank eiken wieg geh. uitneembaar. op wielen pr. bekleding met hemeltje en nw. bedje, compl. f 37.50 J. v Ispelen. Pres. Steynstr. no. 17. Een 3 dig. 2 pers. BED- STEL voor f 67.50. Zylweg 82 1 x bellen Mooie VULKACHEL. Wil genstraat 35. OPEL TWO SEATER. Korte Zijlweg 17. Tel. 18997. 1 pracht HERENCOST. bruin, m. 52, prijs f 42.50. Spionkopstr. 57. Na 5 uur. Te koop: prima Wilton VLOERKLEED, 2 bij 3 M. Rijksstraatweg 75. H.-N. Sooedü! 2 pracht sleemo- del STOFZUIGERS, sl. f 45 en f 55. compleet. Spaarnho- venstraat 57. H.-N. FIAT 500 CABRIOLET in prima staat van particu lier. Jan Gijzenkade 49 rd. Haarlem Br. DIVAN l 25. ov tafel f 5. w. jas f 15, w. mantel 15 gr. tekenbord. Br. G 783. 2 pers. LEDIKANT, eiken m. Auping en linn. kast en old fin huiskamer, ook af zonderlijk. Voorduinstr. 33, H.-N. Na 5 uur. FILMCAMERA 9 x 12 lens 1:4 5 f 13.5 c.m. pr. f 50. Stencïlapp m. autom. pap - toevoer f 45. weeftoestel m. spoelen f 15, spinnewiel f 10. salongram. m. platen 30. Romeinenstr. 22, H.-N. KAMERPLANTEN en BLOEMEN. Ster v. Bethle hem. begonia's, coleus, bro- melia, kamervarens 15 cent. Van de „Morgenstond" is het goed. Soendaplein 31. Telef. no. 19903. Alles franco huis KINDERWAGEN met of zonder toebehoren. Klever laan 179. KINDERWAGEN met ma tras en kussen f 30. Kopsstr. no. 10. SALAMANDERKACHEL TJE f 10, huiskamerameuble ment en eiken linnenkast, i Pallasstraat 2, 1 -SCHOOL GR. HOUTSTRAAT 176 en gratis de dansbeschrijving Zie ook onze andere adver tentie in dit blad. Verkoop auto's De Inspecteur der domeinen te Haarlem. Staten Bolwerk 14. zal op 22 September 1949 des v tr. 11 uur te zijnen kantore bij inschrijving ver kopen: 7 auto's Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van voorn. Inspecteur uiterlijk 22 Sept. vóór 11 uur. Inl. en voorw. ten kantore van voorn. Inspecteur. TE KOOP: PACKARD met separatie in zeer goede staat. Geen olieverbruik. Te bezichtigen van 10-11 uur Garage „Den Hout", Wa genweg. Belasting- Consultatiebureau A. L. F. LEVERINGTON Alle Belastingzaken Medewerkers: E. J. DE BOER, Oud-Insp. d. Bel. Tel. 24058; N. A SCHOL, Cand. Notaris Tel'. 25312: D. SWEEPE. Oud-Ontvanger d. Belastingen: Mr. Dr. B. J. I'. STEINMETZ Bel.-jurist. Ged.-Oude Gracht 11B. HAARLEM. Tel. 12168 Radiotoestellen in prijzen vanaf f105.- WiJ regelen eventueel de be taling met U De Radio-spcclallst. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 komen bij ons niet voor. Op alle lessen voor elke dame een heer en voor elke heer een dame. Inschrijving dagelijks KWEKKEBOOM voor jongens cn meisjes SPORTIEF WATERDICHT WARM voor SPORT SCHOOL WERK zuiver wol met deelbare ritz v.a. 10 j.) 14.10 i^flflWfWRSTEEG.HMRUI

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3