Electr. klokken HEES CO Kloots' Kledingmagazijn Amsterdamse Beurs Kort en Bondig MOZART avond LORENZO PAPPOLO LODE ROSQUIN Fa. Gehrs. VAN BEEM r boeken „tuceka" SOEFI-BEWEGING UNIVERSELE EREDIENST Koopt nu een radio Maison Gré Quast Te Koop Woonhuis KREMERS frijdag 23 September 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte HaarlemscKé Courant 'ocaal en instrumentaal Het conflict in de concert in Begijnhofkapel Het optreden van de sopraanzangeres line van Vlierden op het gisteravond door ar in samenwerking met de organist Paul ir. van Westering in de Begijnhofkapel geven concert, was een Haarlems debuut, de zangeres in de eerste plaats als ver- [kster van religieuze muziek heeft doen nnen. Dit was een consequentie, die ortkwam uit de keuze van het orgel als geleidingsinstrument en van het kerk bouw met zijn karakteristieke wijding uitvoeringsruimte. Phine van Vlierden zong voor de pauze tn evening hymn" van Henry Purcell, ree bekende aria's van J. S. Bach: de aria eufzen, Tranen" uit Cantate No. 21 en aria „Mein glaubiges Herze" uit de Pink- rcantate, en voorts het recitatief „Fulg'et ïica dies", de aria „Tu virginum corona" het „Alleluja" uti het niet minder be nde motet van W. A. Mozart „Exsultate, bilate", alle werken, waarvoor naast ex- essieve zegging van het woord, in zijn jnkschoonheid onmisbaar is. In het besef ervan richtte de zangeres haar aandacht ornamelijk op dit laatste vertolkings- iment, waarbij zij twee belemmeringen rest bestrijden: enige scherpte van haar ern en de gevaarlijke acoustiek van 'de pel, die haar intonaties meermalen te og deed worden. Voor de hoge tonen kan stem van de zangeres het grootste vo- ne ontwikkelen, waarbij echter voorzich- heid met het oog op forceren moet wor- n betracht. Het borstregister is te weinig twikkeld, mist nog glans en draagkracht, nog te veel moeten de technische eisen zake klankontwikkeling op het eerste plan 6an ten koste van de muzikale spanning de geladenheid van uitdrukking, wat na pauze vooral bleek bij de voordracht n Hugo Wolf's „Gebet" en van „La Pro- ssion" van César Franck. Beter kon Phine n Vlierden zich vereenzelvigen met de ier van Franck's „Nocturne", dat ook in caal opzicht een hoogtepunt kon gaan tekenen. Heel mooi werd verder „Heer sus heeft een holleen", door de eenvoud ii voordracht en door de fijnheid van ank. ,Het Leven" van Rudolf Mengelberg in de zangeres over het algemeen te wei- g klank geven. Aan het Slot evenwel wist stem zich door de hoge ligging van de elodie naast de forse orgelbegeleiding te ndhaven, zodat de vereiste climax toch ■reikt werd. Phine van Vlierden ontving" iel bloemen en hartelijk applaus. Paul Chr. van Westering had bij zijn nsiëntieuze- begeleiding van de zangeres niet lichte taak orkestbegeleiding te ansformeren tot orgelaccompagnementen. Dor doeltreffende registrering kon de or- nist hieraan belangrijk tegemoet komen, klonk het orgel soms te sterk naast de em. Meer voldoening gaven de orgelpar en van de liederen van Wolf en Franck lor de organist, die ook voor „Heer Jesus ieft een hofken" de passende fijne klank- nten vond. Als solist vertolkte Van Westering met rg een Fuga van C. F. Hurlebusch en een irgo van C. F. Ruppe, twee componisten, e in ons land een tweede vaderland von- !li. Het werk van Hurlebusch,' tijdgenoot J. S. Bach, draagt de typische kenmer- >n van de in de 17e eeuw ontwikkelde gelstijl, al neemt het niet de modulato- sche vlucht, die het oeuvre van Bach de kroning van de conlrapuntische evolutie ed worden. En het Largo van Ruppe 7531826) toont alle invloeden van de ijl gevormd door de Mannheimse school die in de werken vai^Mozart, Haydn en eethoven zou worden vervolmaakt. Onze hedendaagse muziek was vertegen- oordigd door orgel-intermezzi van Hen- ik Andriessen. waarvan de uitvoering bij an Westering in vertrouwde handen be- istte. P. ZWAANSWIJK. iElectricifeitsbedrijf in Noord- jholland werkte gunstig In het verslag over 1948 van het Provin- aal Electricïteitsbedrijf van Noordholland Bloemendaal wordt meegedeeld, dat de sultaten tot tevredenheid strekken. Het ar bracht wederom een belangrijke ver- eerdering van het aantal verkochte kwh, zenals van de inkomsten. Eerstgenoemde egen Yan rond 340 millioen in 1947 tot Dnd 405 millioen in 1948 (19 pet.). De in- omsten uit het stroomleveringsbedrijf amen toe van 17.830.000 tot 20.910.000. e stroomverlcoop nam, in procenten uitge rukt, het meest toe bij de Hoogovens er. de rote verbruikers. Aan de uitbreiding van et ketelvermogen wordt voortgewerkt. aar verwacht wordt, komen deze werlc- aamheden voor de winter van 1949 ge red. Na afboeking van onkosten en af drijvingen wordt ƒ241.418,toegevoegd an de reserve. Een wereld-vrededag In Haarlem is een werkcomité opgericht ïr voorbereiding van de Wereld-Vrededag |p Zondag 2 October, waartoe het perma- lent bureau van het Wereldvredecongres te Parijs het initiatief genomen heeft. Aan de bevolking wordt een opwekking ferspreid om deel te nemen aan vredes- jemonstraties welke dan gehouden zullen orden. In het Gemeentelijk Concertge- iuw te Haarlem zal die avond een open- iré vergadering gehouden worden, waar in sprekers van verschillende organisaties ket woord zullen voeren. Ook zal er muziek Sn zang ter opluistering zijn. Vooraf zal een demonstratieve wande ling worden gemaakt, waarbij de deel- fiemers zich zullen opstellen bij het Vredes- tnonument op de Dreef. In het Haarlemse werkcomité hebben zit ing: mevrouw G. BeerthuisTimmerman, F. Snoeks, P. D. Rentenaar, B. Boers, J. lorsmeier Jr., mej. E. A. M. Prenen, Ewout e Kat, H. van Langen, J. Joustra en Oets Ie Vries. Naar wij in „de Waarheid" lezen zijn er lok comités opgericht in Amsterdam, Hil versum, Alkmaar en de Zaanstreek. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 22 September 1949 ONDERTROUWD: 21 Sept., A. L. Hooze- mans en Q. H. M. Janssens; 22 Sept., E. A. 5. Kriz en C. J. Pieters. GEHUWD: 22 Sept. H. W. B. Kooij en 1 C. KoelemijL. F. Lenaarts en E. M. P. Hartman; E. 'H. Irriger en M. Roede; H. Siteur en G. A. Over de Linden. BEVALLEN van een zoon: 21 Sept., F. I. E. van ter TooienAsselberghs; P. G. )iermanse—de Vries: J. H. OtterTigche- laar; W. DavelaarHoussart; J. M. Swier -Wassenburg; F. Aangeenbrugvan der Pot, 2 z. BEVALLEN van een dochter: 18 Sept.. W. hinkelten Klooster: 22 Sept., G. B. van ier Kroft van Roon; F. M. van Hoorn- Visser. OVERLEDEN: 20 Sept.. A. Kievit, 40 j., Sasthuisvest; 21 Sept., J. Coi'ba, 79 j., M. v, Seemskerkstraat, melkhandel is opgeheven Melkvoorziening volgende week weer normaal De Melk-inkoop-vereniging en de combi naties van melkverlcopende fabrieken zijn het in een gecombineerde vergadering on der leiding -van de voorzitter van het Be drijfschap voor Zuivel eens geworden over de levering van aanvullingsmelk naar het Westen des lands. De melk-inkoopvereni- ging gaat voortaan 4.75 per 100 kg onder- melk aan de leverende bedrijven betalen, alsmede veertig cent waarmede de geldende toeslag aan dc consumptiemelkbedrijven dezer dagen werd verhoogd. Verwacht wordt, dat de melkvoorziening in het Westen des lands in het begin van de komende week weer normaal zal zijn. Ter overbrugging van een administratief tekort van 2.5 millioen kilogram aanvullings melk heeft het Bedrijfschap voor Zuivel de verwerking van een overeenkomstige hoe veelheid melkpoeder aan de bij de melk- inkoopcentrale aangesloten consumptie melkbedrijven toegestaan. Het tekort aan consumptiemelk zal, naar de melk-inkoop- vereniging verwacht, met ingang van Za terdag reeds tot ten hoogste tien procent zijn teruggebracht, mits de combinaties van haar leveranciers inderdaad afleveren. Hieraan wordt echter niet getwijfeld. De bij het conflict betrokken partijen hebben zich bereid verklaard aan de door het Bedrijfschap voor zuivel getroffen regeling mede te werken. Twee dienstboden Een briefje van f 25 had de één ge stolen en een briljant de ander van de beide dienstboden, *die vanochtend voor de Haarlemse politierechter in het ver dachtenbankje stonden. Een dame in Ben- nebroek had de 25 gulden gemist en een Velsense werkgeefster had het een tijdje zonder de briljant moeten stellen. Maar nu werkten ze dan allebei, weer ergens anders; de eerste was er van te ruggeschrokken om bij „de nieuwe me vrouw" iets van haar verleden te vertel len en had deze gang ter rechtbank aan gekondigd als „even een boodschap"; de ander evenwel werd vergezeld door haar nieuwe werkgeefster, die vertelde, dat de nieuwe dienstbode zo'n goede indruk op haar had gemaakt en dat ze ook zeker be reid was haar eventueel weer op de goede weg te helpen. Zij kwam bovendien uit een goede familie, verzekerde haar ver dediger. mr. I-I. J. M. Tonino. •Tenslotte kregen ze allebei twintig gul den boete, voor de een vermeerderd met twee. voor de ander met drie weken voorwaardelijke hechtenis. „Wilt u in hoger beroep?" vroeg de po litierechter nog aan de eerste. „Neen, dank u", zei deze met een ver legen lachje, „ik vond dit al erg genoeg". En zij repte zich van haar „boodschap" terug naar huis. C.P.N.-wethouder beledigde drie burgemeesters Voor de Groninger politierechter had zich te verantwoorden I-I. H., wethouder van de gemeente Finsterwolde. Hem was ten laste gelegd dat hij zich tijdens een vergadering van D.U.W.-arbeiders over de burgemeesters van Finsterwolde, Beerta en Nieuwe Schans beledigend had uitgelaten. Hij sprak toen als propagandist van de C.P.N. Verdachte ontkende beledigende woor den te hebben gebruikt, Wel was hij ont stemd geweest over de houding van deze drie burgemeesters ten opzichte van zijn bemiddelingspoging in een conflict tussen arbeiders van de D.U.W. Getuigen verklaarden echter, dat ver dachte wel beledigende woorden had ge bruikt. De officier van justitie éiste een week gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde de" wet houder tot 75.boete subsidiair 25 dagen hechtenis. Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A. van der Meij en G. J. Visser; L. Brouwer en A. Eveleens. GETROUWD: J. Rusman en E. Schoone; H. M. P. van der Horst en J. Lameijer. GEBOREN: Arie Johannes. Hendrikus, z. van A. Diepenhorst en H. W. de Jager; Wilma, d. van J. A. Boesaard en W. Dek kers; Margaretha Elisabeth, d. van A. A. Leuven en E. C. de Bruin; Robert, z. van D. H. Philippo, en N. Bonkenburg; Astrid Aleida Elisabeth, d. van E. Kluen en M. G. Berendsen; Hendrika Johanna Maria, d. C. G. Voorham en H.#A M. Kamphues. Eugenius Antonius, z. van C. Zut en P. van Deudekom. OVERLEDEN: A. P. M. Langemeijer de Wit, 65 j.; J. C. Hageman, 95 j.; H. van Zanten, 65 j.; A. den Ottolander, 83 j.; H. J. Breijer, 80 j.: J. Groenewegen, 76 j.; E. de HaanMoerland, 76 j. Bloemendaal BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: H. C. J. Tuinder—v. Tete- ring, zoon. H. M. KruitBlaak, zoon. K. BijlLassche, zoon. M. C. Spaan—Koning, dochter. ONDERTROUWD: G. den Hartog en R Overste. J. P. Romp en M. H. ten Have. HUWELIJKEN: F. J. C. Kerstkens en W. E. M. Freriks. SCHEEPVAART Aldabi, Buenos AiresRotterdam 22 Sept. te Las Palmas. Amstelkerk, 22 Sept. van Bordeaux naar Dakar. Annenkerk, 23 Sept. van Sydney te Brisbane. Celebes, 22 Sept. van Singapore naar Port Swettenham. Ker_ tosono, JavaRotterdam pass. 2-2 Sept. Gibraltar. Slamat, RotterdamJava 21 Sept. te Belawan. Asturias, BataviaRot terdam 22 Sept. op 240 mijl O. van Soco- tra. Groote Beer, AmsterdamJava 22 Sept. 1132 mijl van Batavia. Ceram, Rotter damCalcutta pass. 22 Sept. Gibraltar. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie.- Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 3291/2 261% 250 !i 196 159 293 305 1261/z 170J4 179% 153% 172% 149% 167 109 334% Openings koersen 326% 257% 244% 194% 153% 172% 148% Dinsdag devaluatie-debat in het Britse parlement Officieel is te Londen medegedeeld, dat het Britse parlement Dinsdag zal worden bijeengeroepen voor een speciaal debat over de devaluatie van het pond. De zitting, waarom de leider der conservatieven, Churchill, heeft gevraagd, zal vermoedelijk twee dagen duren. Het wordt onwaarschijnlijk geacht, dat de conservatieven een motie van wantrou wen zullen indienen/- De onafhankelijke Labour-fractie, bestaande uit vier parle mentsleden, heeft te kennen gegeven zulks wel te zullen doen. Het zijn Pritt, Platts- Mills, Zilliacus en Solley, die uit de La- bour-partij zijn geroyeerd. Nederlandsche maatschappijen werken mede aan dam in de Nijl De „Uganda Electricity Board" heeft medegedeeld, dat de bouw van een dam bij de Owen-waterval in de Nijl in Oeganda is opgedragen aan een groep Britse en Ne derlandse maatschappijen. De waarde van hel desbetreffende contract bedraagt 3.639.540 pond sterling. De werkzaamheden zullen binnen ongeveer twee piaanden aan vangen en de bouw zal naar verwacht wordt vier jaar duren. Naar het A.N.P. dienaangaande nog verneemt zal van Nederlandse zijde aan dit belangrijke project worden medegewerkt door de groep ondernemingen, die na de oorlog samenwerkte bij het herstel van de Rotterdamse haven en wel de-volgende on dernemingen: Ned. Aanneming Mij. v.h. Boersma, N.V. Bato, Hollandse Beton Mij., de I.G.B. en Christiani en Nielsen. Wielrennen Wielerseizoen in Amsterdam gesloten De sluitingswedstrijden op de wieler baan van het Olympisch Stadion te Am sterdam, die vorige week twee keer moes ten worden uitgesteld konden Donderdag avond doorgang vinden. In de eerste rit van de stayerswedstrijd over 40 km was na tien km practisch de eindstand bekend. Lesueur was van kop vertrokken en werd toen belaagd door Béthéry, die even te voren van de zevende naar de eerste plaats was gekomen. De twee Fransen vochten in de laatste tien ronden de strijd om de eer ste plaats uit, die door Lesueur werd ge wonnen. De uitslag was: 1. Lesueur in 33 min. 10 sec.; 2. Béthéry op 5 metèr; 3. Bakker op 100 meter; 4. Pronk op 115 meter; 5. Clau- tier op 250 meter; 6. Meuleman op 280 meter en 7. De Best op 320 meter. In de tweede rit achter grote motoren startte Béthéry van kop. gevolgd door Meuleman, De Best, Bakker, Clautïer, Pronk en Lesueur. Béthéry ging in een hoog tempo weg en achter hem werd fel gevoch ten om de overige plaatsen. Na 20 km was de stand: 1. Béthéry; 2. Lesueur op 40 me ier; 3. Pronk op 70 meter; 4. Meuleman op 455 meter; 5, 6, 7 De Best. Clautier en Bak ker allen op een ronde. Tien km voor het einde moest ook Meuleman buigen voor de kracht van Béthéry en alleen Lesueur en Pronk waren toen nog niet gelapt. Lesueur deed nog enige aanvallen op Béthéry, maar werd steeds afgeslagen. Béthéry won de rit en werd door kleinere achterstand winnaar in het totaal klasse ment voor zijn landgenoot. De uitslag was: 1. Béthéry 32 min. 24 sec.; 2. Lesueur op 125 meter; 3. Pronk op 225 meter; 4. Meuleman op 950 meter; 5. De Best op 980 meter; 6. Bakker op 1700 me ter; 7. Clautier op 2175 meter. De Nederlandse achtervolgingskampioen Van Est had niet veel moeite met Van Beek. Drie maal moest voor deze rit wor den gestart. Toen voor de derde maal van start werd gegaan, nam Van Est geen halve maatregelen. Hij liep dadelijk in en had bij het einde van de rit Van Beek bijna ingehaald. Zijn tijd was 6 min. 33.8 sec. en die van Van Beek 6 min. 51 sec. Onder grote spanning werd gestart voor de achtervolging tussen Rik van Steen bergen en Gerrit Schulte. Spoedig had Schulte een kleine voorsprong, die in de vijfde ronde al meer dan 10 meter bedroeg. Meer en meer liep de Nederlander in, al was het dan in iedere ronde één meter. In de laatste twee ronden vergrootte Schulte zijn voorsprong door een lange sprint. Zonder een ogenblik bedreigd te zijn ging Schulte in de matige tijd van 6.42,6, dus bijna acht seconden langzamer dan Van Est, als eerste over de eindstreep. Bij de amateur-sprinters kwamen de nummers een, twee en drie uit het wereld kampioenschap, respectievelijk de Austra liër Patterson, de Fransman Bellenger en de Amerikaan Heid en voort de Deense kampioen Schandorff en de Nederlanders Hijzelendoorn en Willekes aan de start. De grote verrassing werd, dat Bellenger de wereldkampioen in de beslissende rit beiden hadden toen vier van hun vijf te rijden ritten gewonnen klopte, al was het publiek het met deze beslissing van de jury niet helemaal eens. Patterson nam de kop en bleef deze behouden tot het ingaan van het laatste rechte eind. Toen kwam Bellenger gevaarlijk opzetten en klopte Patterson met minimaal verschil. De Nederlanders deden het niet zo best. Hijzelendoorn wist Heid, Schandorff en Willekes te kloppen, maar leed een sma delijke nederlaag tegen Bellenger, die bij het ingaan van de eerste bocht weg spurtte. Hijzelendoorn was toen een geslagen man en reed het gras in. Willekes verloor al zijn ritten. Wandeltochten „Bonifacius" De wandeltochten, welke Zaterdag en Zondag worden gehouden onder leiding van de Wandelsport Vereniging St. Boni facius, trekken grote belangstelling in wan- delsportkringen. Het aantal ingeschreven deelnemers overtreft de verwachtingen. Onder de extra prijzen is een medaille, beschikbaar gesteld ddor het gemeente bestuur van Haarlem. De route voor de tocht van 15 km. gaat via de Wilhelminastraat en .Dreef naar Groenendaal te Heemstede, terug via de Hout en het Spaarne, Gróte Markt. De route van de 25 km, volgt het par cours van de 15 km, tot Groenendaal. Via Aerdenhout en de Duinlustweg wordt het Brouwerskolkje bereikt. Verder door Bloe mendaal naar Velserend en terug door Santpoort en Overveen naar Haarlem. Dit is werkelijk één van de mooiste wandelin gen door Plaarlem en omgeving. Biljarten H. v. d. Broek kampioen driebanden De totaaluitslag van het tournooi om het kampioenschap drie banden van het district Haarlem van de N. B. B., georganiseerd door de vereniging T.O.P., luidt als volgt: car. brt. ser. gem. pt. H. v. d. Broek 220 470 5 0.468 8 J. Flothhuis 197 511 4 0.385 6 IJ. v. d. Linden 227 480 5 0.463 5 IJ. Groenendijk 212 51? 5 0.410 5 BINNENLAND De verzending' van postwissels naar het buitenland en de overzeese gebieds delen is weer mogelijk. Antwoord-coupons worden voorlopig niet verstrekt. HAARLEM EN OMGEVING - Teil bate van de vereniging „Het Hoogeland" wordt te Haarlem op Zaterdag 2 October een straatcollecte gehouden. De kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente van Heemstede heeft op haar ver zoek aan de centrale jeugdleidster mej. A. J. Jansen met ingang van 1 October ontslag verleend. Tot haar opvolger is als jeugd leider benoemd de heer G. Dortland, die thans als provinciaal jeugdleider vanwege de Ned. Herv". Kerk in Limburg werk zaam is. o In de kapel Nieuw Vredenhof te Heemstede heeft Woensdag 28 September een kerkconcert plaats. Het orgel wordt be speeld door de heer A. D. C. Kok, mevrouw Rie RoosjenOtt zal liederen zingen. Een tentzendingsweek fe Santpoort wordt gehouden vanwege de samenwerken de kerken in een tent die zal staan op het terrein bij de hoek HoofdstraatWüste- laan van Zondag 25 September tot en met Zondag 2 October. De kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Zanclvoort, zal in samenwerking met andere kerken, een protest indienen „tegen de verstoring der Zondagsrust door de te Zandvoori gehouden motorraces". Tot hoofd der Chr. School te Vijfhui zen is benoemd de heer W. Boon, vroeger tijdelijk hoofd der Chr. School te Sassen- heim. De tentoonstelling van tekeningen en beeldhouwwerken in 't Frans Halsmuseum van de beeldhouwer Theo van Reijn, is nog uitgebreid met een serie van 10 oorlogs tekeningen. De expositie duurt tot en met Zondag 9 October. Cruys Voorbergh geeft Vrijdagavond 30 September op veelvuldig verzoek een herhaling van de cosfcuum-show en causerie in de Renaissancezaal van het Frans Hals museum. In de afgelopen maanden zijn gelden bijeen gebracht voor het maken van een i-adio-installatie in de Strafgevangenis te Haarlem. De werkzaamheden zijn bijna ge reed. Vrijdagmiddag 7 October zal de instal latie officieel worden overgedragen. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn gedaagd voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur de heren J. A. van Baar, F. S. Traast, B. Zuidema. allen te Haarlem, F. Allan, Beverwijk. S. A. Hulshoff, Overveen en G. Mesritz, Bloe mendaal. Voor de Boekverkopersvereniging voor Haarlem en omstreken zal de voordracht- kunstenai'es Helia Haasse Donderdag 29 September in ..De Leeuwerik" voordragen en lezen uit haar zo juist verschenen boek „Het woud der verwachting". Bij wedstrijden in het Sportpark te Heemstede zal de autobushalte der N. Z. H. V. M. naar de ingang van het Sportpark worden verplaatst. De heer T. Jansma te Haarlem is aan de Leidse universiteit cum laude gepromo veerd tot doctor in de godgeleerdheid op proefschrift getiteld „Inquiry into the Hebrew text and the ancient versions of ZacharLh IVVIV". Bernard IJzerdraat zal Maandvgmiddag 26 September in de collegezaal van de af deling Volkenkunde van het Indisch Insti tuut te Amsterdam een voordracht houden over „Nieuwe, aspecten van musicologisch en choreologisch onderzoek en zijn prac- tisehe toepassing". Kegelen Wijzigingen in het nationaal kegelconcours Belangrijke resultaten zijn gisteren ge boekt in de korpswedstrijden voor dames in het nationaal kegelconcours te Haarlem. K.I.F., Rotterdam, wierp bij de vijftallen 288, waarmede zij thans de eerste plaats' bezet. Voorts wierp „R.A.A.K." Amsterdam 279 en ..Na rollen Vallen", Haarlem, 275. Ook in de afdeling drietallen plaatste K.I.F., Rotterdam, zich op de ranglijst met een totaal van 154. Bij de vijftallen heren wierpen „Het rol lend succes", Delft en „Volharding", Haar lem, er 288. waarmede zij eveneens op de ranglijst werden geplaatst. In de afdeling drietallen heren wierp L.U.M.G., Haarlem, 180, waarmede de ploeg thans de vierde plaats bezet-. „Fidelio", Amsterdam en de Rotterdamse Graanstudieclub wierpen 177 en 176, waarmede zij zich ook geplaatst hebben op de ranglijst. Vermelding verdient voorts, dat A. Koll- mann. Alkmaar, op de vrije baan Hambur ger telling 120 wierp; bij de dames wierpen in deze afdeling mevrouw Van dei- Graaf, Rotterdam, 114 en mevrouw De Haan, Den Haag, 110. Roeien Jeugdkampioenschappen Zaterdagmiddag worden op het Zuider Buiten Spaarne de nationale jeugdkam pioenschappen verroeid, waarvan de orga nisatie door.de Nederlandse Roeibond is opgedragen aan de Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne". De ploegen roeien van de stadskant naar het clubgebouw, waar de finish is. In de strijd om het kampioenschap snelroeien jongens van 17 en 18 jaar in achten had „Het Spaarne" na de bevrijding geen tegenstand, maar morgen zullen vier ploégen aan de start verschijnen, waarvan drie uit Amsterdam. Deelnemende verenigingen zijn: AMJV, JHoop, RIC. Willem III. alle uit- Amsterdam, Cornelis Tromp, Hilversum, DDS, Delft, Spaarne, Haarlem en Viking, Utrecht. De inschrijvingen zijn: stijlroeien 14 tot 16 jaar in oefengieken: AMVJ, Het Spaar ne. Viking, Hoop 1 en 2: stijlroeien meisjes van 17 en 18 jaar in oefengieken: AMVJ, DDS, Het Spaame en Viking; stijlroeien meisjes 17 en 18 jaar in overnaadse vieren: AMVJ, DDS, Het Spaarne. Viking en Hoop: stijlroeien meisjes van 17 en 18 jaar iri overnaadse skiff: Cornelis Tromp, DDS en Viking. Snelroeien jongens 14 tot 16 jaar in oefengieken: AMVJ 1 en 2, RIC 1 en 2; Viking en Hoop; snelroeien jongens 17 en 18 jaar in oefengieken: Het Spaarne, Viking en Hoop; snelroeien jongens 17 en 18 jaar in overnaadse vieren: Het Spaarne, Viking en Hoop; snelroeien jongens 17 en 18 jaar in achten: Het Spaarne: RIC I en 2 en Hoop; snelroeien jongens 17 en 18 jaar in overnaadse skiff: DDS, Willem III en Hoop. Sport in 't kort RUITERSPORT. De Haarlemse Rij en Jachtvereniging opent morgenmiddag haar winterprogramma met een lerreinrit door de duinen. De rit wordt voorgereden door de heer N. Stegeman. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN H.A.V. „HAARLEM". Zaterdag- en Zondag middag houdt de Haarlemse Atletiekver eniging „Haarlem" op het terrein aan de Kleverlaan onderlinge wedstrijden. Het programma bevat een vijf kamp voor junio ren en een tienkamp voor senioren. Concertbureau Alphenaar Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum Dinsdag 27 Sept. 8 uur. (viool) (piano) Progr.: 4 sonaten KV. 379. KV. 304, KV. 376, KV. 454 Plaatsen a f 1.80 bij Mu ziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49. PSYCHO-SYNTHESE B. v. d. MEER Zondagmorgenvoordracht. Onderwerp: „Weel), gij schriftgeleerden" 25 Sept. a.s. v.m. 10.30 u. in geb. Wilhelminastraat 22. Toegang vrij. 't is Nieuw - 't is Plastic U droomde van een verf. waar u nu eens makkelijk en mooi mee kon schilderen. Nu, hier is deze verf. Plastic* Ralston- Verf voor alle doeleinden bij: Amsterdamstr. 25, Hrl. Verfhandel en Drogisterij GOEDE DUITSE PIANO ter overn. gevraagd voor plaatsing in Gymnastieklo kaal, prijs pl.m. f 500 contant Brieven no. 4028. WIJ KOPEN van particulieren, tegen behoorlijke prijzen. Ro mans, Kunstwerken, Tech niek, Pocket Books, Po pulaire Wetenschap, Jon gens- cn Meisjesboeken, enzovoort. Boekhandel Kruisweg 13 b. h. Station, Haarlem. Belt ons op Tel. 21677. Of zendt bericht. Wij komen, Bij vonnis d.d. 19 April 1949 heeft de Arr. Rechtbank tc Haarlem in staat van faillis sement verklaard de nala tenschap van wijlen CORNE LIS VAN DEN BERG. laat stelijk gewoond hebbende te Haarlem, Van Hogendorp- straat 2, overleden te Haar lem op 19 Maart 1949, met benoeming van de E.A. Heer Mr. J. H. H. Hülsmann tot Rechter-Comissaris en met aanstelling van ondergete kende tot curator. Bij be schikking van de E.A. Heer Rechter-Commissaris voor noemd is bepaald: 1. dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden op Donderdag. 20 October 1949 te 14 uur in het Paleis van Justitie, Jansstraat 81 te Haarlem; 2. jjjat de schuldvorderingen bij de curator zullen moeten worden ingediend vóór 1 Oc tober 1949. Haarlem, 20 Sept. 1949. Ged. Oude Gracht 92. De curator Mr. H. E. Prinsen Geerlings. UITBREIDINGSPLAN „DE HOEK en ROZENBURG" Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlemmer meer brengt ter openbare kennis, dat de raad van die gemeente in zijn op 6 Sep tember 1949 gehouden open bare vergadering heeft be paald, dat van 30 September 1949 af de herziening van het uitbreidingsplan in on derdelen „De Hoek en Rozen- burg" wordt voorbereid. Dit besluit vervalt, indien niet binnen een jaar na de dagtekening daarvan het ontwerp van dit herziene uit breidingsplan overeenkom stig het bepaalde in artikel 37. tweede lid, der Woning wet ter inzage is gelegd. Hoofddorp, 21 Sept. 1949. Het Hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, F. H. BOS, wnd. De curator in het faillisse ment van JACOB VAN PRAAG, wonende te Zand- voort, Dr. Metzgerstraat 34, deelt mede, dat op heden door hem ter Griffie van de Rechtbank te Haarlem, is gedeponeerd de enige uit- delingslijst, welke aldaar ge durende 10 dagen kosteloos ter inzage ligt. De curator voornoemd. Mr. L. J. Venhuizen. BOUWPLANNEN ter overname gevr.. waar voor bouwvolume is ver strekt of binnenkort te ver wachten is te Heemstede, Aerdenhout, Haarlem of om geving. Br. no. 3116 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliers- straat 32. Ontvangen: een grote sor tering Staande Electr. Klok ken vanaf f 39.50, m. garantie v. d. Meer SCHAGCHELSTR. Z Tel. 11157 Er is nog een beperkt aantal abonnementen voor I de WINTER-CONCERTEN 1949/50 beschikbaar, j Serie A (G Dinsdagavondconcerten): f 12.50, bel. jnbegr. Serie B (6 Vrijdagavondconcerten): f 9.—. bel. Inbegr. j Serie C (10 Vrijdagavondconcerten): f 4.50. bel. Inbegr. (Van laatstgenoemde serie zijn nog slechts enkele plaatsen beschikbaar). Passe-Partout 1 pers. (22 concerten): f 22.50, bel. inbegr. Passe-Partout 2 pers. (22 concerten): f 35.bel, inbegr. In verband met de grote belangstelling wordt spoedige opgave dringend aanbevolen! (In lichtingen tel. 11277). Ziet de raambiljetten. CENTRUM BLOEMENDAAL Elke Zondag 11 uur „Rusthoek" Bloemend.weg 141 CURSUS VOOR BELANGSTELLENDEN Acacialaan 28 - tel. 23507 NED. VERENIGING VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Afd. Haarlem Secr. Grote Houtstraat 163 II, tel. 17728 Zondag 25 September v.m. half elf in Geb. „Cultura", Jans straat 83 WIJDINGSiMORGEN. Spreker: Ds. VV. J. F. MEI- NERS, Amsterdam. Onderwerp: „Spiritualisme: levensgeluk in ccn devaluerende tijd" OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL De uitgestelde Jiu-Jitsu en Judo demonstraties door de SPORTACEDEMIE NAUWELAERTS DE AGé vinden plaats op ZATERDAG 24 SEPTEMBER te 20 UUR Inschrijving voor de nieuwe cursussen Bloemendaalscweg 152 - Overveen - Telefoon 25355 Keuze uit 4 wereldmerken: PHILIPS ERRES - WALDORP SIERA U kunt reeds in het bezit komen van een eigen toestel v.a. f 1.50 per week W demonstreren U gaarne vrijblijvend KRUISSTRAAT 33 HAARLEM DAMESCONFECTIE Wij ontvingen voor het nieuwe winterseizoen een zeer mooie collectie JAPONNEN MANTELS WOLLEN BLOUSES in de nieuwste kleuren. SPECIALE AANBIEDING: WOLLEN JAPONNEN met lange mouw maten 46-43 deze week vanaf 29.75. DE SPECIAALZAAK VOOR HAARLEM (N.) RIJKSSTRAATWEG 91 TELEFOON 20715 Steeds blijven wij verkopen tegen de door ons verlaagde prijzen. Onze echte Egyptische dubbele linnen regenjassen en -mantels Mooie kamgaren en tropical costuums ln alle dessins en maten. Ook buikmatcn. Prachtige gabardine regenjassen in beige, blauw en grijs. KLEINE HOUTSTRAAT 2A hjj dc Anegang - Haarlem HOE BESTAAT HET Wij hebben aangekocht, zeer grote partij Dameskragen van de mooiste Zwitserse kant, v.a. 98 cent. Strop dassen v.a. 65 cent. Geldkisten merk KOSMOS f 7.79. Wasknijpers prima 40 voor 25 cent. koperen bedkruiken f 1.79, dekens 4.98, shawls 98 cent enz. enz. VERKOOPHUIS ,,'T CENTRUM" Ged. Oude Gracht 78, Haarlem DINSDAG 27 Sept Veiling. Maandag 26 Sept. kijkdag. KL. HOUTSTRAAT 76. Heeft U goederen over bol op 21355 en wij komen. JAC. van MARIS Speciaalzaak. ARCH- en WELESCHOENEN BARREVOETESTRAAT 19 Opg. 1897. Tel. 15051. BONTMANTELS NAAR MAAT Zilvervossen en Colliers Betaling kunt u regelen. Br. Ter overname gevr. te Haar lem of omstr. vrijstaand RUSTHUIS-PENSION luxe klasse, bev. pl.m. 8 tot 10 k. badk c. v. resp. te huur gevr. vrij staande villa van zelfde grote. Br. no. 4032. FRANS ENGELS DUITS Opl. alle prakt, examens KLIPP's TALENSCHOOL Kleverparkweg 142 Tel. 132S9 Vraagt prospectus!! a. d. Badelochstraat. Brieven no. 4035.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 7