Werkloosheidswet onderscheidt tweeërlei verzekering Amsterdamse Beurs WIJ HEBBEN TEL. 12447» Levertraan De Ouwe Gapei Vrijdag 14 Öctofier 1949 De uitvoering geschiedt door bedrijfsverenigingen en het Algemeen Werkloosheidsfonds, dat nog moet worden opgericht Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsclie Courant Nu de Werkloosheidswet (Wet van 9 September 1949 tot verplichte verzekering van werknemers tegen geldelijke gevolgen van onvrijwillige werkloosheid) in net Staatsblad is verschenen en de invoering binnen afzienbare tijd is te verwachten, is het wellicht van belang, de inhoud van deze wet samen te vatten. De wet onderscheidt tweeërlei verzeke ring: een wachtgeldverzekering en een daarop aansluitende werkloosheidsver zekering. De wachtgeldverzekering, veronderstelt nog een zekere band van de werkloze werknemer met een bepaalde tak van be drijf of beroep en is bestemd voor de ar beidsreserve daarvan. Is de werkloosheid van langere duur, dan wordt een band met een bepaalde tak van bedrijf of beroep niet meer aanwezig geacht en wordt de werk loze tot de algemene arbeidsreserve ge rekend. Voor deze algemene arbeidsreserve is de werkloosheidsverzekering bestemd. Onder werking van de wet vallen in het algemeen allen, die binnen het rijk in loon dienst zijn. Uitgezonderd zijn echter enkele categorieën van werknemers, zoals ambte naren, huispersoneel, personen met een vast loon van meer dan 6.000,per jaar en personen van 65 jaar en ouder. De verzekeringen zullen worden uitge voerd door bedrijfsverenigingen, waarvan de besturen zijn samengesteld uit ver tegenwoordigers van werkgevers en werk nemers en door een algemeen werkloos heidsfonds, in welks bestuur naast het be drijfsleven ook hel rijk is vertegenwoor digd. De bedrijfsverenigingen beslissen zowel over de aanvragen om wachtgeld uitkering als over die om uitkering krach tens de werkloosheidsverzekering. Alle aanvragen om uitkering zullen dan ook bij die verenigingen moeten worden ingediend. Voor elk onderdeel van het bedrijfsleven, dat daarvoor in aanmerking komt, kan één bedrijfsvereniging als uitvoeringsorgaan fungeren. Elke werkgever is ten behoeve van zijn werknemers bij een bepaalde be drijfsvereniging aangesloten. De uitvoering door bedrijfsverenigingen veronderstelt derhalve een indeling van het bedrijfs- en beroepsleven in een aantal onderdelen. Deze indeling geschiedt door de minister van Sociale Zaken na advies van het ge organiseerde bedrijfsleven (Stichting van de Arbeid). Het Algemeen Werkloosheidsfonds is te beschouwen als het algemeen toezicht houdend orgaan ten aanzien van het beleid der bedrijfsverenigingen. Wie recht op uitkering hebben Om een uitkering te krijgen moet de werknemer uiteraard onvrijwillig werk loos zijn en voorts een bepaalde tijd in het bedrijfsleven hebben gewerkt. Recht op een wachtgelduitkering ten laste van een wachtgeldfonds van een bedrijfsvereniging heeft de werknemer, indien hij in de 12 maanden, aan zijn werkloosheid onmiddel lijk voorafgaande, ten minste 156 dagen in loondienst heeft gewerkt in de betrokken bedrijfstak. Om uitkering krachtens de werkloosheidsverzekering te ontvangen moet de werknemer in 12 maanden, aan zijn werkloosheid onmiddellijk vooraf gaande, ten minste 78 dagen in loondienst hebben gewerkt in het bedrijfsleven in het algemeen. De uitkeringen krachtens de wachtgeld verzekering geschieden aan de hand van 't wachtgeldreglement over ten minste 48 dagen (de bedrijfsvereniging kan het aan tal dagen dus hoger stellen). De uitkering krachtens de werkloosheidsverzekering ge schiedt overeenkomstig het reglement voor de werkloosheidsverzekering van het algemeen werkloosheidsfonds over 78 dagen. Het totale aantal dagen uitkering bedraagt dus ten minste 126. Indien het aantal dagen wachtgeld hoger is dan 48, stijgt het totale aantal dagen in gelijke mate. Een werkloze werknemer, die géén recht heeft op wachtgeld, doch wel op een uitkering krachtens de werkloosheidsver zekering, ontvangt deze laatste uitkering over 126 dagen. Het wachtgeld De hoogte van het wachtgeld bedraagt minimaal (de bedrijfsvereniging kan het dus hoger stellen) 80 procent voor gehuw den en kostwinners; 70 procent voor onge- huwden, niet-kostwinners, van 18 jaar en ouder, die niet bij hun ouders inwonen, en 60 procent voor de overige werknemers. De hoogte der uitkeringen krachtens de werkloosheidsverzekering is dezelfde, met dien verstande, dat het hier vaste percen tages betreft. De wachtgelduitkeringen komen ten laste van de wachtgeldfondsen der bedrijfsver enigingen, welke fondsen gevoed worden door premies, te betalen door de betrokken werkgevers en werknemers. De uitkeringen krachtens de werkloosheidsverzekering komen ten laste van het Algemeen Werk loosheidsfonds, dat zijn inkomsten ontvangt uit premies van werkgevers en werk nemers, die elk 1/4 der kosten voor hun rekening nemen, en voor de helft uit een bijdrage van het rijk. De premies voor de wachtgeldverzekering WEEKABONNEMENTEN -henen uiterlijk op Woensdag te worden oetaald daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE kunnen naar gelang van het werkloosheids risico van de betrokken tak van bedrijf of beroep variëren. De premie voor de werk loosheidsverzekering daarentegen is uni form. Tegen een beslissing van een bedrijfs vereniging inzake uitkering staat voor de betrokken werkloze beroep open op een scheidsgerecht. Van de uitspraak van het scheidsgerecht staat in vele gevallen weder beroep open op de Centrale Raad van Be roep. Vóór de inwerkingtreding van deze wet moeten nog uitvoeringsmaatregelen worden getroffen. Met name is het van belang, dat het Algemeen Werkloosheidsfonds, waar aan in deze wet een zo belangrijke taak is toebedeeld, zo spoedig mogelijk wordt op gericht. Gemengd stoken in haarden De Adviescommissie voor de Huisbrand voorziening deelt mede: Reeds meermalen is van overheidswege gewezen op het ernstige tekort aan an thraciet en op de daaruit voor het publiek ontstane noodzaak om een gedeelte van het gezinsrantsoen van elf eenheden in andere soorten brandstof van de handel te be trekken. Dit tekort aan anthraciet is uiter aard een ongerief voor gezinnen, die al leen over een haard beschikken, waarvoor anthraciet de meest geschikte brandstof soort is. Het stoken van uitsluitend eierkolen of cokes in een haard moet worden ontraden. Het gebruik van alleen eierkolen veroor zaakt een te grote roetafzetting op de cir- culatiewanden, hetgeen tot gevolg kan hebben, dat de haard tijdens de winter zal moeten worden schoongemaakt. Het sto ken van alleen cokes heeft het bezwaar, dat hierdoor het gevaar ontstaat, dat de stookpot wordt beschadigd, terwijl boven dien het vuur vaak dooft. Proeven hebben eenter aangetoond, dat het stoken van mengsels van anthraciet en eierkolen, of van anthraciet en cokes, deze bezwaren wegneemt. Het bijvullen met een mengsel van an thraciet en eierkolen dat ten hoogste voor de helft uit eierkolen mag bestaan, moet in kleine hoeveelheden op een goed bran dend vuur geschieden, met uitschakeling van de circulatie. Pas wanneer de eier kolen beginnen te gloeien kan weer van de circulatie gebruik worden gemaakt. Voor de nachtafstelling van de haard moet overwegend met anthraciet worden bijgevuld om het doven van het vuur ge durende de nacht te voorkomen. Voor het gemengd stok van anthraciet en cokes moet, wanneer wordt uitgegaan van het gewicht, het mengsel worden sa mengesteld in een verhouding van 2 kg. anthraciet tegen hoogstens 1 kg. cokes. Bij het vullen van een inhoudsmaat, bijvoorbeeld een kolenkit, dient men iets meer anthraciet da-- cokes te nemen, 3 scheppen anthraciet tegen 2 scheppen co kes. De afmeting van de cokes moet gelijk of iets kleintv zijn dan die van de anthra ciet. De haard mag met dit mengsel niet overmatig fel worden gestookt en niet te snel worden getemperd. Voor de nacht afstelling dient eveneens hoofdzakelijk met anthraciet te worden bijgevuld. De Chinese communistische legers zouden volgens de laatste berichten de voorsteden van Kanton thans bijna bereikt hebben Gezicht op de bedreigde stad. Prijsstop opgeheven voor enkele levensmiddelen De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft de prijsstop op geheven voor peulvruchten, eieren, be legen kaas, groenten en inlands fruit. Het betreft hier producten, waarvan de prijs in het algemeen op veilingen of beurzen wordt bepaald en derhalve aan fluctuaties als gevolg van de werking van vraag en aanbod onderhevig is en waarbij ook seizoensfactoren een rol spelen. Voor zover de prijs van deze producten mede bepaald wordt door de vraag uit het buitenland, zal de regering het mogelijke doen om de binnenlandse voorziening op een redelijk peil te houden en eventueel door het treffen van bepaalde maatregelen beletten, dat de prijs dezer producten op de binnenlandse markt zich al te zeer naar die in het buitenland richt. Ook voor thee is de prijsstop opgehe ven, daar de px-ijs van uit Indonesië aan gevoerde thee hier te lande wordt bepaald op periodiek te houden internationale vei lingen, waarop de Nederlandse regering geer. invloed kan uitoefenen. OoV de prijsstop voor bloemen en pot- plar s opgeheven. Bioscopen in Gouda qaan morgen weer open Naar aanleiding van de verklaring van de minister van Binnenlandse Zaken in de Tweede Kamer over een mogelijke her ziening van het financiële vei'houdings- besluit, dat het heffingspercentage van de vermakelijkheidsbelasting i-egelt, heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Bios coopbond de bioscoopexploitanten in Gouda geadviseerd hun theaters te heropenen. De exploitanten hebben besloten dit advies op te volgen en zullen van Zaterdag af de voorstellingen hervatten. Poppententoonstelling Reeds vóór de grote vacantie vei'zocht het bestuur der Katholieke kinderuitzen ding te Haarlem aan de rectrix van het R.K. Meisjeslyceum „Sancta Maria" en aan zuster Bernardine, hoofd der Ulo-school aan de Koningstraat, of zij de meisjes zouden willen opwekken deel te nemen aan een poppententoonstelling. Spoedig daarna stond vast, dat 26 groepen van zelf ge maakte poppen ingezonden zotfden worden. Haarlem kan de resultaten zien in de gym nastiekzaal van de zusterscholen in de Koningstraat (ingang Stoofsteeg). De tentoonstelling zal geopend zijn: Za terdagmiddag en avond en Zondag. Tot hoofdcommissaris van gemeente politie te Enschedé is benoemd de heer Tj. van der Wal, thans commissai'is van ge meentepolitie in. die gemeente. Mr. L. A. Gastmann is benoemd tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister bij de republiek Peru en bij de republiek Bolivia. Volgens een opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in Augus tus te Schoonebeek 53.027 ton ruwe aard olie geproduceerd, tegen 50.597 ton in Juli, 40.809 ton in 1948, 15.185 ton in Juni 1947 en 4057 ton in Juni 1946. Exportprijzen voor Friese pootaardappelen niet verhoogd De aardappelcampagne is thans in de Noordwest-hoek van Fi'iesland in volle gang. Er wordt hard gewerkt, want het geldt hier een belangrijk exportproduct, dat heel wat deviezen in het laadje brengt. In de afgelopen jaren werd voor ruim 20 millioen gulden aan poot- en consump tieaardappelen geëxporteerd. Het wordt thans wat moeilijker om de exportaardappelen te plaatsen. Het zijn voornamelijk poters, die naar het buiten land gaan. De devaluatie heeft ook nog enige tijd onzekerheid in de Friese aai-dappelexport- positie doen ontstaan. Men heeft gedacht aan de mogelijkheid, om de verkopsprij- zen van pootaardappelen voor België, en Frankrijk te verhogen, maar uiteindelijk besloot men dit maar niet te doen. Het gevolg van dit besluit is, dat de Neder landse pootaardappelen nu 17 procent goedkoper zijn dan de Belgische. België zowel als Frankrijk beschermen het bin nenlands pootgoea en Frankrijk verstrekt aan de importeurs, die poters uit andere landen willen betrekken, bonnen, waar mee deze aan een door de Franse regering vastgestelde hoeveelheid gebonden zijn. De Belgische regering is wat minder dras tisch opgetreden. De import is vrij. mits men ook een bepaalde hoeveelheid, 6 pro cent van de import, uit eigen land betrekt. Voor export naar Spanje en Italië zijn er ook nog wel goede kansen. In die lan den had men dit voorjaar namelijk met grote droogte te kampen. Giuiiano's adjudant gevangen Na een gevecht dat de hele nacht duur de, heeft de Siciliaanse politie Giuseppe Cuccinella, de voornaamste volgeling van de bendeleider Giuliano, gevangen geno men. Cuccinella wordt beschuldigd van het vermoorden van. 30 politie-agenten. Hij werd gewond en gevangen genomen toen hij te Palermo trachtte te vluchten met een meisje van de bende, in wier huis hij zijn toevlucht had genomen. Het meisje werd eveneens gewond. Tijdens het gevecht wer den twee carabinieri door handgranaten gewond. In de afgelopen 48 uur heeft de politie tien volgelingen van Giuliano ge vangen genomen. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 310% 310% 246% 245% Philips 241% 241% A. K. U 193 193% Fokker 152 Nederlandse Ford 294 Nederlandse Kabel 302 v. Berkel's Patent 121 Scheepvaart-Unie 163% 164% Holl.Amerika Lijn 170 Deli Maatschappij 144% 145 H. V. A 164% 165J4 A'dam Rubber 145% 147% Ned. Handel Mij. 162 N.-I. Handelsbank 104 Billiton Mij. II 320 Een natuurfonds opgericht Opgericht is een „Natuurfonds. Natio naal Fonds ter bestrijding van Natuuront- luistering", dat zich tot taak stelt het voor komen en herstellen van schade aan natuur en landschap, in het bijzonder voorzover dit zijn oorzaak vindt in de publieke ont spanning en het helpen opvoeden van het Nedei'landse volk tot waardiger natuurge not. mede teneinde de mogelijkheid tot ont spanning te verruimen. Uit het Natuurfonds zal financiële steun worden verleend voor de uitvoering van plannen, die dit doel kunnen bevorderen en in het bijzonder aan instellingen, die zich bezighouden met het verbreiden van de natuurbeschermingsgedachte. Ook de bosbrandweren zullen uit dit Fonds ge steund kunnen worden. De geldmiddelen wil men voornamelijk verkrijgen door kleine retributies te doen heffen van de genen, die de natuur bezoeken, o.a. door kleine toeslagen op toegangskaarten e.d. Voorzitter van het Natuurfonds is mr. P. O. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem. Secretaris is de heer W. L. Leclercq, Leidsekade 101, Amsterdam. Haarlemmermeer Fietspad HaarlemVijfhuizen Het fietspad Haarlem Vijfhuizen, aan sluitend op de weg naar Schiphol, is nu geheel gereed gekomen. Het is een grote verbetering. V.P.R.ÖUavond Op Maandag 17 October zal in het ge bouw van de Doopsgezinde Gemeente te Hoofddorp een V.P.R.O.-avond worden gehouden met medewerking van het Vrijz. Prot. Kerkkoor onder leiding van de heer H. Terwee. Spreker is Ds. Hoekema 'uit Haarlem. Beursnotering te Hoofddorp Tarwe consumptie 21.60-2175. tarwe zaai 21.75-22.25; gerst 26-29; haver 24-26 rogge 23-24; groene erwten consumptie 40-42; groene erwten zaai 41-43; capucijners 50- 55; bruine bonen 60-70; karweizaad 78-83; Hooi (naar kwaliteit) 50-75; stroo (naar kwaliteit) 16-18; karweizaad 78-83. De pi'ijzen van groene erwten zowel zaai als consumptie bleven op dezelfde prijs ge handhaafd, karwei zaad blijft nog steeds in prijs stijgende. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hui-bert Cornelis, z. van P. G. Randsdorp en J. Sailsdorfer; Klaas, z. van A. H. Bokhorst en G. Weij: Rudolph, z. van E. Westerwaal en G. Pecht: Huibert Jan, z. van J. v. d. Heuvel en E. Nugteren; Hendrikus, z. van J. J. Balk en C. J. Smit; Johannes Wilhelmus, z. van J. Homan en F. M. v. Hateren; Antje, d. van J. Nieuwen- huijse en H. v. d. Schaik; Cornelia, d. van C. Vos en D. Berlijn; Johannes Cornelis Maria, z. van C. Wetter en J. H. Bos: Ro nald, z. van C. Rouw en G. Ziere; Jeip Paulus, z. van H. A. v. Gelderen en W. C. de Haan; Jeip Paulus, z. van P. de Haan en G. J. Schönhage. ONDERTROUWD: Matt-hijs Zwart en Wilhelmina Louisa van der Veldt; Hendrik de Tree en Marie van Dongen. GETROUWD: Wierd Roos en Johanna Janssen: Egbert Muller en Cornelia Ger- dina Candel; Leendert Kórsuize en Anna Elisabeth Bokhorst; Gerrit Lodder en Antje Tanis; Jan Bijma en Wilhelmina Jacoba Vogelsang; Willem de Koning en Lijntje Pieternella Timmers; Johannes Weijers en Antje Johanna van Tol. Bloemendaal BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: J. N. C. van Greunsven— Vuijsters, z.; A. HoogenboomAugustinus, z.; C. J. van TwiskErkelens, z.: M. P. J. SmitsBakker, z.: M.S. StoffelFokker, d. ONDERTROUWD: N. T. van Dam en J. M. Thoolen: G. Zwemmer en P. K. Boon stra: B. Gatei-sleben en J. A. Straaken- broek. OVERLEDEN: R. H. T. D. de Favauge, 76 jaar. GEHUWD: H. Thon en R. van den Heu vel: H. Struiksma en A. C. van Staveren; G. Vollbehr en A. M. J. Schutter; I. Jager en M. G. Denekamp; M. Ringïa en L. Fortgens. Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. F. Doeve en E. R. Werker; R. Flietstra en L. Gompers. GEBOREN: Lucia Petronella Maria, d. van A. J. Behage en A. A. van Dam; Marianne Elisabeth, d. van J. van Andel en A. M. J. de Wilde; Marina, d. van M. G. Beukenkamp en A, E. Keur; Wilhelmina Maria, d. van F. L. Vosse en W. E. M. Wassenberg; Ida Marie, d. van C. H. Ver- heijke en G. E. Koper; Wytzia Emelia, d. van jhr. W. H. de Savornin Lohman en M. W. L. van Dam van Isselt; Franciscus Dominicus, z. van A. van Haasteren en E. M. M. Schaeffer. OVERLEDEN: A. C. N. PasmanLeer- snijder, 65 j.: J. WijnbergKloppert, 84 j.; J. Bxegei, 62 i.; W. A. Wildschut—van Amstel, 67 j.; C. A. de Ruijter, 57 j. Lisse „Willen is Kunnen" In gebouw Rehoboth zal door de toneel vereniging „Willen is Kunnen" a.s. Zater dag een tweetal blijspelen worden opge voerd. De Harmonievereniging „Trou moet Blycken" zal medewerking verlenen. Bloembollencultuur A.s. Maandag houdt de afdeling Lisse van de Algemene Vereniging voor Bloembollen Cultuur een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.a. candidaatstelling voor een hoofdbestuurslid (vacature J. W. A. Lefe- ber). Burgerlijke stand Geboren: Johanna Hendrika Alie, d. van C. van 't Wout en C. van Asselt; Eduardus Jozef Maria, z. van C. v. d. Poll en J. M. van Dam; Jacobus, z. van H. Grimbergen en Th. Duivenvoorden; Agatha Petronella Maria, d. van C. L. Onderwater en E. M. van Dijk; Johannes Sebastianus Theodorus, z. van J. P. Raaphorst en C. G. v. d. Voort. Ondertrouwd: C. de Bruin en B. C. C. Waasdorp. Getrouwd: J. Prins en C. Albers. Overleden: P. Warmerdam, 69 j., echtg. van M. Warmerdam; J. P. Engelhard, 69 j. DAMCLUB „LISSE VOORUIT". Voor de eerste klasse competitie van de Leidse Dambond speelde het eerste tiental van „Lisse Vooruit" tegen het tweede tien tal van LDV uit Leiden. De Lissenaren wonnen met 15-5. De re sultaten waren: N. J. van HalH. de Water 1-1, A. van RossumJ. v. d. Mey 1-1, J. AlgeraA. Sladek 2-0, N. P. DekkerW. de Roode 2-0, J. G. SnelE. Klinkenberg 2-0, J. v. d. PoelJ. B. Janssen 2-0, A. Balkenende M. J. van Houten 1-1, J. LangbroekJ. Druf 1-1, A. WijnhoutJ. Moolenaar 2-0, J. DuivenvoordeJ. Zitman 1-1. Het tweede tiental van de Lissenaren speelde tegen het derde tiental van LDV en won met 13-7. R.K. VROUWENBEWEGING De R.K. Vrouwenbeweging, groep Gilde hield haar openingsavond van het nieuwe seizoen in het gebouw van de K.A.J. Als spreker trad op de heer N. W. Agterof, secretaris van het bisdom Haarlem. Hij zette uiteen, wat de taak der vrouw is in het huwelijk en besprak de opvoeding van de kinderen. Spreker betoogde, hoe man en vrouw moeten samenwerken in het ge zin, om de kinderen niet alleen gezond te maken zowel lichamelijk als geestelijk. De Jonge Vrouwen Gemeenschap bracht een paar aardige toneelstukjes ten tonele. De presidente van de groep Gilde, Mevr. v. Rijnv. Reisen, sprak het slotwoord. Zandvoort Gemeenteraadsvergadering De raad der gemeente Zandvoort zal op Dinsdag 18 October in openbare vergade ring bijeenkomen. De agenda vermeldt onder andere de volgende voorstellen: Aankoop van 232 en 71 vierkante meter grond, gelegen bij de Dr. Joh. Metzgerstraat ten behoeve van de uitvoering van het wederopbouwplan. Aanstelling van een tweede voorman bij de gemeentelijke reinigingsdienst. Als eer ste op de voordracht staat de heer D. Ter- maat. Verhoging van de subsidie aan de Ned. Herv. wijkverpleging van 1000 tot f 1730, ingaande 1 Januari 1949. Verkoop van een perceel grond aan de Burgemeester Engelbertstraat. Het verlenen van een voorschot van ƒ433.820,71 aan de woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" nodig voor de bouw van 38 woningen, inclusief grond aankoop. VexTxoging van de presentiegelden voor raads- en commissie-vergaderingen, respec tievelijk van 4 op 5 en 2 op 3. Verlening van een vaste aanstelling aan de commies bij de dienst van sociale zaken J. C. M. van Eyk. Wijziging van de wachtgeld- en pensioen regeling voor de wethouders, (nader goed te keuren door Gedeputeerde Staten). Het verlenen van subsidie aan de R.K. Montessori-ldeuterschool te Aerdenhout, (per leerling vast te stellen). Vaststelling van een nieuwe salarisrege ling voor het personeel van de openbare kleuterschool. Het verlenen van een crediet van 10.014 voor het slopen van twee bunkers nabij de Marisstraat in verband met de bouw van woningen aldaar, van welk bedrag 90 px*o- cent door het rijk zal worden vergoed. Aankoop van een klein perceel grond aan de Zeeweg voor de verbreding en verbete ring van deze weg. Invoegen van enkele leden van het ge- meentepersoneel in de nieuwe loon- en salarisregelingen. Vlag voor Zandvoort Op de agenda van de raadsvergaderi ei op 18 October staat een punt, waar Zaï. ,q( voort al lang op gewacht heeft, te we; het invoeren van een officiële gemeen"5 vlag. Dat die uit de kleuren geel (bovt )r baan) en blauw (benedenbaan) zalbestj hoeft nauwelijks nader betoog, want t zijn nu eenmaal de Zandvoortse kleur Zij symboliseren tenslotte de kleur van zon-doorstoofde zand en de blauwe he- s die men er in de badplaats zo gaarne bot ziet. Voor alle zekerheid heeft de binj p meester nog even bij de Hoge Raad Adel geïnformeerd of Zandvoort soms een vlag had, maar dat bleek niet het ge te zijn. Wel gaf de H. R. v. A. enige ricjA lijnen voor het ontwerpen van vlaggen vp publiekrechtelijke lichamen, zo lezen v e; OFFICIëLE ONTVANGST 'n De deelnemers aan het congres voor E:i lichtingskunde dat gedurende bijna tv or weken nu reeds in Zandvoort gehouc ai wordt, zijn voor een officiële ontvan ie door het gemeentebestuur uitgenodigd j e| raadhuize hedenavond. i GUNNING 5 De bouw van zes middenstandswoninj met souterrain aan het Dorpsplein is i_ gund aan de laagste inschrijver, de N i Bouwbedrijf „HACU" te Driehuis vt ƒ84.910. AANBESTEDING Door het gemeentebestuur zal namens j woningbouwvereniging „Eendracht ma; f macht" op Vrijdag 28 October in het j meentehuis van Zandvoort openbaar w f den aanbesteed het bouwen van 38 v ningen met schuren op een terrein na Vondellaan en van Lennepweg, volg; ontwerp van architect B. J. J. H. Steve ACHT EN TWINTIG NATIONALITEIT!d BEZOCHTEN ZANDVOORT. Zandvoort is over het algemeen niet t tevreden over het achter ons liggende s zoen. Het prachtige na-seizoen maakte v !E goed van het slechte koude en gure vot13 seizoen. Dat het Zandvoort óók op inten e tionaal gebied niet aan belangstelling op brak, moge blijken uit de aantallen vreei"' delingen, die gedurende korte of lange I in Zandvoort logeerden. Het is een respic tabel lijstje, dat reden geeft tot voldoenit Er waren: 506 Belgen, 689 Engelsen, 231 Zweden, 236 Zwitsers, 189 Fransen, u Amerikanen, 61 Luxemburgers, 120 Dene 38 Duitsers, 34 Zuid-Afrikanen, 54 Ooste i rijkers, 27 Chinezen, 14 Canadezen, 17 K ie ren, 10 Italianen, 12 Ieren, 9 Polen, 8 HoP' garen, 8 Spanjaarden, 7 Iranezen, 9 Finra 5 Tsjechoslowaken, 5 Irakezen, 5 Turki i' 4 Grieken, 3 Argentijnen, 1 Indonesiër, P Israëliërs en 78 statenlozen. In tot; 2442 vreemdelingen. Geslaagd. De heer J. C. A. G. Swildens Zandvoort is aan de Leidse universiteit slaagd voor het candidaatsexamen genei j kunde. De heer en mevrouw IJ. M. DE BILT-REZELMAN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter HETTIJ Batavia, 14 October 1949. Panaroekanweg 37. Getrouwd: W. A. C. WHITLAU en Jonkvrouwe P. J. v. BUTTINGHA WICHERS De heer en mevrouw Whit- lau- van Butüngha Wichers zeggen, mede namens we derzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden, 's Gravenhage Tortellaan 69. 14 October 1949 Op de 29ste October hopen onze geliefde ouders, be huwd- en grootouders FREDERIK BUSWEILER en JANNETJE v. d. VELDEN hun 45 jarig huwelijk te herdenken. Haax'lem, 14 October 1949. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve man en vader JACOBUS WILHELMUS SCHMIDT in de leeftijd van 59 jaar. R. Schmidt-Blythe-Lees Coje. Aerdenhout, 13 Oct. 1949. Ted. v. Berkhoutlaan 47 Geen toespraken. De overledene is opge baard in de rouwkamer „Simplicitas" Kinderhuis- vest 29, Haarlem De teraardebestelling is bepaald op de begraaf plaats „Zorgvlied" (Am sterdam), Maandag a.s. te twaalf uur. Vertrek van Kinderhuis- vest 29, Haarlem te elf u. Bezoekuren der rouwka mer dagelijks van 2-4 u. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste broeder en zwager JACOBUS WILHELMUS SCHMIDT in de leeftijd van 59 jaar. J. D. Schmidt A. C Schmidt-Vos Aerdenhout, 13 Oct. 1949, Heden ovex-leed tot onze grote droefheid onze lieve man. vader, behuwd- en grootvader WILLEM FRANS VAN DIJK in de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam: A. G. van Dijk-Tavenier O verveen, 13 Oct. 1949. Julianalaan 66. De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. op Maandag 17 October a.s. te 1 uur, op de Algemene Begraafplaats te Bloe mendaal (Bergweg) Yelleman koop» Alle soorten goede meu belen, tapijten, kristal goud en zilver, etc., voor hoge prijzen. TEL. 14637 - ZIJLSTR. 62. OVERAL TE ONTBIEDEN Wij brengen voor U.het beste in HEREN- en JONGEHERENKLEDING voor de laagste prijzen. Wij zijn heden van alles voorzien. 3-Belige kam- garen costuums gelijk maatwerk, 2-rjj costuums, prima winterjassen, Tweedjassen, Jongensjassen, Trenchcoat regenjassen, gabardine regenjassen. Het nieuwste, broeken met elastiek en ceintuur. Alleenverkoop in Haarlem BIJ HET VAN OUDS BEKENDE ADRES KLEIN MAAR DAPPER GEN. BOTHASTRAAT 130 TELEFOON 12447 by de Gen. Cronjéstraat - HAARLEM-NOORD 's Maandags de gehele dag geopend. Zegt het voort. U komt toch ook even kijken? Enige en Algemene Kennisgeving Heden overleed plotse ling onze lieve man, va- dex\ behuwd- en groot vader PIERRE FRANcOIS BUNGE in de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: A. A. Bunge-Kremer Santpoort (St.) 13 Oct. '49 Vinkenbaan 2 De begrafenis zal in alle stilte plaats vinden. Heden nam God tot Zich onze vader, behuwd- en grootvader JACOBUS WILHELMUS SCHMIDT in de leeftijd van 59 jaar. Bennebroek: D. A. Schmidt M H. Schmidt-Maks 's Gravenhage: J. G. Siewertsz van Reesema-Schmidt Ir. A. W. Siewertsz van Reesema Batavia: N. A. Muysken-Schmidt Ir. M. Muysken en kleinkinderen. Aex'denhout. 13 Oct. 1949. Enige en algemene kennisgeving. Allen die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, zaken in bewaring hebben van- of box-gtochten bezitten van wijlen Mevrouw WILLEMINA ADRIANA v. AMSTEL. weduwe van de heer N. Wildschut, eerder weduwe van de heer D. F. de Wilde, in leven wonende te Heemstede en overleden op 4 October 1949, wordt ver zocht daarvan opgave of be taling te doen vóór 1 No vember 1949 ten kantore van Notaris Mr. J. A. de la Hayze te Heemstede, van Merlen- laan 19. De Rechter-Commissaris in het faillissement van HEN DRIK REUMANN. wonende te Haarlem, destijds handel drijvende onder de naam Autospuitin richting H Reu- mann. heeft bepaald, dat de schuldvorderingen bij de Curator Mr. M, D. Proper, Kleverlaan 94 te Haarlem moeten zijn ingediend voor 20 October 1949 en dat de ve rificatie-vergadering zal wor den gehouden op Zaterdag 5 November .1949 te 10 uur in het Gerechtsgebouw, Jans straat 81, te Haarlem. Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 20 cent per kg, Bakenessergracht 45—51 Tel. 11436 de allerbeste, flacon f 3. Laxeerpillen doos 40, Vifc koudheidszalf doos 35 Hoei siroop fl. 50 ct., Griepta buisje 35. Eau de Colog flacon 1.2585 ct. Wij vuil flesjes met nauwe openii L. VEERSTRAAT 20, Een dessert in voorname stijl en coch zo eenvoudig te bereiden, 'n Bij zondere tractatïe voor jong en oud.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 10