LANGZAAM AAN Jo TlHIo „Haarlems Bloei" in kleine en grote zaken op de bres voor Haarlemse belangen Predikbeurten Het Kruisleger MANDENMAKERS LEZING Het huwelijk van nu FIRMA JAC. KLERK „METROPOLITAN BALLET" 2 VLIEGEN in één klap 'n show uit duizenden Zijn wij slaven van onze uitvindingen? Dames, wacht niet langer! English conv. lessons magazijn- en fahrieksruimte huis op goede stand Woningiui! Haarlem Badstof - truitjes SPORTHUIS HAARLEM besch. intell. DAMES ARBEIDSKRACHT gemeub. zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer dus KOUDER nu: DRAAIER en SMELTER Zaterdag 22 Oetolier 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemselie Courant De heer Geluk, die als voorzitter van „Haarlems Bloei" de algemene vergade ring dezer Stichting gisteravond leidde, herdacht in zijn openingswoord het over leden bestuurslid Herman Moerkerk. Het Dagelijks Bestuur, aldus vervolgde de heer Geluk, is niet ontevreden over de gang van zaken, ondanks de voortdurende zwakke financiële basis, al was men dank baar voor de onbekrompen wijze, waarop de gemeente subsidieerde. Maar de groep burgers die de Stichting steunt is nog steeds te klein. Teveel nog ziet men het streven ZONDAG 23 OCTOBER 1949 HAARLEM, Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt, Zaterdag 7.30: Ds. A. J. van Rhijn, Avondgebed, in de Brouwerskapel ing'. Klokhuisplein. Zondag 10: Ds. G. H. v d, Woord, van Spaarndam. 7: Dr. A. J. Ras- ker. Bijzondere dienst. Nieuwe Kerk, Nieu we Kerksplein. 10: Ds A. J. van Rhijn. Noor. derkerk. Velserstraat. 10.30: Ds. J. Rïemens, Leiden. 7: Ds. E. Dijkhuis. Oosterkcrk, Zo- merkade. 10: Ds. E. Pot. Bakenesserkerk. Vrouwestraat. 9.30: Dhr. G. Germans, Kir- derkerk. Kapel Betliesda Sarepta, Hazepr* terslaan. 9.30: Dr. A. J Rasker. Kinderkerk. 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Diaconessen- huis,, Hazepatei-slaan. 4.30: Ds. G. J. Waar denburg. Rusthuis, Jansstraat. 10-30: Ds. W. J. van Elden. Jeugdkapel. Noord. Wijkgeb. Molenaerstraat. 10.30: Dhr. A Kloek Cen trum. Consistorie Grote Kerk. 10: Dhr. D. Boer, Oogstdienst. Oost. Wijkgebouw Zomer- kade. 10: Mej. J. Timmer Oogstdienst. West. Wijkgebouw Leidsestraat. "10: Dhr. J Jong kind. Ver. van Vr(jz. Hervormden. Jacobstr. 6 10.30: Ds A. van Biemen. AIle-Dag-Kerk, Parklaan 34, Alle avonddiensten zijn van 7.15-7.45. Maandag: Dhr. A. J. van Houwe- lingen Rijkhoek. Dinsdag: Ds. T. Jansma, Baptisten predikant. Donderdag: Ds A Don- dorp. Geref. pred. van Heemstede. Vrijdag: Ds. D. E. Boeke. Zang van Mej. B. van Leu ven, alt. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Di- manche 23 Octobre a 10 h. 15: Service pré- sidé par le pasteur H Bouvier. Church of England. Sunday. Oct. 23rd. 3 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk. Kinderhuissingel: Evening Service followed by Holy Commu nion. Rev. R. O. Tasker. Stads Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: W. H. Staal man. Huizen Woensdag 8: W. F. Kloos, Gouda. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. 10: Dhr. L. J. Pasman. Evangelist te Haarlem. Zang door Adr. Pape. bariton. 5: Dezelfde. Evange lisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst. Sprs.L J. Pasman en H. v. d. Brink. Zang, muziek en declamatie Opwekkingssamen komsten. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. Don derdag 8: Dhr. H. F. Huson, Dordrecht. Ned. Herv. Evangelisatie. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. J A. Kruithof, van Monster. Vrije Evangel. Gemeente. Bakenessergracht. 9.30: Ds. D. J. D. du Fossé. 4: Gemeentevergade ring. O. R. G. Centrum. Westerhoutpark 1 A 7.30: Heilig Avondmaal. Evang. Luth. Ge meente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff, Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. Soutendijk. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. P. de Ruig 5: Ds. A. M. Boeyinga. Willielminakerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. J. W. Siertsema. Zuid-Qostcrkerk 10: Ds J. W. Siertsema. 5: Ds P de Ruig. Geref. Kerk, Begijnhofkapel 10.30 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente on der het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rotterdam. Oud- Geref. Gemeente, Ged: Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Chr. Gerei'. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Iioltrop Baptistcgemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ös. J. W. Weenink. 8: Jeugdsa menkomst (geb. Salem). Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Mevr. Bos veld. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Lin- naeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Samenkomst. Maandag 7.30: Mr. N. P. Grubb. Secretaris der Wereldwijde Evan gelisatie Kruistocht. Cursus Wereld-Gees tesleven, Westerhoutpark 1 A. Maandag 8: Ds. A. R. de Jong. Vergadering van Gelovi gen, Jansstraat 85. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing, Jansstraat 85 Vrijdag 8: K, Rozendal Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst. Gem. Gods. Jansstraat 85. 10: Samenkomst. Pink ster Evangelisatie, Ged Oude Gracht 47. 10 en 6: Volle Evangelieprediking Het Kruisleger, geb. de Nijverheid, Jansstr 85. 10: Wijdingsdienst. 8: Verlossingssamen komst. Dinsdag 8: Openbare samenkomst leider Kapitein H. Weinreich. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendingsgcmccntc, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Christian Science, Jansstraat 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal Kerk van Jezus Christus van de Hei liger der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Soefi- Beweging, Nassauplein 8. 11: Dienst. Psycho- Synthese. 10.30: Wat moeten wij doen? Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstr 83 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. A. 't Hóen, Baarn. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. Schu tz HAARLEM-NOORD. Ned, Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Dr. M. v. d Voet, 7: Dr. H. v d. Loos. Bij zondere dienst. Kon. Emmaschool. Raafstr. 9 en 10.30: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond. Berkenslraat 10. 10.30: Ds. H. Jansen, te Heemstede. Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk Floresstraat. 10 en 5: Ds J C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. H Bartlema. 7: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vreden- hof 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. 7: Ds. H. Bartlema. Aula v. li. Chr. Lyceum ing. van Merlenstraat. 10.45: Ds. J, W. van Nieuwen- huijzen. Prinsessekadc 3: 10.30; Jeugdkapel. Leider dhr. H. J. Bosch, Jeugdgebouw a. d. H. Dreef. 10: Jeugdkapel. Leider dhr. J. de Smalen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10,30: Ds. G. K. van der Horst, van Haarlem-Nrd. Geref, Kerk. Chr. Lyceum. 9: Dr. Richel. 5: Prof Waterink, van A'dam. Koediefslaan. 10: Ds. Sikkel, van A'dam. 5: Ds. IJ. v. d. Zee. Camnlaan. 10: Ds, IJ. v. d. Zee 5: Dr. Richel. Gcrcf. Kerk, Kapel Nieuw Vrcdcnhof v Oldenbarneveltlaan. 8.30 en 4.30: Ds_ M Vriezc. AERDENHOUT. Ncd. Herv. Kapel. 10: Ds. J. E. Drost H, Avondmaal. 19: Ds. R. v. d. Mast, uit Amsterdam. Jeugddienst Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. F. van Royen Remonstr. Pred. tc Amsterdam. BEN'NEBROEK, Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. M. Maas. Geref. Kerk. 10 en 5: Candidaat1 Mees ten Oever. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J H. Stclma. H Avondmaal. 9: Jeugdkapel 12 j e. o. Maranalha, Donkerelaan. 11.45: Zondagsschool. 5 j. o. Jeugdhuis, Don kerelaan. Ncd. Prot. 6ond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. S. M. A Daalder. Dg.. Haarlem Geref. Kerk. 8.45. 10.30 en 5: Dr. J. L. Koole Opwekkingssamenkomst op Schapenduinen Brederodelaan 57. Donderdag S: H. v. d. Brink. Soefi-Beweging. Bloemend,weg 141 31: Dienst. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 30.30: Gezongen H. Mis. Maandag Uitstelling van het H Sacrament van 14.30 tot 19.30. 19.30: Vespers en Lof. Woensdag 19.30: Ves pers en Lof. OYERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr Ch. de Beus. H. Avondmaal. 19.30: Jeugddienst in de Aula v. h. Kennemer Lyceum, Stoop plein. Dr. Louet Feisser, van A'dam, van „Haarlems Bloei" als het uitsluitende belang van Horeca-bedrijven of van de handeldrijvende middenstand. In het bij zonder de grote bedrijven dienen aange trokken te worden tot de kring van be gunstigers van „Haarlems Bloei". Tegen het voorstel tot herbenoeming van het dagelijks bestuur rezen geen bezwaren en ook de commissie voor het Modelhuis werd conform de voordracht samengesteld, zij het dan, dat op suggestie van dr. Spoel- rier ook een vrouw deel ervan zal uitma ken. Mevrouw E. Muller-Bruyn stelde haar tijd daarvoor beschikbaar. De begroting voor 1950 rekent op een gemeentelijke subsidie van 13.000,te gen j 10.000,in 1949. Voor propaganda is een bedrag van 8.000,uitgetrokken. Onder anderen is een universele folder over Haarlem in de maak,-die in hoofdzaak uit fraaie foto's zal bestaan. De tekst zal voor de minder gangbare talen, zoals Spaans, Portugees, Deens en Zweeds, op inlegvellen worden bijgevoegd. De directeur der Stichting, de heer Van Gink, gaf een uiteenzetting van de struc tuur van het vreemdelingenverkeer in, Noordholland. Van iedere honderd vreem delingen die de provincie bezoeken, kiezen er niet minder dan 93 Amsterdam tot basis. Haarlem heeft daar indirect voordeel van, omdat het wegens zijn gunstige ligging dikwijls in het reisplan wordt opgenomen. Het Frans Halsmuseum blijkt voor de bui tenlander de grootste trekpleister te zijn. Het gaat met het toeristenverkeer cres cendo in ons land zoals de cijfers van het buitenlands bezoek overduidelijk aapto- nen: 40.000 in 1946, 78.000 in '47 en 128.952 in 1948. Dat de Amerikanen niet in zulke grote aantallen kwamen, als bij herhaling werd aangekondigd, lag aan het gebrek aan scheepsruimte en aan vliegtuigen. Wat de hótelbouw betrof, meende de heer Van Gink dat de kans op nieuwe en grotere hotels thans niet alleen uitgesloten moet worden geacht, daar de hoge bouw kosten een rendabele exploitatie ten ene- male onmogelijk maken, doch ook dat in het algemeen en zeker in Haarlem, geen behoefte aan uitbreiding der hötelaccomo- datie bestaat. Voorts deelde de heer Geluk nog mee, dat door een Haarlemse restaurateur po gingen in het werk gesteld worden van de autobuslijn Stockliolm-Parijs, die tot nu toe via Hengelo er Eindhoven ons land passeert, een aantal ver bindingen via de Afsluitdijk en Haarlem te doen lopen. De heer Lasschuit huldigde aan het einde van de bijeenkomst voorzitter Geluk wegens het enthousiasme, de veelzijdige kennis, de energie en de jeugdige over moed waax-mee hij zijn taak volbx-engt. De heer Geluk endosseerde deze lof aan de werkers in de commissies. „Regiment der verdoemden" (Lux or). Dick Powell, die doorgaans hoog te paard gezeten het vrouV/elijk geslacht pleegt te verrukken met op dé guitaar begeleide lie deren omtrent de zaligheden van de prairie en de daar te verrichten hartenbrekerij, heeft in deze film een aanmerkelijk forsere opdracht. Hij fungeert namelijk als officier van de Amerikaanse Inlichtingendienst die tot taak heeft Martin Brunner, een bijzon der importante Nazi die de benen heeft genomen naar het Franse vreemdelingen legioen in Indo-China, op te spox-en. Vriend Dick geraakt daax-bij in allerlei situaties, waarin hij ongetwijfeld naar vrediger ex pedities onder de stei-renhemel van het niet zo erge Wilde Westen verlangt, maar ge lukkig is het stukje vrouwelijk schoon, dat hem aan het einde van zijn succesvolle om zwervingen opwacht van zeer bi.izondere kwaliteit. Voor mensen die belang steden in het verdwijnen van de heer A. Hitier, kan nog worden meegedeeld, dat zij in deze rolprent ziin stoffelijk overschot zien ver branden. Wij willen zonder meer toegeven, dat het een zeer sDannende en kundig ge speelde film is en maken alleen bezwaar t^sen de wat al te realistische voorstelling van een gevecht met Vietnamese guerilla's. Zelfs al lijkt het niet helemaal ..echt", dan zou het nóg voor de gemoedsrust van men sen die bloedverwanten onder de troepen in Indonesië hebben, beter zijn geweest, wanneer de Filmkeuring hier een beelie in geknipt zou hebben. W. L. B. „Zingende engelen" (Rembrandt). Ongeveer halverwege deze Oostenrijkse film, die een episode behandelt uit de ge schiedenis van de Wiener Sangerknaben. komt een scène voor. die als kenschetsend voor de gehele inhoud kan gelden: nadat de kleine Franz Schubert bij het spelen in de Donau bijna is verdronken, komen zijn vriendjes te middei'nacht aan zijn ziekbed een lied van Mozart zingen om hem door de crisis heen te helpen, welke serenade toevallig op straat wordt beluisterd dooi de componist Josef Haydn, die onmiddellijk besluit al zijn krachten in te spannen om dit knapenkoor voor de keizer te laten zingen. Het geheel is een soort raamver telling over leven en moeilijkheden van de als hulp-onderwijzer te wex-k gestelde zangleraar Michael Holzer. bijzonder lang dradig uitgewerkt. Men kan echter bij tijd en wijle genieten van voortreffelijke koorzang, begeleid door een groot orkest onder leiding van profes sor Josef Kribs, die deze zomer ook de uit- voeringen door de Weense Staatsopera op het Holland Festival dirigeerde. D. K. „Het geheim van Mayerling" (Frans Hals). Twee grote namen als die van Jean Delannoy en Jean Max-ais, zouden de verwachtingen voor een film hoog kunnen voeren. Maar de bezoeker van dit „Geheim van Mayerling" wordt nogal teleurgesteld; wat hij te zien krijgt is niet veel meer dan een draak. Met goede momenten, zeker, maar in feite toch een vrij zwakke verto ning van een dermate interessant onder werp als het gekozene. De vrouwelijke hoofdrol wordt op nauwelijks bevredigen de wijze vervuld door Dominique Blanchar, wier aetherische blik in de ogen de toe- sclxouwer na vijf minuten x-eeds begint te vervelen. De opnamen in deze film zijn vaak ver rassend goed, maar een groot nadeel is. dat Delannoy blijkbaar van de veronderstelling is uitgegaan, dat zijn publiek reeds volledig op de hoogte zou zijn met deze histoi'ie. Helaas is het resultaat hiervan, dat dege nen die het verhaal nog niet kennen, de eex'ste drie kwartier voortdurend voor raad selen worden geplaatst. Lichtpunten in deze Maverling-yerfil- ming zijn zeker het begin, dat zich in een volstrekte stilte afspeelt en later de korte momenten, als de gravin Ai-lisch over haar verleden met de Oostenrijkse kroonprins gaat nadenken. Verder kan men slechts zeggen, dat Jean Delaxxnoy hier een vergis sing heeft begaan. E. P. ..Tussen liefde en zonde" (Cinema P a 1 a c e) is een titel die de problemen, waax-aan deze film rijk is, in een verkeerd licht stelt. Het is niet het zondige kax-akter van de liefde, waarover de vier personen die met het huwelijksprobleem worstelen, zich druk maken. Zij zoeken slechts een uitweg zondig of niet. Daarom had men beter de oorspronkelijke titel kunnen be- houden: „Daisy Kenyon", de haam van de vrouw die als een kaarsvlam flakkerl lus sen de schaduwen van alle miserabele en j tragische omstandigheden waaronder het verhaal zich voltrekt. Wal karaktertekening betreft is deze film meesterlijk. Joan Crawford en haar twee manlijke partners vooral Henry Fonda geven als om strijd hun persoonlijk stempel aan de situaties. De probleemstel ling is niet nieuw, maar de uitwerking er van wel. Een mislukt huwelijk, een man die zijn heil zoekt bij een vriendin van wie hij op zijn manier gaat houden. Een tweede man, wiens vrouw stierf, komt in het spel en beheerst al spoedig het terrein: óók op zijn manier. Het slot van deze film is de vèx-goeding voor een paar zwakke episoden, die onvermijdelijk wai-en omdat een over maat van dialoog vaak te hulp moest komen om elementen die niet uit te beelden zijn, gestalte te geven. J. L. „Avontuur in Berlijn" (City) is onlangs reeds hier ter stede vertoond. „De man van Texas" (El Paso Kid) (S p a a r n e). In de kroegen van Texas wordt over de avonturier en vrijbuiter El Paso Kid slechts fluisterend gespi-oken. want zijn handen zijn altijd eex'der bij zijn revolver dan die van zijn tegenstanders. Wanneer dan ook het verraad van een vroegere vriend hem het bestaan als rustig landbouwer, waartoe zijn liefhebbende echtgenote liem heeft genoopt, onmogelijk maakt, dondei-en de hoeven van zijn ros weer over de prairie en schroeit het kruit van zijn kogels opnieuw de gelaten van zijn belagei's. Dat is dan het moment, waax'op de toeschouwers hun geestdx-ift uiten in de stx-iemende kreet „Zet 'm op" en van dat ogenblik af ketst en knalt het op het witte doek naar het zoete einde van de zegevie rende deugd toe. J. H. B. JANSSTRAAT 85 Zondag v.m. 10 u.: Wijdings dienst. Nam. o u.:Openb. sa menkomst o.l.v. Kapitein H. Weinreich Toegang vrij. C. van Heteren Jr. gevraagd Oude Schans 84, Amsterdam Aanmelden na 6 uur: Tetterodestraat 27, Haarlem. Enige en algemene kennisgeving Op 20 October j.l. is ge heel onverwacht van ons heengegaan onze beste man, vader, behuwdvader en grootvader FRITS FUNKE in de leeftijd van 55 jaar. K. E. Funke-Sternheim G. Cune-Funke B. Cune Anneke Funke Robby. Haarlem, 22 Oct. 1949. Oranjeplein 12 Liever geen bezoek De begrafenis heeft heden in alle stilte plaats gehad. Op 20 October j.l. over leed geheel onverwacht onze lieve Zwager FRITS FUNKE in de leeftijd van 55 jaar. K. L. Sternheim I. Sternheim-Muller Haarlem, 22 Oct. 1949. Johan de Wittlaan 18. Nog onverwacht nam God heden in Zijn heerlijkheid op onze lieve man, vader en behuwdvader THEUNIS FABER in de leeftijd van 57 jaar. Uit aller naam: H. J. E. Faber-Sijbrant Haax-lem, 21 Oct. 1949 Vrouwehekstraat 38. Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Dins dag, 25 October te 1 uur op de Noorderbegraaf plaats aan de Vergierde- weg te Haarlem. Met diep leedwezen be richten wij u het vrij plot selinge overlijden van onze hooggeachte Com missaris, de heer JAC. KLERK met wie wij gedurende ruim 27 jaren mochten sa menwerken. Zijn ver scheiden voelen wij als een groot verlies. Dir. en Comm. der N.V. Houthandel Sj de Vries Haax-lem, 20 October 1949. Heden overleed na een kortstondige ziekte mijn lieve man en onze zorg zame vader JACOB KLERK in de ouderdom van 60 jaar. Haarlem: M. E. Klerlc-Scheen C. H. Klerk en Verloofde Madioen: J. Klerk Haarlem: E. M. Klerk. Haarlem, 20 Oct. 1949 Buitenrustlaan 23. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maan dag 24 October a.s. ten 12 uur op de Algemene Be graafplaats te Haarlem aan de Kleverlaan. Liever geen bezoek. Na een langdurige ziekte is van ons heengegaan onze lieve vrouiv, moeder dochter. schoondochter, zuster en schoonzuster. JACOB A J. KOPPEN geb. BLAUW in de leeftijd van 45 jaar. W Koppen Hilde Vera Wil Inez Man ja A. Blauw-Grutter C. M. Koppen-de Jong J. Blauw Jr. S. Blauw-Burger Gea Blauw W. Doek-Koppen S. P. Doek Haarlem, 21 Oct. 1949. Zijlweg 73. De crematie zal plaats vinden op Woensdag 26 October a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 12.07 uur. Liever geen bezoek. Heden oyexieed zacht en kalm tot onze diepe droefheid onze lieve moe der, behuwd- en groot moeder ANNA MARIA WEBER in de leeftijd van 67 jaar. J. J. Raadsveld. H. C. Raadsveld-Wierda Nanda en Robbie. Haarlem, 22 Oct, 1949. Delftlaan 73. Condoleantie adx-es: Heemstede. Jan v. d. Bergstraat 46. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. De tei-aardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 26 Oct. a.s. te 10.30 u. op de algemene begraaf plaats te Heemstede. Voor de belangstelling en deelneming bij de ziekte en het overlijden van onze in nig geliefde echtgenoot en zorgzame vader, behuwd zoon. broer, behuwd-broei-, en Oom FRANCISCUS ANTHONIUS HEERENS alsmede voor de goede zor gen van de H.H. Doktoren en Verpleegsters van het Grote Gasthuis te Haarlem, zeggen wij u bij deze hartelijk dank. Uit allei' naam: C. M. Hcerens-v. d. Mark. Haarlem. October 1949_ Gasthuisstraat 32. Dr. G. W. Hylkema GEEN PRAKTIJK (ziekte) Waarn,: zie x-aambiljet BELASTINGCONSULTATIEBUREAU A. L. F. LEVERINGT0N Alle belastingzaken Mcdoworkors: E. J. de Boer, Oud-lnsp. d. Bel. D. Sweepe, Oud-Ontv. d Bel. Mr. Dr. B. J. F. Steinmei;, Bel. jur. N. A. Schol, Cand. Notaris. Amsterdam le Helmersstr. 95 - Tel. 85508 Har-'em: Ged. Oude Gr II B - Tel. 12468 Mr. A. BOUMAN zal, in het kader van de gezinsweek der Neó. Herv. Kerk een lezing houden op Woensdag 26 Oct. in gebouw Doini, Zandv. Pad Overvecn. Onderwerp: N.V. HOUTHANDEL Sj. DE VRIES President Steynstraat 7 D Wegens stex-fgeval zal de zaak MAANDAG .24 OCT. A.S. GESLOTEN zijn. Wegens stex-fgeval is het Aannemex-sbedrijf van de Buitenrustlaan 23, op Maandag 24 October de gehele dag gesloten STADSSCHOUWBUR C WOENSDAG 26 OCTOBER 8 UUR uit Londen. 35 DANSERS en DANSERESSEN, w.o. Svetlaxxa Bex-iosova, Celia Franca, Domini Callaghan, Nicholas Beriosoff. Eric Hyrst, Henry Danton, Michel de Lutry, Cynthia Allegro. Progr. Lac des Cygnes (Tschaikowsky), Coppelia (Delibes) Ballamento (Vivali) Prins Igor (Box-odin) Prijzen: 2.50 tot 8.50 (alles inbegrepen) Voorverk. v.a. Maand. 103 u. Telef. na 12 u. Voor „Vrienden van de Dans" v.a. Zondag. Morgen, Zondagavond in het Concertgebouw JAN CORDUWENER's orkest EN 20 ANDERE ARTISTEN! Ieder nummer 'n klasse apart! Nog goede plaatsen verkrijgbaar! Zondag 23 October des avonds 7 uur in de Grote Kerk spreekt over dit onderwerp Dr. A. J. RASXER. Van 6-457 uur samenzang. Organist H. Lasschuit. 14.90 17.50 32.50 34.50 Deze week EXTRA AANBIEDINGEN Zware wollen rokken vanaf Wollen Dames pantalons vanaf Pracht wollen japonnen, alle maten tot 52, Wol gevoerde Peignoirs, alle maten, Al deze desgewenst naar maat. Ook prima Wollen Stoffen voorradig. Hebt U zelf stof?, ook deze wordt bij ons tot de elegantste Japon of Mantel verwerkt. Alles 1ste klas coupe en afwerking. Ook ver- anderwerk wordt aangenomen. MODERN Gen, Cronjéstraat 160 Tel. 17834 EXAMENOPLEIDING C. DENIJS en L. DENIJS Frans IVB.O. leraren Engels M.O. Duits M.O. Resultaten ter inzage Zaanenlaan 114. Tel. 23907 W. H. Bierman Keel-Neus-Oorarts PRAKTIJK HERVAT KUNSTGEBITTEN Reparaties STUYVESANTSTR. 77 rd. Tel. 2.3.9.0.9. Miss Harold Dipl. Oxford. New dub les. Beginning Nov. Apply M. KUYKEN, Gr. Houtstr. 162 rd. Haarlem. Gezocht te Haax-lem m. spoed pl.m. 175 M.2 of meer Brieven no 4230 Te koop gevraagd: omgeving Haai-lem-Bloemen- daal v zelfbewoning tegen Juli. Bx-ieven no. 4236 Gevraagd: magazijn of lege winkel geschikt voor Groothandel, liefst Centrum. Tel. 19827. Aangeboden: Vrij Huis met tuin. Huur f 35 p. m, Gevr.: dito huis met tuin f 50f 55 p. mnd. Behoeft niet modern ie zijn. Brieven no. 4224. Serieus en 100 pet. zakenman, 35 jaar. zoekt deelname in goed rendabel bedrijf en zaak (ook overname winkel bedrijf) Beschikb kap. f 5 a 1' 8000.Brieven no. 4226 NET MEISJE GEVRAAGD voor de huishouding. Aanm. 's avonds na 8 u. Banketbak kerij Toesct. Bloemcndaalse- straatweg 68, Santpoort. Steno-typiste Ned. event. Eng., zoekt werk voor de morgenui-en. Ook adm. Br. no. 4233. Jongeman. 23 j. pas gedemo biliseerd. bezit Mulo-diploma kunnende typen ZOEKT WERKKRING onverschillig wat, Brieven no. 4208. Gevraagd voor direct vakkundige bediende bekend met klein-ijzerwaren gereedschappen enz. Bij voork. met Covij diploma schriftel. aanb. met voü. bij- zonderh. aan HEENK. HAARLEM Grote Houtstraat 99. in 8 verschillende kleuren voor jongens en meisjes van 815 jaar f 8.25 en 6 punten GROTE HOUTSTRAAT 123 TELEFOON 12215 dienstbode v. d. e. n. in klein gezin in Aerdenhout. Hoog loon. Aan melden dagel. na 7 u Groe- newald, WestexTaan 40, Aer denhout. Jongedame, zelfst. correspondente Ned. en Duits, Stenotyp. Eng. v. z. g. g. v. zoekt pass. werkkring Brieven no. 4232 Gevraagd: voor sociaal werk. Aanm. Maandag van 122.30 uur in 2e klas wachtkamer Station Haax-lem. Gevraagd: machinaal houtbewerker bekend met alle voorkomen de werkzaamheden, liefst ook bovenfraisen. Zelfst. kunn. werken. Brieven onder no. 4237. COÖPERATIE HAARLEM U.A. vraagt voor haar filiaal Middenweg 2 WINKELMEISJE i ongeveer 18 jaar. Aanm.: MIDDENWEG 2. Jongedame, 25 jaar oud, van goede huize, zag zich gaarne geplaatst als ASSISTENTE van Arts, Oogarts, enz. Brieven no. 4235. In bedrijf te Haax-lem bestaat voor ongehuwde dames tussen 30 en 35 jaar gelegenheid gx*atis ie worden opgeleid tot een GESCHOOLDE Ex-kantoorbedienden en ex-verkoopstex-s ge nieten de voox-keur. Behoorlijk aanvangsalaris en goede vooruitzich ten worden gegarandeerd. Er wordt gewerkt in ploegendiensten. Informaties: Maandag 24 en Dinsdag 25 October a.s. tussen 24 uur bij het Gewestelijk Arbeids bureau, Kleine Houtweg 18, Haarlem. Te huur op prima stand in Kleverpark geschikt voor 2 vrienden, broers of heer alleen, zonder pension. Bx-ieven no. 4216. wordt heif PEEK CLOPPENBURG HAARLEM vraagt een LOOPKNECHT Genegen huishoudelijk werk te verrichten. Persoonlijke aanmelding Maandag a.s. tussen 9 en 12 uur, ingang Koningstraat 31, Haarlem Accountantskantoor H. WAL,GEMOED Firmanten, leden van het N. I. v. A„ Fonteinlaan 9, Haax-lem, vraagt voor spoedige indiensttreding lste assistent of Vergevorderde 2de assistent Brieven met inlichtingen omtrent opleiding, leeftijd en verlangd salaris, te richten aan het kantoor FONTEIN- LAAN 9 te Haarlem. NEDERLANDSE METAALGIETERIJEN N.V. zoeken een .■akkundig Aanmeldingen aan de fabriek Herenweg 77b, Heemstede. EEN MOOSE KEUS IN ALLE MATEN BIJ HAARLEM - HEEMSTEDE - ZANDVOORT

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 8