Kloots' Kledingmagazijn Er wonen nog maar zestig Chinezen op Katendrecht Heftige afkeuring van het voorstel tot volksraadpleging door links Amsterdamse Beurs Groentjes Te koop: Bakfiets Handelshuis DE DOELEN Jonge Parkieten Fiat 500 bestelwagen Aanhangwagen 1 a Ut. vrachtwagen Jac. C. STOLWIJK M. v. d. Vecht's Meubelhuis P. SCHOUTEN STOFZUIGERS J. VAN DEN BERG typiste VERKOOPSTERS schoonmaakster Nette jongen gevraagd Magazijnbediende bontwasser gevraagd Woensdag 26 October 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 5 „KAAP" IN DE MAAS „Mah-jong" in plaats van opium Er wonen 2500 mensen op Katendrecht, vrij veel voor het langgerekte schiereiland in de Maas. Deze 2500 mensen zijn geens zins gllemaal betrokken bij het bedrijf, het „amusementsbedrijf", dat Katendrecht zijn slechte naam heeft gegeven. Er zijn vele chauffeurs, bootwerkers en dergelijke. Maar die vallen nu eenmaal niet zo op. De „kaap' wordt beheerst door de kroegen, de dan cings en de „boarding-houses". En ook daar werken natuurlijk vele mensen op allerlei manier. Niet allen hebben zij een blank geweten. Inspecteur Huizing van de Rotterdamse po litie liet ons het Katendrechtse archief zien; daarin staan al diegenen geregistreerd, die de politie liever niet uit het oog verliest. Zo'n dikke tweehonderd kaartjes met de namen van Katendrechtse publieke vrou- v ;n. Ruim zestig Chinezen, die nog over gebleven zijn van de velen, die er vroeger (voor de oorlog) plachten te wonen. Wij deden een greep in het archief van de Chinezen. Op het kaartje stond een on uitsprekelijke, driedelige Chinese naam en daarboven was een klein strookje vastge- niet: „gearresteerd wegens opiumsmokkel" Dat is een uitzondering. Er wordt nog maar weinig opium gesmokkeld. En de kroegjes, waar tien of twaalf Chinezen tegelijk opium liggen te roken, bestaan niet meer; de po litie heeft de opiumschuiverij nu onder con trole. Mogelijk wordt er nog binnenskamers gerookt, maar daar is niet tegen op te treden. Hier en daar in een boarding-house hangt nog heel vaag een overblijfsel van de doordringende, wee-zoete stank van bran dende opium, maar die lucht kan al jaren oud zijn. De Chinezen schuiven dan geen opium meer en ze drinken weinig of geen alcohol, ze hebben nog wel een ander vermaak. Een spel, dat alleen zij mogen spelen: mah-jong. Om tien uur 's ochtends zijn ze al bezig. We lopen een openstaande deur binnen. In het kleine, benauwde kamertje, waar een kachel roodgloeiend staat te brommen, zit ten een stuk of acht, negen Chinezen om een grote tafel. Er staan wat strepen tn ruiten op die tafel en de mannen er om heen schuiven voortdurend met fiches heen en weer. Er wordt als regel om belangrijke bedragen gespeeld. Zo nu en dan ritselt er wat bankpapier als iemand nieuwe fiches koopt. De bankhouder geeft op bedaarde toon enige aanwijzingen aan de spelers. Iedereen spreekt Chinees. Als er tenminste gesproken wordt, want het geheel gaat nogal zwijgzaam. Niemand kijkt op als we binnenkomen. Men speelt door en tevergeefs proberen we het spel te begrijpen. Eén van de spelers haalt met een onbewogen gezicht een arm vol fiches naar zich toe. De bankhouder zegt iets en opnieuw duwt iedereen enkele fiches naar voren. Het spel gaat verder. De hele dag en de hele avond door. 's Nachts spelen ze niet, om weer op toeren te komen voor de volgende dag. Er mogen geen blan ken aan dit spel meedoen, maar voor de Chinese bevolking heeft men het niet wil len verbieden. Ook al, vertelt inspecteur Huizing, omdat er niemand is, die genoeg van dit spel begrijpt om met zekerheid voor de wet te kunnen uitmaken in hoeverre „mah-jong" een werkelijk zuiver kansspel is. Als we na een minuut of tien bij het weggaan „good bye" zeggen, antwoorden twee of drie stemmen op afwezige toon. Meer uit beleefdheid voor de inspecteur, die ze allemaal kennen, dan omdat het ze iets zou interesseren of we weggingen of nog een halve dag bleven kijken. Wat is nu het slechte, het immorele Van Katendrecht? Immoreel.zeg dat niet tegen een Katendrechter. Want hij voelt zich niet slecht. Nog afgezien van het feit, dat er vele eerzame arbeiders op „de kaap" wonen, voelen toch ook die anderen zich niet slecht. Hetgeen enige tijd geleden is gebleken, toen enkele niet- oorspronke lijke, maar eerzame Katendrechters een rapport hebben ingediend over de „verre gaande zede- en moraalbedervende sfeer" op het schiereiland in de Maas. Toen dit rapport is gepubliceerd heeft Katendrecht gezoden van woede. En al is dat dan enkele jaren geleden, nog steeds zijn de Katen drechters hier bij buien wild verontwaar digd over. Trouwens, burgemeester Oud en hoofdcommissaris Staal zijn naar aan leiding van dit rapport een avond incognito op de kaap geweest en deelden de volgende dag mede, dat zij niets verontrustends hadden kunnen constateren. Want Rotterdam kent en begrijpt zijn Katendrecht. Het ziet er niet op neer als iets walgelijks, maar als een integrerend deel van zijn gebied, dat nu eenmaal de Jeugdleiderscursus begint De belangstelling voor de cursus voor jeugdleiders van voetbalclubs, welke Don derdagavond in restaurant Brinkman, Plein, begint, is zeer groot. Er hebben zich meer jeugdleiders aangemeld dan vorig jaar. De reden hiervan is, dat de verenigingen gro tere aandacht besteden aan het jeugdwerk. Op de eerste bijeenkomst spreekt Karei Kaufman. Politie-elftalien voetbalden De uitslagen van de Dinsdag voor de competitie van de Nederlandse Politie Sportbond gespeelde wedstrijden luiden: eerste klas: AmsterdamVelsen 00; Tweede klas: BloemendaalKatwijk 11; Haarlem 2-Rijkspolitie te water, Amster dam 11; ZandvoortHaarlem 3 31. Kramer slaat Gonzales Pancho Gonzales, de amateur tennis kampioen van de Verenigde Staten 1949, werd in Madison Square Garden te New- York door Jack Kramer in zijn eerste wed strijd als professional geslagen. Kramer, die wereldkampioen der beroepsspelers is, won met 64, 36, 6—3, 62. in een partij, die iets langer dan een uur duurde. Hoewel Gonzales verloor, heeft hij toch een zeer goede indruk achtergelaten. Men gelooft wel, dat hij binnenkort, wanneer hij zich eenmaal aan de speciale omstan digheden van het beroepstennis zal hebben aangepast, een geduchte tegenstander in de komende ontmoetingen met Kramer zal zijn. Twee jaar geleden had ook Kramer zijn eerste wedstrijd als beroepsspeler op dezelfde baan tegen Bobby Riggs, verloren, maar daarna waren een reeks van over winningen gevolgd. Frank Parker, die eveneens zijn debuut als professional maakte, verloor van x met 6—3, 64. havens als de allerbelangrijkste factor kent. De Rotterdammers zijn hard en zakelijk, maar ze weten ook vergevend te zijn, als ze daar reden toe zien. Amerikaanse senatoren adviseren Spanje De vier Amerikaanse senatoren onder leiding van Ellender, de voorzitter van de senaatssubcommissie voor de toewijzigin gen, die een rondreis maken ter inspectie van de besteding van Amerikaanse gelden en thans in Spanje vertoeven, hebben te Madrid een persconferentie belegd. Zin spelend op mogelijke financiële hulp aan Spanje verklaarde senator Oreen, dat „de toestand verbetert, hoewel enkele West- Europese landen de opneming van Spanje in het Atlantisch pact bemoeilijken". Senator Ellender voegde er aan toe, dat „Spanje voor zichzelf moet uitmaken, welke de oorzaken zijn, dat deze landen zich tegen zijn opneming verzetten." Op de vraag van een journalist, wat Spanje moet doen om het nodige begrip van deze landen te verkrijgen, zeide Ellen der: „de oplossing is gelegen in het houden van werkelijke algemene verkiezingen, het vormen van een nieuwe regering en het herstellen van de persvrijheid". Krijgt de Tsjech Clementis Tito-aanse neigingen? In leringen te Lake Success werd Dins dag gezegd, dat ernstige meningsverschil len aan het licht zijn gekomen in de Tsjechoslowaakse delegatie bij de UNO. De minister van Buitenlandse Zaken, Clementis, zou uiting hebben gegeven aan zijn ontevredenheid over de door Rus land gevoerde politiek ten opzichte van de nieuwe Oost-Duitse staat en hij zou op ondubbelzinnige wijze critiek hebben geoefend op het door Stalin aan Pieck, de president van de nieuwe staat, gezon den telegram. Clementis zou aldus uiting gegeven hebben aan de nationalistische gevoelens van de Tsjechoslowaken „die de Duitsers nog sterk genoeg haten om iedere sym pathie te smoren voor het „Duitse volk", waaraan Stalin zijn gelukwensen heeft gezonden en zijn medewerking heeft aan geboden" aldus werd gezegd. In welingelichte kringen te Lake Success wordt er aan' herinnerd, dat Clementis deel heeft uitgemaakt van de Tsjechoslo waakse communistische groep, welke in 1939 het Duits-Russisch pact niet heeft goedgekeurd, en gezegd dat men in Fe bruari 1948 geaarzeld heeft Clementis tot minister van Buitenlandse Zaken te be noemen wegens zijn voormalige „nationa listische neiging". Toen werd de naam van Fierlinger genoemd en men zou thans opnieuw overwegen Clementis door Fier linger te vervangen. Wijze raad is nog steeds goud waard. Zoals deze: Plaats een Groentje in Haar lems Dagblad, telkens als u er reden voor heeft. Senaatsdebat over de Koningskwestie „Gevaarlijk voor land, dynastie en monarchie" BRUSSEL 25 October (A.N.P.), De Belgische Senaat heeft hedenmiddag een aanvang gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp Struye inzake het houden van een volksraadpleging over de terug keer van Koning Leopold. De publieke tri bune was geheel bezet, terwijl ook van de zijde van het corps diplomatique grote be langstelling bestond. De katholieke senator Struye erkende, dat tegen de grondwettig heid van het voorstel enige argumenten kunnen worden aangevoerd. De Belgische constitutie verbiedt het houden van een dergelijke volksraadpleging evenwel niet nadrukkelijk. Aangezien de tekst van de grondwet inhoudt, dat aUes gedaan mag worden wat niet uitdrukkelijk is verbo den, kan, aldus Struye, een volksraadple ging niet a priori als strijdig met de grond wet worden beschouwd. „Niemand denkt er. aan te beweren, dat deze volksraadpleging de ideale oplossing is, aldus de oud-minister, doch wij hebben dit noodmiddel aangegrepen om aan een onhoudbare toestand een einde te maken". De katholieke volkspartij heeft kenbaar gemaakt, dat zij zich bij de uitslag van de volksraadpleging zal neerleggen. Is het van onze tegenstanders te veel gevraagd dezelf de houding aan te nemen? zo riep Struye uit. De socialistische senator van Remoortel, die hierna het woord voerde, verklaarde dat de socialistische partij zich eenparig zal blijven verzetten tegen het voorstel, daar zij dit in strijd met de grondwet acht. Hij is van oordeel dat de voorgestelde volks raadpleging een verkapt plebisciet inhoudt en afbreuk doet aan het prestige van de volksvertegenwoordiging. De totale uitgaven, welke met deze volks raadpleging gemoeid zijn, bedragen volgens spreker ongeveer 100 millioen francs. Voor de Koning zal zij uiterst pijnlijk zijn, daar hij in geen enkel opzicht bij de campagnes, die aan de raadpleging voorafgaan, ge spaard zal worden. In dit opzicht is de raadpleging niet alleen gevaarlijk voor het land, doch ook voor de monachie en de dynastie. Sprekende over de gebeurtenissen na 1940 betoogde van Remoortel vervolgens, dat de „onbezonnen daden van de Koning door niets anders waren ingegeven, dan door zijn overtuigdheid van een Duitse over winning" (tumult). De socialistische senator verklaarde dat de Koning zich onmogelijk heeft gemaakt. „Heeft hij niet juist de grootste onhan digheid begaan door aan de vooravond van de debatten over de volksraadpleging aan een Amerikaans nieuwsbureau zijn reeds bekende versie van de capitulatie toe te zenden? Hierin wordt het Britse volk smaad aangedaan, dat Britse volk, dat zich tegen de Duitsers verzette op het ogenblik, dat Koning Leopold in defaitisme verzonk", zo riep hij onder toejuichingen van links en hevig protestgeroep van rechts uit. In het algemeen, aldus verklaarde van Remoortel verder, zijn er niet veel Belgen die zich erg druk maken over de Konings kwestie. Is er ooit een Belg in hongersta king gegaan om de Koning terug te krij gen?" riep de socialistische senator uit. ,De Koning heeft als percentage 55 pro cent der geldig uitgebrachte stemmen ge noemd. Op basis van de laatste verkiezin gen, toen 12,5 procent van de stemmen verloren ging, bekekent dit dat de vorst genoegen zou nemen met 48,25 procent van het totaal aantal stemmen. Hoe kan een vorst genoegen nemen met een dergelijk percentage?" aldus besloot spreker. De liberale senator en oud-minister Hoste Britse conservatieven dienen afkeurende resolutie in LONDEN, 25 October (Reuter) De Britse conservatieve oppositie heeft een resolutie op de door Attlee aangekondigde bezuinigingsmaatregelen ingediend, die neerkomt op een motie van wantrouwen. Winston Churchill heeft vanavond deze resolutie bij het Lagerhuis ingediend. Zij zal Donderdag in stemming worden ge bracht aan het eind van een tweedaags debat over de bezuinigingen. Peking wil diplomatieke betrek kingen met Oost-Duitsland Radio Peking meldt, dat de Chinese communistische regering bij monde van haar minister van Buitenlandse Zaken, Tsjou En-Lai, de Oost-Duitse „democrati sche repubiek" te kennen heeft gegeven, dat zij bereid is diplomatieke betrekkingen met haar aan te knopen., onderstreepte tenslotte dat, hoe het resul taat van de volksraadpleging ook is, het parlement uiteindelijk uitspraak zal moe ten doen. De heer Hoste is geen aanhanger van de volksraadpleging. Indien hij er niettemin zijn stem voor zal uitbrengen dan is het, omdat hij geen ander middel ziet om uit de impasse te geraken. Het debat wordt voortgezet. De stemming over het voorstel zal waarschijnlijk Don derdag geschieden. Het voorstel zal zonder twijfel worden aangenomen, daar de katholieken in de Senaat over de absolute meerderheid beschikken en waarschijnlijk bovendien ook enkele liberale senatoren voor zullen stemmen. Het betreffende voorstel zal pas in de laatste helft van De cember in de Belgische Kamer komen Heemstede Gepensionneerden zijn niet tevreden De afdeling Heemstede en omgeving van de Bond van Gepensionneerden hield Dins dagmiddag onder leiding van de heer C. Vis een ledenvergadering in „Het Wapen van Heemstede" waarop als spreker optrad de heer J. Eekhof, lid van het bestuur dei- afdeling Amsterdam en propagandist. Hij besprak het beleid van de regering en in het bijzonder dat van minister mr. Van Maar- seveen. Deze heeft ondanks vele adviezen, om de pensioenen met vijf en twintig pro cent te verhogen, geantwoord, dat er geen geld beschikbaar is, om de pensioenge rechtigden meer uit te keren. Daarentegen zijn er volgens spreker wel voorbeelden te noemen, waarbij aan bepaalde personen wel een extra toelage verstrekt is. Over de hoge kosten voor het instand houden van het leger in Indonesië wil spreker niet uit wijden. De heer Eekhof zeide, dat er aan leiding is om ontevreden te zijn over de regering. De vergadering besloot een propaganda- commissie samen te stellen, welke zal trachten in Heemstede, Haarlemmermeer. Bennebroek en Hillegom het aantal leden uit te breiden. Er zijn op het ogenblik 276 leden. Getracht zal worden het contact onder de leden te bevorderen. De weinige vergaderingen bieden daartoe onvoldoende gelegenheid. Collecte voor de blinden Zaterdag 29 October zal er te Heemstede voor de drie verenigingen: Plantage Werk inrichting te Amsterdam, Sonnekeerdt te Ermelo en Bartimeus te Zeist, onder de naam „De fakkels bijeen" 'n gezamenlijke collecte gehouden worden. Zij, die zich het lot der blinden kunnen indenken, zullen ongetwijfeld met milde hand geven. Collectanten kunnen zich alsnog opgeven bij één der dames van het comité: mevrouw G. Jordens, Winterlaan 7, telefoon 29945, mevrouw F. Waldkötter, Raadhuisplein 23. telefoon 28006, mevrouw W. Vos, Molen laan 9, telefoon 28020. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 311 313% Unilever 242% 243% Philips 242% 242% A. K. U 190% 188% 130 Nederlandse Ford 312 Nederlandse Kabel 296 v. Berkei's Patent 121% Scheepvaart-Unie. 161% 161% Holl Amerika Lijn 168 Deli Maatschappij 143% 142% H V. A 164% A'dam Rubber 143% 143 Ned. Handel Mij. 162% N.-I. Handelsbank 103 Billiton Mij. II 302 Huish. Pers. gevraagd FLINKE HULP of werk ster gevr, voor de morgen uren. Kleverparkweg 66. Gevr. door echtpaar z. k. waarvan de vrouw invalide is een JUFFROUW v. 45-55 j. om tegen vergoeding van kost en inwoning de huish. waar te nemen. Br. G 5625. MEISJE gevr. v. g. g. v. voor d. en n. in klein rustig gezin boven 21 jaar in Hst. Brieven G 5626. FL. MEISJE boven 20 jaar- voor d. of d. en n. meerdere hulp aanw. Mevr. v. Egmond Spaarnelaan 4. tel. 18218. Weduwnaar, 47 jaar met zoontje van 10 j. zoekt een flinke HUISHOUDSTER Br G 5601 NET MEISJE gevraagd voor dag en nacht. Mevr. Isacson, Stationsweg 61, Vel sen. Gevr. in Haarlem-Z. een flinke WERKSTER voor Wo. en Za. ochtend en Ma., Di. en Vr. tot 5 uur. Z. g. g. onn. aanm. Brieven G 5603. WERKSTER 1 d. p. w„ loon f 5. Joh. Verhulstlaan 23 Heemstede. NET MEISJE gevr. voor de huishouding v. 8.30 tot 4 uur. J. H. Kok, Koudenhorn 54 A rood. Bedrijfspers. gevr. Coupeuse zoekt AANKO MEND NAAISTER, moet fl. hulp zijn, anders onnodig te schrijven. Brieven G 5627. WELKE JONGEN heeft zin in het kruideniersvak? Wij zoeken hulp. 't Levens- middelenbedrijf H. Alblas, Terrasweg 20. Tel. 8670. Huish, Pers. aangeb. B. z. a. flink KEUKEN MEISJE, uitst. k. koken v. g. g. v. Brieven G 5628. J. WERKSTER. Dinsdag of Woensd. Brieven G 5629 -- ERV. BONTWERKSTER moderniseert en repareert alle soorten bontw. Brieven G 5630. FL. BESCH. HULP b. z. a. voor 's M. en Vr. van 8.30- 12.30. omtrek O verveen, f 3 per ocht. Brieven G 5631 Juffrouw zoekt pl. als HUISHOUDSTER in rustig kl. gezin. Brieven G 5607. JONGE WERKSTER b. z. a. voor Maand. Dinsd. of Woensdag van 9-4.30 uur. Br. G 5606. NAAISTER vraagt werk. jap., mant. enz. Br. G 5577 NETTE WERKSTER, enige ocht. Brieven G 5578 Bedrijfspers. aangeb. Nette WINKELJUFFR. voor brood-banketzaak. Br. G 5579. Kamers gevraagd Heer zoekt ZIT-SLAAP- KAMER m. pens. a f 60 p. m. Brieven G 5632. Jong meisje, b. b. h. h. zoekt gem. ZIT-SLAAPK. Brieven G 5608. Rustige jongelui v. g. h. die binnenk. willen trouwen zoeken KAMERS (en keu ken) of étage event, gest. bijv.k. omtr. Florap. Over dag veelal afw. Br. G 5580 Gezocht door echtpaar z. k. gem. ZIT- EN SLAAPK. met vrije keuken en z. m. met gebr, badk. Br. G 5633 Kamers aangeboden Aan net gepens. werkman KAMER aangeb. (eigen bed) bij nette eenv. burgermensen m. 1. Brieven G 5634. Gem. ZIT-SLAAPK AIMER aangeb. m. pension gel. aan straatzijde uitz. op Frans Halsplein, pr. f 90 p. m. Tel. aanw. Brieven G 5635. Direct te huur in rand- gem. van Haarlem ZIT- en SLAAPKAMER met gebruik van keuken, ged. gem. voor dame alleen, genegen mid dagmaal voor heer alleen mede te verzorgen. Brieven G 5636 NET PENSION m. h. ver keer. Jacobstraat 3, Hrl, Aangeb. in villa H.-Z. ge- meub. ZIT- en SLAAPK. (c v. w. en k. str. w. tel.) met w. maalt, (event, voll. pens.) aan dame of heer, b. b. h. h. Brieven G 5638. ZIT-SLAAPKAMER m. of z. pension. Brieven G 5609. ZIT-SLAAPK. met degel, pension. Duinoordstr. 38. Omgev. Zijlweg kl. gerie felijk BOVENHUIS, gesch. voor oudere mensen. Br. m. uitv. inlicht, en ref. G 5582 Woningruil Mod. BENEDENHUIS, 4 kamers, aan drukke ver keersweg. Gevr. vrij huis 5 a 6 kamers. Brieven G 5639. Spoed. LEIDEN—HAAR LEM. Aangeb. 1 heel huis of 2 aparte bovenhuizen voor 1 huis in Haarlem. R v. d. Bunt, Mecklenburgerstr. 3, Leiden. Wie ruilt VRIJ HUIS 2 k. 3 sl.k. k. tuin enz, voor gro ter om kostgangers te hou den. Brieven G 5583. Diversen Jongeman, 35 j„ wenst SAMEN TE WERKEN met naaister of confectienaaister Brieven G 5586 DE HUISFOTO'S van „Fo to Paraat" zijn een bron van jarenlange vreugde. Ver trouwd, billijk, best. v. Nes straat 91. tel. 24498. SERVIESGOED, vorken, lepels, enz. te huur voor feestgelegenheden e. d. Op- zeeland, Zijlstraat 2430. Te koop gevraagd 1 pers, SPIRAAL of DI VAN of ruilen voor 2 pers. spiraal Schoterstraat 21. T. b. pr. v. part. DIVANBED 4 clubs of bankst. vl.kl. 2y3 x V/.. Br. m. pr. G 5641 KINDERWAGEN, liefst hoge wielen. Br. met prijs G 5610. WECKFLESSEN en zol deropruimingen gevr. Jans straat 39, Tel. 15639. HARLEY DAVIDSON. 2 cyl. beneden het jaartal 1928 Br. met prijs G 5588. Wie helpt mij voor goede prijs aan NAAIMACHINE. Brieven G 5589. EET- en SLAAPKAMER AMEUBL. ook afz. Br. G 5590 Mod. HAARD of HAARD KACHEL, onafbrandb Brie ven G 5591. LEDEREN KLEDING, naaimachine. Br. met prijs G 5593 KOFFERSCHRIJFMACH gasfornuis. Br. m. pr. G 5592 1 pers. OPKLAPBED m. of z. omb. Brieven G 5669, Te koop aangeboden ZIJSPANCOMB. 500 C.C. k.k. Brieven G 5645. BOEKENKAST, salonta fel, bar. serveerboy en verl. bloementafel, v. d. Horst, Wald, Pyrmontlaan 13. Ov. Twee paar HERENKAP LAARZEN, z. g. a. n m. 41. Brieven G 5643. GASKACHEL (Gasojaar) te koop. Flinke capaciteit Prijs f 125. Zandvoort. Wil- helminaweg 3, Tel. 2309. Dnk. grijze WINTERJAS f 40 m. 52, bl. ratiné winter jas f 10 m. 50. Timorstr 7. Na 6 uur Zeer mooie HAARD, kan ook als open haard worden gebruikt, gr. capaciteit, ook gesch. v. houtblokken f 90, wintermantel m. bont f 25. m. 44, bureaustoel f 25. 2 cra- pauds f 100. Mr. Enschedé- weg 24. Aerdenhout. HERENFIETS, z. g a. n Brieven G 5612. JONGE E HENNEN, Voor weg 65. Heemstede. 1 TAFEL, 2 armstoelen, 4 stoelen, 1 buffet en 2 spie gels. zeer solide. Te zien tus sen 19 en 20 uur. K. v. Man- derstraat 20. Pr. HAARD nw binnen werk en kinderwagen. Cae- ciliasteeg 1 Na 7 uur. Nieuwe lange zwarte LE REN JAS. W. Knibbe. Hoofd dorp. Tel. K 2540—6467. Originele LIPS BRAND KAST. allernieuwste letter en slotcombinatie, afmetin gen 65 x 70 x 85. gewicht 1600 kg Te bevragen en te bez. tot 6 uur Binnenweg 137 Heemstede. Tel. 28235. Bijzonder aanbod: splin- tern. PERSIANER BONT MANTEL, Frans model voor de helft v. d. prijs, f 3500. Tel. 23547 of Br. G 5618. Nieuw old finish DRES SOIR. v. Oosten de Bruyn- straat 1. Crème KINDERLEDI KANT m. matr. f 25. Kinder huissingel 110. HERENPAK f 40 nw. win terjas f 45, v. slank pei-s ca. 1.70. 's Av. na 8 u. Ie Enima- Prima CARRIER f 100, kachel f 25, loper f 15, 4!-j M. Gr. Houtstraat 11. Tel. 17707. DEVENTER VLOERKL. (Smyrna) z. g. a. n. 3.50 x 2.50 m. partic. f 600 Brieven G 5623. Nieuwe zwarte DAMES MANTEL met im. persianer m. 40 voor f 40. Br. G 5611. PERSIANER MANTEL (swagger) zilvervos, regen cape West er houtstraat 1. MEISJESRIJWTEL. sport- model f 25. avondjurk f 20, meisjesmantel f 10. Na 5 uur. Aelbertsbergstraat 82. H. COSTUUM m. 56. D mantel 52. Oranjeboomstr. 86, Haarlem BONTCAPE, grijs gescho ren lam f 60. Tel. 28673. Na 7 uur. Zwarte DAMESWIXTER- MANTEL m. 44, weg. te klein Ostadestr. 3 rood. Na 6 uur. Pr. zwarte WINTERMAN TEL m bont en enig bov.- kleding voor dame op leeft., prijs zeer bill. Teding van Berkhoutstraat 83, H-O. Fctocopiën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius GROTE HOUTSTRAAT 102, Telef. 10866 RECTIFICATIE In de op 22 October in dit blad geplaatste advertentie waarin Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bekend maakten de nummers van een aantal uitgelote obliga- tiën van f 1000 in de geldle ning van f 13.248.000, werden de volgende nummers niet vermeld: 1091 1094 1115 1117 1164 Ook deze zijn uitgeloot.. mod gashaard, 12 staafs f 85, pracht 2 pers. opklapbed m. ombouw m. kastjes f115, Sa lamanderkachel f 27.50, 2 fauteuils 4 stoelen en tafel f 147.50, 2 pers, mod. ledikant f 39.50, 1 pers. mod. ledikant f 21.50 Gravinnesteeg 8, bij Kleine Houtstraat. op luchtbanden, in prima st. Te bevr, I. C. Haan, Zijlstr. no. 19. 1 8 OO O -j§? Droge sigaren èn overzichtelijke expositie in onze electr. verwarmde vitrines. Voor elck wat wils, dank zij onze uitgebreide collectie betere kwaliteiten. Sigarenmagazijn Toko Saroe L, J, BONSEL Wagenweg 98. Tel. 16839, WON5NGHUIL flat Amsterdam-Z., Van Eeghenstraat te ruilen v. huis in Haarlem of om streken. goede verbin ding met Amsterdam. Huurprijs pl.m. f 35. Br. no. 1640 Adv. Bur. Bau- duin, Keizersgracht 226, Amsterdam-C. Secretaresse zoekt in Bl'daal gem. zit-sl,kamer met verwarming. Week-ends en feestdagen afwezig. Br. met prijsopg. no. 4253. Orgel en piano gevr. voor uitbreiding ener Muziekschool. Hoofdzakelijk voor studie. Brieven met pr.- opgaaf Poppeliers. Linker Rottekade 50 B, Rotterdam. Tel. 26836. Biedt u aan: de mooiste mod. mantelknopen voor 6 ct,, 600 soorten kleinere knopen, 12 voor 15 ct. 2 en 4 ct. Naai sters 10 pet. korting. Ramme laars 25 ct. Beertjes 85 ct. scheerzeep 15 ct. poppen 45 ct.. haarlint 12, 25, 30, 45 ct. p. meter, kaarjes prima elas tiek 12 ct., zijden koord met gouddraad 20 ct p. M. haak- zijde, borduurzijde tegen spotprijzen, drukkers 12 voor 12 cent. haak en ogen 36 v. 12 ct., kopspelden 20 ct. per doos, 25 gram. Verder nog 1001 andere artikelen tegen spotprijzen. Let op ons adres DOELSTRAAT 28 Bij de Gr. Houtstraat. Broed '49 f 8 p. p Diercnparadjjs „Wouwerda" Wouwermanstr. 1. Tel. 20184 4 wielen met oploopremmen en losse zijschotten. Gevraagd: „DE SNELLE VISSER" isnietslechts een begrip geworden, doch een werkelijkheid. NEEM Naar en va Rotterdam. VJj cT den Haag. Haarlem en omg., A dam. 't gehele Goo> en Utrecht Zeist Alle goederen worden als billijk jnelvervoor correct behan deld in gesloten wagens. Maak maar muziek! Speciale aanbieding PIANO-MUZIEK 4 hnd. Enorme sortering, zie binnen. Voor muziek? Eén adres: JANSSTRAAT 6 - TEL. 12251 Met z'n tweeën is het ook gezellig en leerzaam SPOTPRIJZEN De'Gruyters Snoepje van de week een zakje met heerlijke versnaperingen en een kinder verrassing^ Bij aankoop van I 2.50 aan .De Gruyter'% artikelen RECLAME AANBIEDING Complete hulskamer eiken f 233. Old Finish huiskamer f 447.50 2 Fauteuils, 4 stoelen, eiken met v.e. trijpf 228.— Fauteuilstoelen met prima 6tof vanaf f 120. 2 Clubs, 4 stoelen f 275.—, f 299.—, f 415.—, f 478.— Slaapkamer Old Finish f 175.—, met kast f 358.— Levering franco huis onder volle garantie ALLEEN BIJ Gen. Cronjéstraat 95-97 Haarlem-Noord BONTMANTELS NAAR MAAT Zilvervossen en Colliers Betaling kunt u regelen. Br. KASTANJESTRAAT 47 hoek Pijnboomstraat. Tel. 22492. Na 6 uur 29363 Het adres voor RADIO, SANITAIR en ELECTRISCHE ARTIKELEN en Boenmachines in ruime sortering van le klas merken Wij regelen eventueel de be taling met u ZIJLSTRAAT 87 Tel. 11110. TE KOOP: LUXE AUTO PACKARD 6 cyL 1939, 4 pers. cabriolet met radio, kachel, ruitverw. enz. in prima staat. Pry's i 4000. Tel. 23896. heeft weder voorradig: Pracht kwaliteit EGYPTISCH DUBBELE LINNEN REGEN. JASSEN en -MANTELS (import) Kleine Houtstraat 2A (bij de Anegang) TELEFOON 20092 Burgemeester en wethouders van Haarlemmermeer roe pen sollicitanten op naar de betrekking van (in de rang van klerk, le klasse) ter gemeentesecreta rie, tevens te belasten met bediening van de tele fooncentrale. Vereisten: ten minste het bezit van een M. U. L. O. diploma en grote routine a!s tvpiste. Salaris- grenzen f 2202 tot f 2772 (5 éénjaarlijkse verhogingen van f 114). Voor minderja rigen wordt het minimum salaris verminderd met f 116 voor elk jaar beneden de 21- jarige leeftijd. Eigenhandig geschreven, gezegelde solli citaties, met volledige op gave van referenties te zen den aan de burgemeester van Haarlemmermeer te Hoofd dorp. Wij vragen voor spoedige indiensttreding BEKWAME VERKOOPSTERS voor de afdelingen PARFUMERIE en DAMES CONFECTIE Beschaafde krachten, die reeds eerder In een van deze branches werkzaam zijn geweest, worden verzocht hun sollicitaties te richten aan de bedrijfsleiding van Grote Houtstr. 54-60 HAARLEM VROOM EN DREESMANN HAARLEM N.V. vraagt voor haar afd. Levensmiddelen en Chocolaterie enige flinke (18-23 j.) bij voorkeur met ervaring in het vak. Sollicitaties van 3-5 uur Grote Houtstraat. STADSSCHOUWBURG vraagt voor direct, voorlopig tijdelijk Aanmelden Donderdag van 2 tot 3 uur. voor winkel- en wijkbedie- ning Vissers delicatessen- handel. Zandvoortselaan 179 Heemstede. Flinke jongen gevraagd leeftijd 16—18 jaar. Wasserij Bosch en Vaart, Brouwers- i vaart 24. Wij vragen Enige vergevorderde en volwassen NAAISTERS zowel voor handwerk ais machinestlkken. En een prima VESTENMAKER Prettige werkkring en aantrekkelijke arbeids voorwaarden! Aanmelden bij ANEGANG oom HAARLEM 4 Aankomend gevr. ter opleiding tot magazijnmeester, bekend met auto- materialen en gereedschappen. Brieven no. 4255. Bekwame Aanmelden: EERSTE HAARLEMSE STOOMWASSERIJP N.V., Kampersingel 50-56, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3