schuifbasoule NAAISTERS Geroutineerde Steno-typiste Geroutineerde SCHAVER Kort en Bondig Amsterdamse Beurs OOSTEN Groentjes Gevraagd SLAGEHDIENDE Maandag 5 December 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemse Courant Vanavond: sfrooiavond maar nier overal Vandaag viert heel Nederland het feest van de „Goedheilig man". Er zullen peper noten worden gestrooid, speculaas, taai taai, suikergoed en marsepein zullen tot de pleizierige stemming op dit oud-vader landse feest bijdragen. De dichtaders zul len welig gevloeid blijken te hebben; het vernuft om eenvoudige voorwerpen in de ingewikkeldste emballage te camoufleren zal onuitputtelijk schijnen. Toch zal het niet overal zo zijn. Hier en daar zullen de lampen vroeg gedoofd worden, omdat men maar liever naar bed gaat. Dat spaart kolen en stroom. En vooral behoeft men dan niet te piekeren over de vaak zo schrijnende tegenstelling tussen de nood van het eigen gezin en de vreugde bij anderen. We denken aan dat gezin van man, vrouw en vier kleine kinderen, waarvan het hoofd nu al anderhalf jaar in een zie kenhuis ligt en een der jongens in een sanatorium. Het is een van die droevige gevallen uit het dikke dossier van Sociale Zaken. Invaliditeitsrente, wat aanvullende steun, Weldadigheid naar vermogen, dat zijn zo de „bronnen van inkomsten". Voor de moeder is hei al tijden lang sloven en ploeteren. Ze houdt zich goed, maar veel moed om in deze omstandigheden een vrolijke Sinterklaasavond te beginnen heeft ze niet. Dus zullen ze het dit jaar maar overslaan. Straks is het Kerstmis. Zal zo'n huis houden de kans krijgen iets te bespeuren van de Kerstvreugde? Die is niet aan geld en goed gebonden, zal men ons tegenwer pen en dat is ook zo. Maar die Kerstblijd- schap kan bevorderd worden doordat wij tonen, dat wij ons iets van het lot van onze medemensen aantrekken. Door zijn Kerstinzameling tracht het Comité voor de Stille Armen velen in Haarlem die in minder gelnukkige omstandigheden zijn, toch een vrolijk Kerstfeest te bereiden. Door een groet en een gave. Wij kunnen er allemaal toe bijdragen de kring van hen die met opgewekt gemoed het feest kunnen vieren, zo groot mogelijk te doen zijn. Drukbezochte receptie ter ere van de heer K. R. van Staal Op een zeer druk bezochte receptie, die Zaterdagmiddag door de afdeling Haarlem van de Nederlandse vereniging van Ex- politieke gevangenen uit de Bezettings tijd in Dreefzicht werd gehouden, is de heer K. R. van Staal, diretceur van Boom- Ruygrok N.V., bestuurslid van bovenge noemde vereniging en voorzitter-seeretax-is van de vereniging van fabrikanten, impor teurs en grossiers in de Kappers- en Toilet artikelenbranche, gehuldigd ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Uit alle delen van het land waren bewij zen van belangstelling gestuurd er wa ren telegrammen van minister-president Drees, van minister In 't Veld, van de bur gemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, van de heer J. J. Vorrink en van de partijraad van de Partij van de Arbeid en tallozen hadden gebruik gemaakt van de suggestie om inplaats van bloemen een bijdrage te sturen naar het „Ex-Po-Gé- fonds" of hun bijdrage aan te kondigen. Al^staat nog niet vast, hoe groot de somma zal zijn, die in dit fonds ten behoeve van lien die in minder gelukkige omstandig heden uit de kampen terugkeerden, kan warden gestort, wèl zeker is, dat het geen gering bedrag zal worden. Een lange rij sprekers voerde het woord om de verdiensten van de heer Van Staal te schetsen. Mr. B. Stomps voorzitter van de vereniging van Ex-Po-Gé's, majoor Van der Meulen namens dezelfde vereniging, een wethoudster uit Gouda, mevrouw Dantzig-Mellei', de secretaris van de Haar lemse Kamer van Koophandel, jhr. dr. J. C. Mollei'us en de heer Frans Goedhart (Pie- ter 't Hoen) wezen op de ontembare werk kracht en de grote sociale verdiensten van de jarige die het dienen van zijn medemens als een zo integrerend deel vaix zijn levens taak beschouwt. De heer Stomps vestigde er nog eens de aandacht op, dat het voor namelijk aan de heer Van Staal te danken is, dat de vereniging zo krachtig is gewor den dat zij de ambtenaren die de opsporing van vermisten uit de kampen uitvoeren, uit eigen kas kan betalen. De heer Van Staal bedankte in enkele woorden voor deze hulde. Onder de vijfhonderd mensen die deze receptie bezochten, bevond zich ook de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht,' de heer M. A. Reinalda. De Sint bij „Vooruit" Zondag heeft de Buurtvereniging „Voor uit" haar traditionele St. Nicolaasfeest ge vierd in het gebouw van de H.K.B. Ruim tweehonderd kinderen hebben hieraan deelgenomen, terwijl ook de ouders in de gelegenheid werden gesteld een kijkje te nemen. De kindex-en genoten van de aar dige films en de lekkenxijen. Toen Sint en Piet arriveerden steeg de stemming ten top. Vele kinderen kwamen op verzoek van de Sint op het podium en zongen hun liedjes. Ook werden enkele dames door de goed heiligman met een cadeautje bedacht wegens hun zwoegen voor het welslagen van dit feest. Postaal Sinterklaasfeest „Postaal Genoegen" heeft Zaterdagmid- dag alle daarvoor in aanmerking komende kixxderen van het Haarlemse P.T.T.-perso- neel een heerlijk feest in de Schouwburg bereid, waar Sinterklaas zakken vol speel goed en lekkernij distribueerde. Ruim vier honderd kleuterstemmen dankten hem daarvoor met opgetogen liedererw Ook de kleine zieken worden niet vei'geten, want die krijgen vandaag huisbezoek! In het begin van de middag werd door de toneelgroep onder leiding van de heer H. Kraneveld een kostelijk verzorgds op voering van het aardige spel „De x-ing van de hertog" door H. G. Cannegietef gegeven, waaraan ook leden van de Postfanfr^-e hun klaterende medewerking verleenden. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 3 December 1949 GEHUWD: 3 Dec., J. Croese en H. H. M. Ileken. BEVALLEN van een zoon: 30 Nov., P. M. E. van 't Hoogde Ruijter: 2 Dec.. M. J. HaspelsWinkel; 3 Dec., J. R. Velude Boei'. BEVALLEN van een dochter: 2 Dec., R. S. SmitsVei'helst; 3 Dec., G. C. de Graaffde Vogel; E. J. RuiterWoudstra. OVERLEDEN: 2 Dec., J. M. C. Weide— Kloezeman, 65 j.. Colensostx-aat; J. Heitlager Veenman. 78 j., Romolenstraat; G. W. Eveleens, 55 j., Kamperlaan. Kerstpakketten-actie van het Leger des Heils In de komende dagen vraagt het Leger des Heils weer de aandacht van de Haar lemmers. Er zijn opnieuw plannen ge maakt om tegen de Kei'sldagen aan stad genoten, die daarvoor in aanmerking ko men, een kerstpakket uit te reiken. Of de Plannen zullen slagen hangt af van de financiële medewerking van velen. In het verleden is gebleken, dat de actie bijzon der gesteund is en daai'om is het Leger des Heils met vertrouwen aan de voorbe reidingen begonnen. Van Dinsdag tot en met Donderdag wordt een lijstcollecte gehouden. Op die dagen komen medewerkex's van het Leger des Heils aan huis, om giften in ontvangst te nemen. Zaterdag 10, Maandag 12 en Dinsdag 13 December worden op een aan tal punten de bekende kex'Stpotten ge plaatst en in de daarop volgende dagen rijdt de zogenaamde kerstwagen door de stad. Ook kunnen giften overgeschreven worden op postgiro-rekening 439041. De heer W. G. T. Sant overleden Zondag is op 58-jarige leeftijd overleden, de heer W. G. T. Sant, hoofd van de Lin- naeusschool te Haarlem. Zijn begrafenis zal op Woensdag a.s. 's middag om 2 uur op de Noorderbegraafplaats geschieden. De heer Sant begon als onderwijzer in Den Helder en St. Maarten. Hij werd later hoofd van een school in Graftdijk, Nieuw- Vennep en Schoten. In 1930 kreeg hij de leiding van de Liixnaeusschool. Escapade van S. Kapoentje In Haarlem-Noord is de eerbiedwaardige naam van de heer S. Kapoentje in discrediet gebracht door een individu dat zich in het traditionele habijt had gestoken maar de bijpassende traditionele respect-afdwingen de manier van doen niet in toepassing bracht. Nadat hij op zijn visites al het een en ander tot zich had genomen, koerste hij indachtig de zegswijze „met natte zeilen is het goed laveren" naar verschillende cafés en zette de bevloeiingswei'kzaamheden voort. Hij werd op het laatst zo vrolijk dat hij zijn leeftijd en zijn functie uit het oog verloor en dames op straat allerlei attenties begon te bewijzen. Het ging er Spaans toe. Om zijn prestige te bewaren, heeft de poli tie hem toen gedwongen de tekenen van zijn waardigheid in de zak van zijn donker gekleurde ondergeschikte te stoppen. Het niet bijster edele tweetal werd daarna od- gebracht. TaxiBei no oo DAG EX NACHT Sinterklaas bij de leerlingen van de lagere scholen Het hoogtepunt van de traditionele St. Nicolaasfeesten, nu voor de 38ste keer ge organiseerd door de afdeling Haarlem van de Nederlandse Onderwijzersvereniging, werd vanmorgen bereikt, toen de witge- baarde kindervriend met zijn zwarte knecht op bezoek kwam bij de leerlingen van de eex-ste klassen, die verzameld waren in de gx-ote zaal van het Concertgebouw. Aardige momenten waren daarbij vooral de ontvangst door de Sint van een paar kleine vriendjes en vriendinnetjes, die precies of bijna op de zelfde dag als hij hun verjaardag vieren. Stoute kinderen bleken er gelukkig niet te zijn, met uit- zondex-ing dan van de niet bij name ge noemde jongen, die een ernstige vex-ma- ning kreeg wegens zijn dagelijks belletje- trekken bij een oude dame. Na de audiëntie maakte de Spaanse bisschop nog een lang durige rondgang tussen de stoelenrijen, waar hij honderden gretig uitgestoken handjes moest schudden. Enkele kleuters vereerden hem met speciaal voor deze ge legenheid gemaakte tekeningen, welke attentie door hem op hoge prijs werd ge steld. Natuurlijk werd er ook veel en hard ge zongen, niet alleen de van ouds bekende liedjes, doch tevens een tweetal met tekst en muziek van de Haarlemse onderwijzer Elion, dat zich zeker nog lang zal hand haven. Nu en dan verscheen Zwarte Piet in de zaal om de zangertjes maar ook de vele ouders tot nog grotere inspan ning aan te sporen. Na het vertrek van de eregasten werden de achtergelaten vei'snaperingen door tal rijke milde handen uitgedeeld, waarna de vertoning volgde van twee kinderfilms. Tenslotte kwamen de geschenken: voor de meisjes een pop en voor de jongens een hamertje-tikspel en een doos met domino stenen. De Sint beloofde hedenmiddag en morgen terug te komen voor de rest van de jongste scholiex-en in de Spaanxestad, Prijsvraag voor componisten Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Toonkun stenaarsvereniging is door de Wereldom roep in samenwei'king met deze ox-ganisatie een nationale compositie-prijsvraag uitge schreven. De bedoeling is om het buitenland op de meest directe wijze, namelijk via de radio, kennis te laten nemen van de huidige pres taties van Nederlandse componisten. De opdracht luidt een eoncertwerk te schrijven, gebaseerd op een typisch Nederlands motief en geschikt om te worden uitgevoerd door een symphonie-orkest, eventueel met mede werking van een koor. De Wereldomroep heeft twee prijzen voor de beste inzendingen beschikbaar gesteld, een eerste prijs van duizend gulden en een tweede prijs van vijfhonderd gulden. Deze zullen worden toegekend door een jury, bestaande uit de heren dr. Rudolf Mengel- bex-g, Eduard Flipse en Jos. Woutex-s. De bekroonde wei-ken worden vastgelegd op gi-amofoonplaten, die men ter uitvoering aun een der belangrijkste buitenlandse radiostations zal toesturen. Bovendien wor den zij via de kox-te-golfzenders van de Wereldomi-oep uitgezonden. De K.N.T.V. zal trachten het met de eerste prijs bekroonde werk te doen uitvoeren op het feestconcert van 24 Juni 1950 in het Amsterdamse Concertgebouw. „RONDOM DF. TROFEO ITALIA" Cor Braasem en Gerrit Bijlsma, die met het Nederlands waterpolozevental. dat begin September met succes in Italië heeft deel genomen aan het tournooi om de „Trofeo Italia", hebben een dagboek geschreven. Het is in druk vei-schenen en aan de trainer Fi-ans Kuyper opgedragen. In Nederland zijn met belangstelling de prestaties van de polo spelers gevolgd en ongetwijfeld zal er grote interesse bestaan voor het goed geschreven dagboek, dat indrukken bevat van de reis, de belevenissen en natuurlijk van de successen. Het boekje is uitgegeven om het trainings fonds van - de Koninklijke Nederlandse Zwembond te versterken. Minister Stikker op Schiphol Hedenochtend om even over twaalven, een uur vx-oeger dan vex-wacht werd. arri veerde met het KLM-lijntoestel uit Batavia de minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker op Schiphol. In de ontvangkamer op het vliegveld stond hij de pers even te woord. Hij zeide onder meer, 'dat hoewel hij in de korte tijd (drie dagen) van zijn vex-blijf in Indonesië zich geen volledig beeld heeft kunnen voi'- men, hij toch wel enige indrukken heeft meegenomen. „Ik heb zeer Veel mensen ge sproken", zo zeide hij, „en kan niet anders zeggen dan dat ik met een zeker optimisme teruggekomen ben. Dat wil niet zeggen dat ik er niet van overtuigd ben, dat er nog moeilijkheden zullen komen. Er zijn tal van communistische gx-oepen die hiervoor zeker zullen zorgen. In Indonesië weet men dal echter en de leiders zullen daar stellig maatregelen tegen nemen. Ik heb contact gehad met Soekarno, de Sultan van Djokja en Hatta. Steeds weer is mij gebleken, dat de leiders bijzonder gesteld zijn op de sa menwerking met Nederland. Soekarno zal deze week radioredevoeringen houden over de samenwex-king met Nedei-land. Hatta heeft dit.in de afgelopen tijd reeds enkele malen gedaan. Ik ben er van overtuigd, dat de Indonesische leiders alles zullen doen om de samenwerking tussen de Indo nesiërs en de ondernemingen, de KNIL en de ambtenax-en te bevorderen. Het geeft hoop voor een gezonde toe komstige ontwikkeling. De atmosfeer van terughoudendheid klaart op, Indonesië kan zich sneller herstellen dan andex-e landen. Over een jaar of twee, drie zo neem ik aan, zal. de begroting sluitend zijn. Al deze din gen, zo besloot de minister, geven reden tot een zeker optimisme. Dit optimisme wordt ook gedeeld door de ondex-nemers, die de resultaten van de Ronde Tafel-con ferentie als enige oplossing voor het Indo nesische vraagstuk reeds lang hebben aan vaard". De minister zeide nog, dat de over dracht van de souvereiniteit waarschijnlijk op hetzelfde tijdstip tegelijk in Nederland en Indonesië zal geschieden. Nieuwe activiteit van Daroel Islam BATAVIA, 5 December (United Pi-ess). Gedurende het afgelopen weekeinde heeft zich op vier punten op West Java hex-nieuwde activiteit der Daroel Islam voorgedaan. De activiteit concentreerde zich op Bre- bes aan de Noordkust van West Java, het berggebied van Gax-oet en Tasikmalaja aan de Zuidkust en Jawi, twee kilometer ten Noorden van Buitenzox-g. Voor het eerst werd ditmaal in de rap porten over het optreden van de Daroel Islam melding gemaakt van het gebied om Buitenzorg. Het schijnt dat het aantal slachtoffers beperkt is gebleven, maar bijzondex-heden ontbreken nog. De Nederlandse stx-ijdkrachten hebben de aanvallers op alle punten met succes teruggedreven. Kofalia houdt de doodstraf De Bijzondere Raad van Cassatie heeft heden de sententie van het Bijzondere Hof te Amsterdam, waarbij ex-commandant van het kamp Amersfoort, J. Kotalla, tot de doodstraf was veroordeeld, bevestigd. Twee ex-bewakex-s van dit kamp, Wolff en Brahm, kregen levenslang; de derde, Oberle, werd tot 20 jaar veroordeeld. Eernstig ongeval Zaterdagavond wilde een 47-jarige wiel- rijdster van het Kennemerplein liksaf het Prinsenbolweik oprijden. Zij vex-leende geen voorrang aan een van rechts komende bus en werd aangereden. Met een zware hersenschudding en een hoofdwonde is zij naar het Elisabeths Gasthuis overge bracht. SCHEEPVAART Annenkeik, BrisbaneR'dam 4 Dec. van Port Said. Bloemfontein, A'damZuid Afrika 4 Dec. te Antwerpen. Celebes, A'damBatavia 5 Dec. van Genua. Cottica, 4 Dec. van Pax-amaribo n. Demerara. Johan van Oldenbarnevelt, BataviaA'dam pass. 4 Dec. (1 uur) Ouessant. R'damBasrah pass. BINNENLAND De minister van Landbouw, Visserij cn Voedselvoorziening, de dix-ecteur-generaal van de Scheepvaart en de bux-gemeester van Amsterdam zijn Zondagmorgen per K. L, M.- vliegtuig uit de Verenigde Staten in ons land teruggekeerd. Aan vijftig Nederlandse en Duitse poli tiemannen zijn grenspassen uitgereikt om een doeltreffende bestrijding van de grenscxiini- naliteit mogelijk te maken. Te Arnhem is onverwacht overleden ir E. J. Kempees. hoofdingenieui'-directeur van de Provinciale Waterstaat van Gelderland. Ir. Kempees zou de dienst per 1 Januari 1950 verlaten wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. In Wormerveer is Zaterdagavond een banketbakkerij in de Warmoesstraat geheel uitgebx-and, nadat een pan met olie in brand was geraakt. Vijf kinderen, die op de boven verdieping sliepen, konden bijtijds in veilig heid worden gebracht. In Dedemsvaart zijn enkele valse zilver bons van een gulden in beslag genomen. Zij waren zeer slordig nagemaakt en gemakke lijk van echte te onderscheiden. HAARLEM EN OMGEVING Een dame die op een geleende fiets (met trommelremmen) op de Grote Markt reed, wilde remmen toen er uit de Grote Hout- sti-aat een auto kwam. Zij trapte terug, het geen bitter weinig effect opleverde en kwam onder de auto. Haar. rechterknie werd ge kneusd. Ds. J. W. Siertsema, predikant bij ch Gereformeerde Kerk van Haai'lem. is ernstig ziek, waardoor hij zijn ambtsbezigheden niet kan waarnemen. Een onuitvoerbare opdracht ontving de U.V.V. te Haarlem dezer dagen. Iemand die op een bestelkaart verzocht, hem voor een bedrag van f910 aan kinderpostzegels te zenden, verzuimde namelijk zijn naam en adres te vermelden. Hem wordt verzocht dit alsnog te doen. Dec. Laagkex-k, Gibraltar. Laertes, A'damBatavia pass. 5 Dec. Perim. Leuvekerk. R'damCalcutta 4 Dec. v. Genua. Noordam. 5 Dec. te R'dam verwacht. Oranje, A'damBatavia pass. 3 Dec. Don- drahead. Roepat. R'damSydney 4 Dec. van Colombo. Salawati, New YorkJava. pass 3 Dec. Guardafui. Waterland, Buenos AiresA'dam 4 Dec, van Bahia. Waterman, Rottei-damBatavia pass. 4 Dec. Algiex-s. Weltevreden van New Orleans 8 Dec. te New York verwacht. Willem Ruys, BataviaR'dam 4 Dec. van Singapore. Zuiderkruis, BataviaR'dam 4 Dec. v. Aden naar Pox-t Said. Zandvoort Kaartleesrit van de motorclub „Zandvoort" Ondanks de plensende regen zette de motorclub „Zandvoort" de door haar op Zatex-dagmiddag j.l. uitgeschreven Kaart leesrit door en liet zich door de ongunstige weersomstandigheden niet afschrikkeh. Dat deze rit desondanks een zo groot suc ces werd is zeker voor een groot deel te danken aan het taaie volhouden van de deelnemers. Leden van de motorclubs „Haarlem" en „Bollenstreek" namen aan deze zware rit deel. Om de minuut startten van café-restau rant „Esplanade" twee van de 25 deel nemers. Het starten geschiedde door de dix-ecteur van de stichting „Touring Zand voort", de heer J. Th. Hugenholtz. Langs veelal moeilijk te berijden wegen gingen de rijders via Nooi'dwijk naar de Ruige hoek en mét een grote lus terug naar Zand voort, waar de eerste deelnemer reeds om 15.27 uur arriveerde. Totaal doorweekt volgden daarna met kortere of langere tussenpozen de overige rijders. Het slechte weer, waardoor ver schillende wegen zo goed als onberijdbaar waren, veroorzaakte nog al wat pech aan diverse machines, zodat van de 25 deel nemers er slechts 12 konden worden ge plaatst. De eerste prijs werd gewonnen door de heer R. Jansen van het Haai-lem-team. en de prijs voor de beste Zandvooi-tse rijder werd door de heer J. Beekelaar veroverd. Daai'na bood de Zandvoortse club aan de motorclubs „Haarlem" en „Bollenstreek" 'n Sint Nicolaasfeest aan. Aanbesteding van twintig middenstandswoningen Er waren voor de aanbesteding van de bouw van twintig middenstandswoningen en zes garages aan het einde van de Hoge- weg te Zandvoort, die hedenmorgen plaats vond, slechts vijf biljetten van gegadigden ingekomen. Een aantal aannemers had namelijk geweigerd mee te dingen, daar de arclxitecten, de heren Pot en Keegstx-a uit Amsterdam, en de directeur van Pu blieke Wex-ken, de heer M. Deutekom, de inschrijvingstermijn Zaterdagmorgen had den doensluiten, inplaats van op de dag van de aanbesteding. De firma's die wel inschreven, waren: Worps bouwbedrijf, Amsterdam 397.000, Gerrit Muys, Den Dolder, 359.560, H. van Beem, Heemstede, 438.500, Bouwbedrijf Sysener, Hillegom 373.030, Zwager, Am sterdam 366.000. Volgens de begroting van de gemeente hadden de bouwkosten 347.766 moeten bedragen. De gunning is aangehouden. Heemstede St. Nicolaasfeest K.A.B. Zowel Zaterdag- als Zondagmiddag is de Sint op bezoek geweest bij de kinderen van de Heemsteedse leden der Katholieke Ar beidersbeweging. Omdat het St. Nicolaas- comité voor de vïjf-en-twintigste keer dit feest organiseerde, was er extra veel werk van gemaakt. Voor een groot deel komt het succes op rekening van het echtpaar Van Duinen, dat ook het eerste kindei-feest met divei'se voorstellingen heeft opgeluisterd. De heer en mevrouw Van Duinen waren nu present met een marionettentheater, de hond Bobbie, koorddansen en een muzikale clown, waarmee het jonge goed zich uit stekend heeft geamuseerd. Vervolgens kwam de Sint de grote z.aal van het R.K. Verenigingsgebouw binnen, voorafgegaan door een stoet bruidjes en twee Zwarte Pieten. De voorzitter van het comité, de heer H. A. Meeuwenoord, heette de Sint hartelijk welkom. De bruidjes zon gen de Sint enige speciaal voor deze ge legenheid vervaardigde liedjes toe. Vervolgens ging de hoge gast over tot het uitreiken der geschenken. Aan het slot van de middag dankte een der aanwezige ouders het comité voor het vele werk dat het zich heeft getroost. Dankbare winkeliers huldigden arbeiders aan de bestrafing Zaterdagmiddag zijn alle arbeiders die in de afgelopen week ondanks de zeer on gunstige weei'somsiandigheden met zoveel energie aan het opruimen van de i-ails op de Binnenweg en in de Raadhuisstraat heb ben gewerkt en daarna de bestrating weer in orde hebben gemaakt, door de winke liers uit deze straten op bijzondere wijze gehuldigd. De mannen van Publieke Wer ken kwamen voor dit doel in de Heem- steedse Cafetaria bijeen, waar zij werden onthaald en toegesproken door de heer J. Vogel, die hen als bewijs van erkentelijk heid een doosje sigaren schonk. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie. Koll.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A. A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slo(koers Vrijdag 301% 247 236 183 134 287 297 115 1431/a 160% 13 lj4 144ki 1301/2 156 101^ Openings koersen 306 247 239 184% 135J4 148j4 133 'A STADSSCHOUWBURG Dinsdag fi December, 8 uur - Toneelgroep „Comcdia" „HARVEY" met Han Bentz v. d. Berg, John Gobau, Magda Jans- sens, Ton Lutz e.v.a. Beperkt aantal plaatsen. (Abonn. B). Prijzen f 1.tot f 3.50 (all. irib.). Coupons geldig. Voor verkoop van 103 uur. KANTOOR MEISJE voor lichte kantoor administratie, Salai-is f 40 p. maand. Brieven 110. 4486 Ter overname aangeboden: t/m. 1000 kg. wegend, cai'rier met platte laadbak, handwa gen met platte laadbak. Te bez N.V. Reeser en Co. Ie Emmastraat 16, Haarlem. Ir. F. Q. den Hollander, president-direc teur van de Nedex-landse Spoorwegen, ver toeft in New York voor de aankoop van Amerikaans materiaal voor het herstel van de Nederlandse Spoorwegen en voor het be studeren van het Amerikaanse spoorweg wezen. Twee mannen kwamen Zaterdag een horlogewinkel in de Pieter de Hooghstraat te Amsterdam binnen Een hunner gaf de winkelier met een revolver een klap op he*, hoofd. Hun verdere plannen werden verijdeld doordat iemand de winkel binnenkwam. De mannen verdwenen en lieten de revolver^ die ongeladeh bleek te zijn, achter. Heden overleed ha een kortstondig, smartelijk lij den, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Gx-oot- vader, broeder, behuwd- broeder en oom CHRISTIAAN JACOBUS VAN DER KAMP in de ouderdom van 64 jaar A. van der Kamp-v.Gulik J. P. van der Kamp W. van der Kamp-'t Hart C. J. van der Kamp G. van der Kamp-Schoon J van dor Kamp en Verloofde Kleinkinderen en verdere familie Haai-lem. 3 Dec. 1949. Slaperdijk 30 De teraai'debestelling zal plaats hebben Woensdag 7 December, tegen 11 uur op de Algemene Begx-aaf- plaats, Vergierdeweg te Haarlem. Heden overleed plotseling onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader ALEXANDER KRUIJER Oprichter en Firmant van de Chemische en Cosmetische Fabriek Akru te Haarlem in de leeftijd van 65 jaar Heemstede: Dj-, Kruijer-Blauw P. A. v. Meurs-Kruijer J. v. Meurs Batavia: A. H. Kruijer Haax'lcm: W_ Kruijer A.' C. Kruijer-Heck Batavia: J, R. H. Schaap-Kruijer J. Schaap Haai-lem: A. Kruijer Jr. C J. Kruijer-v. Steyn Heemstede: Djoeke Kruijer en Verloofde en kleinkinderen. Liever geen bezoek, Geen bloemen De crematie is bepaald op Woensdag a.s. in het Cre matorium te Velsen, na aankomst van trein 12.07 lialte Driehuis-Wester- veld. Vertrek van het sterfhuis te half twaalf. Heden overleed onvei'- wachts onze broeder en zwager ALEXANDER KRUIJER in de leeftijd van 65 jaar. Steenwijk: P. A Kruijer Haarlem: P. Kruijer H. Kruijer-v. Zalen Rotterdam: A M. A. Kruij er- Hartveld IJmuiden: J. H. Kx-uijer M. Kruijei'-Grin Haarlem, 3 Dec. 1949 Heden overleed in volle vrede, na een langdurig en smartelijk lijden onze geliefde echtgenoot cn pappa de heer JOHANNES MARTINUS GERRITSE echtgenoot van A. Dekker in de oudei'dom van 39 jaar. Zijn diepbedroefde echtgenote en zoontje A. Gerritse-Dekker en Gertje. Hoofddorp. 3 Dec. 1949 Marktlaan 27. De teraai-debestelling zal plaats hebben Woensdag 7 December a.s. n.m. 2 u. op de Algemene Begraaf plaats te Hoofddorp Enige en algemene kennisgeving Heden ovei-leed tot onze diepe droefheid na een korte doch hevige ziekte onze innig geliefde man, vader en oom de heer GEORGE KIEFER in de ouderdom van 49 jaar. R. E. A Kiefer-Bergwerf en kinderen George H. Kiefer en - Verloofde Zandvoort, 2 Dec. 1949. Dr. Metzgei'straat 24. De begx'afenis zal plaats vinden Dinsdag 6 Decem ber des n.m 2.30 uur op de algemene begraafplaats te Zandvooi't. Vertrek Dr. -Metzgei'str. 24 des middags pl.m. 2 u. Liever geen bezoek. Heden ovei'leed mijn lieve vrouw, onze lieve doch ter, schoondochter en be huwdzuster JOHANNA CATHARINA MULDER- HIJN SBERGEN in de leeftijd van 34 jaar. A. J. Mulder A. B. Hijnsbergen D Hijnsbergen- Oppenhuijsen J. Mulder-Eijkenaar S. B. Mulder T. van der Leer Haarlem, 4 Dec. 1949. Nassaulaan 10 i'ood. Geen bezoek. De crematie is bepaald op Donderdag 8 December a.s. te Driehuis-Wester- veld na aankomst van trein 13.07 uur. Hierbij wil ik allen buren en kennissen hartelijk danken voor de belangstelling en at tenties bij mijn thuiskomst ondervdhden. H. DE JONG Gen. Bothastr. 99, H.-N. Heden overleed na een langdurig geduldig gedra gen lijden tot onze diepe dx'oefheid onze innig ge liefde man cn zox-gzame vader, behuwdvader en schoonzoon WILLEM GERRIT FRANS SANT Hoofd der Linnaeusschool in de leeftijd van 58 jaar. A. Sant-Tauber D. F. Sant H. Sant-Drenth F. Sant S. Tauber-Dubblinga De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 7 December a.s. te 2 uur op de Noorderbe graafplaats. Tandarts v. d. Wal Tot nadere aankondiging GEEN PRAKTIJK De Arrondissements-Recht- bank te Haarlem heeft bij vonnis van 29 November 1949 ten vei-zoeke van de Er ven verklaard, dat er ten aanzien van Jan Krijger, laatstelijk gewoond hebben de te IJmuiden, doch thans afwezig en zonder bekende woon- en verblijfplaats en na de wettelijk vereiste op roepingen niet vei-schenen, rechtsvermoeden van ovex-lij- den bestaat sedert 25 Sep tember 1920. Mr. F. van der Goot, procureur Getroffen door de zeel' vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer uit Indo nesië, zeg ik hierbij ook na mens familie en verloofde mijn oprechte dank. DICK KLINKHAMER Holsteinstraat 13 DEKENS - BEDSTELLEX Deze week verkoop fa- briekspai'tij Wollen de- kens, gr. m. m. weeffoutjes f 14.85, f 18.75 enz., prima 3-dlg. bedstellen f 48, An ti Rheuma lakens f 6.50. Verkoop van 105. TA- riJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijver heid. Janssti-aat 85 (bij de Gr. Markt), Haai'lem. Weg met die last van water, zeep en kwast In scheervlucht Uw baard eraf f 0.75 gróte tube Bij vonnis van de Ax-rondis- sements-Rechtbank te Haar lem d.d. 29 November 1949 is Cornelis Eugenius Mari Verbiest Jr., wonende te Santpoort (Gem Velsen) en aldaar verblijvende in het Pi'ovinciaal Ziekenhuis, on der curatele gesteld wegens het zich bevinden in een ge durige staat van krankzin nigheid. Mr. F. van der Goot, procureur Bij vonnis der Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 22 No vember 1949 is Geertruida Mimi van Overvest weduwe van B. Kamp, wonende te Haai'lem, op eigen verzoek gesteld onder cui'atele we gens zwakheid van vermo gens. Haarlem. 2 Dec. 1949 De Officier van Justitie B. van der Bur HILARIUS - Foto - Kino GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866 Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Keur en Snelt j es, Chem, Pharm. fabriek, Harmenjans- weg 21, zoekt een ervaren inpakster die in staat is om na verloop van enige tijd leiding aan enkele meisjes te geven Lft. tot ongeveer 25 jaar. Gevr. v. dir. in kl. pens., bev. 5 kamers een DIENSTBODE HUISHOUDSTER, v. d. e. n zelfst. k. w. bov. de 30 j. Zon-! der g. get. onn te soil. Wei'k- ster aanw. Amsterdam, Jan Luyckenstr. 11 'v. 7-8 u. of tel. afspraakt Tel. 27283. Aankomelingen cn Leerlin gen voor het gordijnen ate lier, kunnen geplaatst wor den bij Compl. Woninginrichting B ARTEL JORIS STR 13-17. Hiaish. Pers. gevraagd Gevr. voor direct of later NET MEISJE voor d. en n. zelfst. kunn. wex-ken goed kunn. koken. Vondellaan 7, Aerd. Tel. 26847. Gevr. JUFFROUW, die v. kost en inw. met kl. verg. dé huishouding wil doen bij dame alleen Brieven G 9019 FLINKE WERKSTER van 95 u. op Maandag, Woens dag en Donderdag of Vrijdag te Bloemendaal f 5 p. d. v. g. g. v. Brieven G 9018. Hutsh. Pers. aangeb. HUISHOUDSTER, 38 j b. z a. bij heer alleen. Prima ref. Brieven G 9028. Besch. burgerdochter 45 j. G.G. z. z. g. g. als JUFFR.- HU'ISHOUDSTER in besch. milieu, liefst hecx'-alleen, goede ref. Brieven G 9020. Sedrijfspers. aangeb. GEVOED. MEISJE bij D. of Herenkleermaker. Brieven G 9029. Kamers gevraagd Te huur gevr, MIDDEN STANDS WONING m. overn. meubilair. Br. m. opg. van pr meubilair en huur G 9030. Gevr. door h. en dame, m. 1. gestoff. VRIJE ETAGE m keuken. Brieven G 9031. Woningruil VRIJE WONING te Drie- bergen, bosrijke omg. Huur f 3.50 p. w. Gevr. huis gesch. voor dub'o bewoning te Hrl. Brieven G 9034. Aangeb. te Hillegom BE NEDENHUIS gr. suite, zijk., W.C. k. sch. tuin f 15 p. m. Gevr huis te Haarlem. Brie ven G 9032. Spoed. Wie wil HEEL IIUIS ruilen teg. huis in Hrl, nette stand. Br. P. v. d. Bunt, Mecklenburgerstr. 3, Leiden AMSTELVEEN. Aangeb! ged. v. pracht huis. 2 kam. keuk.. kl. slpk.. W.C Gevr. dito in Haarlem of omstr. Br. G 9021. Diversen Spoed! Gevraagd f 2000.— Waarborg aanw. Br. G 9033. SERVIESGOED, vorken, lepels, enz. te huur voor feestgelegenheden e. d. Op- zeeland, Zijlstraat 2430. Te koop gevraagd GROOT TAPIJT, liefst Perz. enkele kleiner idem. Brieven G 9025. SCHRIJFMACHINE te koop gevr. Merk en prijs G 9024. Te koop aangeboden J.WINTERJAS 16 j. f 25 pop 52 cm. f 6.50. Medanstr. 10, H.-N. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoortei'straat, vraagt Mangelsters, vouwsters en overhemdenpersstei-s Gevraagd op fabriekskantoor per 15 Jan. 1950 een Voor de Ned. en de Buitenl. cox-respondentie. Br. met voll. inl. en opgave van verl. salaris No. 4485. Middelgrote fabriek vraagt voor haar afdeling bankwerkerij per direct een Pers. aanm. dagelijks 9—5 uur M. Haarlem. Heemskerkstraat 69c, Firma C'. BQOIJ EN ZN., Barrevoetestraat 17, Haarlem. Bij grote uitgeversfirma is plaats voor EEN MANNELIJKE TACTURIST leeftijd 17-20 jaar, enige kennis van boekhouden strekt tot aanbeveling. Brieven met volledige inlichtingen en verlangd salaris wor- den ingewacht onder No. 4483 bureau van dit blad. Bij grote uitgeversfirma kan geplaatst worden: BOEKHOUDER ter assistentie chef van de administratie, in staat zelfstandig een boekhouding ie voeren. Brieven met vermelding schoolopleiding, behaalde diplomat en verlangd salaris onder No. 4484 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 4