fUpmut Oostenrijk is teleurgesteld door het stokken der onderhandelingen Predikbeurten Muziekavond Engels Stadsschouwburg LOEWENGUTH Openbare Psychometrische séance VREPESTEIN AUTOBANDEN Groentjes Zaterdag 4 Februari 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 8 WENEN Februari. (Van de correspondent van net ANP) piet mislukken van de diplomatieke stappen, die door de Ameri kaanse, Britse, Franse en Oostenrijkse ver tegenwoordigers te Moskou werden onder nomen wegens het stokken van de onder handelingen over het staatsverdrag, heeft hier de toch reeds zozeer teleurgestelde politeke gemoederen nog verder gedepri- meerd. Het feit, dal de minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Gruber, heeft aange kondigd, dat zijn regering zich wellicht binnen niet al te lange lijd genoodzaakt zal zien de zaken „openhartig" te bespreken, kan in verband worden gebracht met de meer dan koele ontvangst, die gezant Bischof te Moskou bereid is. Naar verluidt zou daarbij de Sovjet-Unie haar vooi-waarde van langdurige concessies voor olieboringen nog verscherpt hebben. Zoals bekend, was bij de conferentie dei- vier ministers te Parijs vorig jaar in begin sel overeenstemming bereikt over het feit, dat de Sovjet-Unie concessies zou verkrij gen voor zestig procent van de in haar zone gelegen olieterreinen. Onder de vele politieke leiders, die wij in de afgelopen weken spraken, was er geen enkele, die het onverwijld sluiten van het verdrag niet een levenskwestie voor Oostenrijk achtte. Daarbij verwees men niet alleen naar de economische lasten, die het land thans extra tc torsen heeft, doch evenzeer naar de morele en politieke in vloeden, die uit het voortdüren van de be zetting kunnen ontstaan. „Niets is gevaar lijker dan dat wij ons zouden wennen aan de gedachte, dat wij nog jaren onder de bezetting kunnen leven", zo zeide ons een socialistisch politicus, „Een voortbestaan van de huidige toestand zou uiteindelijk de communistische bedoelingen in de hand kunnen werken. Hel zou namelijk kunnen leiden tot een politieke onverschilligheid die de actieve communistische kernen slechts welkom zou zijn." En niemand uit de leiding der Volkspartij, die thans tezamen met de socialisten regeert, zeide, dat plaat selijke stakingen gemakkelijk voor 'commu nistische doeleinden kunnen worden ge bruikt. De sedert het najaai- en vooral sedert de aanpassing van de shilling ingetreden vermindering van het reële loon der arbei ders en de waarschijnlijkheid van verdere vermindering in de naaste toekomst, wekt ook in Oostenrijk sociale broeiïngen, waar uit gemakkelijk zulke stakingen zullen kunnen ontstaan. De theatërstaking te Wenen wordt hier dan ook geenszins als een op zichzelf staand geval beschouwd, doch zij houdt kansen in zich voor gisting over de gehele linie. Scheiding der zones? Sommige beoordelaars zeggen zelfs te vrezen, dat zulke stakingen eventueel dooi de Russische bezettingsmacht zouden kun nen worden gebruikt als voorwendsel voor een straffere scheiding der bezettingszones. Van een Werkelijke scheiding tussen de zones is tót dusverre in Oostenrijk geen sprake, ondanks bepaalde markante ver schillen, doch men hoort nu meer en meel de vrees uiten, dat het gevaar voor een verdeling van het land blijft bestaan zolang' de bezetting voortduurt. Met de mogelijk heid, dat de huidige impasse leiden kan tot het ontstaan van Duitse verhoudingen: in Oostenrijk- en van Berlijnse verhoudingen in Wenen, wordt dan ook in vele kringen rekening, gehouden. In de geallieerde raad zijn de'vormen weliswaar nog altijd cor rect, doch de woorden die er gewisseld worden zijn er niet minder hard om. Deze ernstige bezorgdheid leid ter even wel niet toe, dat Oostenrijk een verdrag tot elke prijs wenst. Integendeel is de Oos tenrijkse regering van mening, dat zij met de tot dusverre gedane concessies tot het uiterste is gegaan. Zij zal zich met alle be slistheid verzetten tegen zodanige voor waarden, die de Russen ook na hun aftocht indirect politieke invloeden zouden kunnen geven. Zulks zou het geval zijn bij een verdere uitbreiding der olieconcessies. Tot dusverre is de politieke uitwerking van de voortzetting der bezetting minder groot geweest dan de economische uitwerking. Het communisme is zelfs in de Russische zone zwak gebleven en wat het aan macht bezit dankt het uitsluitend aan de rugge steun der bezetting. Daarentegen hebben de Russische exploitatie van 's lands olie rijkdommen en de exterritoriale handels- practijken voor een belangrijk deel bijge dragen aan de moeilijkheden, die het land ondervindt bij zijn pogingen om zijn han delsbalans in evenwicht te brengen. Nu bestaat de vrees, dat deze rangorde zieh zou kunnen omkeren wanneer het staats verdrag met al te zware prijs gekocht zou moeten worden, met andere woorden, dat dan de politieke gevolgen zouden kunnen gaan domineren. De aan de Sovjet-Unie te verlenen concessies zouden namelijk met zich brengen, dat Russische deskundigen tot het land toegang zouden hebben. Hun invloed zou, zo denkt men, sterker worden wanneer het tegenwicht der Westelijke be zetting niet langer zou bestaan. Zeker is, dat de Oostenrijkse regering deze mening in zoverre deelt, dat van haar geen verdere concessies inzake de olie-invloeden kunnen worden verwacht. Ongenode gasten Er is zelfs een kleine categorie van men sen, die ook bij de huidige tekst van het ontwerp-staatsverdrag niet veel heil van de terugtrekking der bezetting verwachten. Men kan het aantal en de betekenis van deze groep echter gemakkelijk overschat ten. Overheersend is de drang naar vol tooiing der zelfstandigheid en naar het verdwijnen van de ongenode en met uitzondering der Amerikanen dure gas ten. Een bepaalde sympathie heeft zich geen der vier bezettingsapparaten verwor ven. Men hoort de minste bezwaren tegen de Engelsen en de Fransen en wel op grond van het feit, dat men hen het minst hoort en ziet. Merkwaardig genoeg heeft de luid ruchtige en ruige levensstijl van de Ame rikaanse soldaat het Oostenrijkse gemoed meer beroerd dan de dollars, die hij brengt. De Weense arbeider, die dank zij deze dollars en ondanks zijn gezonken graad van productiviteit, beter leeft dan „tussen de oorlogen", heeft voor de „G.I." een onge veer gelijke achting als voor de Russische soldaat. In de pers is de critiek op plaat selijke functionarissen van de Amerikaan se bezetting vaak even scherp als die op de Russische autoriteiten. Ook op het hoogste niveau' hebben Amerikaanse en Russische bezetting in hun uiterlijk en het uiterlijk betekent veel in deze stadiets gemeen. Zij hebben hun hoofdkwartieren in het centrum van Wenen voorzien van massale lichtreclames: stars and stripes naast hamer en .sikkel. Het Weense leven gaat daaraan soms geprikkeld, doch meestal achteloos voorbij. Het vertoont, ondanks het feit, dat het land noch politiek noch economisch zijn basis gevonden heeft, weel een verrassende mate van blijmoedigheid. Santpoort ZONDAG 5 FEBRUARI 1950 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed in de Consisto riekamer. Zondag geen dienst. Nieuwe Kerk. 10: Ds. J Bronsgeest. H. Doop. 7: Dezelfde. Noordcrkerk. 10.30 en 7: Dr. A. J. Rasker. Oosterkerk. 10: Ds. O. J. Waardenburg. kenesserkerk. 9.30: Dhr G. Germans, Kin- derkerk. 10.45: Ds. C. J. C. Dijkstra, van Rotterdam. Jeugddienst. Kapel Sarepta. 9.30: Mw. de Wilde, Kinderkerk. Diaeonessenhuis 4.30: Ds. S. II. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord 10.45: Dhr. D, Boer. Oost. 10: Dhr. Chr. Kousemaker. Ver. v. Vrijz. Hervormden Jacobstr. 6 10,30: Ds. J. Heidinga. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Dimanche 5 Février a 10 h. 15: Service preside par Ier pasteur Ch. Cabanis, de Leyden. Stads Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10: J. Kal, Haarlem. 7.30: W. Akse, Beverwijk. Woensdag 8: P. Wester. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. 5: Dhr. L. J. Pas man, Evangelist te Haarlem, H. Av_ vrij voor alle gelovigen. 7.45: Jeugdbijeenfcomst o. 1, v. H. v. d. Brink Opwekkingssamen- komstcn, Zuiderstraat 15, Donderdag 8: Kom- mandant A. C. Beekhuis van het Leger des HeiJs. met medewerking van een duet. Youth for Christ, gebouw C. J, M. V., Lange Margarethastraat 13. Vrijdag 10 Febr. 8: Derde kleine rally. Zang, muziek en decla matie. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Lekkerkerker. v. West broek. Vrije Evangelische Gemeente, Bake- nessergracht 65. 9,30 en 5: Ds. 'Tj. Pcnninga, van Gorkum. O. R. G. Centrum. Westerhout- park 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Evang'. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgcz. Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Geref. Gem. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk Kloppersingelkcrk. 10: Ds. J. A. van Arkel 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakerk. 10.30: Ds, P. de Ruig. 5: Ds. Jac. Jonker, van Am- sterdam Zuïd-Oosterkerk 10: Ds. A. M. Boeyijiga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk Begijnhofkapel, 10.30: Ds. M. Vrieze, van Heemstede, 5: Ds. D. Nieuwenhuis, van Zaandam. Geref. Gemeente onder het Kruis Ged Oude Gracht 47, Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rotterdam. Oud-Geref. Gemeen te, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Christ. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop Bap- tiste Gemeente, Parklaan 34 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. 5: Dezelfde. I-i. Avondmaal. 8: Jeugdsamenkomst (geb. Salem) Leger des Ileils. Schachgelslraat 26. O.l.v. Majoors Bosveld. 10: Heiligingsdienst. 7: Openlucht- samenkomst. 8: Verloscringsmeeting, Donder dag 8: Heiligingsdienst Ned. Chr. Gcmecn- schapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Jansstraat 85. 10: Samenkomst (Broodbre- ken>. Bijbellezing, Jansstraat 85. Vrijdag 8: A. Ramaker. Pinkster Gemeente, Nw. Kruis straat 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. Ge meente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5: Samenkomst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47. 10.15 Preek en Avond maal. 7: Samenkomst. Gemeente Gods, Jans straat 85, Zaal 5. 10 en 7.30: J. Jeeninga. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Heiligingsdienst 8: Openbare samenkomst o.l.v. Luitenants de Zon, van Delft. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagert, Corne- lissteeg 9. 10,30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Christian Science, Jansstz-, 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastr, 21, 10 en 5: Godsdienstoefening Hersteld Apost. Zendingsgemeentc, Jacobijnestr. 15, 10 en 5: Godsdienstoefening. Socfi-Beweging, Nas- sauplcin o. 11: Dienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstr. 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. Th. H Kockx, Delft. Psycho- Synthese. Geloofswaan en waarheidsdrang. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30:Liturgische Zangdicnst. Zondag 10.45: Ds. Schutz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch, H. Doop. Immanuël- kerk. 10: Dr. M. v .d. Voet. 7: Ds. G. Koch. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. H. v. d. Horst. Geref. Kerk, Noord-Scho- terkerk. 9 en 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds, P. de Ruig. Christ. Geref. Kerk Flores- straat. 10 en -5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplcin. 10: Ds. v. Nieuwënhuij- zen 7: Ds. Oskamp. Kapel N. Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. 7: Dezelfde. Aula, Chr. Lyceum 10.45: Ds. Duyvendalc, Jeugdkapel. Jeugdhuis. Dreef 10: Dienst. Prinsessekade 3. 10.30: Dienst. Ncd. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. A. Vis, Dg.. Beverwijk. Geref. Kerk. Chr. Lyceum. 9: Ds. P de Ruig 5: Ds. A. M. Boeyinga. Koediefslaari. 10: Ds. A. Dondorp. 5: Dr P. J. Richel. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Dondorp, Ger. Kerk. Herenweg 111. 9 en 4.30: Ds. M Vrieze AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr.'Ch. de Beus. Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30: Mej. Ds. C. Soutendijk, Doops- gez. Predikante tc Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. M. Maas. 7: Ds. Mr G. A. Alma, Jeugd dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. E. Drost'. 9: Jeugdkapel, 12 j. e. o. Jeugdhuis Donkerelaan. 11.45: Zondags school, 5 j. e. o. Maranatha, Donkerelaan. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. M Leendertz, Dg., Haarlem. Geref. Kerk 9. 10.30, 3.30: Dr. J. L. Koole, Soefi-Beweging Bloemend.weg 141. 11: Dienst. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H, Mis. Woens dag 8: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J. H. Stelma. 10: Jeugdkapel, 12 j. e. o Irene. Elswoutslaan 1. 19.30: Dr. H. van der Loos. Jeugddienst in de Aula van het Kenn. Ly ceum, Stoopplein, HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. E. Pot. Haarlem. 7: Ds. Salverda. RIJK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G M. J. Winter. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im- manuëlkerk, Reigerstraat. 10: Ds. C. J. Mei link, PI Doop. 7: Ds. G. W. IJzerman. Ge loof- en Liefdekcrk. lijnden. 10: Ds. G. W. IJzerman. 7: Ds. C. J. Meilink. Rehoboth, Nieuwe Meerdijk. 10: Dhr. J. W. v. Voorst. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Salverda. I-I. Avondmaal. 3: Dhr, Brörens. Dankzegging. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk, 10: Ds. J. Jörg, Apeldoorn. Jeugddienst 7: Ds. J. Kroon. West. Kon. EmmascUool. Raafstraat. 9: Ds. J. Kroon. 10.30: Dezelfde. II. Doop. Evangelisatie „Bethel". Oost Kolk. 10: Dhr. A Donker, uit Zaandijk. ZANDVOOKT. Ncd. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber. H. Doop. 7: Ds. C. de Ru, Jeugddienst. Gereforra. Kerk. Julia- naweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. van Bie- men van Bentveld. Parochie H. Agatha, Gr. Krocht: H.H Missen om 7, 8.30 en 10 uur de Hoogmis.' 7 n.m. Lof, In de week H.H. Missen om 7 en 7.45 uur. Ned. Chr. Gc- meenschapsboiid, gebouw Ons Huis. Dins dag 8: Samenkomst. Spreker: J. Dammuller, Evangelist te Alkmaar LISSE. Ned. Herv. Kérk. 10: Ds. C. Jonge- boer. 5: Ds. Mr. G. A. Alma. Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. A. E. K, Pols. Geref. Kerk 10 en Dr. Th Ruys Jr. Geref. Kerk (Art. 3D 10.30 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref, Gemeente ;n 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemcen- 9.30 en 3: Leesdicnst. Chr, Geref. Ge meente. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland, Schaakclub Santpoort juichte te vroeg In overleg met de wedstrijdleider van de Noordhollandse Schaakbond werd de wed strijd tussen Santpoort en Purmercnd op nieuw vastgesteld en wel op 24 Januari. Santpoort moest met drie invallers ver schijnen, terwijl Purmercnd nu voor het eerst in de competitie volledig uitkwam. Het resultaat werd een 55 gelijk spel. Door deze uitslag is de kans op het kam pioenschap verkeken. Het tweede en derde tiental hebben evenwel nog uitstekende kansen, maar moeten dan hun respectie velijke thuiswedstrijden tegen Bloemen- daal III en Havenkwartier III winnen. 3 Februari speelde Santpoort" I zijn laat ste wedstrijd tegen Haarlem I. Op 7 Febr. zal het derde zijn laatste wedstrijd tegen Havenkwartier III spelen en op 14 Fobr. volgt dan de laatste wedstrijd voor het tweede tiental tegen Bloëmendaal III. Haarlemmermeer BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Reintje Johanna Petronella, d. van C. T. Zwetsloot en M. J. Grauwëlman; Johannes Cletus Maria. z. van. T. G. Lemmers en E. Zaal; Engelina Cornelia, d. van C. N. Schouten en C. Grauwëlman; Jantina Mazina, d. van D. Blees en S. P. v. Apeldoorn; Jan, z. van A. Versteegh en M. C. de-Vries; Jo- sepha Maria, d. van C. Schrama en A. J. Wiebes; Catharina Anna, d. van C. Schrama en A. J. Wiebes; Antonia Ferdinanda Gorlec, d. van C. Gorlee en F. B. Bouhuijs; Maria Catharina Anna, d. van J. F. Jongeneelen en E. v. Rijn; Wijnandus Antonius Maria, z, van B. H. M„ Sol en A, B. M. v. Weerdenburg; Louis Alexander, z. v. L. Sarphatie en M. v. Kampen; Jan, z. van P. Groen en C. J. de Vos; Antonius Jaocbus Maria. z. van A. L. v. Bentem en M. J. C, Floris; Jelle, z. van P. A. de Haas en T. T. Anema; Johannes Baptist, z. van H. J. Swart en C. D' haene; Joanna Ge- rarda Maria, d. van A. B. Schoori en J. G. Baltus; Margrietha, d. van J. v. d. Berg en P. M. van Es; Maria Margaretha, d. van J. Knook en H. Ouwerlcerk; Gerrigje Jacoba, d. van B. Molenaar en W. v. Elteren; Marijtje, d. van M. Kroon en M. Bos; Carla, d. van C. Iluiskens en A. A. Beugel; Josephus Eduard, z. van A. A. de Graaf en M. v. Leemput. ONDERTROUWD: Hendrik van Soest en Anna Wilhelmina Koper; Jan Millenaar en Gretha Appelmelk; Nicolaas van Paridon en Johanna Anna Schreurs; Jan Tentij en Jo hanna Christina Louise. GETROUWD: Frederikus Johannes Ar- rachart en Cornelia Tulen; Simon Theodorus van den Aardweg en Petronella Vrijburg; Johannes Fredericus Melchior van der Laan en. Anna Maria van der Veek; Johannes Ja cobus van der Veek en Maria Mesman; Cor nells Degenaars en Maria Petronella Hin- derks; Pieter Visbeen en Jannetje van Hui zen; Klaas Millenaar en Maria Elisabeth Meijer: Ludovicus Josephus Johannes Maria Schoppenhauer en Hermina Anna Takken, OVERLEDEN: Maria Anna vair Dongen, 77 j. e. van J. de Vries; Christiaan Cornelis Lub berden, 68 j., ongehuwd; Marius van Vuuren, 83 j., wedn. van H. J. Knoop; Dirkje Gou- driaan, 78 j., wed, van P. J. Brugmans; Hen- drika Elisabeth, 6 mnd., d. van A. W. v. d. Gol'put en M. J. v. Wijk. DOKTERSDIENST De doktersdienst is Zondag 5 Februari als volgt geregeld: Hoofddorp: di\ Bult. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr-. Sabel. Halfweg: dr. Honingh. Zandvoort BURGERLIJKE STAND GEBORENMonica, d. van M. Adegeest en T. J. G. Jorna; Veronica, d. van M. Adegeest en T. J. G. Jorna. Hendrika Catharina, d. van A. den Duijn en S. Wesselius. GETROUWD: G. Maaswinkel en S. Uiter- waal; II. van Gerven en C. M. Hoogenbosch; L. R. Webber en E. van de Geer; H. G. L. Muytjens en J. A. Heesemans. OVERLEDEN: C. J. Schildmeijer, oud 83 j. echtgenoot van C. G. Westering. Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door dr. G. Manschot, Rijksstraat weg 18, tel. K 2502 430. Hillegom „ST. DEUS DEDIT". De R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" afdeling Hillegom kwam in verga dering bijeen onder leiding van de heer S. Warmerdam. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De secretaris maakte in zijn verslag melding van de totstandko ming van de nieuwe CAO in het bloembol lenvak,welke de voorzitter nader toelichtte Deze wekte tevens de leden op, zich be wust te zijn van hun taak nu de Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie tot stand zal komen en te zorgen, dat ook van de zijde der arbeiders men hieraan kan medewer ken. De geestelijk adviseur Kapelaan Hamann wekte de leden op tot beginselstudie. Lisse ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst doktoren wordt Zondag waargenomen door dr. F. J. L. M. Haase Jr. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door: dr. K. L. Kout, Heren weg 195, tel. 26224; dr. J. J. v. Luin, Bronstee- weg 76, tel. 15538 en dr, J. L. Tombrock, Burg. v. Lennepweg 1, tel. 28032. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Heemst. Dreef 31. tel. 29464. Geopende Apotheek: Heemst. Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apo theek Zandv.laan 164, tel. 26772. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD R. Sweerts en I. M. Kramer; A, van Zijl en M. M. Janmaat; H. Scholten en M. E. van Mourik; J. C. Hoge- boom en F. J. Swinkels. GETROUWD: A. J. J. van der Linden en W. J. Steirihof; P. van -Veen en H. C. van Berkel; A. J. Boon en C. F. Wessciing; J. G. Lommerse en M, Maaskant. GEBOREN: Nieske. d. van L. Britzel en T. M. Holcse; Anna Maria. d. van T. L. Schreurs en M. C. Sirach; Frederika en Johanna, drs van R. J. Wijkhuizen en F. Baars; Willy, d, van H. M. Baaij en Z. Droll; Pieter Clement, z. van A. Boesveld en B. Dirks; Wil'helmina Stephania, d. van II. J. Leijsen en W. Zorge; Marie José Josephine Antonia. d. van G. L. P. Hennekens en H. G. M. Berk: Frits, z. van M. P. J, M. Roozekrans en E. F. de Lijster; Catharina Maria Francisca. d van A. P. S. Samson en C. J. A. Klein; Wini Peter Johan, z. van W. J. Schmitz en. G M. A. Molkenboer. OVERLEDEN: W. M. Verster—Bosch Reitz, 79 j.; G. van der Kui.jp.Stevels, 62 j.; T. van den Hartoghvan Walbeek, 70 j.; H. K. Vis- scher, 80 j.; T. de Bruin, 84 j. Geboren: DIRK KASPER Ir. D. K. Zant L. Zant-v; d. Hulst 3 Februari 1950. Marsstraat 84, Haarlem. Tijd. Diaeonessenhuis, Hil versum, Heden ontsliep zacht en kalm onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder ANNA CATHARINA VAN DER STEUR geb. RIECHMANN in de ouderdom van 81 j. Santpoort St.: Wiistelaan 25 G. A. van der Steur Jr. E. J. van der Stëur- van den Berg Arnhem. Bakenbergseweg 222: M. H. van der Steur- Langendonk Hans Dolf Marianne Heemstede, César Francklaan 48: L. van der Steur G, C. H. van der Steur- O.udshoorn. Ab Marianna. Warmond, 2 Februari 1950 Herenweg 68 a. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 6 Februari a.s. te 12 uur op de Algemene Be graafplaats te Haarlem (Kleverlaan). Heden overleed zacht en kalm na een kortstondige ziekte onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder GRIETJE MULDER Weduwe van A. H. Bekkering in de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam: C. A. Bekkering Haarlem, 3 Februari 1950. Bloemhofstraat 13 zw. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag" 7 Februari a.s. te 2 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan Open Religieuse Gemeenschap op Zaterdag 11 Februari aan geboden door Mej. JETTIE KRUSEMAN, Cello Mej. NEL TAKKEN, Piano in het O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A H'lem. Toegang vrij. Collecte na afloop. Aanvang 8 uur. Schriftverbetering voor VOLWASSENEN Het aanleren van een goed handschrift geeft u grote •voldoening, zelfvertrouwen en zelfrespect. Beziet attes ten en resultaten. Inlicht, dagelijks. Inst. Reiber-Nan. Ao. 1899. Kleine Houtweg 8. Tel. 17655. Vracht-aanname voor geheel Nederland, HAARLEM: Warmoesstr. 15. Telef. 11700—13100—12400. ZANDVOORT: KI. Krocht 3, Tel. 2655. FINANCIERING en Verzekering van Automobielen. Vraagt onze tarieven. Snelle afwikkeling. SCHREURS, Heemstede, Javalaan 61, tel. 28497. MEUBELFABRIEK Levert aan solide personen Huisk., Slaapk., Salons, Bed den, Karpetten, enz. Tegen de laagste prijzen op kelijke betalingsconditie. Geen financieringsinstituut. Brieven no. 4859. Heden overleed &)t onze diepe droefheid onze geliefde vrouw, moeder en grootmoeder Johanna Catharina Hendrina van Verre in de ouderdom van 80 jaar. Bloemendaal, 4 Febr. 1950 J. P; Theysselaan 4 G. Warnderink Vintke Amsterdam: A. Warnderink Vinlce Mcag. Warnderink VinkeBrinkerink en kleinkinderen De teraardebestelling is bepaald op Dinsdag 7 Febr. a.s. te 12 uur op de Alg. Begraafplaats te Bloemendaal aan de Bergweg. ASSOCIATIE LERAREN M.O. Afd. Haarlem. Alle talen, Handelsweten schappen, hulp bij studie. Aanm, A. JACKSON, oud leraar H. B. S. en Haarlem, Velsen, Kennemer lyceum, Heemsteedse Dreef 110, Hst. Onderwijsinrichting zoekt leraar (m.of v.) voor opleid, corresp. exam. Br. met opgave dipl. no. 4873 Wij verhuren weer Serviesgoed. Glaswerk, Smedestraat 1, Tel. 13216. Gen. Cronjéstr. 136, tel. 16627 Woensdag 8 Febr., 8 uur - „Amslerd. Toncclgez." 40-jarig jubileum van ALBERT VAN DALSUM „De moord in de Kathedraal" met Albert van Dalsum, Jacqueline Royaards-Sandberg, Marie Hamel, Elise Hoomans, Ant. de Visser, Paul Huf, Louis van Gastelen, Ben Groenier. Johan Fiolet, Jacques Snoek, Cas Baas, Egbert van Paridon e.a. Pr. f 1.— tot f 3.50 (all. inb.). Coupons geldig. Voorverk. v.a. Maandag 103 uur Telefonisch na 12 uur Mij. tot Bevordering der Toonkunst - Afd. Haarlem Dinsdag 7 Februari, 8 uur - Stadsschouwburg Wegens enorm succes weder optreden van het STRIJKKWARTET Alfred Loewenguth (eerste viool), Maurice Fueri (tweede viool), Roger Roche (alt), Pierre Basseux (cello) Entrée: f 3-50 (le rang), f 2.50 (2e rang), f 1-75 (3e rang). Kaartverkoop en plaatsbespreken bij Muziekhandel W. Alphenaar, Kruisweg 49. Tel. 11532. op Dinsdag 7 Februari, Lange Veerstraal-16, Nutsgebouw Medium Mevr. W. A. H. Muldér-Schalekamp, Amsterdam Leden f 0.75 op vertoon lidmaatschapskaart.' Niet-leden f 1.- Zaal open 7.30 uur, aanvang 8 uur. Spiritistische Kring „Geestelijk Leven" Afd. Haarlem \S ENGLISH TAILOR FOR LADIES AND GENTLEMEN BARTELJORISSTRAAT 34 HAARLEM-TEL. 20295 it Uzelf een 10 en een griffel geven als U bij t cijfer 9 heeft gekozen, bij B-5, bij C-4 en bij D-5, zodat als totaalcijfer ontstaat: 9.5.4.5. Bewaar dit cijfer goed waut bet is één van de sleutels a de Vredestein-slagzin te vinden. Doe Uw best! Lessen LES AAN HUIS? Patroon tekenen, naaien en knippen door gedipl lerares. Ook voor opleiding examens en clubles. Brieven G 3421. STENOGRAFIE. Engels, en Nederlands, Pitmanschool Wilhelminastr. 47, tel. 18441 LERARES NED MODE- VAKB. kan nog énige d. in cl. opn. L. in patroontekenen of kn. en naaien v, uw eig, ld, L. Spaan-Poort. Heus- sensstraat 78, H.-N. bus 3 en 4 PRIVéLES of hulp b. h. inr en bijh. boekh. Levens- midd.bedr. Br. G 3485. HANDWERKLES aangeb. club en privé door lerares. Brieven G 3439. Huish. Pers. gevraagd FLINK MEISJE van 8.30 tot 14.30, loon f 15 p. w. Joz. Israëlsplein 18, Heemstede. MEISJE voor hele of halve dagen. Hospeslaan 25, Ov. WERKSTER voor Vrijd. of Donderd.ochtend. H. J. Koenenstraat 5. FL. MEISJE int. zelfst. k. werken en koken v. g. g. v. in kl. gez. goed loon. Aanm. na. 7.30 uur. Paulus Potteri. 2, Heemstede. Gevr. voor direct of per 1 Maart flink ZELFST. DAG MEISJE in klein behuisd ge zin m- een kind. Aan ie mel den Mevr. Lucas-de Jong, Florastraat 12 Gevr. net' DAGMEISJE, goed kunnende werken. Te melden na 5 uur. Joh. Ver meerstraat 24, Heemstede. WERKSTER v. schoonlT. kant.geb. Bl'daal. Werkt, 's m 6.30—8.30, 's av. "58. Aanm. Hulsebosch, Ged. Raamgr. 50 tuss. 5 en 7 uur. NET DAGMEISJE of d. e. n., goed loon. Brieven G 3440 NET MEISJE gevraagd, v. d. e. n. in kl. gezin. Werkster aanw. Mevr. Boerlage, Sta tionsweg 88. Velsen. Telef. K 2550—4969. Bedrijfspers. gevraagd LEERLING cu AANK. KAPSTER. Brieven G 3444 Gevr. nette SLAGERS HALFWAS Adres P. Schuur- mans, Eikenlaan 41, H'stede. Tel 28765. Huish. Pers. aangeb. EENV. JUFFR. oudere Ift. b. z. .a. v. d. huish. bij hulp- beh. dame of waar de huisvr. ontbr. v. d. en n. Br. G 3490 NET MEISJE 17 ,i. als dag meisje van 8 of 8.30 tot 5 U. Brieven G 3489. R.K jongedame. 27 jaar, b. z, a. als HULP-VER PLEEGSTER of kinderjuffr. Brieven G 3477. NAAISTER met zig-zag naaimachine vr. naaiwerk ook verstelw. Brieven G 3463 VERSTELNAAISTER vr, werk, ook eenvoudig nieuw, Brieven G 3445. Bedrijfspers. aangeb. CHAUFFEUR, 3 dg. in de week, Dinsd., Dond. en Zat. Ook afz. Br. G 3491. B z. a. MEISJE, 15 jaar voor' opl, textielzaak, liefst waar zij het vak grondig kan leren. Brieven G 3446 of tel, no.' 11920, Huizen gevraagd MIDDENST.WONING m. minstens 5 kam om dir. ,te betr. te koop gevraagd. Br. G 3464 Kamers gevraagd Heer, 52 jaar, zoekt ZIT- SLAAFKAMER bij eenv. bej, mensen. Br. G 3385 Meisje, b. b. h. h. zoekt ongem. KAMER met kook gelegenheid. Br. G 3492. Wie heeft voor nette juf frouw oudere leeft, ongem. KAMER te huur Br. G 3493. Dame alleen "zoekt KA MER met stookgelegenheid en gebr. v. keuk. Br, G 3479 In Haarlem of omg. gem. HUIS of gem. ZIT- en EET KAMER en 2 a 3 slaapka mers met gebruik van keu- i ken. Brieven G 3467. Echtpaar op middelb. Ift. zonder kinderen zoekt BE NEDENWONING of ged. van 'n woning, ongem. Br. G 3447 Kamers aangeboden Ongem. ZIT-SLAAPKA MER en slaapkamer voor een of 2 dames. b. b. h. h. Brieven G 3422. Voor d. of h. b. b. h li. ongem. KAMER str. w. en st. gel. m. of z. pension bij Houtplein. Brieven G 3494. 1 gr en 1 kl. KAMER, (Zuiderhoutpark) str. water, c. verw. gebr. van badk. en tel. warme maalt. Ook ge schikt voor bej. echtp. Brie ven G 3468. Ruime ongem. BEN.VOOR- KAMER met k. en st. gel. v. juffrouw alleen,- b b. h. h. Brieven G 3303 Degel. KOSTHUIS aan riet jongmens, met vaste be trekking. Klein Heiligland 91 rood, Haarlem. Woningruil Aangeb.: WINKELHUIS te Zeist, bev. winkel, 3 ka mers, 3 zolderk. 2 keukens, zolder, kelder, tuin, schuur. Huurpr. f 68.60 p. m. Aanw, winkelopst. te koop. (mo dern). Gevr. Kl. vrij huis m tuin, omg. Haarlem. Huur prijs tot f 20 p m. Br. G 3423 Aangeb. 4 KAMERS, keu ken, douche cel en W.C., ged. kelder en schuur o. g. st. H.-Z. gestoff. f 55. Gevr. o. g' st. heel huis met tuin. Br. G 3425. Aangeb. groot zonnig BO VENHUIS, centr., lage huur. voor huis met tuin, liefst Haarlem-Zuid-West. Brieven G "3426. -Hrl.-Nrd., Hst. Aangeb. ETAGE, 2 gr. 1 kl. kamer, keuken, toilet, balcon, zol- derged. Gevr. dito te Pist. Br. G 3495. t Aangeb. te Bussurn mod. VILLA, 5: lc. enz. f 40 of te A'dam-Z. ben.h. 4 k. enz. f 45 Gevr, H'lem of omg. (richt. Zandvoort) vrij huis met 'minstens 5 k. Br. no. V.S 578 aan Adv. Bur. De Bussy, Ro- kin 60, Amsterdam. Aangeb. te Utrecht HEEL HUIS, bev. kamer suite, keu ken, 3 sl.kamers, douche, 2 v. w,, zolder, tuin met schuur f 30 p. m Gevraagd heel huis te Haarlem' of omgev. Brie ven G 3496. DEN HAAG—HAARLEM Aangeb. woning met 4 ka mers, Gevraagd: kleine wo ning centrum stad of Heem stede. Brieven Arends, v. d. Helststraat 60, den Haag. Agb. geh. VRIJ. HUIS, k. en suite, keuk. en achtertuin, schuur, 4 sl. k omg. Zijlweg Gevr. kl. vrij huis, omg. cen trum. Brieven G 3498. Agb. VRIJ HUIS bev kamers, gr. tuin, poort, huur f 30 p. m. Wil ruilen voor vrij huis, Haarlem-O. Brie ven G 3499. DEN HAAG—OMSTR. HAARLEM. Aangeb. Den Haag. Mod. ben.flat, 5 k. badk., c, v. gi\ tuin in Be noordenhout. Gevr. heel huis in omstr. Haarl., liefst nabijh. treinhalte. Brieven G 3469. Agb.: HALVE VILLA, Aer- denh., mooiste ged. Zandv.- weg, 4 k. keuk., gar., centr verw., huur f 51 p. m. Gevr woning liefst aan duin of zee omg. Haarlem, huur ben. f 50 Brieven G 3428. Aangeb. HUIS te Bever wijk, le stand, voor huis om geving Bloemendaal. Sant poort Stat of Overveen. Br. no. 103 De Beverwijkse Boek handel, Beverwijk. Aangeb. Amsterdam-C. 2de BOVENHUIS, gr. tus- senkamer. 2 kl. kamers en keuken. Gevr boven- of be nedenhuis, Haarlem of Bloe mendaal. Brieven G 3424. Aangeb.: VRIJ KLEIN HUIS aan singel H.-O. in ruil voor groter huis te Hrl. Br. G 3465. Te. koop: WINKELHUIS met woning op g. st. met wo ningruil, zaak overneming. Brieven G 3450 -K Aangeb. rand A'dam, GE HEEL VRIJ HUIS, 2 kam. en suite, keuken, 3 slaapk. zolder, gr. kelder, schuur, tel. geyser. Pand heeft ook win- kel-vestigingsverg. Huur f 8 p. w. Gevr. huis Haarlem, Brieven G 3438. Diversen Voor goed WIT-. BE HANG- en SCHILDERWERK J. W. Ruoprecht, Mamix- straat 79, tel. 24692. WIT- BEHANG- en SCHILDERWERK gevr. Zeer billijk. Br. G 3432. DEKENS OVERTREK KEN, D. Schuchman, Paarde- kraalstraat 15, Amsterdam. Zend briefkaart. Gevr. f 500.voor overn. inboedel huis. Hoge rente. Vlugge afwerking. Brieven G 3475. HUWELIJK. Juffr. gesch. 55 j. met z. 21 jaar, (vast werk) zoekt kennismaking met pers. liefst met woning. Brieven G 3470. OP ELKE VAAS 'N KAP. Lassch'uit, Kl. Houtstr. 46 1 UW MARKIEZEN in het voorjaar nieuw terug. Vr. ons vrijbl. prijsopg. Fa. Ver- wei i en v. Heerden, Sophia- plein 20. Tel. 11609 SCHILDER-, WIT- en BE- HANGWERK gevr. Bill. pr. Allard Piersonstr 10. AAN HET MEISJE dat gelijk met mij een suedine reticule van f 3i95 kocht bij Jan Sely, Schoterweg 17. Waar kan ik u ontmoeten? VERHUUR van. .servies goed,' glaswerk, lepels, vor ken, enz. enz. Opzeeland, Zijlstraat 24-30 Te k©©p gevraagd BANKSTEL met bijpas send PERSJE, ook afz. Br. G 3433. Doktersgezin vr. PIANO Brieven G 3434. KLEÏNBEELD CAMERA, liefst oude Leica. Br. G 3501 SKISCHOENEN, m. 43-44 Telef. 17629. TEKENTAFEL met ver schuif b. liniaal. Br. G 3483. Gevr. door part. kleine, zuinige AUTO, defect geen bezwaar Brieven G 3481. Te koop gevr. KINBER- TRAPAUTQ. Br. G 3476. PIANO te koop gevr. Br. met prijs en merk no. 303. Wensïng's Adv. Bur. Tem- peliersstr. 32. DAMESRIJWIEL, sport- mod. in g staat. Br. m. pr. G 3472. ïe k©©p TRIUMPH MOTOR 175 cc kopklep., moet iets aan ge daan, voor f 300.Caninei'a- tenistr. 51, Haarlem. KINDERWAGEN f 30.—. Coornhertstraat 17, na 6 uur Enige nieuwe INBOUW- MOTOREN 125 cc en 200 cc Villiers moLoren. met voet versnelling, 120 cc en 125 cc JLO motoren compl. 145 cc JLO motoren met Turbo- koeling en carburateur. F. H. Barnhörn en Zoon, Oran.T jeboomstr. 125-127, Haarlem Tel. 16645. 1 PIANO, merk Hupfeld, 3 delig kapok bedstel, 1 ber kenhouten uitschuiftafel, 1 glazen vitrine, 1.80 m. hoog Te bevr. Raamvest 45, tele foon 13025. Beige KINDERWAGEN f 30.en box f 10.Br. G 3521. JAQÜETCQSTUUM, kl. maat, weinig gebr. vooroorl. \stof. Brieven G 3484. PENDULE. Arehipelstr. 89. Haarlem. 2 MANTELS m. 46. br. en zw. met bont, Hoeksema, Leidsepl. 40 zw. Nieuw JONGENSPAK plusfours 16 j. f 40, h. maat- cost. grijs f 100. demi-saison maatwerk getaill. f 55, zwar te d. mantel kl. postuur m. 46 f 60, wit bontajsje f 50, electr. haardk. 4 pits f 50. Anjelierenlaan 12, hk Hout- vaartkade, Aerd. L. bl. AVONDJURK en bl. wollen jurk beiden m. 40- 42. Spaarne 98. BUTAGAS-5NSTALLA- TIE, compi. Houder en com- foor Maasstr 16, Heemstede (Na 7 uur) Tel. 28732. PHILIPS RADIO, type 2514. Tevens pr. viool „Ma- thias-Neünev 1813",. prijs bil lijk. Theemsplein 22. TELEFUNKEN RADIO f 150. Maandag na 6 u. Pr. Hendriklaan 79. Vakman biedt aan: compl. geschild. SLAAPK.AMEUEL. f 285, 2 en 3 deurs linnenk. hang en leg f 100 en f 125, kinderledik. vanaf f 27.50, commodes vanat f 57.50, alles in div. kleuren geschilderd. Joh. de Breukstraat 30. Bl. eiken ïïüïSK. AMEUB. Theemsplein 32. Solide blank eiken HUIS KAMER AMEUBL. prijs bil lijk. lordensstraat 45. Telef. no 11107. Weg. vertr. eiken SLAAP KAMER, geh, compl. 2 pers. vloerkl., kachel, stofzuiger, Philips radio 1.949. Jan Luyc- kenstraat 94. H.-N. Antiek mah. ronde SA LONTAFEL blad 80 c.m. middellijn, f 75. pr. st. Cesar Francklaan 29, Heemstede. Hollanders, Lotharïngers Chinchilla KONIJNEN. Tel. 26566 Old finish 2 CEAPAUDS, stoelen en spiegel, stoom machine m. t. b. mooi pak huis. Lambr. van Dalelaan no, 43. Bel op 22322 of 55942. Wij betalen de hoogste waarde voor gave en be schadigde Perzische en Deventer TAPIJTEN BLEES, Baarsjesweg 292, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8