ison Gré Hoest REGENMANTELS MAG-/N GEEN HU/S OA/TSREKEM SODA mmm/s éuimssMm/ Accordeonles Accordeonverkoop De minister overweegt ernstig of de Tunnelbouw in Velsen in 1951 hervat kan worden Amsterdamse Beurs RIJWIELEN v.a. 117.50 OLAZEMAKER gemeub. suite MAATKLEDING Voor't halve geld RIJWIELEN Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsehe Courant Speciaal bas-techniek en theorie Spaarnrijkstr.30 - Tel. 25487 Ook aan niet-leerlingen. Inruil. Termijn betaling. HAARLEM (N.) De begroting van Verkeer en Waterstaat Verschenen is de memorie van antwoord van de minister van Verkeer en Water staat op het voorlopig verslag van de Eer ste Kamer over de begroting voor 1950. Wij ontlenen daaraan: Coördinatie vervoerswezen Naar mening van de minister zal coör dinatie in het vervoerswezen gelijkelijk rail-, weg- en watervervoer moeten om vatten. Naast de wet Autovervoer-perso- nen zijn hiervoor allereerst nodig een wet Autovervoer-goederen en een wet Vervoer te water. Ook zal worden overwogen of het wenselijk is de Spoorwegwetgeving te herzien. Een van de zeer belangrijke punten bij het scheppen van juiste verhoudingen tus sen de vervoerstakken, is de bepaling van de aantallen vervoerseenheden, vracht auto's, schepen en spoorwagens, met an dere woorden van de capaciteit, die zij voor de volvoering van hun taak zullen nodig hebben. Er zijn tal van omstandigheden,- die daarop van invloed zijn en die maken, dat bijvoorbeeld in bepaalde tijden van het jaar aan de diensten van een bepaalde vervoerstak bijzondere behoefte bestaat. Elke vervoerstak zal over een zekere re serve aan bedrijfsmiddelen moeten be schikken. Voor de oorlog beschikten de Nederlandse Spoorwegen over 26.800 wa gens (dienstwagens en particuliere wagens niet medegeteld). Het investeringspro gramma stelt als doel in 1952 te beschik ken over 21.000 Avagens, een doel, dat naar het oordeel van de minister, niet te hoog is gesteld. De tarievenpolitiek van de spoorwegen zou slechts dan zijn te laken, indien de ta rieven op een economisch niet verantwoord niveau zouden zijn vastgesteld. Inderdaad kon in het najaar van 1949 tengevolge van materieelgebrek van de Nederlandse Spoorwegen de uitvoer van groenten en fruit naar Duitsland slechts met vertraging worden bewerkstelligd. Voor invoeren van bijzondere studenten tarieven bestaat geen aanleiding, gezien de hoge reductie, welke reeds verleend wordt op Aveek-, traject- en jeugdkaarten. Onbewaakte overwegen Bijzondere aandacht werd besteed aan het zoveel mogelijk overzichtelijk maken van de spoorbaan bij onbewaakte overgan gen. Door een toevallige samenloop van omstandigheden is het aantal ongevallen inderdaad gedurende zekere tijd aan de hoge kant geweest. Er is evenAvel een ver betering te constateren, de directie ver- trouAvt, dat het verschijnsel van voorbij gaande aard is geweest. Het ontwerp Avet autovervoer goederen Gymnastiek Uitvoering van leerlingen van Christelijke U.L.O.-scholen Een zeer goed bezette Concertzaal te Haarlem heeft gisteravond Aveer kennis ge nomen van de wijze. Avaarop de heer W. G. Kruithof de leerlingen van de Koningin Wilhelmina- en van de Prinses Ireneschool gymnastiek laat beoefenen. Met volle overgave hebben de scholieren de vooraf ingestudeerde oefeningen gede monstreerd, waarvoor zij iedere keer een dankbaar applaus mochten ontvangen. In dit applaus deelde de heer Kruithof ook in be langrijke mate mede door de voortreffelijke wijze, waarop hij enige nummers op de piano begeleidde. Vergeleken bij de uitvoering van verleden jaar moet erkend Avorden, dat aan de afwerking van de oefeningen meer aan dacht is geschonken. Een ander gelukkig verschijnsel is het feit, dat de leider het niet meer in de duur der oefeningen heeft gezocht, zodat de demonstratie om half elf geëindigd was. Een en ander is de uitvoering zeer zeker ten goede gekomen. Na de aihletiekmars van W. Schootemeijer lieten de meisjes der tAveede klas van de Koningin Wilhelminaschool een zeer aardige oefening zien, Avaarin o.a. enige aan de athletiek ontleende vormen Avaren verwerkt. Ook de derde klasse kAvam met een vrije oefening, waarin bijzonder aardige variaties voorkAvamen. Gymnastisch bekeken Avas dit nummer het beste van de gehele avond. De vierde klasse kAvam met bewegingsvormen, welke ons. ondanks het vele werk. dat er aan besteed, niet konden bekoren aa'egens de tal loze stijve beAvegingen en houdingen. Aan dit euvel leed ook enigszins de knotsoefe ning van de derde klasse van de Prinses Ireneschool: de zeer goede pols-techniek (polskreiten binnen en buitenwaards, zoAvel opAvaarts als omlaag) viel bijzonder op. Ook de hoepeloefening van de tweede en de oefening met rythmische vormen van de vierde klasse mochten gezien worden. Van de jongens van beide 'scholen zagen wij slechts twee vrije oefeningen n.l. een stokoefening en een gewone vrije oefening. Vooral deze laatste bevatte talrijke moei lijke onderdelen, welke de jongens echter behoorlijk onder de knie hadden. Bij de toe stellen zochten de jongens het meer in het sportieve, zoals bij de behendigheidsoefenin gen aan twee lange banken en bij het paard- springen. Ook het algemeen sprmgnummer met zes toestellen Avas van behoorlijk ge halte. Een grote groep meisjes van beide scholen vertoonde een gecombineerd num mer brug en paard, waarbij vooral de afwer- king zeer goed was. Nieuw bij deze demonstratie Avas het individuele optreden van Jan Volbeda met een keurige vrije oefening van ruim een minuut. Vier meisjes en twee jongens, waar- onder ook weer Jan Volbeda vertoonden later aan de brug enige personele oefenin gen. Avelke van zeer goed gehalte Avaren. Resumerende kunnen zowel de leider als de leerlingen op een geslaagde aA'ond terug zien. Wandelsport Propaganda-tochten De belangstelling voor de propaganda- wandeltochten op Zaterdag en Zondag is evenals vorig jaar zeer groot. De inschrij ving is ook nog opengesteld aan de start Zaterdag van 2 tot 3 uur en Zondag van 10 tot 12 uur in gebouw Rosehaghe. Hoofman- straat. De deelnemers aan de 10 km. gaan via het Houtmanpad en Brouwerskolkje naar de Zeeweg, vandaar naar Kraantjelek, verder via Duinlustweg, Duinvlietpad terug langs de Ramplaan en VlaamseAveg. De deelnemers aan de 20 km. gaan via Zijlweg, Julianalaan en Militaire Aveg naar de Lonbar Petrilaan, om de gehele Hoge Duin en Daalseweg te volgen, dan door Bre- derodelaan, Krullenlaan en Kennemerweg via het viaduct op de Delfllaan uit te komen. Vervolgens Kleverparkweg en Pieter Kies- straat naar de Hoofmanstraat. Is, wat het departement betreft, gereed ge komen. De minister heeft de verwachting, dat het overleg met het bedrijfsleven, dat nog lopende is, ten hoogste nog een paar weken zal vergen. De tunnel te Velsen De houw van de tunnel te Velsen acht de minister urgent. De minister zal daarom ernstig overwegen of het, ondanks de moei lijke financiële omstandigheden en de hoge kosten, die met de bouw van de tunnel zijn gemoeid, mogelijk zal zijn dit werk in 1951 te hervatten. Met de A'oorbereidende Averkzaamheden voor de bouAv van de A'erkeersbrug te Doesburg is een aanvang gemaakt. De mi nister hoopt binnenkort de onderbouw van de brug te doen aanbesteden. Veertig millioen voor Waterstaatswerken Aan de memorie van antwoord van de minister van Verkeer en Waterstaat op het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting 1950 van Verkeer en Waterstaat is nog het volgende ontleend: De voorbereiding van verschillende wer- ken is zover gevorderd, dat zij, Avanneer daarvoor de nodige fondsen zullen worden beschikbaar gesteld, binnen betrekkelijk korte tijd tot uitvoering zouden kunnen Avorden gebracht. Als zodanig kunnen genoemd Avorden de verbetering van verschillende vakken van bestaande rijkswegen, de aanleg van rij wielpaden langs de rijksAvegen, de uitvoe ring van onderdelen van het rijkswegen plan over het gehele land, de bouw van de brug over de Boven-Merwede bij Gorin- chem, de herbouw van enige kleinere in de oorlog vernielde bruggen, de verbetering van bochten in de Maas, de normalisering van het Hollandsch Diep, de vernieuwing van verschillende loswallen in de kleine rijkshavens en het maken van reserve-aan legplaatsen A'oor de veren Vlissingen Breskens en KruiningenPerkpolder. Het totaal-bedrag dat met de hier aangeduide Averken gemoeid is, kan op ongeveer ƒ40.000.000 worden geschat. Twintig jaar geëist tegen moordenaar Op tAveede Kerstdag van het jaar 1947 werd te Beekbergen in zijn huis vermoord gevonden de zestigjarige rentenier de heer De Boer. De moord bleek enige dagen te voren te zijn gepleegd. De Apeldoomse politie heeft kort daarop een Amsterdam mer H. en de zwerver S. A. afkomstig van Ameland, gearresteerd. Zij bekenden te hebben ingebroken. A. gaf voorts toe, dat hij het slachtoffer enkele steken met een beitel en later een dodelijke slag met een ijzer op het hoofd had gegeven. Hij zou hem uit zijn lijden hebben willen verlos sen. De rechtbank te Zutphen heeft H. op 27 Mei 1949 tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld en A. tot twintig jaar. Eerst genoemde Averd A'an de ten laste gelegde doodslag vrijgesproken. A. ging in hoger beroep en voor het ge rechtshof te Arnhem trok hij zijn beken tenis omtrent het toebrengen van de dode lijke slag in. Hij beweerde, dat H. deze slag moest hebben gegeven. Nadat de procu reur-generaal, mr. Hoekstra opnieuw twintig jaar had geëist, hield het hof de zaak aan voor een psychiatrisch onderzoek en tot het horen van enige getuigen a décharge. Gistermiddag is de behandeling van de zaak voortgezet. De procureur-generaal persisteerde bij zijn requisitoir van 15 Augustus, waarin hij twintig jaar gevangenisstraf vorderde. Uitspraak over veertien dagen. Deel van de lichting 1949 zwaait af De mededelingen van minister Schokking over het afzwaaien van een deel van de lichting 1949 (men zie ons blad A'an Don derdag) zijn niet gedaan in de vergade ring van de Tweede Kamer, doch in een daarna met de parlementaire pers ge houden bespreking. M.T.S.'ers lichting '44 met groot verlof In verband met de intussen ontstane mogelijkheid om de ongeveer 60 M.T.S.'ers van de lichting 1944, die vorig jaar bij de Genie in werkelijke dienst zijn geroepen, door M.T.S.'ers van jongere lichtingen te vervangen, Avorden de eerstgenoemde M. T. S.'ers met ingang van 15 Maart met gToot verlof gezonden. Zij kunnen echter in militaire dienst blijven, indien zij daartoe de wens te ken nen hebben gegeven. Ook worden zij in de gelegenheid gesteld een sollicitatie in te zenden voor benoeming in burgerdienst bij de Genie. Teneinde hen niet in een ongunstiger positie te brengen dan de overige dienst plichtigen van de lichting 1944 Avorden zij, eveneens met ingang van 15 Maart, met gebruikmaking van artikel 24 van de Dienstplichtwet, nader bestemd tot buiten gewoon dienstplichtige. Hierdoor kunnen zij slechts worden verplicht tot het ver- vullen van werkelijke dienst in tijden A'an oorlog, oorlogsgevaar of andere buitenge- Avone omstandigheden. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 290)4 289% Unilever 225)4 225% 229% 223% A. K. U 170% 180% Fokker 129% Nederlandse Ford 298 Nederlandse Kabel 286 v. Berkel's Patent 116% Scheepvaart-Unie. 148 HolLAmerika Lijn 158% Deli Maatschappij 140% 141 H. V. A 147% 146% A'dam Rubber 142% 141% Ned. Handel Mij 160% N.-I, Handelsbank 100 Billiton Mij. II 275 Majoor Flinterman sprak op „Luchtvaartavond", Drie bekende Nederlandse A'liegers heb ben gisteravond in gebouAv St. Bavo te Haarlem voor een zeer talrijk gehoor het een en ander verteld over hun werk en daarbij drie zeer verschillende aspecten van de luchtA'aart belicht. Eerste spreker op deze avond, die georga- niseerd*werd door de K.N.V.V.L., Avas de luitenant-ter-zee der tweede klasse E. C. Senger, de Nederlandse pionier op het ge bied der hefschroefvliegtuigen, die op vlotte wijze vertelde o\'er zijn ervaringen met de Sikorsky der Stichting Hefschroefvlieg tuigen. Het aantal mogelijkheden dat de hélicop- ter biedt, is volgens hem onbeperkt; dit nieuwe vliegtuigtype Avordt nu reeds met veel succes gebruikt voor loods- en. red dingsdiensten, het schouAven, bestuiven en besproeien a'an gewassen, als A'erkennings-, verbindings- en vuurleidingshulpmiddel, bij de bestrijding a'an bosbranden en haar den a'an besmettelijke ziekten, als hijskraan en „a'liegende postbesteller", als luchttaxi en als „boodschappenjongen", waarmee de mogelijkheden echter nog geenszins uitge put zijn. Een interessante kleuren-smalfilm vari de Bell Aircraft Corporation de eer ste fabriek die kleine hélicopters in serie vervaardigde illustreerde luitenant Sèn- gers' betoog. Ir. H. Doppenberg, voorzitter van de Zuidhollandse Vliegclub, sprak daarna over de zAveefvliegsport, een sport die vele ups en doAvns gekend heeft in ons „thermiek- arme" land en die nog altijd de beste leer school is a'oor allen die later de militaire of ciA'iele motor-luchtvaart als beroep Avillen kiezen. Een vertegenAvoordiger van de K.L.M. gaf vervolgens een korte schets van de ontwik- kelingsgang van onze nationale luchtvaart maatschappij thans op vijf na de groot ste van de wereld en maakte vervolgens bekend dat de Haarlemse luchtvaartclub de clubprestatiewedstrijd 1949 gewonnen heeft, waarvoor hij het bestuur dezer club onder luid applaus der aanwezigen de fraaie hiervoor beschikbaar gestelde prijs over handigde. Tenslotte sprak de majoor-vlieger J. L. Flinterman, tweevoudig recordhouder en straaljager-specialist, over zijn ervaringen met de Meteor IV en andere jet- en tur- bine-a'liegtuigen. Vlak a'oor de laatste oor log begonnen de Italianen met straalaan drijving voor vliegtuigmotoren te experi menteren. Hun en anderer experimenten (vooral de Britse) resulteerden in prachtige nieuwe voortstuAvingsmedia, maar het vlie gen met snelheden zoals daarmee bereikt werden, bood en biedt nog tal van problemen. Vele daarvan („blackout", drukcabine-puzzles en andere) zijn reeds grotendeels opgelost, en voor de andere problemen zullen techniek en Avetenschap ook wel eenTemedie vinden. De gasturbine toestellen, die de heer Flinterman gevlogen heeft, kregen een speciale pluim. Naar zijn mening is met deze machines ondanks hun hoge snelheden rustiger, prettiger en zelfs a'eiliger te vliegen dan in de traditionele propeller-toestellen en de ontAvikkelïng van het a'liegtuig zal dan ook ongetAvijfeld ge heel de weg van de nieuAve aandrijvings principes gaan volgen. Verschillende luchtvaartfilms, waaronder een zeer belangwekkende reportage van de jongste AvapenschouAv der Britse vliegtuig industrie op Farnsboro, completeerden het programma van deze drukbezochte avond. Woningen zonder rijksbijdrage Een architectenbureau te Groningen werkt op het ogenblik aan een plan voor het bouwen van de eerste permanente wo ningen in Nederland zonder rijksbijdrage. De grondgedachte voor dit miilioenen- plan is het in massa opdragen aan een zelfde aannemer van de bouw van duizend precies gelijke woningen, verdeeld over schillende gemeenten. De voor dit doel ontworpen woning is van het permanente type eenvoudige burgerAvoning, bevattende gelijkvloers, hall, grote woonkamer, eet- keuken, kelderkast en schuur, en boven drie slaapkamers, douche en balcon. De totale bouAvkosten dezer volwaardige wo ningen hoopt men door de toe te passen bouAvmethode en de massale aanbesteding zodanig te kunnen bepalen, dat bij een normale huurprijs van 5 of 5.50 gulden zonder bijdrage van het rijk een rendabele exploitatie mogelijk zal zijn. Met verschei dene gemeenten Averden reeds besprekin- I gen geopend en de eerste opdrachten kwa men reeds binnen. Zoon beschuldigt vader Meineed gepleegd? Voor de bijzondere strafkamer A'an de Haagse arrondissementsrechtbank stonden tAvee Hagenaars terecht, P. J. M. en J. P. van L. aan Avie ten laste was gelegd, dat zij in Maart 1943 een zekere A. Spapens aan de Duitsers zouden hebben verraden. De verdachten beschuldigden elkaar van dit verraad. Een zoon van verdachte Van L. beschuldigde als getuige zijn vader. Deze verklaarde echter, dat zijn zoon door M. was omgekocht. Op zijn beurt zeide verdachte M. toen, dat Van L. de getuige A. M. van der V. van der K. had omge kocht. In zijn requisitoir verklaarde de officier van justitie, mr. Baron van Voorst tot Voorst, de indruk te hebben, dat enkele getuigen en speciaal getuige A. M. van der V. van der K. zich aan meineed heb ben schuldig gemaakt. Het O. M. kondigde een onderzoek hiernaar aan. Tegen de ver dachten, die beiden reeds enkele jaren in voorarrest hebben doorgebracht, Averd een voorAvaardelijke gevangenisstraf van één jaargeëist. De verdedigers bepleitten vrijspraak. Uitspraak 10 Maart a.s. Bloemendaal Burgerlijke stand Geboorten: L. F. FlessemanJacobson, zoon; H. E. Selderbeek—Coops, zoon; E. BouAvmesterAddison, zoon; W. Vooijsvan Duyn, dochter; A. C. Struiksmaa'. Stave ren. dochter. O n d e r t v o u aa' d: S. Onderwijzer en J. G. H. F. Meersmans; J. van Duijnen en A. G. v. d. Werff; C. A. Breitenstein en J. E. Carp; B. de Koning en P. Hoof. Getrouwd: J. Hogervorst en J. C. Huls bergen; J. Meinema en A. Adriaanse. Overleden: E. W. den HertogIJpeïj, 50 j. Santpoort De Bewaarschool" voor Santpoorts Bloei In het Jeugdhuis te Santpoort draait Vrijdag 3 en Zaterdag 4 Maart voor de vereniging „Santpoort's Bloei" de film „De BeAvaarschool". Heemstede Sectorindeling voor melkbezorgers In Heemstede Avorden plannen gemaakt om een zogenaamd sectorsysteem bij het bezorgen A'an melk in te A'oeren. Iedere melkslijter wordt een bepaalde Avijk toege wezen, om alle bewoners A'an melk te voor zien. De bedoeling is een economische be zorging van de melk te A'erkrijgen. R.K. Harmonie St. Michael De R.K. Harmonie ,,St. Michael" hield Donderdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. Luyten, memoreerde de geslaagde herdenking van het veertig jarig bestaan. Spreker betreurde, dat de secretaris, de heer P. Th. A'an Deursen, zich niet meer herkiesbaar stelde. Nog dit seizoen zal, in samenwerking met het Kath. Gemengd Koor. een zaalconcert worden gegeven. Verder zal medeAverking worden verleend aan een Palmpaasoptocht %'an de kinderen uit de parochie Valken burg op Palm-Zondag. Daarna werden A'ijf nieuwe leden A'oor de afdeling muziek en drie voor de afdeling tamboercorps geïnstalleerd. De jaarver slagen Averden goedgekeurd. De rekening sluit met een klein nadelig saldo. De aftredende bestuursleden, de heren A. Gozeling, N. Westerhoven en W. Wester hoven Averden bij enkele candidaatstelling herkozen, Avaarna als nieUAv bestuurslid werd benoemd, de heer F. Veenings. OFFICIËLE PUBLICATIE BELANGRIJK BERICHT voor degenen, die over 1949 een vordering hebben op een rijksinstelling. Het ministerie van financiën vestigt er de aandacht op, dat alle vorderingen op rijks instellingen over 1949 zo spoedig mogelijk moeten Avorden ingediend. Vorderingen ten laste van de verschillen de departementen van algemeen bestuur en de daardoor ressorterende diensten, instel lingen enz. moeien uiterlijk 31 Mei a.s. bij het betrokken departement zijn ingediend. Vorderingen op het staatsdrukkerij- en uitgeversbedrijf, op het staatsbedrijf der PTT, op het staatsmuntbedrijf, op het staats- vissershavenbedrijf te IJmuiden'en op de staatsmijnen moeten uiterlijk 15 Maart a.s. Avorden ingezonden. In het belang van de schuldeisers wordt er nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat latere indiening tot langdurig uitstel der afdoening kan leiden. Van de indiening kan, op verzoek, een schriftelijk bewijs Avorden verkregen. WILTON en SMYRNA TAPIJTEN. Zaterdag en Maandag speciale A'erkoop Wilton karpetten f 132.95, gr. maten, zav. kwaliteit f 225, M. Smyrna's f 210, ook enige huiskamer karpetten (mon sters) f 59 en f 91.30, Coup. Cocos en Moquette lopers v.a. f 3-.10 p. mtr. TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Ge bouw de Nijverheid, Jansstr. 85 (bij Gr. Markt), Haarlem. HOUTWOL voor verpakking Hooi, Stro, Turfmolm Thuisbezorgen zonder prijs verhoging. A. ZONDERLAND SPAARNWOUDERSTR. 81 Tel. 12915. Haarlem Burgers E. N. R. Juncker, Vesting, in diverse uit\roeringen. BARENDSESTRAAT hoek Kamperstraat. Annex Rep.inr. Tel. 13797, Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f 44.—. v. VEEN, Zijlweg 26-28, Hrl. Engels echtpaar, middelb. lft. z. kinderen zoekt m. gebr. keuken, telef. en mogel. centr. V., goede stand, per 1 April. Brieven no. 5048 STANDARD '48 FIAT 500 CABRIOLET D. K. W. CABRIOLET H. More's Expertise Bureau, Schermerstr. 27. Tel. 12197. Te koop te Haarlem voor be legging: klein perceel Gen. Bothastraat, huur f 286 (na 15 pet. huurverhoging f 330), uiterste koops, f 3600. Brieven no. 5045, Maatkleermakerij biedt aan prima costuums n. maat m. eerste klas fournituren Bil lijke prijzen Vraagt eou- peursbezoek bij u aan huis. Brieven no. 5056. Klein gem. KANTOORTJE met brandvrije kluis. Centr. 3 min. station, pracht stand, BrieA'en no. 5050. Damesconfectie RIJKSSTRAATWEG 91 Zo juist ontvangen LODEN in dames- en meisjesmaten Egyptische, Big Ben gummi in alle prijzen. DE SPECIAALZAAK VOOR HAARLEM-NOORD Het Intercommunaal Wederopbouw-Bureau Noord holland-West, Dreef 3 te Haarlem, vraagt voor zijn bureau te Velsen EEN ADMINISTRATIEF- TECHNISCHE KRACHT in het bezit van einddiploma M.T.S. afd. Waterbouw kunde of Bouwkunde. Salariëring (afhankelijk van vakbekwaamheid) tussen f 1680.— en f 3600.—. SCHEEPVAART Aldabi. pass. 1 Pauls Rock. Alhena, 1 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alnati. 1 v. Antw. n. Hamburg. Annenkerk. 1 v. Colombo n. Fremantle. Alblasserdijk,, 1 735 m. O.NO. Bermuda. Aldebaran. 1 520 m. Z.ZO. Kp. Race. Almdijk. 2 verw. Galveston v. Houston. Alphacca. 2 verw. te New York. Alphard. 1 800 m. N.NO. Fernando Noronha. Alpherat. 1 70 m. Z. Recife. Amsteldiep, 1 te R'dam v. A'dam. Averdijk. 1 380 m. ZW. Flores. Alkaid, 1 v. Victoria. Amstelstad, 2 v. R'dam n. Narvik. Aardijk. 2 te Antwerpen. Adinda (tl, 25 v. Saigon n. Haiphong. Algorab. 2 v. St. Vincent n. Recife. Antonia (t). 26 v. Davao 1 te Sebu. Arendskerk, 3 te Port Said. Ariadne, 1 te Tel Aviv v. Haifa. Akkrumdijk. 3 17 u. v. R'dam n. N. York Via Antwerpen. Alphacca, 2 te New York. Amstelveen, 3 ie Mobile v. Narvik. Appingendam, 2 v. Bilbao n. Valencia. Arnedijk, 3 2.30 u. te Antwerpen. Axeldijk, 2 te New York v. R'dam. Alvvaki, 2 te Recife. Bantam, Djakarta 2 te R'dam. Blijdendijk, 1 te Antw. v. Bremen. Boschfontein, 1 rede Dar es Salaam. Boskoop. 1 v. Barbados n. Plymouth. Blommersdijk, 27 v. Aden. Bloemfontein, 2 v. A'dam n. Hamburg. Bengkalis. 3 te Rastanura v. Bushire. Bennekom, 3 te Manta v. Puna. Beverwijk. 2 v. R'dam n. Setubal. Blitar, 3 v. Penang te Pt. Swettenham. Boissevain. 1 te Mauritius. Bonaire, 2 te Barbados. Borneo. 2 te Antwerpen. Ceram. pass. 1 Perim. Clavella (t), 1 anker Banka. Cornelis, 1 v. Goole n. A'dam. Cistula ft), pass. 2 Beachyhead. Congostroom, 2 te Antwerpen. Cordilla (t), 2 v. Piraeus n. Abadan. Dalerdijk, pass. 1 Azoren. Drente. 28 te Singapore. Duivendrecht (t), 1 te Londen. Delft, 1 800 m. NO. Guadaloupe. Duivendijk. 2 v. Los Angeles n. Cristobal. Edam. 2 verw. 8 u. R'dam. Eendracht 2 700 m. W.ZW. Horta. Enggano. pass. 2 Kp. Carbon. Erinna (t). 1 v. Miri n. Pladju. Esso Den Haag (t), pass. 2 Dungeness. Farmsum, pass. 2 Dover. Friesland, 2 14.30 u. v. Aden. Ganymedes, 2 te R'dam. Goya, 28 te Melbourne n. Djakarta. Gouwe. 1 180 m. O.NO. Madeira. Georgic, 4 n. R'dam v. Djakarta. Grootekerk. 3 verw. te Aden. Gaasterkerk. 2 v. Pt. Elizabeth n. Kaapstad. Gadila (t). 2 pass. Gibraltar. Gooiland, 2 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Groote Beer. 2 20 u. v. Aden. Hector, 1 v. Genua n. Catania. Helena, 1 v. Punta del Gada n. Southampton. Haarlem, 1 680 m. W. Ouessant. Hecuba, 1 150 m. O.NO. San Miguel. Heemskerk, 1 te Manilla. Heerengracht. 2 te Rotterdam. Helicon. 2 v. Turkseil. n. New York. Hercules, 2 v. Gibraltar n. Bremen. Hermes, 2 v. Montevideo n. Rio Grande. Hersilia, 2 v. Curagao n. Marcaibo. Hestia. 2 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Indrapoera, 3 verm. v. Belawan. Ilos, 2 te Beyrouth. Java. 2 te Marseille. Joost v. d. Vondel. 1 640 m. W.ZW. Flores. Japara, pass. 1 16 u. Point de Galle. Jaarstroom, pass. 2 Las Palmas. Jagersfontein, 2 te Vlissingen v. proeftocht terug Kedoc 2 v. Cheribon te Soerabaja. Kertosono, 1 v. Melbourne n. Sydney. Klipfontein, 1 140 m. ZW. Elizabethbaal. Kota Gede. pass. 1 Las Palmas. Kertosono, verw. 3 te Sydney. Kota Inten. 28 20.15 u. v. Aden. Keilehaven. 2 v. Las Palmas n. Landana. Ko'.a 3aroe. 2 v. Duinkerken te Antw. Laagkerk, 1 te Abadan v. Basrah. Leerdam. 1 780 m. W. Ouessant. Langkoeas, 2 v. Soerabaja n. Mkassar. Limburg, pass. 1 Barbados. La wak. 1 te Cheribon v. Amerika n Semarang Lomfc-ok. 1 te Palembang v. N. Orleans n. Pladjv Lieve Vrouwekerk. 3 v. Port Said. Loenerkerk, 3 te Barcelona. Larenberg, 2 v. Freetown n. Monrovia. Leuvekerk. 2 v. Genua n. Barcelona. Mataram. 1 bij Kp. Tenez. Myonia (t), 2S te Sydney v. Thursday eil. Mitra (tl. 1 860 m. NO. Martinique. Mijdrecht (t). 1 240 m. W. Kp. Palmas. Manoeran, 27 te San Francisco. Mapia. 1 v. Semarang te Soerabaja. Modjokerto, 23 te Soerabaja verw. 4 n. Makassar Mentor, 3 te Istanboel v. Kavalla. Maashaven, 2 te Rosario v. Buenos Aires. Meerkerk. 2 v. Le Havre n, Antwerpen. Maeoma (t), v. Miri n. Pladju 1. Madoera. 3 te Singapore. Marken, 2 te Port Said. Merwede, 2 v. Lagos te Port Gentil. Muiderkerk, 2 v. Antwerpen. Nestor. 1 v. Valencia n. R'dam. Noordwijk, pass. 2 Kp. San Antonio. Nieuw Amsterdam. 2 v. Punta Arenas n. Mar del Plata alwaar 4 verw. Nieuw Holland 2 v. Singapore n. Djakarta. Nigerstroom, 2 v. Le Havre te Antwerpen. Nijmegen, pass. 2 Ouessant. Oranje Fontein. 1 630 m. O.ZO. St. Helena. Ossenörecht. 2 v. Fredericia n. Stettin. Overijsel, 2 180 m. W. Minicoy. Poseidon. 1 te Carupano v. Cumana. Prins Willem H. 1 850 m. ZW. Flores. Prins Philip Willem, 1 te R'dam v. Antw. Prins W. v. Oranje, 3 te Grandia v. Castellon. Prins Alexander, 2 pass. Kp. Sable. Papendrecht (t). pass. 2 Perim. Perna, 2 v. Algiers n. Abadan. Prins Willen Hl, 2 te Hamburg v. Tunis. Prins Willen IV, pass 2 Flores. Prins Willem V, 2 te San Juan v. A'dam. Randkerk, 1 575 m. NO. St. Helena. Rijnland, 1 200 m. Z.ZW. Ouessant. Radja, 1 v. Manilla n. Los Angeles. Rotti. 1 v. New York n. Alexandrië. Raki. 2 te Calcutta. Rijnkerk, 3 te IJmuiden. Ridderkerk. 2 te R'dam. Rempang. 2 v. A'dam n. Balikpapan. Sommelsdijk. 27 te Singapore. Stanvac Benakat (t). 28 v. Singapore n. Palem bang. Stan vac Talang Akar (t). 27 te Pulo Sambu. Straat Malakka. 28 v. Kobe n. Osaka. Sunetta (t). 1 90 m. ZW. Scilly. Sarangan. 2 te Belawan. Stad Dordrecht, pass. 1 Ouessant; Stad Breda, 28 te beira. Stad Arnhem, 3 te Gibraltar. Somersetshire, 28 v. Fremantle n. Djakarta. Straat Soenda, 1 v. Mosselbaai n. Pt. Elizabeth Saidja (t), v. Muntok te Pladju. Sibajak. 2 dwars Pt. Sudan 4 Suez verw. Sibigo, 2 te Suez. Soestdijk. pass. 2 Perim. Stad Maastricht, 2 v. Bona n. IJmuiden. Streefkerk, pass. 2 Dakar. Stuyvesant. 2 v. Dover. Tabian. 1 v. New York n. Baltimore. Tjipondok, 27 te Kobe v. Shimizu. Tibia (t), 3 160 m. W. Trinidad. Theseus. 2 v. Gibraltar. Tiba, 3 te Montevideo. Veendam, 1 280 m. N. Fayal. Woensdrecht (t), 1 140 m. W. Scilly. Waterman, pass. 2 Krakatau. Waterland. 28 te Buenos Aires. Westland, 2 te Montevideo. Winsum, 2 v. Fort de France n. Trinidad. Weltevreden. 2 v. Cheribon te Soerabaja. Zeeland, 1 v. Blyth n. Hamburg. Zeeman, pass. 2 Singapore. Zwijndrecht pass. 3 Guernsey. Een zeer bijzondere aanbieding PRACHT HAZELNOOTTAART an f 1.50 voor f 0.75 (exc!. verpakking) Kletskoppen f 0.50 per pond Een fijne krentenslof f 0.50 Ananas-blokjes en peerdrups bij aankoop van een onzer artikelen 2 ons voor 25 cents 0 gram Neemt U ook eens ons extra witbrood mee f 0.34 per v.d. Graaf's Brood* eri Banketbakkerijen Ged. Oude Gracht 39, Tel. 16459 Grote Houtstraat 167. Tel. 11566 Grote Markt 6, Tel. 15755 Gen. Cronjéstraat 35, Tel. 15430 In elk huis wordt gewassen en schoongemaakt SODA helpt hierbij beter en radicaler dan eik ander reinigingsmiddel. „Gebruik toch SODA", zegt onze Pleun. „Het kost slechts enkele centen en U bereikt betere resultaten". Het voorjaar nadertMaak nu reeds Uw keuze uit onze grote sortering RIJWIELEN", o.a. met Remnaaf, Trommelremmen, drie- versnellingsnaven, enz. Ook Sport in diverse uitvoeringen en kleuren Vraagt inlichtingen omtrent onze gemakkelijke betalings-eondities zonder bank-tussenkomst. Zie ook onze Showroom: ORANJESTRAAT-hoek Leidsevaart Ook in onderdelen zijn wjj ruim gesorteerd tegen de laagste pr -'zen RIJWIELHUIS „WILHELMINA" KROCHT 6 HAARLEM tegenover HEMA Telefoon 10353 Agent „WILHELMINA"-RIJWIELEN

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7