MEUBELSTOF HAARLEM exposeert HEDEN ©EOPEND Verenigmgsvlag der huisvrouwen in ha! van Krelagehuis gehesen 2.25 2n34 2.95 VQORJAARSSTOFFEN Hommen Co. Duizenden bloemen verhogen de fleurige sfeer STAND No. 58 mEUBIL£tK TOICHTIflG VOORJAARSBEURS 1950 MODESHOW - KEG'S TH EESCH EN KER1J - VELE ATT R AC Ti ES - GROTE PRIJZEN Vrijdag 10 Maart 1950 5 I KRELAGEHUIS - LEIDSEVAART Onder auspiciën van de IN'ederlandscIlc Vereeoiging van Huisvrouwen Afdeling Haarlem en Omstreken Op de foto hiernaast een overzicht van de grote zaal in het Krelage- huis, met in 't midden het podium en de lichtzuil, centrum van de vele attracties. Opening van Damesvoorjaarsbeurs Vanmorgen om tien uur schikten de houdsters en houders van de stands in het Krelagehuis voor het laatst de door hen vertegenwoordigde artikelen nog wat net ter dan ze al stonden, wérd hier een flesje parfum opgepoetst en daar een koperen tafelbel nog eens gewreven, iverd een pluisje zus en een stofje zo verwijderd, want het moment van de plechtige opening van de Damesvoorjaarsbeurs, waarvoor zovelen reeds dagen en nachten in touw waren geweest vias aangebroken. In het aantrekkelijke 2aaltje voor de modeshows waren velen bijeengekomen om te luisteren naar de toespraken van de presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen, mevrouw M. C. D. Wesstra-Mackay, de voorzitter van de Haarlemse Handels vereniging, de heer B. W. Lasschuit, en de waarnemend burgemeester van Haarlem, de heer D. J. A. Geluk. Mevrouw Wesstra bracht in haar ope ningsrede dank voor de medewerking die het Haarlemse Gemeentebestuur in zo ruime mate heeft verleend en die een be wijs is voor de belangstelling die de ge meente voor de vereniging van huisvrou wen heeft, een belangstelling die voorts tot uiting komt in de aanwezigheid van vier leden van het gemeentebestuur Zij bracht voorts dank aan andere instanties en orga nisaties die door hun medewerking zoveel tot deze beurs hebben bijgedragen. In ant woord op de zo dikwijls herhaalde vraag,- wanneer er weer een damesbeurs zou wor den gehouden de laatste was in 1939 zei mevrouw Wesstra: „Alles heeft zijn vastgestelde uur. Voor elke zaak is er een bepaalde tijd". Bezetting en de lang ge bleven distributie hebben het houden van een damesbeurs tot dit jaar onmogelijk gemaakt. Mevrouw Wesstra sprak haar blijdschap uit over het feit dat deze voorjaarsbeurs in het Krelagehuis gehouden kan worden, in plaats van in het inmiddels te klein ge worden Concertgebouw. Zij sprak als haar overtuiging uit dat deze beurs waar de be zoeksters alles kunnen vinden, waar zij anders de hele stad voor moeten aflopen, een succes zal Worden, want er zijn kosten noch moeiten gespaard. Zij zeide te hopen dat het ledental van de vereniging zal stijgen, omdat buitenstaanders zullen voe len dat haar werk gesteund dient te worden. De spreekster gaf daarna het woord aan de heer B. W. Lasschuit. Deze zeide, dat de beurs nuttig en noodzakelijk is. Hij vertelde dat hij met gemengde gevoelens zitting had genomen in de organisatie- De heer Geluk hijst in de hall van het Krelagehuis de vlag der Huis vrouwen vereniging. commissie waarin hij als enige man tussen louter vrouwen zetelde, maar hij had reeds bij de eerste vergadering gemerkt, dat dezen zoveel zakelijk begrip, gezond eco nomisch inzicht en liefde voor hun taak hadden, dat de samenwerking uitstekend was geweest en dat hij daarin het geheim had gevonden van de succesvolle activiteit van de Nederlandse vereniging van Huis vrouwen. Hij zeide voorts bijzonder ver heugd te zijn over het grote aandeel.van de middenstand in deze expositie, die on danks de zware lasten die in deze tijd op haar drukken, haar volle medewerking heeft gegeven en vijftig procent van de expositie-ruimte in beslag neemt. Zij demonstreert hier hoe zij op elk terrein haar mannetje kan staan en hoe zij kwali tatief volkomen bij de tijd is. Het contact tussen winkeliers en afneemsters kan hier alleen maar bevorderd worden, zei de heer Lasschuit. Rede van wethouder Geluk Loco-burgemeester Geluk sloot zich in zijn toespraak aan bij de woorden van medeleven mét en de wensen voor een spoedig en algeheel herstel van burge meester Cremers door mevrouw Wesstra gesproken. Hij uitte voorts de waardering van het gemeentebestuur voor het belang rijke werk, dat door de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen wordt verricht op het gebied van voorlichting en ontspan ning voor haar leden. De heer Geluk herinnerde eraan, dat meer en meer de gedachte veld wint, dat de vrouw naast haar gezinstaak ook ge legenheid moet vinden tot ontplooiing van Aan de weg getimmerd Bij de publiciteit'voor deze Damesvoor jaarsbeurs tegelijk publiciteit voor Haarlem als streekcentrum is niet op een tientje gekeken. Niet alleen zijn de ruim honderd auto bussen, die de bezoeksters dagelijks in de onmiddellijke nabijheid van het Krelage huis brengen met driehoekige vlaggetjes gepavoiseerd, die de beurs bij het reizend publiek in herinnering brengen, maar ook zijn van Alkmaar tot Leiden en van Zand- voort tot de Vecht overal de affiches met de vriendelijk uitnodigende juffrouw „U komt toch ook?" opgehangen. Dan zijn in hetzelfde gebied 125.000 exemplaren van een speciale krant ver spreid en gisteren is, als kroon op het werk, een filmauto in Alkmaar een tournee door Kennemerland, de bollenstreek en de Haarlemmermeer begonnen, die zowel met avond- als daglichtfilm Iets geheel nieuws de aandacht van de bevolking trekt. Ter completering van deze campagne werd natuurlijk druk geadverteerd in alle dag- en nieuwsbladen die van enige be tekenis in het te bestrijken gebied zijn. andere gaven. De huishouding is door tal van nieuwe vindingen efficiënter gewor den. Het gaat er evenwel om, dat de vrouw deze leert gebruiken opdat er. in deze tijd geen kostbare materialen en energie door verspilling verloren gaan. Vervolgens hees de heer Geluk in de hal van het Krelagehuis de verenigmgsvlag, waarna de genodigden, onder wie zich de oud-erepresidente der vereniging mevrouw J. M. baronesse De Vos van Steenwijlc van Royen, de wethouders A. J. M. Ange- nent, W. C. Bakker en W. F. Happé, de gemeente-secretaris mr. Th. A. Wesstra, de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, de voorzitter en de secretaris van de Haarlemse Kamer van Koophan del, de heren J. Swens en jhr. dr. J. C. Mollerus, alsmede de Heemsteedse wet houder H. Disselkoen en gemeentesecreta ris N. Vos bevonden, een rondgang door de zalen maakten. Daarna waren de mannequins paraat om de eerste show te geven. Als men tegen U zou zeggen: Hier heb je drieduizend vierkante meter overdekte ruimte en 87 firma's die hun artikelen variërende van bouillonblokjes tot was machines en van haarwater tot tapijten daarin op zo aantrekkelijk mogelijke wijze willen exposeren ïien tegen een dat U na een kwartier met uw handen in het haar zou zitten. De heer H. C. Vermeulen "uit Heemstede en zijn medewerkers behoren evenwel tot de tien procent die met potlood en papier aan het rekenen, puzzelen en peinzen zouden slaan om na verloop van tijd met een duidelijk schema cn nog later met een volledig uitgewerkt plan te komen, waarover een ieder het eens zou zijn, dat het moeilijk verbeterd zou kunnen worden. Terzijde van de drukte in de grote zaal van het Krelagehuis heerst in een vertrek van bescheiden afmetingen de schoonheid. Een volgens alle regelen der kunst en der wellevendheid, gedekte tafel, waarop hei zilver schittert en het kristal vonken schiet onder een pompeuze kaarsenkroon, staat daar als voorbeeld van de goede smaak en de vakkennis van degenen die bij de totstandkoming van dit rustige hoekje samenwerkten. De heer Vermeulen is er niet alleen in geslaagd in het Haarlemse Krelagehuis een groot aantal voorwerpen bijeen te brengen, waarvan verwacht kan worden dat zij alle vrouwen zullen interesseren, maar hij heeft ook de gelegenheid te'baat genomen de reputatie van Haarlem als bloemenstad hoog te houden en te bevestigen. Deze Damesbeurs is vooral ook een voorjaars beurs. want bij het betreden van de grote zaal is het niet zozeer de veelheid en veel zijdigheid der in schier overstelpende hoe veelheid aangevoerde artikelen die treft, doch vooral de schat van bloemen, die in .trossen en tuilen, in bakken en hangers, in guirlandes en in perken aan de expositie een fleurigheid en een schoonheid schen ken die moeilijk overtroffen zal kunnen worden. Het is de lente zelf die hier wordt aan gekondigd. Het zijn de duizenden freezia's, anjers, tulpen, hyacinten, crocussen en narcissen waarvan de kleurenweelde bij draagt tot een feestelijke sfeer, waarin het goed toeven is. In midden van de zaal en wie zich de vooroorlogse Damesbeurzen i.n het Ge meentelijk Concertgebouw herinnert, kan constateren dat het Krelagehuis met zijn vele nissen en bijzalen, voor een dergelijk evenement als geknipt is trekt een enorme tot de nok reikende lichtzuil bo ven een cirkelvormig podium de aandacht. Dat is het centrale punt van de beurs. Daar zal het speciale orkestje van Bas Meegdes voor vrolijke klanken zorgen, Daan Hooykaas zal ei' zijn stemmige lied jes voordragen en vier keer per dag zal deze conferencier op de enorme gong slaan ten teken, dat het ogenblik van de prijs uitreiking aan de gelukkigen die als vijf honderdste bezoekster de kassa zijn gepas seerd, is aangebroken. Wanneer u in de prijzen valt kan het zijn, dat u met een doos bonbons, een dienblad of een radio toestel of een bankstel naar huis gaat, zo dat u uw entreegeld er dan rijkelijk uit zult hebben. Wanneer u minder gelukkig bent, dan kunt u trachten u schadeloos te stellen bij de vele firma's, die u om niet van hun producten laten proeven, of dat nu thee, champignons, koek, biscuit, be schuit, advocaat, drop of sucade is. Mocht u, wat verre van waarschijnlijk is, denken „Zat ik maar in de bioscoop" dan kan ook aan dat verlangen tegemoet gekomen wor den, want op de bovenverdieping is een duister zaaltje, waar in bonte reeks span nende, grappige, ontwikkelende of films die alleen maar prettig zijn om naar te kij ken worden vertoond. Het zou natuurlijk ook kunnen zijn. dat u, dwalende want er is geen eenrich tingsverkeer zoals tijdens de bloementen toonstellingen in deze reusachtige hoom des overvloeds op de gedachte zou komen dat het toch wel prettig zou zijn altijd van een deel van deze heerlijkheden verzekerd te blijven. Wel, dan is er een zeer ge distingeerd spreekkamertje van een le vensverzekeringmaatschappij, waar wel bespraakte lieden u alle mogelijkheden van polissen cn lijfrentes en hoe al die wissels op de toekomst nog meer mogen heten haarfijn weten uit te leggen. Haalt men na dat bezoek eventueel vrijer adem, dan kan niets u verhinderen in het keurig getransformeerde keurings zaaltje temidden van tapijten, bloemen en sexegenoten te genieten van de laatste creaties op mode-gebied. De mannequins zullen twee keer per middag en twee keer per avond voor de belangstellenden paraderen met een keur van voorjaars- en zomertoiletten, zowel in luxueuze als in eenvoudige uit voering, waarbij mevrouw Smit ieder mo del van een toelichting zal voorzien en de Haarlemse pianist J. van Ake dit spel van lijn en gratie zal completeren. Voor hen, die het toch maar liever bij meer prozaïsche attracties houden, zijn er natuurlijk talrijke kook- en bakdemonstra- ties die door vele plaatselijke en landelijke fabrieken, om het even of dat nu zelfrij zend bakmeel, visconserven, puddingspoe der of margarine betreft, zullen worden gegeven. In tegenstelling daarmee wordt in een kleine bestuurskamer van het Krelagehuis gedemonstreerd hoe lieden, die op een ka mer en een gulden meer of minder niet behoeven te kijken hun eetkamer kunnen inrichten cn in het bijzonder hoe een tafel volgens alle regelen der kunst gedekt be hoort te zijn. „Het lijkt wel een sprookje" zullen vele huismoeders bij het aanschou wen van dit exquise vertrek, waarin de keuze der meubelen en tapijten, van de prachtige kristallen kaai'senkroon en van het tafelzilver, van het tafellinnen en van het servies een prachtig harmoniërend ge heel tot stand heeft gebracht. Vakmanschap en gcede smaak, degelijk heid en toewijding. Ziedaar de eigenschap pen die men bij iedere stap op deze Dames- voorjaarbeurs bij alle exposanten kan waarnemen. Zij hebben niet alleen groot en klein, hun best gedaan zo goed mogelijk voor de dag te komen, doch zij levei*en te vens het bewijs, dat zij een uiterst nuttige functie in de samenleving vervullen. De verhouding tussen leverancier en afnemer, tussen winkelier en klant is er in de eerste plaats een van wederzijds vertrouwen. Het Is goed, dat op deze expositie getoond wordt hoe vele Nederlandse bedrijven en daaronder nemen de Haarlemse geen geringe plaats in dat vertrouwen ten volle waard zijn. tt Jaweiet-" BARTEUORISSTRAAT 27 brengt deze week speciale buitenlandse artikelen VISXRA LINNEN LAVABLE Kreukvrij Wasecht in 10 dessins in div. tinten in div. tinten Let op onxe speciale Bearsreelame Bezichtig de in de Hal van de Damesbeurs Wij maken de dames attent op onze grote collec tie nieuwe ANEGANG 38-40 U koopt in onze zaak in rustiger omgeving dan op de Beurs en vindt daar tevens een veel uitgebrei der sortering GROTE SORTERING E. J. v. d. WERFF Zn. HAARLEM-N. GIJSBRECHT r. AEMSTELSTRAAT 11G - TELEFOON 24325 bü de Vergierdcweg AAN HUIS TE ONTBIEDEN MET STALENCOLLECTIE COMPLETE MEUBILERING I.C Haan LERING op de Dames-Voorjaarsbeurs te Haarlem, stands no. 16 en 17 met EET-, ZIT- EN SLAAPKAMERS WOLLEN DEKENS GORDIJNSTOFFEN KLEIN MEUBELEN enz. BARTELJORISSTRAAT 39-41 - HAARLEM - TELEFOON 10250 Sinds 1833

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9