Haarlems Dagblad Belgisch dilemma Bijna 58 procent der Belgen wenst terugkeer van Leopold Tachtig doden bij vliegtuig ramp in Wales 64e Jaargang No. 19499 Bureaux: Grote Houtstraat 93, Telefoon Adver tenties en Administratie 10724, 14825. Redactie: 10600. Directie 13082, Hoofdred. 15054. Bijkant. Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Telefoon 12713,10132. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Maandag 13 Maart 1930 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 33 cent, per kwartaal ƒ4,25. Franco per post 14,75. Postgiro 273107. Adverttarieven op aanvraag bij de Administratie. en <Dprettjtc Tgaariemsttje Courant (3tnno 165-6) Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom VANMORGEN heeft 'het Belgische kabi- net te Brussel vergaderd. De Katholieke ministers hebben op het terugroepen van de Koning .aangedrongen De liberale mi nisters zouden zich daar niet mee verenigd hebben. Dit woord „zouden" betekent dat de politieke waarnemer van het persbureau Belga, die liet seinde, zich nog niet met volkomen zekerheid over het standpunt der liberale ministers durfde uit te laten. Bij Belgische katholieken bestond 11a de volks raadpleging nog de hoop. dat de liberale partij tenslotte wel ten gunste van de Ko ning zou besluiten, omdat uit de resultaten blijkt dat zeer veel liberale kiezers vóór zijn terugkeer gestemd hebben: in sommige districten minstens de helft. Zou nu de regering door liberale onwil moeten aftre den. dan zouden bij nieuwe verkiezingen de kansen der liberalen slecht komen te staan. Dit is een berekening die de thans ont stane toestand in zoverre tekent dat eruit blijkt dat de liberalen, die verdeeld zijn over de Koningskwestie, als partij „op de wip zitten". De positie van hun leiders is niet benijdenswaardig. Maar de gehele Bel gische positie is niet benijdenswaardig. Met een moeilijker uitslag dan die van deze volksraadpleging had België moeilijk opge scheept kunnen worden. De waarde van het bezadigde begrip „de gulden middenweg" blijkt hier weer eens afwezig te zijn. Want gezien de verschillende verwachtingen geeft dit resultaat de middenweg aan. Hoe waren de verwachtingen? Van Katholieke zijde betoogde men dat de Koning zeker zestig procent der stemmen zou behalen en van socialistische zijde, dat hij de 55 niet berei ken zou. Het resultaat is 57.8 geworden. De Koning zelf heeft verklaard, dat hij zou willen terugkeren als hij minstens 55 der stemmen kreeg. De socialisten hebben betoogd dat een meerderheid, waar het de Koning betrof, pas overtuigend zou zijn als zij tweederden bedroeg. De liberalen heb ben verklaard zich niet bij des Konings norm van minstens 55 te willen aanslui ten. Wat nu? Morgen gaat de premier, de Katholiek prof. Gaston Eyskens, naar Preg- ny aan het Meer van Genêve om de toe stand met de Koning te bespreken. Als deze zou zeggen: „Ik heb de meerderheid behaald die ik wenste; ik acht mij daarmede vol komen gerehabiliteerd en doe nu, om on rust in den lande te vermijden, afstand van >de troon ten gunste van mijn oudste zoon' dan zou de Koningskwestie op slag zijn opgelost en kroonprins Boudewijn zou wel dra als Koning der Belgen worden ge kroond. Want zoals men weet is niet de monarchie als zodanig in het geding ge bracht en evenmin de regerende dynastie, maar alleen de persoon van Koning Leopold III. Dat hij nu tot afstand zou besluiten kan men evenwel alleen als een bestaande mogelijkheid opperen. Er zijn blijkbaar weinigen die het verwachten; als het ge schiedde zou het als een verrassende ont knoping worden beschouwd. Gebeurt het niet, dan kan men een moei lijke gang van zaken verwachten, blijkbaar ook als het parlement tot. het terugroepen van de Koning mocht besluiten. Het verzet der socialisten is zeer fel. Het is tekenend dat de leider der socialisten, de oud-premier Spaak, zich gisteravond somber over het resultaat der volksraadpleging heeft uitge laten; hij beschoüwde het eigenlijk, met het oog op de eenheid des lands, als het ongunstigste dat men had kunnen bereiken en herinnerde aan de bezwaren, die hij "én anderen steeds tegen het houden van zulk een referendum hadden aangevoerd. Ver moedelijk zal hij, evenmin als Belgisohe politici van andere richting, grote verwach tingen hebben van het houden van nieuwe verkiezingen. Mocht men daartoe genoopt zijn dan zal men eigenlijk geen redenen hebben om te verwachten, dat die verkie zingen verschuivingen van werkelijk belang in de sterkte-verhoudingen zouden brengen. De Belgische parlementaire democratie maakt op dit moment de indruk, in de Koningskwestie 'te zijn vastgelopen en men vraagt zich af hoe zij zich uit deze toestand zal weten te bevrijden. 57.68 van de uitgebrachte 5'/t millioen stemmen zijn voor de terugkeer des Konings en 42.31 ertegen uitgebracht. De meer derheid vóór de Koning bedraagt 781.501 stemmen. De koningsgezinde minister van Binnenlandse Zaken de Vleeshauwer heeft er de aandacht op gevestigd dat bij'de jong ste Kamerverkiezingen de communisten 376.743 stemmen hebben behaald. Onze Brusselse correspondent gaf hierbij van morgen de commentaar: „Het ziet er dus naar uit, dat de koningsgezinde partijen en persoonlijkheden bij de interpretatie van de resultaten met de „moscovitische" stemmen geen rekening zullen houden, wat het percentage voor de Koning gunstiger zal maken." Het is mogelijk, maar het lijkt niet zeker dat dit argument grote indruk op de tegenstanders zal maken. Rekent men naar meerderheden in provincies en arrondisse menten, dan komt de meerderheid voor de Koning het gunstigst uit. België telt negen provincies: vier Vlaamse, het „gemengde" Brabant en vier Waalse. Zoals verwacht werd, hebben de vier Vlaamse provincies een grote meerderheid voor de Koning op geleverd (gezamenlijk 72% harer stem men). Ook in twee van de vier provincies van Wallonië: Namen en Luxemburg, is bovendien een meerderheid voor zijn terug keer genoteerd. In Luxemburg behaalde hij zelfs 65.3 der stemmen. Sleohts twee Waalse provincies. Henegouwen en Luik, stemden tegen 's Konings terugkeer. In Brabant tenslotte (waartoe het arrondisse ment Brussel behoort, dat met 52 tegen 48 tegenstemde) behaalde de Koning nog met 50.3 tegen 49.7 op het nippertje de meerderheid, zodat zeven van de negen provincies in meerdenheid'vóór hem stem den, Ook bij de arrondissementen was een aanmerkelijke meerderheid te zijnen voor dele: 21 van de 30. Maar de tegenstanders zullen het resultaat als geheel blijven zien en betogen dat men niet districten maar het land als geheel heeft geraadpleegd. Slechts 57.68 voor de Koning, zullen zij herhalen. De vraag die men op dit ogenblik alge meen stelt in België is: Wat doen de libera len? komt er een regeringscrisis of niet? R. P. De provinciale weg EdamOosthuizen zal met ingang van 15 Maart gedurende 15 I weken voor het verkeer zijn gesloten wegens de bouw van een nieuwe brug. Het verkeer AmsterdamHoornLeeuwarden zal de route door de Beemster over Purmerend moeten volgen. In slechts twee der negen provincies hadden Anti-Leopoldisten de meerderheid Brussel stelde Koningsgezinden teleur Het Belgische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft officieel medegedeeld, dat Koning Leopold bij de Zondag gehouden volksraadpleging 57,68 procent der stemmen heeft gekregen. De Belgische minister van Binnenlandse Zaken, De Vleeschauwer. die Maandag ochtend om 2.30 uur de uitslag van de volksraadpleging officieel bekend maakte, ver klaarde: „Het land heeft gesproken. Gij kunt zelf de commentaar op de uitslag leveren". De minister verklaarde dat 21 van de 30 Belgische arrondissementen en 7 van de 9 provincies zich voor de terugkeer, van de Koning hadden verklaard. „Twee van de vier Waalse provincies willen de Koning terug", zo zeide hij. De ministers kwamen hedenochtend om 9 uur in Kabinetzitting bijeen. Dinsdag zal premier Eyskens naar Genève vertrekken om met de Koning de uitslag van de Volks raadpleging te bespreken. Om 2.35 uur Maandagochtend maakte Radio-Brussel de volgende einduitslag voor het gehele land van de volksraadpleging bekend: Totaal aantal uitgebrachte stemmen 5.236.740 Blanco en ongeldig 151.477 Totaal geld. stemmen 5.085.263 Ja-stemmen 2.933.382 (57,68 Neen-stemmen 2.151.881 (42.32 Volgens officieuze berekeningen be draagt het percentage voor de drie taalge bieden van België: Vlaanderen: ongeveer 72 procent. Wallonië: ongeveer 42 procent. Brussel: ongeveer 48 procent. Voor de negen provincies zijn de cijfers: Ja Neen Limburg 189.023 37.652 Antwerpen 514.889 241.011 Brabant 551.173 530.405 Oost-Vlaanderen 529.789 207.737 West-Vlaanderen 430.778 146.040 Henegouwen 267.311 477.207 Luik 244.678 341.182 Luxemburg 83.696 44.445 115.373 102.551 Geen grote incidenten België heeft Zondag in een bijna onna tuurlijk rustige sfeer gestemd over het lot van zijn verbannen Koning. De ochtendrust op deze lente-achtige dag deed des te vreemder aan, omdat zij volgde op een nacht van veldslagen met stenen, rookbom men en flessen in de grote steden. Te 12 uur plaatselijke tijd eindigde de stemming en enkele uren later kon met de telling worden begonnen. De demonstraties van Zaterdagnacht vormden de climax in een week van on lusten door het gehele land, waarbij spring stoffen, traangas en zelfs brandende pijlen werden gebruikt. Militaire troepen en maréchaussee ston den Zondag gereed, toen de 5.600.000 stem gerechtigden ter stembus gingen om met „ja" of „neen" te antwoorden op de vraag: „zijt gij van mening, dat Koning Leopold zijn koninklijke prerogatieven moet her vatten?" Het enige incident, dat èich Zondag ochtend bij het stemmen voordeed, was een poging tot sabotage in stemlokalen. In vele lokalen vond men graphiet op de lessenaars, waardoor de stembiljetten zwart zouden worden en dus ongeldig. Verder verstoorde niets de rust en slechts de overal verspreid liggende strooibiljetten en de gehavende affiches aan de muren toonden hoe hevig de campagne is geweest. In de hevige gevechten van de afgelopen nacht werd een 20-jarige student overreden door een vrachtauto, toen de demonstran ten bij het naderen van de politie op de vlucht gingen. De voorstanders van 's Konings terugkeer gebruikten brandende pijlen om een reus achtig bord voor het socialistische partij - hoofdkwartier te Brussel, waarop de Belgen werd aangeraden „neen" te stemmen, in brand te steken. In Luik kleedden Leopoldisten zich in Amerikaanse, legerkleding en helmen en voerden een aanval uit op het hoofdkwar tier van de socialistische partij aldaar. Hun tegenstanders maakten zich' meester van een van hun jeeps, gooiden deze omver en •anselden de inzittenden af. Te Kortrijk in West-Vlaanderen werden twee anti-Leopoldisten zo zwaar mishan deld, dat zij in ernstige toestand in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Te Roesselaere werd een Leopoldist, die met anderen een aanval op het hoofdkwartier van de socialistische partij deed, door de verdedigers met een biljart-keu ernstig toe getakeld. Een der eersten, die Zondagochtend hun stem uitbrachten was de 73-jarige Koningin Elisabeth, de moeder van Koning Leopold, die vrijwel onopgemerkt het stemlokaal binnenkwam. Koning Leopold's dochter daarentegen, de 22-jarige Prinses Josephine Charlotte, die even later in het zelfde lokaal haar stem uitbracht, ontving een overdonderende ovatie. Een koor van stemmen, die onafgebroken .Leopold, Leopold" riepen, begeleidde haar op haar tocht naar de stembus. Koning Leopold verbleef in zijn villa aan het meer van Genève, waar hij op berich ten uit Brussel wachtte. De Koning weigerde elke commentaar. Journalisten en persfotografen werden niet toegelaten. Hij heeft echter reeds meege deeld, dat hij op de troon zal terugkeren, wanneer meer dan 55 procent van de Bel gen „ja" zou stemmen. De socialisten zijn echter van mening, dat de Koning niet zonder tweederde meer derheid kan terugkeren. De uiteindelijke beslissing berust bij het parlement. Algemeen is men er van overtuigd, dat België aan de vooravond van een golf van onrust staat, welke beslissing ook genomen wordt. Het onder socialistische leiding staande Belgische algemene vakverbond heeft de arbeiders opgeroepen zich .„uit alle macht" tegen de terugkeer van de Koning te ver zetten. Het Belgische kabinet is heden bijeenge komen en Dinsdag zal premier Eyskens een onderhoud met de Koning hebben. Aftreden? De Koning heeft veel meer stemmen ge kregen dan zijn tegenstanders aan de hand van de in de verkiezingen van 26 Juni 1949 door de Katholieke Volkspartij behaalde resultaten (43.55 procent van het totale aantal stemmen) had verwacht. Hieruit kan worden geconcludeerd, dat een groot aantal liberalen en zelfs socialisten voor de terug keer van de Koning hebben gestemd. Hoewel men thans op de hoogte is van de publieke opinie in België, is de Konings kwestie nog verre van opgelost. Op grond van het twijfelachtige percentage zullen liberalen en socialisten zich blijven ver zetten tegen een terugkeer van de Koning. Indien Koning Leopold en de Katholieke Volkspartij voet bij stuk zouden houden, zou België volgens politieke waarnemers rechtstreeks naar een regeringscrisis en nieuwe verkiezingen gaan. Een hypothese, die op het ogenblik in Brussel de ronde doet, is deze, dat de Koning door het resul taat der verkiezingen zich in zijn eer her steld zou achten en ten gunste van zijn zoon Boudewijn zou aftreden. De volksraadpleging in België. Voor vele stemlokalen in de grote steden hadden pro- en anti-Leopoldisten post gevat om te trachten de kiezers nog tot het laatste ogenblik tot hun respectievelijke standpunten over te halen. Het woord is aan Mrs Carlyle: Vele kleinigheden, die niets zijn als men er om lacht, worden rede nen tot droefheid als men ze te ernstig neemt. Havenarbeiders van Cherbourg zullen wapens lossen Nu de eerste ladingen voor Frankrijk bestemde Amerikaanse wapens hun be stemming beginnen te naderen, heeft de onder communistische leiding staande C.G.T. haar aandacht vooral op Franse havens gericht. De eerste belangrijke haven, waar de Amerikaanse wapens zullen worden gelost is Cherbourg. Het gebied rondom de op slagplaats van wapens is afgezet en alle toegangen tot het havengedeelte, waar de lossing zal geschieden, worden door solda ten bewaakt. De havenwerkers van Cherbourg heb ben besloten de Amerikaanse wapens te zullen lossen. De C.G.T. heeft haar uiterste best gedaan de bootwerkers van gedach ten te doen veranderen. Zij zeggen finan ciële steun toe van collega's uit andere Franse havens, indien zij in staking zou den gaan. Doch alle moeite van het com munistisch vakverbond was vergeefs. Moeilijkheden in het Belgisch kabinet Naar in politieke kringen verluidt, heb ben de katholieke ministers op de kabi netszitting van hedenochtend aange drongen op de terugkeer van Koning Leo pold, op grond van de uitslag der volks raadpleging. De Liberale ministers zouden geweigerd hebben zich bij dit standpunt aan te slui ten. Als men niet tot een compromis kan komen, zou dit betekenen, dat de regering zou moeten worden ontbonden. Er zouden dan nieuwe verkiezingen moeten worden gehouden. In de naaste omgeving van de Katho lieke partij in België houdt men rekening met de mogelijkheid van een regerings- DE VOLKSRAADPLEGING IN BELGIE Stalin bereid tot ontmoeting met Truman? Buitenlandse waarnemers te Moskou achten het niet uitgesloten, dat premier Stalin bereid is president Truman te ont moeten voor „vredesbesprekingen" in Europa. Zij wijzen in dit verband op een onlangs door Malenkof, lid van het polit bureau, afgelegde ver-klaring, dat de Sov jet-Unie bereid is deel te nemen aan „eer lijke besprekingen over de wereldvrede". De waarnemers worden in hun mening gestérkt door de commentaar in de „Praw- *da" op een artikel van het Britse commu nistische blad „Daily Worker". In dit arti kel, gesteld in de vorm van een open brief aan Aeheson, wordt Truman gecritiseerd omdat hij weigert Stalin ergens anders dan te Washington te ontmoeten. „Prawda" wijst in dit ver-band op Stalins antwoord van Januari 1949 op een „vredes- vragenlijst", die hem door de Amerikaanse dagbladcorrespondent Kingsbury Smith was toegezonden. Stalin zei toen, dat Rusland samen met de Verenigde Staten zou willen verklaren, dat geen van beide landen van plan was tot oorlog over te gaan en dat hij er geen bezwaar tegen had Truman te ontmoeten voor het opstellen van een wereldvredes verdrag. Commissie voor Volksgezond heid van het Pact van Brussel De commissie voor Volksgezondheid van het Pact van Brussel is in Den Haag bijeen geweest. De commissie heeft de werking van het uniforme stelsel van gezondheids controle bij het luchtverkeer, dat 1 Februari werd ingevoerd, bestudeerd. Volgens dit stelsel werden de vijf bij het Brusselse Pact aangesloten landen als één beschouwd wat betreft de gezondheidscontrole van beman ning en passagiers van vliegtuigen, die bin nen dit gebied vertrokken of aangekomen zijn. Een persoonlijke gezondheidsverkla- i behoeft niet meer overgelegd te wor den. De commissie besloot voor de vijf landen een gelijkluidende in drie talen ge stelde kaart in te voeren, die aan een arts moet worden getoond, indien een passagier, die uit een besmet gebied komt, kort na zijn aankomst ziek wordt. Verder is een uniform systeem ontwor pen, dat een eind maakt aan de gezond heidsverklaring voor passagiers van sche pen. die tussen twee havens in deze vijf landen varen. Op zijn verzoek is aan mr, L. de Vries eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van administrateur bij het ministerie van Justitie. Waarnemend Chinees president ageert tegen links en rechts Generaal Li Tsoeng-Jen, die, terwijl hij waarnemend president van het nationalis tische China was naar de Verenigde Sta ten vertrok, om aldaar een medische be handeling te ondergaan, heeft heden te New York als zijn mening te kennen ge geven, dat het Chinese volk spoedig in opstand zal komen en zowel de communis ten als het bewind van Tsjang Kai Tsjek aan de kant zal zetten. Li Tsoeng-Jen verklaarde verder nog dat hij zijn „zeer getrouwe en buitenge woon bekwame aanhanger", generaal Fak Kwei, heeft opgedragen in Kanton een ondergrondse actie te beginnen. „Dat de Chinese communisten in staat waren het Chinese vasteland onder de voet te lopen, is geen gevolg van hun eigen ver diensten, doch uitsluitend veroorzaakt door het feit, dat de Kwo Min Tang-regering tot hi haar diepste wezen niet deugde", ver klaarde de voormalige waarnemende Chi nese nationalistische president. Tudorneergestort bij Cardiff Passagiers keerden terug van rugby-wedstrijd Ierland Wales De grootste ramp in de geschiedenis van de wcreldluchtvaart heeft gistermiddag om kwart over vijf de kleine Engelse chartermaatschappij „Fairflight Limited®' getroffen. Een grote viermotorige Avro „Tudor", met 78 passagiers en een vijfkoppige bemanning, stortte neer bij het vliegveld Llandow bij Cardiff in Wales. Tachtig van hen kwamen om het leven. De doktoren hopen de drie overlevenden te kunnen behouden. Alle inzittenden in het toestel, dat ge heel berekend is op dit aantal passagiers, waren getuige geweest van de overwinning van het Welsh rugby-team op de Ieren. De terugtocht, zo verklaarden functionarissen van het vliegveld Colünstown bij Dublin, van waar het vliegtuig was vertrokken, werd aanvaard in een opgewonden vrolijke stemming. Er bevonden zich vier vrouwen onder de passagiers; zij kwamen alle vier om het leven. Een sergeant van de R.A.F., die in Sig- ginstone vlak bij de plaats van de ramp woont en het ongeluk heeft zien gebeuren, zei dat de piloot te vroeg voor de landing was gaan dalen, zijn fout toen had bemerkt, weer had getracht te stijgen en daarbij bijna een rij huizen had geraakt, maar daardoor snelheid had verloren. Hij had het vliegtuig plotseling naar beneden zien duiken. Eerst raakte een der vleugels de grond en toen sloeg het reusachtige vliegtuig over de kop. De drie overlevenden hadden plaatsen in het achterste deel van het vliegtuig. Ogenblikkelijk kwamen van overal uit de omgeving ambulances naar de plaats van de ramp. een zestigtal in totaal. De lijken der omgekomenen werden in een nabijgelegen post van de R.A.F. en in de plaats Cowbridge opgebaard. Volgens een ooggetuige stopten de mo toren voordat het toestel met de neus naar beneden omlaag stortte. Vermoedelijk is het raak daarom niet in brand gevlogen. Twijfel over de „Tudor" Een der directeuren van de „Fairflight" maatschappij, is de vice-luchtmaarschalk D. C. T. Bennett, vroeger hoofd van de British South American Airways en leider van de Britse „padvinder'Muchtmacht- groep in de oorlog. Bennett is de krachtig ste pleitbezorger geweest van de „Tudor"- machine tegenover haar critici. Na de oorlog waren de meningsverschil len over de Tudors begonnen. De Tudor-4 moest aan de grond worden gehouden. Be gin 1948 kreeg Bennett onslag bij de B. S. A, A. „in verband met meningsverschillen over beleidskwesties". Bennett echter verloor zijn vertrouwen in de „Tudor" niet. Hij richtte deze char ter-maatschappij op en maakte meer dan driehonderd vluchten in het kader van de luchtbrug naar Berlijn. Later exploiteerde hij een bloeiende luchtlijn tussen Yemen en Israël, ook met Tudors. De controverse over de „Tudor" ont stond na het ongeluk met de „Star Dust" in Augustus 1947 op een vlucht van Lon den naar Santiago, waarbij elf mensen om het leven kwamen. Men kon bij onderzoek de oorzaak van de ramp niet achterhalen. Daarna verongelukte de „Star Tiger" met 31 mensen aan boord op een vlucht naar Zuid-Amerika begin 1948. Een jaar daarna verdween een derde „Tudor", de „Star Ariel", met twintig personen op myste rieuze wijze. De ingestelde commissie van onderzoek van het ministerie van Lucht vaart kon door het ontbreken van vol doende betrouwbare verklaringen er waren geen overlevenden niet tot een uitspraak komen. Grootste ramp in luchtvaart geschiedenis Het ongeluk met deze Tudor in Zuid- Wales is de grootste ramp in de geschie denis van de wereldluchtvaart. Het aantal doden overtreft nog dat van de ramp met het luchtschip van de Amerikaanse Ma rine „Akron" in April 1933, namelijk 73. DE VLIEGTUIGRAMP SU CAR0IFF De ergste ramp met een vliegtuig deed zich voor op i November 1949 toen 55 per sonen het leven verloren bij het veronge- 1 lukken van een DC-4 van de Eastern Air lines nabij Washington, nadat dit toestel met een jager van het type P-38 in botsing was gekomen. Intensief onderzoek Een uur na de ramp waren al vertegen woordigers van het ministerie voor Bur gerluchtvaart aanwezig bij het wrak. Zij hopen uit het resultaat van hun onder zoek te kunnen opmaken door welke oor zaken in 1948 en 1949 twee andere Tudors in de omgeving van de Bermuda-eilanden verongelukten en spoorloos verdwenen. Zondagmiddag is nabij Cardiff een vliegtuig met supporters, die van een in Ierland gespeelde rugbywedstrijd naar Wales terugkeerden, neergestort, SO van de S3 inzitten den verloren bij deze ramp het leven. Een radiografisch overgebrachte foto van de wrakstukken van het verongelukte toestel. ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt te 10 uur: Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien, voornamelijk in de Noordwestelijke helft van het land. Langs de Waddenkust af en toe nog krachtige, overigens meest matige Westelijke tot Noordwestelijke wind. Vannacht op verschillende plaatsen zware en bijna overal lichte nacht vorst. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. 14 Maart: Zon op 6.58 uur, onder 18.42 uur Maan op 5.59 uur. onder 13.38 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 13 Maart: Hoog water: 11.38 en 00.00 uur. Laag water: 6.27 en 19.34 uur. Dinsdag 14 Maart: Hoog water: 0.36 en 13.18 uur. Laag water: 8.18 en 21.08 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1