SODA GEBRU/REA//S GULDENSSPAREN/ tcMal&n KINDERLEDIKANTJE Zandvoort krijgt weer een zwembad DE DniEtiaar „HOOVER" wasmachine STIENS voor moderne BRILLEN QKort en Bondig Taxi? Bel 1.2.3.4.5 mse 3eurs Boekhouden INST. PONT Unum Necessarium twinset 24." Gratis naar de Voorjaarsbeurs Natuurlijk zet Moeder Vermaat's Best Witbrood Vermaat's Moderne Bakkerijen N.V. Vrijdag 17 Maart 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsclie Courant J. B. Schuil 75 jaar De bekende, wij mogen wel zeggen gelief de schrijver van jongensboeken, toneel stukken en duizenden toneelcritieken J. B. Schuil bereikt op Maandag 20 Maart de leeftijd van 75 jaar. Op zijn verzoek is, hoewel daartoe plannen waren beraamd, van iedere openbare huldiging afgezien. De jarige zal de eerstkomende dagen üit- stedig zijn. J. B. Schuil werd in 1875 te Franeker geboren. Hij doorliep_ eerst de H.B.S. te Harlingen, daarna de Koninklijke Militai re Academie te Breda en volgde aanvan kelijk een militaire loopbaan. In 1910 werd hij benoemd tot toneelrecensent aan ons blad, welke functie hij ruim dertig jaar lang met gedegen kennis en onver flauwd enthousiasme waarnam. In de ja ren 19141919, toen hij zijn dienstplicht vervulde, werd hij vervangen door me vrouw Anna van Gogh-Kaulbach. Ook schreef hij als reizend redacteur een aan tal levendige en interessante reportages. Zijn eerste toneelstuk „Strijd" dateert 'uit 1904 en vórmde het begin van een aan zienlijke reeks, waaruit wij noemen: Het Offerlam (1905), Gedeballoteerd (1905), Mésalliance (1906), Een Geloovige (1906), Fatsoen (1909, ook in Duitsland opgevoerd onder de titel „Die Naehbarn") en De Ze delijkheidsdictator (1920). De meeste de zer werken oogstten bij het beroepstoneel veel succes. Ook enkele één-acters droe gen tot zijn reputatie bij: Doodenrit (1919, gepubliceerd in de Toneelbibliotheek van de Wereldbibliotheek), Gelukkig Ge trouwd (1916), Chaine Anglaise (1916), Intermezzo (1920), Voetbalmaniakkën (1920, geschreven ter gelegenheid van een jubileum van H.F.C.) en De laatste ronde. Talrijke herdrukken beleefden zijn jon gensboeken, waarvan er enkele tot hoor spelen werden bewerkt: De Katjangs, Jan van Beek, de A.F.C.'ers, De Artapappa's en Doodverklaard (later geheten: Rob en de stroper van Tjot Idi). Deze titels zul len bij velen de aangenaamste herinnerin gen wakker roepen. De boeken worden nog steeds gelezen! De heer Schuil vervulde talrijke functies op toneelgebied, verzette veel werk voor de ontspanning van militairen in de beide mobilisatie-tijden en neemt een zeer be langrijk aandeel in het tot stand komen van schoolvoorstellingen. Hij was, met een korte onderbreking, van de opening van de Stadsschouwburg af lid van de com missie van toezicht, thans gemeentelijke commissie voor kunstzaken. Grote ver diensten verwierf hij zich door zijn ijve rige medewerking aan de voorbereidingen van de viering van het 700-jarig bestaan van Haarlem als stad en de daarop vol gende Bloemenweken. Ook is hij advise rend bestuurslid van de stichting Bloe- mendaals Openluchttheater. Het amateur toneel heeft eveneens bijzonder veel aan zijn activiteit te danken, hetgeen moge blijken uit zijn ere-lidmaatschap van de verenigingen H.T.C. (door hem in samen werking met dr. G. Nolst Trenité opge richt) en „J. J. Cremer". Nog altijd trou wens is hij een - graag geziene gast op de uiterst rechtse stoel van de eerste rij in de Haarlemse Schouwburg, waaraan hij zijn hart heeft verpand. Geef Uw wol weer'' kleur en fleur W05 Uw wol veilig ALKALIVR met sluier en matras f 54,75 Jubileumaanbieding VOOR DE BABY ANEGANG 46 [AARLEN Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 16 Maart 1950 GEHUWD: 16 Mrt C. Bruijnes en N. Wa- gemans; P. Meiboom en G. Slikker; H. Bijdemast en H. Smit; D. B. de Munnick en A. H. Boon. BEVALLEN van een zoon: 14 Mrt, J. M. P. Kuiper—Huijsmans; J. C. Leuver—Rietvelt; A. D. van den Braakvan Ophem; 15 Mrt, H. Kistvan Heerden; C. J. van Zomeren Holleman; G. C. OvertoomBijrij. BEVALLEN van een dochter: 15 Mrt, A. Bakker—Tesselaar; A. Traanberg—Joustra; J. M. PijnakerAardenburg; A. C. van Dijk Elfering; J. A. C. HazenbergMuijs; J. M. Kooimanvan Rossen; J. W. DijkzeulHul- sebos; 16 Mrt, M. S. Hupkensde Droog; P. DolronHeijne; S. C. Üllersvan Gog. OVERLEDEN: 14 Mrt, L. van Rossum. 89 5-, Wouwermanstraat; J. van der Holst, 62 j., van Egmondstraat; D. J. de CusterSteen- kist, 79 j., Amsterdamstraat; 15 Mrt, J. C. de Wit, 7 m., 2e Zuidpolderstraat. Bad aan de Noordboulevard zal op korte termijn worden hersteld Zandvoort zal komend seizoen weer een attractie rijker zijn, want B. en W. hebben het plan van de heer H. A. Pomper om het zwembad van het voormalige Noorderbad te herbou wen, in principe goedgekeurd. Dit zwembad, dat halverwege de duin- glooiing naar het strand voor het nieuwe „Riche" aan de Noordboule vard ligt, heeft in de oorlog en de jaren die er op volgden, danig ge leden, maar de fundamenten ver keren nog in goede staat en er zal op korte termijn met de herstelwerk zaamheden worden begonnen. De eerste wedstrijden zullen er op 4 Juni van dit jaar worden gehouden. Deze eerste wedstrijden zullen worden georganiseerd door de Zwemclub Haar lem onder auspiciën van de Stichting Tou ring Zandvoort. Overigens zal dit bad er begrijpelijkerwijs niet alleen toe dienen om er wedstrijden in te organiseren, maar ook tot vermaak strekken van alle bad gasten. Het bad meet 16 bij 25 meter en bevat 1200 kubieke meter gezuiverd zee water. Behalve het „diepe" zal er ook een „pierenbak" in komen, zodat de Zand- voortse jeugd 'die tot nu toe aangewezen was op zwembaden buiten de gemeente en de zee, zich hier in de zwemkunst zal kunnen bekwamen. De directie van Riche zal hiermee het eerste deel van haar grote badinrichting-project verwezenlijkt zien. De bestaande douche- en cabine-accomo- datie zal aanzienlijk worden uitgebreid.' Nog: meer attracties Het zal Zandvoort, waar burgemeester Van Fenema alles op alles zet om de bad plaats zo attractief mogelijk te maken, van de zomer trouwens niet aan aantrek kelijkheden ontbreken. Naast de serie grote evenementen op het circuit waar wij reeds vroeger melding van hebben ge maakt worclt er door de Stichting Tou ring Zandvoort een serie attracties geor ganiseerd, die er wezen mag. Er komen vijf vuurwerken en wel op 6 Mei, 3 Juni, 1 Juli, 5 Augustus en 19 Augustus. Van Baby-uitzetten en klcuterkleding WAGENWEG 9 bij het Houtplein (Adv.) HEDEN ONTVANGEN DE NIEUWSTE COMPLEET MET WRINGER 350. KAASENBROOD Technisch groot! GR. HOUTSTRAAT 131 - DAMESVOORMARSBEURS Vandaag kan de 40.000ste bezoekster geboekt worden Wanneer de toeloop ook vandaag op de Damesvoorjaarsbeurs zo groot blijft als zij de afgelopen dagen was, dan zal het eind cijfer niet ver van de veertigduizend be zoeksters af zijn. Gisteren kwamen er weer zesduizend kijklustigen, onder wie mevrouw Bosma uit de Gijsbrecht van Aemstelstraat in Haarlem-Noord als dertigduizendste sedert de opening op verleden week Vrijdag. Mevrouw zat zich juist in een mode show te verlustigen, toen de heer Ver meulen met een onverslijtbaar karpet het podium besteeg om haar dit bij wijze van souvenir aan te bieden. Vanavond om elf uur gaan de deuren dicht. Beursdirectie, standhouders en alle •anderen die aan het evenement hebben meegewerkt, zullen daarna de bloemetjes buiten zetten. Bakenesserkamer moet gerestaureerd worden De toenmalige burgemeester van Haar lem heeft op 16 Juni 1942 besloten aan regenten van het Hofje de Bakenesserka mer ten behoeve van de restauratie van de gebouwen een bijdrage te verlenen van 20 pet. van de geraamde kosten van 20.000 tot een maximum van 4000. Als gevolg van de oorlogsomstandigheden kon de restauratie niet uitgevoerd worden en de bijdrage is niet uit de gemeentekas uitbe taald. Inmiddels verkeerde een van de vleugels van het hofje in zodanige staat, dat verder uitstel van de restauratie niet verantwoord is. Door de stijging der kosten kan van een restauratie, zoals die in 1942 werd beoogd, voorlopig niets komen. Daar om heeft het college van regenten besloten de voorzieningen te beperken tot de zuid oostelijke vleugel van het complex. Daar mee is gemoeid een bedrag van ongeveer 20.000. Het rijk heeft zich bereid ver klaard in de kosten vijftig procent bij te dragen tot een maximum van 10.000. Verwacht wordt, dat ook de provincie een deel der kosten voor haar rekening zal nemen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor aan regenten van het hofje een bij drage van 20 pet. tot een maximum Vcfn 4.000 te verlenen. Wielrijder aangereden op de Zandvoorterweg Vanmorgen om tien minuten voor tien wilde de vijftigjarige Haarlemmer F. J. W. met zijn fiets van de Van Lennepweg de Zandvoorterweg in Aerdenhout overste ken om de Eikenlaan te bereiken. Er naderden twee auto's op de weg en de voorste reed de wielrijder aan. De heer W. werd ernstig aan het hoofd gewond en is per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Candidatenlijst Provinciale Staten In ons blad van Dinsdag deelden wij mee, dat de Communistische Partij een candidatenlijst had ingediend voor de ver kiezing van leden van de Provinciale Staten van Noordholland. De secretaris van het district Kenne- merland verzoekt ons mee te delen, dat de Communistische partij geen lijst heeft in gediend. De door ons genoemde namen staan op de bloklijst onder de leuze „Voor vrede en brood". De lijst is samengesteld uit communisten en partijlozen. De politie te Dordrecht heeft aange houden de boekhouder H. die er van ver dacht wordt in enkele jaren tijds door knoeierijen in de boeken van het restaurant waar hij werkte f 20.000 te hebben ver duisterd. 30 Mei tot 4 Juni is er de sportweek waar gasten uit de Engelse badplaats Hythe aan deel zullen nemen. Op 3 Juni is er een strandloop, op 8 Juli een zeemijlwedstrijd, op 15 Juli de Estafette van Zandvoort, op 16 Juli een stranddag met Noordzee- estafette, van 29 Juli tot 6 Augustus een Lunapark, op 7 Augustus zijn er inter nationale zwemwedstrijden en op 19 Augustus is er een groot zomeravond strandfeest. Voor de enthousiasten van motor- en autosport zijn er naast de grote races, die alle voorafgegaan worden door twee trai- ningsdagen, nog aparte trainingsdagen waarin zij hun krachten op het slappe koord kunnen beproeven. De eerste trai ningsdag is aanstaande Zaterdag en de volgende zullen plaats hebben op 1 en 15 April. Deze training is voor het publiek toegankelijk. GRONDVERF f 1.80 per kilo GLANSVERF f 2.40 per kilo WATERVERFPASTA in één keer hagelwit in vooroorlogse kwaliteiten, f 0.85 per kilo. „DE VERFVAKMAN' ANTONIESTRAAT 45 GEBR. DUURSMA GIERSTR. 27 Lev. alle Z.fondsen (Adv.) Luit.-gen. D. van Voorst Evekink overleden Te Londen is overleden de luitenant- generaal D. van Voorst Evekink, die Ne derlands militair attaché is geweest in Parijs, Brussel en Londen. De Bond voor Bedryfsautoverkeer in Nederland (BBN) heeft zich tot de minister van Verkeer gewend met het verzoek de maatregel van de Nederlandse Spoorwegen op het gebied van de verhuur van auto's zonder chauffeur ongedaan te willen maken. Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: H v. d. Linde en J. H. Schadee; J. M. Bruyn en T. Gouman; C. J. Kors en C. W. van Velzen. GETROUWD: F. J. Meyboom en J. H. Hamelink; H. Leepel en j. A. van Rossem; J. W. v. d. Berg en Th. J. M. Fokker. GEBOREN: Johan Adriaan, z. van J. Th. Neeskens en A J. v. d. Marei; Janneke, d. van G. H W. Wieber en M. Zwiers; Alexan dra Theodora Maria. d. van W. M. Smit en M. L. Havthoorn; Petrus Fredericus Vincen- tiüs Maria, z. van C. J. F. M. Oomen en H. M A. Schumacher; Yvonne Christina, d. van J. 'Vlaanderen en C. C. J. Duisterhof; Wilhel mus Petrus, z. van W. Luiten en J. M. Coppens; Theodora Ermina Josephina, d. van F H. v. d. Berg en A. van Roode. OVERLEDEN: L. Evendijk, 70 j.; A. van Rijn. 91 j.: L. Molenaar, 53 j.; J. Sluijter, 84 j.: C. Kortleve, 8 mnd.; R. Vlieger, 53 j.; L. van Lennep, 79 j. De politie in Bergen op Zoom stelt huis aan huis een onderzoek in naar de aanwezig heid van munitie en vuurwapenen. In een week werden 700 woningen bezocht en in 330 daarvan bleek munitie aanwezig te zijn, onder andere 838 granaathulzen, vier mor tiergranaten, 23 handgranaten, een mijn, acht slaghoedjes, vier granaatkoppen, 76 revolver patronen, 67 geweer-, mitrailleur- en sten- gunpatronen en een ontsteker. Wegens de deelneming van de ministers mr. J. H. van Maarseveen en prof. mr. P. Lieftinck aan de conferentie van ministers van de Nederlands-Indonesische Unie te Djakarta, is het beheer van het ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen tijdelijk opgedragen aan de minister zonder portefeuille mr. J. R. H. van Schaik en het beheer van het ministerie van Financiën aan de minister-president. Ter vervanging van prof. dr. J. R. M. van den Brink, die eveneens naar Indonesië gaat, is het beheer van het ministerie van Economische Zaken tijdelijk opgedragen aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt. De stichting „Nieuw Guinea Vooruit" heeft voor een bedrag van f4055 aan land- bouwgereedschapen, timmergereedschappen en tuinbouwzaden aan de pioniers op Nieuw Guinea gezonden. Op 57-jarige leeftijd is te Amsterdam overleden de heer W. Stienstra, directeur van de Gemeentereiniging te Leeuwarden, die gedurende de oorlog een van de leiders van het verzet in Friesland was. HAARLEM EN OMGEVING Sedert enige tijd werden in een Haar lemse garage af en toe loonzakjes, inhou dende f75, vermist. Thans is als verdacht van deze diefstallen door de recherche aan gehouden een twee en twintigjarige be diende. Dr. A. F. J. Portielje zal Zondagmorgen in het Rembrandt-Theater weer films inlei den en toelichten, die met zijn medewerking zijn opgenomen in het aquarium van Artis, door de heer H. C. Verkruysen te Haarlem. B. en W. stellen dc gemeenteraad voor een geldlening, groot f 500.000 aan te gaan op onderhandse schuldbekentenis a pari met een looptijd van tien jaar tegen een rente van 3 zonder verplichte tussentijdse aflossing De Zakbijbelbond houdt a.s. Maandag avond een vergadering in de Zuiderkapel, Zuiderstraat. Er wordt gesproken door mej. G. van Woerden, de reizend-secretaresse en ds. D. E. Boeke. oud-voorzitter. Er zal ge tracht worden de afdeling Haarlem te reor ganiseren om de leden meer te activeren. De heer Tes Dammis uit Parijs houdt morgen, Zaterdagavond, in „Dreefzicht" voor de Haarlemse Kunstgemeenschap een met gramofoonplaten geïllustreerde causerie over het chanson als polsslag van het Franse leven. AMSTERDAMSCKE RIJTUIG MIJ. SCHEEPVAART STOFZUIGERS 'n zaak van vertrouwen Koop daarom 'n le klas merk bij: J. G. KAASENBROOD TECHNISCH GROOT! SMEDESTR. 7 Prijzen v.a. f 107.- Abbedijk. 15 v. Port of Spain. I Akkruindijk. 16 te Boston v. New York. Alcor, 16 te Angra Dos Reis. Averdijk, 15 te Houston v. Galveston. Alamak, 16 nog te Khorramshar. Alphacca, 16 te New York v. Baltimore. Alkaid. 16 v. Las Palmas. Aagtekerk, 17 verw. Aden. Amstelland. 15 190 m. Z.t.W. Porto Praya. Amstelstad, 15 Oost v. Harwich. Alchiba. 16 te Newcastle v. Bona. Alcyone. 16 v. R'dam n. Buenos Aires. Almdenk, 16 v. New Orleans n. Antwerpen. Alpherat. 17 te Philadelphia v. Boston. Amsteldiep, 16 v. Savona n. Algiers. Amstelkerk, 16 v. Dakar, n. Plymouth. Andijk, 16 te Londen v. New Orleans. Annenkerk, pass. 16 Kp. Leeuwin. Arendskerk, 16 v. Karatsji n. Bombay. Appingedam. 16 v. Tarragona n. Alicante. Alphacca, 16 te New York v. Baltimore. Arkeldijk. 16 te Hamburg v, R'dam. Akkrumdljk, 16 v. Boston n. Philadelphia, Albireo, pass. 17 Fernando Noronha. Amstelveen, 17 terug n. N. Orleans, roerschade. Baarn, 17 verw. Valparaiso v. Corral. Baud. 15 v. Soerabaja n. Makassar. Bennekom, 15 940 m. N.NO. Martinique. Berlage, 15 rede Kohsichang. Bonaire. 15 640 m. O.NO. Trinidad. Breda. 15 v. Antwerpen n. A'dam. Bantam, 17 pass. Landsend. Barendrecht (t). 16 pass. Kp. Blanco. Bloemfontein, 16 v. Antwerpen n. Southampton. Blommersdijk. 16 v. Alexandrië n. R'dam. Camphuys. 15 v. Makassar n. Bima. Celebes. 15 bij Kp. Bougaroni. Cistula iti, 15 270 m. O.ZO Malta. Colytto, 15 te Newcastle v. Melilla Corilla (tl. 16 te Abadan v. Piraeus. Cory da (t>. pass. 16 Dover. Cleodora tt). 16 dwars Deli. Congostroom. 15 90 m. ZW. Teneriffe. Castor, pass. 17 San Salvador. Delfshaven. 17 dwars Lissabon. Delfland. 15 175 m. Z.ZW. Finisterre. Duivendrecht tt). 15 490 m ZW. Porto Praya. Dalerdijk. 17 v. Champerico n. Los Angeles. Danae. 16 v. Gibraltar. Drente, 17 te Manilla. Edam. 15 360 m. W. Scilly. Elsenburgh, 15 v. R'dam n. Aalborg. Esso Amsterdam (t). 15 120 m. N.NW. Terceira. Esso Rotterdam (t), 15 150 m. N. Finisterre. Esso Den Haag (t). pass. 17 Sombrero eil. Enggano, pass. 16 Rasfartak. Etrema (t), 15 te Balikpapan. Garoet, 16 te R'dam v. Antwerpen. Gooiland, 15 130 m. NO. Teneriffe. Gaasterkerk, 16 v. Takoradl n. Teneriffe. Georgic, 16 te Suez. Gordiss, 16 v. Constanza n. Varna. Felipes (t). 17 te Napels. Fairsea, 16 180 m. W. Dondrahead. Friesland, 17 te Penang. Hydra. 15 280 m. W.t.Z. Finisterre. Hermes. 17 te Tutoya. Hugo de Groot. 17 te Skudesnes. Heelsum, pass. 16 Bermuda. Hera. 16 v. Antwerpen n. A'dam. Hestia, 16 Cristobal n. Puerto Limon. Helicon. 16 v. New York n. Aruba. Hilversum, 16 v. Aden n. Suez. Ilos. 16 v. Gibraltar n. Antwerpen. Indrapoera. 16 160 m. O. Massawa. Java. 16 Zuid v. Socotra. Jupiter. 16 v. Algiers n. Alexandrië. Joh. v. Oldenbarnevelt. pass. 17 Finisterre. Klipfontein, 16 te Antwerpen. Kedoe. 16 nog 215 m. n. Moelmein v. Soerabaja. Kota Agoeng. pass. 16 20 u. Gibraltar. Kamerlingh Onnes, pass. 17 Ouessant. Lekhaven. 16 te Rosario v. Buenos Aires. Lawak. 16 verw. Colombo v. Singapore. Lombok. 15 rede Kohsichang. Langlee Scott. 14 te Suez. Lieve Vrouwekerk. 15 te R'dam v. Abadan. Lucita ft), 16 te Heysham. Laagkerk, 16 v. Port Said. Lekkerkerk, 16 door Straat Messina. Lemsterkerk, pass, 16 Beachyhcad. Leerdam, 16 te Baltimore v. Norfolk. Larenberg, 16 v. Cotonou n. Lagos, Leersum. 17 te Lagos 18 n. Port Gentil. Leopoldskerk, 16 te Londen v. Antwerpen. Lindekerk, 16 v. Basrah n. R'dam. Loosdrecht, 16 pass. Brothers. Maashaven. 15 te Buenos Aires n. Rosario. Malea (t). 16 te Lissabon v. R'dam. Melampus, 12 te Djakarta v. A'dam. Maas. 15 760 m. W.t.Z. eil Palma. Maasland. 15 75 m. ZW. Finisterre. Mitra (t). 15 1000 m. ZW. Faval. Muiderkerlc, 15 620 m. O.NO. St. Helena. Molenkerk, 15 te Marseille. Madoera, 15 220 m. W. Minicoy. Mentor, pass. 16 Messina. Mataram. 17 4 u. Point dc Galle. Meerkerk, pass. 16 Elba Kaap. GED. OUDE GRACHT 52 - TEL 12762 tegenover de kerk RADIO PHILIPS - ERRES - WALDORP Betaling in overleg Nieuw Amsterdam, 17 te Bahia. Ondina (t), 16 v. Singapore n. Miri. Ophir, 16 v. Djakarta n. Semarang. Ossendrecht (t), pass. 17 Finisterre. Overijsel, pass. 17 Finisterre. Prins Frederik Hendrik, pass. 17 Kp. Bon. Prins Joh. W. Friso. 15 1000 m. O. Kp. Race. Prins Maurlts, 15 360 m. Z.ZO. Kp. Race. Prins Filip Willem. 15 130 m. NW. Finisterre. Prins Willem II. 16 v. Havana n. Baltimore. Prins Willem IV. 16 te Laguaira v Trinidad. Fapendrecht (t). pass. 16 Kp. Villano. Plancius, 16 v. Bclawan n. Singapore. Polydorus, 17 te Boston. Randkerk, 15 170 m. O.ZO. Madeira. Rijn, 15 240 m. N. Kp. Blanco Rotti. 17 v. Suez n. Djibouti. Saidja (t), 15 rede Muntok v. Pladju. Stad Breda. 15 te Zanzibar. Schie, 17 te Mobile v Maracaibo. Stad Schiedam. 15 v. Savona n. Pepel. Schiedijk. 16 te Djakarta, v. New York. ^Sloterdijk. 16 v. Halifax. Sarpedon. 17 v. New York n. Turkseil. Slamat. 17 te Genua. Stad Haarlem, pass. 17 Kp St Vincent. Stad Maassluis, pass. 17 Kp. Bon. Samarinda. 16 te Vancouver v. Tacoma. Siberoet, 16 v. Djakarta n. Padang Sinabang, 16 te Sinabang v. Meulaboh. Soestdijk. 16 bij San Miguel. Stad Breda. 17 v. Zanzibar te Dar es Salaam. Tabinta, 16 v. Suez n. Belawan. Tibia (t), 16 te Rio de Janeiro v. Curasao. Triton, 16 te Cumana v. Guantza. Tosari, 15 rede Fremantle. Talisse, pass. 16 Beacny Head. Tero, 16 pass. St. Paulsrocks. Tabinta. 16 in Straat of Jubal. Tarakan, 16 Noord v. Banka. Tabian, 15 te Houston n. Galveston. Tiberius, 16 v. Laguaira n. Guanta. Utrecht, 16 y. Santos n. Rio de Janeiro. Van Riemsdijk, 16 v. Djakarta n. Singapore. Valerius, 15 verw. Yokohama v. Shimizu. Veendam, 15 660 m. O.t.N. Kp. Race. Vrijburgh. 15 v. Bordeaux n. Casablanca. Volendam. 16 100 m. O. Bougaroni. Vulcanus, 16 te Oran v. Mostaganem. Winsum, 16 te Cristobal v. Barranquilla. Waiwerang, 15 v. Singapore n. Belawan. Weltevreden, 15 anker Menado. Willem Ruys, 17 4 u. v. Suez. Waterman. 16 240 m. ZW. Kreta. Willem Barendsz. 16 v. vangstgeb. n. Kaapstad. Wieldrecht <t), 17 pass. Torrestraat. Waterland 16 v. Montevideo n. Santos. Zonnewijk. pass. 1? Azoren. Zuiderkruis, pass. 16 Pantellaria. Zeeland s.s.m. 16 te Blyth v. Londen. Zijpenberg. 16 bij Kp. Palos. Zeeman. 16 v. Panarukan n. Banjuwangi. (Adv.) Malvina ft), 17 Gibraltar. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie. Holl.Amerika Lijn Dell Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers Openings gisteren koersen 281)4 284% 21914 220% 226% 178% 178% 128 301 285 115% 143% 158 138% 139 145% 146% 145% 146 154% 100 270% Enige kennisgeving. Heden ging van ons heen onze lieve man. vader, behuwd- en grootvader JEAN JACQUES DEGGELLER Directeur van de Probolingo en Pasoeroean Stoomtram Maatschap pijen in de ouderdom van ruim 73 jaar. 's Gravenhage: B. Deggeller-Drijfhout Bloemendaal: J. Schouw-Deggeller J. P. Schouw en kleinkinderen, 's Gravenhage, 16 Mrt., '50 Frederik Hendriklaan 276 Geen bezoek. De verassing is bepaald op Maandag a.s. in het Crematorium te Velsen, na aankomst van trein 14.37 halte Driehuis-Wes- terveld. Vertrek van het sterfhuis te een uur. Alle vrienden, kennissen en buurtgenoten hartelijk dank voor de betoonde belangstel ling bij mijn thuiskomst uit Indië. Kp. J. PH CRONAU Nijlstraat 6. B. W. Lindeboom Kinderarts Zaterdag 18 en 25 Maart GEEN SPREEKUUR aan huis Club- of privéles Opl. exam. „Associatie" Aanv. 21 Maart. Oude Gracht 71 Haarlem HOUTWOL voor verpakking Hooi, Stro, Turfmolm Thuisbezorgen zonder prijs verhoging. A. Zonderland SPAARNWOUDERSTR. 81 Tel. 12915. Haarlem. ARCH en WELF geeft jeugdige veerkracht JAC. VAN MARIS Speciaalzaak. Barrevoetestr. 16. Tel. 15051 OVER LAND EN VOLK VAN HET NIEUWE ISRAËL spreekt mej. C. M. BURGER in de Remonstrantse Kerk, Wilhelminastraat. op de Ge meente-avond, Maandag 20 Maart. 8 uur. Behalve leden en vrienden der Remonstrantse Gemeente zijn ook andere belangstel lenden welkom. Te koop gevraagd: klein huisie nette stand (vrij van huur) Haarlem of omstr Brieven no. 5160. JSF- GEPROLONGEERD Wegens enorm succes geeft Klein maar Dapper vanaf Zaterdag 18 Maart tot 25 Maart 3 PROCENT KORTING op alle goederen bestaande uit: Kamgaren costuums, gelijk maatwerk, in alle sleuren en maten. Tropical costuums, de nieuwste dessins. Tweed costuums. Tweed jassen, Gabar dinejassen, enz., enz. Komt U allen eens kijken en bewonder onze drie étalages. Zonder verplichting tot kopen. Profiteer van dit zeldzaam aanbod. Het van ouds bekende en vertrouwde adres van Haarlem en omstreken blijft steeds KLEiN MAAR DAPPER Hoek Gen. Bothastraat 130, b/d Gen. Cronjéstr. HAARLEM-NOORD Telefoon 12449 Zondagmorgenvoordracht gcb. Cultura, Jansstraat 83 Zond. 19 Maart 10.30 spreekt de heer J. F. Wemelsfelder. Onderwerp: De aanvaarding van 't persoonlijke BIJVERDIENSTE Voor nette dames of heren m. veel vrije tijd. Huisbezoek, geen verkoop Br. met leef tijd en ref. no! 5159. Te koop v. geldbel. mod. herenhuis m. gar c. v. w. Hrl.-W. Brie ven no. 5158. /KZAL^/f f j,.. U WEL HEL PEN iniiiiêgiiDil .Jniiviai m a 3 iar bespaart op Uw huishoudgeld, iji Huisvrouwen, U weet het: 't is al bezuinigen wat de klok slaat sinds er een stuk van onze gulden is afgeknabbeld. Gebruik daarom SODA voor het in de week zetten van de was en voor de vaat. SODA is het goedkoopste en beste reinigingsmiddel. 'n practische combinatie voor koele en minder koele dagen l tt bestaande uit wollen jumper en wollen vest, in 10 fraaie kleuren, maten 40-42-44 Uw Modehuis AMSTERDAM HAARLEM '«-GRAVENHAGE ROTTERDAM te UTRECHT 21-30 Maart a.6. Ieder die voor f 100.aan karpetten of woningtextiel be steedt wordt de reis vergoed. Br. en inl. no. 5164. haar man en kinderen graag HET BESTE BROOD voor dat er in Haarlem verkrijgbaar is. munt uit door SMAAK en KWALITEIT door toe voeging van VET en LECITHINE. De prijs is hetzelfde als van gewoon witbrood 34 cent per groot brood 1 Maakt U ook al regelmatig gebruik van onze BIJZONDERE WEEK-RECLAME l

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7