Voorjaarstentoonstelling „Kunst zij ons doel" Neemt Kort en Bondig KELLER IJzer hek stuk!! Amsterdamse 'Beurs Woningruil Maandag 27 Maart 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant „Het Huis van Looy" herbergt ruim zeventig inzendingen Nadat de voorzitter van de in 1821 op gerichte vereniging „KunSt zij ons doel" met enige woorden van dank aan de mede werkenden de voorjaarstentoonstelling in het museum „Het Huis van Looy" had ge opend, kon het vrij talrijke publiek con stateren dat er belangrijk werk te bezichti gen was. We behoeven een kunstenaar als D. Har- ting' hier niet te bespreken: zijn tekening en zijn etsen getuigen van een zo goed als vol maakt meesterschap, Waar we speciaal naar zochten waren de begaafde jongeren, wier préstaties nog niet algemeen bekend zijn. Onder hen rekenen we alleréérst Maria Rompelman, die in een stilleven met gele bloemen haar volle temperament heeft ge legd. Evenals haar naakt-schilderijen op de Kersttentoonstelling „Haarlem 1947" in het Frans Halsmuseum is dit uitbundige bloemenstuk zèlfbewust uit kleur-contras- ten opgebouwd. Van A. Potgieter is er een groot Provengaals landschap, dat op een afstand even aan Breughel doet denken (het bruin en geel, met de lichtblauwe ber gen). De constructie is zó interessant, de dieptewerking zó kundig bereikt, dat men de charme ervan ten volle ondei'gaat. Het kleinere „Gezicht op Cassis bij Marseille" (1949) is subtieler van toets, maar aan de bovenkant lijkt de lucht iets te donker. Van de overige inzendingen stippen we er enige aan. Alb. Arens, de voorzitter der- vereniging, toont een buitengewoon expres sieve en gevoelige portretstudie. Van W. A. van der Collc voldoet de tekening „Eiken op Schapenduinen" beter dan het „Hoekje van een kas van de Stadskwekerij". Poppe Da- mave doet in „Kennemerplein" aan Hou- bein denken: het coloriet is wel warm, maai de duidelijkheid lijdt er onder. Van auiia Giesberts hangt er een vrolijk gezicht op een Franse vissershaven, vol détails. Een aquarel waarin het blauw niet gespaard is. B. Gerbrands maakte twee studies op Elswout. De tekening is als een panorama, zorgvuldig en tóch breed opgezet, maar de aquarel is artistieker. S. de Heer brengt kostelijke etsjes, vol humor en in de oude stijl: bij voorbeeld het „Zwartewater bij Zwolle". De Duinroosjes van J. B. Kamp geven de tere vergankelijk heid van deze bloemetjes prachtig weer. Het grote stilleven mét gebroken stoel van R. Klein treft allereerst door de weergave van de bloemen; maar allengs ontdekt men in dit forse stuk een hechte eenheid en grote beheersing van de kleur. Van H. Mar cus is de aquarel „Limburg" uitnemend, maar het doek „Chrysanten" in olieverf iets te irreëel en te rommelig. C. W. Mandersloot zond een goede naakt- studie en verder een portret van zijn vrouw. Heerlijk heeft A. Miolée in „Zomernamid dag in de Kempen" een langzaam betrek kende hemel geschilderd: het is zomer, maar de blakende zon ontbreekt. A. C. van Noort maakte een ruim zeegevecht.' S. Ie Poole is vertegenwoordigd met een win terlandschap met buitengewoon knap uit gespaard wit (aquarel). Zijn „Duinland schap" is fraai van kleur. H. de Ru tekende balletdanseresjes, die misschien iets te dromerig van expressie zijn. Zijn ware terrein lijkt ons het decoratieve paneel (gebrandschilderd glas): hier is hij sterk, expressief en bezig met boeiende problemen. Van W. K. Rees maakt het Stilleven met bloemen meer indruk dan zijn andere in zending, waarvan de stofuitdrukking on voldoende is. S. H. de Roos kijkt naar het verleden. Wat een beheersing toont hij in olieverf, sepia en krijttekening. Spieren- burgs „Oude muzikant" is geestig uitge beeld. De stalletjes en schuurtjes van Van Velsen zijn vol poëzie. De „Avond op het IJ te Amsterdam" van W. A. de Wijn is, op een afstand bezien, romantisch van belichting. J. Visser schilderde Artisjok ken en Amarantus, exotisch van kleur combinatie, vooral door het blauwe fond. Van de beeldhouwer Joh. Ph. Hoogwout is „Soulas de schaapherder" een decora tief stuk werk. We blijven het betreuren dat het gezel schap der jongere Haarlemse schilders in twee of misschien zelfs meer groepen is verdeeld. Deze tentoonstelling geeft zeker geen representatief beeld van de stand van Haarlemse politie onderging geen uitbreiding Het Haarlemse raadslid J. Prikkel heeft tijdens de in de afgelopen week gehouden begrotingsdebatten de aandacht gevestigd op de moeilijke omstandigheden waarin de politiemannen die door de vervroegde pen sionnering worden getroffen, komen te verkeren. In dat verband heeft hij opge merkt dat de begroting de indruk wekt alsof er, ondanks deze geforceerde af vloeiing van personeel toch nog veertien nieuwe leden in dienst zijn genomen. Wij vernamen dat dit niet het geval is. De uit gaven voor de bedoelde functionarissen zijn slechts dit jaar voor het eerst op een andere begrotingspost verschenen. Knaapje viel van de bok Een vierjarig knaapje dat Zaterdag middag op de Orionweg naast de bestuur der op de bok van een groentekar zat, viel op straat toen het paard, dat schrok van een passerende vuilnisauto, onverhoeds een paar passen opzij deed. Het ventje kreeg het linkervoorwiel over een *been en liep een lichte hersenschudding op. Het is in de Joannes de Deo opgenomen. zaken op het gebied der beeldende kunst. Zou het niet nuttig zijn wanneer er een eenvoudige naamlijst van alle Haarlemse schilders verscheen, waarin van elke schilder één werkstuk, een portret en enige biografische gegevens werden op genomen? Dat zou niet alleen een stap in de richting der mogelijke éénwording be tekenen, doch tevens meer relief kunnen geven aan de afzonderlijke tentoonstel lingen. Deze blijft tot 16 April dagelijks voor het publiek toegankelijk'. H. SCHMIDT DEGENER Ela Oa BARREVOETESTRAAT 2 - HAARLEM Telefoon 18428 - Na 6 uur 14155 - 14810 (Adv.) REPARATIE MATRASSEN 'b morgens gehaald, 's avonds gebracht H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TEL. 11485 (Adv.) Agenda voor Haarlem MAANDAG 27 MAART Gemeentelijk Concertgebouw: Huldigings concert HOV ter gelegenheid van de 75e verjaardag van Karei de Jong, 8 uur. Rem brandt: „Het dodenmasker", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Key Largo", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor ..The third man", 14 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Noodlanding in de jungle", 18 j., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Verraad", 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het proces", 18 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 2S MAART Stadsschouwburg: „Wat iedere vrouw wel weet" (Comedia) 8 uur. Meisjes HBS: Neder lands Jeugdgemeenschap „Het leken.pel", 7 30 uur. Bioscnnen: Middag- en avondvoor stelling© „Zang Veredelt" gat uitvoering in Dreefzicht Het lïbertair-socialistisch gemengd koor „Zang Veredelt" gaf -Zaterdagavond in Dreefzicht, onder leiding van de heer E. van 't Kaar, een uitvoering met medewer king van de Liedertafel „Haarlems Zang genot" en van de fluitist! J. J. Poolman. „Zang Veredelt" verenigt in een betrek kelijk kleine bezetting een stel .goede stem men. Het feit dat men behoudens een paar momenten van onderlinge wrijving, waar men gauw overheen kwam op toon kon zingen, zegt al veel; doch meer nog zegt. dat de muzikale klank doorgaans fraai was, dat de mannenstemmen niet dor of kelig klonken en de vrouwelijke afde ling in staat bleek een warm en stralend geluid te laten horen. Bovendien wist het ensemble pittig rhythmïsch te reageren. Daar schijnt de jonge dirigent stevig op te werken, met het resultaat dat de sentimen tele neigingen onderdrukt worden en mu ziek maken nummer één is. Maar dit mag niet leiden tot veronachtzaming van de vocale eisen, die een goed klankgeheel moeten verzekeren. Tussen een en ander is nu nog een hiaat, waar de dirigent een oplossing voor mopt vinden. Men is in ieder geval op de goede weg; de stemmen zijn lenig gemaakt om in een frisse geest vocaal te musiceren. Ook de keuze van het programma wijst in de goede richting. Wat doen zo'n paar oude Franse chansons het goed in een moderne bewerking; hoe pril klinkt het canonische „Lerchengésang" van Mendelssohn! Ik zwijg "over de rest, behalve over de zeel- interessante bewerking van een lied-frag ment door Florimond van Duyse. Met dit grappige, zeer muzikale „Jan de Mulder" heeft het koor deze avond zijn hoogste troef uitgespeeld. Hierbij was de koor klank ook op zijn best; de sopranen vooral waren glanzend van geluid. Het merkwaar dige in dit stukje is, dat het niet om een tekstverklanking gaat, maar om de muzi kale verwerking van een buitengewoon geestig en geschikt thema. En daar wat aardigs van te maken is de heer E. van 't Kaar best toevertrouwd. „Haarlems Zanggenof'begint zich aan te passen aan de soepele directie van de heer P. J. Potgieser. Vooral wanneer het enigs zins de romantische kant opgaat, bijvoor beeld met „Abendfrlede am Rhein" en „Zondagmorgen".. Dan vinden leider en executanten elkaar het best en dan smelten de stemmen samen tot een goed geheel. Ook het „Jagerskoor", een compositie van de dirigent, waarbij deze zelf de klavier partij verzorgde, .klonk goed. De fluit-soli van de heer Poolman gaven blijk van voortreffelijke techniek, mooie toonproductie en muzikale voordracht. Te zamen met Ernst van 't Kaar aan de vleu gel speelde Poolman onder meer de mooie „Passacaglia" van Rhené Baton. Een tref fende indruk werd tevens gewekt door de „Drie landelijke miniaturen" van B. van den SigtenhorstMeyer. Tot besluit volgde een optreden van het gezelschap „Boru" met een programma van lichte muziek en kleintoneel. JOS. DE KLERK. Lezing over getallen-mystiek en de werken van Bach Kabbalistische theorie van Henk Dieben De uitvoering van de „Matthaus Passion" van Bach, die in 1829 te Berlijn door de activiteit van de componist en dirigent K. F. Zeiter en de toen 20-jarige Felix Men delssohn Bartholdy tot stand kwam, zal te allen tijde békend blijven als de defini tieve aanleiding tot de wedergeboorte van Bachs muziek. Men ontdekte de grote schat van overstelpende muzikale schoonheid, die na de dood van Bach ongeveer 75 jaar lang verborgen was gebleven, slechts aan enkelen en dan nog maar gedeeltelijk be kend. Met de uitvoering van deze muziek kwamen de problemen, die met de uitvoe ring samenhingen. Talloze beschouwingen werden aan de oplossing hiervan gewijd en in tal van uitgaven en bewerkingen van Bachs muziek trachtte men persoonlijke inzichten ingang te doen vinden. De meeste Bach-kenners van onze tijd achten de vraagstukken vrijwel opgelost. Verschil van mening is er slechts op en kele punten van ondergeschikt belang. Maar het denkbeeld, dat hiermede een einde gekomen was aan de problematiek zal men moeten laten varen als de waar heid van een merkwaardige ontdekking van onze stadgenoot de toonkunstenaar Henk Dieben onomstotelijk zou komen vast te staan. Deze'ontdekking betreft een werkwijze van Bach, waarbij deze door een bewuste getallen-mystiek, een verbor gen betekenis van het cijfer,.mededelingen en begrippen heeft vastgelegd. Op uitno diging van de afdeling Haarlem en omstre ken'van de Koninklijke'Nederlandse Toon kunstenaarsvereniging sprak de heer Die ben Zaterdagavond over zijn ontdekking in een der 'zalen van „Brinkmann" voor talrijke belangstellenden, in hoofdzaak toonkunstenaars. De bestudering van de structuur van het Praeludium en de fuga in c (No. 2 van het "Wohltemperierte klavier bnd. 1) werd de directe aanleiding tot de ontdekking. Het resultaat van sprekers verdere onderzoe kingen was de wetenschap, dat alle wer ken van Bacil een rekenkundige en meet kundige grondslag bezitffen. Aan deze opzet van Bachs composities hecht de heer Die- ben een buitengewone betekenis. Hij is er volstrekt van overtuigd, dat Bach zijn mu- BINNENLAND De toestand van mr. L. A. Kesper, Commissaris der Koningin in de provincie Zuidholland, die wegens een beenbreuk in een ziekenhuis in Zweden wordt verpleegd, is thans goed vooruitgaande. Mr. Kesper hoopt in de tweede helft van April naar ons land terug te keren. In Monnikendam is Zondagavond een dubbel woonhuis aan de Koemarkt groten deels afgebrand, De Haagse politie heeft de 2l-jarige chauffeur J. J. van H. uit 's Gravenhage aan gehouden wegens verduistering van een auto te Haarlem en een te Rotterdam. Hij had de auto's gehuurd en verkocht. De beide auto's zijn in beslag genomen. HAARLEM EN OMGEVING De heer G. L. Meinsnia te Haarlem slaagde voor het candidaatsexamen Neder lands aan de stedelijke universiteit van Amsterdam. Voor de patiënten in Meer en Bosch wordt a.s. Woensdagavond een uitvoering ge geven, waaraan medewerken: Riek Bonset Horst, voordracht, Berta Bonset, piano en Fred. Laagewaara, viool. Voor de Christian Science Society te Haarlem wordt een Nederlandse lezing ge houden over het onderwerp „Christian Science: De wetenschap der 4evensvolheid" door dr. Hendrik J. de Lange. C.S.B. van New York City, op Maandagmiddag 10 April 1950 (Tweede Paasdag) in het kerkgebouw van de „Ver. van Vrijz. Hervormden", Jacobstraat. Tijdens een handbalwedstrijd, die Zon dagmorgen op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat werd gespeeld, kwamen twee spelers stevig met elkaar in botsing. Een van hen, een negentienjarige Zandvoorter, brak het linkersleutelbeen en is naar de Maria-stichting gebracht. Binnenkort zal begonnen worden met de verbouwing van het politieposthuis aan de Amsterdamse vaart. Zaterdag had de aan besteding plaats, waarbij de laagste inschrij ver was G. J. Veldwijk Zn. met f 6459. Het elftal van de Haarlemse schouwburg- in het Concertgebouw (combinatie) speelt Woensdagmiddag een voetbalwedstrijd tegen een elftal samengesteld uit leden der. Snip en Snap revue. De wedstrijd wordt gespeeld op het Gemeentelijk Sportpark aan de Mr. Gerritszlaan. Het zat de 38-jarige grondwerker P. v. d. G. niet mee toen hij zich in de stalling van een medische inrichting wilde meester maken van een fiets. Tot drie keer toe pakte hij een rijwiel dat op slot bleek te zitten. Erger voor hem was. dat een rechercheur al die tijd toekeek en hem in de kraag greep. De grondwerker werd al een week in het oog gehouden, omdat hij er ook van verdacht wordt een fiets uit een voortuin aan de Verspronckweg te hebben ontvreemd. De 22-jarige Haagse chauffeur-monteur J. J. H. van K. probeerde maar weer eens een oude truc. Hij ging naar een Haarlemse garagehouder en huurde een auto, waarmee hij naar de automarkt in Leeuwarden reed. Daar verkocht hij de wagen voor f 875 aan een onbekende. Toen de recherche hem tegenkwam had hij nog maar f75 van dat bedrag uitgegeven. Intussen is de auto ook opgespoord. De burgemeester van Heemstede is op Woensdag 29 Maart verhinderd spreekuur te houden. Om meer bekendheid te geven aan het werk op de Rekkense inrichtingen, waar psychopathen en zwakzinnigen verpleegd worden, zal Dinsdagavond in de Begijnhof kapel een bijeenkomst worden gehouden, waarop de film „Terug naar de hoofdweg"' zal worden vertoond. De heer C A. Husen uit Den Haag zal spreken. Hedenavond huldiging van Karei de Jong Wij brengen in herinnering dat heden avond in de gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een bijzonder concert plaats heeft ter gelegenheid van de 75-ste verjaardag van Karei de Jong, gedurende vele jaren voor en na de oorlog muziekrecensent van ons blad, die tezamen me tde HOV onder leiding van Toon Verhey 't bekende Piano concert van Schumann zal vertolken, waar mee hij in 1893 als solist bij het Utrechts Stedelijk Orchest zijn debuut op het grote podium maakte. Het programma wordt ge opend met de romantische ouverture tot „Der Freischütz" van Carl Maria von Weber en besloten met de Tweede Sym- phonie van Brahms. Had zijn dokter het hem niet verboden, Karei de Jong zou het geduchte Derde Concert van Sergei Rach maninoff, een der moeilijksté werken uit de piano-litteratuur, ten gehore hebben ge bracht. Doch ook thans dient men bewon dering te hebben voor zijn artistieke durf en krasse vitaliteit. Na afloop van het programma heeft een huldiging van de jarige plaats en zal h^m door een daartoe gevormd comité een geschenk worden aangeboden, dat door talloze vrienden en bewonderaars bijeengebracht is. Wij ver wachten dat velen de gelegenheid zullen benutten om zich door Karei de Jong van zijn onverminderd kunnen te laten over tuigen en hem hun erkentelijkheid te be wijzen. Wegens enorm succes geven wij tot 15 April 10% KORTING op het overtrekken van lampekappen. Spaarnwouderstraat 13 - Telefoon 15778 Taxi Bei 1 3000 DAG EN NACHT Het uitbaggeren van het Spaarne Uitstel nadelig voor de industrie Bij een nadere toelichting van de ge meentebegroting voor 1950 is door B. en W. medegedeeld, dat de voorgenomen uit baggering van het Spaarne en het Noor- der-Buitenspaarne voorlopig zal worden uitgesteld. Dit uitstel zou op de begroting een besparing betekenen van f 11.235. Ten aanzien van bovenvermeld voorstel heeft de Kamer van Koophandel en Fa brieken zich in verbinding gesteld met de 21, aan de gemeentewater gelegen belang rijke industrieën aan het Spaarne en het Noorder-Buitenspaarne. Van de zijde van 19 bedrijven werd geantwoord dat de uit baggering van bovengenoemde vaarwate ren als zeer belangrijk en zeer noodzake lijk moet worden beschouwd, gezien de zeer geringe diepgang van het vaarwater. De situatie blijkt thans zodanig te zijn, dat het regelmatig voorkomt, dat schepen, we gens de geringe diepte van de waterwegen, niet meer aan de walkanten kunnen wor den gelost. In die gevallen is men dan ver plicht, twee of meer dekschuiten te huren, die dan als overgangsplaats moeten dienen voor het vervoer van goederen van schip naar wal en omgekeerd. Van een tweetal bedrijven ontving de Kamer bericht, dat zij bij een uitdieping van het vaarwater geen belang hadden, aangezien alle in- en uitgaande goederen voor die bedrijven via de weg worden aan- en afgevoerd. De Kamer meent zo wordt in een adres aan de Raad gezegd met klem te moeten adviseren, het voorgestelde uitstel van de uitbaggering van het voornaamste Haarlemse vaarwater ongedaan te maken, aangezien is gebleken, dat een dergelijk uitstel voor de Haarlemse Industrie zeer nadelig zou zijn. Ds W. Spliethoff 25 jaar Luthers predikant „Hoewel ik aanvankelijk dit feit onop- gemerkt aan de gemeente voorbij wilde laten gaan, is later de wens bij mij opge komen in een sobere dienst zonder toe' spraken in het midden der gemeente te mogen getuigen van de erkentelijkheid jegens God en de mensen, met wie ik heb mogen samenwerken." Daarmede begon ds. W.' Spliethoff. predikant bij de Evan- •gelisch-Lutherse Gemeente te Haarlem, zijn gedachtenisrede, die hij Zondagavond in het kerkgebouw aan de Witte Heren straat heeft gehouden. De jubilerende pastor, die het feit her dacht dat hij 25 jaar predikant bij de Evangelisch Lutherse Kerk in Nederland is, sprak naar aanleiding van 2 Thessaloni- cenzen 3 vers 3, eerste gedeelte: „Maar de Heer is getrouw". Ds. Spliethoff herdacht met grote dank baarheid de vriendschap en trouw, die hij in zijn vier gemeenten: Gorinchem, Pekela, Deventer en Haarlem heeft mogen onder vinden. Hoewel in Haarlem twee predi kanten van verschillende richtingen zijn, is in de tien jaar. die hij in deze plaats heeft gestaan, het wederzijds geschonken vertrouwen niet beschaamd geworden. De Haarlemse gemeente hééft goede vruchten mogen plukken van de uitnemende ge meenschappelijke samenwerking en de vriendschap, die er tussen beide predikan ten en hun echtgenoten bestaan! Dankbaarheid overheerste spreker om dat hij naar zijn beste weten het Woord Gods heeft mogen brengen en in zijn uit roeping gekozen ambt, velen tot zegen heeft mogen zijn, zoals uit talrijke brieven is gebleken. Ds. Spliethoff sprak tenslotte de wens uit de hem opgedragen arbeid te mogen voortzetten, zolang God het behaagt. Het gemeentekoor zong hierna het be kende „Ach blijf met Uw genade." Ds. C. H. Brandt uitte namens de Haar lemse gemeente gevoelvolle woorden van hoogachting en waardering voor de per soon en de arbeid van de jubilaris. Na er aan herinnerd' te hebben, dat ds. Spliethoff vele malen in de bezettingstijd zijn leven in de waagschaal heeft gesteld en door de bezetter gevangen genomen is geweest, bracht spreker ook dank aan mevrouw Spliethoff, die haar echtgenoot tot rijke steun is geweest. Op verzoek van ds. Brandt werd de jubilerende pre dikant staande: „Dat 's Heren zegen op U daal", toegezongen. Onder de aanwezigen merkten wij onder meer de voorzitter van de Synode der Evangelisch Lutherse Kerk, ds. J. P. van Heest, dr. Blase uit Gorinchem, ds. Hallewas uit Pekela en ds. De Haan uit Purmerend. Vele leden van de vorige meenten waren naar Haarlem gekomen. Na afloop van de dienst feliciteerden velen van hen ds. Spliethoff en zijn gezin. Bjj graafwerk ten behoeve van woning bouw in de Heerlense wijk Meezenbroek is men op muurresten van een groot Romeins bouwwerk gestoten. ziek combineerde met de middeleeuwse mystieke leer, die onder de naam Kabbala bekend is geworden. Deze ging uit van een alphabet van 24 letters (voor onze i en de j werd eenzelfde letterteken gebruikt, voor de u en de v eveneens). 1-Iet rangeijfer kon dienen als aanduiding van de betref fende letter, bijvoorbeeld a 1, b 2, c 3, h 8 enzovoorts. De naam Bach zou dus voorgesteld kunnen worden door het getal 2138. Evenwel ook door een bij zondere cijferbewerking, bijvoorbeeld dooi de som van 2, 1, 3 en 8, dat is 14. Deze kabbalistiek bleef niet beperkt tot Bachs naam. De heer Dieben kon ook aan tonen, dat ook Bachs geboortejaar 1685 er in betrokken werd. Voorts het jaartal van het ontstaan van een werk, de vereenzel viging van de naam Bach met het Credo uit „Die hohe Messe" en het kruisopschrift „INRI", dat gesymboliseerd werd door het aantal maten van een deel van de „Mat thaus Passion". Wat de heer Dieben op deze avond aan haast verbijsterende nieuwe inzichten ver telde. zal de critisch denkende toehoorder waarschijnlijk nog niet in volle omvang kunnen aanvaarden. Dit is begrijpelijk. Maar ongetwijfeld heeft' het hem tot dieo nadenken gebracht. P, ZWAANSWIJK. SCHEEPVAART Albiro, 25 v. Las Palmas. Algonquin Victory, 25 v. R'dah n. New Yori. Aleorab. 25 te Paranagua. Alhena. 24 v. Rio de Janeiro. Ardea, 25 te A'dam v. Trujillo. Atlas. 24 v. Eel Aviv n. Tunis. A verdijk. 24 v. N.Orleans n- Atnw. en Rdam. Aagtekerk, pass. 24 Kreta. Adinda (t). 20 te Saigon. Alderamin. pass. 24 Finisterre. Alkaid. v. Antwerpen te R'dam. Amstelstad. pass. 24 Flores. Arkeldijk, pass, 24 Oucssant. Aalsum, 24 780 m. O.NO. Aden. Abbedijk, 25 verw. te Rio de Janeiro. Aldegonda (t). 24 v. Placlju n. Bangkok. Aletta (t). 24 v. Pladju n. Singapore. Almdijk, 24 m. N,W. Flores. Amstelkerk, 26 te Le Havre. Arendskerk, 24 600 m. N.NO. Paramaribo. Amsteldijk, 24 23.50 u, pass. Vlissingen. Aardijk, 26 v. Antwerpen. Abbedijk, 25 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alcinous. 25 v. Singapore n. Belawan. Alcor, 26 te Cabedelo. Alcyone. 27 te St. Vincent, Alderamin, pass 26 Gibraltar. Algenib, pass. 25 Madeira. Arendskerk, 26 v. Colombo v. Fremantle. Axeldijk. 25 te R'dam v. New York. Akkrumdijk, 26 v. New York n. Antw. en R dam Alblasserdijk, 27 te Mobile v. Galveston. Alnati. 26 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alpherat, 27 te Galveston v. Tampa. Amstelland.pass. 26 Ouessant. Annenkerk. 27 v. Adelaide n Melbourne. Ariadne. 26 v. Gibraltar n. Lissabon. Arnedijk. 25 te Houston v. Corpuschristi. Eennekom. pass. 26 Dover. Black Gull. 25 verw. te Antw. n. New York. Bacchus. 22 v. Mobile n. Houston. Bengkalis. 25 te Aden. Blitar. 24 v. Soerabaja n. Makassar. Breda, pass. 24 Ouessant. Bloemfontein. 24 110 m. N. Kp. Verde. Boissevain. 25 v. Hongkong n. Kobe. Bonaire. 25 v. Por.ta del Gaaa. n. Southampton. Borneo. 26 pass. Sabang. 27 verw. Belawan. Bantam, 25 8 u. te Antwerpen v. R'dam. Baam, 26 v. Pisco n. Callao. Bali. 27 v. Singapore n. Belawan. Blommersdijk, pass. 27 Ouessant. Boskoop., pass. 27 Ouessant. Beverwijk, 26 pass. Ouessant. Blijdendijk, 26 v. Alexandrië. Congostroom. 24 v. Freetown n. Takoradi. Coryda, pass, 24 Ouessant, Cleodora, (t), 24 pass. Balnbac Straat. Cronenburg, 24 v. Liverpool n. Bordeaux. Castel Bianco, 26 te Aden. Corilla (t), pass. 26 Kp. Comorin. Celebes. 25 v. Liverpool n. A'dam. Delfshaven, 24 200 m. Z. St. Vincent. Duivendrecht. it). 24 240 nv O.NO. Rio Grande. Duivendijk. 24 250 m. N.NO. San Miguel. Eemland, 25 v. A'dam n. Zuid-Amerika. Edam. 24 1165 m. O. New York. Erinna (t). 25 te Singapore verw. v. Pladju. Esso Rotterdam (t). 24 220 m. N.NO. Martinique Ena (t). 26 v. Suez n. Rasgharib. Enggano, 26 te Dammam. Esso Den Haag (t). pass. 26 Gibraltar. Felipes (t). 24 v. Malta n. Napels. Friesland. 24 rede Tj. Pandang. Fairsea. 26 te Port Said. Farmsum, pass. 27 Ouessant- - Gooiland. 25 te A'dam v. Buenos Aires. Grootekerk, 27 v. Zanzibar n. Dar es Salaam- General C. C. Ballou, 22 te Sydney v. Napels. Gadilla (t). 24 120 m. N. Bahrein eil. Gordias, 24 pass. Kp. Malea. Gouwe. 24 10 m. Z.t.W. Kp. Blanco. General Stewart Heintzelman, v. Colombo. Georgic. 26 te R'dam v. Djakarta. Garoet. 27 1 u. pass. Finisterre. Gaasterkcrk, 27 te Antwerpen. Goya. 26 pass. Elba Cape, 28 verw. te Suez. Groote Beer, pass. 26 Point de Galle. Hecuba. 24 v. Demarara n. Guanta. Hermes. 24 te Trinidad v. Laguaira. Hesta, 23 te Curagao. Heelsum, 24 80 m. N. Tercelra. Hilversum. 24 300 m. ZO. Kreta. Hector, 26 te Lissabon. Heemskerk, 25 v. Colombo n. Aden. Hoogkerk, 27 te Kobe v. Yokohama. Haarlem, 26 v. Antw. n. San Juan. Ilos. 25 te A'dam v. Levant. Ittersum, 24 v. Gibraltar. Indrapoera. 27 1 u Finisterre. 29 12 u. verw. Jacob Cats, 24 v. R'dam n. Narvik. Joost v. d. 24 580 m. W.t.Z. Flores. Java. 26 tet Penang. Jupiter. 26 v. Beyrouth n. A'dam. Jagersfontein. 27 te Antwerpen. Johan v. Oldenbarnevelt. pass. 25 Daedalus rif. Kalabahi. 24 v. Djakarta n. Padang. Kola Baroe, 25 te Marseille. Kelbergen. pass. 26 Finisterre. Kota Agoeng. pass. 26 6 u. Kp. del Armi. Katwijk. 24 te Londen v. Rouaan. Laertes. 25 te A'dam v. Makassar. Limburg, 23 te East London v. Port Elizabeth. Laagkerk. pass. 24 Gibraltar. Laurenskerk. 24 v. Bombay n. Colombo. Loppersum, 24 te Genua v. Hull. Leuvekerk, 24 te Antwerpen v. R'dam. Linge, 24 dwars Tradetown. Loenerkerk. 24 te Hamburg v. R'dam. Langkoeas, 26 te Djakarta v. Soerabaja. Lemsterkerk, 25 te Genua. Loosdrecht. 27 te Dubai. Luna. pass. 26 Ouessant. Lutterkerk. 26 te Cochin. Lekkerkerk. pass. 25 Ouessant, Malea (t). 25 z. v. Kreta. Midas, 25 v. Tarragona n. Malaga. Maivina (t), 23 v. Le Havre te Rouaan. Mataram, 24 te Djakarta v. R'dam. Meerkerk, pass. 24 Kp. Comorin. Maashaven, 24 dwars Victoria. Maetsuycker, 24 v. Geraldton n. Singapore. Mariekerk, pass. 24 Perim. Marken. 24 te Bandarshapur. Maasland. 24 280 m. N.NO. St. Paulsrocks. Macoma (t), 24 500 m. N. NW. Brisbane. Maas. 26 te Curagao v. A'dam. Madoera. 25 v. Port Said. Malea (t). te Port Said. Mitra (t). 26 te Vado v. Curagao. Modjokerto. 25 v. Makassar n. Menado. Muiderkerk, 25 v. East London n. Durban. Melampus. 23 v. Soerabaja n. Makassar. Macuba (t), pass. 26 Kp. Bon. Mentor. 26 te Adam v. Levant. Merwede. 25 v. Port Ambion n. Benguela. Nelly. 22 te Sydney v. Palermo. Nieuw Holland, 24 v. Sydney n. Melbourne. Heemstede Nederland (I), 24 v. Rastanura n. Tencriffe. Nestor, 26 v, Algiers n. Tunis. Noordam, 26 te R'dam v. New York. NoordwJjk, 26 te Londen v. Sete. Nieuw Amsterdam. 26 v. Kingston n. New York. Ovula ill. 24 v. Singapore n. Miri. Ondina (t). pass. 24 Belawan. Orestes. 23 tc Tocopilla v. Antofagasta. Overijsel. 26 7.15 u. te Londen v. R'dam. Oberon. 26 v. Fort Liberte n. New Y'ork. Parkhaven. 21 te San Lorenzo v. Rosario. Pygmalion. 23 v. Puerto Cabello n. Laguaira. Phrontis. 24 200 in. O. Malta. Prins Joh. Willem Friso. 26 te St. John v. Rdam Prins Maurits. 26 te Hamburg v. St. John. Prins Alexander. 24 pass. Ouessant. Prins Willem II. 25 te Philadelphia. Prins Willem in. 26 anker Haifa. Prins Willem IV. 26 v. Puerto n. Hamburg. Raki. 26 te Belawan. Rempang, 27 te Port Said. Rotti. 25 pass. Point de Galla. Ruys, 26 v. Zanzibar n. Lorenzo Marques. Rijn, 26 v Freetown n. Bathurst. Rijnland. 26 v. Santos n. Montevideo. Randkerk. te A'dam v. Walvisbaai. Stad Breda. 25 te Mombassa v. Tanga. Slamat, pass. 25 2 u. Kaap del Armi. Saidja (t), 25 te Singapore dok. Salawati. pass. 24 Madeira. Sloterdijk, pass. 24 San Miguel. Streefkerk, 24 v. A'dam te Bremen. Sinabang, 24 te Natal. Sommelsdijk. 24 250 m. Z.O. Kreta. Stanvac Benakat (t), pass. 24 Singkep. Stanvac Pendopo (t), pass. 24 Sinkep. Sandenburgh, 22 v. Kopenhagen te Londen. Sibigo. 29 verw. pass. 27 Straat Soenda. Soestdijk. 25 v. Halifax n. Boston. Somersetshire. 26 17 u. verw. Suez. Stad Arnhem, 26 v. Gibraltar. Stad Maastricht, pass. 26 Ouessant. Stad Schiedam. 26 te Pepel v. Savona. Straat Soenda. 27 te Penang. Stuyvesanl, 26 te Cristobal n. Aruba. Sunetta (t). 26 te Mena el Ahmadi. Sarangan. 23 te Soerabaja v. Semarang. Schie. 23 te New Orleans n. Mobile. Schiedijk, 27 v. Semarang n. Soerabaja. Tiba, 25 v. Buenos Aires n. Rosario. Titus, 23 te Piraeus v. A'dam. Tjipanas. pass. 24 Thursday eil. Tegelberg. 25 te Kaapstad. Tjikampek. 24 v. Kaapstad. Triton. 25 te Port of Spam v. Paramaribo. Talisse. 24 450 m. W.Z.W. FayaJ. Tankhaven (t), 24 v. Soengelgerong n. Tandjong Oeban. Tankhaven II (t), 24 v. Soegeigerong n. Tj. Uban. Tankhaven in (t). 24 v. Soengelgerong n. Tj. Uban. Tabian. 27 te Baltimore v. Charleston. Tabinta, pass. 25 Point de Galle. Tarakan. 25 v. Colombo n. Makallah. Taria (t). 26 v. Thursday eil. Telamon, 26 te New York v. Aruba. Ternate, 26 v. Port Said n. Halifax. Tero, pass. 27 Ouessant. Tiberius, "27 v. aux Cayes n. New Orleans. Utrecht, 26 te Saoluiz. Veendam, 24 24u. v. New York n. R'dam. Venus, 25 te Alexandrlë v. Beyrouth. Van Outshoorn, 24 v. Soerabaja te Djakarta. Vrijburgh, 23 v. Casablanca n. Londen. Van't Hoff, 31 te Queenstown verw. n-' Waal, 24 v. Maracaibo n. Mobile. Waterland. 24 te Bahia. Winsum. 23 v. Tunas Dezaza n. Jucero. Wieldreeht ft). 24 te Palembang v. Brisbane. Willem Ruys. 25 v. Casablanca n. Vlaardingen. Waal, 21 tc Maracaibo v. Aruba. Winterswijk, pass. 25 Gibraltar. Waiwerang. 24 v. Djakarta n. Soerabaja. Westerdam, 24 450 m. Z.ZO. Kp. Race. Willem Barendsz 26 te Kaapstad. Woensdrecht. 24 700 m. NO. Bermuda. IJsel. 27 te Maracaibo v. Willemstad. Zwijndrecht, 24 verw. Casablanca v. Livorno. Galveston Bel even op 13 7 8 0 G. ALDERS en Zn. Smederij. Jan Steenstr. 39. Gemeenteraad Donderdagmiddag te 4.30 uur vergadert de Raad van Heemstede. Er worden o.a. voorstellen behandeld over de verkoop van 6 percelen bouwterrein aan de Johan Wa- genaarlaan en de Bachlaan. De bouwonder nemer S. L. Blom wil voor f 57.000 5 per celen bouwterrein kopen aan de Johan Wagenaarlaan om daarop 19 eengezins woningen te bouwen en E. Hoenderdos voor f 5000 aan de Bachlaan voor een een gezinswoning. B. en W. stellen voor daartoe te beslui ten. Voor de benoeming van een onderwij zeres aan de Dreefschool is de volgende voordracht ingediend: 1. mej. M. J. Die naar, tijdelijk onderwijzeres aan de Dreef school, 2. mej. W. D. Langhorst, tijdelijk onderwijzeres aan de Crayenesterschool en 3. mej. C. J. Stubbe, tijdelijk onderwijzeres te Amsterdam. AANGEBODEN: 2 Peugeot bestelauto's 1948—1949 als nieuw. Event, gefinancierd. Schreurs, Java- laan 61. H'stede. Tel. 28497. Laat Uw Hond vakk. plukken, scheren, was sen enz, in een spec. zaak. Electrisch scheren v.a. f 2.50 DOL's CITY KENNEL. Warmoesstraat 2, tel. 17254 MEUBELFABRIEK Levert aan solide personen zonder borgen Huisk. Slaapk. Salons, Bedden, Karpetten, enz. Tegen de laagste prijzen op gemakkelijke betalings conditie. Geen Volkscrediet- bank. Brieven no. 5227. Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting cn prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f 44.—. v. VEEN. Zijlweg 26-28. Hrl. Te koop aangeb. in Schiedam zeer goed onderhouden He renhuis, bev. 7 kamers, badk. voorzien van centr. verw. en w en k. watervoorz. Gelijk waardig huis in ruil gevr. te Haarlem of omg. Br. no. 5225 WONINGRUIL. Den Haag'Haarlem. Agb. vrij, zonnig Bovenhuis, op g. st. te Rijswijk, 5 kam., douchecel, 2 balkons, schuur huur f 36.50 Gevr. soortgel. woning in H'lem of omstr. Tel. 22777. Br. no. 5226. K. L. M. Pilot and wife de sire modern furnished HOUSE OR FLAT H'stede-O'veen or A'hout from first May, Sit-room bed-room, bathroom and kitchen essential.Please write H. L. S., Honthorststr. A'dam. Spoed! Eehtp. zonder kinde ren, veel afwezig, zoekt zit- slaapkamer m. gebr. v. keuken, omgeving H'lem. H'stede-Bennebroek. Brieven no. 5230. Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie 277 277 214 214% Philips 224% 222% 178 176% 128 Nederlandse Ford 288 Nederlandse Kabel 275 v. Berkei's Patent 114 Scheepvaart-Unie 139 136% Holl.Amerika Lijn 15o% Deli Maatschappij 132% 129% H. V. A 136% 134 A'dam Rubber 137% 132% Ned. Handel Mij.. 154% N.-I. Handelsbank 100 Billitoa Mij. II 263% TAPIJTEN LOPERS Ontvangen direct van fa briek, prachtige Wiltons en M. Smyrna's pl.m. '200 x 300 f 128.50 en f 132.95, 225 x 325 f 175 en f I" 250 x 350 f 225, Cocos- Moquette lopers v.a. f 3.10 p. mtr. Holtap karpetten f 59. Verkoop deze week. TAPIJTHANDEL „MA- RO" N.V. gebouw de Nij verheid, Jansstraat 85, (bij de Grote Markt), Haarlem. Op Rijksstraatweg of onmid- dellijke omgeving ruimte gezocht welke voor het behandelen van patiënten geschikt is of gemaakt kan worden. Brie- i no. 5229. Maatkleermakerij biedt aan DAMES- en HE RENKLEDING betere genre, waarvan U de betaling kunt regelen. Brieven no. 5199. Ook Uw Behanger verwerkt het graag! HILARIUS - FOTO - KINO GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3