I Roomijs KELLER Neem geen risico Bouckaert Zoon Philips, Erres, Waldorp Radio J.G.Kaasenbrood.. Technisch groot! HAARLEMSE KLEDING CENTRALE 5 cW Burgers E.N.R. Fongers en Simplex J. H. Korstjens MECOLA Donderdag 6 April 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 9 Drie varende poliklinieken aan Simavi overgedragen Vanmorgen zijn op de werf van de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij de drie motorboten overgedragen aan Simavi, die als varende poliklinieken in Indonesië dienst zullen doen. Ir. A. J. W. de Bruij- ne, directeur van de Haarlemse Scheeps bouwmaatschappij, verrichtte de over dracht en vertelde daarbij met hoeveel plezier aan deze schepen is gewerkt. Na mens Simavi nam de voorzitter van het hoofdbestuur, dr. G. Royer, de schepen in ontvangst. Hij bedankte iedereen die aan de bouw van de schepen heeft meege werkt en bracht voorts hulde aan de Delftse studenten die er de komende zo mer een propaganda-rondvaart door ons land mee zullen maken. Hij voorspelde dat deze schepen een revolutie in de ge neeskundige verzorging in Indonesië te weeg zullen brengen, omdat de patiënten die tot nu toe van ver afgelegen eilanden in de archipel per open prauw moesten worden vervoerd, met deze schepen snel en comfortabel naar de ziekenhuizen ge bracht zullen worden en reeds aan boord de eerste geneeskundige hulp kunnen ont vangen. Hij betreurde alleen dat er niet een hele vloot van deze boten naar Indo nesië gestuurd kan worden. Tenslotte liet mej. M. D. van Hoogstra ten, die Simavi mede heeft opgericht, het naar haar genoemde schip te water. Zij haalde een oud scheepsjournaal aan, waarin Gods zegen werd afgesmeekt voor drie kleine zeilschepen, die van Tessel ter kaapvaart naar Indonesië uitvoeren en zei dat het zegenrijk doel van deze drijvende poliklinieken de steun van de Allerhoogste toch zeker verdient. Daarna haalde zij een handle over en onder een hoeraatje van de genodigden en de arbeiders van de werf, gleed de Marie van Hoogstraten het Spaarne in, waar de A. J. Berman en de dr. H. Bervoets reeds lagen te wachten. De plechtigheid werd besloten met een rondvaart door het Spaarne en het Noord zeekanaal, waarbij de genodigden zich konden overtuigen van de doelmatigheid en de vaar-eigenschappen van deze drie aanwinsten van de vereniging Simavi, die dit jaar haar zilveren jubileum viert. De schepen bieden plaats aan twee patiënten, een arts en een schipper, en halen een snelheid van 16 km. per uur. Zij zien er uit als slanke motorjachten, maar zijn volkomen zeewaardig. De Dr. Bervoets is bestemd voor Tobelo op Halmaheira, de A. J. Berman voor Taroena Sangih en de Marie van Hoogstraten voor Seroei op Nieuw Guinea. Zij zullen daar de blauwe Simavi-vlag zeker hooghouden en de Ne derlandse driekleur op hun achtersteven zal een bewijs zijn dat het Nederlandse volk Indonesië ook in zijn nieuwe staat kundige vorm niet is vergeten. Wegens enorm succes geven wij tot 15 April 10% KORTING op het overtrekken van lampekappeh. Spaarnwouderstraat 13 - Telefoon 15778 Verhoging van lonen B. en W. van Haarlem stellen de Raad voor de lonen van de minder valide arbei- ders bij de Hout en de Plantsoenen en de Begraafplaats te verhogen met 5 met een minimum van 2,De lonen borden dan 34,20 per week. Deze lonen gaan 1 Januari j.L in. Bouwterreinen B. en W. van Haarlem stellen aan de Raad voor de volgende bouwterreinen te verkopen: 394 m2 aan de Frederik Hendriklaan tegen 12 per m2, aan L. Brouwer, om daarop een woonhuis te bouwen. 931 m2 aan de Crayenesterlaan tegen 12 per m2 aan A. Wester, om daarop drie woonhuizen te zetten. Een openbaar toilet Op de kapitaaldienst voor 1949 werd 'reeds door de Raad van Haarlem een be drag van 18.000 uitgetrokken voor het in richten van een openbaar toilet in de Vis- hal aan de Grote Markt. B. en W. willen thans tot die bouw over gaan en stellen de Raad voor daartoe" een besluit te nemen. ADVERTENTIE DUOFOLD DUOFOLD DUOFOLD Een nieuwe Lente... een nieuwe wagen, geheel opvouw baar, als kinder- en als wandelwagen te gebruiken, zeer chique en practisch In diverse kleuren. Prijs 142.50 Zie étalage VOOR DE BABy Weer een houfen loods uitgebrand Burger'ijke stand van Haarlem HAARLEM, 5 April 1950 ONDERTROUWD: a April, H. J. P. Bak ker en H. Attema; H. J. Brandenburg en M. J. Krever; J. Höltke en N. M. de Jager; P. Boerman en G. Bossen; J. H. Gommers en J. van Santvoort; J. van den Hurk en C. A. Sïesman; H. R. van Leeuwen en H. H. M. van Strien; R. L. Staats en M. Marchand; P. Gieger en C. P. Smal; J. M. Pietersen en J. van der Wiele; T. J. Jansen en M. A. van Lieshout; W. C. Nijveldt en S. J. Backer; C. Koeman en C. J. Wagemans; J. Halderman en N. Schellingerhout. GEHUWD: 5 April, J. H. Veeninga en G. A. Laven; J. Hopman en J. Moerkerken; C. Groeneveld en A. Hoofd; A. L. de Graaf en M. C. Janssens; K. J. Klabou en J. Kramer; H J. Claassen en A. C. Captijn; J. H. C. Kröse en W. Vlietstra; IJ. J. van der Meulen en P. H. C. Leeflang; M. Pannekoek en H. Wagemans. BEVALLEN van een zoon: 1 April, W. A. WijkhuizenSterkenburg; 4 April, E. J, BoeréeVerzeilberg; L. NootBuijze; 5 April, J. van Galen—Zwart; N. Jansen— Groenevelt. BEVALLEN van een dochter: 4 April, D. de VriesKwint; J. H. W. BakkerKuhr; E. J. StalsPeil. OVERLEDEN: 3 April, P. Barnhoorn, 38 j., Hazepaterslaan; 4 April, M. C. HoksOoster ling, 72 j.t Gen. Jouberstraat. bestel vroegtijdig Uw 7 pers. trouwauto's bij Sinds 1910 Rozenstraat 7-9 - Telefoon 19992 (Adv.) Thans aan de Houtvaart In de afgelopen nacht, omstreeks kwart over één, is wederom brand uitgebroken in een alleenstaande houten loods. Deze keer betrof het een opslagplaats voor pakmateriaal in een oude bloembol- lenschuur op het terrein van een aan de Houtvaart tussen het zwembad en de Brouwersvaart gelegen wasmachinefa- briek. De brandweer neemt aan, dat de brand in het midden van de schuur uitbrak. De vlammen sloegen al spoedig uit het dak en hoewel de brandweer het vuur krachtig bestreed kon zij niet verhinderen, dat het gebouw ernstig werd beschadigd. De hou ten schuur had een dak van eterniet. De eigenaar van het bedrijf werd op het onraad opmerkzaam gemaakt door het aanslaan van zijn honden. Oorzaak nog onbekend Evenals ten aanzien van de b%eide bran den die in de nacht van Maandag op Dins dag woedden, is de politie ook in deze brand nog niet tot een oordeel gekomen over de oorzaak. Zoals wij reeds Dinsdag over de brand aan de Wagenmakerslaan schreven, dringt de vergelijking met een aantal branden die het vorige jaar in een vrij korte tijd uitbraken en waarvann evenmin de ooi- zaak kon worden vastgesteld, zich sterk op. Ook toen betrof het vaak gebouwen, die 's nachts verlaten waren, gemakkelijk brandbaar waren zoals de loodsen van een bloembollenbedrijf, een kleedkamer op een sportveld en enkele schuurtjes en vrij afgelegen stonden. Bovendien was het uiterst moeilijk de brandhaard te vin den, een omstandigheid die zich met de jongste branden eveneens voordoet. Het is dan ook aan te nemen, dat de politie een zeer diepgaand onderzoek zal instellen. GR. HODTSTR. 131 SMEDESTRAAT 7 Tel. 10271 Tel. 11287 Betaling desgewenst in overleg (Adv.) Uitbreiding van vier transformatorstations Samenwerking tussen ge meente en bedrijven Als gevolg van het steeds toenemen van de stroombelasting van het transformator station van het Haarlems energiebedrijf bij de brandweerkazerne, is uitbreiding van dit station noodzakelijk geworden. Daar dat evenwel niet mogelijk is, is gezocht naar een andere oplossing, waardoor de belas ting van dit station zou kunnen, worden verminderd. De N.V. Uitgevers- en druk- kersbedrijf Boom-Ruygrok, welke bij haar bedrijf aan de Gedempte Oudegracht een transformatorhuisje heeft geplaatst, is be reid toe te staan, dat het gemeentelijk ener- giebedi-ijf in dat huisje de schakelinrich tingen voor hoog- en laagspanning en een transformator aanbrengt. Deze apparatuur blijft eigendom van de gemeente, terwijl het gemeentelijk energiebedrijf daarover het beheer voert. Deze oplossing heeft voor de gemeente het voordeel, dat zij geen ge bouw behoeft te stichten: de N.V. Boom- Ruygrok verkrijgt de zekerheid, dat haar een groter electrisch vermogen kan worden geleverd dan thans uit het laagspannings- kabelnet mogelijk is. De kosten van de inrichting van het transformatorstation zullen ongeveer 9600 bedragen. Ook de N.V. Cacao en Chocoladefabriek „Union" heeft-ïn haar bedrijf aan de Paul Krugerkade een eigen transformatorsta- tion, dat eveneens niet meer voldoet aan de eisen, welke de toenemende stroomop wekking van het bedrijf daaraan stelt. Daar de gemeente in djt deel van de stad niet over een voldoend aantal transforma torstations beschikt, is ook hier gezocht naar een oplossing, welke beide partijen bevredigt. De N.V. ..Union" heeft zich be reid verklaard het benodigde transforma torstation voor haar rekening te bouwen. Het energiebedrijf zal de electrische in stallatie, welke eigendom blijft van de gemeente, plaatsen en in beheer houden. De kosten van de inrichting van dit sta tion worden op 23.000.geraamd. Voor de stroomvoorziening aan de laag spanningsdistributienetten is het voorts ge wenst, dat nog twee tranformatorstations vóór de winter in bedrijf worden gesteld. Het betreft de transformatorzuil aan de Friese Varkensmarkt en het tijdelijke plaatijzeren transformatorstation aan de Kortenaerstraat. Voor het verzekeren van de stroomvoorziening in de betrokken stadsdelen is vervanging van de bestaande installaties noodzakelijk. De kosten van het station ter vervanging van de transi'ormatorzuil aan de Friese Varkensmarkt worden geraamd op 31.100. die van het station aan de Kortenaerstraat op ƒ38.800, ■■BlBiaiBIHIBHSaBBBBB Voor zaken zonder vrachtauto s gg Eindelijk een bonafide vervoerder BS jg voor uw goederen. S Snel, accuraat en veilig i En natuurlijk verzekerd 0 Bi BESTELDIENST A. B. C. Haarlem Barrevoetestraat 2 g Tel. 18428. Na 6 uur 14810 en 14151 ■■■■BmoansaiBHaBHiBBn (Adv.) Hockey Paastournooi van H.B.S. Op de velden van HBS aan de Donkerelaan in Bloemendaal zal op de Paasdagen een hockevtournooi worden gehouden, dat aan vankelijk ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van HBS in het najaar zou worden gehouden, doch tengevolge van de slechte weersomstandigheden geen doorgang kon vinden. Uitgenodigd zijn de verenigingen Rijs- wijkse Hockeyclub, HOC (Den Haag), Zand- voortse Hockeyclub en Upward uit Arnhem, welke elftallen de stick zullen kruisen met twee HBS elftallen. Beide dagen beginnen de wedstrijden na twaalf uur. Na afloop van het tournooi op de Tweede Paasdag biedt HBS een thé-dansant aan in hotel „Duin en Daal". Op Goede Vrijdag wordt een tournooi voor jongens en een voor meisjes gehouden, waaraan verenigingen uit de omgeving mee doen. Van HBS zijde doen twee jongens- en een meisjeselftal mee. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden KAMGAREN COSTUUMS TWEEDJASSEN SPORTCOLBERTS PANTALONS MAATKLEDING JANSSTRAAT 63 Vernieuwing van het tekenonder, wijs op Haarlemse lagere scholen Crediel van f 3.000.nodig Als uitvloeisel van de vorig jaar in Haar lem gehouden tentoonstelling van kinder tekeningen, heeft de commissie voor die expositie voor het personeel van de open bare en bijzondere lagere scholen cursussen in het leven geroepen voor vernieuwing van het tekenonderwijs op de lagere scho len. De bedoeling hiervan is, het personeel vertrouwd te maken met de nieuwe stro mingen en methoden, welke op dit gebied zijn ontstaan. Uit de grote belangstelling, welke in onderwijzerskringen hiervoor aan de dag wordt gelegd, blijkt, dat de drang naar vernieuwing van het onderwijs in brede kring levendig is. B. en \V. vinden het verheugend, dat zovele leerkrachten voor dat doel vrije tijd en geld over heb ben en achten het alleszins verantwoord, dat de gemeente ook van haar kant de deelnemers in de kosten tegemoet komt. Deze bedragen 25,per deelnemer, waarvan het college de raad voorstelt de helft voor rekening van de gemeente te nemen. De post voor onderwijsvernieuwing op de gemeentebegroting 1950 dient daar toe met .1000,te worden verhoogd. Voor een' daadwerkelijke vernieuwing van het tekenonderwijs op de lagere, scho len is het echter nodig, dat de leerkrach ten in de gelegenheid worden gesteld om het geleerde ook toe te passen. Dit brengt extra kosten mede. De leider van de cur sussen heeft een begroting ingediend, waaruit blijkt, dat voor aanschaffing een bedrag van 6.200,nodig zou zijn, te weten voor materialen ƒ3.600,en, als uitgaaf ineens. voor gereedschappen 2.600. B. en W achten het voorlopig nog niet noodzakelijk het linoleumwerk en spatwerk, waarvoor die gereedschappen nodig zijn, bij het tekenonderwijs onder te brengen, niet in het minst, omdat dit on derdeel naar hun mening eigenlijk meer beschouwd kan worden als een vorm van handenarbeid, welk vak op het leerplan van de meeste lagere scholen niet voor komt. Door het loepassen van enige be- perkihgen kan worden volstaan met een bedrag van 3.000,Teneinde ook de bij zondere scholen in de gelegenheid te stel len de vernieuwing te verwezenlijken, me nen B. en W. dat 't aanbeveling verdient de kosten te brengen ten laste van de post voor onderwijsvernieuwing, waardoor wordt bereikt, dat de gelden ook alleen ten goede komen aan die scholen, welke deze ver nieuwing toepassen. Het ligt ïn de bedoe ling, dat de gemeente de materialen aan schaft en dat de daarvoor in aanmerking komende scholen de materialen kosteloos van de gemeente kunnen betrekken. Congres van de Bond voor Staatspensionnering Bezwaren tegen premieheffing bij verplichte verzekering In aansluiting op een dertigtal streek- vergaderingen heeft de Bond voor Staats pensionnering Woensdag in Den Haag een buitengewoon congres gehouden. In zijn openingsrede, waarin hij een duizendtal bezoekers kon verwelkomen verklaarde de voorzitter, de heer L. Steen huis uit Zuidbroek, dat op de streekver- gaderïngen wel is gebleken, dat er grote belangstelling bestaat voor de zorg voor ouden van dagen. Nadat hij had medege deeld. dat de bond ongeveer 200.000 leden telt begroette hij de vertegenwoordiger van de minister van Sociale Zaken en de Eerste Kamerleden de heren Moolenaar en Woudenberg, de Tweede Kamerleden me vrouw Fortanïer-De Wit. mej. Tenderloo en de heer Gortzak. Nu de Noodwet- Drees ten einde loopt, zo betoogde hij, zal in de nieuwe wet welke nu nodig is, ge streefd moeten worden naar een premie- vrij bodempensioen. De heer J. J. A. Berger Jr., secretaris van het N.V.V., betoogde dat verwezenlij king van de plannen van de commissie- Van Rhijn voor velen een achteruitgang' zou betekenen in vergelijking met de uit kering volgens de Noodvoorziening-Drees. Naar sprekers oordcel zouden velen de door de Commissie-Van Rhijn gewenste premiebetaling niet kunnen opbrengen. Tweede inleider was dr. G. M. J. Veld kamp, secretaris van de Raad van Arbeid te Breda. Hij zeide dat het bij de sociale verzekering gaat om het gezamenlijk dra gen van lasten. Daar in ons land de so ciale verzekering in de publiekrechtelijke sfeer ligt dragen de premies het karakter van publiekrechtelijke heffingen. Volgens spreker was één premie mogelijk voor alle verzekeringen. Dit is alleen door te voe ren door een omslagstelsel. Het congres heeft met algemene stem men een resolutie aangenomen, waarin wordt overwogen, dat tengevolge van het beëindigen van de Noodwet-Drees en bij aanyaarding van de verplichte verzeke ringswet wederom in de naaste toekomst vele duizenden ouden van dagen zullen worden verstoken van premievrij staats pensioen en dat aanvaarding van laatstge noemde wet zal betekenen het. brengen an armoede in vele duizenden gezinnen, omdat het hun door de economische om standigheden niet mogelijk zal zijn om aan hen op te leggen verzekeringspremies te betalen. In de reslutie wordt vastgesteld, dat de Noodwet-Drees. ontdaan van de bezwaren ten aanzien van aftrek van eigen bezit en/of inkomen, en van de toepassing der classificatie, als basis kan dienen voor de totstandkoming ener wet, zoals door de Bond voor Staatspensionnering wordt na gestreefd. Tenslotte wordt in de resolutie gezegd, dat de bond onverzwakt haar doel hand haaft, namelijk te strijden voor het tot stand komen ener wet, waarbij aan alle Nederlandse mannen en vrouwen op een nader aan te geven leeftijd recht, wordt toegekend op een gelijk staatspensioen zonder premiebetaling en de kosten te vin den uit de opbrengst der belastingen naar draagkracht. De overgang van Urk naar Overijsel Verbetering In het verslag van de overgang van Urk naar de provincie Overijsel, dat wij van het A.N.P. ontvingen, is de rede van de Commissaris der Kóningin in de provin cie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, niet juist weergegeven wat de historische feiten betreft. De Commis saris der Koningin heeft in zijn toespraak gezegd, dat Urk in de tiende eeuw be hoorde tot de goederen, die in 968 door Keizer Otto I tegelijk met Nardincland en Eemland aan de Abdij van Elten werden geschonken. De graven van Holland beschikten reeds in 1204 over de belening van het eiland Urk, zodat dit eiland in de dertiende eeuw al niet meer tot Holland kan hebben be hoord. Het Urlcer landrecht, dat werd op gesteld in 1415, was Hollands van opzet. In 1660 werd het eiland aangekocht door de stad Amsterdam, die het tot kort voor de Franse tijd als hoge heerlijkheid be hield. In 1792 heelt Amsterdam Urk aan de Staten van Holland afgestaan. Bij de wet van 25 Januari 1940 werd een gedeelte van het randgebied van de Noordoostpolder voorlopig bij de ge meente Urk ingedeeld, totdat hieraan in 1942, bij de instelling van het openbaar lichaam „De Noordoostelijke Polder" weer een eind kwam. LOTERIJ „JEUGD VAN NEDERLAND" Ter gelegenheid van de tentoonstelling „Jeugd van Nederland" te Amsterdam in de zomer van 1949 werd een loterij georga niseerd. De trekking daarvan is thans ge schied. De hoofdprijs, een landhuis, werd gewonnen door nummer 51331. Een zit kamerameublement viel op lot 140244. Een zeilboot viel op nummer 97372 en een linnenuitzet op nummer 27027. Bestel Ijstaarten voor de Paasdagen STATIONSPLEIN 6 - TELEFOON 21750 B Mumuumuuuuumumummummmi (Adv.) Bloemendaal BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: A. H. J. MeijerOpdam, z. GEHUWD: H. Slegtkamp en M. Brinkman: J. Vink en A. A. Rooseboom. ONDERTROUWD: T. Visser en C. C. Vlaanderen; A. R. Starink Deterts en D. de Jong; C. Plevier en J. C. Diets. OVERLEDEN: R. D. Baart de la Faille, 66 j.; S. Huijkman, 72 j. Bennebroek Gemeenteraad vergaderde Woensdagavond kwam de gemeenteraad onder voorzitterschap van de burgemeester mr. K. baron van Harden broek bijeen. De voorzitter herdacht het overlij den van de Ambachtsvrouwe mejuffrouw A. L. Willink en memoreerde het. vele goede dat zij in het. belang van gemeente en ingezetenen heeft gedaan. De raad hoorde de toespraak staande aan. De voorzitter deelde mee. dat over een bushalte in de richting Hilegom een be spreking is gevoerd met de hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat.Op diens advies zal getracht worden deze halte ongeveer twintig meter in de richting van de Zwarteweg te verplaatsen. De zo gevaar lijke oversteekplaats voor wielrijders, die uit de richting Hillegom komen, zal dan eveneens worden verlegd, zodat men daar een beter uitzicht heeft. Overigens schijnen er plannen t.e bestaan om op de piaats waar vroeger de tramrails lagen, een rij wielpad te maken. De oversteekplaatsen te Hillegom en te Bennebroek komen dan te vervallen. Aan de bouw van de openbare school wordt hard gewerkt en het gemeentebe stuur verwacht, dat eind April of begin Mei men geheel klaar komt. Het sportterrein en het terrein voor lichamelijke oefeningen ten behoeve van de scholen, zullen met betonnen palen worden afgezet. De brandweerlieden krij gen nieuwe uniformen en het brandspuit huisje dat geen dienst meer deed is ver kocht voor de som van 104. Het verzoek van de Nationale Commis sie tegen het' alcoholisme betreffende het aantal vergunningen en verloven A werd •met algemene stemmen afgewezen, omdat het toegestane aantal twaalf mag bedragen: er zijn slechts zes verloven. De algemene politieverordening welke het neerwerpen van vuilnis verbiedt, welke zoals uit een proces-verbaal is gebleken niet de juiste redactie heeft, werd ge wijzigd. Na ampele bespreking werd besloten tot de bpuw van een onderwijzerswoning bij de nieuwe openbare school. Aan de orde kwam het. verzoek van het bestuur van de School met de Bijbel om gelden ter be schikking te stellen volgens artikel 72 van de L.O.-wet 1920 voor een terrein voor lichamelijke oefeningen. De voorzitter deelde mede, dat het college een onderhoud heeft gehad met het schoolbestuur en dat geen overeenstemming is bereikt. In over leg met de inspecteur van het L.O. doen B. en W. thans het voorstel aan het bestuur te berichten, dat het niet over het ge vraagde terrein zal kimnen beschikken, doch wel over een door de gemeente aan te leggen terrein voor lichamelijke oefeningen tijdens de uren die daarvoor door genoem de inspecteur zullen worden aangewezen. De heer Elgersma (Protestantse Groep) meende dat er. gezien de voorge schiedenis, iets onbevredigends in deze aan gelegenheid zit, doch meent, dat wanneer het schoolbestuur een grotere voortvarend- .heid had getoond en voor de tegenwoordige plannen van B. en W. een aanvrage had ingediend, de raad aan het toestaan daar van niet had kunnen ontkomen. Voorts meende hij. dat de toestand anders was geworden, indien het schoolbestuur op de hoogte was gebracht van de moeilijke toe stand der gemeente-financiën en stelde ten slotte de vraag ol' het voorstel van B. en W. betekent dat het schoolbestuur geen recht zal hebben, dit verzoek in te dienen. Deze laatste vraag werd door de voorzitter ontkennend beantwoord. Het schoolbestuur kan zelfs in hoger beroep "gaan wanneer de raad het voorstel van B. en W. aanvaardt. De heer De Vries (Protestantse Groep) gag nog als zijn mening te kennen, dat het schoolbestuur stellig begrip zou tonen voor de situatie, wanneer het rekening had ge houden met de toestand van de gemeente lijke financiën. Het voorstel van B. en W. werd met 9 stemmen voor en die van de heer Elgersma tegen aangenomen. Een voorstel 'van B. en W. tot het. aan gaan van een geldlening, groot 50.000 werd eveneens goedgekeurd. Bij de rondvraagt drong de D u b b i s (Protestantse Groep) er op aan te trachten de buslijn welke naar De Glip te Heem stede loopt, tot aan het Wilhelminaplein door te trekken. De voorzitter deelde mede lat dit niet zo eenvoudig is. Lisse SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN LISSE De uitslagen der derde ronde luiden: Eerste klasse: J. DekkerA. Elferink 01: J. C. SnelP. Longevela 0P. Boogerd H. v. Dicmen afgebr.; R. Hoogewoning—J. Smit 01; W. v. BeekJ. Grimbergen 10; J. BoogerdA. Rotteveel 01; A. Philippo G. Schol tos 0—1. Tweede klasse: C. Boogerd—G. Vermeij 01; C. BlomM. v. Ruiten 10; N, Kuy- pers—H. Vermeer uiig.; H v. d. Aar—A. Verdoes 01; S. v. RuitenH. v. Wamel 01; A. LangelaanJ. v. Koppen 01; C. StaringC. v. Ruiten 01. RIJWIELEN VOORRADIG le klas reparatie-inrichting GEN. CUONJcSTRAAT 82 TEL. 13053 (Adv.» Haarlemmermeer Chr. Landbouw-winterschool Woensdagmiddag is in hotel De Landbouw te Hoofddorp de uitreiking geschied van de diploma's behaald door de leerlingen die met goed gevolg de tweejarige cursus op de Christelijke Landbouw-winterschool hadden gevolgd. Vooraf werden ten gerieve van de talrijke aanwezige ouders openbare lessen gegeven door de leraren Wiersma en Schui- ringa. De volgende leerlingen behaalden het piploma A: D_ Beets, A. Biesheuvel. H. J. v. d. Heuvel. J. v. Staaveren, R. v. Voorst. A. Wierda, W. Bos, P. Groenveld. J. v, Om- mering, P. Verburg. C. Vogelaar. J. Wagner. M. v. d. Weele. G. Corts. Diploma B: J. Biesheuvel. I. Biesheuvel. G. Enthoven. G. Hoogmoed, C-. Kranstauber. J. v. d. Maarl, J. Oostwoudèr, C. Polder, P. Vergeer, J. Verkuyl, J. Voorsluys, P. v. 't Wout. P. Zwart. N. Dogterom, W. de Groot, R. Hillebrekers, D. Knïbbe, L. Leest, R. v. Nugteren, A Smid, A, Viersen, C. Vogelaar, C. v. Wees. Diploma C: H. Groenenberg, C. Haasnoot, W. A. Kloes, J. Wijnhoven, K. v. Beem, F Cornelisse, N. Griethuyzen, P. Hoogvliet, M. Ketel, C. Rappard en A. v. Staaveren. Wethouder Bos bracht namens het ge meentebestuur de gelukwensen met de be haalde resultaten over. Namens de Christe lijke Boeren- en Tuindersbond sprak de heer W. Rip, waarna de leerling Doet Beets die in de afgelopen cursus net grootst aantal punten op zijn rapport heeft behaald (159) de directeur de heer Troost en de leraren dank bracht, voor het vele werk in het af gelopen cursusjaar verricht. De directeur zei in een korte toespraak o.m.: ..dat het geleerde in de praktijk brengen ongetwijfeld in de beginne vele moeilijkheden zal ople veren. Denk niet dat jullie er al zijn. je begint pas en grote moeilijkheden zullen zich ongetwijfeld op je levensweg voordoen, volhard echter in 't goede", besloot de heer Troost.. DE COLLECTE VOOR HET KONINGIN WILHELMINAFONDS De collecte gehouden tijdens de wed strijd LijndenUithoorn ten bate van het fonds tegen bestrijding van de kankei- „Ko ningin Wilhelminafonds" hèeft f 42.46 op gebracht. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jannigje, a. van J. Versteegh en J. Pieters: Cornells, z. van P. Kooij en H. J. Wichers; Jean Pierre, z. van P. M. B. Lucas en C. J. Marlier; Wijtze, z. van D. Dfeschler en S. Westra; Else Marijke, d. van C. v. Zoest en C. A. Kleijn: Thea Carrie, d. van W. F. H. Regenboog en L. Rikkers; Joost, z. van S. de Wit en E. Markus: Wil- helmina Elisabeth Oda. d. van C. v. Damme en O Heima; Tjerk, z. van J. Groeneveld en B. v. d. Schaaf: Aart, z. van J. van Arkel en J. J. de Hoog; Marius Johannes, z. van M. Struik en C. Bax; Pieter Matthijs. z. van P C. Leendertse en A. M. W. Strijbis: Ge- rarda Petronella. d. van J. H. Salman en M. A. Wessels; Wouter, z. van A. Uijthoven en G. Eveleens. ONDERTROUWD: Peter Aart de Jong en Jacomina Plipse. GETROUWD: Jacob va,n Veen en Antonia Geert ruida van Haaf ten; Ouwe Streekstra en Hendrika Tonia de Gruijter; Jacobus Hubertus Otte en Magdalena Cecilia Touw; Abel Franssens en Johanna Klijn; Dcsiderius van Gellekom en Johanna Theodora Vasten hout; Willem Dirk van der Vlugt en Elisa beth Kars: Johannes Marinus Schutte en Adriana Helena van Leeuwen. OVERLEDEN: Pietertje van Voorst, 65 j„ e. van J. Sluis; Hendrikje Weggen, 70 j., v. van A. Smits. TONEELVERENIGING „GEZELLIG SAMENZIJN" In hótel „De Beurs" te Hoofddorp zal op Zaterdag 15 April de Zandvoortse Toneel vereniging „Wim Hildering" onder regie van A. v. Mourik een gastvoorstelling geven van het toneelspel „De vreemdeling" van Antoon Coolen. Op 29 April zal het fanfare gezelschap „Uiterweg" van Aalsmeer dirigent de heer T. de Vries een concert geven even eens in hotel „De Beurs" ten bate van het coulissenfonds. Na de pauze zal Gezellig Samenzijn een blijspel opvoeren. TONEELVOORSTELLING De R.K. toneelvereniging „De Vrienden kring" te Nieuw Vennep zal op Tweede Paasdag in hotel De Rustende Jager een op voering geven van het Noorse toneelspel „En de bossen zingen hun lied". VERENIGING DF. KLEUTERSCHOOL Gisteravond hield de vereniging ..De Kleuterschool" te Hoofddorp een jaarverga dering onder voorzitterschap van dc heer H. Meeuwig. Wegens het vertrek van me vrouw Jouwersma naar Texel werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer Gort huis. De voorzitter vroeg speciaal de aan dacht voor de bazar op 21 en 22 April. Met woorden van dank voor het vele werk dat mevrouw Jouwersma die van de oprichting af bestuurslid der vereniging was geweest, heeft verricht besloot de voorzitter deze ge animeerde vergadering. REGENJASSEN Dubbel Egyptisch linnen v.a. 47.50 Kamgaren costuums v.a98, Sporlcolberts, model 2 rij „45, i HVl CONFECTIE-EN MODEMAGAZIJN Spaarnwouderstr. 47-80. Tel. 21392 Zandvoort HEROPVOERING „EEN VREEMDELING" De Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering" zal op veelvuldig verzoek een heropvoering verzorgen van Antoon Coolen's toneelspel: „Een vreemdeling" waarmede men enkele maanden geleden zoveel succes oogstte. Deze heropvoering zal plaats hebben op Donderdag 13 April in theater „Monopolc". ADVERTENTIE REPARATIE MATRASSEN 's morgens gehaald, 's avonds gebracht H. DE GFAAFF GROTE HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TELEFOON 11485 Kunstenaarssociëteit opgericht Dezer dagen is in Zandvoort opgericht de Zandvoortse Kunstenaarssociëteit, die ge durende liet komende seizoen een tentoon stelling zal organiseren in de bovenzaal van café-restaurant „Triahon" op het Stations plein. Deze expositie, die uitsluitend aan de beel dende kunst zal zijn gewijd, zal in de loop van de hnaand Mei worden geopend. Het doel van deze besloten kunste naars-sociëteit is het bevorderen en verbrei den van de beeldende kunst. Men stelt zich voor dit 1e bereiken door het orgeniseren van exposities, lezingen en contact-avonden. Het bestuur bestaat uit de kunstschilders: eerste voorzitter: Ton de Boer. Zandvoort: tweede voorzitter. Dan Bekking. Amster-* dam en secretaris-penningmeester: J. van Praag. Zandvoort. Deze kunstenaarssociëteit staat geheel los van de onlangs in Zandvoort opgerichte „Culturele Kring". RIJKSSTRAATWEG t/o Haarlem terrein. GEN. CRONJéSTR. 121. Tel. 24730—13277 (Adv.) SCHEEPVAART Alblasserdijk, 4 in Straat Florida. Alcor, 4 v. St. Vincent. Alhena, 4 v. Las Palmas. Ariadne, 4 tc R'dam. Alphacca, 5 te Trinidad v. New Vork. Amstelstad, 5 te Miami. Arendskerk, pass. 5 Kp. Leeuwin. Abbedijk, 4 v. Buenos Aires te Rosarlo. Alwaki, 4 v. Victoria. Algenib, 3 pass. Kp. San Rogue. Aldabi, 5 te R'dam v. Antwerpen. Annenkcrk. 5 nog rede Melbourne. Aagtedijk. 5 v. Brownsville te Corpus Christi. Aalsdijk, 5 v. Philadelphia te Baltimore. Aalsum. 5 tc Port Said. Aardijk, 5 te Miami. Aldebaran, 6 tc R'dam om 16 u. verw. v. Narvik Alpherat. 5 v. Havanna n. Antwerpen. Averdijk. 5 pass. 16 u. Scilly. Aagtekerk. 5 te Antwerpen. Abbekerk. 5 v R'dam n. Sydney. Adinda (t). 5 te Djakarta (dok) v. Pladju. Akkrumdijk. 5 tc Antwerpen. Agamemnon. 3 v. Ciudad- Trujillo r. N.York. Ariadne. 6 te A'dam v. Haifa. Bengkalis, 4 v. Port Said n. Genua. Baarn, 5 te Balboa. Bloemfontein. 5 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Breda. 5 te Curacao. Bacchus, 3 80 m. W. v. Negrilpoint. Borneo, 3 te Pinang n. Tandjong Priok. Bali, pass. 5 Ceylon. Blitar. 5 v. Donggala n. Makassar. Berlage. 4 te Yokosuka v.' Hongkong. Black Eagle, 2 te Baltimore v. R'dam. Black Falcon. 1 te Boston. Cuanza, 4 v. Hongkong n. Soerabaja. Cottica, 3 200 m. N.NO, Paramaribo. Castel Blanco, 5 bij Algiers. Congostroom, 5 v. Lagos n. Port Harcourt, Corilla (t). 5 v. Singapore n. Pladju. Duivendijk. 4 v. Londen n. Bremen. Dalerdijk 3 te Vancouver v. R'dam. Domburgh, 4 tc Dieppe v. Casablanca. Delft, 3 te Callno v. Guayaquil. Enggano, 4 v Koweit n. Banüarshapoer. Ena (t). pass. 5 Penm. Ellewoutsdijk. 4 v. Milford n. Swansea. Edam. 5 v. New Nork n. Antw. en R'dam. Gordias, pass. 5 Ouessant n. Ostende. Gadila ft). 5 te Suez. Garoet. G te Aden. Gouwe, 5 pass. Beachvhead. Goya. pass. 5 Finislerre. Grootekcrk. 5 v. Zanzibar n. Mozambique. General Stuart Heintzclman, 5 v. Port Said. Groote Beer, 5 360 m. ZO. Kreta. Kermes, 5 te Curacao v. Maracaibo. Hersilia, 5 te A'dam v. Paramaribo. Hydra, 5 v Puerto Cabello n. Curacao. Hestia, 3 860 m. ZW. Flores. Hugo do Groot, 5 verw, te Kopenhagen v. Aar-' huus. Hilversum, pass. 5 Gibraltar. Hecuba, 5 v. Trinidad n. Demerara. Heemskerk, 5 v. Port Said n. Alexandrlë. Ittersum, 5 verw. le Casablanca v. Bagnoli. Joost v. d. Vondel. 6 verw. v. Lissabon naar Baltimore. Jacob Cats. 6 v. R'dam n. Narvik. Jagersfontein, pass. 6 Kp. Blanco. Johan v. Oldcnbarncvelt. 6 rede Padang. Japara. 4 te Soerabaja v. Banjuwangi. Katwijk, 4 v. R'dam n. Swansea. Keilehaven, 4 rede Portgentil v. Cougouc. Kota Inten, pass. 5 2 u. Malta. Kelbergen. 5 v. Savona n. Casablanca. Kedoe 5 v. Singapore n. Moulmein. Kota Agoeng, 5 100 m. O. Guardafui. Kota •Baroe. pass. 5 Kreta. Lc-msterkerk, 4 v. Port Said. Loppersum. pass. 5 Algiers. Lindekerk. pass. 4 Pantellaria. Langlee Scott. 6 tc R'dam v. Japan. Leopoldskerk, 6 te Genua. Liever Vrouwekerk, 6 te Antwerpen v. R'dam. Leuvekerk. 5 v. Londen n. R'dam. Lissekerk, 5 te Khorramshar. Lombok, 6 te Singapore. Maas, 4 v. Port au Prince n. Caracol. Macuba (t). 5 dwars Hoek v. Holland. Marken, 4 v. Bandarshapoer n. Abadan. Mataram, 4 v. Semarang n. Soerabaja. Metula (I), 5 te New Orleans v. R'dam. Maashaven, pass. 5 Madeira. Madocra, 6 verw. te A'dam v. Makassar. Maetsuycker, 5 v. Djakarta n. Fremantle. Mapia, 5 v. Djakarta n. Singapore. Marpessa (t). 5 v. Yarrow n. Abadan. Mitra (t). 5 te Port Said v. Piraeus. Molenkerk. 5 te Aleppy. Madocra. 6 te A'dam v. Makassar. Nestor 5 v. Piraeus n. Rethymnon. Noordwijk. pass. 5 Ouessant. Ondina <t>. 6 le Aden. Ossenarecht. 5 dwars Kp. Palos. Orestes. 5 verw. te Corral v. Talcahuano. Perna (t). 4 v. Madras n. Calcutta. Polyphemus. 5 te Singapore. Poseidon. 4 te Curacao n. New York. Prins Willem IV. 4 v. Puerto Plata n. Cienfuegos Prins Joh. W. Friso. 5 570 m O.t.N. Flores. Prins Maurits. 5 v. Antw. n. Quebec. Papendrecht (t), pass. 5 Kp. St. Vincent. Prins Willem III,, 5 te Tel Aviv. Raki, 4 v. Djakarta n. Cheribon, Rotti. 4 te Djakarta. Radja, 3 v. Seatlc n. Vancouver. Randkerk,, 4 te Hamburg v.- Bremen. Riouw. 4 v. Hamburg n, A'dam. Roepat, 2 v. Melbourne n. Aden. Rempang, pass. 5 Minieoy. Ridderkerk, pass. 5 Gibraltar. Rondo, 5 v. Djibouti n. Suez. Rijnkerk, 5 te Genua. Rotula (t)pass. 5 Ouessant. Ruys, 5 v. Durban n. East London. Schiedijk, 6 tc Soerabaja v. Makassar. Slamat, 5 te Bahrein. Stad Alkmaar, 5 te Suez. Stentor, pass. 5 Kp Bon. Salatiga. 2 v, San Francisco n. PhUlppijnen. Sommelsdijk. 3 540 m. W.t.N. Flores. Sloterdijk. 5 v. Suez n. Aden. Straat Malakko. 6 te Hongkong v. Pulubukom. Sunetta it), pass. 5 Perim. Samarinda, 4 v. San Francisco n. Rangoon. Skaugum, 5 150 m. W. Fremantle. Somersetshire, 9 16 u. verw. te H. v. Holland. Stad Arnhem, 6 v. Vlaardingen n. Savona. Stad Haarlem, 6 te Vlaardingen v. Huelva. Tarakan, 4 v. Port Soedan n. Suez. Taria (t). 2 te Sydney v. Singaoore. Tjipanas. 4 v. Singapore n. Pohang. Telamon, pass. 3 Turks, eil. Talisse. 3 te Baytown n. Houston. Tabinla. 5 v. Soerabaja n. Djakarta. Tibia (t), 5 te Curacao v. Belem. Tiberius, 3 te Mobile. Tawali. 2 v. San Francisco n. Portland. Utrecht, 6 te Cristobal. Volendam, pass. 4 Beachyhead. Van 't Hoff, pass. 5 Kp. Clear. Veendam, 5 13 u. v. New York te R'dam. Winterswijk. 5 v. Scte n. Bona. Waterland, pass. 5 Kp, Verd. eil. Willem Ruys, 5 v. Djakarta n. Singapore. Woensdrecht t6 te R'dam v. Purfleet. Westland. 5 te Rio dc Janeiro. Winsum, 3 400 m. Z. Bermuda. Zeeman, 4 v. Bclawan n. Aden. Zeeland ssm. 5 te Hull v. R'dam. Zuiderkruis, 5 v. Padang n. Makassar. -

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 11