Visdag is 'n feestdagmams product S. 0. s. WINKEL- MACHINES S. BOUMA VEILING Propaganda-avond Horsmeier MAATKLEERMAKERIJ EET VIS VAN BALM BLOEMENDAAL TELEFOON 232S0 (3 lijnen) Steno-Typen INST. PONT Santpoort Maandag 17 April 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant mei f boder" groots strooier inhoud Met 2jaar garantie -HOUDT UW-HAAR EIGEN BEHANGERU WILTON en SMYRNA TAPIJTEN. Deze week reclame-verkoop ver be neden winkelprijzen; Wil tons 200 x 300 f 98, f 132.95 230 x 330 f 175; Axminster 200 x 300 f 98; M. Smyr na's Perz. dess., ook gr. maten v.a. f 128; Bouclé loper 70 cm. 6.25 p. mtr. Verkoop van 10-5 uur in onze toonkamer. TAPIJT- HANDEL „MABO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, (bij de Gr. Markt), Haarlem. Voor de KUIKENS Opfokvoer, Opfokzaad, Kui- kengrit, Drink- en Voeder bakken Gebr. Veeninga, naturalisten Jacobynestr. 10-18. Tel. 13265 Heden ontsliep zacht en kalm in de hope des Eeuwigen Levens, na een langdurig ziekbed, onze geliefde vrouw, moeder, behuwdmoeder en groot moeder ALIDA VAN WEZEL geb. SCHEitPENZEEL in de leeftijd van 69 jaar. Bloemendaal: G. van Wezel Curagao: M. van Wezel A. van Wezel-v. Berge Hilversum: J. E. van Wezel T. van Wezel-v. Berge Bloemendaal: A. Albach-van Wezel W. Albach en kleinkinderen. Bloemendaal, 15 April '50. Iepenlaan 70. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 19 April a.s. te 2 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Bergweg te Bloemendaal Heden nam de Heere tot Zich in Zijn heerlijkheid mijn lieve man JAN HAGENDOORN in de ouderdom van 71 jaar, na een gelukkige echtvereniging van bijna 45 jaar. N. Hogendoorn-Roda Haarlem, 16 April 1950. Spaarndamseweg 10, Condoleantie-adres: Frans Halsplein 9, Haarlem. Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Woens dag 19 April a.s. 12 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Vertrek van ds rouwka mer van het St. Elisabeths Gasthuis pl.m. 11.30 uur. Heden nam de Heere van ons weg onze beste zwa ger en oom, de heer JAN HAGENDOORN in de ouderdom van 71 jaar. Haarlem: J. Potgieser T. Potgieser-Roda Voorburg: P. J. Potgieser P. Potgieser- v. d. Boogaard Haarlem, 16 April 1950. Hiermede betuig ik mijn har telijke dank aan familie, bu ren en kennissen voor de grote belangstelling, getoond bij mijn behouden terugkeer uit Indonesië. W. BANK. Jan Steenstraat 11. Hiermede dank ik fam., vrienden, buren en kennis sen hartelijk voor de grote belangstelling bij mijn thuis komst uit Indonesië. C. LEEWIS Staringstraat 23. Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f f 44. V. VEEN, £Ulweg 26-28, Hrl. Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud- en industrie naaimachines, merk of defect geen bezwaar. Fa, M. C. Hoole en A. v. Gooi RÜksstraatweg 250, H.-N. U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. SPAARNE 78. Tel. 14653. Handel en reparatie Weeg werktuigen, Vleessnijmachi nes, Electr. Koffiemolens, Kasregisters, enz. WIJ SPREKEN AF. DAMES... met de schoonmaak kopen wij bij v. VEEN, Zylweg 26- 28 te Haarlem onze nieuwe Meubelen; want dat is het adres met de meest coulante betaling. ADVERTEERT IN DIT BLAD ZANDVOORT (BAD) van diverse inboedelgoederen op Donderdag 20 April a.s.. 's morgens 10 uur. Kijkdag Woensdag 19 April van 28 uur. Veilinggebouw „DE WITTE ZWAAN" i Tel. 2164. van de C. J. M. V. afd. ..Bloe mendaal"" afd. Jongenswerk, op Dinsdag 18 April a.s. in het Jeugdhuis aan de Don- kerelaan te Bloemendaal, aanv. 8 u. precies. Kaarten aan de zaal a f 0.50. Namens het Bestuur C. J. M. V. „Bloemendaal" F. E. Backhuys, secr. LAAT UW MEUBELEN RE PAREREN, vernieuwen, mo derniseren of overtrekken door een vakman Meubclstoffeérdery J. P. ROMIJN, Oude Raamstr. 11. Tel. 16362. Haarlem. SPREEKT Dokter Sequah heeft gezeid Haring eten lieve meid. Maar denk er om ze moet van JAAP in de Jacobstraat zijn Zo juist ontvangen: Jaap's beroemde Schotse zuigertjes 3 a 25 ct. En zo uit de ton 5 ct. Jaap's verse vis behoeft geen betoog meer. biedt aan DAMES- en HE RENKLEDING betere genre, waarvan u de betaling kunt regelen. Brieven no. 5274. Vis In grote verscheidenheid en altijd vers! Schoongemaakt thuisbezorgd door geheel Haarlem en omstreken Feestavond „Accordia" Onder leiding van Herman Teunissen gaf het accordeon-orkest „Accordia" op Zondagavond in het gebouw van de Haar lemse Kegelbond, te Haarlem een drukbe zochte uitvoering. De dirigent is wel zo wijs, dat hij zijn orkest geen muziek laat spelen die buiten het geijkte amusements genre valt. Een potpourri van Waldteufel- walsen werd als eerste nummer al direct een succes door het strakke rhythme waar in het stuk gespeeld werd. Bij meer ge compliceerde maatverdelingen in exotische dansmuziek werd dat verband wel eens wat losser; maar toch niet als regel, want in „It's a pity to say goodnight", waarbij Paul Gerhards vaardig solo speelde, was het gesyncopeerde rhythme goed verzorgd. Dat was ook het geval in de begeleiding van de door Gerard de Vos gezongen num mers. Alleen de klankverhouding deugde in deze gevallen niet. Zich als zanger ver staanbaar te maken boven een heel orkest van accordeons is een hopeloze zaak. Dat mag wel wat zuiniger aangelegd worden; als men het volledige orkest dan ook wat te doen wil geven, dan geschiede dit in parafrazerende tussenspelen. Over het ge heel echter kregen we de indruk dat er bij „Accordia" doelmatig en met animo ge studeerd wordt. Herman Teunissen toonde deze avond dat hij niet alleen een specialist is op het gebied van de accordeonmuziek, maar dat hij ook als pianist zijn sporen weet te ver dienen. Wat hij als zodanig onder meer met het „Warschau-concert" van Richard Addinssel presteerde was wel zeer opmer kelijk. Het was alleen jammer dat men verzuimd had de vleugel te laten stemmen. Het programma werd opgeluisterd met voordracht door Beppy Murray die, door Teunissen vlot begeleid, het publiek een paar amusante kwartiertjes bezorgde. De wijze waarop zij een selectie cabaretliede ren als tijdspiegel van drie perioden (1900- 1925-1950) vertolkte, kenmerkte zich on danks een wat felle dynamiek door een gezonde humor. De avond werd met bal besloten. JOS. DE KLERK. Haarlemse Jongemannen- Vereniging vierde feest In haar verenigingsgebouw aan de Lange Margarethastraat heeft de Haarlemse Jonge mannen Vereniging Zaterdagavond op fees telijke wijze haar 95-jarig bestaan gevierd. Voorzitter F. H. van der Velde releveerde in zijn openingswoord dat de HJMV, „oud van jaren, maar jong van geest" op het ogenblik tengevolge van de moeilijke tijden (het aan tal donateurs is aanzienlijk verminderd) moeite heeft om de eindjes aan elkaar te knopen en wekte daarom allen op om ijverig leden en bijdragen te werven voor de ver eniging opdat deze haar nuttige werk kan blijven voortzetten. Daarna werd een aan vang gemaakt met het feestprogramma waarin de jongens van „Obadja" flitsen uit hun clubleven ten tonele brachten en de oudere leden van de H. J. M. V. een blijspel van Bert Lambrechts. „Adrie", opvoerden, waarmee men blijkens de reacties van het publiek, een goede keus gedaan had. In de pauze werden allerlei volumineuze taarten en andere smakelijke prijzen verloot en voorts was er, als een fris intermezzo, samen zang van bekende club- en wandelliederen waarmee A de aanwezigen uit volle borst instemden^ Een keurig tableau met alle clubs vormde een waardig besluit van deze gezellige feestviering. Posfduivenhouders en omzetbelasting De bonden van postduivenhouders heb ben onlangs bezwaar gemaakt tegen het voornemen van de minister van Financiën om met terugwerkende kracht van 1 Janu ari 1950 ai omzetbelasting te heffen op het houden van wedvluchten met postduiven. De minister is thans aan deze bezwaren enigszins tegemoet gekomen. Naar zijn mening zijn de verenigingen van postduivenhouders en de concours commissies wel ondernemers in de zin van het Besluit op de Omzetbelasting 1940. Geen belasting zal echter worden geheven over de ontvangen verenigingscontributie of entreegelden en de kosten die verbonden zijn aan het vervoeren van postduiven per vliegtuigen of spoorwegen naar ver afge legen plaatsen. Over de inleggelden per wedstrijd is wel omzetbelasting verschuldigd. Eveneens zal omzetbelasting worden geheven op de bij de weddenschappen ingezette bedragen. De ongeveer 28 wedstrijden per jaar zul len echter als één geheel worden be schouwd. Per jaar zal over de gemiddelde inzet omzetbelasting moeten worden vol daan. Poolse regering sloot accoord met katholieke bisschoppen In Warschau is Vrijdag een overeen komst tussen de Poolse regering en een „raad van bisschoppen" getekend, die het gehele vraagstuk van de betrekkingen tus sen staat en kerk omvat. In de officiële bekendmaking wordt gezegd dat de Poolse bisschoppen er mee in stemden te erken nen, dat de positie van de Paus als hoogste gezagsdrager in de katholieke kerk „alleen op zaken van geloof, moraal en kerke lijke rechtspraak" betrekking heeft. In alle andere zaken zullen de Poolse bis schoppen „zich laten leiden door de be langen van de Poolse staat". De regering zal volgens de overeenkomst de huidige omvang van het godsdienst onderwijs op de scholen niet beperken en de programma's voor dergelijk onderwijs zullen door de schoolautoriteiten in samen werking met „vertegenwoordigers van het episcopaat" worden opgesteld. Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, enz. Adviezen vanaf f 1.— Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Haarlem. Kantoor 9—5, 's av. 7—8 uur. Tel. 20707. STENO aanv. 20 April TYPEN aanv. 20 April Oude Gracht 71 Haarlem Huis uitgebrand in Koog aan de Zaan In de woning van de familie Havenga in de Wittestraat te Koog aan de Zaan heeft in de afgelopen nacht een felle brand ge woed. Met moeite kon het echtpaar zich met het 7-jarig dochtertje en 3-jarig zoon tje in veiligheid brengen. Van de inboedel kon niets worden gered. Burgemeester van Anlo van zijn paard gevallen en overleden Bij een Zaterdag gehouden jachtpartij in de omgeving van Gieten, welke was ge organiseerd door de Groninger Rij- en Jachtclub, is een der deelnemers, de heer Willinge Prins, van zijn paard gevallen en enkele ogenblikken later overleden. De heer Willinge Prins was burgemees ter van Anlo. „Terrasvogels" vierde haar tweede lustrum Zaterdag heeft de Santpoortse voetbal vereniging „Terrasvogels" haar tweede lustrum op waarlijk uitbundige wijze ge vierd. In de Weyman was geen plaats on bezet toen de heer G. Nuyen het feestelijk samenzijn opende. Hij bracht hulde aan be stuur en leden voor hetgeen in de afge lopen tien jaar gepresteerd en bereikt is en verzocht het bestuur op het toneel te komen waarna hij namens de feestcommis sie een verenigingsvlag aanbood. De vlag, bestaande uit de banen blauw en wit, waar op is aangebracht: „V.V. Terrasvogels 19401950", werd kennelijk geapprecieerd. De 24 leden die sinds de oprichting lid waren, werden door de heer Nuyen ge decoreerd met het verenigingsinsigne. De secretaris J. van Egten jr., de pen ningmeester P. de Jager en aanvoerder H. Rübke werden eveneens gehuldigd voor hetgeen zij in de afgelopen jaren voor de vereniging hebben gedaan. Als blijk van waardering werd ieder een zilveren pot lood met inscriptie aangeboden. Ook het eerste elftal was een aardige verrassing bereid: voetbalshirts met rugnummers en kousen werden door enige leden aange boden. Na afloop van dit min of meer officiële gedeelte was het woord aan de voorzitter der vereniging de heer C. Stoik. Hij zeide dat het bestuur ten zeerste getrof fen was over de spontaneïteit van deze avond. Hij memoreerde voorts het ontstaan der vereniging en de ups en downs die men heeft moeten doormaken. Hierna was het woord aan de heer P. Smit die namens de R.K voetbalvereniging zijn beste wensen kwam aanbieden. De heer J. Bremerkamp, die hierna het toneel betrad, zeide dat hij al is hij consul van de KNVB en voorzitter van Stormvogels, niet als zodanig kwam maar meer als vriend van de Terrasvogels. De heer G. Nuyen kwam tenslotte met zijn cabaretgezelschap „de Lachvogels" voor het voetlicht en wist spoedig contact met de zaal te krijgen. Het ensemble heeft her haaldelijk de lachspieren in actie gebracht en het daverend applaus was dan ook vol komen verdiend. De Velser-accordeonclub heeft eveneens getoond niet voor een klein tje vervaard te zijn. Ook haar optreden heeft niet weinig meegewerkt aan het wel slagen van deze Terrasvogelsavond. Aan het eind, voor het bal een aanvang nam, werd mevrouw Nuyen-Koning met een fruitmand vereerd. Een gezellig bal met muziek door Dolf Brouwer vormde het slot van deze goed geslaagde feestavond. GESLAAGDE SCHILDER Geslaagd is voor het examen huisschilder de heer J. B. Garstenveld uit Santpoort dorp. SCHEEPVAART Aalsdijk, 14 300 m. ZO. Kp. Sable. Albireo, 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Alpherat, 14 740 m. O. Kp. Race. Amstelkerk. 14 te Antwerpen v. A'dam. Amstelland, 14 te Hamburg v. A'dam. Arer.dskerk, 14 180 m. O.NO. Kp. Hatteras. Armilla (tl. 15 verw. te Singapore v. Pladju. Averdijk, 14 te Bremen v. R'dam. Alblasserdijk, 15 te R'dam v. New Orleans. Aldabi, pass. 14 Kp. Verd. eil. Alnati. 14 v. Buenos Aires n. Antw. en R'dam Appmgedam, 14 v. R'dam. Arnedijk. pass. 14 Miami. Aagtekerk. 15 v. R'dam n. Londen. Aalsum. 16 verw. Marseille. Abbedijk, 177 te Santos. Alcinous. 15 v Aden n. Suez. Alkaid. 15 v. R'dam n. Recife. Alwaki. 16 te New York v. Buenos Aires. Aalsum. 16 te Marseille. Alcor, 16 te Antwerpen. Aletta, 17 v. Pladju n. Port Dlxon. Amsteldijk, 15 te Newport News v. Baltimore. Arkeldijk, 14 te Brownsville v. New Orleans. Atlas, 16 te A'dam. Baud, 15 verw. te Singapore v. Djakarta. Blijdendijk, 15 verw. te Bombay v. Karachi. Bonaire, 14 400 m. W.t.Z. Flnisterre. Boschfontein, 14 150 m. W.t.N. Kp. St. Vincent. Baarn, pass. 14 Margarita. Borneo, 14 v. Semarang n. Djakarta. Boskoop. 14 v. Aruba n. Laguaira. Bacchus. 11 te Laguaira n. Puerto Cabello. Bali, 16 v. Port Said n. Liverpool. Bantam, pass. 16 Pantellaria. Bengkalis, 15 v. Marseille n. Antwerpen. Beverwijk. 17 te Aspraspitia v. Tunis. Blijdendijk. 15 te Bombay v. Karachi. Corilla (t). 15 pass. Thursday eil. Cottica, 14 300 m. NO. San Miguel. Celebes, 16 te Antwerpen. Ceram, 14 te Aleppe.v. Chama (t). 17 te R'dam v. Huil. Cistula (t), 16 v. Port Said. Clavella (t), 16 v. Singapore n. Wellington. Cameronia. 15 1800 m. ZO. Dondraliead. Delfland, 15 te Hamburg v. Bremen. Dundalk Bay, pass. 14 Minlcoy. Duivendrecht (t). 16 v. St. Vincent. Drente, 12 te San Francisco n. Los Angeles. Edam. 14 860 m. W. Landsend. Eendracht, 14 200 m. O. Malta. Enggano. 14 nog te Bandarshapoer. Esso Rotterdam (t). 14 320 m. W.t.N. Flnisterre. Eemland, 15 te Santos. Ena (t). 17 v. Abadan n. Ismailia. Esso Den Haag (t). 14 v. Aruba n. R'dam. Etrema (t). 14 te Balikpapan v. Soerabaja. Esso Amsterdam (t). 15 v. R'dam n. Aruba. Friesland. 15 verw. Djakarta v. Pladju. Felipes (t). pass. 15 Minicoy. Gadila (t). 14 90 m. O. Gibraltar. Gemma. 14 280 m. N. Flores. Garoet. 14 te Belawan. Gaasterkerk. pass. 16 Ouessant. General C. H. Muir. 15 v. Port Said General R. L. Howze. 16 450 m. O-ZO Guardafui Grootekerk. 14 te Lorenzo Marques. Ganymedes, 16 v. Santiago de Cuba n. Kingston Hera, 14 400 m. W.t.Z. Madeira. Hilversum. 15 te R'dam v. Chittagong. Hecuba, 15 v. Paramaribo n. Antwerpen. Heelsum. 15 te Antwerpen. Heemskerk, pass, 16 Gibraltar. Hector, 16 te Burrlana v. Napels. Hercules. 16 te Istanboel v. Thessaloniki. Ittersum, 15 v. R'dam n. Narvik. Ilos. 16 v. Gbraltar n. Oran. Jagersfontein, 16 te Kaapstad v. A'dam. Joost v. d. Vondel, 14 750 m. O.NO. Bermuda. Jacobs Cats. 15 verm. v. Narvik n. R'dam. Jaarstroom, 16 v. Dakar n. Le Havre. Japara. 16 te Menado v. Banjuwangi. Joh. v. Oldenbarnevelt. 17 verw. te Djakarta v. Soerabaja. Juoiter. 16 te R'dam. Kelbergen, 14 160 m. Z.ZW. Ouessant. Kota Agoeng, 17 te Penang. Lombok, 14 150 m. W Minicoy. Lucita (t). 14 tot 16 in Morecambebaai anker. Leersum, 16 te Mossamedes v. Benguela. Lmge. 14 v. Duala n. Landana. Luna. 15 v. R'dam n. Tanger. Lutterkerk, 17 v. Port Said n. Genua. Limburg, 16 pass. 17 u. Kp. de Goede Hoop. Marisa (t). 14 120 m. N.NO Finisterre. Mijdrecht (t). 14 100 m. O NO. Recife. Myonia. 14 150 m. NO. Brisbane. Mariekerk, 14 v. Antwerpen. Marpessa (t), pass. 14 Malta. Modjokerto, 14 v. Taruna via Menado n. Soe rabaja. Maaskerk. 16 v, Dakar n. Konakry. Mapia, 17 te Belawan, Meerkerk, 15 te Hongkong. Meliskerk,, pass. 16 Roti. Mentor. 16 te Tunis. Merwede, 16 te Accra v. Port Amboin. Muiderkerk. 16 te Tanga v. Dar es Salaam. Mataram, 13 te Balikpapan v. Djakarta Melampus. 14 v. Probolinggo n. Soerabaja. Mitra it). 17 te Abadan v. Piraeus. Nederland (t). pass. 14 Kp. Tenez. Noordam. 15 v. New York n. R'dam. Nestor. 15 v. Iskenderun n. Messina. Oranje Fontein. 14 250 m. NO Kp, San Martin. Ossendrecht. 16 v. Huelva n. R'dam. Odysseus. 16 v. Rtjeka n. Malta- Orion, 16 v. Alexandrië n. Tunis. Poseidon. 14 200 m. N. San Salvadora. Prins Alexander. 14 500 m. NO. Floras. Prins W. IV, 14 630 m. W.t.Z. eil. Pabma. Perna (t), 14 te Singapore. Prlns Philips Willem, 14 te Guayabal v. Puerto Limon. Prins Willem m. 14 v. Tel Aviv n. Bougie. Polvphemus, 16 v. Penang n. Aden. Polydorus, 17 v. New York n. Gibraltar. Prins Maurits, pass. 16 Kp. Race. Prins Willem II. 17 te New Orleans v. Tarafa. Rottl, 14 te Soengeigerong n. Djakarta. Raki. 16 v. Manilla n. Los Angeles. Roebiah. 16 v. Genua n. Port Said. Rotula (t). 16 v. Suez n. Aden. Rijn, 17 te Hull v. Bathurst- Rossum, 15 v. Cardiff. Sigli. 14 te Moulmeln v. Singapore. Sarpedon. 14 te Curacao v. Carupano. Sloterdijk. pass. 14 Minicoy. Stad Arnhem, pass. 14 Kp. Palos. Schiedijk. .12 v. Singapore. Salland. 15 v Las Palmas n. Recife. Schie, 15 v. Guantanamo n. R'dam. Sibajak. 15 v. R'dam n. Djakarta. Soestdijk. 15 v. Galveston n. New Orleans. Sommelsdijk. 16 te Baltimore v. New York. Stad Alkmaar. 15 pass. Kp. Guardafui. Stad Breda. 15 v. Port Said n. Genua. Stad Haarlem, pass. 15 Finisterre. Stad Maastricht. 16 v. Huelva n. Vlaardingen. Stad Maassluis. 19 6 u. verw. te IJmuiden. Stad Schiedam 15 v. Dagenham n. Narvik. Stad Dordrecht, 16 v. IJmuiden n. Gefle. Stuyvesant. 17 te Madeira. Sumatra, 16 v. Soerabaja n. Semarang. Sunetta (t). pass. 15 Pantellaria. Skaugum. 15 630 m. ZO. Dondrahead. SalawatJ, 14 te Galveston n. Houston. Tabian, 14 275 m. W. Flores. Tibia (t), 14 540 m. O.NO. Trinidad, Tjibesar, 15 te Singapore v. Soerabaja. Tjisadane, 14 v. Djakarta n. Singapore. Tiberius. 11 te New Orleans v. Houston. Tjipondok. 13 v. Hongkong n. Singapore. Talisse. 16 te Baltimore v. Charlewton. Tarakan. pass. 16 Ouessant. Tegelberg. 16 v. Mombassa. Ternate, 16 v. Halifax n. Boston. Tero. 16 te Antwerpen n. Norre Sundby. Theseus. 16 te R'dam v. Triëst. Tiba. 17 te Nicochea v. Buenos Aires. Tawali, 15 v. Vancouver. Telamon. 16 v. Trinidad n. Paramaribo. Utrecht, 13 te Los Angeles. Veendam, 14 500 m. O.ZO. Kp. Race. Venus. 14 130 m. N.t.W. Flnisterre. Van 't Hoff, 16 8.40 u. v. Falmouth n. Cuba. Willem Barendsz, 14 160 m. N. Kp. Verde. Waterman, pass. 16 Algiers. Waterland, 17 te A'dam v. Buenos Aires. Weltevreden, 14 te Semarang. Winterswijk, pass. 15 Ouessant. Willem Ruys. pass. 15 17 u. Perim. IJsel, 12 te New Orleans v. Houston. Zonnewijk. pass. 14 Kp. Carbon. Zwijndrecht. pass. 14 Beachyhead. Zuiderkruis. 16 v. Semarang. Ha, vis op de dis! Dat is voor ieder een feestdag! Vis is smakelijk, licht verteerbaar èn buitengewoon gezond. Eet minstens één maal in de week vis. Gestoofd, ge kookt of gebakkenDenk óók aan gerookte of gestoomde vis als boterhambelegging. HAARLEMSE KUNST GEMEENSCHAP Donderdag 20 April, 20 uur precies in de Tentoonstel lingszaal van het Frans Halsmuseum CAUSERIE DOOR: JUSTUS MEYER schrijver van het 3-delige standaardwerk „De schoonheid van Shakespeare". ONDERWERP: SHAKESPEARE'S HAMLET Leden H.K.G. en V.U. f 0.75 en hiet-leden f 0.90 (bel. inb.). Vraag Uw vishandelaar om inlichtingen. Of vraag recepten bij het Voorlichtingsbureau v. d. Voedingsraad, Afd. Vis, IJmuiden. Zie daarvoor de bon. Getrouwd: Ir. W. VAN SOMEREN en Mr. NELLY ROTE Bloemendaal, 15 April. Plak deze bon cp een briefkaart (waar op 5 ct. postz. extra aan de adreszijde) en zend hem aan bovenstaand adres. BON Zend mij vlsrecepten E. Dusterbeck Arts Vanaf heden spreekuur voor particulieren van 1.30-2.30 u. Spreekuur verzekerden in de ziekenfondsen blijft 8.30-9.30 uur. Naam Plaats Adres.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3