DE SUPER MARGARINE Volop horloges „Jacoba van Beieren" symbolische bescherm vrouwe van de bloemenshow op „Keukenhof" Ken Wharton wint met zijn Ford wederom de Tulpen-Rallye Vrijdag 21 April 1950 Ter gelegenheid van de historische optocht door de bollenstreek van een jachtstoet met Jacoba van Bpieren en haar vierde echt genoot Frank van Borselereproduceren wij twee oude prenten van deze historische figuren. Zij werden naar tekeningen van Taco Jelgersma gegraveerd door Jacob Folkema en uitgegeven door Joh. Enschedé in 1753. De onderschriften bij deze afbeel dingen luidden: Jacoba, Hertogin van BegerenGravin nan Holland etc. en Frank van BorseleGraaf van Oostervantstad houder van Holland etc. NU IS 'T DE TDD voor een nieuw behang! - BARKER'S BEHANG Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem-N. - Tel. 11657 Randjes afsnijden a 5 ct. per rol (Adv.) Boelens een oorkonde zal voorlezen en met enig ceremonieel overhandigen. Het gouden feest van de Bond van Bloembollenhandelaren werd gisteravond voortgezet met een dinér in hotel „Duin en Kruidberg" te Santpoort, waar mr. F. J. D. Theyse als tafelpresident fungeerde. Gasten uit Frankrijk, Engeland, Amerika, Zweden, Noorwegen en Finland spraken woorden van vriendschap en bewondering. Georgette Hagedoorn zong enige chansons uit haar répertoire. Voorzitter T. M. H. van Waveren belichtte in een geestig slot woord de zakelijke achtergrond van deze viering. Het is de Justitie niet altijd alleen maar om een bestraffing der schuldigen te doen. Soms grijpt zij in om een moeilijk indi vidu die plaats in de samenleving te ge ven waar het zowel zichzelf als de maat schappij niet tot last is. Zo'n bijzonder geval deed zich Donder dagmorgen voor de Haarlemse rechtbank voor. In het verdachtenbankje stond een bejaarde vrouw met een enigszins afwe rend gezicht. Ze behoorde niet tot de ge- makkelijksten in de wereld, een mening die achtereenvolgens door getuigen, psy chiater. officier en verdediger werd ge deeld. Ze had het Diaconiehuis, waai- zij destijds werd verpleegd, verlaten, had vervolgens van de hand in de tand ge leefd, was tenslotte in een Haarlems rust huis opgenomen. Daar had zij zich zo on mogelijk gemaakt, dat zij op straat gezet zou zijn als de Justitie zich niet over haar had ontfermd. Dat was mogelijk, omdat zij in 1947 zich schuldig gemaakt zou heb ben aan oplichting. Men had er toen geen werk van gemaakt, omdat het geen groot vergrijp betrof, doch nu werd het een welkome aanleiding gevonden om een op lossing van dit probleem mogelijk te ma ken. De verdachte had omstreeks de be vrijding nogal wat fabrieken, instellingen en particulieren afgelopen om gelden in te zamelen voor t.b.c.-patiënten, waarvan zij voorgaf ze te verplegen en voor wie zij opneming in sanatoria mogelijk wilde ma ken. Ook koek was welkom en in het bij zonder de Zaanse biscuit-industrie werd door haar met succes bezocht. Bij een on derzoek was echter gebleken dat althans een deel van de ingezamelde gelden niet voor het voorgewende doel was gebruikt, al betoogde mr. A. W. Hellema Jr. dat zijn cliënte in feite wel als collectrice voor or ganisaties op net gebied van t.b.c.-bestrij- ding werkzaam was geweest, zodat men niet van oplichting doch van verduistering had moeten spreken. Dat nam niet weg, dat hij zich overigens gaarne aan het oordeel van de rechtbank refereerde, daar ook hij van mening' was dat deze vrouw niet zonder toezicht gela ten kon worden. Hij geloofde echter, dat zij te goed is voor een inrichting waar zij tezamen met debielen zou worden ver pleegd, doch hij kon moeilijk de weg aan geven die dan wel zou moeten worden ge volgd, omdat de directie van het Amster damse Diaconiehuis hem bericht had, dat men haar daar in geen geval terugwenste. De getuige-deskunaige, mejuffrouw Aukes. vreesde dat de verdachte een te licht gevai zou zijn voor een zenuwin richting, doch de officier was van oor deel, dat het openbare belang vorderde, dat zij niet meer vrij kan rondlopen. ,,'t Is een onmogelijk mens, zij maakt an deren zenuwziek". Hij meende dat het het beste zou zijn, dat de rechtbank haar tot een maand gevangenisstraf veroordeelt en haar dan onvoorwaardelijk ter beschik king van de regering stelt. Indien dat laatste niet mogelijk zou blijken vorderde hij een voorwaardelijke ter beschikking stelling en toezicht van het Protestants- Christelijke reclasseringsgenootschap. De rechtbank heeft na beraad het on derzoek geschorst en een reclasseringsrap- port verlangd, waarbij tevens de moge lijkheid onder het oog zal worden gezien of opneming in een tehuis of inrichting plaats kan vinden. Bloemenfeesten in Noordwijk De burgemeester van Noordwijk, mr. G. F. W. van Berkel, heeft Donderdag de bloe menfeesten geopend, die georganiseerd zijn door het bloemencomité, dat zich onder auspiciën van de Vereniging voor Vreem delingenverkeer „Noordwijk Vooruit" heeft gevormd. Wettig gedeponeerd Koop morgen zo'n originele MEPPELER kluit en laat Uw man en kinderen GEBLINDDOEKT keurenII Vitaminen A -f D -gehalte gegarandeerd. (Adv.) Aardappelhandel is ontstemd over publicatie van ministerie „Onlogische gedachtenspron- gen en ongemotiveerde con clusies" „De publicatie van het departement van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening over de hoge aardappelprijzen en de even tueel te nemen maatregelen hiertegen, heeft grote verwondering gewekt in de kringen van de aardappelhandel. ten eer ste, omdat er over deze aangelegenheid geen enkel contact is geweest tussen het departement en de betrokken organisaties van détailhandelaren, maar vooral vanwege de voor de handel zeer kwetsende toon der publicatie en de generaliserende wijze, waarop naar aanleiding van een niet ge publiceerd onderzoek waarvan de han del op goede gronden de waarde betwijfelt de handel beticht wordt van hel maken van onredelijke winst en het toepassen van oneerlijke practijken". aldus deelt de K.-K. Middenstandsbond mede. „De aardappelhandel", zo vervolgt de bond, „is er van overtuigd, dat wanneer de minister de resultaten van het op zijn last ingestelde onderzoek zou publiceren, aangetoond zou kunnen worden, welke on logische gedachtensprongen tot ongemoti veerde conclusies hebben geleid". De bond dringt derhalve met nadruk op publicatie aan, opdat aan de hand daar van door deskundigen een objectieve con clusie geti-okken kan worden. De hoge prijzen, welke van de zijde van het departement worden aangevochten, gelden voor de betere soorten klei-aard- appelen. Dat de telersprijzen daarvan ge daald zouden zijn, terwijl de handelspnjzen ADVERTENTIE Wij ontvingen weer nieuwe zendingen. Keuze uit meer dan 200 modeller.. In 14 krts goud: goud-plaqué- en roestvrij staal. Voor iedere beurs en smaak. Herenpolshorloges vanaf f 23-— lot f 135.— Damespolshorioges vanaf t 38.50 tot f 375. ALLE horloges worden ten, volle ge garandeerd en met een vei zekerings- certificaat, een z.g.n. ALL-visk-polis afgegeven. Deze polis dekt tegen VERLIES - DIEFSTAL - BEROVING BRANI) - BREUK - ETC. ,.'t SILVERSTCEPKE" Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 hoog blijven, zodat hier van onredelijke winstmarges' sprake zou kunnen zijn, wordt in zijn algemeenheid-door de handel met kracht ontkend. Op uitzonderingen mag men niet de handelwijze van een gehele groep beoordelen. De oorzaak van de hoge prijzen der be tere soorten klei-aardappelen is dat de voorraden daarvan geving zijn en de vraag zeer groot is. Het publiek wil de zandaardappelen. ook de betere soorten, niet afnemen. Deze zijn tegen veel lagere prijzen te leveren. Wan neer de handel er van beticht wordt, deze niet in de^vinkels voorradig te hebben, dan vindt dat voor die gevallen, waarin deze bewering juist. is. zijn oorzaak hierin, dat toen de handel deze wel in voorraad had, zij door het publiek niet werden af genomen. zodat ze als veevoer gebruikt moasten worden. De R.-K. Middenstandsbond verwacht op korte termijn een daling van de prijzen der betere soorten klei-aardappelen, omdat de nieuwe aardappelen dit jaar zeer vroeg zullen zijn en uit het buitenland (Marokko) aardappelen ingevoerd worden. Des te meer verwondert het de handel, dat het departement thans met maatrege len dreigt, aangezien bet departement van deze komende prijsdaling geacht mag wor den op de hoogte te zijn. Deze voor de handel zeer kwetsende publicatie had ook om deze reden gevoeglijk achterwege kun nen blijven", aldus de R.-K. Middenstands bond. Haags zwanenpaar viel belager van zijn nest aan Dierenbeul meldt zichzelf bij de politie In Den Iiaag heeft Dinsdag, zoals wij gisteren meldden een onbekende een zwa- nennest verstoord, het vrouwtje doodge stoken en het mannetje vleugellam gesla gen. De dader heeft zich thans aan de po litie bekend gemaakt. Het is een 20-jange jongeman I- D., die gewapend met een dolkmes en een katapult tezamen met enige vrienden ..op jacht" was gegaan. Hij vertelde dat hij van plan was geweest om het nest van de eieren te beroven. De vrouwtjeszwaan stelde zich echter iel te weer en het mannetje kwam het water uit en viel D. van achteren aan. De jongen trok zijn mes, verwondde het mannetje en sloeg het vleugellam. Deze verdween in het water. Het wijfje zette de strijd met snavel en vleugels voort totdat D. er in slaagde haar met het mes dood te steken. D„ die vrij wat slagen had opgelopen is daarna, met achterlating van de eieren, weggegaan. Aanvankelijk besloten D. en zijn vrienden hun mond te houden over het gebeurde, doch later heeft D. zich bij de politie ge meld. die proces-verbaal opmaakte. Het gouden feest van de Bond van Bloem bollenhandelaren is gisteren op grootse wijze begonnen met medewerking van voor dït jaai-getijde bijna ideale weersomstan digheden, in aanwezigheid van een groot aantal genodigden, voornamelijk uit diplo matieke kringen. Tussen de ere-gasten schaarde zich ook de Belgische Koningin- moeder, die incognito een bezoek aan de nationale bloemententoonstelling bracht en de opvoering van het korte Jacoba-spel bijwoonde. Omstreeks kwart over één vertrok van het oude slot Teylingen te Sassenheim een groot gezelschap, op paarden en in ouder wetse wagens, gehuld in kleurige costuums en voorstellende een jachtstoet van gravin Jacoba van Beieren, om zich over de we gen door de schitterend bloeiende velden te begeven naar het kasteel Keukenhof, waar deze optocht ongeveer anderhalf uur later arriveerde Trompetters in bonte li vreien, versierd met Beierse spitsruiten en Hollandse leeuwen kondigden hier de komst aan. Schrijlings te paard gezeten, omstuwd door in oranje kledij gestoken pages, min zaam neigend naar de hoge bezoekers op de eretribune, reed de -pseudo-gravin door het statige park. De negentien-jarige Ina van der Sluijs kweet zich allercharmantst en met beheerste zwier van haar opdracht. Dicht achter haar reed de valkenier met zijn gekuifde vogel, die de koperen belle tjes aan zijn pootjes liet rinkelen dat het een ieve lust was, omringd door vele land jonkers met lange gewaden en fluwelen baretten. Voor deze ridders en edelvrouwen uit gingen de voetknechten met hun lan sen. Jagermeester Boore van Doornick sloot de stoet van historische figuren. Merkwaardige contrasten gaven de toon aan. Links van het kasteel, omzoomd door perken met tulpen en hyacinten, waar van de geuren door de wind over het ge hele terrein werden gestoven, stonden de gestroomlijnde limousines geparkeerd op kunstig uit hout en ijzerdraad gevlochten matten en rechts verdwenen de ruiters in hun schilderachtige kleedij tussen de hoge bomen, waaraan het prille groen nog aar zelend begon te ontluiken. Wederom weerklonken de klaroenstoten. Op het bordes voor de ingang van huize Keukenhof, recht tegenover de tribune, verscheen Jacoba van Beieren de Tweede in de zeker niet minder vorstelijke ge daante van mevrouw Constance Üijtten- boögaard-Van Waveren, terzijde gestaan door mr; N. Drost als Frank van Borsele, voor het houden van een samenspraak, geschreven door dr. P. H. Schroder en door deze Jacoba-zèlf in het Engels ver taald. De persoonswisseling was noodza kelijk omdat de eerste Jacoba beter kon paardrijden dan acteren en de andere juist over de omgekeerde hoedanigheden beschikte. Er ontwikkelde zich een leuk gesprek, in het verloop waarvan Jacoba haar be wonderende verbazing uitte over de ver anderingen die het landschap in haar vijf honderd-jarige afwezigheid had ondergaan. Toen er een hevig lawaai van brekend glaswerk achter de deur weerklonk, ver dween Frank van Borsele van het toneel Agenda voor Haarlem VRIJDAG 21 APRIL Brinkmami: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie propaganda-bijeenkomst. 8 uur. Gebouw H. J. M. V. de heer Horsmeier spreekt over „Alweer chaos", 8 uur. Palace: „Bittere rijst", 18 j„ 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: ..Manon", 18 j.,- 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zij kwamen bij dageraad", 18 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. City: „Texas", 14 j„ 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spa-arnc: „Het ver raad ontmaskerd", 14 j., 2.30. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 22 APRIL Stadsschouwburg: „Uitstekend mylord", 8 uud. Bioscopen: Middag- en avondvoor stellingen. EEN MEEVALLERTJE Met toestemming van de gelukkige ouders kunnen wij U mededelen dat wij de 2de uitzet cadeau hebben ge geven aan de fam. Kuiper, Veen berg straat 19. (Adv.) Burgemeester van Utrecht solist op concert van het U.S.O. Utrechts burgemeester, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz zal op een concert van. het Utrechts Stedelijk Orchest in dé tweede helft van October optreden als solist. Hij geeft hiermede gevolg aan een reeds lang gekoesterd voornemen. Bejaarde vrouw maakte het zichzelf eri anderen lastig 34 cent per half pond Nederlandse équipes brachten het er schitterend af De Britse, rijder Ken Wharton heeft het gisteren met zijn Ford Pilot klaargespeeld om voor de tweede maal in successie de Tulpenrallye te winnen. Deze volkomen verdiende zege behaalde hij na een feno menale prestatie in de klassementsproef op het Zanflvoortse circuit, die een uiter mate spannend verloop had. Lange tijd wa ren een aantal Nederlandse équipes heer en meester in deze proef en men ver wachtte al een klinkende Nederlandse zege in alle categoriën, toen de Britse crack met zijn gele Ford die hoop teniet deed. Na hem deed Klaas Barendregt met zijn Ford V-8 nog een verbeten gooi naar de zege, maar zelfs deze geroutineerde rijder kwam twee seconden tekort. Hij klasseerde zich als tweede. Nochtans hebben de Nederlandse rijders zich uitmuntend gehouden. Zij be zetten de tiende tot en met de tweede plaats in het algemeen klassement en won nen twee categoriën. De talloze toeschouwers .die zich gisteren op de tribunes van het Zandvoortse circuit in het lente-zonnetje koesterden, hebben waar voor hun geld gekregen want het sensationele verloop van de klassements proef was een waardig slot van een prima- georganiseerde Rallye. Wij meldden giste ren al hoe Hans Kreisel iedereen verbaasd deed staan door met zijn kleine Renault de leiding in het klassement te veroveren. Hij behield de kop lange tijd en moest hem pas in de middag afstaan aanAH. Sijlhoff, die zijn Healy met grote vaardigheid en evenveel kabaal om de pilaartjes sleurde en ruim een seconde van de tijd van Krei sel afknabbelde. Die tijd leek iedereen al zeer snel en een zege voor de Healy-man scheen zeker. Zelfs het feit dat Wharton nog moest komen, maakte niemand erg be zorgd, want hoewel zijn capaciteiten niet onderschat werden, leek het toch niet goed mogelijk dat zijn Ford Pilot voor dit „scherpe scheuren" bijzonder geschikt was. Wanneer Wharton zelf bezorgd was, dan was hij het toch alleen voor zijn équipe- genote van vorig jaar mrs. Cooke, die één nummer voor hem startte. Hijbieef rustig naasl zijn wagen staan kijken hoe Joy Cooke het er af bracht en stapte pas op het laatste moment in. Toen demonstreerde hij aan een verbluft publiek pas hoe deze proef werkelijk snel gereden moest worden. Vloeiend rijdend en zonder bij het achteruit rijden ook maar een on derdeel van een seconde stil te staan, liet hij alle sportwagenrijders met beschaamde kaken staan. Hij deed er 43.598 sec. over en was daarmee drie seconden sneller dan Sijthof. De resterende Nederlandse équipes mochten vechten wat zij wilden, maar zij kwamen er niet meer. Behalve Barendregt deed ook Kabel met zijn Citroën nog een scherpe aanval, maar hij kon het niet kor ter doen dan 46.068 sec. In de klasse II (11001500 cc) nam de Brit Reece met Ford Prefect de leiding met 49.585 sec. Hij werd bedi'eigd door Verhey van Wijk met Morgan, maar een zware slip in de eerste bocht bedierf een overigens vooi-treffelijke proef en kostte de Nederlander de zege. In klasse III kon Kreisel niet meer bedreigd worden en in klasse IV ging het tussen de 500 cc Fiats van Dries van der Lof en Loman, de enigen die in deze klasse foutloos waren gebleven. Loman had ruim 54 seconden nodig. Van der Lof die vorig jaar ook zijn klasse won, begon razend snel, kreeg op het stuk naar huis toe nog even moeilijkheden met zijn versnellingsbak er gingen gisteren wait bakken kapot van haastige lieden maar hij zag toch nog kans in 50.539 sec. binnen te komen en wederom overwinnaar te worden. De voorlopige uitslag luidt: 1. Wharton, Langelaan, Dorsett (G. B.), met Ford. 2. Barendregt, Van Splunter (Ned.) met Ford. 3. Kuiper, Ton, Martin (Ned.) met Citroën 4. Sijthoff, Van der Stadt (Ned.) met Healey. 5. Kabel, Haarman, Hoogeveen (Ned.) met Citroën. 6. Adams, Van Ramshorst (Ned.) met Citroën. 7. Seegers, Groen. Jhx. Teding van Berk hout (Ned.), met Ford. 8. Kreisel (Ned.) met Renault. 9. Mr. Stutterheim, Feitz, Maas (Ned.) met Ford. 10. Timmer, Oeseburg, Hunse (Ned.) met Opel. Klasse I (1500 cc en hoger): 1. Wharton, Langelaan. Dorsett (Gr. Br.) met Ford. 2. Barendregt, Van Splunter (Ned.) met Ford. 3. Kuiper, Ton, Martin (Ned.) met Citroën 4. Sijthoff, J. v, cl. Stadt (Ned.) Healey. Klasse II (1100—1500 cc): 1. J. en P. Reece (G.B.) met Ford Anglia. 2. Verhey van Wijk, mevr. Verhey van WijkBoelstra (Ned.) met Morgan. 3. Scaron. Pascal (Fr.) met Silnca. Klasse IH (750—1100 cc): 1. Kreisel (Ned.) met Renault. 2. Eschauzier, Greeve, Lammeree (Ned.) met Fiat. 3. Voormolen, Koudijs (Ned.) met Fiat. Klasse IV (tot 750 cc): 1. Van der Lof. Odink (Ned.) met Fiat. 2. Loman, Kluck (Ned.) met Fiat. Damesprijs: Mrs. Cooke, mrs. Backe, mrs. Warton met Ford. Receptie in Haarlem Na afloop van de klassementsproef wer den de buitenlandse rijders door het Haar lemse gemeentebestuur ontvangen in het stadhuis. Burgemeester Cremers deed hen daar terecht verstomd staan met twee bril- liante speeches in het Frans en het Engels, waarin hij vertelde hoezeer hij hun spor tieve moed en hun uithoudingsvermogen bewonderde en hoe hij het op prijs stelde dat zij zich zoveel moeite hadden getroost om naar de Nederlandse bloemenkust te komen. Na afloop van deze officiële ver welkoming waren de rijders haast niet weg te slaan uit de statige zaal van het raad huis 'en wij maakten van de gelegenheid gebruik om hen naar hun mening over deze Rallye te vragen. Het is vrijwel onmogelijk om alle superlatieven te herhalen, die zij gebruikten om de lof te zingen van de Rallye. de RAC-West die haai' organiseer de en ons land waar zij een einde vond. Zij kwamen woorden tekort om de gast vrijheid, de bereidwilligheid en het enthou siasme van de Nederlanders te schilderen, maar één ding stond voor hen vast: zij komen volgend jaar allemaal terug cn zij zullen al hun vrienden overhalen om mee te gaan doen aan wat zij unaniem één van de mooiste en prettigste ritten noemden, waaraan zij ooit deelnamen. Dat geldt na tuurlijk in het bijzonder voor winnaar Ken Wharton, die straalde van tevredenheid en die toen wij hem vroegen of .hij aan merkingen had zei: „Slechts één: dat hef niet overal zo perfect is". Op de receptie in het Haarlemse siadhuis, complimenteerde burgermeester Cremers gistermiddag de winnaars van de Tulpen-rallge. Van links naar rechts Ken Wharton, mr. P. O. F. M. Cremers, Joy Cooke (die de Damesprijs won). J. J. Langelaan (de Nederlander in Wharton's winnende équipe) en John Dorsettde derde man. om de oorzaak van deze verstoring dei- pastorale rust te onderzoeken hetgeen de door ervaring wijs geworden Jacoba tot de angstige woorden inspireerde: „Blijf hier! Mannen zijn zo trouweloos. Wie zijn man niet aan een ketting legt, moet er altijd op bedacht zijn, dat hij ontsnapt". Frank van Borsele keerde echter terug, met een arrestant: de in moderne kleding gestoken heer T. M. H. van Waveren, voor zitter van de Bond van Bloembollenhande laren, die daartoe aangespoord verklaarde voorbereidingen voor een tentoonstelling te treffen, waarop onderstaande dialoog zich ontspon, die grote hilariteit aan de bezoekers ontlokte: Heer van Waveren: Ik ben één van de mensen, die zich toeleggen op het kweken van mooie bloembollen. Jacoba: Wat een wonderlijk ambacht. Heer van Waveren: En dan verkopen wij ze. Jacoba: Verkopen? Verkoop je werkelijk bloembollen? En kan je daarvan léven? Heer van Waveren: Ik mag niet klagen, hoogheid. Na veel en dikwijls zeer geestig heen en weer gepraat gaf onze tijdgenoot de historische bezoekers de volgende uitleg van hun aanwezigheid: „De vereniging, het gilde, wÉfarvan ik de deken ben en dat zich toelegt op de handel in bloembollen, viert zijn jubileum. Om dat gildefeest bij te wo nen hebben wij u en uw hofstoet uit hel verleden opgeroepen". Na een fraaie bloemenhulde in ontvangst te hebben genomen, aanvaardde gravin Jacoba tenslotte het symbolische bescherm- vr.ouwschap van de expositie op dit histo risch grondgebied en verklaarde zij zich bereid in de zalen van het kasteel de gasten van de bond te ontvangen, waarop zij door het dochtertje, van de Graaf van Lynden naar binnen werd geleid. Dit korte spel, ingestudeerd onder regie van Wim Paauw. werd voortreffelijk op gevoerd. met veel allure en klinkklare dictie. Tot de bezoekers, die zich na afloop naar de receptie ten kastele begaven om de ere-wijn te drinken, behoorden mr. Mohammed Roem, de Hoge Commissaris van Indonesië, de ambassadeurs van Cana da en India, de gezanten of zaakgelastigden van Oostenrijk, Zuid-Afrïka, Ierland. Ar gentinië, Griekenland, Egypte, Spanje, Ve nezuela, Portugal, Turkije en vertegen woordigers van bevriende organisaties zo wel hier te lande als in het buitenland. De Belgische Koningin-moeder maakte, in gezelschap van de sectretaris van de Bond van Bloembollenhandelaren, mr. F. J. D. Theyse, geheel onopgemerkt een rond" wandeling over het tentoonstellingsterrein, terwijl duizenden mensen reikhalzend uil- zagen naar de komst van de pseudo-gravin, die eveneens, met haar gevolg, de bloemen pracht tussen de bosschages bewonderde. De vorstelijke bezoekster vertrok zonder enig ceremonieel. Bij afwezigheid van de Graaf van Lyn den, die buitenslands vertoeft, trad ba ronesse A. van Lynden geboren gravin van Limburg Styrum ten kastele als gast- vrouwe op. De officiële bezoekers brach ten later op de middag een bezoek aan de demonstratietuin „Treslong" te Hillegom. Langs de tuin van het restaurant, waar Jacoba van Beieren en Frank van Borsele ongeveer drie kwartier vertoefden, defi leerden duizenden bezoekers om de histo rische figuren van nabij te bewonderen, terwijl op enige afstand een muziekcorps op een eiland vrolijke klanken liet opstij gen. Zaterdagmiddag trekt dezelfde stoet, die gisteren van Teylingen naar de Keu kenhof reed, naar het Oude Koningshuys te Sassenheim, een voormalig buitengoed van Koning-stadhouder Willem III, waar bloemen uit de streek worden aangeboden en burgemeester jhr. mr, R. Sandberg van Jacoba van Beieren" hield na de aan vaarding van het symbolische bescherm vrouwschap van de nationale bloementen toonstelling op de Keukenhof een receptie ten kastele. waar zij met vele officiële ge nodigden de erewijn dronk. Men zier haar hier met Haarlems burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers. (Adv.)

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5