Vlaggen KARPETTEN V&ikaSt Van der Meer Jac. v/d Noord Spaarne 60 VAN DUIVENBODEN Santpoort SPECIALE AANBIEDING CAMERA'S Vrijdag 21 April 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte HaarlemscKe Courant Brand in gasmeterfabriek te Dordrecht Donderdagavond heeft een felle brand gewoed in een der gebouwen van de „Maatschappij tot Vervaardiging van Gas meters" te Dordrecht. De brand is ontstaan in het gebouw, waar de stofzuigerafdeling dezer fabriek was ondergebracht. Dit gebouw is door de brand verwoest. De reparatie-afdeling voor stofzuigers was gelegen op de eerste verdieping. Het vuur sloeg over op de daaronder gelegen controle-afdeling en drong later door naar de daarnaast staande gereedschapsmakerij. De schade is volgens de directie niet bij benadering te schatten. Zij is evenwel zeer aanzienlijk, aangezien de gehele con trole-afdeling met haar vele kostbare precisie-meetapparaten verloren ging. Daardoor is het bedrijf ernstig gestag neerd. Bovendien hebben tal van machi nes waterschade opgelopen. Drie personen werden bij deze brand gewond. De boekhouder en twee recher cheurs openden de deur van een verbin dingstunnel tussen het branden&e gebouw en een ander perceel, waardoor deze tun nel, die reeds in brand stond, plotseling een groot trekgat werd. Een steekvlam raakte hen, waardoor zij brandwonden op liepen. Na in het ziekenhuis verbonden te zijn, konden zij naar huis gaan. Stuurman van Vlaardinger logger krijgt een berisping Zijn schip kwam in aanvaring met de „Kota Inten" Het m.s. „Kota Inten", thuisvarend met troepen, kwam in de avond van 23 De cember op de Nieuwe Waterweg in aan varing met de stoomlogger „Bertina VI. 85". De logger zonk, maar alle opvarenden werden gered. De Raad voor de Scheep vaart heeft thans deze zaak onderzocht. Aan de „Kota Inten" valt geen navigatie- fout te verwijten. De raad meent, dat de aanvaring het gevolg is van een gier naar bakboord, die de logger, juist voordat de „Kota Inten" haar zou voorbijvaren, heeft gemaakt als gevolg van de ebstroom. Dit had voorkomen kunnen en moeten worden door de stuurman van de logger, die met het sturen en de navigatie was belast. Deze had of een der beide wachtslieden op de brug als uitkijk buiten het gesloten stuur huis moeten plaatsen of zelf die taak moe ten vervullen en dan het roer overgeven. De van de kapitein ontvangen orders lieten hem in dit opzicht vrijheid van handelen. De kapitein heeft op een ontijdig ogenblik de leiding aan de stuurman overgegeven en is te lang van de brug weggebleven. De raad strafte de stuurman van de logger, C. van der 3. uit Katwijk aan Zee met een berisping en legde de kapitein geen straf op. Uitspraak van Rechtsherstel in zake de Hollandse Schouwburg Dê Raad voor het Rechtsherstel te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in het ge ding tussen de erven De Vries en de ge broeders L. over het eigendomsrecht van de Hollandse Schouwburg te Amsterdam. De schouwburg was voor de oorlog een N.V. waarvan Louis de Vries directeur en president-commissaris was. Op het ge bouw rustte een hypotheek van de Na tionale Hypotheekbank. In 1944 kon de heer De Vries, die door de Duitsers was gedeporteerd, aan zijn verplichtingen ten opzichte van de hypotheekbank niet vol doen. De bank verkocht toen de schouw burg voor ongeveer 260.000 aan de in dustrieel L. De erven De Vries, zonen van Louis de Vries, bestreden echter de rechts geldigheid van deze handeling. De Raad voor het Rechtsherstel heeft de vorderingen van de erven De Vries tot nietigverklaring van de veiling van het gebouw toegewezen. De Raad overwoog hierbij, dat de waarde van het gebouw ten opzichte van de vordering van de bank dusdanig was, dat de belangen van de bank op de datum van de verkoop (5 Juni 1944) niet in gevaar verkeerden. Naar redelijkheid had kunnen worden verwacht dat de Nationale Hypotheekbank -tijdens de bezetting niet tot veiling zou over gaan. Kennelijk zo luidde de conclusie van de raad had de bank uitsluitend aan haar belangen gedacht en niet vol doende aan de belangen van haar Joodse debitrice. Bovendien heeft de industrieel L. moeten begrijpen dat Joods bezit werd gekocht. De raad gaf partijen in overweging de zaak in der minne te regelen, daarbij de partijen machtigend indien dit niet ge lukt, de zaak opnieuw bij de raad aan hangig te maken. Redelijk acht de raad het, dat de heer L, de noodzakelijke kosten van reparatie en onderhoud terugbetaald krijgt. Deze uitspraak brengt geen wijziging in de omstandigheid dat een comité de Hol landse Schouwburg aan het gemeentebe stuur van Amsterdam heeft overgedragen om het gebouw een passende bestemming te geven. Hongaarse beschuldigingen jegens Nederland Uit Boedapest meldt Reuter dat het blad van de Hongaarse arbeiderspartij „Szabad Nep" gisteren schreef dat „het Neder landse verbod om de Hongaarse film „Szabo" te vertonen, een brutale schen ding is van de internationale hoffelijkheid". „De film", aldus het bericht, „die dooi de Nederlandse regering wegens haar pro pagandistische strekking werd verboden zou door de Hongaarse legatie in Den Haag worden vertoond ter gelegenheid van de herdenking van Hongarije's bevrijding. Volgens Agence France Presse becriti- tiseren ook andere Hongaarse bladen „het verbod" en laken zij de „Nederlandse gauleiter van de Verenigde Staten", wier beslissing „zowel zwakheid als vrees ver raadt". Naar aanleiding van deze berichten ver neemt het ANP van bevoegde zijde, dat de Hongaarse gezant in Den Haag dr. Georgy Bolony, de autoriteiten vergunning had gevraagd om de aula van her Gemeente museum te huren, om daar bij de viering van de Hongaarse nationale feestdag een Him te vertonen. Er bleken echter tegen de film, die ver toond zou worden in tegenstelling tot ae film waarvoor eerst vergunning was aangevraagd en verleend bezwaren te bestaan, omdat de tweede rolprent niet uitsluitend culturele doeleinden nastreef de. De aula van het Gemeentemuseum wordt alleen maar voor culturele doelein den verhuurd. Daarop zijn toen besprekin gen met de Hongaarse gezant gevoerd, die tengevolge hadden dat deze besloot, een andere film te doen vertonen. Van een verbod als zodanig is geen Sprake geweest en de kwestie is, zoals men het ANP meedeelde, op vriendschappelijke Wijze geregeld. Weggeworpen lucifer ontketende pakhuisbrand Drie maanden geëist tegen jonge Haarlemmer Drie maanden gevangenisstraf eiste de officier bij de Amsterdamse Arrondisse mentsrechtbank, mr. L. Feitsma gistermid dag tegen de 30-jarige magazijnbediende C. B. H. uit Haarlem, die zich, naar zijn mening, schuldig had gemaakt aan opzet telijke brandstichting met als gevolg, dat het gehele pand aan de St. Jacobsslraat 42 te Amsterdam, een pakhuis, afbrandde en de belendende en tegenover het pakhuis gelegen percelen brandschade opliepen. De verdachte had op 30 Mei 1949 met de expeditieknecht C. M. voor de machine- handel Mahez N.V. een aantal mandfles sen met collodium op een driewieler naar het pakhuis gereden. Bij het opbergen van de flessen in de opslagplaats brak er een en vijftig liter collodium stroomde over de vloer naar builen. M. veegde tot zijn enkels in het vocht staande de collodium met een bezem naar een rioolput en toen de zaak bijna was opgeruimd, stak verdachte een cigaret op. Hij wierp de lucifer, zoals hij ter te rechtzitting uiteenzette, bij wijze van proef in een heel klein plasje collodium, dat uit zijn nog drassige schoen op straat was achtergebleven. Het resultaat was, dat. het kleine vlammetje oversloeg naar de grote plas, die nog niet geheel was weggespoeld. De vlammen schoten als een slang het pak huis binnen en na enkele ogenblikken stond de benedenverdieping in lichterlaaie. Ach ter in de opslagplaats bevond zich op dat moment nog de getuige M., die slechts op het nippertje, dwars door de vlammen rennende, de straat nog kon bereiken. Daar wierp hij zich op de stenen en trachtte, door zich rond te wentelen, zijn smeulende kleren te doven. Hij liep enkele brandwonden op, doch niet van ernstige aai'd. De verdachte verweerde zich door te zeggen, dat hem van de brandbaarheid van de collodium niets bekend was. De brand nam een grote omvang aan omdat de op de driewieler staande laatste twee mandflessen eveneens vlam vatten en als laaiende fakkels groot gevaar opleverden voor de andere huizen in de nauwe St. Jacobsstraat. De rechtbank zal op 3 Mei uitspraak doen. Debat tussen V.V.D. en P. v. d. A. voor de microfoon Morgen, Zaterdagmiddag van kwart over vier tot vijf uur zal in het programma van de V.A.R.A. over Hilversum II, een micro foon-debat worden gehouden tussen een vertegenwoordiger van de Partij van de Arbeid en een van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Onderwerp van het debat is de verkiezingsleuze van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie: „De belastingen moeten omlaag". Voor de Partij van de Arbeid zal het debat worden gevoerd door ir. II. Vos, oud-minister van Economische Zaken en lid van het bestuur van deze partij. Namens de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie spreekt de heer G. Ritmeester, lid van de Tweede Kamer. Biljarten Om de Nobelsbeker Donderdagavond is de ontmoeting Hof van Holland—Rembrandt (Amsterdam) voortgezet. De Haarlemmers wonnen met 186. De uitslagen luiden: Kroon (145) 145 40 14 3.62 Piller (150) 146 40 19 3.65 Scholten (180) 180 37 28 4.86 Bachra (175) 137 37 24 3.70 Luiten (125) 87 30 11 2.90 Snoek (90) 90 30 14 3.— Aufderheide (60)..' 51 55 6 0.92 Katwijk (60) 60 55 7 1.09 Hoenderdos (50) 50 60 4 0.83 Berghoff (60) 49 60 4 0.81 Loerakker (100) 74 36 11 2.05 Th. Tulier (70) 70 36 10 1.94 Dinsdag en Woensdag komt de laatste tegenstander HETEY uit Amsterdam op bezoek. „Musieorda" trad op voor ouden-van-dagen Sociëteit voor „oudjes" ook in Santpoort Vele goede gedachten zijn in concentra tiekampen geboren. De heer A. Douwes uit Haarlem heeft in de tijd, dat hij in een dergelijk oord vertoefde het plan opgevat, bij zijn eventuele terugkeer in de maat schappij het negatieve van de geleden ver drukking om te zetten in een weldaad voor anderen. Dit plan is verwezenlijkt en ruim een jaar geleden werd onder zijn leiding „Musieorda" opgericht, in hoofdzaak be staande uit personeel van de firma Gerzon Serphos, dat speciaal optreedt voor liefda dige doeleinden. Dit ensemble, bestaande uit een band, toneelclubje en koor trad gisteravond in Santpoort op voor Velsens ouden-van-dagen. En met groot succes. De ruim vierhonderd aanwezigen hebben ten volle genoten van de beschaafde zang- en muziekpretaties van deze jeugdige dilet tanten, die niet schroomden zelfs Italiaanse nummers ten gehore te brengen. Wat dit gezelschap zo sympathiek maakt in zijn optreden is het wars zijn van alle gewildheid in zang en spel. ZöWel de een-acters als de revue „Va- cantieherinneringen" van alle toneel werkjes is de heer Douwes de auteur werden door de spelenden spontaan en na tuurlijk weergegeven. De vacantieherinne- i'in gen verplaatsten vele oudjes naar de strandgeneugten van hun jeugd en naar het kampvuur in de bossen. De heer J. Zwaanswijk wist met zijn conférence steeds de juiste toon te treffen. De grote verrassing van deze avond was echter de geste van de U.V.V., die er in is geslaagd de beschikking te krijgen over een lokaal van de Nederlands Hervormde Kapel aan de Pastorieweg, waar Donder dagmiddag om 2 uur de opening zal plaats hebben van van een „Sociëteit", zoals ook IJmuiden er een heeft. Sneller dan men had kunnen dromen heeft dit deel van de gemeente dus ook een eigen „soos voor ouden" gekregen. Voorzitter P. Waardenburg maakte van deze surprise gewag in zijn openingswoord en deze mededeling viel kennelijk in goede aarde. H. K. President Truman dringt aan op „campagne ten gunste der waarheid" WASHINGTON, 20 April. (United Press en Reuter). In een als „zeer belangrijk" aangekondigde toespraak van de Ameri kaanse president tot de Amerikaanse ver eniging van dagbladredacteuren heeft Tru man een beroep op de Amerikaanse kran ten gedaan om samen te werken in een „campagne ten gunste van de waarheid" en de Russische communistische propagan- dagolven te keren. Hij deelde mede dat de Amerikaanse voorlichtingsdienst in het buitenland zich intensiever zal toeleggen op verbreiding van de waarheid opdat de vrije landen inzien wat het communisti sche imperialisme in wezen beoogt en om vat. De kranten, de weekbladen en de film industrie achtte de Amerikaanse president in de eerste plaats belast met de verant woordelijkheid om de vrije wereld voor te lichten omtrent de doelstellingen van het communisme en de president betoogde dat de strijd om de geestelijke vrijheid slechts gewonnen zou kunnen worden door het tenietdoen van de leugenachtige en valse Sovjet-Russische propaganda. De president verzocht om een neutrale berichtgeving en wees er op dat de toe stand in Azië of in Europa niet gebruikt moest worden om politieke tegenstanders de mond te snoeren. „Dergelijke pogingen kunnen wellicht een verkiezingsuitslag in eigen land beïn vloeden maar voor de Amerikaanse politiek in het buitenland heeft zoiets een funste invloed". Truman verklaarde, dat hij persoonlijk de Russische propaganda zo foutief, zo ge meen en zo onwaar vond dat hij er zich altijd weer óver verbaasde dater nog men sen waren die er in geloofden." Terwijl de communistische propaganda de Sovjet-Unie afschildert als de voorvechter voor de vrede en de beschermer van weerloze vol keren, heeft zij in Berlijn, in Tsjechoslo- walcije en in de Balkan keer op keer be wezen dat het gepraat over vrede slechts een dekmantel is voor haar imperialisti sche neigingen. Wij moeten steeds blijven trachten de barrières die zijn opgericht te „nemen" en de verbindingen met de an dere volken open te houden. We moeten geen enkele kans ongebruikt voorbij laten gaan om in eenvoudige duidelijke taal de volken, wier geschiedenis en cultuur van de onze verschillen, voor te lichten". Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekend 'gemaakt dat minister Acheson Zaterdagavond op een bijeenkomst van de Amerikaanse vereni ging van Dagbladredacteuren, een „zeer belangrijke rede over de Amerikaanse bui tenlandse politiek" zal houden. Londense havenstaking omvat bijna 7000 man De Britse minister van Arbeid, George Isaacs, heeft, naar aanleiding van vragen van Winston Churchill, een uiteenzetting gegeven over de „wilde staking", welke in de Londense havens is uitgebroken. Uit officiële gegevens blijkt, dat. thans door ongeveer 6700 havenarbeiders wordt ge staakt. Op 41 in de Londense havens lig gende schepen wordt in het geheel niet, op 10 gedeeltelijk en op 64 met volle kracht gewerkt. Minister Isaacs verklaarde dat het dui delijk is, dat de staking door communisten is geïnspireerd. „De staking", aldus de mi nister, „is uitsluitend veroorzaakt door het besluit van het vakverbond van havenar beiders dat de transportarbeiders en de met algemene werkzaamheden in de Lon dense havens belaste werkers omvat drie leden uit de bond te zetten, die hadden geweigerd zich te houden aan de voor schriften van het verbond en die ook niet hadden willen beloven zich in de toekomst wel aan de bondsinstructies te zullen houden. De regering is vastbesloten er voor te waken, dat de vitale belangen van het land niet worden aangetast", besloot minister Isaacs zijn mededelingen. In zijn antwoord zegde Winston Chur chill, sprekende namens het gehele Lager huis, minister Isaacs de steun van het par lement toe voor het door hem ingenomen standpunt. Het Londense havencomité, waarin ver tegenwoordigers van werkgevers en werk nemers zitting hebben, heeft met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waar in de staking wordt veroordeeld en waarin er bij de stakers op aan wordt gedrongen het werk onmiddellijk te hervatten. Ook het bestuur van het Britse nationale vak verbond van havenarbeiders dat zich voor een ernstige uitdaging van zijn gezag ziet gesteld, heeft eenzelfde beroep op de sta kers gedaan. SCHEEPVAART Alamak. 19 v. Port Said n. Genua. Algorab. 20 v. San Francisco n. Paranagua. Amsteldiep, 19 v. R'dam n. Spezia. Aalsum. pass. 20 Gibraltar. Aagtekerk, 20 v. New Orleans n. Galveston. Amsteldijk. 19 v. New York n. Antwerpen. Arendskerk, 20 te Melbourne. Averdijk. 20 te Antwerpen. Arkeldijk, 19 v. Galveston te Houston. Agatha. 19 v. Manggar n. Pladju. Albireo, 19 te R'dam v. Antwerpen. Alhena, 19 v. Antwerpen n. Bremen. Alkaid, 19 160 m. W. Oporto. Alnati. 19 200 m. NO. Rio Grande. Amstelveen, 19 700 m. W. Ouessant. Armilla (t). 19 te Pladju v. Singapore. Algonquin Victory, 16 v. Baltimore n. Antw. Abbedijk, 21 te Victoria. Alblasserdijk, 21 te Londen v. R'dam. Aldabi. 20 dwars Bahia. Alderamin, 21 te Bombay. Almdijk. 20 v. Antwerpen n. Vera Cruz. Almkerk. 20 v. Brisbane n. Sydney. Andijk, 19 in Providence Ne Channel. Arendsdijk. 20 v. Trinidad n. Recife. Axeldijk. 20 v. New York n. Boston. Amapoora <tr.), 5 Mei verm, van Djakarta, 6 Juni verw. te A'dam. Aalsdijk, 21 te Antw., 22 verw. te R'dam Agamemnon, 20 v. Puerto Cabello n. Laguaira. Akkrumdijk. 21 17 u. v. R'dam li. New York. Alwaki, 21 v. New York n. Boston. Barumun, 19 in Straat Gibraltar. Black Eagle, 20 te R'dam v. New York. Bonaire, 19 750 m. ZW. Fayal. Britsum, 19 te Londen v. R'dam. Berlage, 17 v. Kobe n. Tarakan. Black Gull, 16 te Boston. Bantam. 20 v. Suez n. Aden. Bengkalis, pass. 20 Burlings. Bennekom. pass. 20 Beachyhead. Blitar, 20 v. Soerabaja n. Semarang. Blijdendijk. 20 v. Bombay n. Colombo. Baarn. pass. 20 Flores. Boskoop, 20 v. Cristobal n. Aruba. Bali. 21 pass. Gibraltar. Blommersdijk. 19 te Philadelphia v. Wilmington Boschfontein. 21 v. R'dam. Cronenburgh. 19 v. Londen n. R'dam. Clavella (t). 19 pass. Christmas eil. Coryda (t), 19 100 m. O. Aden. Ceram, 20 v. Bombay n. Karachi. Chama (t). 20 te Newcasttle v. R'dam. Cleodora (t), pass. 20 Ternate. Camaronia (tr.20 160 m. W. Minicoy, 24 verw. Aden. Castor, 21 v. New York n. Laguaira. Delft. 20 v. Corral n. San Antonio. Dundalk Bay (tr.), 19 v. Aden n. Suez. Danae, 20 te R'dam v. A'dam. Dulvendrecht (t). pass. 20 Madeira. Dalerdijk. 20 te Longview. Edam, 20 te R'dam v. New York. Enggano, 19 te Basrah v. Bandarshapoer. Eemdijk. 19 te R'dam v. Antwerpen. Erinna (t). 20 te Balikpapan v. Singapore. Esso Den Haag (t). 19 1050 m. ZW. Flores. Esso Amsterdam it), pass. 20 Flores. Eemland, 21 te Montevideo. Fendracht, 20 te Saloniki v. Piraeus. Ena (t), pass. 20 Kp. Basalhadd. Ganymedes, 19 v. Kingston. Gaasterkerk. 20 v. Teneriffe n. Walvisbaai. Gadila (t), 20 te Liverpool. Garoet. 21 te Tj. Pandang. General C. C. Ballow (tr.), 20 te Suez. Gouwe, 20 v. Holtenau. Grootekerk, 21 te East London. General C. H. Muir (tr 23 verw. 12 u. Hoek van Holland v. Djakarta. General M. B. Stewart (tr.), 4 Mei verm, van Djakarta, 27 Mei verw te A'dam. General R. L. Howze (tr), pass.. 21 The Brothers Heemskerk, 20 te Antwerpen. Hermes, 19 v. Balboa n. Manta. Hecuba, 19 900 m. NO. Trinidad. Hestia, 20 verw. te Bremen v. A'dam. Hydra. 22 verw. te Jucaro v. Curacao. Hoogkerk, 19 dwars Cambodia Point. Heelsum, pass. 20 Wight. Hersilia. 20 v. Antwerpen n. Azoren. Hercules. 20 v Istanboel n. Constantza. Hector. 21 v. Valencia n. R'dam. Iios, 19 V. Algiers n. Malta. Ittersum, 19 nog 160 m. Jobshaven. 19 75 m. N.NO. Texela. Jupiter, 19 pass. Cuxhaven n. Hamburg. Jaarstroom. pass. 21 Kanarische eil. n. Le Havre Jagersfontein. 21 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Johan v. Oldenbarnevelt, pass. 20 eil. Rupat. Jacob Cats. 21 v. R'dam n. Narvik. Joost v. d. Vondel. 21 te Baltimore v. Lissabon Keilehaven, 19 150 m. Z. Kp. Threepoints. Kota Baroe, 19 420 m. N.NW. Diegogarcia. Katwijk, 21 to R'dam v. Swansea. Kota Inten, 20 230 m. W. Sabang. Leersum, 19 v. Cuio n. Port Gentil. Leuvekerk, pass. 20 Gibraltar. Loppersum, 20 v. Vlaardingen n. Palermo. Lekkerkerk, 19 v. R'dam na Hamburg. Lombok. 19 131 m. W NW. Perim. Lucita (t), pass. Star Point. Lissekerk, 20 te Basrah. Loosdrecht, 20 nog te Khorramshar. Laagkerk. 20 te Antwerpen v. R'dam. Langlee Scott, 19 v. Hamburg n. Antw. Larenberg. 20 rede Sibu. Lutterkerk, pass. 20 Straat Messina. Langkoeas, 21 v. Djeddah n. Djibouti. Marisa (t), 19 pass. Kp. Bon. Marpessa (t), 19 v. Suez. Melampus. 19 te Djakarta v. Soerabaja. Maasland. 19 te Buenos Aires v. A'dam. Maas, 20 te Houston v. Galveston. Markelo, 20 verw. Macuse v. Mikindani. Maashaven, 20 pass. Vlissingen n. Las Palmas. Meliskerk, 19 dwars Tjilatjap. Maaskerk, 21 v. Konakry n. Monrovia. Malvina <t>. 20 v. R'dam n. Abadan. Mentor. 20 v. Piraeus n. Volos. Mitra (t), 20 v. Abadan n. Singapore. Murena (t), 20 v. Singapore n. Durban. Mapia, 18 v. Belawan n. Penang. Marken, 23 verw. te Colombo. Metula (t), 21 v. Panamakanaal. Modjokerto. 21 te Djakarta v. Soerabaja. Nelly (tr.), 21 verw. te Suez. Nieuw Amsterdam, 19 v. Southampton. Nestor, 20 v. Messina n. Palermo. Nieuw Holland, 19 te Sydney v. Melbourne. Nigerstroom, 20 v. Accra n. Lome. Overijsel, verm. 20 v. Antw., 21 verw. te R'dam. Oberon, 20 te Puerto Plata verw. v. Maracaibo. Oranje Fontein. 19 350 m. Z. Kp. Palmas. Ovula (t). 19 v. Miri n. Pladju. Omala (t), 19 120 m. O. Str. Singapore. Ondina (t). 19 pass. Str. Ormuz. Odysseus, 200 v. Malta n. Gibraltar. Prins Fred. Hendrik, pass. 19 Scilly. Pygmalion, 17 v. Mobile n. Houston. Poseidon, 20 v. New York n. Aruba. Prins Alexander. 21 te R'dam v. St. John. Prins Philips Willem, 19 v. Guayabal n. R'dam Prins W. v. Oranje, 20 te Montreal v. R'dam. Prins Willem III, 19 40 m. O. Bougi. Prins Willem V, te R'dam v. Hamburg. Papendrecht, 19 220 m. W.ZW. Rasmadraka. Polyphemus, pass. 19 Point de Galle. Paula (t), 14 v. Singapore n. Telokanson. Roebiah, 19 te Port Said. Rijnkerk, 19 v. Aden. Rijnland. 19 v, Buenos Aires n. A'dam. Roepat, pass. 19 Kp. Guardafui. Rondo. 19 90 m. W. Fayal. Rotuia (t), pass. 20 Perim. Rufina. 17 v. Barbados n. Grenada. Ridderkerk. 20 te Port Soedan. Ruys. 21 verw. Buenos Aires. Saparoea, 19 v. Port Said. Salawati, 20 te New Orleans v. Galveston. Sarpedon. 19 v. Turks, eil. n. New York. Stad Schiedam, 20 te Narvik v. Dagenham. Salland. 19 150 m. ZO. Puerto Praya. Sarocna (t), 19 rede Muntok. Sigli. 19 v. Moulmein n. Belawan. Str. Malakka, 20 verw. Yokohama v. Hongkong. Stuyvesant. 19 160 m. W. Burlings. Stad Schiedam, 20 v. Dagenham te Narvik verw. Sloterdijk. 20 te Singapore. Stad Breda, 21 te Genua. Stad Haarlem. 22 te Savona v. R'dam. Stad Maastricht, 20 pass. Ouessant, 22 verw. Sunetta, 20 pass. Straat Gibraltar. Sarangan, pass. 20 Poelau Laut. Skaugum (tr.), 20 480 m. O.ZO. Guardafui. Streefkerk, pass. 20 Ouessant n. Marseille. Tjibodas, 19 v. Singapore n. Port Swettenham. Telamon, 19 v. Paramaribo n. Georgetown. Triton. 20 te Maracaibo v. Curacao. Tero. 20 v. Antwerpen n. R'dam. Tabian, 19 50 m. O. Kp. de Gata. Tiberius. 19 180 m. ZO. Morant Point. Tosari. 19 275 m. ZW. Walvisbaai n. Dakar. Tjisadane, 20 te Hongkong v. Singapore. Tabinta (tr.). 20 80 m. N.NW. Enggano eil. Talisse. 22 te Baltimore. Tawali. 19 v. Portland n. San Pedro. Ternate, 20 v. Boston. Utrecht. 20 v. Los Angeles n. San Francisco. Vulcanus, 20 te Genua v. Livorno. Van 't Hoff. 19 300 m. W.NW. Finisterre. Vrij burgh. 20 te R'dam v. Casablanca. Van Riemsdijk, pass. 19 Lombok. Westerdam. 19 900 m. O. Kp. Race. Willem Barendsz, 19 150 m. W. Madeira, Wieldrecht (t), pass. 20 Kp. Sandy. Willemstad, pass. 20 Casquets. Winsum, 21 te R'dam v. Jucaro. Willem Ruys. 21 pass. 7 u. Kp. Bon, 26 verw. Waal, 20 v. Aux Cayes n. Port au Prince. Waterman, 21 v. Suez. Westland, 20 te Bahia. Zuiderkruis ftr.), 20 900 m. ZO. Dondrahead. Zeeman. 19 20.30 u. v. Port Soedan. Zonnewijk, 20 in Suez Kanaal n. Aden. Zeeland ssm., 19 v. Blyth n, Hamburg. Kinderkamer kapjes com pleet m. koorden, fitting en snoer f 9.95, moderne glasverlichting, crème, rose, groen, compleet ge plaatst f 11.75, Philips Plasto cel voor zit- en sip. kamer f 14.75, onze spe ciale golfkap m. glazen plaat f 14.95, ganglantaarn vanaf f 3.95, 5 lichts hou ten kroon compleet met kapjes f 29.50, Grote sor tering zijden en perka menten kappen, gratis ge plaatst. SCHAGCHELSTRAAT 2 Tel. 11155. Haarlem. Voor een prachtige sortering en een betrouwbaar advies is het beste adres FOTO VAN VLIET WAGENWEG 86 N.V. DE 5TEENWERF ASBESTOXA BLOEMBAKKEN geen hout, geen zink, maar Asbest. 40-50-60 enz. t/m. 120 cm. lang, uit voorraad lever baar. Spaarndamseweg 48 Tel. 10072 15700 Te huur gevr. in Haarlem of omgeving HUIS of gedeelte ervan 15 Juli tot 30 Aug. voor echt paar met 1 kind. Liefst met gar. Brieven no. 5390; AAAAAAAAAAAAAAAAAA Speciaalzaak Wil IMPORTEERDEN COSTUUMS MET OVERSLAG „DOUBLE BREASTED" American style in Tropical Kamgaren Gabardine' DEZE COSTUUMS ZI3N' VAN ZEER MOQIE KWALITEIT EN ABSO LUUT MODEUHOUDEND Prijzen: van f 98." .0, f150." Pri js f 49. DE GROTE MODE VAN DIT JAAR in zeer sportieve afwer king en fraaie mode kleuren GRI1S GROEN BORDEAU BRUIN Ook voorradig LEUKE SPORTCOMBINATIES Cadeau is het'.!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f f 44. v. VEEN, Zijlweg 26-28, Hrl. WIJ KOPEN nette kleding, schoenen, meu belen. naaimachines, tapij ten enz. a JOS. v. BODEGRAVEN Ridderstraat 3. Tel. 13237 WILTON en SMYRNA TAPIJTEN. Expositie en verkoop van schitterende collectie tapijten tegen fa brieksprijzen. Wiltons 200 x 300 f 98, f 132.95; 230 x 330 f 175 enz., prach tige M. Smyrna's, ook gr. maten v.a. f 198, Verkoop in onze toonkamers Zater dag en Maandag van 10 tot 5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Ge bouw de Nyverheid. Jans straat 85 (bij Gr. Markt) Haarlem. HOUTWOL voor verpakking Hooi, Stro, Turfmolm Thuisbezorgen zonder prijs verhoging. A. Zonderland SPAARNWOUDERSTR. 81 Tel. 12915. Haarlem. N. BRUYNS, Aanleg en onderhoud van tuinen. Semarangstraat 5. Haarlem Tel. 24515. Erkend Hovenier. Voor wie Valclelis Parfum Valdelis verhoogt de beko ring van elke echte vrouw.- VANILLE MOCCA NOUGAT DROP PEPERMUNT Verkade-toffees, zuiver van smaak en feeste lijk verpakt. Presenteert ze bij de thee of onthaalt er Uw kinderen op als U ze eens echt wilt verrassen. Prijs 28 ct. per 100 gram. VERKADE HANDHAAFT KWALITEIT pilllllllllllllllllillllllilllllllllllllilllllilli Kousen - CORSETTEN - Tricotages BUSTE HOUDER groot en lang model, verzorgde enit met voorsluiting, elastiek in de rug, soliede zalmkleurige ^7Q5 etof CORSELET van mooie lastex-elast. met tulle busteh. /T 75 4 jarretelles extra fraaie elastiek dubbelrek, kant busteh. 4 jarretelles ZIJDEN GARNITUREN (onderjurk en broekje) mooie cbarmense met smalle /^75 kunt garnering O» Nefa VERBAND, Camelia Hygi. TRICOTVERBAND vanaf YERBANDGORDELS, breed of smal elastiek 1.00, 0.70, 1 KOUSEN, een mooie fijne linkse kous extra zware kwaliteit links kotts, minder doorschijnend 4 V-EEN Opgericht 1886 30 filialen HAARLEM: Grote Houtstraat 71 KitsiraiiiM ZO JUIST ONTVANGEN een partij ijzersterke Huiskamer- Imitatie Perzische dessins 1.20 x 1.80 meter f 29.50 2x3 meter f 69.— 2.40 x 3.40 meter f 98. Oud-Hollandse doeken 140 x 175 I 19.75 Wollen Oud-Holl. doeken 140 x 175 1 26.75 Wollen Oud-Holl. doeken 90 x 90 f 10.75 GROTE COLLECTIE OVERGORDIJNSTOFFEN ZIET ONZE ETALAGES Profiteert van deze unieke aanbieding GED. OUDE GRACHT 108-110 - GROOT SPECIAALHUIS

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7