Zaterdag laatste dag f72.5» KLEDING op TERMIJN Willem Stuvé's Nougat Ex-secretaris-generaal van de N.S.B. voor de Bijzondere Strafkamer in Utrecht Amsterdamse Beurs EDEGO RIJWIELEN DE MATADOR COSTUUMS U de enige niet, VERKOPEN VOOR SLECHTS f 47.75 KLOOTS' KLEDINGMAGAZIJN The symbol of quality MAAV Liquidatie- Verkoop Bloemendaal Vrijdag 28 April 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant ADVERTENTIE zal van dit jaar op het kermisterrein Parklaan bij het Phoenlxterrein in een daarvoor ingericht nougatétabllssement verkrijgbaar zijn HOFLEVERANCIER folgens Van Geelkerken was hij een der weinigen in de N S B die zich niet met intrigues inliet Voor de bijzondere strafkamer van de Utrechtse rechtbank stond Donderdag te- recht de 53-jarige ir. C. J. H. uit Bilthoven, die van Augustus 1940 tot Mei 1945 secre taris-generaal van de N.S.B. is geweest. In te omvangrijke dagvaarding werd hem ten laste gelegd, dat hij gedurende de oorlog ils secretaris-generaal en leider van het ;oofdkwartier der N.S.B. ten voordele van ie vijand de N.S.B. heeft helpen in stand ;ouden en heeft helpen leiden, voorts het ouden van voordrachten; het doen van enoemingen en het voorschrijven van tchtlijnen. Volgens de dagvaarding had- ien deze richtlijnen betrekking op het iienstnemen bij de Duitsers, het Joden- iraagstuk, de betekenis van de regering te enden, de houding door de N.S.B. jegens iet Nederlands Episcopaat en de bewape- jng van de landwacht. Het Bijzondere Hof in Amsterdam had r. H. in 1949 tot 20 jaar gevangenisstraf eroordeeld. De Bijzondere Raad van Cas- atie wees de zaak terug naar de straf- amer te Utrecht. De verdachte zeide, dat hij als secretaris- eneraal alleen een coördinerende taak ad, een functie tussen de leiders van de u'delingen. Hij stond er niet boven. Hij efende geen gezag1 uit namens Mussert, saar was de verbindingsschakel tussen de {delingsleiders. De richtlijnen, die hij af, waren volgens hem niet van politieke ard, doch uitsluitend van inwendig orga- usatorisch karakter. Veelal betrof het de inanciën. Politieke richtlijnen werden aan !e districtleiders, de hoogste gezagsdragers i de provincies, gegeven, doch deze richt- Sjnen kwamen uitsluitend van Mussert elf. De verdachte zeide voorts dat de N.S.B. liet anti-semitisch was, maar zich moest anpassen aan de omstandigheden. Dit anpassen begon in 1942 door de N.S.B.- •den, die vol-Jood waren, eervol ontslag geven. De president las gedeelten voor uit ver- iachte's redevoeringen, die hij als diseri- ninatie van de Joden beschouwde. De erdachte meende, dal hetgeen door hem ver de Joden gezegd is, zeer gematigd ras in verhouding tot uitingen van ande en. Het kwam voort uit opportuniteits- iverwegingen. „Wij moesten er rekening lee houden, dat in de N.S.B. ook felle nti-semieten waren". De president was van mening, dat de erdachte opzettelijk gehandeld heeft ten oordele van de vijand. Ir. H. wilde dit let toegeven. Hij zeide dit indertijd heel nders te hebben gezien. Na 1943 heeft hij iet meer aan een overwinning van Duits- ADVERTENTIE Uitvoering door „Haarlems Trio" op belangrijk niveau Het Haarlems Trio, dat gevormd wordt oor de violist Jan Hoeben, de violoncel- st Onne van de Klashorst en de pianist ted Luyken, had voor de kamermuziek- vond, die het ensemble gisteren in de entoonstellingszaal van het Frans Hals- luseum gaf, piano-trio's gekozen van elix Mendelssohn Bartholdy, Caspar Cas- sdo en Joseph Jongen. Omdat onze aandacht op deze avond ok voor een andere muziek-uitvoering evraagd werd, moet dit verslag beperkt lijven tot het programma-gedeelte voor s pauze. Dit betrof het Trio opus 49 in van Mendelssohn en een Trio van Cas- ado, het eerste een voorbeeld van een weliswaar persoonlijke, maar toch inter- ationaal georiënteerde muziektaal, het veede een werk, waarin een bezinning p nationale muzikale waarden, in dit ge- al de Spaanse volkscultuur van lied en ans, tot uitdrukking is gekomen. Toege- aven moet worden, dat deze muziek niet alle opzichten een ongerept nationaal arakter heeft gekregen. Invloeden van 'iitenaf, met name van het Franse" im- ressionisme met zijn typerende klank- leuren, hebben haar mede gevormd. K'erheersend echter blijft het folkloris- sche element, dat zich in rhythmiek, :elodie en door sterke geladenheid krach- l laat gelden. Ook door een meermalen aprovisatie-achtige ontwikkeling, die een renwichtige vormgeving, zoals deze in at trio van Mendelssohn voortdurend angetroffen wordt, in de weg stond. Het Haarlems Trio had zich, gelet op at resultaat der uitvoeringen, uitstekend corbereid. Er kon een grote eenheid van smenspel geconstateerd worden. De ianist had enige beperking van expres ave melodische verbredingen voor Men- alssohns trio kunnen toepassen, maar rerigens verdiende zijn virtuoos beheerst «1 ruime waardering. Individueel onder leidden zich de violist en de violoncel- ït door sonore toonvorming in gewenste aancering en door duidelijke afwerking, lat desondanks de noodzakelijke door- chtigheid. vooral van bewegelijke ge- eelten niet verkregen werd, moet op :e- aning van de schaUende zaal gezet wor- en. Het trio van Cassado werd met veel loed en stuwing gespeeld. Speciale zorg klankkleur-effecten en markante lythmiek bracht de uitvoering op be- ingrijk niveau en rechtvaardigde mede e warme waardering, die voor Haarlems rio getoond werd door een klein audi- ïrium, P. ZWAANSWIJK land geloofd, er zelfs niet meer op gehoopt. De officier van justitie, mr. Drabbe. merkte op, het verdachte hoogst kwalijk te nemen, dat met de invoering van het on-Nederlands leidersbeginsel de mening van 5 pet. van het Nederlandse volk opge legd is aan het overgrote deel van de be volking. De verdachte hield vol dat hij alles gedaan heeft met de bedoeling zijn land te dienen. De voormalige plaatsvervangend leider der N.S.B. "Van Geelkerken, zeide verdach te te hebben leren kennen als iemand met een degelijke levenswijze en een der wei nigen in de N.S.B. die zich niet met intri ges inliet. Volgens Van Geelkerken kon H. maar weinig politieke macht in de partij uitoefenen. Een soortgelijke verklaring legde het oud-hoofd van de dienst organisatie der N.S.B. M. K. af. De door de verdediger opgeroepen gedetineerde getuige H. D.: voormalig N.S.B.-districtsleider van Zee land, vergeleek de functie van ir. H. met die van chef de reception. De zitting werd hierna verdaagd tot Donderdag 4 Mei. ADVERTENTIE Tegen a contante prijzen Kamg. cost. n. maat en conf. demi's Regenmantels - Damesmantels - Toppers etc. HAARL. KLEDING CENTRALE JANSSTRAAT 63 HAARLEM Teraardebestelling P. M. v. d. Sluijs Gistermiddag is op de Noorderbegraaf plaats het stoffelijk overschot ten grave gedragen van de heer P. M. v. d. Sluijs, in leven oud-bedrijfsadministrateur van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf. In de aula werd het woord gevoerd door de heer ir. H. Hollaar, de directeur van het water leidingbedrijf, die eerst een kort overzicht gaf van de carrière van de overledene. Hij schetste de heer Van der Sluijs als een man met grote gaven, die zijn gehele scherpe verstand en zijn rijpe ervaring in dienst van het bedrijf en dus van de ge meenschap heeft gesteld. Na deze spreker werd het woord gevoerd door de oud bondsvoorzitter van de Christelijke bond van Overheidspersoneel, waarvan de over ledene vroeger bestuurslid was, Deze ver telde van de barmhartigheid die de heer Van der Sluijs dreef tot het vakverenigings werk, waarin hij voor in nood verkerende collegas zo onnoemelijk veel heeft gedaan. Vertegenwoordigers van de Christelijke Oratoriumvereniging en de organisatie van comptabele ambtenaren, spraken eveneens hun erkentelijkheid uit voor het werk dat de heer Van der Sluijs voor deze organi saties heeft verzet. Nadat een vriend nog gerept had van de trouw die het karakter van de overledene in zo sterke mate kenmerkte, werd het slotwoord gesproken door ds. F. R. A. Hen- kels. Deze zeide in hém een warm vriend verloren te hebben, een man met een waar achtige humor, die over de aHedaagse moeilijkheden en zorgen heen kon stappen, omdat hij een diep vertrouwen had in God, die hem een steun en toeverlaat in zijn ganse leven is geweest. De talrijke belang stellenden volgden daarna de met vele bloemen gedekte baar naar het graf. Brandweer in Haarlem-Noord is vijf en twintig jaar paraat Gisteren, aan de vooravond van de dag, waarop het vijf en twintig jaar geleden is, dat in Schoten een vrijwillige brandweer werd opgericht, kwam de brandweer van Haarlem-Noord in actie. Zij toonde paraat te zijn, want spoedig na de melding waren de brandweerlieden op de Vergierdeweg. Zij behoefden echter niet op te treden, want de bewoners van perceel Vergierdeweg 196 hadden het vuurtje reeds geblust. Houtwerk van een schoorsteen op de eerste verdieping was door de grote hitte van de kachel in brand geraakt. De schade was niet groot. Gedurende vijf en twintig jaar werkt de brandweer in het noordelijk deel op goede wijze. Eerst bestond de Schotense brand weer, welk na de annexatie in 1927 over ging naar de Haarlemse. In de loop der jaren breidden de wijken zich in dit deel van Haarlem bijzonder uit en het was nodig, dat de brandweer over actieve werkers be schikte. Dat is in de loop der jaren ge bleken. In intieme kring zal het jubileum van de brandweer gevierd worden. Koninklijke Olie Unilever Philips A K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v Berkei's Patent Scheepvaart-Unie. Holl-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V A A'dam Rubber Ned. Handel Mij.. N.-L Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 273% 208 225% 17154 265 11354 12854 152 123% 129 130% 148 90J4 235 Openings koersen 27454 203% 17054 12054 125 126 De heer F. van Daalen heeft de eerste prijs gewonnen van de slagzinnenwedstrijd van het comité ..Plantsoenbescherming". De heer J. A. Dorresteyn, directeur van Hout en Plantsoenen, heeft de heer Van Daalen de prijs (een sanseviera) uitgereikt. „De Troubadours" musiceerden in de Begijnhofkapel Het R.K. gemengd mandoline-orkest „De Troubadours" kwam gisteravond onder leiding van zijn dirigent George Blok in de Begijnhofkapel met de resultaten van ijverige studie. Wat wij hiervan na de pauze hoorden, gaf voldoening door de een voudige, beschaafde trant van musiceren en oor de uitdrukking, die met goed aange voelde sterkte-schakering werd verkregen. Maar het bleek ook, dat er nog het een en ander verbeterd moet worden, zoals het in zetten van een melodie en het bewaren van een gelijk rhythme. Dat bleek uit de ver tolking van „Het ontwaken der lente" van E. Bach en eveneens uit de „Verjaardags serenade" van Paul Lincke, waarin be halve veel goeds toch ook ongelijke in zetten en rhythmische oneffenheden voor kwamen. De voordracht van de wals van Lindsay klonk verdienstelijk en „Joska" (met Hongaarse motieven) werd een goed besluit van het concert. De luitspeelster Truus Kloes \*zrleende op deze avond haar medewerking. Zij zong, zichzelve op de luit begeleidend, een aan tal oude, heel oude liedjes, waarmede zij door een voortreffelijke voordracht, door bezielde zegging en passende mimiek veel indruk kon maken. Het was althans opmer kelijk hoe innig het contact werd van het overwegend jeugdige, levenslustige ge hoor met de eenvoudige, direct begrepen liedkunst uit een ver verleden. P. ZWAANSWIJK Toeslag op pensioenen Op een vraag van het Tweede Kamerlid de heer Beernink (C.H.U.) betreffende be vordering van een spoedige behandeling van het wetsontwerp tot verhoging van pensioenen met een toeslag heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken geant woord, dat aan de Koningin machtiging is gevraagd een nieuw wetsontwerp tot toekenning van -een bijzondere toeslag aan de geperisionneevden bij de Raad van State aanhangig te maken. Zo spoedig mogelijk na ontvangst van dit advies zal het ontwerp de Kamer worden aangeboden, onder intrekking van het vorige wetsontwerp. De minister zal het mogelijke doen om te bevorderen, dat het nieuwe wetsontwerp nog vóór het zomerreces in de Tweede Kamer kan wor den behandeld. HAARLEMSE GEMEENTEZAKEN B. en W. vragen f 5225 voor het be tegelen en beplanting van de speelplaats bij het gebouw van de school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen aan de Hoof- manstraat. Voor de bouw van een gebouwtje op de kinderwerktuin in het Noordersportpark vragen B. en W. f 15.000. Ged. Staten hebben het oordeel van de Raad gevraagd over de bezoldiging van de secretaris en de ontvanger. Omdat B. en W. het voornemen hebben aan de Raad te zijner tijd voor te stellen de leiding van de Incassodienst op te dragen aan de gemeente-ontvanger, stellen B. en W. voor zich thans alleen uit te spreken over de bezoldiging van de secretaris. Ged. Staten menen dat die vastgesteld moet worden op f 10.000f 12.000 met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1948. B. en W. advi seren de Raad zich met dit voorstel van Ged. Staten te verenigen. B. en W. stellen voor 496 m2. grond aan de Fred. Hendriklaan te verkopen aan ir. H. A. Breuning (tegen f 12 per m2.) om daarop één woonhuis te bouwen. Voor de benoeming van een onder wijzeres aan de school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen worden voorgedra gen: 1. mej. I. van Soelen te 's-Graven- hage; 2. mej. H. C. de Haan te Amersfoort en 3 mej. J. Pierot te Rotterdam. ADVERTENTIE Ged. Oude Gracht 52 - Tel. 12762 - Vo de berk RADIO PHILIPS - ERRES - WALDORP Betaling in overleg Santpoorts ouden-van-dagen hebben een sociëteit Het initiatief van de U.V.V. om de ouden-van-dagen een eigen socië teitslokaal te geven is ook in Santpoort met vreugde begroet. Gistermiddag is een lokaliteit van de Nederlands Hervormde Kapel aan de Pas- torieweg officieel hiervoor in gebruik ge nomen. Mevrouw Sanders, presidente van de U.V.V. in Santpoort, dankte in haar ope ningswoord zeer speciaal de heer P. Waar denburg voor zijn medewerking en hulp. Mevrouw Sanders zeide het zeer op prijs te stellen dat er zoveel oudjes aan de uit nodiging hadden gehoor gegeven er wa ren er omstreeks dertig en sprak de wens uit dat de opkomst in de komende tijd nog aanmerkelijk groter zou worden. Bij deze feestelijkheid waren wethouder F. J. A. Strijbosch en de heer J. Hühl aan wezig. Wethouder Strijbosch heeft het woord gevoerd namens het gemeentebestuur en uit naam van de commissie tot ontspanning voor ouden-van-dagen. In deze tijd, waarin men, vooral in de bedrijven zoveel voor de jongeren doet, mogen we met vreugde constateren dat de ouden niet worden vergeten, aldus de heer Strijbosch. De wethouder deed toezegging dat de U.V.V. in dit streven op de medewerking van het gemeentebestuur ko-n rekenen. Uit naam van de aanwezige ouden heeft de heer Hoebe dank gebracht voor al wat de commissie en de U.V.V. voor de be jaarden doet. Enkele uren is men na deze officiële opening in de feestelijk met bloemen ver sierde zaal bijeen gebleven. Er is gekaart, gedamd, gedomineerd, enzovoort. SCHEEPVAART Alcinous, pass. 26 Ischia ell. n. Genua. Aldebaran. 26 v. R'dam n. Narvik. Abbekerk, 26 te Karatsji. Albireo. pass. 26 Madeira. Algorab, 26 te Rio de Janeiro. Appingedam, 25 v. Valencia n. Burriana. Arendskerk, 27 te Melbourne. Alphacca, 26 te Buenos Aires v. New York. Amstelveen. 26 v. A'dam n. Narvik. Aldegonda it). 28 v. Singapore te Bangkok verw Angtedljk. 26 460 m. v. Bermuda. Abbedijk. 26 120 m. N.t.O. Fort Aleze. Akkrumdijk. 26 800 m. W.t.Z. Scilly. Alblasserdijk, 26 v. Antwerpen n. Bremen. Alkaid. 26 400 m. Z.t.W. St. Vincent. Almdijk. 26 750 m. W.ZW. Flores. Armilla (tl, 26 te Saigon. Averdijk, 26 250 m. N.t.O. Terceira n Miami. Aalsum, 27 te Antwerpen. Aldabi. 28 te Montevideo. Algenib. 28 te Rio Grande Alnati, 27- bij Meceio n. Las Palmas. Alphard, pass. 27 Victoria. Alwaki. 27 v. Newport News n New York. Amsieldijk. pass. 27 Bishop rock. Aardljk. 26 te New Orleans v. Mobile. Andijk. 27 v. Tampico n. New Orleans. Annenkerk, 27 v. Melbourne n. Sydney. Borneo, 26 v. Soerabaja n. Probolinggo. Bacchus. 23 v. Santagio n Laceiba. Blitar, 27 v. Djakarta n. R'dam. Black Gull. 22 te Philadelphia v. Baltimore. Bennekom, 26 800 m. ZW. Fayal n. Curacao. Beverwijk, 26 100 m. O. Algiers. Bali. 27 v. Liverpool. Bloemfontein. 27 v. Beira n. Durbm. Blndendljk, 27 v. Colombo n. Madras. Blommersdijk. 26 v. New York n. R'dam. Barumun. 27 te Port Said. Bonaire, 27 te Trinidad. Eoskoop, 26 v. Laguaira n. Trinidad. 28 verw. Britsum. 27 v. Londen n. Las Palmas. Chama (t), pass. 26 Ouessant. Coryda, (t), 26 te Abadan. Cistula (t). pass. 27 Kreta. Cleodora. 27 verw. Pladju v. Miri. Celebes, pass. 27 Kp. de Gata. Cheshire (tr.) 16 Mei verm. v. Djakarta naar R'dam (25 v. Melbourne n. Sydney). Cuanza, 26 v. Soerabaja n. Djakarta. Congostroom, 28 te Douala. I *- Los r.).1 Delfland. 26 100 m. W. Burlings. Danae, 27 v Gibraltar. Delft. 27 v. Antofagasta n. Pisco. Eemdijk. 26 dwars Ouessant. Esso Den Haag <t), 27 te Pernis v. Aruba. Esso Rotterdam (t), 26 v. Amuay n. R'dam. Erinna (tl, 26 v. Singapore n. Miri. Enggano, 26 nog te Basrah. Esso Amsterdam (t). 27 te Aruba v. R dam. Eemland. 27 te Buenos Aires v. A'dam. Felipes (t), 26 v Pladju n. Saigon. Friesland. 25 v Soerabaja. General C. C. Ballou (Ir.), pass. 26 Gibraltar. Gordias, pass. 26 Finisterre n. Algiers. Ganvmedes. 26 te Maracaibo v. Curacao. Garóet. verw 1 Mei v. Djakarta n. Balikpapan General S. D Sturgis (tr.). 1 Mei verw. te Dja- Gaasterkerk.. 26 650 m. N.tO. St. Helena. General R L. Howze (tr.), 27 v. Gibraltar. General V.' M Black (tr.) 25 v. Djakarta naar A'dam (16 Mei verwacht). Groote Beer (tr.). 27 80 m. N. Finisterre. Gouwe. 28 te Mantvluoto v. Stockholm. Hecuba. 26 v. Ponta delu Gada n. Antwerpen Hoogkerk. 26 v. Penang n. Colombo. Hersilia, 26 v. Pont del Gada n. Barbados. Heelsum, 26 180 m. W.NW. Flores n San Juan. Hilversum. 27 v. R'dam n. Saffi. Helder, 23 te Montevideo v. Buenos Aires. Haarlem. 28 v. Curacao n. Aruba. Hector, 27 te R'dam v. Valencia. Hercules, 27 te Megara v. Istanboel. Ilos 26 te Calamata v. Malta Ittersum. 26 40 m. Z. IJsland. Indrapoera, pass. 27 Gibraltar. Jaarstroom, pass. 26 Finisterre. Joh. v Oldenbarnevelt, 27 250 m. W. Minicoy. Kelbergen. pass. 26 Casquets. Kedoe, 26 verw. v Akayab. ICota Baroe, 26 1260 m. NW. Kp. Leeuwin. Keilehaven, pass. 27 Kp. Verde. Kelbergen, pass. 27 Ouessant. Kota In ten. 28 te Djakarta v. R'dam Kota Gede. 27 v Novoredondo n. Port Ambon. Lissekerk. 27 le Muscat v. Lingah. Lombok. 26 325 m. O.NO. Malta. Langkoeas. 27 pass. Str. v. Messina n. Marseille Laurenskerk, 27 v Chittagong n Aden. Leerdam. 27 te New York v. R'dam Leopoldskerk, 27 v. Dubai n. Bahrein. Leuvekerk. pass. 27 Str. v Messina n Port Said Loppersum, pass. 27 Algiers Lutterkerk, pass 27 Kp. St Vincent n. Le Havr Lawak. 26 te Calcutta v Basrah. Larcnbcrg. 27 v. Freetown n. Le Havre. Leersum, 27 v. Takoradi n. lome. Lemsterkerk. 28 te Koweit. Luna, 27 v. Tunis. Malvina (t). 26 pass. Oran. Merwede, 26 v. Freetown n. Le Havre. Modjokerto. 26 te Singapore. Maasland, 26 v. Buenos Aires n. Necochea. Mataram, 24 te Sorong v. Tarakan. Meliskerk, pass. 26 Minicoy. Maas, 26 v. New Orleans n. Curacao Murena (t). 26 750 m. NO. Dlegogarcla. Maashaven, 26 200 m. Z. Tenerlffe Marisa ft). 26 120 m. O. Kreta. Molenkerk. 26 te Adelaide. Macoma (t), 26 v Miri n. Pladju. Mitra (t), pass 27 Minicoy. Maaskerk, 27 v. Takoradi n. Kaap Palmas Manoeran, 28 tc Houston Nestor. 27 v Valencia n. R'dam. Noordwijk, 27 v. Sete n Londen. Nlgerstrcom, 27 v. Lagos n. Port Gentll 29 verw Odysseus. 26 v. Gibraltar n. Antwerpen Oranje Fontein, pass. 27 Finisterre n. South ampton. Orestes. 23 te Buenos Aires v Montevideo. Ondina (t>. 26 320 m. N.NW. Perlm. Ovula (t). 27 te Singapore v. Pladju. Overijsel. 27 22.40 u v. R'dam n. Marseille. Oberon, 27 v. New York n. Turks. eil. Polyphemus, 25 v Aden. Poseidon, 27 v, Curacao n Maracaibo. Prins Fred Hendrik, pass 27 Kp Rozieres. Grootemer en. Pygmalion. 23 te New Orleans v Houston. Parkhaven. 26 60 m. N. St. Vincent. Prins Philios Willem, 26 420 m. O.NO Bermuda Prins Willem v. Oranje. 21 te Montreal naar Prins Willem O. 26 v. New Orleans n. Puerto Padre. Prins Willem III. pass. 27 Gibraltar. Prins Willem IV. 26 150 m. ZO. Madeira. Papendrecht (t). 27 v. Abadan n. Landsend. Polydorus, pass. 28 Malta. Rondo. 25 te Boston v. Halifax. Reynlersz. 25 v. Soerabaja n. Menado. Roebiah, 27 v. Aden. Rempang. 28 anker Semarang. Salawati. pass. 27 Key West n New York. Slamat, 26 v Bandarshapoer n Karatsji. Sunette ft). 26 te Stanlow n. Menalahmadi. Salland. 27 te Bahia Saparoea. pass 26 Gibraltar. Soestdiik. 26 te Paulsboro v Baltimore. Schle, 2 Mei verw. te R'dam v. Guantanamo. Siberoet. 26 op de Musi. Stanvac Pendopo (t). 27 verw. te Saigon. Schie. pass, 27 Terceira. Stad Maastricht, 27 v. Vlaardingen n. Savona. Stad Breda, 26 te Marseille. Stad Dordrecht. 27 te R'dam v. Gefle. Stad Haarlem, 26 bij Zuidoostount Sardinia. Stad Arnhem, pass. 27 Gibraltar. Stad Schiedam, 27 te Emden n. Narvik. Samarinda. 27 v. Manilla. Slbajak. 27 in Rode Zee. Skaugum, 5 Mei verw- te R'dam. Salatiga. 28 te Soerabaja. Soestdijk, 27 v. Philadelphia n. New York Streefkerk, 28 te Genua. Titus, 26 bij Lissabon. Tjlsadane. 26 v Hongkong n. Singapore. Tabinta 'tr.), pass. 26 Minicoy. Tawali. 28 te San Francisco. Tiba. 26 pass. Kp. Frio. Tabian. 26 pass. St. Johns ell. Tjibodas, 26 v Penang n Singapore. Tero. pass. 27 Madeira n. Recife. Tibia (t), 27 v. Dakar n. Curacao. Talisse. 27 v. Baltimore n. New York. Tjlpondok, 28 v. Penang, 24 Mel verw. Durban Triton. 27 v. Haiti n. New York. Van 't- Hoff, 26 550 m. W.ZW. Flores. Veendam, 26 600 m. O ZO. Kp. Race n. South ampton. Van Ostade, 27 pass. Startpoint. Vulcan us. 27 v. Barcelona n. Tarragona. Volendam. 27 te Le Havre. Westland. pass. 26 St Paulsrocks. Winterswijk, 26 v. Duinkerken n. Bordeaux. Waterland, 26 te Bremen v. A'dam. Waal. 27 v, Mobile n. Houston. Waterman. 27 640 m. W. Minicoy 5 Mei verw. IJsel. 26 v. Willemstad n. Haiti. Zeeland ssm.. 26 v. R'dam n. Kopenhagen. Zonnewijk, 26 v. Aden. Zaan. 27 v. Mobile n. Houston. Zuiderkruis. 30 12 u. verw. te Suez. Zeeman, 26 150 m. O. Malta Inkoof Goud en Juwelen K. W. DAMES KRUISSTRAAT 19 Haarlem Tel. 16910 bij de Ridderstraat Wij verhuren weer Serv' -goed. Glaswerk, enz. Smedestraat 1, Tel. 13216. Gen. Cronjéstr. 136, tel. 16627 B Electr. Wasmachines 1 „HOOVER" handig formaat, geschikt voor elk huis „THOR" met centrifuge en o.a. te com pleteren met vaatwasmechanisme „ADA" met electr. wringer Gegarandeerde fabrikaten CENTRIFUGES uit voorraad leverbaar 185.35, 193.40, WRINGERS in metalen en houten uitvoe ring vanaf Gegalv. WASKETELS en TEILEN prima fabrikaat Grote Houtstraat l 330- 285- 44.75 Wettig gedeponeerd GAAN nog steeds AAN DE spits Ook leverbaar in groene 6portmodellen, prima verchroomde uitvoering. U moet dit merk eenmaal proberen, U zult geen ander meer begeren. VAN OUDS KLEDINGMAGAZIJN ff ANEGANG 21 Telef. 13458 SPECIALE AANBIEDING Haarlem PRIMA KAMGAREN vanaf SPORTCOSTUUMS vanaf 49.75 SPORT-COLBERTS vanaf 39.90 ALLEEN WIJ LEVEREN TEGEN LAGE PRIJZEN voor Dames en Heren: Egypt. Regenmantels en -Jassen. Demi's, Tropical Costuums, antalons, mooie sortering Dames- en Herenstoffen. die de dubbeltjes weer om moet keren EN DAAROM VERLAAGDEN WIJ ONZE PRIJZEN van BABY- EN KINDERKLEDING KINDERWAGENS KINDERMEUBELEN, zoals BOXEN. STOELEN, LEDIKANTJES, enz. Heden speciale aanbieding in: Diverse soorten bretel-broekjes en baby- en kleuter-truitjes L. Veerstraat 14, Haarlem Tel. 16102 Geen imitatie, geen bluf Eigen import maakt goedkoop Wij blijven onze zelf geïmporteerde pracht zware kwaliteit EGYPTISCHE DUBBELE LINNEN REGENJASSEN EN -MANTELS Weder alle maten voorradig. Gegarandeerd waterproof en krimpvrij. Verder bieden wij U aan Een pracht collectie Kamgaren en Tropical Costuums, superbe gabardine Regen- j'assen, Tweedjassen en Sportcostuums alles import Wij zijn ontegenzeggelijk het beste en goedkoopste adres KLEINE HOUTSTRAAT 2 A (le huis van de Anegang) HAARLEM Neeml geen risico, maar koopl een goed rijwiel. „DE POORT"rijwielenzijn bekend als de meesl betrouwbare rijwielen. De solide bouw, de uiterst lichte gang zijn d* kenmerken van dit rijwiel. >^JUw rijwielhandelaar beveelt ze U aanJ ZOMERMANTELS JAPONNEN - BLOUSES ROKKEN - ENZ. WEER VERLAAGDE PR I] ZEN VERBINDINGSWEG 18 R E I TE R

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7