Haarlems Dagblad Definitieve breuk tussen de katholieken en de liberalen Commissie der vier grote landen Duitse ontwapening moeten controleren i4e Jaargang No. 19538 Bureaux: Grote Houtstraat 93, Telefoon Adver tenties en Administratie 10724, 14825. Redactie: I. Directie 13082, Hoofdred. 15054. Bijkant Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12. Telefoon 12713, 10132. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Zaterdag 29 April 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie ra «Dprctljtc tlaatlcmsrtjc «Courant CTttno 165-6) Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom )pnieuw grote verwarring in België auf van Zeeland zal thans de Prins-Regent waarschijnlijk Kamer-ontbinding adviseren dc Trevcszaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft de minister-president Vrijdag de commissie geïnstal- trd die tot taak heeft de Grondwetsher ziening voor te bereiden. Tijdens de rede van dr. Drces. Links van de premier minister Van Schaik, rechts minister Van Maarseveen. Het afbreken der onderhandelingen tus- I de Belgische katholieken en liberalen het ogenblik waarop reeds officieus was rklaard, dat zij op het punt stonden tot n definitief einde van de regeringscrisis leiden, is de laatste sensationele wen- ng in de reeks van verrassingen, die deze isis reeds heeft opgeleverd. Van Zeeland heeft na afloop der bespre ngen met de liberalen verklaard, dat de ken eens le meer zijn vastgelopen en it hem niets anders overblijft dan van- lag zijn laatste rapport aan de Prins-Re nt uit te brengen. Minister Duvieusart, die reeds was voor- stcmd om België's nieuwe premier te orden, bevestigde, dat de breuk als defi- lief moet worden beschouwd. Een advies n Van Zeeland aan de Regent om nu tot imerontbinding over te gaan wordt in litieke kringen waarschijnlijk geacht. BRUSSEL, 29 April. (ANP). :ht liberale ministers hebben Vrijdag 'ee en een half uur met Paul van Zee- nd en de eveneens katholieke minister uvieusart onderhandeld zonder dat dit een conclusie is gekomen. Naar verluidt is het gfbreken van de sprekingen tussen de formateur Van eland, minister Duvieusart en de libe- le ministers een gevolg van het feit, dat n liberale zijde opnieuw de eis naar vo- II is gebracht, de -onderhandelingen met socialistische partij weer te hervatten, beide christelijke ministers hebben ge- figerd aan dit verlangen der liberalen voldoen. De liberale minister Van Glab- :ke verklaarde na afloop der zitting: „Er jn moeilijkheden gerezen tussen de libe llen en de katholieken. Men kan even- el niet zeggen, dat dit een breuk bete- >nt, aangezien het slechts een onderbre ng is. Wij zullen morgen opnieuw on- irhandelen". Een der andere liberale mi- isters verklaarde echter niet te weten at er zal gebeuren. De liberale partijraad had Vrijdag in n langdurige en rumoerige zitting in wergrote meerderheid een resolutie aan- inomen. waarin het protocol betreffende Konings terugkeer werd goedgekeurd, och verklaard werd, dat de verwezen- king van het daarin neergelegde pro- ramma slechts mogelijk is „in een at- osfeer van rust en onder leiding van een irsoonliikheid, die bij machte is deze rereenkomst in een geest van verzoening nationale verstandhouding uit te voe- 1". Uit de felle critiek, die een belangrijk «YGVE LIE WAARSCHUWT „UNO is niet in orde, oestand zeer gespannen" Trygve Lie, de secretaris-generaal der N.O., heeft op een persconferentie te onden laten doorschemeren, dat hij met geringsautoriteiten in Parijs de kwestie r sprake zou brengen of Frankrijk zich x>r of tegen de toelating van het com- sunistische China tot de Veiligheidsraad iu uitspreken. Van het antwoord op deze raag zou het afhangen of hij naar Mos- >u zou reizen. Hij zeide het besluit daar- ntrent drie of vier Mei te zullen nemen. „De machinerie der U.N.O. is niet in rde en de toestand is spannender dan aldus Lie. „Indien de Sovjet-Unie ten lid meer zou zijn zou de U.N.O. niet eer aan het gestelde doel beantwoorden, verigens zijn er tot nu toe geen tekenen, ■e wijzen op het uittreden van enig com- unistisch land". Lie zeide „goede bespre ngen" met functionarissen van het Britse linisterie van' Buitenlandse Zaken te heb- tn gevoerd. Ook had hij met Attlee ge- iroken. Trygve Lie is voorlopig van plan 2 Mei •srijs te .bezoeken, 6 Mei het internatio- :-!e gerechtshof in Den Haag en 8 Mei enève, waar hij een steen zal leggen voor 21 nieuwe vleugel van het gebouw van wereldgezondheidsorganisatie. BELGISCHE TOERISTEN NAAR DE BOLLENVELDEN. Onder auspiciën van de Nederlandse eisvereniging en de A.N.WH, organiseert Koninklijke Touring Club van België ondag een rally naar Schevingen en de dlenvelden. Aan deze tocht zullen onge ler 300 sportauto's deelnemen. deel der vergadering op de persoon van Van Zeeland oefende, was het wel duide lijk, dat de liberalen de huidige formateur niet meer als zulk een persoonlijkheid be schouwen. Sterke tegenstellingen tussen Vlaamse en Waalse liberalen kwamen in de verga dering tot uitdrukking. De partijraad besloot de minister van Defensie, Devèze, een der felle tegenstan ders van de Koning, toe te voegen aan het liberale college van onderhandelaars. In een communiqué, dat het nationale comité der Christelijke Volkspartij heeft uitgegeven, heeft het zijn volledig ver trouwen in Van Zeeland bevestigd. De houding waarin de beide partijen, die thans weer coalitiegenoten zullen wor den, tot in het laatste uur van de crisis tegenover elkaar zijn blijven staan, maakt het meer dan duidelijk, dat hun samengaan niet in de geest van broederlijke samen werking begint. In de laatste dagen heeft de tegenstelling tussen de katholieke en de liberale partij zich gedemonstreerd in perspolemieken, die vaak in regelrechte scheldpartijen ontaardden. De katholieke bladen hebben zich uitgeput in superla tieven om de „onbetrouwbaarheid der logebroeders" te kenschetsen. Een der bla den betitelde nog Vrijdag de liberale par tij als een verzameling van „reptiel-poli tici". Tito wil Triëst ruilen tegen Coriza BELGRADO. (Reuter) Maarschalk Tilo heeft opnieuw verklaard, dat hij de kwes tie Triëst niet van ogenblikkelijk belang acht, doch hij zeide dat Joegoslavië be reid is over deze kwestie te onderhande len op grondslag van zijn overeenkomst met de Italiaanse communistische leider Palmiro Togliatti van 1947. De overeenkomst, die Tito in 1946 met Tcgliciti had gesloten bepaalde dat Triëst als autonoom gebied aan Italië zou terug komen, indien Italië Goriza aan Joego slavië zou afstaan. Tito had Togliatti verzekerd, dat de Ita liaanse inwoners van Goriza gelijke rech ten als de Joegoslaven zouden krijgen. Tito sprak voor het eerst na het conflict met de Cominform een conferentie van buitenlandse journalisten toe. „Met Italië moet op redelijke voorwaarden worden onderhandeld. Handels- en andere econo mische overeenkomsten, als voorgesteld door graaf Sforza, kunnen niet als basis voor besprekingen dienen. Het vrije ge bied van Triëst kan niet als ruilobject worden gebruikt", aldus Tito. Hij zeide een Russische aggressie tegen zijn land on mogelijk te achten. Op een vraag of Joegoslavië bereid zou zijn Amerikaanse wapenhulp te aanvaarden, zei de maar schalk: „Ik geloof niet, dat de V.S. ons wapens zullen aanbieden Wij kunnen onze eigen wapenindustrie opbouwen". Adres aan de Tweede Kamer over fiscale herwaardering Maatschappij voor Handel en Nijverheid protesteert tegen wetsontwerp Het Hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin het zijn ernstige bezorgd heid uitspreekt over de fiscale afschrij- vingspolitiek van de minister van Finan ciën. Het zegt met name teleurgesteld te zijn door de grote verschillen die gecon stateerd moeten worden tussen de fiscale herwaardering van de bedrijfsmiddelen, zoals die is vastgelegd in het wetsontwerp „Belastingherziening 1950" en de voorstel len die te dien aanzien door de maatschap pij op verzoek van de minister in No vember 1948 zijn ingediend. Deze voor stellen waren in het bedrijfsleven met al gemene instemming begroet en ook buiten die kringen vonden zij bijval zowel wegens de gematigdheid van de verlangde her waardering als om de grote technische eenvoud van de voorgestelde regeling. Weliswaar aanvaardt het wetsontwerp de voorgestelde vermenigvuldigingsfactor 2 voor de herwaardering van de duurzame productie-middelen (al zou het hoofdbe stuur deze multiplicator met het oog op de devaluatie gaarne op 2,8 zien gebracht), maar het zondert gebouwen en onbebouwde eigendommen van deze herwaardering uit. Voorts beperkt het de herwaardering tot de activa, die reeds op het einde van het boekjaar 1941 tot het bedrijfsvermogen behoorden. Zeer ernstig acht het bestuur het, dat de voorgestelde datum van her waardering op 1 Januari 1946, door het ontwerp wordt verschoven tot 1 Januari 1950. De maatschappij merkt op dat de plan nen tot herwaardering in het bedrijfsleven worden gezien als een belangrijke stap bij de ontwikkeling van het fiscale winstbe grip. Alleen door een zeer ruime afschrij ving op de in veel goedkopere tijd aange schafte productie-middelen zal het moge lijk zijn het verouderde productie-apparaat te vernieuwen. Het stelt daarbij dat in de ons omringende landen in veel grotere mate aan de wensen van het bedrijfsleven in dit opzicht is tegemoet gekomen, waardoor onze industrie een achterstand krijgt bij die van België, West-Duitsland en Frank rijk. Tenslotte maakt het hoofdbestuur er be zwaar tegen dat het ontwerp de herwaar deringsreserve in de zogenaamde „onbe laste reserve", waar de fiscus een claim op heeft, wil opnemen, terwijl volgens het advies deze als fiscaal-vrije reserve be schouwd had moeten worden, die tot kapi taalsverhoging had kunnen dienen. Spe ciaal de ondernemers wier bedrijven re gelmatige kapitaals-investeringen eisen en die dus in ernstige mate worstelen met het financieringsprobleem wegens de tot het 3- of 4-voudige gestegen vervangings waarde van de duurzame productie-midde len. zullen hiervan de nadelige invloed ondervinden. In het adres wordt geconcludeerd, dat het wetsontwerp te enenmale onvoldoende is om de belangrijke kwestie van de her waardering op enigszins bevredigende wijze te regelen en er wordt een beroep gedaan op de Kamer om een deugdelijker regeling te bevorderen. ZOU Terug naar geallieerde doeleinden van vlak na de oorlog Initiatief der Franse socialisten Het woord is aan E n n i us Wie zijn vrije tijd niet weet te gebruiken heeft een zwaardere taak dan hij, die drukke bezighe den heeft. Het bestuur van dc Franse socialisti sche partij heeft Vrijdag een resolutie aangenomen, waarin een beroep wordt gedaan op de regeringen der Westelijke grote mogendheden om aan de Sovjet-Russische reg -ring voor te stellen een gezamenlijk onderzoek in te stellen in de vier Duitse bezettings zones. dat ten doel zou moeten heb ben te waken tegen een herbewape ning van Duitsland. In de resolutie wordt het volgende ver klaard: De Franse socialistische partij zal zich verzetten tegen elke politiek, welke ten doel of tot gevolg heeft, dat Duitsland op nieuw wordt gewapend. Noch de toe komstige en noodzakelijke Frans-Duitse samenwerking, noch de inschakeling van Duitsland in Europa kunnen of mogen ook maar een gedeeltelijke herbewapening van de federale West-Duitse republiek tot uit gangspunt of voorwaarde hebben. Het partijbestuur stelt voor dat zonder uitstel een Brits-Frans-Russisch-Ameri- kaans onderzoek in de vier bezettingszones van Duitsland zal worden ingesteld, om te verzekeren dat in geen der zones een be gin van Duitse herbewapening is te be speuren. Een commissie, optredend namens de UNO zou, indien de vier bezettïngsmo- gendheden dit nuttig zouden achten, de verbindingen van een Brits-Amerikaans- Frans-Russische commissie van onderzoek kunnen toetsen aan de bestaande situatie. Een dergelijk onderzoek der vier mo gendheden zou slechts de inleiding moe ten vormen tot onderhandelingen, waarin de betrokken regeringen haar tijdens de oorlog, en na de overwinning genomen be slissingen betreffende de algehele ont wapening van Duitsland zouden moeten bekrachtigen. Het partijbestuur wijst er in dit verband op, dat indertijd werd ver klaard dat dit een der voornaamste te ver- De burgemeester van de schertsstad „Ovdt Haerlem" in het Concertgebouw heeft Vrijdagavond de 10.000ste bezoeker verwelkomd, namelijk de heer IJsselmuiden uit het echte Haarlem, een onlangs gerepatrieerde, die overladen werd met prachtige geschenken. Indonesiërs vermoordden twee Amerikanen Amerikaanse ambassadeur vraagt Djakarta om ophel dering DJAKARTA, 28 April (Aneta) Aneta meldt over de gisteren gemelde moord op twee Amerikanen nabij Soemedang op West-Ja va het volgende: Donderdagmiddag omstreeks 12 uur zijn in de nabijheid van Tomo tussen Soeme dang en Cheribon twee Amerikanen ver moord, namelijk de heer Doyle, correspon dent van het concern „Time" en „Life" in Indonesië en professor Raymond Kennedy, hoogleraar in de, ethnologie en sociologie aan de Yale-universiteit. De heer Kennedy, die een specialist was inzake sociale en culturele vraagstukken van Zuid-Oost- Azië, was zes weken geleden te Djakarta aangekomen uit Celebes, waar hij ge durende vijf maanden in een dessa had geleefd om daar de politieke, economische en sociale structuur te bestuderen van een bijzondere volksgemeenschap. De Amerikaanse consul-generaal te Dja karta, de heer G. Beam, is door de Ameri kaanse ambassadeur Cochran belast met de leiding van het onderzoek en heeft de regering der V.S.I. om opheldering ge vraagd. De slachtoffers werden aangehouden door vier of vijf in militaire uniform geklede Indonesiërs. Zij werden gedwongen, uit hun auto te stappen en een kampong binnen geleid, waar zij met revolverschoten wer den vermoord. De kampongbevolking werd gedwongen de slachtoffers te begraven, waarop de daders met de auto in de rich ting van Cheribon verdwenen. Vrijdag morgen heeft de korpschef van de staats politie in Priangan opdracht gegeven, beide lijken op te graven, waarna pogingen tot identificatie zijn gedaan. De heer Doyle was twee weken geleden uit Hongkong te Djakarta aangekomen. Beide slachtoffers hadden Djakarta enige tijd geleden verlaten en waren in een jeep op weg naar Djokjakarta. Naar officieel is medegedeeld, hebben de Indonesische politie en militairen in ge heel West-Java opdracht gekregen naar de moordenaars van Doyle en prof. Kennedy te zoeken. Generaal Soekanto, het republi keinse hoofd van politie, is naar Bandoeng gegaan om de actie te leiden. Het dorp aan de hoofdweg Bandoeng-Chenbon, in de buurt waarvan de twee Amerikanen wer den doodgeschoten, is onder zware bewa king gesteld, omdat de moordenaars ge dreigd hadden terug te keren wanneer de autoriteiten verwittigd zouden worden. Communiqué der R.I.S. De regering der R.I.S. heeft heden een officieel communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat zij met diep leedwezen heeft kennis genomen van de moord op twee Amerikaanse burgers, „te meer, om dat deze beiden twee ware vrienden waren van Indonesië's nationale strijd". Het is naar de mening van de regering der R.I.S. niet uitgesloten, dat staatsvijandige ele menten de moorden welbewust hebben be gaan om de vriendschappelijke betrekkin gen tussen de Verenigde Staten en de R.I.S. in gevaar te brengen. De regering heeft reeds een minutieus onderzoek ge last naar de toedracht van deze betreu renswaardige gebeurtenis", aldus besluit het communiqué. Griekenland benoemt gezant in Belgrado De nieuwe Griekse regering van generaal Nicholas Plastyras heeft met 140 tegen 99 stemmen een vertrouwensvotum gekregen, dat verbonden was aan de stemming in het parlement over de regeringsverklaring waarin mede werd aangekondigd, dat Griekenlaild in Belgrado een gezant zal benoemen. wezenlijken doeleinden der geallieerden was. Tenslotte geeft het bestuur der Franse socialistische -partij als zijn mening te kennen dat, indien de „grote vier" over dit uiterst belangrijke vraagstuk tot over eenstemming kunnen komen, hierdoor betere voorwaarden zouden zijn gescha pen voor het bereiken van een algemene overeenkomst over nog belangrijker vraagstukken, welke, in het belang van de vrede, moeten worden opgelost. Oud-president Hoover wil een nieuwe U.N.O. Herbert Hoover, ex-president der Verenig de Staten, heeft in een rede te New York aangedrongen op de opheffing van de UNO en de stichting van een nieuwe organisatie, waarvan de communisische landen zouden zijn uitgesloten. Hoover zeide» dat er dringende behoefte bestond aan een nieuw front tegen „het aansluipende rode imperialisme". Hij verklaarde, dat de Verenigde Staten meer en meer alleen komen te staan in de koude oorlog en voortdurend terrein verliezen aan Rusland en zijn bondgenoten. Dr. Leimena heden te Ambon De missie der R.I.S. onder leiding van minister dr. Leinema naar Ambon is Vrij dag uit Makassar vertrokken en zal naar verwachting heden bij Ambon aankomen. Afhankelijk van haar bevind van zaken aldaar zal de missie aan land gaan dan wel op het schip blijven. Sedert de pro clamatie van de „onafhankelijke republiek der Zuid Molukken" op Dinsdag is te Dja karta niets meer uit Ambon vernomen, aldus een mededeling van een zegsman an het ministerie van Defensie der R.I.S. „Professor" -in hoger beroep Voor het gerechtshof te Arnhem stond terecht de 54-jarige docent H. S. L. R„ die wegens oplichting, meermalen gepleegd, door de Arnhemse rechtbank was veroor deeld tot twee jaar en zes maanden gevan genisstraf. De zich „professor" noemende R„ die directeur van een taleninstituut te Arnhem was, maakte er volgens de ten lastelegging zijn werk van hulp te bieden aan mensen, die wensten te emigreren en aan Duitsers, die na de bevrijding van Nederland in moeilijkheden waren geko men. Aan een boer had hij toegezegd er voor te zullen zorgen, dat deze kon emi greren. Hij incasseerde herhaaldelijk be dragen als voorschot voor te maken on kosten tot een totaal bedrag van ƒ1040, zonder iets te ondernemen voor de aspi rant-emigrant. Aan een Duitser, die geïnterneerd was in afwachting van zijn uitwijzing naar Duitsland, zegde hij toe, alles in het werk te stellen voor zijn vrijlating. Zonder dat R. iets deed ontving hij telkens bedragen tot een totaal van ca. ƒ1000,Ongeveer 40 mensen hebben tegen R. klachten inge diend. In totaal heeft hij 18.864.ge- incasseerd zonder er iets voor te hebben verricht. Tijdens de zitting van het Hof bleek wederom, dat de verdachte noch de macht noch enige bevoegdheid had iets te kunnen doen ten behoeve van geïnter neerden of emigranten. De procureur-generaal, mr. Hoekstra, zeide dat de verdachte nooit hoogleraar is geweest. Zijn leven is een aaneenschake ling van oplichterijen en afpersingen. In het psychiatrisch rapport wordt hij een willoze, hoogmoedige, verwende persoon, een hardnekkige, sluwe aartszwendelaar genoemd. Mr. Hoekstra requireerde drie jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Roselaar. meende, dat zijn cliënt behoefte had zich groot voor te stellen. Maar waren zijn fantasieën er wel op gericht, op te lichten? Waarom heeft hij dan alles wat hij ondernam, keurig ge archiveerd? Pleiter drong aan op uiterste clementie. Het weer in beeld De laatste van de reeks storingen, die in de afgelopen week het weer in ons land beïnvloed hebben, trok in de afgelopen nacht via de Noordzee in de richting van Denemarken weg. In het Noorden van het land vielen tijdens het voorbij trekken van deze storing vannacht nog enkele natte sneeuwbuien. De zachtere lucht van de Oceaan dringt :.:i steeds verder naar de Britse eilanden door. Het front, dat deze lucht aan de Noordkant begrenst, zal in de loop van de dag het Zuidwesten van het land bereiken. De regenzone die het front vergezelt, is maar van geringe be tekenis. Professor Joliof Curie ontslagen Verdienstelijk geleerde, doch bewonderaar van de Sovjet- Unie Professor Joliot Curie, de Franse hoge commissaris voor atoomenergie, is wegens zün communistische gezind heid uit zijn functie ontslagen. De minister van Staat belast met de voor lichting, Teitgcn, heeft medegedeeld dat premier Bidault het kabinet heeft mee gedeeld dat hij zich tot zijn spijt gedwon gen had gezien een einde te maken aan de functie van professor Joliot Curie. Hoe groot ook zijn verdiensten op wetenschap pelijk terrein mogen zijn. zijn zonder voorbehoud aanvaarden van de resoluties van het communistische partijcongres maken het onmogelijk hem in zijn functies te handhaven, zo heeft Bidault verklaard. In antwoord op een desbetreffende vraag zei Teitgen nog, dat het besluit tevens betekent, dat professor Joliot Curie geen lid meer is van de nationale commissie voor wetenschappelijk onder zoek. De naam van de nieuwe hoge commis saris voor atoomenergie is nog niet be kend gemaakt. Professor Joliot Curie verklaarde op 15 November 1949 in een interview met het Tsjechische nieuwsbureau Ceteka: „Het Russische leger dient slechts om de rechten van het volk te verdedigen" en op 5 April 1950 op het communistische partij congres te Gennevilliers: „Frogressieve geleerden zullen hun kennis nooit gebrui ken om oorlog tegen Rusland te voeren". Na deze laatste verklaring werden de eisen tot zijn ontslag krachtiger. Prof. Joliot Curie is lid van de Britse Royal Society" en van de academies van wetenschappen van Nederland en Dene marken. Hij is voor zijn wetenschappelijk werk vele malen onderscheiden. Hy is ook commandeur in het Legioen van Eer. Zijn vrouw Irene is de dochter van Marie Curie, die het radium ontdekt heeft. De 50-jarige Joliot Curie werd op 4 Januari tot hoge commissaris voor atoom energie benoemd. Dertien hoge functionarissen van de Franse commissie voor atoomenergie (geen communisten) hebben heden een verklaring uitgegeven, waarin zij het ont slag van professor Joliot betreuren. Zij betogen, dat de commissie voor atoomenergie geen afdeling is van de na tionale defensie en de hoge commissaris daarom niet uit hoofde van zijn beroep het recht ontzegd mag worden zijn mening vrij te uiten. Functionarissen in de Verenigde Staten weigerden commentaar op het ontslag te geven, doch in kringen van het congres achtte men het waarschijnlijk, dat het ontslag het Amerikaanse Cóngres meer geneigd zou maken om op het gebied van de atoomenergie met Frankrijk samen te werken. Frans politie-functionaris te Saigon vermoord Een Vietnamees heeft Vrijdag het plaats vervangend hoofd van de Franse veilig heidspolitie in Zuid-Vietnam, Marcel Bazin, in het centrum van Saigon doodgeschoten. De Vietnamees ontkwam, nadat hij vier schoten had gelost. Bazin werd doodgeschoten, toen hij op het punt stond in zijn auto te stappen. De Vietnamees, die, naar men gelooft, een lid is van de Vietminh, de Indochinese auto nomistische beweging onder leiding van Ho Tsji Minh, ontsnapte in een auto, waar in nog twee mannen zaten. Bazin werd het vorig jaar tot plaatsver vangend hoofd van de veiligheidspolitie in Zuid-Vietnam benoemd. Radio-Vietminh deelde mede, dat hij verscheidene maanden geleden door de re gering van Ho Tsji Minh ter dood was ver oordeeld. Bazin heeft een grote campagne tegen de guerillastrijders van de Vietminh gevoerd. POST VOOR DE „GENERAL BLACK" Post bestemd voor naar Nederland te rugkerende militairen, aan boord van het troepenschip „General Black", welke in een der tussenhavens zal worden uitge reikt, moet uiterlijk op 3 Mei in Neder land ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te bevatten: „Aan boord van het troepenschip „General Black" op thuis reis naar Nederland". De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet wor den vermeld. ZACHTER WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt te 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, later opkla rend en zachter. Meest matige wind, draaiend naar Zuidelijke richtingen. 30 April: Zon op 5-13 uur. onder 20.02 uur Maan op 17.58 uur. onder 4.24 uur 1 Mei: Zon op 5-11 uur. onder 20.04 uur Maan op 19-33 uur. onder 4.36 uur Hoog en laag water in IJmulden Zaterdag 29 April: Hoog water: 1.16 en 13.41 uur. Laag water: 9.07 en 21.45 uur. Zondag 30 April: Hoog water: 2.04 en 14.26 uur. Laag water: 9.58 en 22.29 uur. Maandag 1 Mei: Hoog water: 2.47 en 15.10 uur. Laag water: 10.15 en 23.12 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1