Het leven gaat verder CJvd Broek Het Hek van de Dam. to zien de „bonnie b'onnie banks of Loch Lomond", een van Schotlands bekendste en meest bezongen meren, eruit. Ajax tegen Blauw Wit aterdag 29 April 1950 Ki4f*5 -ViSsMi*: •-! Hoe meer ge reist in wat men de Wes- se beschaafde wereld noemt, hoe meer Dt de ervaring komt dat overal, waar duur is, dezelfde verveling als een ijze nevel langs de wanden hangt en dat les wat zich eerste klas noemt mensen helemaal-geen-klasse aantrekt. Er zijn g dwaze restaurateurs en hoteliers die inen, dat hoge prijzen „goed" publiek itrekken. Wel, laten zij dan eens rond ten, waar ter wereld ook en met mij nu s eindelijk tot de conclusie komen, dat niet de hoogte of laagte der prijzen is het publiek maakt, doch de sfeer van café. restaurant of het hotel. Het zijn juist de smokkelaars, de zwarte jgens en de halve oplichters, die de urste zaken druk bezoeken en of ge nu de Waldorf in New York. in de Strand Londen of in de George V te Parijs zit, lor die uniforme jongens met de licht- ijze zijden dassen en de briljanten ring n de pink spelen die veertig gulden per g geen rol; daar kopen zij graag hun mding voor. zit dit te schrijven in de lobby van n duur hotel. Ik schrijf hier achter een p koffie, maar ik woon in een klein, lal dingetje in een zijstraat en het is rdig (wanneer ik dat zo noemen mag) weer te ervaren dat alle mannetjes- n-het-zelfde-soort van alle nationalitei- in alle dure lobbies van alle steden ter ïreld, precies dezelfde slechte smaak en ecies dezelfde houding hebben. Allemaal zelfde hoeden, dassen, handen, manieren gezichten, allemaal dezelfde dasspelden, den overhemden en gouden cigaretten- kers. Dit is de Internationale der onpersoon ken, der nabootsers, plaatsvervangers en ndigaards, der dure jongens met dure Eren, welker goedkoopte ge met één blik in hun blanke hoofden aflezen kunt. Om zes uur kunt ge hen op de kruk aan bar zien. Om acht uur achter de kreeft en de ampagne in het restaurant. En te middernacht in het nachtleven. alle hoofdsteden van de Westerse be having, wanneer U die zo noemen wilt. De lobby van dat echt-deftige hotel is k niet alles. Er heerst een kathedraal- htige stilte en de gehele dag hangt er a diffuus en schemerachtig grijs licht, larin uw ogen langzaam dicht vallen, tel en fel licht behoort bij de vreugde en eugde is ongepast en welhaast onzedelijk dit grote huis der ingetogenheid. Ge moet in de schrijfzaal komen. Er ian empire bureau'tjes met een slecht scheef licht, dat uit grijskanton lampe- pjes valt. Op een empire stoeltje zit een mw-en-zilveren dienaar, wiens leeftijd bestemd is, maar die wel tussen de ventig en honderd moet liggen. Wanneer hem zoudt aanraken zou hij op de grond ilen in honderd grijze scherven. Daarom akt niemand hem aan en niemand roept m, want wanneer hij zou opstaan zou hij eken. Hij heeft, dunkt mij, het toezicht de marmeren tafel met lectuur: het teraire bijvoegsel van de Times van drie Eken geleden. Les Nou veil es Littéraires veertien dagen her, zes bladen van de itomobielclub en het nieuwste van het Euwste: Le Figaro van eergisteren. Alles dit hötel is van eergisteren. Op de anti- acassars na: die zijn van 1905. Het is een droevige geschiedenis in deze 5telshet stadium van de slaap dat aan {eeuwigheid grenst; kleurloos droomland, volkt door bazige oude dames met wan- üstokken en de laatste nog in leven zijn- Europeanen met witte slobkousen en iige bolhoeden, op de laatste' barricade ir mitaines en knoopjesschoenen. Tussen de bouwvallen rillen kleine radjes. Op de hele wereld in de deftigste 'tels ziet ge kleine hondjes rillen. Ze ibben allemaal wollen jasjes aan, maar i blijven rillen. Op het verkeerde pad De Haagse kinderpolitie heeft 22 minder- n rige kinderen aangehouden, die zich aan ischillende delicten hadden schuldig ge- aakt. leeftijd der aangehoudenen varieert ra 6 tot 17 jaar. Zij maakten zich schuldig diefstal van graszoden (om vaders tuin orde te maken), van snuisterijen ten Edele ener werkgeefster en van een rij- ieldynamo, zij lichtten een toonbanklade, alen een duur fototoestel, een portemon- iie met inhoud, wasgoed en een vulpen, borts had een hunner een rijwiel ver- listerd. Anderen hadden een vuurtje ge- Dokt waardoor een fiets vernield werd, Eer een ander had een motorfiets gesto- om een ritje te kunnen maken De kellners lopen op fluweel en kunnen alleen maar fluisteren. De portiers zijn veeltalige burggraven, die hun eerste menselijke woord nog moe ten leren zeggen. Ach, de lobby van dat echt-deftige hotel. Wanneer ge er éénmaal hard lachen zoudt, zou het hele huis instorten. En alle hondjes zouden verpulveren onder het puin. ELIAS. Kort verhaal door E. P. „Ja, ik heb „Lost Weekend" gelezen. Ik heb zelfs de film gezien. Maar dacht je, dat 't er wat toe doet? Dacht je, dat dat me iets kon schelen. Wat een meneer Jackson aan zijn hoofdfiguur Don in de mond legt? Be lachelijk. Wat heeft de een of andere Ame rikaanse schrijver, die toevallig een best seller over een verstokte drinker schrijft, met mij te maken? Laat hem schrijven, wat hij wil. Het zal hem wel een heleboel dol lars opleveren. Maar probeer in hemels naam niet om mij met dergelijke boeken op jouw „goede pad" te brengen". Wij zaten thuis bij hem, dicht bij zijn genoeglijk warme haard. Heerlijk waren zijn zachte, lange luie stoelen. Rustig en behaaglijk was de goed, niet te kostbaar ingerichte kamer. Want hoewel hij het best zou kunnen betalen, had hij zijn flat be scheiden ingericht. Dat had hij toen vier jaar geleden gedaan. Toen hij nog normaal v/as Onwillekeurig betrapte ik mij op het woord normaal. Was hij dan nu niet nor maal meer? Was hij nu niet meer zoals ik en mijn andere „normale" vrienden, die weerstand konden bieden aan de verleiding van alcohol? Natuurlijk was hij gelijk aan ons. Al dronk hij te veel. Zag hij er niat net uit als wij? Met armen, benen, een hoofd, een romp? Hij was wat ingevallen natuurlijk. Met diepe wallen onder zijn ogen en een onbeschrijfelijke blik in zijn ogen. Of deed zijn uiterlijk er niet toe? Ging hei om het innerlijk? Was hij mis schien toch wel anders dan wij. Gedege nereerd. Was zijn geest niet meer in orde en behoorde hij niet meer tot ons, die een rustig burgermansbestaan leefden. Waarom trok ik mij zijn lot zo aan? Was hij niet een gewone rijkaard, die nog nooit een slag had hoeven uit te voeren? En dat dan ook niet had gedaan. Misschien was hij wel een figuur, die de aandacht van zijn mede mensen niet of nauwelijks verdient. Maar is niet iedere mens de aandacht van zijn medeschepselen waard? Ik wist het niet, het verwarde mij. Toen ging hij verder: ,,Ik weet wel, dat ik te veel drink. Ik weet het wel, maar ik kan niet anders. Ik kan er niet buiten. Ik heb geen wilskracht genoeg. Voor iets. Ik kon een beetje schilderen. Ik heb het ver waarloosd. Ik kon lang niet onaardig piano spelen. Maar ik heb er niks aan gedaan. Ik had toch geld genoeg? Ik hoefde toch niet te werken voor mijn dikke boterham met roomboter? Ik weet wel, dat dat geen overweging is, dat het geen steek houdt. Maar wat doet het er toe? Laat me toch. Ik ben toch een waardeloze vent. Ik kan toch niks en ik wil toch niks? Het is al weer een uur geleden, dat ik m'n laatste borrel heb gedronken. En nu heb ik er al weer zin in. Ga je mee?" Ik wist niets te zeggen. Had hij gelijk? Had dan ook dat ene deel van mij gelijk, dat zei, dat hij een nietsnut was, een over bodige factor in deze maatschappij? Of moest ik hem helpen. Steunen in zijn strijd, die hij niet alleen kon voeren? Ik had even niet geantwoord op zijn uitnodiging. Dit zwijgen had hij blijkbaar op zijn eigen wijze geïnterpreteerd. „O. laat maar", zei hij. Hij liep naar de deur. Ik stond op. Toen hoorde ik de deur achter hem dichtslaan. Ik aarzelde, ging toen weer zitten. Even later hoorde ik hem de motor van zijn auto aanslaan en wegrijden. Het draaide mij voor de ogen. Wat doet de mens in zo'n geval? Ik wist het niet, ik was jong en had nog geen ervaring. Later ben ik naar huis gegaan. Ik heb getracht hem te vergeten. Helemaal weg te bannen uit mijn geest. Dat lukte mij tot de volgende middag. Toen kreeg ik de middageditie van mijn krant. Ergens in een bescheiden hoekje van de 3e pagina zag ik het: „Vroege voorbijgan gers ontdekten hedenochtend aan het hek langs de stadsgracht- sporen van vernie ling. Zij waarschuwden de politie, die na enig dreggen een auto vond in het water. Hierin bevond zich het lijk van een man, onze 26-jarige stadgenoot de heer H. W. L. Een spoor van misdaad was niet te ont dekken. Het vermoeden is, dat de heer L. onder de invloed van sterke drank ver keerde". Dat was het hele berichtje. „Ongeval met dodelijke afloop" stond er boven. Simpel, zakelijk. Het leven ging verder. Een waar deloos individu was dood. Wat deed het er toe? Niemand trok zich er iets van aan. Als het de een of andere hoge piet was ge weest, waren de mensen het na drie dagen ook al weer vergeten. Nu is het al weer 'n enige, die er nog eens aan denkt. Het leven hele tijd geleden. Ik ben waarschijnlijk de is verder gegaan. Terecht. Of had ik toch met hem mee moeten gaan (Nadruk verboden) SPORT OP ZONDAG De Amsterdamse afdelmgskampioenen komen morgen in het oostelijk deel der hoofdstad t.eegnover elkaar in de strijd om het voetbalkampioenschap van Nederland. Ajax heeft twee overwinningen behaald en Blauw Wit een zge en een gelijk spel. De resultaten der thuisclub zijn dus iets gunsti ger, doch dat betekent niet, dat wij een over winning durven te voorspellen. In ieder geval verwachten wij een interessante strijd. Verder zijn voor het kampioenschap vast gesteld: MauritsLimburgia en Enschedese BoysHeerenveen. Op Tweede Paasdag won Heerenveen van de oostelijke club en Lim burgia van Maurits. UVS, dat Zondag een grote nederlaag tegen Neptunus leed. krijgt bezoek van Emma. De Leidenaren zullen nu wel beter voor de dag komen. De Haarlemmers zien met belangstelling uit naar het resultaat van de eerste promo tiewedstrijd van HFC. Er wordt in Krimpen aan de IJssel tegen DCV gespeeld, dat dit seizoen verzwakt uitgekomen is door het vertrek van Terlouw. HFC heeft de laatste weken een goede indruk gevestigd en wij vermoeden dat de spelers een behoorlijk figuur zullen slaan. DIO heeft nog een kans om de degradatie wedstrijden te ontlopen, doch dan moet mor gen de thuiswedstrijd van Zilvermeeuwen gewonnen worden. Velsen besluit de com petitie met een wedstrijd op eigen terrein tegen DCG. Bloemendaal kan de ontmoeting tegen WMS als een goede oefening voor de degradatiewedstrijden beschouwen. Zand- voortmeeuwen speelt uit tegen DEC. Schoten morgen kampioen? De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat morgen de beslissing valt in de strijd om het kampioenschap van de derde klasse D. Zowel Schoten als Hilversum maken aan spraak op de titel. De clubs spelen de laatste wedstrijd en wel Schoten op eigen terrein tegen RKWA en Hilversum tegen Allen Weerbaar in Bussum. Wint Schoten en speelt Hilversum gelijk of verliest het dan zijn de Haarlemmers kampioen. Kunnen dezen het niet tot een zege brengen en Hilversum wel dan kan de Hilversumse ploeg de kam- pioensvlag hijsen. HANDBAL Districtskampioenscompetitie Zondag begint de competitie der kampioe nen der districts eerste klassers met als in- ADVERTENTIE DEZE WEEK gunstige aanbieding SLIJPMACHINES „ENOX" voor aansluiting lichtnet Lentesneeuw Toen wij dezer dagen ter hoogte van de Hortus Botanicus door een voor jaarsachtige sneeuwstorm werden over vallen, leerden wij plotseling de diepere betekenis van het begrip vluchtheuvel beseffen. Maar de bestuurder van tram lijn zeven scheen er niet de minste be hoefte aan te gevoelen om de vertroos tende zegswijze „Als-de nood het hoogst is, komt de redding nabij" voor ons in vervulling te doen gaan. De rails bleven zich daar ihaar zinloos uitstrekken. Waaruit wij dus wel moeten afleiden dat een voorschrift tot het snel en doel treffend realiseren van fraaie spreek woorden niet in de dienstregeling van het gemeentelijk vervoerbedrijf (direc teur: de heer Hofman) is opgenomen. Zo stonden wij minuten lang te kleu men en te blauwbekken zonder ergens in de omtrek een redelijke schuilplaats waar te nemen. De wind joeg ons voort durend de donzen waterlanders in het gezicht, welke natuurramp de dame naast ons inspireerde tot de poëtische gedachte: „Je kèn in dit jaargetijde ook eigenlijk niet met zonder jas uitgaan, vinnuwel?" Terwijl wij nog huiverend stonden te piekeren over de vraag voor welke nieuwe statenbond deze laatste term als benaming zou kunnen funge ren, vervolgde zij alweer met de over rompelende bezweringsformule: „Ik seg maar so Aprilletje zoet draagt nog wellus een witte hoet!" De lezer gelieve er vooral terdege nota van te nemen hoe voortreffelijk de gebezigde uitspraak aan de eisen van de rijmtechniek vol doet, hetgeen ons bijzonder warm om het hart stemde vanwege de ziele?iver- wantschap. Wij kregen echt zo'n Kerst- mis-achtig gevoel van binnen en begon nen net als die arme meneer Scrooge uit het verhaal van Dickens een on weerstaanbare naastenliefde, gepaard aan honger naar gebraden kalkoen te koesteren. Dit was de eerste keer dat wij droomden van Nicolaas Kroese, die er immers zijn beroep van maakt de liefde tot het leven door de maag te bevredigen. Doch illusies duren slechts kort. De onze werden wreed verstoord door de komst van een meneer, die zo daverend klappertandde, alsof hij daarmee geen andere bedoeling had dan de echtheid van zijn gebit te bewijzen. Hij zeulde twee koffers voort en zei met een zucht die men in Keulen kon horen donderen: „Dit weer is de dood voor een handels reiziger". Wij vonden direct al dat zijn uiterlijk een typische overeenkomst met het Siberische klimaat vertoonde, welke afkeer-op-het-eerste-gezicht bevestigd werd door zijn antwoord op onze infor matie wat hij allemaal in de leren aan hangsels van zijn evenwichtige armen met zich meevoerde: „Monsters, niks dan monsters Intussen ging mevrouw de weduwe Holle maar door met het opschudden van haar hemelse matras, zoals de ge broeders Grimm in één van hun sprook jes de mensheid hebben willen doen geloven. Wij probeerden juist om weer in de stemming te komen het schone lied „Lentesneeuw maak dat ik groter word, groter word!" in te zetten, toen de tram knarsend om de bocht kwam stuiven. De conducteur demon streerde een grenzenloos begrip voor meteorologica door zijn invitatie: „In stappen en doorlopen, dames en heren. Klaar voor de polonaise". Wij namen een overstapje naar het Leidseplein, omdat wij wisten dat rond de schouw van „La mère Benelux" de kaarsen zouden branden, die in deze donkere dagen voor Mei zo bij uitstek dienstig zijn om het geloof in een betere toe komst aan te wakkeren. Hondse muziek Nu, dat was de moeite waard, want Sint Nicolaas Kroese had voor een mu zikale attractie zorg gedragen, die er wezen mocht. Tot nu toe bestond de tonale verstrooiing van moedertje Be nelux alleen uit een piano en een cither, waarover wij u reeds vroeger hebben verhaald, zoals u zich wel niet zult her inneren, maar op het ogenblik zetelt er een compleet symfonie-orkest. Vanwege de beperkte ruimte, die het pand aan echte strijkers en blazers zou bieden, is dit gehele muziek-corps vervat in een soort kinderpianootje, dat onder het klavier van de toetsenknecht Nick Ward is geklemd. Wij beseffen ten volle dat de Clavioline, zoals dit concertgebouw in zakformaat heet, u nog niet helder voor de geest staat en daarom gaan wij ons nu refereren aan de verklaringen van een allervriendelijkste jongeman, die het instrument begeleidde met een beknopt technisch résumé, dat hij liet vooraf gaan door de mededeling dat hij er zelf ook niets van begreep. Om even tuele misverstanden te voorkomen ont hulde hij dat zijn muzikale achtergrond bestond uit een inmiddels afgebroken dienstbetrekking bij het blad „Gooise Klanken". Hij zei: „Het instrument bestaat ten eerste uit twee delen, een frequentie regelaar en een versterker. Het stroom- gebruik staat gelijk aan dat van een lamp van vijftig kaars". Onmiddellijk ging ons dan ook een licht op, toen hij daaraan toevoegde dat het function- neerde met electronis^he elementen. Een soort muzikale atoombom dus. Ten slotte deelde hij ter verduidelijking mede, dat het eigenlijk een gecivili seerde Mexicaanse hond is, zo'n dier dus dat vroeger de aether met zijn ge huil placht te vervullen. Hij had het net zo goed een Mexicaans asyl kunnen noemen, want men kan er allerlei één stemmige instrumenten mee nabootsen, zoals saxofoon, viool, hobo, fagot, En gelse hoorn en schuiftrompet. Hij wees er dan ook met een fijn gevoel voor so ciale verhoudingen op, dat het instru ment een grote besparing aan muzikale arbeidskrachten oplevert. Hier betrap ten wij hem met uw permissie op een jokkentje, want men kan er slechts één instrument tegelijk op imiteren. Het te weeg brengen van accoorden is al even min mogelijk, want er komt slechts één (magere) toon tegelijk uit, zodat wij de vermelding „orgel" op één der register knoppen graag gewijzigd zouden zien in „orgelpijp". Nadat wij dus over de technische voorzieningen volkomen in het duister waren gebleven, verklaarde de heer Nick Ward, een zeer bekwaam klavier bespeler, zich bereid om te onzen ge rieve even de Mexicaanse hond uit te laten. Hij gaf een voortreffelijke ver tolking van de Serenade van Braga voor piano en viool. Met zijn linkerhand speelde hij piano en met zijn rechter zwaaide hij de imaginaire strijkstok. Het was een treffend geval van „Laat uw linkerhand niet weten wat de rech ter doet". Buitenstaanders hebben ver moedelijk de verscheurende indruk ge kregen dat er hier een recital op de zingende zaag werd gegeven. Per slot van rekening, zo verontschuldigde hij zich, is de viool een instrument en de Clavioline een uitvinding. Even later werd de saxofoon ingeschakeld en die leek wel een zingende, nijptang. Als wij niet hadden geweten dat het hiernavolgende nummer voor cello of wat dan ook „De stervende zwaan" was getiteld, dan zouden wij gemeend heb ben het uitzwermen van een heel volk bezige bijen te beluisteren. Wij stellen de heer Ward dan ook voor een „Con cert voor Vijff Vlieghen" in elkaar te knutselen, teneinde zich daarmee de eeuwige dankbaarheid van de heer Ni colaas Kroese op de hals te halen. Deze stond er overigens breedlips bij te glun deren als een spullebaas die een won der vertoont. Het was dan ook een won der dat de bezoekers niet ijlings het perceel verlieten, wel te verstaan. Pr entenplaten Wij wilden de heer Ward, die inmid dels met de „Symphonische variaties op anderhalf kilowatt-uur" was be gonnen, juist vragen of hij zich niet moest aansluiten bij de vakgroep elec- triciëns, toen onze aandacht werd ge trokken door een andere heer, die van onze aanwezigheid terloops wilde pro fiteren om enige reclame te maken voor een nieuw product. Hij toonde ons met een onder meer van trots glimmen de schedel een groot aantal gramofoon- platen, die volgens een jammer genoeg eindelijk ontdekt procédé, aan weers kanten waren voorzien van afbeeldingen die naar zijn zeggen het aanhouden en voorgeleiden van 't gewenste exemplaar ten zeerste zou vergemakkelijken. De prenten, zo beweerde hij argeloos, ston den namelijk in nauw verband met de aard of inhoud van het daar over heen gesmeerde muziekstuk. Deze uitvinding is waarschijnlijk verricht ten behoeve van analphabeten, die de teksten op het etiket niet kunnen lezen. Maar veel verder komen die er ook niet mee, want de vertolking van de compositie „Het meer is een spiegel" was bij voorbeeld verlucht met de afbeelding van een Turkse fluitspeler, die een kudde vrou wen bij een vurig ondergaande zon in een fraai gestoffeerde weide liet grazen. Er zijn natuurlijk wel betere staaltjes Van Maandag 1 Mei af vertoont „Het\ Vrije Toneel" van Cor Ruys dagelijks in het Centraal Theater het blijspel „Johan, uw onderdanige dienaar" van Theo Lingen, met in de voornaamste bijrollen Nell Koppen en Wim van den Brink. Gedurende het week einde laat Comedia er ,X>c dood van een handelsreiziger" zien met John Gobau onder regie van Johan de Meester. In de Stadsschouwburg geeft het A.T.G. eveneens Zaterdag en Zondag voorstellingen van het zelfde stuk van Arthur Miller met Louis Saalborn onder regie van Al- bert van Dalsum. Maandagavond is( er in de Stads schouwburg een volksvoorstelling van „De wereld heeft geen wacht kamer" en Woensdagavond vertoont de Haagse Comedie het treurspel der vrouwen in de dorpen van Span je onder de titel Het huis van Ber- narda Alba" door Frederico Garcia Lorca onder regie van Joris Diels, In de hoofdstad uit met Fie Carelsen, Marie Meunier, Ida Wasserman, Myra WardAnnie van Duyn en Elisabeth Andersen. In het Leidseplcin-theater begint op 1 Mei de tweede serie opvoeringen van Bakersprookjemet Mary Dressel- liuys en Louis Borel. Het programma van de Nederlandse Opera luidt: Zondagmiddag „La Tra- viata" van Vcrdi en Dinsdagavond „Faust" van Gounod. Van de nieuwe films noemen wij „Prima Ballerina" met Margaret O'Brien onder regie van Henry Koster in Rialto. In het Concertgebouw speelt Zon dagmiddag en Zondagavond het or kest van Duke Ellington. Het pro gramma bestaat uit eigen composities en de Rhapsody in Blue van Gersh win. In de kleine zaal treedt Dins dagavond de thereministe Lucie Bigelow Rosen op met begeleiding van strijkkwartet, piano en hobo. Hedendaagse Amsterdamse schilders exposeren tot 5 Juni hun werk in het Stedelijk Museum. Op 2 Mei wordt in het I.C.C. een expositie gehouden van de vijftig best-verzorgde boeken van 1949. Dan zal ook de auteur van de novelle „De zaak Beukenoot" be kend worden gemaakt. aan te wijzen. De opname van het lied „Voordat ik je min" was beschilderd met het portret van een heer achter een piano, die zich kennelijk sterkte zat in te spelen. Voor een dergelijke schrandere symboliek zijn wij buiten gewoon gevoelig en de bedoeling was ons dan ook met één oogopslag vol komen onduidelijk. „Deze methode betekent een omwen teling op het gebied van de gramofoon- platen!" riep onze zegsman hartstoch telijk. Nu is één omwenteling voor een zwarte schijf, die er bijna tachtig per minuut dient te maken, als men het goed beschouwt niet veel en daarom wendden wij ons af van deze prent- platen, temeer daar onze goede vriendin Dominika Loss haar vingertoppen op de cither richtte om een verzoekpro gramma af te tokkelen. Wij hielden een heel lang gesprek met haar over de moeilijkheden, aan het bespelen van dit instrument verbonden, tot haar buur man Nick Ward ons in de rede viel met zijn dooddoener: „Als je een cither goed wilt gebruiken, heb je twee mensen nodig. Eén om haar vast te houden en één om hard weg te lopen". Dit laatste hebben wij gedaan. On derweg naar huis ontlokten wij de fraaiste accoorden aan de fijne snaren van ons zangerig gemoed. Nooit hebben wij zo mooi cither gespeeld als op die avond, toen wij geen cither bij ons hadden. BOEDA. zet de automatische promotie naar de hoofdklasse. Zoals men weet moeten Vlug heid en Kracht.- Groningen bij de heren en Turnlust. Den Haag bij de dames uit de hoofdklas degraderen. De districtskampioe nen zijn: dames: Hygiëa, Assen; ZAC, Zwolle: HEW. Eindhoven; Athene. Den Haag en Vriendschap, Amsterdam. Heren: Quick. Groningen: HGV. Hengelo: Agres- sive. Eindhoven; DWS, Schiedam cn Attila, Utrecht. Het programma voor Zondag vermeldt: dames: HEW—ZAC en AtheneVriend schap. Heren: Agressive—Quick en Attila —HGV. ClOS-tournooi. Het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders houdt Zondag in Bloemendaal een tournooi. waaraan behalve de Haar lemse clubs BGV. Concordia, Gita. Bato en HOC ook Hellas, Goes, deelneemt, ter wijl tevens een ClOS-team van de partij is. Vooral de eerste poule voor heren heeft een sterke bezetting met Hellas. Concordia. HOC en CIOS. De eerste poule voor dames be looft veel spanning tussen Gita. HOC. Hellas en Concordiareserves. HOCKEY Hockeywedstrijd Nederland—Engeland In het Wagener-stadion wordt Zondagmid dag de hockeywedstrijd Nederland-Engeland gespeeld. Een sterke ploeg komt op bezoek, die zal meewerken aan een op goed peil staande ontmoeting. De opstelling der ploegen is: Nederland: doel: Smits (Amsterdam); achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo); midden: Rinkel (Gooi), Loggere (Laren) en Ancion (Kam pong): voor: Van Heel (HHIJC), Boerstra (HHIJC), Kruize (HHIJC), Bouwman (BDHC) en Esser (TOGO). Engeland: doel: Herden (South); achter: Smith (South) en Carmill (East); midden: Walford (West). Dickens (South) en Robin son (Midlands): voor: Button (South), Eades (Midlands), Stocks (South), Borreth (West) en Greene (Army). KORFBAL Voortzetting bekerwedstrijden korfbal Zondag ontvangt Oosterkwartier de sterke eerste klasser Rohda, waartegen de Haar lemmers altijd heel goed spelen, zodat een interessante wedstrijd is te verwachten. Sport Vereent kan zich wellicht herstellen van de nederlaag tegen DDV, daar Indo op bezoek komt. Aurora daarentegen zal ter dege moeten oppassen om de dreigende nederlaag tegen Amum te ontgaan. Tenslotte zijn nog vastgesteld: Animo ReadyDDV; Sport Vereent 2 OBZB; Oosterkwartier 2—Torens 2 en Rohda 3Watervliet. Voetbal Kampioenschap van Haarlem Binnenkort zullen de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem voor eerste en tweede klassers een aanvang nemen. Ook de wedstrijden om de door Haarlems Dag blad uitgeloofde Zilveren Schaal beginnen vrij spoedig. Hieraan nemen de derde en vierde klassers deel. Om het kampioenschap van Haarlem spe len de vier eerste klassers en Stormvogels een halve competitie waarvoor het volgende schema is ontworpen: RCHStormvogels; VSV—EDO; Stormvogels—VSV; EDO— Haarlem; Haarlem—Stormvogels; VSV— RCH; Stormvogels—EDO. RCH—Haarlem; Haarlem—VSV en EDO—RCH. De wedstrijden om de Zilveren Schaal worden volgens bekersysteem gespeeld en de loting voor de eerste ronde had het vol gende resultaat: BeverwijkETO; DCO HBC; Hillinen-DEM; DIO-Kennemers; EHS NAS; DSSOnze Gezellen; VVBZand- voortmeeuwen; HalfwegTHB; TYBBTer rasvogels; VI. VogelsWE, (Schoten vrij geloot). Morgen, Zondag 30 April, worden reeds de wedstrijden TYBB—Terrasvogels en Halfweg —THB gespeeld. Bekerwedstrijden EDO speelt Zondag een bekerwedstrijd tegen RFC in het Noorder Sportpark. De bekerwedstrijd HaarlemQSC is vastgesteld op Woensdagavond op het terrein van „Haar lem". QSC is kampioen van de derde klasse B, RCH speelt Zondagmiddag vriendschappe lijk tegen Feijenoord. HARLEMS B ELFTAL NAAR HILLEGOM Een Haarlems B elftal speelt op 5 Mei om vier uur in Hillegom een wedstrijd tegen een Hillegoms elftal. Het Haailems B elftal iet er als volgt uit: doel: De Blok (WE); achter: Lejeune (Ken- nemers) en Tiggeloven (Halfweg); midden: C. v. Berkel (TYBB), Smit (TYBB) en v. d. Werf (Zandvoortmeeuwen); voor: Appel (DEM). Bark (EHS), C. Dreyer (Ripperda), Voormeer (ADO), Nolet (HBC). Biljarten Van Hassel leidt in tournooi om Europees kampioenschap Te Wenen is het tournooi om het Europese kampioenschap groot biljart libre voort gezet. 500 5 243 100 5 42 12.20 9 452 55.55 9 199 31.66 8 214 62.50 8 281 49.12 Van Hassel 500 5 479- 100.— 5 36 7.20 De Ruyter 500 11 410 45.45 Vesely 151 11 68 13.73 6 352 83.33 166 6 144 27.66 Nussberger 500 13 151 33.46 13 143 30.30 Van Hassel 500 5 293 100.— 5 197 43.20 Na de vierde ronde leidt Van Hassel voor De Ruyter, dank zij een beter algemeen ge middelde. Sport in 't kort RUGBY-WEDSTRIJD IN HILLEGOM. De rugby-wedstrijd tussen AAC (Amster dam) en 't Gooi (Bussum) die oorspronkelijk op Tweede Paasdag tijdens de sportde- monstratie der V.V. Hillegom was bepaald, zal thans Zondag worden gehouden op het Hillegom-terrein aan de Weeresteinstraat. Weer een extra-uitkering van 2 pet. aan werknemers toegestaan Het College van Ryksbemiddelaars heeft evenals het vorig jaar, bepaald, dat het geoorloofd is, zonder voorafgaande afzon derlijke toestemming van het college, in de loop van 1950 een of meer uitkeringen toe te kennen tot een totaalbedrag van maximaal 2 procent van het jaarloon van de betrokken werknemer. Deze uitkering kan ineens of in gedeelten geschieden bij gelegenheden als Kerstmis of vacantie en mag niet in de verkoopprijzen doorbere kend worden.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7