VLIEGEN IS GOEDKOPER DAN U DENKT Beschaafde verkoopster Gevraagd een mannelijke of vrouwelijke kracht Maandag 1 Mei 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Goede lichaamshouding voor muziek-beoefenaars tezing voor de K.N.T.V. dooi Onne van de Klashorst Bijna iedere toonkunstenaar kent de ervaring van het meer of minder gedispo neerd zijn voor het herscheppen van mu ziek. Van deze ondervinding kunnen ook amateur-musici gewagen en buiten het ge bied der toonkunst ook de beoefenaren vgn sport of in nog 'uitgebreider zin allen die in een of andere vorm arbeid verrichten. Talrijke vaak zeer uiteenlopende wegen heeft men reeds gevolgd om indispositie op te heffen, waarbij verbetering van lichaamshouding werd nagestreefd. De toonkunstenaars, voor wie het al of niet gedisponeerd zijn niet zelden een be- staanskwestie is, hebben zich voor verbe teringsmethoden uiteraard zeer geïnteres seerd. Zij wendden zich echter af van me thoden, die zich uitsluitend bepalen tot de verrichtingen van het lichaam, zonder- reke ning te houden met de psychische gesteld heid van de mens. Dit is volkomen ver klaarbaar, want het is niet mogelijk bij de herschepping van muziek de daarvoor noodzakelijke lichaamsbewegingen onaf hankelijk van het geestelijke wezen van de optredende kunstenaar te denken. Dit heb ben musici als J. Dalcroze en R. Bode be seft en hierbij kan ook de naam van Prof. Eberhardt genoemd worden, een schrijver over viool-paedagogiek en techniek. In aansluiting op het werk van Prof. Eber hardt ontwikkelde Karl Schroeter nieuwe inzichten over lichaamshouding en geeste lijke gesteldheid in verband mei dispositie. Karl Schroeten kwam om in een concen tratiekamp en de resultaten van zijn arbeid zouden verloren gegaan zijn, indien niet een leerling van Schroeten, de violoncellist Onne van de Klashorst het pionierswerk van zijn leermeester opgenomen, voortge zet en ontwikkeld had tot een methode, waardoor een verkeerde lichaamshouding verbeterd kan worden met het herstel van persoonlijke dispositie als gevolg. Op uitnodiging van de afdeling Haarlem en omstreken der Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaatsvereniging heeft de heer Van de Klashorst Zaterdag in de tuinzaal van restaurant Brinkmann een uiteenzet ting gegeven. Onder een goede lichaams houding verstaat spreker niet een uniforme standaardhouding, maar een individueel bezit, afhankelijk van eigen geestelijke en lichamelijke factoren. Niet iedereen weet, dat hij een verkeex-de lichaamshouding heeft. Men zoekt dan voor de vaak daaruit voortvloeiende psychische en lichamelijke moeilijkheden een verkeerde oorzaak. Er is langzamerhand een vermoeidheidstype ont staan in alle lagen van de bevolking en men is er al zo aan gewend geraakt, dat dit type niet meer opvalt en zelfs als nor maal wordt beschouwd. Een verkeerde lichaamshouding staat een gewenst resultaat in de weg, ook al is het met de geestelijke bedoelingen volkomen in orde. Maar het teleurstellende resultaat is funest voor de uitvoerende kunstenaar. Het ontneemt hem zijn zelfvertrouwen en soms kan de angst voor een volgend optre den tot een obsessie worden. Men moet zorgen voor de juiste lichaamshouding, die ook de geestkracht sterker doet worden en die leiden kan tot de beste prestaties. Het lichaam moet gebracht worden in een betere vorm, waarbij elke spier op de juiste wijze kan werken niet gehinderd door on natuurlijke houdingen. De heer Van de Klashorst gaf een aan tal voorbeelden van musici, die door een verkeerde houding belemmerd werden in de uitoefening van hun beroep, maar die na doeltreffende oefeningen hun zelfver trouwen en levensmoed terugvonden. Spre ker achtte het absoluut noodzakelijk, dat er bij de opleiding van de musicus meer aandacht aan de lichaamshouding besteed wordt. Ook voor de muziekpaedagoog is dit van betekenis, ter voorkoming van ver moeidheid bij het les geven. Er volgde een geanimeerde gedachten- wisseling op deze voordracht. De afde lingsvoorzitter van de K.N.T.V. George Robert dankte mede namens de aanwe zigen de spreker voor zijn betoog. P. ZWAANSWIJK. Ongeluk in zweefmolen Zaterdagavond is een meisje uit de zweefmolen van de kermis op het Phoenix- terrein gevallen. Zij kreeg een klap tegen het voorhoofd van de bak die op de hare volgde en liep een bloedende hoofdwond en een lichte hersenschudding op. Zij werd naar het Joannes de Deo-ziekenhuis over gebracht om verbonden te worden. Arbeid voor werklozen te Haarlem Voor arbeiders die niet ge schikt zijn voor de D.U.W. Met ingang van 1 Januari 1950 is in ons land een gemeentelijke sociale werkvoor zieningsregeling voor handarbeiders ir werking getreden. Die is bedoeld voor mensen die op grond van persoonlijke eigenschappen niet of minder geschikt zijn voor de D.U.W.-objecten. Het rijk neemt 75 pet. van de lonen en sociale lasten voor zijn rekening. B. en W. van Haarlem willen onder deze regeling onder andere de volgende objec ten laten uitvoeren: uitbreiden van de tijdelijke boomkweke rij in het Noorder Sportpark, het verwijderen van onkruid en het spit ten en gedeeltelijk beplanten van het volks tuincomplex „Noord Akendam", het spitten, egaliseren, bezaaien, enz. van het talud van de Vlaamse weg, het vernieuwen van de beschoeiing van de Schotersingel en Kloppersingel, het schoonmaken en opnieuw schilderen van lage ijzeren plantsoenafzettingen. Hiermede zijn 415 manweken gemoeid. De lonen mogen bij een werkweek van 48 urn- niet meer bedragen dan 40 pet. boven de voor de gemeente geldende uit keringsnorm voor man en vrouw krach tens de sociale bijstandsregeling. Als niet „in accoord" kan worden gewerkt mag het percentage niet meer zijn dan 30 pet. Bij accoordloon wordt dit dus 39.20 en bij ander werk 36.40 per week. B. en W. overwegen ook nog andere werkobjecten uit te laten voeren, onder andere het baggeren van vaarten en sloten. De nu opgesomde werken zullen kosten aan loon en sociale lasten 39.200, aan materialen en toezicht 20.800, dus tezamen 60.000. Voor rekening der gemeente komt hiervan 37.500. Viering derde lustrum van „Oosterkwartier" De damclub ..Oosterkwartier" hield Zater dagmiddag jl. in haar clublokaal, bovenzaal hotel „Hof van Holland", ter gelegenheid van haar vijftien-jarig bestaan een receptie. Uit alle delen der provincie waren afgevaardig den naar Haarlem gekomen. Behalve een groot aantal bloemstukken, werden aan „Oosterkwartier" ook vele geschenken aan geboden. Vele sprekers voerden het woord en betuigden dank aan de jubilerende ver eniging voor de propagandistische arbeid, door haar in deze vijftien jaren verricht. Namens de Nederlandse Dambond werd het woord gevoerd door de tweede voorzit ter, de heer O. B J. van der Sleen. die een plaquette aanbood. Zaterdagavond j.l. werd in „De Leeuwerik" een bonte avond gehou den, waaraan het cabaretgezelschap „De Kroonschijf" medewerking verleende. In een der sketches trad de wereldkampioen Piet Roozenburg op. die zich behalve op het dam bord óók op de planken op voortreffelijke wijze weerde. Een bal besloot de feestviering. Haarlemse Luchtvaartclub Het vliegseizoen van de Haarlemse Lucht vaartclub werd Zondag geopend met de wed strijd om de Haarlem-bekers. Behalve uit Haarlem waren er deelnemers uit Zand- voort, Velsen en Alkmaar. Om een uur begon de wedstrijd met mo- delzweefvlietuigen. De drie ronden werden vlot afgewerkt, hetgeen nog bevorderd werd door een zevental uitvallers. Er werden slechts twee vluchten van enige betekenis gemaakt n.l. door de Haarlemmers Giebels en Hellenberg, die vuehten van 137.2 en 101,2 sec. maakten. Giebels won de beker. Aan het eind van de midddag, toen de wind wat in kracht was afgenomen, werd de wedstrijd met de rubbermotormodellen begonnen. Er werd een felle strijd gevoerd, waarin tenslotte Aarts (HAA) ondanks een gebroken vleugel, een gebroken motor (een sportieve concurrent stelde zijn reservemo tor beschikbaar), een beschadigde schroef - naaf en een gekraakt stabilo, de beker in de wacht sleepte. De Haarlemmers Kiewiet en van Poppelen werden ook door pech ach tervolgd, doch de beschadigingen van hun model konden niet op het veld gerepareerd worden. De uitslag: Zweefmodellen: 1. P. Giebels. HAA, 246.8 sec.; 2. v. d Aakster K-ALK, 204.9 se..; 3. T. Veenboer. KEN. 183,8 sec. Rubbermotormodellen 1. A. Aarts. HAA 160.8 secp; 2. T. Veenboer. KEN, 140.0 sec.; 3. J. Westera, KEN, 106.4 sec. Ontscheping van de „Nelly" morgen in Rotterdam Het troepenschip „Nelly" wordt heden avond met repatriërende militairen uit In donesië in de haven van Rotterdam ver wacht. De ontscheping der opvarenden begint Dinsdagmorgen om negen uur. De badhuizen van het Witte Kruis Het oude badhuis aan de Koudenhorn wordt haven kantoor De Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis" heeft medegedeeld, dat de warmwater-installatie van het badhuis op het Leidseplein in zo slechte toestand ver keert, dat zij dringend vernieuwd moet worden. Een ter plaatse ingesteld onderzoek heeft B. en W. van de'juistheid overtuigd en tevens de overtuiging geschonken, dat een vernieuwing van genoemde installatie on verwijld dient te geschieden. De toestand van de warmwater-reservoirs en leidingen is namelijk zodanig, dat niet alleen in ver schillende cellen geen of een zeer onvol doende watertoevoer plaats heeft, maar bovendien, dat een uit elkaar vallen van zeker één der reservoirs niet denkbeeldig kan worden genoemd. Om deze reden heb ben B. en W. zich dan ook afgevraagd of niet tot tijdelijke sluiting van het badhuis zou moeten worden overgegaan. Van des kundige zijde werd echter verzekerd, dat, zou onverhoopt bedoeld reservoir bezwij ken, er geen gevaar voor personen te duch ten zou zijn. Wel zou ongerief in de vorm van natte kleren kunnen ontstaan voor die personen, die zich op dat ogenblik in het gedeelte van het gebouw (bij de ingang) onder het reservoir zouden bevinden. De oorzaak van die slechte toestand is voornamelijk te wijten aan de grote ouder dom der installatie, namelijk ongeveer 50 jaren. De kosten der uit te voeren vernieuwingen zijn door de dienst van openbare werken geraamd op f 40.000. Hierbij is er op gere kend, dat de twee in het gesloten badhuis aan de Koudenhorn nog aanwezige, zich in uitstekende slaat bevindende, boilers naar het badhuis op het Leidseplein wor den overgebracht. Bovendien zal nog één grote boiler worden bijgeplaatst. Krachtens de met „Het Witte Kruis" ge sloten huurovereenkomst voor het badhuis aan de Koudenhorn, zou dit badhuis moe ten worden gesloopt, tenzij de gemeente het gebouw overneemt tegen de geschatte waarde. Daar dit gebouw, na het aanbren gen van de nodige veranderingen, bij uit stek geschikt is om er het havenkantoor in onder te brengen, zijn B. en W. van oor deel, dat niet tot sloping moet worden overgegaan, doch dat de gemeente het ge bouw moet overnemen tegen f 9000. Deze f 9000 kunnen dan in mindering worden gebracht op de f 40.000, welke nodig zijn voor de vernieuwing van de installatie van het badhuis op het Leidseplein. Voor deze vernieuwing zal derhalve aan „Het Witte Kruis" een voorschot moeten worden ver leend van f 31.000. Er zal een rente bere kend worden van 3 5/8 procent. Handbaltournooi van CIOS Het handbaltournooi van de ClOS-club is uitstekend geslaagd. Het heeft de handbal liefhebbers mooi spel en spannende wedstrij den gebracht. Fel is er vooral bij de heren gestreden, om beslag te kunnen leggen op de wissel ClOS-beker. die in de eerste heren poule de hoofdprijs vormde. De krachten ontliepen elkaar in de verschillende groepen niet veel en zo kon het gebeuren, dat er drie wedstrijden in een gelijk spel eindigden, waardoor met het nemen van drie dertien meter worpen de beslissingen moesten val len. Het begon in de herenpoule I al met de wedstrijd tussen Concordia en Hellas (Goes). De eindstand werd 44, waarna eerst na het nemen van vier strafworpen de Coneordia- nen de zege in veiligheid konden brengen. Daarvoor had H.O.C. door beter spel en ploegverband een verdiende 74 overwin ning behaald op CIOS. De beslissende wed strijd HOCConcordia liet de toeschouwers lange tijd in het onzekere omtrent de uitslag. HOC wist een 10 voorsprong te behalen en deze tot rust te behouden. Daarna was Con cordia meer in de aanval, maakte gelijk en deed daarna met nog twee doelpunten alle twijfel verdwijnen. Concordia legde hier mede beslag op de wisselprijs. CIOSHellas eindigde in 53. In de eerste damesgroep was het verloop ongeveer gelijk. Gita behaalde op Concordia 2 een zege van 2—0. HOC—Hellas gaf als eindstand 11 en ook hier moesten er tot viermaal toe strafworpen worden genomen, voor en aleer Hellas zich winnaar kon noe- In de mooie wedstrijd GitaHellas was Gita de sterkste en won met 20. HOC Concordia 2 werd 20. In de groep heren II eindigde Hellas 2 als eerste: BGV werd tweede: HOC 2 na het nemen van strafworpen derde: Bato vierde. Uitslagen dames II: BGVBato 10; BGV Hellas 2 0—2; Hellas 2—Bato 0—5. De uitslagen van het Nederlands Handbal Verbond luiden: Distr. kamp. comp. dames: HEWZAC 11; AtheneVriendschap 55. Heren: AgressiveQuick 68: AttillaHGV 46. Dames bondsploegHygiëa, Den Haag 3-0. Biljarten Van Hassel maakt serie van 500 caramboles Tijdens het tournooi om het Europees kampioenschap groot biljart libre slaagde de Belg Van Hassel er in de partij tegen Dufetelle in een beurt uit te maken. Hier door bracht hij twee nieuwe Europese re cords op zijn naam, namelijk het Europese record hoogste serie op 500 en het Europese record partij-gemidelde eveneens op 500. Wel is het de eerste maal, dat sedert de in voering van het nieuwe libre-spel (met ver grote verboden zones) een tournooi om het Europees kampioenschap wordt gehouden, doch de records gevestigd tijdens het even eens onder de nieuwe regels gespeelde tour nooi om het wereldkampioenschap te Madrid in Mei van het vorig jaar, golden ook als Europese records. De Spanjaard Garcia ves tigde toen het wereld en Europees record hoogste serie met 499. In hetzelfde tournooi bracht Van Hassel het wereld- en Europees record partlj-gemidelde op zijn naam met 250. De Europese records zijn thans door Van Hassel op 500 gebracht. De uitslagen luiden: Metz Vesely De Ruyter 500 9 303 55.55 Galmiche 420 9 297 46.66 De resultaten van Zaterdag waren: Gabriels 500 4 479 125.— Vesely 115 4 109 28.75 Metz 500 17 195 29.41 Nussberger 329 17 102 1! Van Hassel 500 Reicher 285 132 Zondag. In de zevende ronde maakte Van Hassel in zijn partij tegen de Zwitser Nuss berger wederom in één beurt uit. De Ruyter leed een verrassende nederlaag tegen de Oostenrijker Reicher. De uitslagen luiden: Reicher De Ruyter Van Hassel Nussberger Galmiche Vesely rassende wijze de tot nu toe ongeslagen Van Hassel een nederlaag toe. Aangezien De Ruyter van Nussberger won zal Maandag avond de partij tussen Van Hassel en De Ruyter de beslissing voor de titel moeten brengen. 500 5 285 100.— 160 5 151 32 500 1 500 500.— 0 1 0 0.— 500 11 229 45.45 268 11 91 24.36 500 5 487 100 241 5 147 48.20 ronde bracht Metz op ver- 500 210 31.25 29.68 Galmiche Gabriels De Ruyter 500 3 292 166.66 Nussberger 113 3 113 37.66 Waterpolo Denemarken—Nederland 4—19 De laatste wedstrijd, die het Nederlands zevental tijdens zijn Scandinavische tour- née speelde, was een officiële landenont- ting met Denemarken in Kopenhagen. Met niet minder dan 194 werden de Denen verslagen, nadat de stand bij de rust 63 in het voordeel van de Neder landse ploeg was geweest. De doelpunten werden in het Nederlands zevental ge scoord door Van Feggelen (7), Braasem (6), Smol en Bijlsma (ieder twee), Van Gelder en Cabout (ieder een). Schermen Kuypers floretkampioen In Den Haag werd de finale geschermd om het heren floretkampioenschap van Neder land, hetwelk door E. Kuypers werd gewon nen. 2. Ter weer (Den Haag). 3. Th. van Uden (Den Haag). 4. Munnik (Utrecht). 5. Los (Utrecht). 6. Montfoort Jr. (Den Haag). 7. Van Es (Den Haag). 8. Lamet (Den Haag). 9. Boeve (Rotterdam). 10. Wagcmans (Den Haag). Nog een onderscheiding Aan de heer J. Baljet, adjunct-onder officier te Haarlem, werkzaam bij de dienst Kwartiermeester Generaal, afdeling Muni tie, te Amsterdam is de eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver met de zwaarden, toegekend. Santpoort „De Santhaes" is weer in orde dank zij veler offervaardigheid Binnenkort zullen de herstelwerkzaam heden aan de Santpoortse korenmolen „De Santhaes" beëindigd zijn. De roe, die er tijdens een der Novemberstormen van het vorig jaar het bijltje bij neerlegde, is reeds vervangen door een nieuwe mede dank zij de offervaardigheid der Santpoortenaren en vele anderen en de steun die de ge meente verleende zodat „De Santhaes" weer in zijn oude glorie tegen de kruinen van het buiten „Spaarnzicht" zorgt voor de stoffering van het Santpoortse silhouet. De vereniging „Santpoorts Bloei", die van meet of aan voor het behoud van de enige korenmolen in Kennemerland in de bres is gesprongen, heeft gedacht, dat er alle aanleiding is om de restauratie van de molen met enig officieel vertoon af te slui ten en er zal dus Zaterdagmiddag 6 Mei des middags om 3 uur een korte plechtig heid plaats vinden bijwijze van dank aan allen, die tot het herstel van Santpoorts trots hebben bijgedragen. VERGADERING „KERK EN VREDE" Dinsdag 2 Mei wordt in het Jeugdhuis te Santpoort een openbare vergadering belegd door de vereniging ..Kerk en Vrede". Enige sprekers van Christelijke richting zullen hun gedachten over het Evangelie stellen tegenover militairisme en oorlogsvoorbereidingen. Na een inleidend woord van ds. P. A. Tichelaar zal een drietal sprekers de onderwerpen: „Atoom bommen", „Het sociale probleem" en „De jeugd en de oorlog" behandelen. Er zal gelegenheid gegeven worden om vragen te stellen. Bloemendaal Piet Halsema een kwart eeuw organist te Bloemendaal In de stampvolle zaal van het Jeugdhuis te Bloemendaal hield de heer P Halsema Zondagmiddag een receptie ter gelegenheid van zijn 25-jarige loopbaan als organist bij de Nederlands Hervormde Kerk te Bloemen daal. De heer H. W. van Kempen, die als ouder ling namens de afwezige dr. J. H. Stelma sprak, vond het een prestatie, dat Halsema het een kwarteeuw heeft volgehouden op het betrekkelijk oude orgel. Een nieuw orgel kon de heer van Kempen niet aanbieden, maar wel twee gemakkelijke stoelen. „Halsema betoont God's eer door middel van het orgel", aldus de heer Reigma, die namens de kerkvoogdij een felicitatie over bracht en een enveloppe met inhoud over handigde. Ds. J. C. van Dijk roemde de bescheiden heid van de organist en mejuffrouw Hoogen- birk bood in een aardig speechje een bloem stuk aan namens de Zondagsschool. Niet alleen als organist werd Halsema gewaardeerd. Ook als dirigent heeft hij zijn sporen verdien'd. Hiervan getuigden de voor zitter van het symphonie-orkest „Haarlem", de heer van der Lende namens de Kennemer Oratorium Vereniging en de voorzitter van het Gemengd Zangkoor „Driehuis", die bloemen, boeken, sigaren en enveloppes met inhoud overhandigden. I Tot slot bedankte de heer Halsema in een geestige speech de sprekers voor hun woor den en cadeaux. Er werd daarna druk gebruik gemaakt van de gelegenheid, om de jubilaris, die met zijn ouders, vrouw en kinderen te midden van een ware bloemenschat zat, de hand te drukken. SCHEEPVAART Aalsum. 29 te R'dam v. Karachi. Alderamin. 29 te Colombo. Algorab, 28 v. Rio de Janeiro n. Victoria. AJkaid. 28 pass. St. Paulsrocks. Ariadne, pass. 28 Correnti. Agamemnon. 29 v. Guanta n. Cumana. Annenkerk. 29 te Sydney. Abbedijk. 28 420 m. NO. Kp. Orange. Akkrumdtjk, 28 600 m. O.ZO. Kp. Race. Alcor. 28 te Hamburg v. Bremen Aldebaran, 28 130 m Z. Utsira. Alhena, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Almdijk. 28 200 m. ZO. Bermuda. Alnati, 28 140 m. Z. Fernando Noronha. Alphard, 28 150 m Z.ZW. Bahia Averdijk, 28 400 m. W Flores. Alcinous. 30 v. Marseille n. Liverpool. Alcyone, 30 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alwaki, 28 v. New York n. Trimdad. Amstelkerk, 30 v. Dakar n. Freetown. Aardijk. 30 te Galveston v. Ned Orleans. Amarapoora (tr.), 11 v. Djakarta. 15 Juni verw. te A'dam. AmsteldiJk. 30 te R'dam v. New York. Andljk, 29 te New Orleans. Arendsdijk, 30 te Rio de Janeiro Arnedijk, 29 te R'dam v. New Orleans. Bali, 28 pass. Landsend. Beverwijk. 29 80 m. W. Gibraltar. Baud, 29 verw. te Semarang v. Djakarta. Bloemfontein. 29 verw. te Durban. Blommersdijk, 28 450 m. O. Sandyhook naar Londen. Blitar, 1 te Belawan. Blijdcndijk. 1 v. Madras. Bonaire, 29 v. Trinidad. Borneo, 29 te Soerabaja v. Panarukan. Boskoop. 30 v. Trinidad. Britsum, pass 29 Ouessant. Celebes. 28 28 Kp. Carbon. Coryda (t), 28 v. Abadan n. Colombo. Cuanza, 28 te Semarang. Ceram, 29 v. Karachi n. Aden. Corilla t)28 v. Brisbane n, Soerabaja. Cistula (t). 28 180 in. O. Malta. Cameronia (tr.), 29 anker Suez. Cottica. pass 30 Ouessant. Dundalk Bay (tr.), pass. 28 Kp. Bougaroni. Dalerdtjk. 27 v Los Angeles. Domburgh, 28 v. R'dam n. Casablanca. Delfland, 29 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Delft, 29 v. Pisco n. Callao. Esso Amsterdam (t). 29 v. Aruba n. Fernlf. Eemdijk. 28 420 m. NO. San MigueL Enggano. 28 nog te Basrah. Edam, pass, 30 Beaehyhead. Ena (t). 30 te Ismaila v Abadan. Felipes (t), 29 verw te Saigon v. Pladju. Friesland, 28 v. Balikpapan n. Bitung. Fairsea (tr.). 28 v. Djakarta n. R'dam. General C. C. Ballou (tr.) 28 160 m. N.NO Fi- nisterre. Gordias. 30 verw. te Algiers. Gaasterkerk. 30 te Walvisbaai. Grootebeer. pass. 30 Algiers- General A W. Greely (tr.). ca. 28 Mei v. Dja karta r. R'dam. General M. L. Hersey (tr.). ca 9 Mei v. Dja karta n. R'dam. Helena. 29 te Curacao v. Demerara. Hermes. 29 te Samanca. Hecuba. 28 360 m. W. Finisterre n Antwerpen. Kersilia. 28 300 m. ZW Fayal n. Barbados. Haarlem. 30 v. Aruba n- Maracaibo. Hera. 28 te Laguaira. Hoogkerk. 29 te Colombo. Indrapoera, 30 te Genua Jaarstrooni, 29 te Le Havre, Johan v. Oldenbarnevelt (tr.), pass. 30 Kaap Guardafui. Kedoe, 29 v Akyab n. Singapore. Kelbergen. pass. 29 Finisterre. Kamerlingh Onnes, 29 te R'dam v Antwerpen. Kelbergen, 28 140 m. N.NO. Finisterre. Kota Baroe, 30 pass. Kp. Leeuwin. Limburg, 28 te Buenos Aires v. Durban. Lissekerk, 28 v. Muskat n. Aden. Lekhaven, 28 180 m. O Santa Catherlna ell. Lucita (t), 28 v. Stanlow n. Heysham. Lutterkerk, 28 70 m. NW. Burlings. Langkoeas, 29 v. Marseille, Lemsterkerk, 30 te Basrah. L. Vrouwekerk, pass. 30 Ouessant n. Marseille Loenerkerk, pass. 29 Perlm n. Bombay. Lombok, pass. 30 Kp St. Vincent Leerdam, 29 tc Philadelphia v. New York. Linge, 30 te Port Gentil. Loppersiun. 30 te Palermo v. Vlaardingen. Maaskerk. 23 te Cape Coast v. Takoradl. Meerkerk, 29 te Yokohama. Mentor. 28 v. Istanboel n Izmir. Merwede. pass 28 Kp. Verde. Marisa (t). 28 160 m, O. Malta. Malvioa 11. pass. 29 Malta. Marken. 29 v. Colombo n. Mormugao. Modjokerto, 30 rede Belawan. Muiderkerk. 29 v. Tanger n. Alen. Nigerstroom, 29 te Port Gentil v. Lagos. Noordam. 29 v. R'dam n. New York. Nelly tr 1 verw. Hoek v. Holland. Noordwljk. pass. 30 Gibraltar. Nieuw Amsterdam. 30 280 m. Z Cape Race. Overijsel. pass 23 Beaehyhead n. Marseille. Oranje. 28 v A'dam n Djakarta. Oranje Fontein, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Ossendrecht, pass. 29 Dungeness. Ophir. 28 tc Scerabaja. Ovula (I), 28 v. Singapore n. Miri. Ondir.a iti. 30 v Port Said n. Grangemouth. Orange, 29 v. Southampton. Prins Willem III. 28 rede Albufeira. Paula (t), 28 v. Singapore n Bangkok. Prins Willem V. 28 pass. Vlissingen. Parkhaven. 28 430 m. ZO St. Vincent Prins Alexander. 28 650 m. W. Ouessant. Prins Willem IV. 28 15Q m. NW. Kp. St. Vincent Polydorus, 30 te Alexandrië. Polyphemus. 29 in Suezkanaal. Roepat. 28 pass Str. Messina. Rijnkerk, 28 te Singapore. Rótti, 27 te Rangoon v. Soerabaja. Rempang. 29 verw. te Soerabaja. Rossum, pass. 30 Oporto. Rotula (t). 29 v. Menaalahmadi n. Yokohama. Rijnland, 29 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Rijn. 30 te R'dam v. Hull, Saragan, 28 v. Soerabaja n. Semarang. Stad Maastricht, pass. 28 Beaehyhead. Stad Arnhem, pass. 29 Kp. Roca. Saroena (t), 28 rede Muntok. Salatiga, 29 v Soerabaja n. Djakarta. Samarinda, 30 v. Tarakan n. Singapore. Saparoea, pass 30 Wight. Schie. pass 30 Ouessant. Schledljk, 30 v. Belawan n. Colombo. Sibajak, 30 pass. Guardafui. Slamat. 30 te Karachi v. Bandarshapoer. Stad Breda. 30 v. Barcelona n. Antw. Streefkerk. 29 v. Genua n. Alexandrië. Sumatra, 30 v. Belawan n Aden. Sunetta (t). 30 v. Menaalahmadi n R'dam. Skaugum (tr pass. 30 Pantellaria. Soestdijk. 28 te Houston v. Philadelphia. Sommelsdijk, 30 -te Houston v. Galveston. Tegelberg. 29 te Penang. Telamon, pass. 28 Mona eil. Ternate. 28 v. New York n. New Orleans. Tosari. 28 dwars Freetown n. Dakar. Tiberius. 29 v. Laguaira n. Guanta. Tiba. 29 verw. te Bahia. Tibia (t). 28 pass Porto Praya. Titus. 28 100 m Z.ZW Finisterre. Tabinta (tr.). pass. 30 Kp. Guardafui. Tarakan. 30 v. Holehaven n. Port Said. Tosari. 30 v. Dakar. Van Ostade. 30 te R'dam v. Le Havre. Veendam, 3 te R'dam verw. 8 u. ontscheping. Weltevreden. 28 3 u. Point de Galle. Winterswijk. 29 aan de Glronde. Westland. 28 480 m. N.NO St. Paulsrocks. Willemstad. 28 1300 m. W.ZW. Madeira. Westerdam. 29 v. New York n. R'dam. Waal. 30 v. Houston n. New Orleans. Waterman, pass 30 Ceylon IJsel. 29 v Kape Haitlen n. Mobile. Zeeman, pass. 30 Gibraltar. Zuiderkruis (tr.). 30 verw. te Suez. Zaan. 30 v. Gefle te Helsinki. Zwijndrecht, 28 v. Genua n. Saffi. De heer en mevrouw WESSTRA-BINNERTS geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter JOHANNA AMUNDA Amsterdam, 30 April 1950. Frans van Mierisstraat 45 Tijdelijk: Dijsselhofkliniek. Heden overleed nog ge heel onverwacht zacht en kalm tot onze grote droef heid onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- moeder, zuster, behuwd zuster en tante CORNELIA ANNA MACHIELSE-POLLé in de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: A. Machielse. Haarlem, 30 April 1950. Wijde Geldelozepad 33. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donder dag 4 Mei a.s. te 11 uur op de Noorderbegraafplaats. Heden overleed na een langdurig ziekbed onze lieve vrouw en moeder Margaretha Hendrica Geldorp geb. v. Zonneveld in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: P. Geldorp Haarlem, 29 April 1950. Garenkokerskade 32. De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdag a.s. te 12 uur op de Noor derbegraafplaats (Ver- gierdeweg) Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, enz. Adviezen vanaf f 1.— Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Haarlem. Kantoor 95, 's av. 7-8 uur. Tel. 20707. LOURENS COSTER N.V. Aan aandeelhouders wordt bericht, dat het dividendbe wijs no. 43 van 2 Mei a.s. af is betaalbaar gesteld met f 125.ten kantore der Rot- terdamsche Bank te Haarlem Haarlem, 29 April 1950. De Curator in het faillisse ment van de Handelsven nootschap onder de firma F. H. J. de Klerk en Co. te Haarlem, deelt mede. dat de enige uitdelingslijst, door de E. A. Heer Rechter-Commis- saris goedgekeurd, is neer gelegd ter Griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, om aldaar gedu rende 10 dagen kosteloos ter inzage te liggen voor de schuldeisers. Haarlem, 28 April 1950. De Curator voornoenid: Mr. Silvain Groen. M.U.L.O.-LESSEN Particulier vraagt tot bij werking van jongen naar 2e kl. Mulo-lessen in Duits, wisk.. geschied., Nederl. en aardrijksk. Brieven met op gave van honorarium onder no. 5458. Schagchelstr. 6 voor alle rij wielreparaties. Dezelfde dag gereed. Moffelen f 25. Rozenheek. Jo Deventer. TAPIJTEN-LOPERS Profiteert van onze sen sationele reclame-aanbie ding in alle maten: Wil tons f 98, f 132.95, f 145, f 185, M. Smyrna's Perz. dess. f 125, f 185, f 195, f 225, Axminster f 98, Hol- taps f 59.50; lopercoupons Cocos en Bouclé. Ver koop uitsluitend Dinsd., Woensd. en Donderd. van 10—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V.. ge bouw de Nijverheid, Jans straat 85, (bij Gr. Markt), Haarlem. LEVENSMIDDELEN. GEVRAAGD EEN FLINKE WINKELJUFFROUW-VERKOOPSTER De N.V. KERKO kan ENKELE ACTIEVE JONGE VROUWEN in opleiding nemen voor ASSISTENT-BANDLEIDSTER Leeftijd 25 tot 30 jaar. Sollicitanten, die diploma MULO of Nijverheidsschool moeten bezitten en bij voorkeur enige ervaring in de confectie-industrie moeten hebben, worden verzocht uitsluitend SCHRIFTELIJK te solliciteren onder vol ledige opgave van referenties aan het adres: Stephen- sonstraat 50 te Haarlem, onder letter LB. bij „ASCOT-STOFFEN", Grote Houtstraat 130, Haarlem. Bij de N.V. KERKO kan geplaatst worden accuraat, met gevoel voor orde en netheid en ervaring in het opmaken van stalencoilecties. Sollicitanten, die in staat moeten zijn de collectie afdeling geheel zelfstandig te beheren, worden ver zocht, onder opgave van referenties, te solliciteren aan het adres: Stephensonstraat 50 te Haarlem, under let ter CA. Gevraagd: 2 TYPISTES 18-25 jaar. Brieven met vol ledige inlichtingen aan Ac countantskantoor „Ned, Bu reau voor Adviezen", Ver- spronckweg 1, Haarlem. Voor direct gevr.: enige nette MEISJES en JONGENS Vernhout en van Sluyters' Drukkerijen N.V. Bakenes- sergracht 3, Haarlem. Te koop aangeboden: 2.500 nieuwe vuurvaste chamotte-stenen Te bezichtigen bij Timmer fabriek De Geus, Zuider Bui- tenspaarne. Brieven G 5457 Pand te huur, direct te aanvaarden (voor stalling groenten) vlak bij Groentenmarkt, stenen vloer. Huür5.per week. Bedrijfsruimte te huur (met betonnen vloer) Direct te aanvaarden, plm. 170 m2, met opslagterrcin van plm. 350 m2. Krachtstroom en Gasojaars. Inven taris, waaronder werkbanken, moet worden overge nomen. Kantoor met telefoon aanwezig. Pand te huur. Direct te aanvaarden Kantoor met telefoon, neonbuisverlichting, kracht stroom. Oppervlakte plm. 70 m2 (betonnen vloer). Aan gebrachte vaste inventaris moet worden overgenomen. Brieven or.der no. 5456 bureau van dit blad. Laat Uw reisbureau het U voorrekenen: Geen fooien, alle maaltijden kosteloos, verversingen gratis, enz., enz. Dus geen enkele uitgave onderweg Bovendien bespaart U tijd en dikwijls ook nog logies.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3