Schoten voor de derde keer kampioen van de derde klasse F V oetbaluitslagen Ranglijstjes voetbal Blauw Wit versloeg Ajax Oranjeploeg over alle lmies sterker HFC won de eerste promotiewedstrijd Maandag 1 Mei 1930 Voor de derde achtereenvolgende keer is Schoten kampioen geworden van de derde klas. Voorste rij: Buter, Kessens, Meyer. Midden: De Kleyn, Alkema, Geurts. Ach terste rij: tBot, Klooster, v. Oosten, Tjeertjes, Keulemans. Er zullen maar weinige Haarlemmers zijn geweest die enkele weken geleden aan de mogelijkheid hebben gedacht, dat Schoten dit seizoen wederom kampioen zou worden. De achterstand op Hilversum was groot geworden, maar de Schotenaren hebben alle pessimistische beweringen ge logenstraft en in een fraaie eindspurt Hil versum achter zich gelaten. Toen enkele weken geleden het veertig jarig bestaan van Schoten in alle opge wektheid werd gevierd word nog wel de kans aanwezig geacht. De goede wensen welke men dc vereniging toesprak bij de zo prachtig geslaagde receptie gingen in de richting van een nieuw kampioenschap, maar de voorsprong Welke Hilversum zich had verschaft leek niet in te halen. Maar de inzinking der Hilversummers kwam op het goede ogenblik en de Haarlemmers hebben de kans volledig uitgebuit. Zelf klopten zij Hilversum in de beslissende periode met 20 en toen daarmee Scho ten de kans in eigen hand kreeg hebben de spelers de tanden nog eens extra op elkaar gezet. Thans is het dan zover dat er van het derde achtereenvolgende kam pioenschap gesproken kan worden. Zal nu ook eindelijk een lang gekoesterde wens in vervulling gaan? Tweemaal faalde Schoten in de promotie-competitie. Alle goede dingen gebeuren echter in drieën en daar houden de supporters van Schoten het dan maar op. De beslissing In de beslissende strijd tegen RKVVA. liet Schoten zich van zijn beste zijde zien. Reeds na twee minuten bezorgde Tjeertjes Schoten de leiding, maar de Amsterdam mers gaven geen krimp en maakten nog voor de rust door Kniesberg gelijk. In de tweede helft was Schoten ongetwijfeld sterker. Een hevig offensief werd be- Om het kampioenschap van Nederland: Ajax—Blauw Wit 0—1; Maurits—Limburgia 21; Enschedese BoysHeerenveen 21. Promotie tweede klasse. West II: UVS Emma 11. Noord: LSCFriesland 00. Zuid I: De Baroniede Valk 51. Oost: VitesseTubantia 11; Quick N. Rheden 22 West I. Tweede klasse A: UWAlcm. Victrix 20; RapiditasVolendam 14; de SpartaanVriendenschaar 12; Elinkwijk AFC 7—2; Zaandijk—DWV 0—4 (DWV kampioen). West II. Tweede klasse B: Beslissingswed strijd ODS—Sliedrecht 34. Promotie derde klasse. DCVHFC 02. West I. Derde k!. A. DIO-Zilvermeeuwen 1—1; Kinheim—SDW 1—1; IIRC—Beverwijk 31; APGSSchagen 24; AlwaysFor wardVitesse 21. Derde klasse C: DEMHollandia 23; VelsenDCG 43; BloemendaalWMS 61; OWO-VVE 1—2; Alkm. Boys—KW 4—1. Derde klesse D: SchotenRKVVA 31: Allen WeerbaarHilversum 11; HMSDe Meteoor 20; DECZandvoortmeeuwen 1—0; De Meer—JOS 0—2. Vierde klasse F: Oranje ZwartVVB 22: ASVDSS 44; Vliegende Vogels Swift 3—1. Vierde klasse G: NASRodi 12; SDZ NFC 2—0; Madjoe—EHS 0—0. Vierde klasse II: ADWDJK 03; SDC Ahrends 13; VVDJ. H. Kwartier 02; ZRCSt. Pancratius 10. Vierde klasse I: FokkeThe Victory 02; KBVUithoorn 12; LOCAnimo 11; ETO—Lijnden 2—0; TDO—Wilskracht 3—3. KNVB-beker: EDO—RFC 2—1; Sloterdijk Stormvogels 22. HVB-uitslagen 1 A: SpaarndamRCH 4 30; Haarlem 3ADIO 2 23; ADO 2Stormvogels 3 13 1 B: EDO 4—Concordia 3—0; HFC. 3—Water-' loo 21. 2 A: Kennemers 4VI. Vogels 3 33; Stormvogels 4Bloemendaal 3 42; SpaarnestadTYBB 2 32. 2 B: OG 2 —Halfweg 2 31; Schoten 3Zandvoort meeuwen 5 71; v. NispenHillegom 2 5—2; VI. Vogels 2—RCH 6 13—0. 2 C: TYBB 3 Ripperda 2 11; Schoten 4Terrasvogels 2 1-4: WE 2Kennemers 6 2-2; Kennemers 6 kampioen. 2 D: Kennemers 5DIO 3 34. Jeugd. A: ADO aTerrasvogels a 22. B: Beverwijk aHBC a 40. kroond met een goed doelpunt van Tjeer tjes en in de spannende strijd welke hier na volgde bleef Schoten de sterkste. Uit een strafschop maakte Tjeertjes zijn derde doelpunt en daarmee was Schoten zeker van de overwinning. Toen kort na het einde de uitslag van Allen Weerbaar Hilversum (11) bekend werd, kende het enthousiasme van de supporters geen grenzen meer. Na afloop verenigden de spelers en het bestuur zich aan een maaltijd in hotel Royal. Daai-na maakten afgevaardigden van HFC., EDO. en RCH. van de gelegen heid gebruik gelukwensen aan te bieden. Een bestuurslid van de supporters-club zegde een vlag toe, als het tweede klasse schap behaald wordt. ENGELS VOETBAL Degraderende clubs zijn aangewezen In de Engelse League werden enkele belangrijke wedstrijden gespeeld. Het is thans zeker, dat Manchester City en Birmingham degraderen naar de twee de divisie, terwijl Plymouth Argyle en Bradford afzakken naar de derde divisie. Daarentegen zijn er, met nog slechts een week voor de boeg verschillende punten nog onbeslist, zoals het kampioenschap van de eerste divisie en het bezetten van de tweede plaats van de tweede divisie. Zowel Southampton als SheffieldUnited en Sheffield Wednesday hebben gelijke kansen op promotie naar de hoogste af deling. Indien Southampton kans ziet zijn laatste wedstrijd tegen West Ham met 7-3 te winnen en Sheffield met 1-1 gelijk speelt tegen Tottenham, dan zal zowel het aantal punten als het doelgemiddelde van de drie candidaten gelijk zijn. Het kampioenschap van de eerste divisie gaat tussen Ports mouth. Blackpool en Sunderland, van welke clubs Portsmouth met een wedstrijd minder gespeeld, algemeen als favoriet geldt, hoe wel zij geenszins zeker zijn van een her haling van het succes van verleden jaar. De fraaie overwinning op Bolton na met twee doelpunten te hebben achtergestaan bracht Wolverhampton wat aantal punten betreft op gelijke voet met de leiders. Sun derland had op eigen terrein geen moeite met Everton. De uitslagen van de eerste divisie luiden: Birmingham-Aston Villa 2-2; Bolton Wanderers-Wolverhampton 2-4; Burnley- Middlesbrough 3-2; Chelsea-Newcastle 1-3; Derby Country-Charllon A. 1-2; Manches ter LJ.-Fulham 3-0; Stoke-Blackpool 1-1; Sunderland-Everton 4-2; W. B. Albion- Manchester C. 0-0. Tweede divisie: Barnsley-Plymouth Argyle 4-1; Coven try-Bradford 3-1; Grimsby-Brentford 4-1; Leeds United-Bury 4-1; Luton Town-Ches terfield 1-1; Preston North End-Cardiff 3-0; Queens Park Rangers-Blackburn 2-3; Sheffield U.-Iiull C. 5-0; Southampton- Leicester City 5-3; Swansea-Tottenham Hotspur 1-0; West Flam U.-Sheffield W. 2-2. HOCKEYWEDSTRIJD IERLAND—BEL- Glë 22. De te Dublin gespeelde hockey wedstrijd tussen Ierland en België eindigde in 22. nadat het Ierse elftal met rust een 21 voorsprong had. KAMPIOENSVOETBAL Derde klasse A. Derde klasse B. HRC 13 13 29 QSC 18 13 29 Alw.Forw. 18 11 27 ZSGO 18 12 28 APGS 19 9 23 zvv 18 10 25 Vitesse 16 7 17 Kennem. 18 10 24 Zilverm. 19 6 17 1VV 17 6 15 Kinheim 19 5 16 Halfweg 13 5 13 SDW 17 5 15 DTS 18 5 13 DIO 19 4 15 GVO 17 4 12 Terrasv. 17 4 14 Succes 18 4 11 Schagen 19 5 14 ADO 18 1 8 Beverwijk 18 5 13 Derde klasse C: Derde klasse D. Velsen 20 17 36 Schoten 20 10 26 Helder 20 15 33 Hilvers. 20 11 25 DCG 20 9 25 DEC 18 8 19 WE 20 9 20 HMS 19 8 19 DEM 20 8 19 RKVVA 18 7 18 OVVO 20 5 19 Allen W. 18 6 18 Alkm. B. 20 5 19 JOS 18 7 18 Hollandia 20 7 19 Zandv.m. 19 7 18 KW 20 6 16 Meteoor 19 7 17 WMS 20 4 10 De Meer 18 4 14 Bl'daal 20 2 4 Aalsmeer 18 5 14 De met spanning verbeide ontmoeting AjaxBlauw Wit in de kampioenscompe titie is niet geworden wat men er van verwachtte. De eerste helft was het aan kijken volkomen waard, doch na de her vatting was het spel rommelig en pre tentieloos. Slechts de laatste minuten, toen Ajax er alles opzette om een gelijk spel te forceren, volgde een offensief waaraan zelfs stopper Van der Hart deelnam. Na achttien minuten werd het enige doel punt gescoord. Nadat een poging van de handige en snelle rechtervleugel Tol- meijerTjepkema was verijdeld kwam Blauw Wit door het centrum terug. Het leek een onschuldige aanval en misschien was het dit ook, als Beumer geen fout had gemaakt. Van der Pol trachtte de zaak nog te redden door snel uit zijn doel te komen, doch Heffels, die goed was door gelopen, bereikte de bal even eerder en met een hard schot vloog het leder in het doel (01). Aangemoedigd door dit succes bleef Blauw Wit terugkomen. De aanval len van Ajax misten intussen alle fan tasie. De eerste aanvallen na de hervatting waren voor Ajax, maar wie verwacht had dat Stoffelen en zijn mannen de zaken nu anders zouden gaan aanpakken, kwam be drogen uit. Ajax bleef volharden in het korte spel dat voor Blauw Wit nauwelijks enige moeilijkheden opleverde. Langza merhand konden de gasten zich loswerken, voornamelijk dank zij het actieve spel van Lakenberg en Tjepkema. De aanvallen, hoe aardig er ook werd gecombineerd, misten echter de stootkracht, die nodig was om de overwinning in veilige haven te brengen zodat de spanning er tot het laatste ogen blik in bleef. Spannend was het in de laat ste fase van de strijd, want tien minuten voor het einde zette Ajax een geweldig offensief in dat het doel van Blauw Wit weer onder hoge druk zette. Maar het mocht niet baten. Er werd slecht geschoten en dan was tenslotte Van Raalte er nog, die zich niet liet passeren. Moedig verdedigde geheel Blauw Wit en met succes. Toen de arbiter het einde aan kondigde van deze teleurstellende, doch faire wedstrijd, had Blauw Wit met 10 gewonnen. Van der Pol moest veld verlaten Midden in de tweede speelhelft greep de doelman Van der Pol naar zijn linkerzij. Hij had kennelijk erge pijn, hetgeen scheidsrechter Schipper niet ontging. Deze floot af en Van der Pol verliet, ondersteund door de verzorger, het veld. Toen bleek, dat Ajax geen reservedoelman langs de lijn had. Aanvoerder Stoffelen ging in doel. Nauwelijks had hij een bal aangeraakt, of Van der Pol kwam weer uit de kleedkamer terug. Reeds bij het eerste schot bleek dat hij absoluut niet fit was en bang dat hij zich zou forceren en bewogen zijn ploeg- makkers hem het spel te staken. Met tegenzin gaf Van der Pol toe en weer ver scheen Stoffelen onder de lat. Nu echter om na enkele minuten plaats te maken voor de jeugdige Vinck. Bij onderzoek is gebleken, dat Van der Pol last had van zijn nieren. MauritsLimburgia 21 Nadat Limburgia in de eerste helft de leiding had genomen door toedoen van Leo Cox en Van 't Hooft voor het ingaan van de rust een schitterende aanval van de lin kervleugel met de gelijkmaker had be kroond, was het spoedig na de hervatting 21 voor de thuisclub dank zij Maessen. Er scheen voor Limburgia echter ruimschoots gelegenheid de achterstand in te lopen, doch het spel der voorhoede was slap. Er zat weinig verband in de linie en verder bleven cracks als Bruist en De Graaf in gebreke. In de laatste minuut van de strijd, welke evenals in Brunssum een spannend verloop had, kreeg De Graaf een kans om gelijk te maken, maar hij miste, waardoor Maurits ae ontmoeting won. Enschedese Boys won van Heerenveen In Enschede heeft Abe Lenstra in de wedstrijd Enschedse BoysHeerenveen uitstekend gewerkt, doch de thuisclub heeft de zege behaald omdat de andere spelers van Heerenveen niet in vorm wa ren. Na een halfuur spelen opende Albers de score en in de laatste minuut van de eerste helft maakte Abe Lenstra gelijk. Eerst acht minuten voor het einde maakte Hoenders het winnende doelpunt. De stand is thans: Blauw Wit 3 2 1 0 5 8—4 Ajax 3 2 0 1 4 4—2 Limburgia 3 1 1 1 3 8—8 Heerenveen 4 1 1 2 3 7—8 Maurits 4 1 1 2 3 8—11 Ensched. Boys 3 1 0 2 2 4—6 Haarlem won tournooi in Maastricht Haarlem nam Zaterdag en Zondag deel aan een liefdadigheidstournooi te Maas tricht. In de eerste ronde won de ploeg met 30 van Eindhoven. De ontmoeting MW Willem II leverde een zege op voor de Maastrichtenaren, zodat Haarlem cn MVV in de finale kwamen. Met 43 won Haarlem. mm* yttMBüi «mÊrnmmmmfm Het elftal van Velsen, dat vorige week kampioen is geworden. Eerste rij: Zuurbier, Demmers, Tromp. Midden: B. Tromp, J. v. Bugnum, Tromp Jr. Achterste rij: T. Braam, Stet, Bakkum, Hogendijk, Wijker. Voor de derde keer won Arsenal de cup Liverpool met 20 verslagen Voor de derde maal is Arsenal er in ge slaagd beslag te leggen op de Engelse cup. Voor 100.000 toeschouwers, die tezamen een bedrag van 40.000 pond sterling neer telden en onder wie zich het Britse ko ningspaar bevond, werd op de fraaie gras mat van Wembley, Liverpool een 2-0 ne derlaag toegebracht. Beide doelpunten, een voor de rust en een er na, kwamen van de voet van links binnen Reg Lewis. In het veld was Liver pool zeker niet zwakker. De verhouding hoekschoppen 11-3 in het voordeel van de Noorderlingen zou zelfs doen vermoeden dat Liverpool de toon aan gaf, maar ten eerste zat het in de voorhoede niet mee en bovendien speelde Arsenal doortasten der en opportunistischer dan zijn tegen stander, zodat de zege van de Londenaren zeker verdiend is. De kracht van Arsenal school niet alleen in de uiterst snelle voorhoede, die met lange passes een voortdurende bedreiging voor de achterhoede van Liverpool vormde, doch vooral ook in het zeer goede stuwen de spel van de middenlinie, die beter was dan die van Liverpool. Aanvoerder links half Joe Mercer was een der beste spelers van het veld en de Schotse international Forbes aan de andere lijn en Leslie Comp- ton als spil waren niet veel minder. In de voorhoede was, nog afgezien van zijn beide doelpunten, Lewis de man. De rechtsbin nen Jimmy Logie heeft een prachtige wed strijd gespeeld. Ten slotte was de verdedi ging in uitstekende vorm. Laurie Scott en Walley Barnes bleken vrijwel niet te pas seren en waren zeer trapvast. Achter hen toonde ook George Swindin zich betrouw baar. Liverpool had geen werkelijk grote figuren. De beste spiers waren de links achter Eddic Spicer en de vleugelspelers Billy Liddell en Jimmy Payne. ADVERTENTIE Hij draait zijn sigaret in 'n handig machientje, dat onder het rollen niet open kan springen. Voor rokers, die geen shag willen morsen en sigaretten van steeds dezelfde dikte willen hebben. Trouwens Hoe je 't doet... met Mascottegaat-ie goed! Hockey: Nederland-Engeland 3-0 Met 3-0 heeft het Nederlands hockey-elftal Zondagmiddag in het Wagcner-stadion te Amstelveen na een wedstrijd, waarin vooral in dc eerste helft van de zijde der Oranje- ploeg goed spel vertoond werd, gewonnen. Verdiend was dc zege, omdat dc Neder landers feller werkten en het meest in de aanval waren. Bovendien waren onze landgenoten de gasten in techniek verre de baas. In het bijzonder hebben de achter hoede en de middenlinie uitstekend werk verricht en voorts Van Heel en Kruize in de voorhoede. Een handicap voor de Nederlandse ploeg was dat Bouwman van BMHC na zeven tien minuten spelen last kreeg van zijn knie. Hij onderbrak even de strijd, verliet later voor de tweede keer het veld om met een kniekous om zijn onwillige knie te trachten beter voor de dag te komen, doch het gelukte niet. Daar besloten was geen invallers toe te staan bleef Bouwman in het veld. Veel heeft hij echter niet kunnen presteren. Hij werd als linksbuiten opge steld en de enkele malen, dat hij in het spel betrokken werd was hij niet in staat productief werk te verrichten. Nederland heeft dus feitelijk het grootste deel van de strijd met tien man gespeeld. Voor rust heeft Nederland prachtig ge speeld. Goed gesteund door de middenlinie trokken de voorwaartsen van de gastheren steeds ten aanval. De Engelsen werden ge heel in de verdediging gedrongen. Snel ging de bal van" speler naar speler, maar de Engelsen verdedigden krachtig en wis ten geruime tijd stand te houden. Hun linkshalf Robinson was goed op dreef en onderbrak enkele aanvallen door rechts buiten Van Heel opgezet. Kwamen de Ne derlanders bij doel dan ondervonden zij dat doelman Herden op dreef was. Enkele malen redde hij fraai toen Kruize doorge broken was. Na twintig minuten spelen opende Ne derland de score. Rechtshalf Rinkel plaat ste de bal hard naar voren, Van Heel ging er snel op de rechtervleugel vandoor, zette voor en linksbuiten Esser zond een hard schot in, dat onhoudbaar was voor Herden. Mogelijk had deze het doelpunt kunnen voorkomen door tijdig uitlopen. De Nederlanders bleven de toon aange ven en in de laatste minuut van de eerste helft vergrootten zij de voorsprong. Esser die inmiddels linksbinnen was gaan spelen trok met Kruize ten aanval, waarna laatst genoemde de bal inschoot. (20). Tevoren had Kruize nog een doelpunt uit een straf- corner gemaakt, doch dat was afgekeurd, omdat de bal niet stil gelegen had na het inslaan. Op dezelfde wijze was een tweede strafcorner verloren gegaan. Na de hervatting stond de strijd niet op zo'n hoog peil als daarvoor. De Neder landse voorhoede was minder op dreef. Het spel ging thans meer gelijk op. Gevaarlijk waren de aanvallen der gasten evenwel niet. Loggere en de beide achterspelers Derkxs en Drijver waren niet te passei-en en kreeg doelman Smits een schot te ver werken, dan deed hij dat naar behoren. Uit een lange corner, aan Nederland na dertien minuten spelen toegewezen, doel puntte Kruize opnieuw. Van Heel plaatste de bal goed voor, Kruize schoot in, eerst tegen een Engelsman, doch door snel in lopen wist hij de bal opnieuw te bemach tigen en doelpuntte met een onhoudbaar schot. (3—0). Op een klein, oneffen veld in Krimpen aan de IJssel heeft gisteren H.F.C. een goede start van de promotie-competitie ge maakt. Dat zou men tenminste zeggen, als men alleen de uitslag bekijkt: 20 voor de Haarlemmers. Maar in feite was het een zwakke partij. D.C.V. liet de toeschouwer weinig twijfel over, waarom deze club onderaan de ranglijst was geëindigd en H.F.C. wist zich slecht aan de omstandig heden van liet veld aan te passen. Boven dien kenmerkte zich de tweede helft door enkele onpleizierige momenten van ruw spel. Zo ruw, dat kort voor het einde de scheidsrechter een back van de thuisclub en Hans Winter het veld uit moest sturen. De eerste helft van deze wedstrijd, die in ideaal voetbalweer werd gespeeld, was er een van gemiste kansen. Aan beide zij den werd een aantal kansen gemist, dat hel publiek bijna in een toestand van ver twijfeling bracht. Prachtige kansen voor open goal werden door H.F.C., zowel als D.C.V. zonder uitzondering om zeep ge bracht. Zodat het nog 00 was, toen de rust begon. Na de rust leek er niets veranderd. Het spel bleef rommelig en oninteressant en het tempo verslapte nog. Maar plotseling, een kwartier na rust, kwam de eerste H. F. C.-goal. Een corner van rechts wist de keeper met veel moeite op de doellijn vast te klemmen, doch zijn evenwicht bleek zo labiel, dat hij door enthousiaste Haarlem mers gemakkelijk in zijn goal werd ge drongen. En onmiddellijk hierna kreeg het spel ook een wat beter aanzien. Er kwamen enkele snelle aanvallen en doelman Hey- ting, die zeer verdienstelijk werk deed, kon zich soms maar met moeite handha ven. Helaas werd het spel echter zeer on aangenaam, doordat enkele spelers hun toevlucht namen tot haken, duwen en na trappen. De wedstrijd bleef, met de nog steeds actieve D.C.V.-voorhoede, echter spannend tot enkele minuten voor het einde. Toen kwam er een goed geplaatste vrije schop R.C.H. versloeg Feijenoord Een sterk elftal van Feyenoord met Van der Bijl, Kroon, Branders en Steenbergen heeft het Zondag in het Heemsteedse Sportpark moeten afleggen tegen RCH. De Haarlemmers speelden een goede wed strijd en verdienden de zege van 30. Lasschuit was als linkshalf opgesteld en deed op deze plaats goed werk. Voor rust opende Kouwenhoven de score en in de tweede helft vergrootte hij de voorsprong. Koster bracht de stand op 3~"0. van Flack en Tom Corbeth kopte de laat ste hoop van de Krimpenaren hard in de hoek. Dat D.C.V. zal degraderen lijkt vrij ze ker, maar H.F.C. zal nog zeer hard moeten zwoegen om het tot het tweede-klasseschap te brengen. Laakkwartier kampioen Laakkwartier heeft de tweede beslis singswedstrijd tegen V.F.C. met 20 ge wonnen en is daardoor kampioen van de derde klas B geworden. Voor Zondag is vastgesteld: Blauw Zwart-Laakkwartier. H.F.C. II kampioen Door een zege van 50 op Swift II is HFC II kampioen geworden van een der reserve derde klassen en moet binnenkort promotiewedstrijden spelen voor een plaats in de reserve tweede klas. E.D.O. won bekerwedstrijd EDO. heeft de eerste bekerstrijd in de vierde ronde tegen RFC. tot een goed ein de gebracht. Rechtsbuiten Spek was weer na ettelijke maanden van de partij en hoe wel zijn spel niet helemaal als van ouds was, bleek het toch duidelijk dat het we der meespelen de ploeg zeker ten goede zal komen. In de eerste helft speelde EDO. beter dan de Rotterdammers en de thuis club nam een 20-voorsprong door toe doen van Roodselaar. EDO. speelde dit maal het stopperspil-systeem. Daarbij deed Konings goed werk. Na de rust deed EDO. het wat kalmer aan. Roodselaar en Vreenegoor moesten zich laten vervangen en RFC kwam enigszins in de meerder heid. De Haarlemse achterhoede hield echter geruime tijd stand maar tenslotte moest doelman Van den Berg vissen toen bij een doehvorsteling het leder via de ruggen van enkele Rotterdammers achter hem in het net belandde. Om de Zilveren Schaal Zondag speelde TYBB voor de Zilveren Schaal van de afdeling Haarlem van de KNVB tegen Terrasvogels. Met de rust was de stand 11. TYBB had via het been van Zaal de leiding genomen, maar Röbken, die op de spilplaats bij Terrasvogels een prima partij speelde, wist gelijk te maken. Na de rust had Terrasvogels de wind mee, maar dit belette TYBB niet om uit een hoek schop de leiding te nemen. Röbken. die be merkt had, dat zijn voorhoede niet produc tief was ging nu rechtsbinnen spelen en slaagde er in ten tweede male de Haarlemse doelman te passeren (2—2). Door dit gelijke spel kwam Terrasvogels als bezoekende club in de volgende ronde. Loggere, de aanvoerder van het Nederland se elftal onderbreekt een der weinige goede aanvallen der Engelsen. De Nederlanders deden het daarna kalmer aan. De Engelsen konden zelfs twee straf- corners nemen, doch zij slaagden er niet in een tegenpunt te maken, waardoor het Nederlands elftal met 30 won. De Nederlandse ploeg heeft uitstekend voldaan, maar zij was niet zo sterk als twee jaar geleden tijdens en na de Olym pische Spelen in 1948. Het resultaat is na tuurlijk prachtig te noemen, hoewel de Engelsen niet zo op dreef waren als ver wacht werd. Zij beschikken over een goede verdediging. De voorhoede bracht er wei nig van terecht. Alleen de linksbuiten Greene was af en toe actief. Loggere en de beide kanthalfs Rinkel en Ancion waren de beste spelers in de Ne derlandse ploeg. Van Heel was op de rech tervleugel bijzonder snel en ging verschei dene malen tactisch te werk. Boerstra en Kruize waren goede krachten doch minder dan twee jaren geleden. Esser was niet altijd bij het spel vooral niet toen hij linksbinnen speelde. Korfbal Sport Vereent bereikt de volgende bekerronde Sport Vereent leverde een uitmuntende prestatie door Indo met royale cijfers (72) te verslaan. Want door een beter doelgemiddelde dan Indo heeft Sport Ver eent nu de volgende ronde bereikt. De gebroeders Vink namen drie doelpunten voor hun rekening en S. Ritburg twee. Sport Vereent 2 won weer eens en wel van OBZB. Eerst nadat M. Rip en mevrouw Hanekroot aan SV een 2—0 voorsprong hadden bezorgd, kon OBZB een doelpunt scoren (21). Tenslotte stelde B. Weze naar via de stand van 31 de eindzege op 41. Watervliet werd door een 21 nederlaag voor de beker definitief uitgeschakeld. Oosterkwartier 2 behaalde zijn tweede bekeroverwinning: nu werd met 30 van De Tovers 2 uit Zeist gewonnen. Oosterkwartier 1 verloor van Rohda met 85, waardoor laatstgenoemd twaalf tal naar de volgende ronde overgaat. Animo Ready speelde 44 legen DDV, waardoor dit laatste twaalftal voor de vol gende ronde w<-rd uitgeschakeld. Animo Ready had, dar zij J. v. Andel, bij rust een 20 voorsprong. Na de rust werd het zelfs 31, doch door een goede eindspurt behaalde DDV toch nog een gelijk spel. De overige uitslagen waren: Landskampioenschap: Westerkwartier Rigtersbleek 70; WWMDPSV 17. Derde klasse A: OKVZKC t. a. Rcs. derde klasse: Blauw Writ 4KZ 3, 4—4; Roda 2—BEP 2. 2—2. Bekerwedstrijden: Groen GeelDTY t.a. DVD—KZ 3—13; Swift—SVK 3—4; ZKV— Archipel uitgesteld; Rohda 2Luto 68; AW—BEP 13—6: KCN—Victoria 10—3: Altuis—DTV 2, 2—4: KVD—SVK 2. 6—3: TogoRoda 3. uitgesteld: ZKV 3SKV 31; AZ-comb.Zwaluwen 1, 62. In de Haarlemse Korfbalbond zijn ge speeld: Eerste klasse: Animo Ready 2 Aurora 3. 111. Tweede klasse: O'kwar- tier 4Haarlem 2, 42 (O'kwartier 4 kampioen). Derde klasse: Haarlem 3 Aurora 4. 10: SV 4Watervliet 4, 15. Stads-Editiebeker: N. Flora 1O'kwar tier 3. 62; Oosthoek 1THB 1, 2—1. Nederlands twaalftal Het Nederlandse twaalftal, dat op Zondag 14 Mei te Antwerpen tegen België speelt, is door de Keuze-commissie van dc K. N. K, B. als volgt samengesteld: Aanval: Heren: R. Munnikcs (Luto); Th. Woudstra (Blauw Wit); Dames: C. Helder— Vlietman (Blauw Wit); L. HofschlagVliet- man (Westerkwarticr). Miden: Heren: II. Bcrens (Ons Eibernest); J, Schoen (Rohda). Dames: S. Burger v. d. Berg (Rohda); R. Smlttenaar (Olympia). Verdediging: Heren: H. Koper. D. Stoeltie. Dames: A. Kopervan Es, M. TitSmits (allen Westerkwartier). Reserves: Heren G. Challa (Luto); G. 't Hart (Het Zuiden); Dames: R. Eyselendoorn— Vlier (Spangen); H. Merk—Schuiten (Het Zuiden). Aanvoerder is de heer D. Stoeltie. Tennisuitslagen Eerste klasse: JoyHaar!. LTC 37; Park MarlotLeiase LTC 82; Hillisersberg I NMC II 3—7: Thor RW If—DDV II 8—2; Leimonias IIIOranje TC 64: SobriVic toria I 28: GooilandWoburnpark 55; Bast. BazQuick (N.> 64. Overgangsklasse: WOC I—Thor RW III 26: Inside IJoy II 2—6: Westrust I Hilv. LTC II 53; Oranje TC IILeimonidas V 7—1; Rood Zwart I—Dash I 0—8: Haarl. LTC IIJuliana I 62; Victoria IIde Met selaars 2—6; Hilversum—TC Grocnendaal 6—2. Golf Kennemer won van Amsterdam Voor de handicapcompetitie heren speelde de B-ploeg van de Kennemer Golfclub tegen Amsterdam. De thuisclub won met 5'.i3'=. De uitslagen luiden: foursomes: jhr. J. Th van Spengler (12) en L. Sodderland (19) wint met 4/2 van T. Overing (12) en J. P. Perez (15); mr. Th. Verspyck (16) en mr. W. Aberson (18) verliest mei 1 uo van H. Eber- wein (14) en E. Lemberger (20); ïr. H. Lam- bach (19) en mr. H J. Ferwerda (20) ver liest met 2 up van J. Peet (12) en A. Drie huizen (24). Jhr. J. Th. van Spengler (12) wint met 2 up van T. Overing (12); mr. Th. Verspyck (16) wint met 4/3 van J. Peet (12); mr. W. Aberson (18) speelt all square tegen H. Eberwein (14);' ir. H. Lambach (19) verliest met 2 up van J. P. Perez (15); L. Sodder land (19) wint met 1 up van E. Lemberger (20); mr. H. J. Ferwerda (20) wint met 2/1 van A. Driehuizen (24).

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5