Een gemeentelijke werkverruiming ATTENTIE" DAME5 53a MATRASSEN E. G. v. d. WERFF Zn. Neem geen risico Bouckaert Zoon en Bondig Donderdag 4 Mei 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Haarlemse gemeenteraad Woensdagmiddag vergaderde de Raad. De agenda vermeldde achttien punten. Gelukwens aan de burgemeester De vergadering begon met een harte lijke gelukwens van mevrouw Schelle- ma (V.V.D.), die overtuigd was de lolk van de gehele raad te zijn, toen zij ie burgemeester gelukwenste met zijn lerstel. De burgemeester dankte tiaar- roor. daarbij de verzekering gevend, dat de vele blijken van belangstelling, die hij edurende zijn ziekte van de zijde van de laad en de burgerij ontvangen had, hem |oed gedaan hadden. Ik kan mij, zo liet ar. Cremers er op volgen, nog wel niet roor 100 procent aan mijn ambtswerk wij- jen, maar ik ben toch overtuigd, dat dit :og slechts een quaestie van weken zal ijn. De Slachthuiszaak Verder deelde de voorzitter mede, dat ie Slachlhuisquaestie een einde gekregen leeft. De hogere beroepen in de zaken egen het Slacht'nuispersoneel zijn inge trokken en ook is medegedeeld dat geen rervolging wegens verduistering zal wor den ingesteld. Vacantietoeslag? De heer Vooren (Comm.) had verno nen dat het Overheidspersoneel dit jaar reer een vacantietoeslag zal krijgen van procent. Hij verzocht die uitkering zo ipoedig mogelijk ook aan het Haarlemse jemeentepersoneel te geven. De heer Bakker (A.R.). wethouder, teelde mede dat het gemeentebestuur nog een mededeling daarover uit Den Haag otvangen heeft. Daarop moet gewacht rorcxen. Het gemeentepersoneel op 5 Mei Mr. Proper (Comm.) refereerde zich an enkele ingekomen adressen en drong r op aan het gemeentepersoneel op 5 Mei e gehele dag vrijaf te geven. Wethouder Bakker deelde mede dat iet rijk het standpunt inneemt dat het jverheidspersoneel een halve dag vriiaf al krijgen. Haarlem heeft zich daarbij angesioten. Een voorstel van mr. Proper om er och een gehele dag van te maken werd net voldoende ondersteund, zodat het niet a behandeling kon komen. Werkverruiming I. en W. stelden voor een regeling te laken voor het te werk stellen van werk- ozen die niet geschikt zijn voor D.U.W.- rerken. Het rijk betaalt 3/4 van de lonen, 4 en de kosten van materialen komen us voor rekening der gemeente. Voor uit- oering van een aantal werken vroegen 5, en W. een crediet van f 37.500. De Communisten konden zich met dit oorstel niet verenigen. Hun woordvoerder e heer Hen nevelt zei. dat de werken lie B. en W. nu willen laten uitvoeren, ormale werken zijn. Het is dus redelijk at de werklozen, die daaraan gezet wor- len, ook normale lonen uitbetaald krijgen, lu zouden de mensen ten hoogste f 39,20 de week krijgen en daarvan kan geen uisvrouw rondkomen. De heer S i 1 v i s (A.R.) drong er op aan ilj het uitzoeken van werkobjecten ver- ehillende raadscommissies in te schake- sn. De heer v. d. Veldt (K.V.P.) noemde iet voorstel van B. en W. belangrijk. De linister heeft bedoeld door deze regeling Ie mogelijkheid te openen werklozen, die liet opgevangen kunnen worden door de ),U.W., aan werk te helpen. Het selecte- en van de werklozen zal evenwel nauw- ezet moeten geschieden. De betrokken rbeiders zijn er mee geholpen als zij nu ,40 of f 39,20 ontvangen inplaats van steun. Ook de heer Janssen (P.v.d.A.) steun- e het voorstel var B. en W. Wel betwij- elde hij of het maken van beschoeiingen mder deze regeling moet vallen. Wethouder Happé (P.v.d.A.) betreur- ADVERTENT1E 'Vraac Vooral PR O D U CT\^5n Oprichting van een zwemclub in Zandvoort Nu er binnenkort weer een zweminrichting ie Zandvoort. lot staild zal komen is van Terschillende zijden de wens naar voren ge komen om wederom een Zandvoortse zwem vereniging op te richten. De Zwemclub -Haarlem" heft zich bereid verklaard om bij de oprichting van de nieuwe club behulp- laam te zijn. Hiertoe wordt op Maandag 8 Mei in Zomerlust een bijeenkomst gehouden. De propaganda-commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembor.d zal enkele BPemfilms vertonen en mr. Cor Braasem, aanvoerder van het Nederlands waterpolo- zevental zal een praatje houden over de belevenissen van het Nederlands zevental. Hij zal spreken over de wedstrijden in Zwe den en in Italië. de het dat de maatschappij steeds moet rekenen met het bestaan van werkloos heid van beperkte omvang. De gemeente heeft tot taak die zoveel mogelijk op te vangen. Neemt de werkloosheid grote vor men aan, dan ligt het op de weg van het rijk het probleem landelijk te regelen. Spreker had de indruk dat van dit laatste op dit ogenblik gelukkig nog geen spra ke is. Verder het voorstel van B. en W. toe lichtend, wees spreker er op. dat de pro jecten die B. en W. nu willen laten uit voeren, niet gelijk te stellen zijn met D.U.W.-werken. De grens tussen normaal en niet-normaal werk is altijd moeilijk te trekken. Maar B. en W. hebben in elk ge val werken laten zoeken die andex-s niet in uitvoering zouden worden genomen. De lonen die betaald zullen worden, zijn, B. en W. erkennen het, niet hoog, maar toch zijn zc redelijk te noemen. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen de commissie voor Sociale Zaken in te schakelen voor het geven van advies in deze zaken. Er zullen zoveel mogelijk projecten voor deze werkverruiming gezocht worden, omdat dit in het belang der werklozen wordt geacht. Werken is een zegen, ge dwongen ledigheid daarentegen een be zoeking. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen der Com munisten tegen. De badhuizen Het voorstel van B. en W., om een voor schot aan het Witte Kruis te geven voor vernieuwing van de warmwatervoorzie ning in het badhuis op het Leidseplein en tevens aan te kopen het badhuis aan de Koudenhorn om daarin het kantoor van de havendienst te vestigen, kwam hierna aan de orde. De heer Schippers (K.V.P.) vroeg hoeveel het zal kosten om het badhuis aan de Koudenhorn geschikt te maken voor havenkantoor. De heer Bakker, wethouder, zei dat dit nog bekeken moet worden. Openbare Werken moet daarvoor nog een plan ma ken. B. en W. zullen te zijner tijd een cre diet daarvoor aan de raad moeten vragen. Met algemene stemmen werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Coöp. woningvereniging voor gemeentepersoneel Mevrouw Scheltema had bezwaar tegen het voorstel van B. en W. om aan de Coöp. woningvereniging voor gemeente personeel een voorschot te verlenen van f 16.197 voor het aanbrengen van warm waterleidingen in een aantal huizen. Het is goed geweest dat indertijd bij de bouw der huizen douche-cellen zijn gemaakt, maar het is onverantwoord nu belangrijke bedragen te investeren om geysers daar voor aan te schaffen. Het moge waar zijn dat het geld er uit komt, omdat de huur verhoogd zal worden, maar dat neemt niet weg dat er ruim zestienduizend gulden ge ïnvesteerd wordt. Daarvoor kunnen bijna twee woningen gebouwd worden en dan is het geld nuttiger;" besteed. Heel weinig mensen 'gebruiken nog een badkamer nu er zoveel gevallen van samenwoning zijn. De bewoners van deze woningen moeten ook maar wachten tot er weer normale tijden komen. Iets anders is het als een huurder op een andere wijze kans ziet zich zo'n geyser aan te schaffen. De overheid moet evenwel geen hulp daarbij verlenen. De heer G o e d e e (P.v.d.A.) verdedig de het voorstel van B. en W. Ook de heer Angenent, wethouder (K.V.P.) deed dit. De douchebadhuizen die in deze gemeente bestaan hebben een te geringe capaciteit om voor alle ingeze tenen te kunnen dienen. Daarom is het toe te juichen als er huizen komen met eigen douche-inrichting. De heer Proper betoogde dat in elke woning een douche-cel behoort te zijn. Onder aantekening dat de V.V.D.-leden tegen zijn werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Oorlogsmonumenten B. en W. stelden voor het maken van de fundering en het aanleggen van de be planting voor de plaatsing van de monu menten voor gefusilleerden aan de Wes tergracht en de-Rijksstraatweg. De heer Proper informeerde hoe het staat met de gelden voor deze monumenten zelf. De voorzitter antwoordde dat de 'erwachting bestaat dat het geld inder daad bijeen zal komen. Hamerstukken Zonder of na een korte discussie werden o.a. de volgende voorstellen aangenomen: Voor de woningbouw aan te gaan een geldlening van f 2.358.028 op onderhandse schuldbekentenissen, a pari, tegen pro cent, met een looptijd van 50 jaar. Aan Ged. Staten te berichten dat er geen bezwaar tegen is dat de bezoldiging van de secretaris wordt bepaald op f 10.000-f 12.000, met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1948. (Mr. Proper zei dat de Communisten er bezwaar tegen hebben omdat er te veel verschil komt in de salarissen van het lagere personeel en het inkomen van deze ambtenaar). Een crediet van f 15.000 beschikbaar te 6tellen voor het maken van een gebouwtje op de kinderwerktuin in het Noordersport park. f 5.225 voor het betegelen van de speel plaats van de school voor zeer moeilijke kinderen aan de Hoofmanstraat. Aankoop van verschillende percelen grond ter uitvoering van het uitbreidings plan „Zuid-West" voor f 6000. Aankoop van een huis Rijksstraatweg voor f 8500. Dit perceel is begrepen in een onteigening. Verkoop van 496 m2 grond aan de Fre- derik Hendriklaan voor f 12 per m2 aan ir. H. A. Breuning, die daarop één woon huis zal laten bouwen. Een crediet van f 14.487,50 beschikbaar te stellen voor de aanleg van een nieuwe telefooncentrale voor het Gem. Energie bedrijf. De centrale werd in 1942 bij een bomaanval vernield en kon in 1945 slechts in bescheiden vorm hersteld worden. Personalia Mej. A. J. Rienks kreeg, op verzoek, eervol ontslag als onderwijzeres aan de Führhopschool. Het werd verleend onder dankbetuiging voor de goede diensten aan het onderwijs bewezen. Tot onderwijzeres aan de school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen werd benoemd mej. I. van Soelen te 's-Graven- ADVERTENTIE Uadon. Si ei (veeA, ^0) GEN CR0KUE5TRAAT129 HAARLEM - TEL 11385 Aantrekkelijk zomerprogramma in „De Stompe Toren" Middeleeuwse kluchten in de openlucht Indien er voldoende belangstelling voor bestaat, zal het Heemsteetise echtpaar De Raaf ook deze zomer wederom een aan tal kunst-avonden beleggen in het ge restaureerde kerkje „De Stompe Toren" te Spaarnwoude. Ter oplossing van de hier aan verbonden financiële problemen heeft men besloten de serie muzikale program ma's en spreekbeurten te verenigen tot een serie, waarop men zich kan abonneren. Zo mogelijk zal het interieur van het kerkje met kaarsen worden verlicht. De openingsavond wordt gehouden op Zaterdag 20 Mei. Medewerking verlenen de mezzo-sopraan Didi Sanders en de pia nist Anton Dresden. In de loop van de zomer zal men verder "kunnen luisteren naar de Vlaamse pianovirtuoos Alex de Vries (winnaar van de Prix Brailowsky), naar het trio Hesmerg (bestaande uit Jan Hesmerg, viool, Ans Bouter, piano en Edu- ard Biele, cello), naar het jeugdige Chi nese duo Lee San San en Lim Kek Tsjang, naar het duo Frans Vester en Micp van Luin (fluit en piano) en naar de pianist Willy Fens. Een avond van voordracht kunst wordt verzorgd door Reinoud An ders, die een solo-vertolking zal geven van het blijspel „Naar het u lijkt" van William Shakespeare in de vertaling van Jac. van Looy en tenslotte zal mr. E. Ehas spreken over zijn ervaringen als journalist. Op Zaterdagavond 5 Augustus geven de Gooise Wagenspelers onder leiding van Thom Ros met „De Stompe Toren" als decoratieve achtergrond een uitvoering in de openlucht van enige Middeleeuwse kluchten in moderne taal. Bij voldoende animo zullen er in de loop van de maand nog meer van dergelijke voorstellingen worden gegeven. Daarbij zal een keuze worden gemaakt uit de volgende zotter nijen: Meester Pathelin, De klucht van de waskuip, Windbuil en Platzak, De Busken- blazer, Nu Noch, De klucht van de gouden ducaten, Estbatement van Hanneken Lockertand en een fragment (Pyramus en Thisbe) uit Shakespeax-es „Midzomernacht- droom". Extra treinen naar Zandvoort Teneinde de aan- en afvoer van de be zoekers aan de motorraces op het Zand voortse circuit vlot te doen geschieden, zullen de spoorwegen Zondag zowel in Amsterdam als in Zandvoort enige trein stellen in reserve houden. Deze treinstellen zullen de normale dienst aanvullen om extra lange wachttijden te voorkomen. ADVERTENTIE Jongen in badkamer gestikt Het dertienjarig zoontje van de heer C. v. YV. te Wijk aan Zee is YVoensdagmiddag ten gevolge van gasverstikking om het leven gekomen. Hoewel zijn vader hem er meermalen op gewezen had zo deelde de politie ons mede dat hij tijdens het baden het raampje in de badcel open moest zetten, liet de jongen dit Woensdagmiddag toen hij een'bad nam, na. De ouders waren toen niet thuis. Bij hun thuiskomst ontdekten ze de knaap in de badcel. De levensgeesten waren toen reeds geweken. De pogingen van een arts om met behulp van een zuurstof apparaat de ademhaling weer op te wek ken mochten dan ook niet baten. Lente-zwemfeest van „De Watervrienden" Zondagmiddag houdt de zwemvereniging „De Watervrienden" haar jaarlijkse lente zwemfeest in het Sportfondsenbad. Na opmars en opening volgt een lentespel waaraan kabouters, elfen en dieren zullen medewerken. Er is watergymnastiek, touwtrekken, boegsprietlopen en figuurzwemmen door de jeugdgroep. Met een demonstratie zwemsla gen zal getoond worden hoe gezwommen moet worden. Er zijn estafetten van de leden van de Watervrienden die in Stoop zwemmen legen die uit het Sportfondsenbad. Programma op de bevrijdingsdag 8.Tochten met muziek in verschil lende delen van de stad. 9.Jeugdappèl op de Grote Markt. 10.Kindervoorstelling in Rembrandt 10.30: Zeepkistenrace op de Grote Markt. 12.Carillonbespeling. 14.Voorstelling Stadsschouwburg. Variété-voorstelling in Concert gebouw. 15.Rijdend cabaret in Haarlem-Oost 15.Kindei-zang (concours) in Den Hout. 16.30: Concert op de Grote Markt. 20.Voorstelling in de Stadsschouw burg. Variété-voorstelling in Concert- bouw. Volksdansen op Santpoorterplein. Rijdend cabaret in Haarlem-N. 21.Fakkeloptocht in Haarlem-Oost Bal-champctre op de Gr. Markt en op het Santpoorterplein. 23.Vuurwerk in den Hout aan de Wagenweg. Kermisvermakelijkheden op het Phoe- nixterrein. Wilsonsplein Zaanenlaan en Teylerplein. ADVERTENTIE Laat Uw matrassen opnieuw overtrekken en bijvullen met JAVA-KAPOK. In één dag retour Vraagt stalen. Uw adres is VAN MARUMSTRAAT 18 TELEFOON 18900 Amateurtoneel „Chateau de Bersac" Na bij voorgaande gelegenheden (eerst met „Maria Stuart" van Schiller, daarna met „Soubrette" van Jacques Deval) vooral ernstig blijk te hebben gegeven van haar goede bedoelingen,'zonder die nu maar zo direct te kunnen realiseren, besloot de katholieke gemengde toneelvereniging „St. Genesius" gisteravond in de Haarlemse Schouwburg het seizoen met de alleszins respectabele, doch minder hoge eisen stel lende comedic „Chateau de Bersac" door Ben van Eysselsteijn, wiens naam nogal verbasterd in het ook overigens niet geheel correcte programma vermeld stond. D:t stuk werd geschx'even in 1934 en teix doop gehouden door het toenmalige Hofstad To neel. Het is in vele opzichten een aardig en vermakelijk divertissement, zonder noe- menswaax-dige artistieke pretenties, zeer dienstig voor amateurs, die er niet alleen een bx-eed publiek mee behagen, doch er al doende veel uit kunnen leren. De een voudige handeling speelt zich af binnen de muren van een landelijk kasteel in de tegenwoordige tijd, waar een gecostumeerd tuinfeest wordt gehouden (dat in het twee de bedrijf begint) in de trant van het sier lijke „ancien régime". Zo herleeft de ro mantiek in een sfeer van moderne zake lijkheid, waar financiële zorgen het con trast van licht en donker scherp doen uit komen. De langzamerhand ontstaande spanningen tussen consex-vatieve ouderdom en vooruitstrevende jeugd zijn echter van voorbijgaande aard. omdat in een dergelijk genre het einde niets dan goeds behoort te brengen. De heer J. H. W. Kraay, die de leiding over deze voorstelling had, streefde terecht naar een lichte, gracieuze blijspeltoon. Vooral zijn mannelijke medewerkers slaag den erin deze menigmaal te laten horen, al waren de verschillen in intonatie tussen opwellingen des harten en gewone mede delingen doorgaans le gering. Van de da mes vernam men, om het nu eens verge lijkenderwijze uit te drukken, wel dikwijls de zuivergestemde noten maar zo goed als nimmer een muzikale frase. De tekstvoordracht van Anny Caspers zou belangrijk aan waarde winnen, als zij het wat rustiger aan deed. De heren Jan Sassen (als de notaris Camille Fontain), Piet Kooiman (als de graaf) en Jules van der Veldt (als de bedxende) waren over het algemeen voor hun taken berekend. Maar ook de anderen hadden voldoende goede momenten om het stuk bij de toe schouwers ingang te doen vinden. Zo zou er wel meer te noemen zijn. Maar belangrijker is dat „St. Genesius" in dit seizoen getoond heeft een vereniging te zijn waarop men wel enige verwachtingen mag bouwen, mits de keuze van het réper toire niet te overhaast en met beleid ge schiedt. DAVID KONING. Op de Jaarbeurs die op het ogenblik te Brussel wordt gehouden trekken de Nederlandse inzendingen veel belangstelling. Een meisje in Volendams costuum bij een wol inzending van een Nederlandse firma. Sportfeest van CIOS Het sportfeest voorbereid door de cur sisten van het Centraal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders en uitgevoerd op het Haarlemterrein heeft de toeschouwers veel voldoening gegeven. Het programma werd geopend met de handbalwedstrijd voor heren tussen de eerste klassers Concordia en Aalsmeer. Van begin af aan hebben deze ploegen een uitstekende vlotte partij te zien gegeven met vele boeien de momenten Snel golfde het spel van doel tot doel, waarbij steeds weer bleek, dat hand bal als positiespel zeer hoog aangeslagen kan worden. De rust ging in met een 20 voor sprong voor Aalsmeer, waarna de sport, die voortleeft van het tijdperk der ridders, het schermen werd gedemonstreerd. Hierna volg de een demonstratie jiu-jitsu en judo onder leiding van J. Nauvelaerts de Agé. De tweede helft der handbalwedstrijd ging in met een sterk offensief van Concordia, dat de stand gelijk bracht. De aanvallen van Aalsmeer waren echter gevaarlijker dan die der roodwittcn. Een verdiende 43 zege was dan ook het resultaat voor Aalsmeer. Bij de demonstratie grondgymnastiek ga ven de CIOS gymnasten goed werk te zien. Oefeningen met wederzijdse ondersteuning werden besloten met enkele zeer goede staal tjes individueel grondturnen. Ook het num mer tafelspringen werd op enkele zwakke plekjes na keurig uitgevoerd. De voetbalwedstrijd beloofde aanvankelijk spannend tc worden. CIOS en het Zuidelijk Politie-elftal zaten fel op de bal en er werd goed gewerkt. Na ongeveer een kwartier zakte het tempo wat af. Individueel gaven enkele spelers soms aardig werk te zien zo als b.v. Pastoor voor CIOS en midvoor Berg man in het politie-elftal. Rust ging in met 20 voor de Zuidelijke ploeg. Na de hervatting kwam CIOS op zetten. Bij een aanval kwam de bal voor de voeten van Pastoor, die doorgaf aan Van Os en deze schoot in (12). Even later doel puntte Van Os nogmaals. Verandering in deze stand kwam er niet meer, zodat de wed strijd in 22 eindigde. ADVERTENTIE AMANDELTJESPUDDING jmef nóg meer ama Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 3 Mei 1950 ONDERTROUWD: 3 Mei, J. A. A. van Unen en A. M. Middag; B. J. A. M. Lange- meijer en C. A. Karskens; C. E. A. van Boeckel en J. M. E. Wouters; H. J. W. van Leen en H. T. Roosen; C. Lammerse en W. E Koelemeijer; K. Schuijtvloot en N. C. C. Dernison H. H. Vermeer en G. A Tromp; B. Kowalczyk en P. C. de Boer; W. Houwen en J. Bunt; A. Koper en J. L. M. Bijster; J. J. Jansen Hendriks en J. P. Boerrigter; E. Glaser en C. Keijser; J. Dankelman en J. M. C. van der Vliet; H. Dweelaard en J. J. Kloos; W. J. C. van der Mark en M. de Vries; G. Turkenbui-g en A. Dijt; P. Bouma en B. Thomassen; A. Lanz en E. A. M. Bijvoets; G. Haver en M. L. Spoor; T. H. Franse en J. M. M. Knape; A. H. den Hartog en S. Riemens. GEHUWD: 3 Mei: P J. Bakker en G. S. Elferink; E G. F. van Dxjk en C. Boots; C. Roos en E. Smit; W. Hoogland en A. de Looper; T. H. Gielens en A, Voskuilen: P. Gieger en C. P. Smal: J. Halderman en N. Schellingerhout; W. C. M. Middeldorp en M. W. Michies; L. A. Verhaar en A. T. G. Eskens: J. W. de Graaf en G Verkouter; W. A. Dijkmans en M. C. van der Landen: A. J P Sor.nevelt en M. Jansen; J. J. van Poelgeest en W. J. Vleghert; D Meindersma en W. W Ferwerda: C. van Esmond en P. M. IJff; W. A. B. Homan en N. van Noort; H. J Kuijpers en F. Bennewitz. BEVALLEN van een zoon: 2 Mei. L. C. E. KluwenCollin; O. E H van Zeelandde Laater; 3 Mei. M. E. AntonisseRoest; H. M. Drogtropvan Heusden. BEVALLEN van een dochter: 29 April, W. A. SonneveltGroes; 1 Mei. E. van Orden van Hooijdonk; 2 Mei, H. A. C. van Noord- wijkvan Zeyl; 3 Mei, P. J. van den Eijnde Monné. OVERLEDEN: 1 Mei. C A. Vriend, 77 j„ Kennemerplein; J. C. P. Tissen, 56 j., Grote Markt; 2 Mei. G. van GooiVersteeg. 77 j„ Saenredsmstraat; J. van Veen. 47 j.. M. van Heemskerkstraat: H. Tadema—Steensma, 77 j., Diepenbrockstraat. ADVERTENTIE bestel vroegtijdig Uw 7 pers. trouwauto's bij Sinds 1910 Rozenstraat 7-9 Telefoon 19992 BINNENLAND Dezer dagen zullen te Boedapest han delsbesprekingen beginnen tussen delegaties van Hongarije. Nederland en de Verenigde Staten van Indonesic. Het P.T.T.-bedrijf zal er gaarne aan medewerken om de nationale stilte zo vol komen mogelijk te doen zijn. Daar het be drijf echter afhankelijk is van de mate, waarin het publick een beroep op zijn diensten doet. verzoekt de directeur-generaal de gebruikers dringend op 4 Mei van 20 uur tot 20 uur 2 minuten geen telegrammen aan te bieden of telefonische aanvragen te doen. Het weekblad Cobouw heeft een prijs vraag uitgeschreven voor een ontwerp met détails van een jeugdherberg voor 100 gasten op een door dc oorlog zwaar geteisterde buitenplaats Inzending is mogelijk tot 1 Augustus 1950. Voor de beste ontwerpen wordt in totaal een bedrag van f400 aan prijzen beschikbaar gesteld. In April werden aan dc Amsterdamse effectenbeurs aandelen verhandeld tot een bedrag van f22.350.931 (in Maai', f35.643.171), obligaties tot een bedrag van f44.573.252 (in Maat f53.739.542». Voorts werden 11.102 (13.264) certificaten van Amerikaanse shares verhandeld. Een veertiental Nederlandse bankiers huizen. onder leiding van de Nederlandse Handel Maatschappij, zal ter beurze van Amsterdam introduceren certificaten van 25-jarige 3 G obllgatiën, vervallende 15 Juli 1972, van dc International Bank for Recon struction and Development te Washington. De rechtbank tc Amsterdam heeft de 30-jarige magazijnbediende C B. H uit Haarlem veroordeeld tot een weck gevan genisstraf. H. had onlangs door het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer brand veroorzaakt in een pakhuis in de St. Jacobs- straat te Amsterdam. Te Gouda probeerde ren «-jarige jongen in de tuin van zijn ouderlijk huis een vuur werkhuls. die hij had gevonden, met een hamer stuk tc slaan. De patroon ontplofte. Ernstig gewond aan rechterhand en been is de jongen naar een ziekenhuis vervoerd. Een gedeelte van de rechterhand moest worden geamputeerd In Rotterdam zijn aan enige honderden kinderen, leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen en leden van jeugd organisaties. bouwplaten uitgereikt. Zij zul len voor de havententoonstelling „Rotter- dam-Ahoy" modellen vervaardigen van de „Willem Ruys" en de „Garoet". twee sche pen van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd N V. Voor de beste modellen zijn prijzen uitgeloofd o.a een kort reisje met een der schepen van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd In een brievenbus van een villa te Laren hebben twee koolmeespaartjes hun nestjes gebouwd. Het is een vredige samen woning. De mezen bebroeden respectievelijk negen en vijf eitjes. In de Noordoosterpolder is men begon nen met besproeiing uit een vliegtuig ten einde schadelijke insecten in het koolzaad te beslrilden. Per dag kan men op deze ma nier 150 ha. behandelen. Woensdagavond is de Ph-TDE, de con stellation Enschede, van Schiphol naar New York vertrokken. De machine draagt tijde lijk de naam „Holland Fair" omdat zich aan boord een aantal Nederlandse zakenlieden, die bij de „Holland Fair" geïnteresseerd zijn, bevinden. De machine vertrekt Vrijdag morgen uit New York met Prins Bernhard naai- Philadelphia. HAARLEM EN OMGEVING Vrijdagavond 5 Mei van 8 tot 10 uur zal de Chr. muziekvereniging „Sursum" te Bloe- mendaal een concert geven, onder leiding van de heer J. A. Meng, in de muziektent van het Bloemendaalse bos. Aan de gemeente-universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte de heer J. M. H. van Lies hout, Overvcen. Aan de gemeente-universiteit van Am sterdam zijn geslaagd voor het -doctoraal examen geneeskunde de heren F. van de Weyer, Haarlem, V. M. Schrijnemakers, Overvcen en H. P. van Maanen, Haarlem. Aan de gemeente-universiteit van Am sterdam zijn geslaagd voor het candidaats- examen klassieke letteren de heer P. N. Tromp, Beverwijk en voor het candidaats- examen wis- en natuui'kunde de heer D. J. Kroon, Haarlem. Voor het candidaatsexamcn tropische landbouw is aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen geslaagd de heer Th. P. Mei man te Halfweg. Aan de heer P. K. van Cittert Hzn. is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leraar in vaste dienst aan de Rijkstuinbouw school te Lisse. Morgen en op Zondag 7 Mei zullen weer drie treinen van de gewone dienstregeling in Lisse stoppen ten behoeve van bezoekers aan „Keukenhof". Zondag 7 Mei zullen de Zandvoortse en Haarlemse Luchtvaartclub een demonstra tie geven met lijnbestuurde modelvlieg tuigen voor en in de pauze van de voetbal wedstrijd SchotenVelsen, welke op het EDO-terrein gespeeld zal worden. Tijdens deze demonstratie zal getracht worden het snelheidsrecord in de kleine klasse te ver beteren. ADVERTENTIE REGENJASSEN' dubbel Egyptisch linnen f 47.50 met reservekraag KAMGAREN COSTUUMS effen grijs en bruin f 98. CONFECTIE-EN MOOEMAGAZUN Spaarnwouderstr. 47-80. Tel. 21392 Courses te Duindigt De uitslagen van de in Duindigt gehou den courses luiden: Dalila-prijs 1540 m>: 1. Overste v. Fresena (H. C. ten Hagen) 1.39.7; 2. O Marijke (A. Th. Knijnenburg) 1.43.5; 3. Odylia O. (K. Kramer) 1 45.9. Totalisator: winnend 11,60, plaats f 1,50, f2,70, gekoppeld f3.80. covercall f2,90. Dugout-prijs (1900 m.): 1. Nevada L (bui ten weddenschap) (R. W. Laarman) 1.35.7; 2. Nettie L. (J. P. F. v. d. Broek) 1.37.2; 3. Nap d. L Maire B. (Th. Ponsen) 1.37.9. Totalisator: winnend f 15,10; plaats f4.90, f2,90, f4,90. gekoppeld f 125.90. covercall f4,70. Domino-prijs (1540 m 1. Lexington (J. de Vlieger) 1.30.6; 2. Kentucky King (W. H. Geersen) 1 29.2; 3. Lord Toddington (J v. Leeuwen Jr.) 1.29.6. Totalisator: winnend f6.80. plaats f2.20, f 1.40. f3. gekoppeld f37.50, covercall f4,80. Delphino-prijs <2100 m 1. Maarten Spen cer (W. H. Geersen) 1.26,5; 2. Lion <J. de Vlieger) 1.28.4; 3. Kentucky's Queen B (J. M v. d. Berg» 128.8. Totalisator: winnend f4.60, plaats f 2. f 1.70, f4.60. gekoppeld f8.20. covercall f3.80 Rennen. Dubarry-prüs (1700 m. 1. Mar- joletta (A. W. van Dijk) 1.56: 2. Pointedly (J. Armstrong); 3. Typhoon (L Rance) Totalisator: winnend f 1,30 plaats f i,10, f 1.80, gekoppeld- f4.80, covercall f4.70. Totale omzet f32.140

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9