Haarlems Dagblad Firefly van Marineluchtvaart in Bosch-en-Vaart neergestort Een-en-veértig mijnwerkers omgekomen bij ontploffing Attlee is zeer ingenomen met het plan van minister Schuman Regering zal de subsidies op levensmiddelen handhaven 64e Jaargang No. 19548 Bureaux: Grote Houtstraat 93, Telefoon Adver tenties en Administratie 10724, 14825. Redactie: 10600. Directie 13082, Hoofdred. 15054. Bijkant. Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12. Telefoon 12713,10132. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Vrijdag 12 Mei 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie en <©predjtc Uaaclettisclje Courant (Urato 1656) Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom fijdens loopings op geringe hoogte afgegleden De rust van de stralend-zonnige morgen werd heden om ongeveer half elf in de om- geving van de Leidsevaart ter hoogte van liet Haarlemse Bosch- en Vaart kwartier op angstwekkende wijze verstoord door het gierend geluid van een vallend vliegtuig. Het bleek dat een Firefly-toestel van de Marineluchtvaartdienst neer gestort was op het opgespoten land vlak achter de Eindenhoutstraat, waar het zich metersdiep in de grond boorde en totaal vernield werd. Op honderden meters verspreid over het open land lagen de wrakstukken, terwijl de motor en dc cabine diep onder het zand verdwenen waren. Ooggetuigen verklaarden dat de machine enige tijd loopings had uitgevoerd hoven de Haarlemmerhout en de Wagenweg, en dat het toestel tijdens een manoeuvre 11a enkele schommelende bewegingen loodrecht naar beneden stortte. De politie, brandweer, manschappen van de K.-school, EHBO en ambulancedienst waren spoedig ter plaatse doch konden weinig anders doen dan trachten de brokstukken van onder het zand uit te graven om de inzittende te bereiken. Met man en macht werd het zand weggegraven en werden de tevoorschijn komende brokstukken verwijderd. De bewoners van de Van Hogendorp- straat en de Eindenhoutstraat tegenover de Eindenhout tennisbanen zijn bij het vlieg tuigongeluk aan een grote ramp ontsnapt. Het toestel stortte namelijk nog geen hon derd nieter van de bebouwde kom neer op een opgespoten land. De verklaringen van de ooggetuigen lopen nogal uiteen. Enigen hunner ver klaarden, dat het toestel boven Haarlem in de nabijheid van de Leidsevaart in een vrille geraakte. De piloot zou echter kans gezien hebben op honderd meter boven de grond zijn toestel weer recht te krijgen. Op dat ogenblik had hij zijn landingsgestel uitgeklapt. Hij poogde daarop zijn toestel weer op te trekkenhetgeen aanvankelijk scheen te gelukken. Plotseling echter stortte het met de neus naar beneden neer. Een van de wielen van het landingsgestel werd 500 meter verder in een bosje gevonden. De staart van het toestel werd niet ver weggeslingerd en ligt onmiddellijk aan de rand van de kuil, waarin zich de neus van het toestel heeft geboord. Onmiddellijk na het ongeluk snelden om wonenden toe. Men begreep dadelijk, dat er voor de inzittenden van het toestel geen hoop meer was. Pastoor Roelvink uit Lisse, die met een auto op de Wagenweg reed, spoedde zich naar de plaats van het onge val, waar hij de absolutie gaf. De stoffelijke overblijfselen van de om gekomen piloot zijn in de loop van de mid dag uitgegraven en geborgen. De naam van de bestuurder is nog niet vrijgegeven, aangezien zijn familie nog niet is gewaarschuwd. Aanvankelijk verkeerde men in de ver onderstelling, dat het toestel met twee per sonen was bemand; na aankomst van enkele officieren van de Marineluchtvaart- De wrakstukken van het verongelukte toestel. Duitse grafschenders aan het werk op Joodse begraafplaatsen „Geen wonder dat het ver trouwen in Duitsland uitblijft" BERLIJN, 11 Mei. (Reuter). De verte genwoordiging van de Joodse gemeenschap te Berlijn heeft heden de Oost-Berhjnse burgemeester Ebert gevraagd onmiddel lijke stappen te doen om de personen, die Dinsdag grafstenen op het Joodse kerkhof Weissensee omver geworpen hebben, op te sporen. Een woordvoerder van de Joodse ge meenschap verklaarde tegenover Reuter, dat dit de derde maal was, dat men te Berlijn gepoogd heeft graven op Joodse kerkhoven te schenden. Het Oost-Berlijnse hoofdbureau van po litie verklaarde, dat een onderzoek is in gesteld, doch dat er nog geen arrestaties zijn verricht. De Joodse gemeenschap te Frankfort heeft heden critiek geoefend op de plaat selijke politie en het openbaar ministerie naar aanleiding van de onlangg door deze instanties afgelegde verklaringen, dat de genen, die enige weken geleden een aantal grafstenen op het Joodse kerkhof te Het uitgraven van de vliegtuigmotor. dienst, die onmiddellijk werd gewaar schuwd en van Valkenburg uit een verken ningsvliegtuig uitzond om de plaats van het ongeluk te bepalen, vernamen wij dat de Firefly K81 van het Eerste Squadron alleen een piloot aan boord had. Motorstoring? De verhalen van de ooggetuigen stem men daarin overeen, dat het toestel van Noordwestelijke in Zuidoostelijke richting over de remise van de N.Z.H. aan de Leidsevaart is gevlogen, nadat het tever geefs had geprobeerd uit een „quick roll" te geraken. Het zou daarvoor echter te laag zijn geweest. Bij velen heeft de mening postgevat, dat een motorstoring de oorzaak was van de moeilijkheden, waarin de piloot zich bevond. Deze getuigen zeg gen, dat de métor een vreemd geluid maakte. Daar de mogelijkheid, dat de piloot zich door een sprong heeft willen redden niet uitgesloten werd geacht, hebben politie en militairen de omgeving van het veld afge speurd en werd er in de omliggende sloten gedregd. Resultaat leverden deze onder zoeken niet op. Omstreeks half twaalf heeft men met een kraanwagen van het leger getracht het toestel uit het inmiddels gegraven gat te trekken. Dit is echter niet gelukt, een deel van de motor en een leeg stoeltje uit de cockpit zijn toen vrijgekomen. Voorts ont dekte men op een der vleugels bloedspo ren. De omwonenden in Haarlem en Heem stede stroomden van alle zijden toe en volgden van de Leidsevaart af de werk zaamheden bij het verongelukte toestel. D"ê~ 'burgemeesters van Haarlem eh Heemstede, de officier van Justitie mr. N. G. Sikkel, de substituut officier mr. G. W. F. van der Valk Bouman en verscheidene autoriteiten van de Haarlemse politie ga ven van hun belangstelling blijk. Westelijke Grote Drie in Londen bijeen LONDEN, 11 Mei. (Reuter). De mi nisters van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk; zijn Donderdagmorgen te Londen hun be sprekingen begonnen. Deze zullen drie da gen duren en naar men verwacht tot een nieuwe strategie der geallieerden voor de bestrijding van de koude oorlog leiden. Slechts weinig toeschouwers waren bij de aankomst der ministers aanwezig. Een communist trachtte achter Lancaster House, waar de conferentie wordt gehou den, een spandoek te ontrollen, doch hij werd direct door de politie gearresteerd. Na de openingszittlng besloten de ministers een besloten bespreking te houden, die een half uur duurde. v Na deze geheime bespreking namen ook de adviseurs der drie staatslieden aan de groene tafel plaats. Geen der drie Hoge Commissarissen voor Duitsland die al len thans in Londen zijn bevond zich in Lancaster House toen de conferentie werd geopend. Intussén iiebben de drie ministers van Buitenlandse Zaken een communiqué uit gegeven, waarin zij oproepen tot hernieuw de pogingen op elk gebied om de vrede te bewaren „in het bijzonder door het op bouwen van een doeltreffende verdedi ging". De ministers, aldus het communiqué, hebben aandacht, geschonken aan de „grote vooruitgang", die de laatste twee jaar bij het Europese herstel is geboekt. Zij zijn van mening, dat de ontwikke ling van de defensie vergezeld moet gaan door een versterking der economische basis van de Westelijke mogendheden „ter be scherming van de vrije gemeenschappen der wereld". Joegoslavische afgezant Mosje Pijade, een invloedrijk lid van het politieke bureau van de Joegoslavische communistische partij en minister zonder portefeuille in de regering van maarschalk Tito is, naar men gelooft, hedenmorgen na een geheim bezoek van vijf dagen uit Parijs naar Londen vertrokken. In berichten uit Belgrado wordt gesug gereerd, dat Pijade de drie ministers van Buitenlandse Zaken te Londen de Joego slavische zienswijze ten aanzien van Triëst zal mededelen. Tweehonderd vijftig Nederlanders vertrekken uit de Zuïd-Moiukken MAKASSAR, 12 Mei (Aneta). De heer van Eyek, ambtenaar bij de Kroon- commissaris te Makassar, heeft in verband met de evacuatie van Nederlanders van Ambon dit eiland bezocht. Hij deelde aan Aneta mede, dat 250 Nederlanders zijn geregistreerd voor vertrek uit de Zuid- Molukken. Diepe verslagenheid in Belgisch mijnstadje In diepe verslagenheid drommen de be woners van het Belgische mijnstadje Mariemont-Bascoup tussen Bergen en Char leroi, bij elkaar rond de bakstenen gebou wen van de Trazegnies-mijn, waar giste ren een gasontploffing in een 495 meter ouder de grond liggende hak-gang 44 mijnwerkers van de buitenwereld afsloot. Terstond 11a de ontploffing, die gevolgd werd door een ondergrondse brand, wer den koortsachtige pogingen in het werk gesteld om de ingeslotenen te redden. He laas bleek het merendeel der mijnwerkers reeds overleden. Hedenmorgen had men vier overlevenden gevonden en veertig doden geborgen. Later is een der gewon den in het ziekenhuis overleden, zodat een-en-veertig slachtoffers te betreuren zijn. Een der vrouwen, die in grote angst gis teren de gehele dag en de daaropvolgende nacht bij de uitgang van de schacht heb ben afgewacht wat het lot hunner familie leden zou zijn, zag achtereenvolgens haar zwager, haar man en haar vader dood naar boven brengen. De lijken zijn opge baard in een schuur in de nabijheid van de ramp, waar familieleden der slachtof fers hunne dierbaren komen identificeren. Onder de slachtoffers bevinden zich en kele buitenlanders zoals Italianen, Duit sers en ontheemdepersonen. Het meren deel der doden is Belg en woonachtig in Geen aanwijzingen dat. Engeland zijn staalbedrijven bij de voorgestelde „pool zal aansluiten De Duitsers willen er een opheffing van het staal-embargo uit slaan Belgische gangsters gearres teerd na opwindende jacht Na opgejaagd te zijn door geheel België en zelfs Noord-Frankrijk zijn twee Ant werpse bandieten, Mulder en Beeckmans, in de val gelopen. Zij waren reeds ver scheidene malen op heterdaad betrapt bij roofovervallen, doch zij wisten tot nu toe steeds uit de greep der politie te blijven. Mulder en Beeckmans hadden hun intrek genomen in een onbewoonde villa in Zoute. De politie, die gewaarschuwd was, om singelde de villa doch de gangsters kon den na een vuurgevecht, waarbij een der agenten werd gewond, ontkomen. Mulder vluchtte in de richting van Knocke, doch kon hier enkele uren later, na een klop jacht in de bossen, overmeesterd worden. Hij werd door verscheidene schoten ge wond. Beeckmans was er met een taxi vandoor gegaan. Leden van de rijkswacht gaven de chauffeur een teken om te stoppen, doch deze werd door Beeckmans onder bedrei ging met een pistool gedwongen vol gas te geven. De rijkswachters openden hierop het vuur met handmitrailleurs, waarbij zo wel de chauffeur als het bendelid werden gewond. Mariemont-Bascoup. In de gangen waar de ontploffing plaats had, was reeds enige weken geleden mijngas waargenomen, Men heeft toen de onveilige gangen afge sloten met metselwerk, dat gisteren ech ter verwijderd werd omdat men meende dat het gevaar was geweken. De drie gewonden, die de enige overle venden van hun ploeg zijn, hebben zeer ernstige kwetsuren gekregen, doch verke ren niet in levensgevaar. Onder hen be vindt zich een 16-jarige jongen, die op het moment van de exploisie op een ko- lentreintje vlak bij de plaats des onheüs meereed. Hem werd de gehele hoofdhuid afgerukt, doch overigens kwam hij er zon der noemenswaardige wonden af. Vlak na de ramp boden- zich honderden vrijwilligers aan om in de schacht af te. dalen voor het reddingswerk. Uit hen wer den 30 man gekozen, die elkander afwis selden en alle slachtoffers, dood of levend, boven brachten. Alle installaties van de mijn, de liftkooien incluis, raakten door de ontploffing in het ongerede, waardoor het reddingswerk zeer bemoeilijkt werd. De Belgische regering heeft aan de nage laten betrekkingen der slachtoffers haar deelneming betuigd en vertegenwoordigers naar de plaats van de ramp gezonden. Wesf-Duifs communist uit de partij gestoten Het hoofdkwartier van de West-Duitse communistische partij te Frankfort heeft bekend gemaakt dat Kurt Müller, lid van de West-Duitse bondsraad en vice-voorzit- ter van de West-Duitse communistische partij, uit de partij is gestoten, omdat hij in „voortdurend contact met de geheime dienst van een vreemde mogendheid" stond. Dit besluit werd op een speciale zitting van het hoofdbestuur genomen. Men neemt aan, dat met de vreemde mogendheid Engeland bedoeld wordt. Fritz Sperling is thans tot vice-voorzitter benoemd. Nog geen atoombommen voor West-Europa WASHINGTON, 11 Mei. (Reuter). Functionarissen te Washington noemden heden de berichten, dat Amerikaanse mi- litaire kringen het bewapenen van de Atlantische mogendheden met atoombom- men overwegen, „louter speculatie". Zij verklaarden, dat vorig jaar met Canada en Engeland is gesproken over de mogelijk heid om atoombommen in Engeland op te slaan, doch deze besprekingen zijn voor onbepaalde tijd verdaagd. De Britse minister-president, Clement Attlee, heeft Donderdag in het parlement verklaard dat het Franse voorstel tot het samenbrengen van de Europese zware in dustrie beschouwd moet worden als „een aanzienlijke bijdrage tot de oplossing van een der- voornaamste Europese proble men". Attlee zeide in het Lagerhuis, dat het de welbewuste politiek van de Westelijke mo gendheden was de opneming van Duits land als vrij lid in de gemeenschap der Europese volken te bevorderen. Het Franse voorstel zou dit proces kunnen vergemak kelijken en moest daarom worden be schouwd als een aanzienlijke bijdrage tot de oplossing van een der voornaamste Europese problemen. - „Het voorstel heeft ook verstrekkende verwikkelingen voor de toekomstige eco nomische structuur van de deelnemende landen en dit aspect zal zeer zorgvuldige bestudering van de zijde der Britse rege ring en de andere hierbij betrokken rege ringen vereisen", aldus verklaarde Attlee. Attlee was het met de leiders der Con servatieve en Liberale partijen eens, dat het plan-Schuman door het Huis besproken dient te worden. Het is nog niet officieel bekend gemaakt, welke houding Churchill tegenover Schu- man's plan inneemt, doch men gelooft, dat de conservatieven het als een belangrijke stap in de richting van Europese eenheid zullen toejuichen. Attlee liet zich er echter niet over uit, of Engeland bereid is zijn steenkool- en staalindustrie in de door Schuman voor gestelde „pool" te brengen. De Duitse industriëlen uit het Ruhr- gebied hebben het Franse plan voor een kolen- en staalunie beantwoord met de eis van opheffing van het aan Duits land opgelegde productiemaximum van 11.1 millioen ton staal. Slechts een ophef fing van de aan Duitsland opgelegde be perkingen zou dit land in staat stellen op gelijkgerechtigde basis deel te nemen aan de unie, zo werd in een bijeenkomst van staalfabrikanten uit het Ruhrgebied ver klaar^. Minister Stikker sprak te Londen met Sir Stafford Cripps Na zijn aankomst te Londen heeft mi nister Stikker een onderhoud gehad met de Britse minister van Financiën, Sir Staf ford Cripps en met enige deskundigen over het vraagstuk der Europese betalingsunie andere zaken, die verband houden met het werk van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking. Van Engelse zijde weigerde men zich er over uit te la ten of minister Stikker een voorstel mee bracht betreffende de deelneming van Groot-Brittannië aan de voorgestelde be talingsunie. Men beperkte zich er toe te verklaren, dat dit voorstel nog steeds te Parijs bestudeerd wordt en dat men hoopt, dat het rapport van de deskundigen voor het begin van de volgende maand gereed zal komen. .Wild West" in Italiaans dorpje Gevolgen van bloederige Indianenlectuur De gemeenteraad van het Noord-Italiaanse plaatsje Rovigo heeft bepaald, dat er nim mer meer populaire uitgaven van boeken over het Amerikaanse „Wilde Westen" aan de jeugd van Rovigo mogen worden ver kocht. Dit verbod is een gevolg van de .oorlog", welke vijftig Rovigaanse school kinderen, na het lezen van verhalen over de strijd tussen blanken en roodhuiden in de Verenigde Staten, hadden verklaard aan het naburige dorp Argua Polesme. Na het verklaren van de oorlog gingen de kinderen, beschilderd en met veren ge tooid, onder het uitstoten van een woest gehuil en zwaaiend met vlijmscherpe to mahawks op pad. Inwoners van Argua Polesine werden door in hinderlaag liggen de kinderen met scherpe gepunte pijlen beschoten. Het eerste „slachtoffer" was de onder wijzeres van de plaatselijke school, die door de krijgers, onder een wild gehuil haar eigen leslokaal werd vastgebonden, waarna zij het onvrijwillige middelpunt vormde van een krijgsdans. Een jongen, die was gevangen genomen en aan een boom gebonden, werd het eer ste werkelijke slachtoffer. Hij werd door een pijl in de zijde getroffen. Hierop rukte de gehele, vier man sterke,' plaatselijke politiemacht uit en bond man moedig de strijd met de „invallers" aan, welke de gehele dag duurde. Een aantal kinderen wist met pijlen een band van een autobus lek te schieten. De passagiers werden met Indiaanse martelingen be- .dreigd, terwijl de bestuurder van de bus gedwongen werd zijn route te wijzigen. Uiteindelijk slaagde de politie er in de „roodhuiden" te overmannen, te ontwape nen en naar hun „wigwams" terug te ge leiden, waar de ouders het laatste woord spraken. De politie beëindigde haar ongekend drukke dagtaak met een „inval" in een grot buiten het dorp, waar zij een totem paal, zorgvuldig vervaardigde martelwerk tuigen en vredespijpen aantrof. Het geheel werd aan de vlammen prijs gegeven. Het woord is aan Dr. A. M. M e e r 1 o o Humor bevrijdt van de dwang, die de ernst van het dagelijkse leven oplegt. De mens die lacht rust uit van zijn ernst en traint zich voor nieuwe ernst. Frankfort hadden geschonden, kinderen tussen 6 en 15 jaar bleken te zijn. „Zo lang de kinderen niet worden her opgevoed, moet het niemand verbazen dat, het vertrouwen in Duitsland uitblijft. Het wordt tijd, dat kinderen leren bloemen op graven te leggen in plaats van ze te ont wijden", aldus de verklaring van de Jood se gemeenschap in Frankfort. Clarence Bolds, de Amerikaanse com missaris in Beieren, heeft heden te Miin- ch'en verklaard, dat lTij niet genoeg nadruk kon leggen op de ernst van het schenden van Joodse graven, om het even of dit door kinderen dan wel volwassenen ge beurt. Naar aanleiding van het feit, dat Maan dag drie graven op het Joodse kerkhof van München door onbekenden zijn ver nield, gaf Bolds de Beierse politie opdracht „verdubbelde pogingen in het werk te stellen om de schuldigen te arresteren en al het nodige te doen om dergelijke in cidenten in de toekomst te voorkomen." Bolds zeide, dat Beieren en Duitsland terecht staan voor de ogen van alle op rechte mensen ter wereld. Brandweerlieden en politiemannen deden Woensdag in Brooklijn, New York, hun uiterste best om de grondwerker Dominik Atteo, die acht meter onder de grond in een put door een instorting tot aan zijn schouders bedolven werd, te redden. Er werd zelfs een bloedtransfusie op de be dolven arbeider, tijdens welke deze foto gemaakt werd. toegepast. Rechts Atteo's vroidv (üe by het reddingswerk aanwezig was. Vijf minuten voordat Atteo bevrijd kon worden, overleed hij. Motie-Hofstra ingetrokken na verklaring van minister Lieftinck (Van onze parlementaire redacteur) Hedenmorgen heeft minister Lieftinck in de Tweede Kamer naar aanleiding van de verwikkelingen, die zich met de fractie van de Partij van de Arbeid inzake de afschaf fing van de Ondernemingsbelasting heb ben voorgedaan, een belangrijke verklaring afgelegd. Hij deelde mede, dat de regering waarschijnlijk binnen enkele weken een gewijzigde begroting van het Land- bouw-Egalisatiefonds aan de Kamer zal aanbieden, waarin rekening wordt gehouden met een voortzetting van de subsidiepolitiek ten aanzien van levens middelen. Tevens deelde hij mede, dat een wets ontwerp inzake toeslag op overheidspen- sioenen het departement van Binnenlandse Zaken heeft verlaten. De indiening hier van kan binnenkort tegemoet gezien wor den. Het weer in beeld De heer H o f s t r a (Arbeid) verklaarde door deze mededelingen van de minister bevredigd te zijn. Hij trok zijn motie, die in de Kamervergadering van Woensdag zoveel opschudding verwekte, in. Hierna nam de Kamer met 78 tegen 4 stemmen (die der Communisten) het wets ontwerp tot afschaffing der Ondernemings belasting en verhoging der Vennootschaps belasting aan. Grote winst der Conservatieven bij raadsverkiezingen in Engeland De Britse conservatieven hebben een grote winst behaald bij de „kleine alge mene verkiezingen" in Engeland voor de plaatselijke raden. Toen de helft van de uitslagen bekend was, bleken de conserva tieven in 174 van de 378 provincale dis tricten in Engeland en Wales 78 overwin ningen en 24 verliezen te boeken, tegen Labour 40 gewonnen en 59 verloren. De liberalen hebben zeven zetels gewonnen en 14 verloren. De onafhankelijken 25 ge wonnen en 53 verloren. Op het moment, dat nog slechts 12 raads- zeteïs toegewezen moesten worden, was de situatie: Partij winst verlies Conservatieven 276 65 Labour 123 205 Onafhankelijk57 164 Communisten 0 0 OONBEWOLKT ©LICHT BEW. O HALF BEW. ZWAAR BEW. MIST SNEEUW REGEN MOTREGEN A HAGEL V 8UIEN Tl ONWEER ^TEMPERATUUf, I005^SOBAAR^ CENTRA°"0 HOGE DRUK VERSCHILLENDE HERKOMST - STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND- Nog steeds treden er in de algemene lucht drukverdeling slechts wijzigingen van on dergeschikte betekenis op. Het hoge drukgebied, dat zich nu al ruim een week in de omgeving van Scandinavië ophoudt, blijft zijn stempel drukken op het weer in een groot deel van Europa, waar nu bijna nergens wolken meer voorkomen. VRIJ WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt te 10 uur: Zwakke tot matige wind overwegend tussen Noord en Oost. Droog, zonnig en vrij warm weer. maar in de kust streken van Groningen, Friesland en Noordholland kans op binnendrijvende zeemist of wolkenbanken, gepaard met een temperatuurdaling. 13 Mei: Zon op 4.50 uur, onder 20.23 uur Maan op 3.33 uur. onder 16-49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 12 Mei: Hoog water: 0.45 en 13.13 uur. Laag water: 8.30 en 21.14 uur. Zaterdag 13 Mei: Hoog water: 1.39 en 14.04 uur Laag water: 9.25 en 21.59 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1