w y-i *1$- De nieuwe mannelijke noot vrouw elijke e tandarts Een maatschappelijk beroep Goed bestaan voor O, H D N M V H V. M V oedingsproblemen van kamerbewoners in het rijk der vrouw Voor de vacantie Broodmaaltijd in ooci i.Is we de jaarlijkse moeilijkheid nog niet hebben gehad, dan komen we er dezer dagen on herroepelijk voor te staan» Ik bedoel de keuze van het vacantie-oord. Ben je onge huwd en een werkende vrouw buitenshuis, dan is die keuze eenvoudig een kwestie van persoonlijke smaak. Je behoeft met niemand rekening te hou- den en je kunt gaan en staan, waar je de rust denkt te vin- den. eel anders cn heel wat lastiger wordt de zaak, in dien jezelf naar rust, alleen naar een lekker-zitten-te-nik- sen verlangt, de kinderen een paar weken aan zee hard nodig hebben en je man een week zeilen, vissen en zwem men voor zijn lichamelijk en geestelijk welzijn nauwelijks kan ontberen. ant het mag dan wel erg mooi klinken, wanneer je tegen een vriendin kunt zeggen „O, wij gaan een maand naar Noordwijk, Bergen of Texel", maar óf je echtgenoot, óf jij zelf ziet eigenlijk verschrikke lijk op tegen het verplaatsen van een huishouding, met al les wat daar aan vast zit van emmers tot en met bedde- goed toe naar een oord, waar je met de beste wil van de wereld toch niet dat com- fort vindt, dat ie in je eigen bedoeninkje hebt geschapen. Zo'n vacantie wordt een serie zonnige dagen in het beste geval tijdens welke je con stant druk in de weer bent zand uit schoenen, zand uit ogen en zand uit de gemeubi- leerde boterham van een mop. perend mannelijk wezen aan je zijde te halen 1 aar ligt het probleem in volle glorie. Je gunt je kinderen de zon, de zee en de vitaminen; je hebt het boste voor met de man. die een dolce far niente absoluut nodig hoeft; terwijl je tenslotte óók maar een mens bent en voor jezelf naar een paar dagen verlangt, die niet vergald worden door het strandje op strandje af hollen op zoek naar je verdwaalde spruiten. u weet ik wel, dat het „plan nen" van een vacantie in de eerste plaats afhangt van de portemonnaie. In dat opzicht zitten we allemaal in hetzelfde schuitjein hetzelfde lekke schuitje namelijk, waarvan de bodem niet alleen te zien is, maar daarenboven danig ver molmd 1 aar toch zullen we dit jaar al of anders voor de volgende keer een soort gesplitst vacan- tiegenoegen moeten uitden- ken, waarin ieder het deel krijgt, dat hem toekomt. An ders speelt voortdurend de vraag door je hoofd, of ie nu wel plezier hebt voor f 250 per maand en de rest ele van mijn sexegenoten zijn misschien nog niet modern ge- noem om hun man alleen op stap te laten gaan. En is het beslist volkomen onmogelijk, om je kinderen eens hier of daar voor een weekje te par keren, zodat jijzelf nu die logeerpartij bij een oude vrien- din eens kunt doorzetten, waarnaar je al zo lang uit kijkt oe weinig fantasie spreekt meestal uit die vacantieplan- nenaltijd maar naar zee, al tijd in een bootje op een meertje, altijd even naar Brus- sel of Parijs en daar eelt on der je schoenen lopen om al die van ouds bekende plekjes te gaan begroeten. acantie is rusttijd, niet alleen voor je nakroost, maar ook voor Je man en niet minder voor jezelf. Van egoisme kan hierbij geen sprake zijn. un al ben je dan dit jaar niet geslaagd met al je goede voornemens, dan zullen we het volgend jaar wat eerder moe ten gaan piekeren. U zult zien, dat uit zo'n avondje praten een ideetje naar voren komt, waarover het hele gezin in enthousiasme geraakt. 'n op dat ogenblik begint de vacantie al. et de voorpret namelijk 1 HEIEN. iemand met zelfvertrouwen p EN aantal jaren geleden kwam er bij één van Utrechts vrou welijke tandartsen een wat oudere dame in de spreekkamer, die heel verwonderd was een vrouw in een witte jas aan te treffen en verder niemand. Toen de tandarts haar vroeg; „Waar kan ik U mee van dienst zijn?", antwoordde zij; „Ik wou de tandarts graag spreken". „Die ben ik'", zei de vrouw in de witte jas. ..Maar ik wil een dokter hebben", hield de dame vol. „Als U geen vertrouwen in my hebt, dan is het beter dat U een manne lijke collega van me consulteert", zei de tandarts. „Want dan wil ik U niet eens helpen". De dame ver trok, de tandarts in een lachbui achterlatend. Hoewel het merendeel van de mensen niet zo verwonderd is, een vrouwelijke tandarts te ontmoeten, is er zelfs nu nog do tendenz, dat de mannclyke tandarts een grote re praktijk krijgt dan zijn vrouwe lijke collega. En toch is het ten onrechte, in dien men de vrouwelijke tandarts als een buitenbeentje beschouwt. Reeds in 't jaar 1914 waren er van de plm. 45 studenten die aankwa men aan de tandheelkundige facul teit van de Rijksuniversiteit te Utrecht, ongeveer twaalf meisjes. De daaropvolgende jaren is de toe vloed gestadig groter geworden. Het is een feit, dat het prak tische werk uit het eerste studie jaar tenminste toentertijd de jongens beter ligt, dan de meis jes. Meestal zijn jongens gewend aan knutselen, terwijl de meisjes alleen bij een hoge uitzondering iets van handenarbeid weten. En tijdens dit eerste jaar is de student meer bankwerker dan tandarts. Hij moet handigheid krijgen in het knutselen en daarom wordt hij aan een bank gezet, krijgt ge'reed- schap in de hand en moet b.v. een ronde staaf precies vierkant slijpen Is dit na veel moeite gelukt, dan krijgt hij (of zij) laconiek de op dracht: „Maak 'm nu maar weer rond". In het begin van de studie krijgen de studenten het grove werk te doen en naarmate zij ver der komen, gaan zij over tot hot doen van fijner* werk. Na hot sly- pen, volgt het solderen. Bandjes moeten aan elkaar worden gesol deerd, ringen worden dichtgcsol- deerd en kleine dingen moeten één voor één op de ring worden gesol, deerd. „Daar kroeg je nachtmer ries van", zei de Utrechtse vrouwe lijke tandarts, die me over haar studententijd, van 30 jaar geleden, vertelde. „En je moest wel de tanden op elkaar zetten om vol te houden. Want tot je grote teleur stelling kreeg je dat eerste jaar geen tand te zien". Gedurende het tweede jaar be gon het goudwerk. Daarna 'ging de studie meer op werkelijke tand. heelkunde lijken. Er kwam gips bij te pas en de studenten moesten leren uit een blok gips tanden en kiezen te snijden. Dat is een nauw keurig werk en daarom is het wel goed, dat de handigheid in geleide banen is opgevoerd. Een tandheelkundig student moet ge duld leren oefenen. En als hij (of zij) dat heeft, dan is het beroep van tandarts heel prettig. Het 'S zeker aardig voor het meisje, die als vrouw over het algemeen toch behulpzaam van aard is. De tandarts ziet het re sultaat van zijn werk. Zij heeft de voldoening, dat zij iets heeft ge daan, waar zy een ander mee van dienst is geweest. Het meisje, zo goed als de jon gen. die tandheelkunde heeft ge studeerd en een eigen praktijk be gint. moet leren om tegenover de patiënten de leiding in handen te houden. Zij moet zelfvertrouwen hebben en over 'n zeker weck ge voel heengroeien opdat zy kan han delen op het goede moment. Het is dwaas, dat sommige mensen zeg gen: „Hoe kunt U zoiets doen, als vrouw". De vrouwelijke tandarts is niet ongevoeliger dan de verpleeg ster of de moeder. Zij voelt zich aangetroken tot de mensen, tot die vogels van verschillende pluimage, die bij haar komen en zij vindt het prettig om te helpen. Even pündoen is soms noodzakelijk om iemand van langdurige pijn te bevrijden. Het is psychologisch fout, als een moeder in de spreekkamer van de tandarts zegt, indien van haar kind een kies moet worden getrok ken: „O, daar kan ik niet by zijn, dat kan ik niet aanzien". Het kind wordt bang cn ziet de tandarts voor een boeman aan. De schooltandverzorging is daarom juist zo byzonder doeltreffend. De kinderen raken aan gere gelde contröle gewend en hun angst verdwijnt. „Want angst is de grootste moeilijkheid, die wij moe ten overwinnen b\j de mensen", zei de Utrechtse tandarts. „En toch is het zoveel waard, dat de mondverzorging goed is. Voorko men is immers beter dan genezen! Een raad die wij dan ook altijd ge. ven is: Elke avond voor het naar f J it een oud boek: het is niet correct voor een dame in het openbaar gearmd te lopen met twee heren, tenzij zij leert schaatsen. een militaire held kan ooit ^-Tzo triomfantelijk zijn als een vrouw die stof vindt onder de meubels van een sexegenoot. Vrouwen kunnen net zo goed een geheim bewaren als mannen; het kost ze alleen wat meer moeite. Een gentleman is hij, die zich niet bewust is, dat hij er een is. bed gaan, tanden poetsen. En geen snoepjes eten daarna!" Naast de technische opleiding van de tandarts, staat vanzelfspre kend een grondige theoretische universitaire studie die tot grote voldoening sinds kort meer me disch wetenschappelijk is uitge. breid. De studie, die vier jaar duurde, is nu tot zes jaar verlengd. Voor het jonge meisje, dat na eindexamen HBS of Gymnasium, zich tot dit beroep aangetrokken voelt is een gezond verstand voldoende om de theoretische ken nis machtig te worden. Wat de bestaansmogelijkheid be treft, biedt het beroep van tand arts voor de vrouw behoorlijke kan sen. De werkkring is wel vermoeiend, omdat men er de gehele dag bij moet staan, maar voor het meisje, dat gezond is, een beetje moed en zelfvertrouwen heeft en dat accep. teert, dat het werk haar de gehele dag opeist, is, er voldoening en le- vensinnoud in te vinden. De alleenstaande werkende vrouw behoeft zich als tandarts in de maatschappij niet alleen te voelen, daar zij dagelijks contact heeft met diverse medemensen. DAPHNE Franse kinderen op Zondag U krijgt gasten, zij blijven thee drinken, U gaat gezellig aan het borrelenJa, dan moeten er toch pikante hapjes zijn. Na allerlei zoete lekkernijen immers smaakt bij de borrel niets zo goed als bitterballen, zoutjes, kaaskoekjes, zoute pinda's of amandelen. Vele van deze gerecht jes kunt U met betrekkelijk weinig moeite en natuurlijk ook minder uit gaven (dan wanneer U' ze bestelt) zelf maken. Met rijst, citroen en suiker kun je heel wat doeh. U kunt er ci^ troenrijst van maken: riz glacé, een fris smakelijk dessert. Dc „glacé" duidt op het glanzende (geglaceerde) uiterlijk, dat de rijst krijgt als het citroensap er bij wordt gedaan. Er wordt veelal vanillesaus bij geser veerd. Schotel van sterrekers, radijs en aardappelen Eenige gekookte koude aardappe len, wat peterselie, slasaus, een uitje, sterrekers, radijsjes. De gekookte koude aardappelen in plakken snijden en deze vermengen met wat slasaus, gehakte peterselie en gehakte ui. De sterrekers wassen en fijnsnijden of knippen en deze om de aardppelsla heen schikken. De sla versieren met gewassen radijsjes. Ontbijt en lunch Hoeveel jonge mannen en vrou we?} zijn er niet, die „op ka mers" wonen en voor hun eigen maaltijden zorgen? Zeer velen, voor al in de grote steden. Zij hebben doorgaans een druk, enerverend leven. Zij verlaten 's morgens reeds vroeg het huis, begeven zich gehaast want oei, zij stonden weer een kwartier té laat op naar kantoor, atelier, winkel o£ school, blijven meestal 's middags over, verorberen dan de inhoud van hun in aller ijlklaargemaakt lunchpakket, ver laten om 5 a 6 uur hun „werk", doen vlug, vlug, nog wat boodschappen en keren dan naar hun verblijf terug, waar zij dan nog voor een avond maaltje moeten gaan zorgen. De boel wordt wat aan kant gebracht en dan gauw omkleden voor schouw burg. bioscoop, bezoek aan vrienden of vriendinnen of voor een partijtje tennis. Als wij dit zo lezen, kunnen wij eigenlijk wel begrijpen, dat zij het wat hun maaltijden betreft, nogal eens op een accoordje gooien, hetzij zijn Jaques Fath heeft met boordjes, vlinderdasjes en vesten een nieuwe mannelijke noot in het rijk van de vrouw geïntroduceerd. We kunnen dat leuk vinden of niet, maar vroeg of laat dragen we toch allemaal zo'n stijf boordje met omgesla gen punten op onze zomerjurk. Tenminste, als we jong of rede lijk jong zijn, want anders staat het deze vergelijking is dom weg uit de lucht gegrepen, hoor! net zo dwaas als een koe met een stropdas om. Maar nu terzake. Aangezien de mannen tegenwoordig 's zo mers geen vest meer dragen, gaan wij dat nu juist wel doen. Wij zijn immers altijd tegen de draad in? En ons aller aange beden Jaques Fath vindt het toch goed? Hoe we er uit moe ten zien demonstreert dit plaat je. Nee, het is geen Frans mo del, het is onmiskenbaar Engels. Dus daar doen ze ook al mee! Nu, waarom zouden wij dan langer wachten. Dit vest opent goed beschouwd tal van perspec tieven. Je bent er ook niet aan getrouwd. Op warmere dagen laat je het in de kast en wordt het weer killer, welnu, dan staat het heel geestig op een over hemdblouse met lange of korte mouwen. En wat zo fijn is: trek je het jasje er over aan, dan is het effect nog geestig. Wij persoonlijk voelen niets voor het vrij wilde weefsel op de tekening. Wij denken aan rustig grijs flanel. Het zal cachet hebfien. We zien het al voor ons. Maar vóór die tijd mogen we wel schielijk een vermage ringskuurtje ondergaan. Want per slot hebben wij toch heel wat meer zelfcritiek dan die mannenl ARLETJUL uit gemakzucht, tijdnood, geldnood of alle drie samen! Zij slaan eens een warmemaaltijd over. pakken maar wat zij toevallig bij de hand hebben, eten twee, drie maal achtereen het zelfde en wat dies meer zij. Met deze handelwijze denken zij dan winst te behalen in geld en tijd, maar zij vergeten, dat het hun ge zondheid ten nadele is, hun stem ming er op achteruit gaat een goed gevoed mens voelt zich nu een maal behagelijker, is opgewekter terwijl dit alles zijn terugslag doet gelden op hun werkprestaties. Wij willen allen, die voor hun eigen maaltijden zorgen, alleen de broodmaaltijden of ook de warme maaltijd, met enkele wenken terzijde staan, hen laten zien hoe zij met wat meer moeite dan zij tot nu toe plachtten te besteden, smakelijke ge rechten kunnen bereiden, die hun het enigszins ongezellige van het „alleen tafelen" zullen doen verge ten en die hun die stoffen leveren, die nodig zijn voor een goede ge zondheid, een goed humeur en goede werkpresaties. Het is voor de mens nodig, dat hij alle voedingsstoffen binnen krijgt Deze voedingsstoffen moet hij halen uit de voedingsmidden Niet alle voedingsmiddelen echter bevat ten alle voedingsstoffen, zodat het noodzakelijk is verschillende levens middelen te gebruiken. Vóór alles moet er dus gezorgd worden voor een afwisselende voe ding. Vele kamerbewoners gebruiken de warme maaltijden in restaurant of cafetaria maar zorgen wel voor hun eigen broodmaaitijden. Wij nemen daarom eerst de broodmaaltijden maar eens onder de loupe. Wilt U vooral graag zo lang moge lijk slapen en dat zullen de mees ten wel neem dan b.v. yoghurt als ontbütgerecht. Het kost U haast geen werk het klaar te maken. Of kook pap van vlugkokende havermout of neem één van die producten, die enkel maar overgoten behoeven te worden met kokende melk om een heerlijke pap te worden. Gebruikt U liever brood, neem er dan ook een sneetje bruin brood of roggebrood bij: het is vitaminen- en zoutenrijker en ook als het een dagje oud is beter te genieten. Als belegging kan o.a. dienen vlees, vis, ei, kaas, stroop, ho ning, tomaat, komkommer, radijs. Neemt U het lunchpakket mee dan wordt het moeilijker, omdat niet iedere broodbelegging geschikt is on geruime tijd tussen het brood te lig gen. Het prettigst is natuurlijk, wan neer U gelegenheid hebt in een can- tine e d. aan een gedekte tafel eerst dan Uw boterhammen te beleggen, maar moet U dit comfort missen, dan zijn als belegging geschikt: vlees, ontgrate vis. kaas. hard gekookt ei, gebakken ei, bruine suiker, hagel slag, e.d„ terwijl U tomaat cn vrucht apart mee kunt nemen. Pak de bo terhammen in een iets vochtig ge maakt vingerdoekje en leg ze zó in een trommeltje of pak ze in een dik papier. Het vingerdoekje kan iedere avond even in warm water worden uitgespoeld, terwijl het trommeltje goed moet drogen om roesten te voorkomen. Een volgende keer gaan wij de warme maaltijd eens nader bekijken. A. v. D. Kaastruffels (20 stuks). 100 gr. boter of margarine, 100 gr. geraspte kaas, peper, zout, enkele sneetjes roggebrood. De boter tot room roeren, de kaas, peper en zout toevoegen, er balletjes van maken en deze door roggebrood kruimels rollen. Ze laten opstijven. Sterrekers met yoghurt De sterrekers wassen, fijnsnijden of fijnknippen. Er yoghurt cn suiker (of zout) door mengen. Dit gerecht geven als voor- of nagerecht bij de boterham. Je gaat met vacantie en je snakt eenvoudig naar een geschikte uit rusting voor de reis. Van die kleren, waarin je er zelfbewust en wereld wijs en helemaal niet ocrhollanas uitziet. En natuurlijk denk je aan een trois-pièces voor onderweg. Wel nu, op het plaatje staat er één en natuurlijk is het die uit je wens dromen En je zou je er ongeveer net zo pleizierig in voelen als de juf frouw die zo arrogant de wereld in blikt. Dit is inderdaad wat je nodig hebt: een klassiek mantelpak van tweed of zo, en een wijde sportieve jas van dezelfde stof er over heen. De wijde zakkcn-met-klep zijn ge knipt voor tickets, baedekers en zo meer. De tailleur, opvallend alleen door onberispelijke coupe, heeft een recht rokje met een diepe plooi van achter. Dit is het soort kleren dat jaren trotseert! ARLETTE. Vele huisvrouwen staan iedere dag trouw en vol ijver in haar keukentje om voor man en kroost een smake lijk (en goed) middagmaal te koken, maar. zo vragen wij ons af, be steden zij ook wel zo veel aandacht aan de broodmaaltijd? Heus, het is niet gemakkelijk een goede broodmaaltijd samen te stel len, want hij moet niet alleen smake lijk zijn, maar ook de juiste voe dingsstoffen leveren. Wat zuilen wij nemen uit alles wat er te krijgen is? Voorwaar, een hele kunst, vooral als ook de economische kant een woordje mee spreekt. En bij wie is dat momenteel niet het ge val? Als U maar naar een winkel kunt gaan en paling kunt kopen naar believen, eieren kunt gebruiken zoveel U wenst, is het niet zo moei lijk. En dan nóg kan dc maaltijd verkeerd zyn b.v. te machtig of te eenzijdig. Eet niet alleen wit brood, maar ook tarwebrood en roggebrood. Deze laatste zijn rijker aan vitaminen en fouten. Maak dikwijls vooral nu het warmer weer wordt zal dat in de smaak vallen een slaatje. Dat be hoeft aan niet een kapitaal aan in grediënten te kosten. Een eenvoudige sla kan b.v. gemaakt zijn van enkele gekookte aardappelen, een tomaatje, een uitje, een restje groente cn sla saus. Zo'n gerecht is smakelijk, voedzaam en gezond. Er zijn allerlei vissoorten, die uitstekend als brood- belegging kunnen dienen. Bedenk, dat de goedkopere onder hen ook eiwitrijk zijn en veel voedlngszou- ten bevatten, voedingsstoffen, die vooral onze kinderen zo nodig heb ben. Binnenkort zullen radijsjes weer voordeliger te krijgen zijn en velen vinden een boterham met rabarber heerlijk. Of wat ook aan te bevelen is: door de jam wat rabar ber te mengen. De jam wordt fris ser, rijker aan beschermende stof fen: vitaminen en zouten en U spaart jam. Gelukkig raakt steeds meer de ge woonte ingeburgerd om na de brood maaltijd fruit te geven. Het is een goed iets. Fruit is duur. zeker, maar hoeveel wordt cr niet uitgegeven aan allerlei onnodige snoeperijtjes? Voor het ontbijt is een bordje pap zeer goed: voedzaam en toch licht- verteerbaar. Héél modern bent U als U 's morgens een glaasje vruchten sap als drank gebruikt! Hebt U een restje groenten en aardappelen of groenten over van het middagmaal, dan kunt U daar héél goed een of ander hapje van maken voor de broodmaaltijd, hetzij door er met slasaus en eventueel nog andere ingrediënten een slaatje van te maken, hetzij door er wat rauwe groente aan toe te voegen en als warm gerechtje vooraf te geven. Als U over een oven beschikt zoudt U er een korstje op kunnen laten koruen. Breng ook voldoende variatie in de maaltij^. Eet U 's morgens pap: goed, maar geef dan niet steeds haver moutpap, maar wissel het eens af met b.v. broodpap, rijstepap of wat ook. U houdt van rauwkost? Geef echter niet steeds radijsjes maar ook eens tomaat, sterrekrt s e.d. Men eet met meer smaak en er bestaat min der kans dat de voeding eehzijdig wordt. Eenvoudige gemengde sla. Rest aardappelen, rest groenten b.v. worteltjes, boontjes, bloemkool, 1 uitje, zout, peper, slasaus. De aardappelen in kleine blokjes snijden, de groenten zonodig ook klein verdelen, het uitje snipperen. Alle ingrediënten vermengen met peper, zout en slasaus en even de smaken laten intrekken. Jam met rabarber. 500 g. rabarber, 1 potje Jam bij voorkeur kersen, aardbeien of fram bozen. aardappelmeel, desgewenst wat suiker. De rabarber afspoelen, de wortel stukken er af snijden en de stelen in stukjes snijden. Ze met weinig water gaar koken. Het vocht bij binden met aangemengd aardappelmeel en de rabarber goed met de jam vermen gen. Desgewenst iets suiker toevoe gen. Warm hapje met rauwe groenten. Rest aardappelen met eventueel wat gekookte groente, rauwe groen te (spinazie, sla, raapstelen, andij vie), melk, boter of margarine, pe per. zout. nootmuskaat. De aardappelen fijnmaken, ver mengen met de groenten, wat melk, zout. peper, nootmuskaat. Onder goed roeren verwarmen en tenslotte de gewassen en zeer fijngesneden groente er door mengen. Desgewenst in een vuurvaste schaal overdoen, paneermeel en boter er op doen en in de oven een bruin korstje geven. Nu de meidoorn en de sering in bloei staan is de kamer vol vaasjes met bloemen. Niet van mij. Van het kind Lillbelh. Ze haalt de boeketjes overal vandaan. Uit onze eigen tuin en uit die van de buren. Viooltjes en madeliefjes en lelietjes van-dalen, die sterker geuren dan mijn flaconnetje „printemps" van Coty. Ze torst een grote papieren zak waarin ze de neergedwarrelde rose bloesems van de Japanse Kers ver zamelt. En in d'r haar steekt ze elke dag een frisse b.Ioem. Gisteren kwam ze jubelend thuis met twee uitbundig bloesemende kastanjetakken. „Hoe kom je daaraan?" vroeg ik verbaasd. „O, die heeft iemand voor me ge plukt", zei ze vaag. „En gelukkig was er geen tuut In de buurt! Hè, Mam, kun je er nog een paar voor me halen?" „Nee", zei ik gedecideerd, „dat kan niet, want dat mag ik niet en als de agent mij ziet wordt hij boos". „En neemt hij je dan mee naar het bureau?" Haar ogen stralen van sen satiezucht. „Nou, misschien wel", antwoord Ik ontwijkend. Ze kijkt me nadenkend aan. „En wat gebeurt er dan met jou? Vinden de meneren op het bureau je stout? En krijg je dan een pak op je broek?" ,Jk weet het heus niet", zucht ik. ,£n ga nu maar bloesempjes op de grond zoeken, dat is veel beter". Het kind Lilibeth' wandelt gedwee en ietwat teleurgesteld de kamer uit. En in stilte verdenk ik haar ervan, dat ze me wat graag gevankelijk weg had zien voeren! Vrouwenpagina van Zaterdag 20 Mei 1950 64 e Jaargang No. 19554

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9