't OPKLAPBEDDEN PALEI Amsterdamse Beurs Huisje met Tuin De saucijsjes waren heerlijk slager Maandag 22 3Iei 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlenische Courant Passiespelen 1950 begonnen lil het ruime openluchttheater „De Dool hof' te Tegelen werd Zondagmiddag een begin gemaakt met het Passiespel-seizoen 1950, gedurende hetwelk men zeker hon derdduizend bezoekers verwacht en waar voor een uitgebreide propaganda is ge maakt, ook in het buitenland. Ruim vier duizend toeschouwers woonden de eerste na-oorlogse opvoering bij van het onder de titel ..Van Gabbatha naar Golgotha" door de Limburgse priester-dichter Jac. Schreurs M.S.C. hergeschreven ..grootste drama aller tijden". Tot de genodigden behoorden vertegen woordigers van de Verenigde Staten. Ve nezuela. Oostenrijk, Chili, Spanje, Ierland. Luxemburg. Australië. Zuid-Afrika. Italië en Canada. Van Nederlandse zijde onder meer waren aanwezig de minister van Binnenlandse Zaken. mr. J. H. van Maar- seveen, de voorzitter der Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, talrijke leden van dfe Staten Generaal, de Commissaris der Koningin in de provincie Drente, hoge ver tegenwoordigers van de rechterlijke macht en de katholieke universiteiten, de burge meesters van Maastricht en Vënlo, bene vens vele andere kerkelijke, burgerlijke en militaire autoriteiten. Ook de schrijver bevond zich op de publieke tribune, even als de toneelspeler Albert van Dalsum, wiens echtgenote de choreografie van de reien had verzorgd. De voorstelling stond onder regie van de heer André Thyssen, de muziek is ge componeerd door Hubert Cuypers en werd gespeeld door het Maastrichts Stedelijk Petitie van zg. kort verband- ambtenaren in Indonesië Ruim honderd z.g. kort verband-ambte naren in Indonesië, ressorterende onder het ministerie van Verkeer, Energie en Openbare Werken der R.I.S., hebben aan de minister van dat departement een peti tie gezonden waarin zij verklaren dat door de recente monetaire maatregelen hun le vensomstandigheden op ontstellende wijze zijn achteruitgegaan, hoewel ter Ronde Tafel-conferentie was overeengekomen, dat in him positie gedurende twee jaren na de souvereiniteitsoverdracht geen wij ziging ten ongunste zou worden gebracht. ..De kosten van het volgen van een Wes terse leefwijze, waarvan wij geen afstand wensen te doen, zijn zodanig gestegen, dat het ten enenmale onmogelijk geworden is met de huidige inkomens een Westerse le vensstandaard te handhaven", zo verkla ren de ambtenaren. Zij dringen er daarom bij de minister op aan stappen te willen doen om hierin ver andering te brengen en het daarheen te willen leiden, dat de inkomens worden herzien en wel in dier voege, dat door het geven van toeslagen voor de duur van de huidige noodtoestand dezelfde koop kracht herkregen wordt als ten tijde van de souvereiniteitsoverdracht. Indien dit niet mogelijk zou blijken ver zoeken de ambtenaren dringend hun op korte termijn gelegenheid te bieden eervol ontslag aan te vragen met behoud van alle contractueel vastgelegde emolumen ten, zoals het recht op vrijp overtocht naar het land van herkomst. Stoffelijk overschot van Stellendamse redder gevonden Te Stellendam is bericht ontvangen dat net stoffelijk overschot van de heer B. de Blok, stuurman van de reddingboot „Ko ningin Wilhelmina" gevonden is bij het Duitse Waddeneiland Sylt. De heer De Blok kwam om het leven loen hij in de avond van 17 December van het vorig jaar bij een poging om.hulp te bieden aan het Zweedse stoomschip „As- lög" over boord sloeg. Hij was toen waar nemend schipper van de „Koningin Wil helmina". Het stoffelijk overschot is op Sylt be graven. Het ligt in het voornemen het naar Stellendam te vervoeren en daar opnieuw te begraven. Het stoffelijk overschot van de die zelfde avond omgekomen opstapper H. Grooteboer is tot dusverre niet gevonden. Nieuwe protesten tegen benoeming van Joris Dieis Door de Bond van oud-B. S.'ers te Am sterdam is een telegram gestuurd aan de gemeenteraad van 's-Gravenhage, waarvan de inhoud luidt: „Wij protesteren tegen de eventuele benoeming van de heer Joris Diels en tegen het niet publiceren van de motivering van het rapport (der door de betrokken partijen ingestelde adviescom missie"). Ook de Nederlandse Vereniging van Ex- politieke Gevangenen (uit de bezettings tijd) heeft schriftelijk tegen deze voorge nomen benoeming bezwaren aangetekend. In het door mr. B. W. Stomps als voorzitter en de heer M. I. Smit als secretaris inge diende adres wordt het in de eerste plaats betreurd dat aangaande de aanstelling van 'Joris Diels als directeur van de Haagse Comedie geen overleg is gepleegd met vertegenwoordigers van het voormalig verzet. Na een overzicht te hebben gegeven van le houding van Joris Diels in de jaren 1940 tot 1944, toen hij optrad als directeur- generaal van de Koninklijke Theaters van Antwerpen, besluit de protestbrief met de volgende zinsnede: „Wij hopen dat de Belg Joris Diels door uw medewerking het lot zal delen van de vroegere Nederlandse dirigent W. Mengelberg, die voor hetzelfde gedrag tijdens de bezettingsjaren als diri gent is afgezet!" Een scène uit het Passiespel ..Van Gabba tha naar Golgotha" door pater Jac. Schreurs, dat gisteren voor het eerst na de oorlog te Tegelen werd opgevoerd: het Laatste Avondmaal. Tweede van links Judas, vierde van links de Messias. Orkest onder leiding van André Rieu. Over het spel, waaraan meer dan vijfhon derd inwoners van Tegelen medewerking verlenen, geven wij in ons blad van mor gen een uitvoerige beschouwing. De ramp met de „Franeker" Uitspraak van de Raad voor de Luchtvaart De Raad voor de Luchtvaart heeft heden zijn oordeel uitgesproken over de oorzaken van het ongeval, dat op 12 Juli 1949 nabij Bombay (India) is overkomen aan het K.L.M.-vliegtuig PH-TDF „Franeker". Dit vliegtuig was met Amerikaanse journalis ten op weg van Indonesië naar Nederland. De Raad is van oordeel, dat de gezag voerder achtereenvolgens twee beoorde lingsfouten heeft gemaakt: het pogen een landing te maken op een hem uit eigen ervaring niet bekend vliegveld onder weersomstandigheden, welke slechter wa ren, dan de voor de landing op dit vlieg veld gestelde weerminima. De tweede fout ziet de Raad in de omstandigheid, dat de gezagvoerder, nadat hij boven het vlieg veld was gekomen, zich op lage hoogte heeft gewaagd boven een terrein, waarvan hij moest weten, dat er zich een voor zijn vliegtuig gevaarlijk liggende heuvel be vond, die dcor het slechte zicht en de lage bewolking voor hem niet zichtbaar was. De Raad is voorts van oordeel, dat tot het ongeluk in belangrijke mate heeft bij gedragen het feit, dat de verkeersleiding van het vliegveld niet geadviseerd heeft te wachten met de landing tot de weers omstandigheden beter zouden zijn, dan wel uit te wijken naar een ander vliegveld en dat de verkeersleiding een landingsbaan heeft aangewezen, die het noodzakelijk maakte, dat het vliegluig zich boven de gevaarlijke heuvel waagde. De grondslag van het oordeel van de Raad wordt gevormd door de gegevens, die de autoriteiten van India in hun verslag hebben vastgelegd. Het onderzoek van de wrakstukken van het vliegtuig heeft niets aan het licht ge bracht, dat op een mechanische storing kan wijzen. Het vliegtuig was niet te zwaar geladen en de lading was naar behoren gestuwd. Vastgesteld is, dat de radiomid delen van het vliegtuig niet in volle om vang ten dienste stonden. De berichten van de weerkundige dienst waren juist. De heuvel bij het vliegveld was in de schriftelijke bescheiden aan boord van het vliegtuig wel aangegeven, doch niet vol ledig en nauwkeurig. Er bestonden tussen deze bescheiden onderling tegenstrijdig heden. De raad meent dat het kaarten- materiaal een duidelijke waarschuwing vormde voor het botsingsgevaar bii het vliegen rond het vliegveld Santa Cruz bij Bombay. Velsen is 13 hectaren natuurschoon rijker Dinsdagochtend is de Velsense gemeen schap dertien kostbare en kostelijke hecta ren bos rijker: morgen wordt namelijk een magnifiek stukje natuur voor het publiek opengesteld aan de Wüstelaan in Santpoort, waar-het buiten „Boschbeek" de voorraad parkeh en plantsoenen met een bijna arca disch brokje Kennemer landschap gaat verrijken. Een met een daarin begrepen kampeerterrein, waar de ANWB zijn en- thousiame al over kenbaar heeft gemaakt. Nu de gemeente zich over dit ruim 150 jaar oude bos heeft ontfermd, is de kans groot dat ook de Santpoortse korenmolen „De Santhaes" wat beter tot zijn recht zal komen: als de beuken die alle wind voor zijn wieken wegvangen, de strijd tegen de tand des tijds en de directe zonneschijn (waar beuken niet legen kunnen) moeten opgeven, stelt de Velsense plantsoendienst zich voor het terrein voor de molen vlakker te houden zodat het uitzicht op de fiere bovenkruier weer in zijn oude luister wordt hersteld. In de nog zeer ver verwijderde toekomst is er over de Noordelijke rand van „Boschbeek" een ringweg voor Sant poort geprojecteèrd maar die zal weinig schade doen aan het landgoed. Nalatenschap. De componist Kurt Weill, die onlangs te New York is overleden, heeft, bijna geheel voltooid, de muziek nagelaten voor een toneelstuk naar Mark Twains roman „Huckleberry Finn" van de hand van Maxwell Anderson. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie. HolLAmerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers Vrijdag 280 199 >4 233 169% 120 283 270 110% 121% 157% 106 11214 116 139?» 81 201 Openings koersen 279 199% 106J4 111% 116% P. C. Hooft-prijs uitgereikt aan Gerrit Achterberg Hedenmorgen heeft de staatssecretaris van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, de staatsprijs voor letterkunde (de zogenaamde P. C. Hooftpnjs) overhandigd aan de dichter Gerrit Achterberg. De voorzitter van de jury, dr. G. Stuiveling, zei dat de poëzie in de Nederlandse litteratuur een bescheiden plaats inneemt en dat het daarom van belang is. dat een Literatuurprijs thans aan een dichter wordt uitgereikt. Ofschoon de poëzie in Nederland naar het eenstemmig oordeel der jury niet in een bloeiperiode verkeert meent zij dat bij ten minsten twee bundels een bekroning alles zins gerechtvaardigd zou zijn. namelijk „De vogel Phoenix" door M Vasalis of ,.En Jezus schreef in t' zand" door Gerrit Achter berg. Deze laatste, zo vervolgde dr. Stui veling, is in Nederland de begaafdste ver tegenwoordiging van de metaphysische stroming in de hedendaagse Europese poëzie Hij paart, een uiterst gevoelig waarnemings vermogen, dat hem in staat stelt de werke lijkheid te ondergaan als de openbaring van een cosmisch mysterie, aan een bijna nuch ter te noemen taalbeheersing, waarbij hij gaarne de moderne terminologie van de natuurwetenschappen toepast. Zo is zijn poëzie te beschouwen als een evenwichts toestand tussen dikwijls huiveringwekkende gevoelsontlading en zakelijke formulering. Deze evenwichtstoestand is labiel en moet telkens opnieuw door een uiterste krachts inspanning worden hersteld. Aan deze om standigheid danken wij vermoedelijk de opmerkelijke vruchtbaarheid van deze dich ter, die in de jaren 1946 tot 1949 niet minder dan zeven dichtbundels het licht deed zien: Nederlandse ploeg tegen Zwitserland Het Nederlands hockev-elftal. dat Tweede Pinksterdag in Zurich de wedstrijd tegen Zwitserland zal spelen, is als volgt samen gesteld: Doel: Smits (Amsterdam). Achter: Derckx iVenlo) en Drijver (Togo) Midden: Ancion (Kampong). Loggere (La ren) en Rinkel (Gooi). Voor: Van Heel (HHYC) Boerstra HHYC) Kruize (HHYC), Bouwman (BMHC) en Es- scr (Togo). Reserves zijn P. en W. Nefkens (Venlo) Heemstede TONEELUITVOERING „NUT EN GENOEGEN" De Heem^teedse Toneelvereniging „Nut en Genoegen" heeft Zaterdag het toneelseizoen besloten met een keurige opvoering van het toneelstuk „Zo waarlijk helpe mij" van Tom Dekker. In dit spel, waarin de wraakzucht tot uiting komt van een man die eens door een meisje werd afgewezen omdat zij de voorkeur gaf aan zijn stiefbroer, werd vooral de rol van de versmaadde Govert Louws door de heer C. Wijker op treffende wijze vertolkt. De heer L. Beek en mevrouw B. Bokelman gaven alleszins bevredigend tegenspel. De heer F. Sperling was zeker aanvaardbaar als Albert, die partij kiest tegen zijn wraakzuchtige vader. Aan het begin van de avond gaf de voor zitter, de heer H. Bakker, een resumé van het werk van „Nut en Genoegen" gedurende het afgelopen seizoen, waaruit bleek dat deze toneelvereniging zich wel heeft laten gelden. Dc voorstelling werd bijgewoond door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, die in de pauze in ae gelegenheid werd gesteld zich er van te vergewissen, dat de zaienr.ood in Heemstede nog altijd een zeer ernstig beletsel vormt voor de ontwikkeling van het verenigings leven. Zandvoort Coloradokevers op het Zandvoortse strand Op het Noordelijk strand te Zandvoort zijn vanmorgen Coloradokevers aange spoeld. Van de zijde van de gemeente zijn onmiddellijk maatregelen getroffen om de insecten te verdelgen. Zandvoorts eerste speeltuin officieel geopend De officiële opening van Zandvoorts eerste speeltuin, welke Zaterdagmiddag plaats vond, is tot een bijzondere gebeurte nis uitgegroeid. In de tuin, gelegen hoek Kostverloren- straatNoorderduinweg, merkten wij o.m. op burgemeester en mevrouw Van Fenema, de oud-wethouders Groos en Van der Moolen, de korpschef van politie, Ds. Sara- ber, de hoofden van takken van dienst, de gemeente-secretaris, wethouder A. Kerk- man en verscheidene raadsleden. De tuin zelf was door een lint in de Zandvoortse kleuren voor de jeugd, die, voorafgegaan door de Zandvoortse muziekkapel een mu zikale rondgang door het dorp had gemaakt, nog onbereikbaar. Vertegenwoordigers van de Nederlandse Unie van Speeltuin-organisaties en bestuur ders van het Haarlems Verbond van Speel tuinverenigingen waren eveneens bij deze opening aanwezig. De voorzitter, de heer Joh. C. Jung, ge waagde er in zijn openingswoord van, dat misschien velen deze speeltuin-beweging niet zo belangrijk vinden. Toch is deze op vatting onjuist. Speeltuinwerk betekent „jeugdwerk" en het is de bedoeling van het bestuur niet alleen deze speeltuin te ex ploiteren, doch zijn taak véél breder te zien. „Wij willen trachten", aldus spreker, „het initiatief van het kind leven te geven. Wij stellen ons niet voor de kinderen netjes gestreken thuis te sturen, maar wij willen helpen om te trachten, het jeugdprobleem op te lossen. Dank zij de gemeente kon deze tuin geopend worden." Woorden van dank waren onder meer bestemd voor wethouder Kerkman, die in alles met raad en daad terzijde stond, Jhr. Quarles van Ufford, die het terrein gratis beschikbaar stelde, archi tect Bantjes, die opzichtershuisje en toilet gebouwtjes belangeloos ontwierp, de aan nemer Berkhout, de heer Verstege, die de attributen plaatste, publieke werken, de heer P. Waterdrinker, politie, muziekkapel en de gebrs. Driehuizen, die de stenen gratis leverden. Burgemeester mr. H. M. van Fenema zei in zijn openingsrede: In de eerste plaats is er vreugde en voldoening jegens het be stuur, en speciaal jegens de heer Kunkeler, de grote stuwende kracht bij de totstand koming van deze tuin. Spreker zegt, dat óók het gemeentebestuur het bij deze tuin niet wil laten. De sociale werkster, mej. Ligtvoet, is in dit verband naar Kopen hagen geweest, om te onderzoeken, hoe men in Denemarken de speeltuinen organi seert. Uit haar rapport is gebleken, dat men daar niet alleen de traditionele toestellen heeft, die tenslotte slechts passief zijn (men laat zich draaien, schommelen, wippen, enz.) maar in de speeltuinen in Kopenhagen vindt men ook voorraden hout, water, cement, touw en dergelijke, die de fantasie van de kinderen prikkelen en waarmee ze naar hartelust kunnen werken en spelen. Het verheugt spreker van het bestuur te hebben vernomen, dat men het bij het nu bereikte niet wil laten zitten, wellicht groeit er ook in Zandvoort iets dergelijks. Toch is spreker een beetje benauwd, deze prachtige tuin aan Zandvoorts jeugd toe te vertrouwen. Er werd in Zandvoort een par ticulier speeltuin door de Zandvoortse jeugd grondig vernield. „Verniel je eigen speel tuin niet", zegt spreker tot dc jeugd, „maar pas erop! Spreker hoopte ,dat de opening van deze tuin ertoe zal bijdragen, dat de dadendrang van onze jeugd hier een uitweg zal vinden tot welzijn van de jeugd en dc gemeente Zandvoort. Namens de' NUSO heette de voorzitter, de heer Dubois, de Zandvoortse speeltuin hartelijk welkom in de landelijke organi satie. De jeugd kan niet zonder leiding, zegt spreker, en ook Zandvoort heeft dat geluk kig begrepen. Speciale hulde hiervoor ver dient zeker het gemeentebestuur. De heer Kuyper, als voorzitter van het Haarlemse speelluinverbond, toonde zich als oud-Zandvoorter bijzonder verheugd deze opening te kunnen bijwonen en felici teert het bestuur met deze fraai ingerichte tuin. Vergezeld van een dochtertje van de secretaris van het Zandvoortse speeltuin- bestuur, de heer Kunkeler, knipte mevrouw Van Fenema hierna het lint door, waarna zij een fraaie bouquuet anjers ontving. Muziekkapel en kinderen maakten dan een rondgang over het terrein, waarna op een sein van de voorzitter de jeugd met een waar Indianengehuil de verschillende toe stellen bestormde. Zelfs Zandvoorts burgemeester en oud- ethouder Groos werden zo in het enthou siasme van de jeugd meegetrokken, dat zij de verleiding niet konden weerstaan, van de hoge glijbaan gebruik te maken tot grote pret van oud en jong. Lisse WELKOMSTAVOND VOOR GEDEMOBILISEF.RDEN Woensdag 24 Mei wordt in de Ned. Hcrv. Kleuterschool door-* het Demobilisatie comité een welkomstavond gehouden voor de militairen die de laatste maanden thuis zijn gekomen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Helena Maria Wilhelmina. d. van C. N. Mens en C. v. Rooyen; Thcodorus Ludwinus Maria. z. van J. A. Bakker en L. M. Verbruggen: Jacobus Johannes Nicolaas. z. van U. J. A. Boekei en M. E. Jong. OVERLEDEN: Ida Leuven, wed. van A. 'Vrijburg, oud 80 j.; Maria Schalk, wed. van H. Duim, oud 84 j. LISSER BOYSJAC. 1—5 In een matig gespeelde wedstrijd verloor Zaterdagmiddag Lisser Boys de derde degra datiewedstrijd. thans van JAC uit Den Haag. JAC speelde met wind in de rug en had spoedig door de linksbuiten succes (01). Twee minuten later werkte Lissc een corner in eigen doel (02). Steeds was JAC in het offensief en de veldmeerderheid leverde voor rust nog twee doelpunten op. Met een 40 achterstand pakte Lisser Boys na fust gesteund door de wind aan, doch de schotloze voorhoede boekte geen succes. Uit een der Haagse aanvallen werd het 05. Kort voor het einde redde de spil van Lisse E. Bouman met een goed schot de Groot concert ter viering van het jubileum van „Excelsior" Ter viering van het veertig-jarig bestaan van de christelijke gemengde zangvereni ging Excelsior te Lisse waren Zaterdag avond circa duizend zangliefhebbers in de HoBaKo bijeen om een jubileum-concert bij te wonen, dat gegeven werd door een tiental koren, waarvan vier kinderkoren, met medewerking van het fanfarecorps „Crescendo" uit Sassenheïm. De ere-voorzitter ör. Th. Euys bracht dank aan de medewerkenden, riep een wel kom toe aan de vele «^nodigden en felici teerde bestuur en leden met dit jubileum. Hierna speelde „Crescendo" scènes Pit- tcresques van Jules Marrenet, waarop dooi de zes grote koren „Aankomst der gasten" van Richard Wagner werd gezongen, ge volgd door vele andere nummers door de diverse koren. In de pauze sprak loco-burgemeester J. W. A. Lefeber namens 't gemeentebestuur 'n hartelijke gelukwens uit. De heer Over- beek bood namens de Koninklijke Bond van zangveren-gingen een oorkonde aan. De heer Kooi overhandigde namens de me dewerkende koren een enveloppe met in houd aan. Als laatste spreker feliciteerde de heer F. Beysens namens de R.K. zang vereniging St. Gregorius de jubilerende vereniging. Het drie-jarig zoontje van di rigent Th. Westerdaal bood als aardige attentie de vereniging bloemen aan. De bijeenkomst werd besloten met gemeen schappelijke zang door alle medewerkenden van het machtige koorwerk Psalm 150 van T. Pijlman. Bennebroek EEN KLUCHT VOOR EEN GOED DOEL Zaterdagavond werd in het Verenigings gebouw ten bate van de R.K. Vereniging voor Gezinszorg en Gezinshulp door de toneelvereniging „Bennebroek" de eerste opvoering gegeven van het spel „Telefoon voor meneer! Telegram voor mevrouw!" door Wim Dumont. Het is een kluchtige geschiedenis van een weduwnaar en een weduwe die samen in het huwelijksbootje stappen en voor elkaar niet willen weten, dat zij reeds kinderen uit het eerste hu welijk hebben. Deze hebben natuurlijk in.- tussen reeds kennis gemaakt. Aanvanke lijk beschouwen zij elkaar als intriganten. Tenslotte wordt na veel complicaties het misverstand opgehelderd en krijgt Amor zijn kans. „Bennebroek" heeft er een kostelijke voorstelling van gemaakt. Santpoort Raming bleek te laag te zijn Voor 1949 is op de begroting van Velsen een bedrag van 1350,geraamd voor de bouw van een bergplaats op de begraaf plaats „De Biezen". Het blijkt dat dit be drag niet voldoende is en zal moeten wor den verhoogd tot 1885, Burgemeester en wethouders vragen de raad toestemming hiervoor te verlenen. SNELVLIEGERS VAN ST. QUENTIN NAAR SANTPOORT De Santpoortse vereniging van duiven- houders de „Luchtpost" heeft Zondag een wedvlucht georganiseert van St. Quentin, over een afstand van 304 km. Het is een zware vlucht geworden, zodat er vele dieren over tijd binnen kwamen. De eerste duif kwam aan om 12.56 uur de laatste prijs-winnende ging om 13.46 door de klok. De uitslag is: J. Bremerkamp 1, 7, 9, 24; P. Bierdrager 2, 10, 26; Mevr. Duyn 3. 4; G. Bierman 5, 11, 15, 18; T. Ta- bernal 6, 17; P. Rozemcyer 8, 21; P. Bersee 12, 23, 27; J. Bierman 13; J. Struys 14, 19, 25, 28; P. Koning 16; J. Handgraaf 20; D. Drijver 22 en Mevr. Korthouwer 29. Bloemendaal ONDERWIJSBE.NOEMINGEN De volgende voordrachten voor de be noeming van onderwijzend personeel aan de Julianaschool te Overveen zijn aan de raad gezonden: Eerste vacature: 1. Mej. N. Westerbeek te Schagen; 2. Mej. W. D. Langhorst te Heem stede; 3. Mej. C. Wardemer te Ernst. Tweede vacature: 1. Mej. W. D. Lang horst te Heemstede; 2. Mej. Westerbeek te Schagen; 3. Mej. S. Hekkelman te Zwanen burg. WONINGBOUW B. en W. stellen de raad voor de grond aan de Donkere Laan voor de bouw van 12 duplex-woningen aa de woningbouwver eniging „Bloemendaal-Noord" in erfpacht te geven. Het bestuur dezer vereniging heeft aan B. en W. medegedeeld, dat de firma P. Zwart te IJmuiden bereid is de huizen te bouwen voor 134.000. Met architectenloon en renteverlies komt dit op een totaal be drag van 141.000 of 11.750 per woning. Lentefeest Ramplaankwartier Voor de vierde keer heeft de buurtver eniging „Ramplaankwartier" haar lentefeest gevierd. Na de opmars van alle medewerkenden, voorafgegaan door tamboers, hield de voor zitter van de buurtvereniging, de heer J. v. Boekhoven op het speelplein van de Bea trix-school een kort openingswoord. Hij heette in het bijzonder welkom mej. L. van Asperen-v. d. Velde uit Amsterdam, die de grootste stoot heeft gegeven aan het buurt- verenigings-jeugdwerk en wethouder W. F. Happé. die het gemeentebestuur vertegen woordigde. Het ientespel is het eerst opgevoerd in de Stadsschouwburg te Amsterdam door en voor de Jordaanbewoners en door mejuf frouw L. van Aspcren-van der Velde omge werkt voor het Ramplaankwartier. Het spel zelf was een bonte mengeling van zang. volksdans en ballet. Koning Winter werd verjaagd door Koningin Lento met haar elfjes, bijtjes cn vlindertjes. Vooral de bloemen- cn zonnedans waren aardig. De kleinsten, verkleed als kabouters, zorgden voor de grootste vrolijkheid. In de pauze was in de hal van de Beatrix- school handwerk ten toongesteld; het re sultaat van het winterwerk van de Vereni ging Ramplaankwartier. Hierna werd er onder leiding van de heer H. van de Wateren gezamenlijk „gevolks danst" en gezongen. SCHEEPVAART Aagtekerk, 19 v. R'dam n. Brisbane. Aalsdijk. Ic Philadelphia v. Boston. Aldcbaran, 19 te Narvik v. R'dam. Amstelkerk, 19 te Pointe Noire v. Lagos. Anislelstad. 19 v. Londen n. Narvik. Abbedijk, 19 220 m. W.ZW. Bermuda. Abireo, 19 100 m. Pp. Frio. Alchiba. 19 200 m. W.ZW. Kp. St. Vincent. Alcor, 19 270 m. N.NO. Las Palsmas. Aldegonda (tl. 19 v. Pladju n. Bangkok. Aludra. 20 te R'dam v. Antwerpen. Amsteldijk, pass. 19 Kp. Race op 280 m. Zuid. Arkeldijk. 19 v. Bremen n. Hamburg. Alcor, 20 le Las Palmas. Alcyone, pass. 19 Fernando Noronha. Amstelland, pass. 19 Bahia. Abbekerk. 21 ver. Fremantle. Akkrumdijk, 19 600 m. O. Sandyhook. Algorab. pass. 20 Madeira. Almdijk. 20 v. New Orleans n. Brownsville. Arendsdijk. 21 v. Montevideo n. Santos. Alchiba. 21 v. Las Palmas n. Recife. Aldabi. 22 v. Montevideo n. Santos. Alwaki. 23 verw Montevideo. Amstelpark, pass, 21 Kp. St. Vincent. Amstelveen. 20 te Baltimore v. Narvik. Arnedijk. pass 22 Scilly. Barendrecht (t). 19 pass. Azoren. Bengkalis, pass. 19 Finisterre. Bennekom, 19 v. Buenaventura n. Guayaquil. Boschfontein. pass. 20 Gibraltar n. Marseille. Bali. 19 350 m. W.ZW. Flores. Baud. 19 v, Soerabaja n. Semarang. Bonaire. 1.9 120 m. O.NO. San Miguel. Bontekoe, 20 verw. Gorontalo v. Menado. Black Falcon, 15 v. Boston n. Antwerpen. Barumun. pass. 18 Maladiven. Blijdcndijk. 19 te Colombo v. Madras. Bacchus, 20 v. Laguaira. n. Puerto Cabello. Blommcrsdijk, 20 pass. Vlissingen (uitgaan). Borneo, 21 v Djakarta n. Singapore. Blitar, pass. 21 8 u. Pantellaria. Bloemfontein, 21 v. Teneriffc n. Southampton. Breda, 21 v. Talcahuano n. Valparaiso. Ceronia (t), pass. 19 Wight. Castel Bianco. 18 v. Fremantle n. Djakarta. Clio, 17 te Vera Cruz v. Tampico. Coolhaven. 16 te Sacablanca v. Rouaan. Celebes. 20 v. Port Swettenham n. Singapore. Congostroom, 20 v. Takoradi n. Freetown. Chama (t). 17 te Bahrein v. Yarrow. Ceram, pass. 22 Finisterre. Cottica, 22 te Dcmerara v. Paramaribo. Cuanza. 20 v. Aden n. Suez. Duivendijk. pass. 19 Ouessant. Dundal Bay, verm. 22 v. Djakarta n. A'dam. Dalcrdijk. 19 230 m. W. Scilly n. Antwerpen. Danae, 19 pass. Ouesrant. Delft, 19 330 m. N. Sombrero eil. Dorsetshire. 18 v. Fremantle n. Djakarta. Dalerdijk, 21 verw Antwerpen. Dalcrdijk. 21 te Antwerpen. Delfland. 21 tc Montevideo. Drente. 20 550 m. NO. Honoloeloe. Edam. 19 v. Baltimore n. Forfolk. Eemdijk, 19 te Los Angeles. Esso Rotterdam (t). 19 900 m. ZW Flores. Erinna (t>. 18 te Singapore v. Pulo Sambu. Ena (t). 20 v. Abadan n. Cochin. Enggano, pass. 22 Perim. Eemland, 20 v. Buenos Aires n. Montevideo. Felipest (tt. 18 te Port Swettenham v. Pladju. Friesland, 22 te Djakarta v. Makassar. General A. W. Greely. verm. 26 v. Djakarta R'dam. Gouwe. 20 v. Delfzijl n. Zaandam. Gaasterkcrk, 21 v. Lorenzo Marques n. Beira Garoct. 21 te Soerabaja v. Makassar. Groote Beer. 22 verw. Soerabaja. General M. B. Stewart (tri. pass. 21 Malta. Rotterdam. Goners! M. L. Hersev, 20 280 m. N.KW. Per- naar Amsterdam. General S. D. Sturgls (tr pass. 20 Malta. Gooiland. 20 te Rio de Janeiro Gordns. 21 te Izmir v. Istanboel. Hersilia. 19 v. Paramaribo n. Georgetown. Hector. 20 verw. Piraeus v. Algiers. Hecuba, 19 173 m. ZW. Ouessant. Helder. 19 v. Trinidad n. Guanta. Helicon. 20 verw. New York v. Punta Cardoc Haarlem. 19 te Guanto v. Puerto Limon. Heemskerk. 20 v. Tencriffe n. Walvisbaai. Hera, 20 v. Barranquilla n. Cartagena. Hcstia, 21 te Laguaira. Hoogkerk, 22 to Marseille. Hydra. 22 tc R'dam v. Cuba. Ittersum, 19 te Galveston v. Baltimore. Indrapoera, 22 te Belawan. Iris. 20 te Genua v. A'dam. Japara L„ 20 anker Belawan. Joost v. d. Vondel, 21 v. Emden te Narvik v«n Jacob Cats. 21 v. Vlissingen. (uitgaand). Jagersfontein, pass. 21 Evenaar n. Aden. Java, .18 te Probolinggo. Jobshaven. pass. 20 Ouessant. Kota Agoeng, 19 rede Semarang v. Chcrihot Kedoe, 17 v. Semarang. Kcrlosono, 19 730 m. NO. Sombrero eil. Kolbergen, 21 te R'dam v. Casablanca. Kamerllngh Onnes. 20 6 u. v. Suez. Kota Inten. 21 23 u. te Palembang. v. Djakan Klipfontein, 22 v. Port Elisabeth n. East Londt I1 Lawak, 19 v. Singapore n. Manilla. Loenerkerk. 20 v. Colombo n. Madras. Laagkcrk, 19 dwars Napels. Limburg. 19 v. Sambu n. Miri. Leerdam, 22 verw. Antwerpen. Lutterkerk. 19 v. Hamburg n. Antwerpen, Lekkerkerk. 20 v. Suez n. Aden. Lcuvekcik, 21 anker Raselmisbaab. Lieve Vrouwekerk, 22 te Muscat. Lissckcrk, pas? 21 Gibraltar. Laurenskerk. 20 te Genua. Lekhaven, pass. 200 Finisterre. Lemsterkerk, 22 te Basrah v. Khorramshar. Linge. passa 21 Dakar n. Landana. Loppcrsum. pass. 22 Dover. Luna. 21 te Catania v. Calamata. Malvina (t). 19 v. Abadan n. Aden. Mapia. pass. 19 Gibraltar. Muidcrkcrk, 19 v. Marseille n. Antwerpen. Mijdrecht, pass. 19 Madeira. Meerkerk. 18 te Singapore. Melampus, 17 v. Kozhikode. Malca 't). 19 v Sambu n Miri. Marisa (t). 20 220 m. v. Kreta. Madoera, pass. 19 St. Johns eil Mirza (t). 16 te Singapore v. Miri. Mentor. 20 te A'dam v. Levant. Mitra (t), pass. Timor. Maas, 21 te Houston verw. v. Mobile. Merwede, 20 v. Hamburg n. R'dam. Manoeran, 19 500 m. O. Kp. Orange. Mariekerk, 19 v. Hamburg n. Antweroen. Maasland, pass. 20 Fernando Noronha. Mecuba (t), pass. 21 Tunis. Meliskerk, 20 t.e R'dam v. Brisbane. Metula (tl, 21 te Brisbane v. Curasao. Modjokerto, 21 in Suczkanaal. Nieuw Amsterdam. 19 v. New York n. A'dam. Nestor, 21 te Tunis; Noordam, 22 te R'dam v. New York. Noordwijk, pass. 21 Finisterre. Ondina (t), 20 le R'dam v. Grangemouth. Ovula (t). 18 v. Singapore n. Hongkong. Oranje, pass. 19 Dondrahead. Orestes, 19 v. Montevideo n. Santos. Orion, 19 te R'dam. Overijsel. 19 tc Karachi. Oberon, 20 te Trinidad v. Paramaribo. Ossend recht. 20 tc Casablanca v. Livorno. Oranje Fontein. 22 te Antwerpen. Papendrecht (tl. 22 verw.. pass. 19 Ouessant Polydorus, 19 v. Singapore n. Djakarta. I Pygmalion. 20 verw. Curacao v. Paramaribo. Prins W. v. Oranje 15 v. Cleveland n. Hamilli |i Prins Alexander. 19 900 m. W. Scilly. Prins Willem III. 19 bij Hamburg. Poelau Laut, 19 700 m. O. Ceylon. Prins Philips Willem, 20 v. A dam n. West-Ir. Poseidon. 20 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Prins Job. W. Friso, 19 Montreal v. R'dam. Prins Maurits, 20 v. Quebec n. Montreal. j Prins Willem v Oranje, 21 v. Montreal n. R'd Prins Willem IV, pass. 21 Kp. Race. Prins Willem V. 22 te Detroit v. Chicago. Rijnland, pass. 18 Kanarische eil. Rufina (tl, 20 verw. Barbados. Radja. 21 te New Orleans. RidderKerk. 20 v. Dar es Salaam n Mozambi#1 Rotti, 21 v. Palembang n. Djakarta. Raki. 21 te Vancouver v. Calcutta. Salatiga, 20 verw. Cochin. Stad Dordrecht, pass. 19 Zuidelijk v. Min« Sibajak, 20 verw. Melbourne v. Fremantle. j Stad Maassluis. 19 bij Karmo n. Narvik v. En* Stentor. 20 te Alcxandrië. Sommelsdijk. 19 480 m. N.NO. Bermuda. Schie. 20 v. Antwerpen n. Curacao. Schiedijk, pass, 20 Gibraltar. Soestdijk, 21 v. Suez n. Djeddah. Stad Alkmaar. 21 v. Port Amelia n. Beira. Stad Schiedijk, 20 v. Bordeaux n. Dakar. Samarinda, 19 te Calcutta v. Madras li. Y j couver. Salawati, 21 v. New Orleans n. Charleston. Salland. 20 te Buenos Aires v. A'dam. Stad Schiedam, pass. 22 Finisterre. Streefkerk, 20 te Bombay. Sumatra, pass. 22 Finisterre. Taria (ti, 21 v. Adelaide n. Port Lincoln. Tibia (t), 20 v. Curacao n. Landsend. Titus, 20 v, R'dam n. Algiers. Talisse, 21 te Port Said. Tawali, 19 700 m, O. Luzon n. Manilla. Tiberius, 17 te Houston v. Mobile. Theseus, 1.9 v. Gibraltar n. Algiers. Ternate, 19 v. New Orleans n. Charleston. Tcro, 21 verw. te Buenos Aires. Tiba, 20 v. R'dam n. Hamburg. Tiberius. 20 tc New Orleans v. Hquston. Van 't Hoff. 20 v. Cuba n. Dublin. Veendam, 19 v. New York n. Southampton, Valerius. 19 v. Tahuna n. Menado. Van Heutz. 19 v. Singapore n. Hongkong. Volendam. 19 500 m W.t.Z. Scilly. Valerius. 20 v. Menado n. Peta. Van Ostade. pass. 20 Vlissingen v. Antw. Willem Ruys. 21 v. Suez n. Belawan. Waterman (tr 21 600 m. ZO. Cevlon. Weltevreden. 22 te R'dam v. Djakarta. Waterland. 20 v. A'dam n. Buenos Aires. Willemstad. 21 v. Curacao n. Laguaira. Wocnsdrecht (t). 19 v. R'dam n. Menaalahm Westerdam. 19 330 m. Z. Kp. Race. IJsel. 19 Noordelijk V. Cuba. Zeeland L 21 13 u. pass. Ouessant. Zijpenberg. 20 te Saffi v. Savona. Zonnewijk, pass. 16 Kp. Leeuwin. TAPIJTEN - LOPERS Deze week verkoop aan partieulieren van diverse toonkamermonsters ver beneden winkelprijzen. Wiltons f 93. f 132.95, M. Smyrna's (prachtige des sins) f 128, f 195, f 225, gang- en traploper cou pons. Verkoop van 105 u. TAPIJTHANDEL „MA- RO" N.V. gebouw do Nij verheid, Jansstraat 85, (bij Gr. Markt), Haarlem. Gevraagd in de Gemeente Heemstede een gestoff. BO VENGEDEELTE of BENE DEN met vrije keuken in geval g. keuken aanw, gen. v. eigen kosten er een te la ten maken. Huisvest, verg. aanwezig. Brieven no. 5589 Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f 44. v. VEEN, Zijlweg 26-28, Hrl. VRAAGT UW HUISRAAD OM VERNIEUWING? VAN VEEN levert tegen lage prijzen en gemakkelijke be taling: Meubelen, bedden, dekens, karpetten, lopers enz. Zijlweg 2628, Haarlem Dijkgraaf en hoogheemra den van Rijnland zullen op Woensdag 7 Juni 1950 om 12 uur in het Gemeenlandshuis van Rijnland te Leiden, Breestraat 59, openbaar aan besteden: het schoonmaken van wa teren en het onderhouden van sloten cn greppen gedurende het jaar 1950, in 33 percelen (bestek 388) Bestek ad f 0.50 verkrijgbaar ter secretarie van Rijnland (postrek. 300680). bij de technisch-ambtenaren van Rijnland tc Halfweg, Gouda en Katwijk en bij de opzich ter van Rijnland te Spaarn- dam. DIVANBEDDEN f 24.50 Éénpersoons opklapbed met ombouw f 57.2-pers. opklap] bed met ombouw f 68.Eerste klas. 15 Jaar garantit^ Kapokbedstellen, verende matrassen, wollen dekens enz. Monsterkamers ORIONWEG 8 H.-N. bil Zaancnlaan Gesloten huisTELEFOON 2381 TE KOOP GEVRAAGD: a f 5000.tot f 6.000.leeg te aanvaarden. Brieven onder no. 5590 bureau van dit blad. De saucijsjes waren echt lekker! De saucijsjes smaakten best! Deze cn dergelijke complimentjes mochti we vorige week direct ai incasseren. Dat deed ons goed en we besloten om oc deze week de saucijsjes waar ieder vol '1< over is voor een extra lage prijs aan te ble den, namelijk: f 1.25 per pond en IJé pond voor f 1. Eveneens tegen een speciale prjjs: Eeltjes' wonderlekkere rookworst 30 ct. p. oc 2 ons voor 50 C Eeltjes' Saksische 30 ct. p. ons 2 ons vodt 50d Eeltjes' Berliner 36 ct. p. ons. 2 ons voor 60 6 Gekookte gelardeerde lever 55 ct. per ow Gekookte gerookte ossetong 60 ct. per Eeltjes zorgt ook voor uw hond(je) Gekookt kopvlees 50 cent per po» U wordt goed en vlug bediend bij VLEESHOUWER

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8