van „Midsummernightsdream" door de Young Vic glanspunt van rijk-gevarieerd programma Leidse studenten vieren met de burgerij het 375-jarig bestaan der Universiteit Faanhof kwam als eerste in Stad ion Feijenoord te Rotterdam aan Woensdag 31 Hei 1950 3 Openluchttheater klaar voor het seizoen Als de weergoden meewerken willen gaat het Bloemendaalse Openluchttheater deze zomer nieuwe lauweren oogsten, die dit „mooiste theater van West-Europa" (de (jualificatie is van onbevooroordeelde bui tenlandse deskundigen) ook in artistiek opzicht een welverdiende wereldfaam zul len bezorgen. Reeds het vorige jaar is daartoe, vooral met de voorstellingen van „As you like it" door de Young Vic Com pany, trouwens reeds een indrukwekkende eerste steen gelegd en ook dit seizoen zal het hoogtepunt van het programma voor rekening van deze befaamde Engelse to neelgroep komen. Regisseur George Devine heeft daartoe zijn keus laten vallen op Shakespeare's Midsummernightsdream, waarvan de Bloemendaalse première (on der auspiciën van het Holland Festival, maar geheel voor rekening en risico van het Openluchttheater) Donderdagavond 29 Juni gegeven wordt. Jean Wilson, die vorig jaar de Rosalind in „As you like it" speelde, vertolkt nu in de ..Midsummernightsdream" in deze fan tastische grimering de rol van Titania. Veel risico is daar trouwens niet bij in dien men zich herinnert, welk een door slaand succes „As you like it" verleden jaar geworden is en de verwachting lijkt dan ook gerechtvaardigd dat alle vijf de voorstellingen (van 29 Ju i tot en met 3 Juli), een uitverkocht „huis" zullen boeken. Reeds nu stromen er aanvragen om plaats bewijzen uit alle delen van het land, en zelfs uit Amerika en Canada binnen, (aan welke laatste categorieën van belangstel lenden in het algemeen alleen de duurste plaatsen verkocht worden). Deze animo is alleszins begrijpelijk, want deze Mid summernightsdream zal inderdaad een zeer bizondere worden. Regisseur Devine heeft volkomen gebroken met de „romantische" inslag, die het stuk, zijns inziens tegen Shakespeare's bedoelingen in, vooral onder invloed van de Reinha ral-interpretatie, gekregen heeft. Ook Mendelssohns mu ziek, die naar het oordeel van de regisseur teveel domineert, de aandacht van de tekst afleidt en het ganse stuk teveel in de sfeer van het onwezenlijke het „sprookje" trekt, moest om al die redenen vervallen en is vervangen door speciale muziek, ge componeerd door Henry Boys, welke mu ziek louter een dienende taak heeft in het stuk, dat nu veel „aardser" van allure ten tonele verschijnt en meer „met de voeten op de grond" gespeeld wordt. Zeven-en-twintig acteurs en actrices van de Young Vic, onder wie vele bekenden van vorig jaar (Jean Wilson, Mervyn Bla ke, Anthony van Bridge, Pierre Lefevre e.a.) zullen de rollen van de hovelingen, de gelieven, de handwerkslieden en de bos geesten vervullen, Margaret Harris ont wierp de bizonder fraaie costumes en re gisseur Devine zelf de speciale natuurlijke décors voor deze uitvoeringen in de open lucht. welker realisering liet Bloemendaal se theater nog wel enkele dagen van hard werken zal kosten. Maar het resultaat van Bond voor siaatspensionnering viert gouden jubileum De Bond voor staatspensionnering bestaat vijftig jaar en vierde dit gouden jubileum met een herdenkingsbijeenkomst in Arn hem, waar onder meer het woord werd ge voerd door de staatssecretaris voor Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn. Deze sprak namens de regering zijn erkentelijk heid uit voor de activiteit van de Bond. Er moge dan wel verschil zijn in pro gramma, in principe zullen de regering en de Bond elkaar kunnen vinden. De vraag rijst, wat na 1 October moet gebeuren, wanneer de noodvoorziening-Drees voor ouden van dagen afloopt. Vooropgesteld wordt dat men een blijvende regeling zal treffen, aldus spreker. Weer twee postbestellers te Laren gearresteerd Naar aanleiding van de geconstateerde fraude op het postkantoor te Laren zijn wederom twee bestellers door de rijks recherche gearresteerd. Zutphen krijgt nieuw station De plannen voor het nieuwe station te Zutphen zijn nu vastgesteld. Het is de be doeling, dat in de loop van 1952 het ge bouw in gebruik genomen zal worden en dat de verbouwing van het stationsem placement in 1953 gereed zal zijn. De Internationale vereniging „Bellamy" zal op 3 en 4 Juni in het conferentie-oord ..De Tempel" te Overschie haar jaarlijkse algemene vergadering houden. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 31 MEI Phoenixterrein: Circus Strassburger. 2 cn 8 uur. Rcmbrandh ..Voorjaarspavade", alle leeft., 2. 4.15 7 en 9.15 uur. Palace: ..Taxi mijnheer", 14 j., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. (Iedere ochtend: „Jopie Slim", 11 uur). Luxor: „Leve de samba", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Ingerukt mars', alle leeft., 11, 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Ha, die zee rovers", 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Kleine mensen op de grote weg", 14 j„ 2,30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 1 JUNI Grote Kerk: Orgelconcert. 2 uur. Stads schouwburg: „De dood van de handelsreizi ger", tComedia). 8 uur. Phoenixterrein: Circus Strassburger, o uur. Bioscopen: Mid dag- en avondvoorstellingen. dat alles belooft dan ook 'n serie culturele manifestaties te worden van grootse allure Ongetwijfeld wordt dus de Midsummer nightsdream het hoogtepunt van het Bloe mendaalse seizoen, maar er staan daarnaast vele andere evenementen op het program ma, die nauwelijks minder belangrijk zijn. In de eerste plaats is het nu definitief dat ook het Ballet de Monte Carlo een avond en wel die van de 16e Juli in het Openluchttheater zal neerstrijken om dc balletliefhebbcrs te laten genieten van zijn exquise kunst; dan komen er, Zaterdag aanstaande en vermoedelijk ook op 12 en 13 Augustus, voorstellingen door het Ne derlandse Volkstoneel van Shakespeare's „Twee Edellieden van Verona". Op 16 Juli des middags komt de H.O.V. er een con cert *even (populaire prijzen) en verder worden nog verwacht Indra Dev Prasads balletgroep (22 Juli), het Ballet der Lage Landen (op 5 en 6 Augustus), verschillende kinder-matinées (op 14 Juni „Panda" en op 26 Juli met Janno en het kindercircus), alsmede op 10 en 11 Juni twee filmvoor stellingen („Monsieur Beaucaire"). Men ziet het: er zal deze zomer veel te genieten zijn in het Bloemendaalse Openluchtthea ter, als het weer tenminste geen spelbreker wordt. Drie mille voor lotgenoten van Isaac Allal Het „Comité Isaac Allal", die in Neder land werd opgericht na de ramp van de in Noorwegen verongelukte Dakota met uit Afrikaanse kampen afkomstige kinderen, waarvan Isaac Allal de enige overlevende was, heeft 3488,97 bijeengebracht. Drieduizend gulden daarvan is ter be schikking gesteld van het comité „Oeuvre secours 'aux enfants" met de bepaling dat dit- bedrag ter beschikking moet worden gesteld van de noodlijdende kinderen die in Afrika verblijven. Vierhonderd gulden is bestemd voor Isaac Allal zelf. De rest dient ter bestrijding van de gemaakte on kosten. ApeldoornAmersfoort op 1 Januari door electrische treinen bereden Naar de president-directeur van de Ne derlandse Spoorwegen heeft meegedeeld, zal de electrificatie van -de lijn Amers foortApeldoorn op 1 Januari gereed zijn. Vermoedelijk zullen op die datum de dieseltreinen op dat traject door electrische tractie worden vervangen en zullen enkele spoortreinen door een electrische locomo tief worden getrokken. De dan nog lopende winterdienst zal in ieder geval niet ingrij pend worden gewijzigd, te meer niet daar het traject een onderdeel vormt van de verbinding HollandTwente. Zoals een goede traditie het wil, zullen bij de feestelijkheden ter gelegenheid van het 375-jarig bestaan der Rijksuniversiteit te Leiden zowel student als burger in de vreugde delen. Hoewel de tijdsomstandig heden tot versobering dwingen, hoopt de lustrum-commissie van het Leidse Stu denten Corps niettemin veel van de oude luister te bewaren, opdat ook deze gene ratie zijn levensvatbaarheid op een bijzon dere plaats in de samenleving kan bewij zen. De feestweek begint met drie burgerij- dagen. ingesteld niet alleen omdat men weet dat de Leidenaren met hun universi teit gesticht in 1575 door prins Willem van Oranje als „een bolwerk der vrij heid" meeleven, maar ook ter dankbare beloning van de prettige verstandhouding. Op deze burgerij-dagen is het altijd goed weer geweest en een professor, die het weten kan, heeft uitgerekend dat het ook nu niet zal regenen. Om te beginnen wordt op Woensdag 7 Juni in de Lakenhal een tentoonstelling over de geschiedenis van universiteit en studentencorps geopend, die tot 15 Juni zal duren. Het programma voor die dag te uitgebreid om hier volledig opgesomd te kunnen worden ve neldt verder onder meer een militaire m; kinderfeesten met ballon-opstijgingen, li vaart-demonstra ties, wedstrijden in z crimen, schermen, bridge, schaken en dammen. Twaalf elftal len van gemeente-bedrijven houden een voetbsl-tournooi en acht plaatselijke to neelverenigingen een één-acter-tournooi. De dag wordt besloten met een taptoe dooi de kapel van de Luchtstrijdkrachten. Meer dan dertig elftallen van de perso neelsverenigingen der Leidse industrieën houden op 8 Juni een voetbal-tournooi en honderd renners, onder wie de beste in den lande,' nemen deel aan een wielerwedstrijd over honderd kilometer. Voorts zijn er wedstrijden voor hengelaars, voor roeiers en op bakfietsen. De wereldkampioen dammen P. Roozenburg, geeft een simul- taan-séance, de brandweer houdt spuit- demonstraties. Tegen middernacht wordt op het Stadhuisplein het traditionele Hosfeest gehouden, voorafgegaan door twee wagen spelen. De negende Juni begint met prijskeu- ringen op de veemarkt en bevat als andere hoogtepunten turndemonstraties bij kunst licht en een concert in de Stadsgehoorzaal, aangeboden door het studenten-muziekge zelschap „Sempre Crescendo" onder direc tie van Jaap Stotijn en het Mannenkoor „Kunst na Arbeid". Gedurende deze lustrumfeesten zal men in „Het Gravesteen" een internationaal café-bedrijf kunnen bezoeken, waar men vertrekken en terrassen zal vinden in Spaanse, Franse. Hongaarse, Chinese, Tsjccho-Slowaakse, Weense en Oud-Hol landse stijl. In de zogenaamde „Jardin du Moulin Rouge" speelt het speciaal hiervoor uit Marseille overgekomen orkest van Paul Mauriat. Verder treden er onder meer op de Surinaamse zanger Max Voiski, de orkesten van Lajos Veres en Teddy Cotton met Kid Dynamite. De interieurs van dit door de gemeente beschikbaar gestelde oude gebouw zijn geheel (en met evenveel ijver als góede smaak) door de studenten zelf ingericht. De feestelijkheden voor de studenten be ginnen Zaterdag 10 Juni met de aankomst en ontvangst van de reünisten op de res tanten van het Stationsplein. In de Pieters kerk wordt een herdenkingsplechtigheid gehouden, waar de rector-magnificus dei- universiteit, prof. dr. B. A. van Groningen, een rede zal uitspreken. Aan de Waalsdorperweg te Wassenaar heeft Zondag een groot concours-hippique plaats onder beschermheerschap van Prins Bernhard, ter bijwoning waarvan het ge hele Corps Diplomatique is uitgenodigd. Des avonds geeft het circus Strassburger een gala-voorstelling, waarin het ruiter- element zal overwegen. Daarna verzorgt het studenten-circus ..Die Lustige Piste" een „revue bestiale a grande spectacle". Op Maandag starten de deelnemers aan de auto-rallye en worden er vele recepties gehouden. Dinsdagmorgen is er een promenade concert op het Pieterskerkhof door „Sem pre Crescendo" met een populair program ma. Vroeg in de avond begint het voor naamste onderdeel van het feestprogram ma: de opvoering in de tent van circus Strassburger op het Schuttersveld van het eigenaardige spel „De staat van beleg" van Albert Camus door het Leids Studenten toneel onder regie van Johan Fiolet met muziek van mr. Harm Smedes, gevolgd door het lustrumbal. De 14de Juni zal de zogenaamde Brasem dag zijn en uitmunten door een volledig gebrek aan organisatie. Maar dan behoren ook eigenlijk de feestelijkheden alweer tot het verleden. Het Nederlands elftal in de nieuioe opstelling zoals het 8 Juni tegen Zweden en 11 Juni tegen Finlhnd zal spelen. Van links naar rechts: Rijvers. Hofma, Potharst, v. d. Hoeven, v. d. Sluys. Lenstra. Terlouw, Clavan, Michcls, Kraak en Stoffclen. Magnetiseur veroordeeld De kantonrechter te Rotterdam veroor deelde een vijftigjarige ex-hofmeester tot vijf geldboeten van 100,subsidiair tien dagen hechtenis voor iedere boete. Hij werd ervan beschuldigd vijf patiën ten tegen betaling te hebben behandeld door handoplegging. Kubelik geestdriftig over zijn Concertgebouwtijd Raphael Kubelik, die de laatste maan den het Concertgebouw-orkest heeft ge dirigeerd, Js in New York aangekomen. Hij zal in Amerika de functie van dirigent van het symphonie-orkest van Chicago aan vaarden. Kubelik zeide onder de indruk te zijn gekomen van het hoge peil van de werken van Nederlandse componisten. Hij hoopte het komende seizoen enige partituren in de Verenigde Staten te laten horen. Kubelik noemde vooral Pijper een zeer belangrijk componist. Tenslotte verklaarde de Tsjech dat zijn werk met het Concertgebouw-orkest, dat hij een van de beste orkesten ter wereld noemde, een van de grote ervaringen van zijn leven was. Indonesië zal eventueel Nederland verzoeken Westerling uit te leveren SINGAPORE, 30 Mei (United Press) „Indonesië zal bij Nederland aandringen op uitlevering van Westerling indien hij na uitwijzing uit Singapore naar Neder land wordt overgebracht", aldus dr. Zaim, de vertegenwoordiger van Indonesië te Singapore. Dr. Zaim vertelde aan verslag gevers dat Westerling, mocht hij aan Indo nesië worden uitgeleverd, voor een ge wone rechtbank zal moeten terechtstaan als „bendeleider". Zaim liet zich niet uit over de beschuldigingen die dan tegen Westerling zullen worden ingebracht. Hij zei in de loop van deze week instructies uit Batavia te zullen krijgen. FAILLISSEMENTEN De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: Willem Johan Rcmp, schilderspatroon, wonende te Bloemendaal, Bloemendaalseweg 62. Rechtcr-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. Roggeveen, advocaat cn pro cureur te Haarlem. M. van der Steur, manufacturierster, wo nende te Haarlem. Cornclissteeg 10. Rechter commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. K. Heimig. advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van Andries Cornells Peen, koopman, wonende te Zandvoort, Zand- voortselaan 44. Bij arrest van het Gerechtshof te Amster dam d.d. 17 Mei 1950, is, na gedaan hoger beroep, vernietigd het vonnis der rechtbank te Haarlem d.d. 25 April 1950, waarbij a. de vennootschap onder de firma P. A. van der Beek en Co., gevestigd en kantoorhoudendc te Haarlem. Harmenjansweg 85 en de ven noten: b. Everardus Vinkc. wonende te Haarlem. Marnixstraat 31; c. J. van den Broek, wonende te Soest, Oranjelaan 23. in staat van faillissement werden verklaard, met benoeming van mr. J. D. A. Viskil. advocaat en procureur te Haarlem, tot curator. ADVERTENTIE Ronde van Nederland Het heeft er op de voorlaatste dag van del Voorting. Op het ogenblik dat het publiek tn tfirio i;an MoricrianH lanop tiirt naar nitep- het Rotterdamse stadion dit drietal zag ronde van Nederland lange tijd naar uitge zien, dat er weinig schokkends te vertellen zou zijn van de zesde étappe. Deze voerde van Eindhoven naar het stadion Feijenoord in Rotterdam. Behalve de naam Sprcnkeling. de man die in plaats van Arie Vooren in de Nederlandse a-ploeg rijdt cn bij het vertrek uit Eindhoven op de voorlaatste plaats stond in het algemeen klassement, werd er aan vankelijk vrijwel geen enkele naam ge noemd. De moedige Sprenkeling moest na ongeveer 100 km. tegen de eenzaamheid te hebben gevochten, warin hij zelfs bijna drie minuten voorsprong heeft gehad, de strijd opgeven. Hij was zo vermoeid dat hij zich zelfs niet meer in het peloton kon hand haven. Verder was er in dat peloton eigen lijk niets gebeurd Rustig werd er gereden. Op de brug bij Viancn maakte zich een rode trui uit dc troep los en nam een voorsprong, die groeide, meter na meter tot ongeveer een halve kilometer. Die rode 'rui zat om de schouders van Henk Faanhof. een man die weliswaar niet tot de eersten in het algemeen klassement behoorde, maar die toch even liet zien dat hij er niets voor voelde in deze gesloten formatie Rotterdam binnen te rij den. Zijn voorsprong groeide steeds meer en zo konden de vele duizenden, die zich op dit laatste stuk van de etappe langs de snel- verkeersweg hadden opgesteld, dc handen op elkaar brengen voor een dappere Nederlan der, die zich over de vlakke Zuidhollandse wegen kwam melden als candidaat voor een overwinning. Nu kwam er leven in het peloton. Enkele Nederlanders cn Belgen zetten een achtervolging in. maar na korte tijd bleef er een man over die bleek serieuze pogingen te doen, Faanhof naar de zegekroon te steken. Waarom de Belgen deze ene ren ner Van Kerkhove lieten zijn en niet de Callens, die zich toch ook in de eerste formatie bevond, maar in het peloton terug viel, zal een raadsel blijven. Van Kerkhove stond immers te ver in het klassement achter om behalve Faanhof in deze étappe, ook Lakemar. in het klassement te kunnen be dreigen. Dat lukte niet. Toen zich. kort voor Rotterdam, zoals al werd verwacht, opnieuw een paar renners uit het peloton los maakten en er achter aan gingen, slaagden dezen er niet in Faanhof te bereiken. Op nieuw waren het geen Belgische renner^ die uit het peloton waren weggesprong- dc Nederlanders Gerry Loos en PURE VIRGIN SHAG Olympische dag Het chronologisch overzicht van de Olym pische dag. 13 Juni in het Olympisch Stadion ziet er als volgt uit: 13.30 gymnastiek, oefeninaen in het knois- zwaaien door 1200 dames KNGV; 13.50 uit reiking van dc Van Tuylbeker aan de KNZB": 13.55 athletiek; 14.15 demonstralie zweefvliegen van met lijnbestuurde kleine vliegtuigen met motor: 14.25 tafelspnngen heren; 14.40 eerste helft voetbalwedstrijd Bondselftal—Kopenhagen; 15.40 athletiek 110 meter horden heren; 15.4.» tweede helft voetbalwedstrijd: 16.30 athletiek. 80 meter horden dames; 16.35 athletiek; 17.05 tot 17.35 ruitersport. Tournooi voor militairen In de week van 7 tot en met 14 Juni zal in ons land een internationaal tournooi voor militairen worden gehouden. Te Rotterdam is vastgesteld Nederland—België en te Utrecht Frankrijk—Italië. De verliezende ploegen spcicn op 13 Juni op het terrein van ..Haarlem" tegen elkaar. De eindstrijd is bepaald in Den Haag. De weg terug Wat is het heerlijk om zopas van va- cantie terug te komen. Wij zijn zopas van vacanlie teruggekomen en verber gen onze vreugde op meesterlijke wijze. Wij zijn en vinden dat héél ver naar Parijs geweest. Iedereen zei tegen ons: „Gut. wat vroeg om met vacanlie te gaan. Vind je dat niet vervelend?" Wij vinden het inderdaad vervelend om zo vroeg met vacantie te gaan. Daarom gaan wij altijd zo vroeg met vacantie. Om het nóg heerlijker te vinden weer terug aan het werk te zijn. Wij zijn net als de man, die heel hard met zijn hoofd tegen een muur stond te bonken en die toen men hem naar de reden daar van vroeg antwoordde: „Het is zo'n prettig gevoel als je er mee op houdt". Maar wederom en het is niet om op te scheppen vertellen wij u dat wij naar Parijs zijn geweest. Ach, ach, wat was het daar vervelend in Frankrijk. De zon stond voortdurend hinderlijk aan de hemel te schijnen en wij moesten maar aldoor wijn drinken. De studenten in het Quartier Latin liepen maar naar de meisjes-studenten te lachen, alsof zij niets beters van doen hadden en de po- litie-agenten waren zo beleefd, dat er beslist wat achter stak. Wij moesten er de hele dag lekker zitten eten en als we daarmee klaar waren, hadden we niks anders omhanden dan een beetje uit te blazen op een terras waar aller lei irriterend mooie meisjes langs kwa men. Ook op cultureel gebied was het trouwens een dooie boel. Je had er te kiezen tussen de opera, een stuk of twin tig schouwburgen, op z'n hoogst een vijftig tentoonstellingen, een paar bal letten en nog een concertzaal of vier. Daarmee \yas de kous af. Wij konden ons best voorstellen dat de meeste toe risten dan maar in 's Hemels naam naar de Folies Bergères gingen. Keus was er trouwens niet veel en er was een Am sterdammer, die tegen ons zei: „D'r zijn hier maar twee restaurants waar je een goeie Hollandse biefstuk met gebak ken aardappelen kan krijgen". Nu, wan neer wij in een extra lekker-zwaarmoe- dige bui waren, dan gingen wij daar maar heen, want dan zag je tenminste weer eens Hollanders. Daar knapten we direct van op. Maar om nog eens weer op Parijs te rug te komen, al dat gepraat over die mooie stad is ook maar larie. Wij wer den altijd maar weer meegetroond naar de Champs Elysées, die een hele brede straat is, waar je niet eens gezellig bij de overkant naar binnen kan kijken. En over die brede straat reden tien rijen auto's naast elkaar met zestig kilometer snelheid en het enige wat de verkeers agenten deden, was ze opstoken om er nog een schepje op te doen. Er gebeur den niet eens ongelukken. Een onver antwoordelijke verkeersregeling. Gij vat wel dat wij blij waren, toen onze vacantie om was en wij weer naar huis konden. En onze vreugde steeg nog meer, toen wij aan de grens wij hadden er al in stilte op gehoopt zo'n echte gezellige Nederlandse doua nier tegen het lijf liepen. Onze vrolijke morgengroet beantwoordde hij met een hoffelijk wantrouwen en meteen daar na zei hij op jolige toon: „Champagne of juwelen?" Wij wilden de man natuur lijk niet in verlegenheid brengen en sloegen daarom ontroerd zijn vorstelijk aanbod af. Maar zo royaal was deze douanier, dat hij eerst zijn vraag her haalde en daarna ongevraagd onze kof fers begon over te pakken. Hij hield daar wel halverwege mee op, maar dat zal wel geweest zijn, omdat hij het erg druk had, zodat we welgemoed onze overhemden weer op elkaar en in de citybag stapelden. Ook bij de deviezen- afdeling heerste er trouwens direct weer die zalige, luchthartige sfeer. Iedereen mocht er schriftelijk op een reeks koddige vragen antwoorden en wij prezen de vooruitziende blik van de regering die direct bij de grens al be ging, de buitenlandse toeristen zo'n smakelijk amusement voor te zetten. Ach wat zijn wij heden blij Waren wij dus al in een goede stemming; toen wij ons eenmaal weer in 's Rijks hoofdstad bevonden, konden slechts jubeltonen onze vreugde nog passend vertolken. Er hing een vrolijke grijze lucht cn een verrukkelijke Wes tenwind loeide ons om de oren. Een van opgewektheid bijkans wenende ober bezorgde ons in zo'n echt gezellig old-finish restaurant een kopje surro gaat zoals men het toch maar nergens ter wereld krijgt en langs de vensters zoals de ramen thuis druipen, drui pen ze nergens stapten een paar ferme Hollandse meisjes, die niet eens blanketsel nodig hebben om hun schoonheid te verbergen. En blijkens een aanplak-biljet hoefde men hele maal niet naar de Parijse Folies Ber gère, want daar werd aangekondigd dat de ,,12 dancing lovelies" van de heer F. Muriloff het voetlicht zouden doen knipperen. En wat zagen de win kels er niet smakelijk uit. Gestampte muisjes en belegen Goudse bij de vleet. Over eten gesproken, de keuken is hier toch ook maar weer bes:. Wat dacht u van een „haraing sur toast", een „potage d'oxtail" en een heerlijke ..bifteck avec petits pois et patates frites". Kom daar maar 's om in Parijs. Wij werden weer helemaal welge moed, toen wij zo op die blije lente middag, in onze regenjas gedoken, langs de reclame-aanbiedingen van leve: - worst, de ijzersterke overschoenen, de occasions van de kledingmagazijnen, de fietsenstalling van het postkantoor, de altijd en overal te drinken coca-cola. de overhemden in pastel-tinten en dc altijd warme nou ja lauwe sau cijzen-broodjes tussen "de vrolijk mop perende Amsterdammers wandelden. Over het glimmende asfalt kroop het verkeer voort in dat mooie tempo van 10 kilometer per uur, dat politie ambtenaren uit de gehele wereld naar Amsterdam lokt. En temidden van de stroom troonden onberoerd de witge- jaste verkeersagenten, die hun guitig- Het Leidsepleintheater komt Donder dag met Uitstekend My lord'' dat in koddige trant een en ander over de Engelse verkiezingen laat zien en horen. Dit blijft tot 14 Juni. Mocht u vanavond nog met alle gewéld naar dit theater willen, dan krijgt u „Ba kersprookje" ie zien. In het concertgebouw is deze week meer te doen, want Vrijdagavond speelt het Amsterdamse strijkkwar tet er werken van Victor Lcgley, Raymond Chevreuillc en Jean Absil in de kleine zaal. Zaterdagavond zingt Martha Lipton er aria's en lie deren van Mozart, Wolf, Schoenberg. Debussy en Poulenc en zij wordt aan de vleugel begeleid, door Felix de Nobel. Er kan bezwaarlijk gezegd worden In de hoofdslad uit dat er op het gebied der beeldende kunsten veel leven in de brouwerij is. Het Stedelijk Museum heeft be halve zijn permanente tentoonstel lingen exposities van dc moderne Zwitsers. Amsterdamse schilders van nu en werk van Vincent van Gogh. En wanneer ivij u nu nog vertellen dat gij u in het Museum van de Ar beid op de hoogte kunt stellen van het roerk der Stadsreiniging het is per slot in een museum dan is ook deze kous weer af. Omdat we nog wat plaats over heb ben, zullen wij nog maar eens een paar oude films, die dc moeite waard zijn. uit de doeken doen. Te weten: Maria Goretti (Nöggeralh)The Bis- hops Wife (Kriterion), Hellzapoppin en Saludos Amigos (Cultvra). En dan kunt u natuurlijk nog altijd naar de Third Man (Edison). heid zo kranig achter een nors masker weten te verbergen en af en toe tot de algemene opgewektheid bijdragen met een fors: „Watmottattaar?" Wij waren weer thuis. Wij weenden. Van ontroering. BOEDA. binnenkomen, droeg Faanhof al de winnaars- krans, waarmee hij zijn ererondje maakte. Na Voorting. Loos en Van Kerkhove, die in deze volgorde over de finishlijn gingen, vloog het peloton dc sintelbaan op. Een peloton, dat natuurlijk achter Wim van Est aan iv. Belgen Mertens, Maelbtancke, Vandervcken, de Hongaar Bcdnar en do wel uitstekend voor de dag komende Frans Vos als eersten over de streep zag gaan. Een peloton, waarin ook Lakeman, drager van dc oranjetrui. binnenreed en er van verzekerd was. dat hij heden in de laatste étappe opnieuw in deze trui naar Amsterdam zal mogen fietsen. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Lakeman 39.37.42: 2. Depoorter 39.38 10; 3. Callens 39.38 17; 4. Vandervcken 39.39 10; 5. Evers 39.39.32: 6. Rogiers 39 4015: 7. Vos 39 40.21; 8. De Ruyter 39.41 10. 9. Lccnen 39.43.43: 10. Schotte 39.44.09: 11. Middelkamp z. t 12. Verpoorten 39.44.27; 13 Smits 39.44.37; 14. Lambrichs 39.45.04; 15. Van Est 39.45.27; 16. Mertens 39.45.42: 17. De Cock 39.45.46; 18 Accou 39.47.27; 19. Maelbrancke 39.50.28; 20. Bednar 39.50.59. Joosten heeft in deze etappe de strijd gestaakt. Waterpolocompetitie Dc waterpolocompetitie in de kring Haar lem van dc Koninklijke Nederlandse Zwem- bond is als volgt samengesteld: Dames: DWT 3, DWT 4, Haarlem 2 en HZV 3. Heren: DWT 3, DWT 4, Haarlem 5, HPC 4, HVGB 5, HZV cn VZV 3. Adspirant-mcisjes: DWR. DWT. Haarlem, HVGB a. HVGB b en VZV. Adspirant-jongens: DWR, DWT, Haarlem, HPC. HVGB a. HVGB b en VZV. Dc speeltijden voor de kringcompetitie zijn: dames en heren wedstrijden 2x8 mi nuten met 5 minuten rust; adspirantwed- strijden 2x7 minuten met eveneens 5 minu ten rust. De thuiswedstrijden van HVGB en Haar lem worden zowel voor de bonds- als voor dc kringcompetitie gespeeld in Stoops bad; HPC speelt de thuiswedstrijden in ..Groe- nendaal"; DWT speelt op de Donderdag avonden in de zweminrichting aan de kle verlaan en op Zaterdag in het Sportfondsen- bad DWR speelt de thuiswedstrijden in de zweminrichting aan de Houtvaart en de thuiswedstrijden van VZV worden gespeeld in de Heerenduinen. Donderdag 1 Juni worden de eerste com petitiewedstrijden gespeeld en luidt het programma: Dames, derde klasse C: DWT 2—HVGB 2. Heren, reserve eerste klasse A: Nereus DWR 2. Kring Haarlem: dames, DWT 4—DWT 3; heren: DWT 3—VZV 3. Vrijdag 2 Juni, dames, tweede klasse A: IIPCNereus. Heren: hoofdklasse: HVGB—HZPC. Districtstournooi te Hengelo Wel zeer groot is de verrassing, die het districts-tournooi te Hengelo heeft gebracht. De districten, die als de zwaksten beschouwd werden, zijn als winnaars te voorschijn ge komen. Bij de dames was l\pt West A en bij de heren Oost. die nummer een werden. De zelfde districten bezetten de tweede plaatsen. De eindstanden zijn als volgt: Dames: West A 310 7 12— 5 310 V 10- 5 202 4 S— 8 103 2 5— 8 004 0 Heren: 301 25—21 211 6 19—18 211 5 21—21 202 4 22—19 004 0 12—20 Gymnastiek Voorzitter Christelijk Gymnas tiek Verbond onderscheiden De feesten ter gelegenheid van het veer tig-jarig bestaan van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond werden geopend met een ere-avond in de Buiten- sociëteit te Deventer. Onder de ruim 1090 aanwezigen waren de commissaris der Koningin van de provincie Ovcrijsel. de burgemeester van Deventer en de heer J. Miedema, vertegenwoordiger var? dc mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Deze sprak namens de minister en bracht hulde aan het N.C.G.B.. dat zeer belangrijkwerk verrichtte en de lichame lijke opvoeding ook bij het christelijk pro testantse volksdeel ingang deed vinden. Hij huldigde de voorzitter van het verbond de heer I. J. Adriaanse en deelde mede dat het de Koningin had behaagd hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Namens een comité bood de heer P. H. van Hinsbergen het geschenk der leden aan een fraai vaandel en een zeer grote bondsvlag. Een keurgroep heren van het N.C.G.B. en verenigingen uit Assen, Delft, Deventer, Groningen. Den Haag, Utrecht en Zut phen voerden een op hoog peil staand pro gramma uit. Amsterdamse politie gaat wandelen Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Amsterdamse Politie Gymnastiek- en Sportvereniging", kortweg genoemd A.P.G.S.en van het 15-jarig bestaan van haar wandelafdeling worden op Zaterdag 10 en Zondag Juni .jubileum-wandel tochten" gehouden over 15. 25, 35 en 50 km De start is bij de Polilïe-Opleidingsschool, 3e Oosterparkstraat 197 in Amsterdam. Verenigingen en particulieren uit Velsen en omstreken die mee willen doen aan dit sportgebeuren, kunnen zich laten inschrij ven bij J. W. L. Buys, Ferguutstraat 9 II in Amsterdam-West.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5