Predikbeurten 5 BOUWTERREIN Auto's te huur Koeltechnïsch Bedrijf G. TOS f 19.75 Zaterdag 3 juni 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Op Hoofdlijnen in N.-Brabant zijn stoomtreinen verdwenen Het treinverkeer op de voornaamste lijnen in de provincies beneden de Moer dijk is thans in belangrijke mate gemo derniseerd. Op de hoofdlijnen zijn de stoomtreinen zo goed als verdwenen. De grondslag voor deze modernisering werd gelegd in November 1948, toen de eerste betonnen bovenleidingsmast langs de spoorbaan werd geplaatst. In snel tempo zijn de overige der circa 1400 por talen gevolgd. In Mei 1949 kon worden oegonnen met het aanbrengen van de bovenleiding. Ruim een half iaar later, in December 1949. was de electrificatie van de lijn Dordrecht-Boxtel een feit en met ingang van 1 Januari kon dit traject tlectrisch worden bereden. De electrifi catie van het baanvak Lage Zwaluwe- Roosendaal kwam enige weken geleden gereed. Gaf het gebruiken van betonnen portaalconstructies in plaats van staal bij deze electrificatie reeds een aanzienlijke besparing aan staal en daarmede aan de viezen, de geheel nieuwe werkwijze bij het plaatsen van deze portalen leverde verdere mogelijkheden tot bezuiniging aan materialen op. In een op het empla cement te Lage Zwaluwe ingerichte werk plaats zijn namelijk alle betonfunderin- gen, waarin de bovenleiöingsmasten ko men te rusten, vervaardigd. Voordien ge schiedde het storten van deze funderingen ter plaatse langs de spoorbaan. Door invoering van het nieuwe systeem werd ruim 30 procent op cement be spaard. op hout ruim 80 procent en op staal 50 procent. Van de op de Brabant- lijn uitgespaarde hoeveelheid cement zou men ongeveer 35 woningen kunnen bou wen en het hout, dat men bespaarde, is voldoende voor 10 a 12 woningen. De ..draadtrekkers1' brachten dagelijks onge veer een kilometer baanvak onder de iraad. Zij verwerkten daarbij 1100 ton koper, 400 spanners en 30.000 isolatoren. De stroomlevering aan de nieuw geëlec- trificeerde Brabantse lijnen geschiedt door de centrale Geertruidenberg van de Pro vinciale Noord-Brabantse electriciteits- maatschappij. Om de van deze centrale afkomstige 10.000 volt draaistroom om te vormen in gelijkstroom van 1500 volt, zoals die voor de electrische treinen no dig is, zrffc onderstations gebouwd te Lage Zwaluwe, Roosendaal, Breda en Tilburg. In ieder van deze onderstations zijn daar toe twee kwikdampgelijkrichters opgesteld van 12C0 X.W. voortdurend vermogen. Deze gelijkrichters kwamen na de oorlog defect uit Duitsland terug en werden in de werkplaatsen der N. S. bedrijfsklaar jemaakt. Om de bedrijfszekerheid te ver hogen en tevens het spanningverlies tot een minimum te beperken, werden negen schskeistations ingericht, namelijk te Dub beldam. Willemsdorp, Zevenbergen, Oudenbosch. Langeweg, Dorst, Gilze Rijen, Tilburg en Oisterwijk. De electrificatie heeft tal van wijzigin gen in de stations-accomodatie in Brabant noodzakelijk gemaakt. Op alle stations, waar dit nog niet was geschied, werden de perrons opgehoogd. Te Breda en Til burg werden reizigerstunnels gebouwd. Te Lage Zwaluwe is een nieuw station ge bouwd, dat als eerste in Nederland kan bogen op een combinatie van het plaats- kaartenkantoor en de wachtkamer. Het station te Roosendaal was reeds begin Maart 1949 herbouwd. Een 112-tal seinmasten moest door de electrificatie worden yerpi te dicht bij de bovenleiding stonden of van de wagenvoerderscabine uit niet dui delijk zichtbaar meer waren. De Benelux bakt weer best In de veemarkthallen van 's Hertogen- hosch wordt van 17 tot 26 Juli een inter nationale bakkerijtentoonstelling gehou den, die speciaal bedoeld is als demon stratie van en voor de bakkersbedrijven in de Beneluxlanden. Enerzijds zullen de ingezonden werkstukken voor de vak wedstrijden, die voor deze gelegenheid georganiseerd zijn, het peil tonen waarop het bakkersbedrijf tegenwoordig staat, iiderzijcis is het de bedoeling, dat vak- man en leek zullen kunnen kennis maken met de modernste snufjes op het gebied van outillage van bakkerijen en brood winkels. Als speciale attractie wordt er een oud-Brabantse bakkerij gebouwd. Den Bosch zou overigens zich zelf niet zijn, als het niet voor voldoende leven en vertier gezorgd had bij deze tentoonstel ling. Zo zal er des avonds overal cabaret en muziek zijn en de bedoeling is, dat er ;n de stad iets van de typisch Brabantse carnavalsstemming zal heersen. Een van de hoogtepunten van de ten toonstelling vormt de Beneluxdag op 20 Juli. Dan staat onder meer een Brabantse -toffiemaaltijd op het programma, waaraan vijftienhonderd gasten zullen deelnemen. Boottochten van „Snelverband" Eerste verantwoording in de inzameling van de bootlochten voor lichamelijk gebrek- kigen van ..Snelverband'' te Haarlem. Lijst no. 103 W. W. f 17.25; no. 105 G. H. Z. f32.—; r.o. 55 W. J. v. O. f41,—; no. 82 H. V. f 21.6-5. no 101 J. S S. f64.—: r.o. 90 W. 10,50; no. 110 H. f8,55: no. 104 E. f3.50: no. 97 firma Droste f 165.20: no. 93 Politie f 173,80; no. 70 A. de R. f 27.03; no. 75 J. S. 117.05; no. 87 J. S. de V. f54: no. 44 G. v. J, £35.18: no. 81 J. W. V f5.90; no. 10 A. G. -,V. f72.25: no 74 B. S. f7.—; no. 77 A. P. v. S. f 103,52: no. 6 S. v. B. f 2.55. De boottochten zullen gehouden worden op Woensdag 14 Juni en Donderdag 15 Juni. De reis gaat naar „De Grote Vink" te Leiden. Molen in bruidstooi Lisse De violen „De Eenhoorn" aan het Spaarne staat in feesttooi, want er wordt vandaag een huwelijk voltrokken in de familie van de peetvader. Daar om heeft de molenaar naar oude-gewoonte de wieken „overhek" gezet en is hij naar boven ge klommen met de versier selen,die al sinds eeuwen hebben verkond dat er een trouwfeest op til icas. Daar zijn de ster ren, de opgaande zon, de pijlen van Amor en de hoorn van overvloed en met de zeilen door de wieken gevlochten en fleurig dennegroen en vlaggen staat de trouwe wachter daar tegen de voorjaarslucht te pron ken om ieder die het weten wil, te vertellen, dat Nora Rote en Jacob Goumon, wier initialen in de harten op de bo venste wieken staan, el kaar vandaag eeuwige trouw zullen beloven. Die oude molen heeft vele tooien gekend. Vo rige week nog stond hij in Pinkstertooi. En in de loop der jaren waar in hij met zijn symboli sche wiekstanden ver teld heeft van wel en wee in het molenaarsgezin hebben zijn wieken ook op „gaan" gestaan, ten teken van rouw. Maar op deze zonnige voorjaarsdag is het aisof die wijze molen vertederd glimlacht Hij is een nobele gast op de bruiloft. DAMCLUB „LISSE VOORUIT" Vrijdagavond is in het clublokaal van café „De Duif" de prijsuitreiking geschied van de wedstrijden voor het damkampioenschap van Lisse. De voorzitter de heer T. G. Balkenende reikte de prijzen uit. De kampioen voor het jaar 1950 de heer A. van Rossen ontving de wisselbeker. De heer A. Balkenende Gzn. was tweede ge worden en de heer H. Eigenbraad derde. In de tweede klasse luidde de eindstand 1. D. Vergunst; 2. A. Balkenende; 3. G. Bal kenende. Na afloop werd een gongwedstrijd ge houden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Paul Henri, z. van M. Storm en M. Vabl: Ludovica Hubertina Maria. d. van P. Warmerdam en A. J. Verbij: Wilhel mus Jozef, z. van H. A. v. Kesteren en C. Wassenaar; Antonius Johannes, z. van A. Vrijburg en J. C. Beelen; Jacobi, d. van J. v. d. Weerd en J. C. v. Kesteren; Marianne, d. van J. Langbroek en Chr. Muffler. GEHUWD: F. A. Timmermans en A. A. Faas; H. v. Roon en W. P. C. v. d. Hulst; J. J. Oostdam en M. M. Langeveld; A. v. d. Lans en M. W. v. d. Lans. OVERLEDEN: Franciscus Milatz, oud 85 j.; Geertrui Boogaards, echtgenote van G. Splinter, oud 72 j.; Dirk Nieuwersluis, echt genoot van J. van Zwieten, oud 78 j. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst wordt morgen waar genomen door dr. H. A. Holl. Haarlemmermeer DOKTERSDIENSTEN ZONDAG 4 JUNI Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen. Badhoevedorp: dr. Sabel. Halfweg: dr. Honingh. Zandvoort Het Legioen van Eer Twee Nederlanders geridderd op Frans Consulaat-Generaal Op het Franse Consulaat-Generaal te Amsterdam werden Vrijdagmiddag in een bijeenkomst, die een groot gezelschap ver enigde, de onderscheidingstekenen van het Legioen van Eer uitgereikt aan twee Neder landers. De Consul-Generaal, de heer Francis Hummel, richtte zich daarbij in een redevoering tot jhr. F. J. E. van Lennep en de heer S. Elte. De eerste, oud-Heemstede- naar, zoon van de vroegere burgemeester van Heemstede jhr. mr. D. E. van Lennep, is door de President der Franse Republiek bevorderd van x-idder tot officier in deze orde; de heer S. Elte, leraar te Haarlem, is in zijn qualiteit van secretaris van het Genootschap Nederland-Frankrijk tot ridder in het Legioen van Eer benoemd. De Consul-Generaal van Frankrijk wenste beiden geluk met hun toegekende hoge onderscheiding en schetste beider zeer grote verdiensten voor de Frans-Neder landse vriendschap en culturele samen werking. Bij de vermelding van de veel zijdige activiteit van de heer Elte noemde hy onder andex'e diens uitstekende ax'tikelen over Franse litteratuur in Haarlems Dagblad. Jhr. van Lennep en de heer Elte spraken ieder een rede uit, waarin zij hun dank uitten en opnieuw getuigden van hun liefde en bewondering voor Frankrijk. Onder de aanwezigen waren zowel het daar zij Genootschap Nederland-Frankrijk als de Alliance Frangaise door vele bekende figuren vertegenwoordigd. Aan de Gemeente universiteit van Am sterdam slaagde voor het candidaatsexamen in de politieke en sociale wetenschappen de heer J. G. A. Thijs te Heemstede. Franse onderscheidingen voor Nederlandse bondgenoten Tijdens de oorlog verleenden vele Ne derlanders belangrijke diensten aan mili tairen van geallieerde legers, onder meer door hulp aan piloten. Ook aan een groot aantal Franse militairen, vooral aan ont vluchte krijgsgevangenen z.g. passtlors is deze hulp verleend. Uit een onderzoek is gebleken, dat deze hulp veel omvangrijker is geweest dan men oorspronkelijk meende, zodat pas nu alle Franse onderscheidingen, die hiervoor toegekend werden, zijn vastgesteld. Een gedeelte der onderscheidingen zal op Vrijdag 9 Juni in de Koning Willem III- kazerne te Apeldoorn worden uitgereikt door generaal De Larminat, een der bevel hebbers van het Franse leger dat deelnam aan de bevrijding van Europa en voorzit ter van de „Commission des passeurs". Het Franse leger zal vertegenwoordigd worden door een deputatie van officieren en een erecompagnie met vaandel. Slechts eenmaal worden op deze wijze de Franse onderscheidingen uitgereikt. Deze plechtigheid zal dus symbolisch zijn voor alle onderscheidingen, die zijn toè- gekend en waarvan een groot gedeelte pas later door bemiddeling van de Franse ambassade aan de belanghebbenden indi vidueel zal worden uitgereikt. Op 9 Juni zullen 211 personen worden onderscheiden, van wie zeven met het ridderkruis van het Legioen van eer, zes-' en-zeventig .met het „Croix-rie-guerre", honderd vier met de „Médaille de la re connaissance Frar.yaisc-" en^vier-en-twin- tig personen zullen het „Diplome de pas- seur" ontvangen Een gedeelte van deze onaei-scheidingen wordt posthuum ver leend. Ter gelegenheid van de Zandvoortse sport week is Vrijdagavond in het sportpark een handbalwedstrijd gespeeld tussen de dames- ploegen OSS (Zandvoort) en Bato (Haar lem). De rust brak aan met een 21 voor sprong voor Bato. Daarna was de Zand voortse ploeg méér in de aanval. In hoog tempo werd verder gespeeld. De gasten verloren met 43. Na de handbalwedstrijd volgde een rugby- ontmoeting tussen AAC (Amsterdam) en RC ('t Gooi). Het werd een uiterst enerverende strijd waarin de ploegen elkaar geen ogen blik los lieten. De eindstand een 1412 overwinning voor de Amsterdammers, bewees hoezeer de uiterst fair spelende ploegen tegen elkaar waren opgewassen. ONDERWIJZERSEXAMEN Eindexamen Da Costakweekschool. Bloe- mendaal. Geslaagd zijn de dames: G. E. Dros te Den Hoorn, Texel. G. Huizing te Haarlem. A. H. de Kogel te Hillegora, C. J. de Korte en T. M. van Til te Bennebroek. DUINBRAND JE. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een duin- bi-and, welke bleek te zijn ontstaan langs de spoorbaan, ter hoogte van de indertijd door de Duitsers gebouwde „sperr-muui-". De brandweer was het vuur spoedig meester, doch kon niet voorkomen, dat een strook van ongeveer 30 viei-kante meter duinaanplant verloren ging. Een vonk uit een passerende locomotief zou de oorzaak kunnen zijn, doch een achteloos wegge worpen eindje sigaret of sigaar wordt evenmin uitgesloten geacht. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Arie Cornelis, z. van A. Ko ning en E. van Roon; Jan, z. van J. van der Molen en E. Koper; Walter Carl, z. van C. Kaufmann en T. van der Veen. ONDERTROUWD: H. M. H. van der Donk en W. L. d' Hon:. Het Haarlemse Postwezen Haarlem ontzag zich niet de strijd aan te binden met Amsterdam Daar het in 1949 niet alleen 150 jaar ge leden was dat de Post in ons land gena tionaliseerd werd, maar cok 100 jaar dat de dienst zo sterk geoi-ganiseerd werd dat daarmee een tijdperk van enorme uitbrei ding werd ingeluid, hebben wij in Novem ber twee artikelen geplaatst. In het eerste werd een historisch overzicht gegeven van de ontwikkeling der Posterijen in ons land, in het tweede volgden bijzondei'he- den over de postkantoren die Haarlem ge had heeft. Thans is in de serie „Geschiedkundige uitgaven van het Staatsbedrijf der P.T.T." een boekje verschenen waarin de heer W. Kroon een geschiedkundig overzicht geeft van het Haarlemse Postwezen. In dit boekje van 124 pagina's vinden de lezers nog vele nieuwe interessante historische feiten, die een duidelijk beeld geven van de ontwikkeling van de Post. De heer Kroon wijst er op, dat in het standaard werk van mr. dr. J. C. Overvoorde over de geschiedenis van het Postwezen in Ne derland vóór 1795 gesuggereerd wordt, dat Haarlem een volslagen onbetekenende rol heeft gespeeld in het brieven-postwezen in de republiek der Verenigde Nedexdan- den en dat zij in ieder opzich afhankelijk was van haar grote nabuur Amsterdam en ook van Leiden. Hij toont evenwel aan. dat de Haarlemse Regenten, indien het belang van hun posterijen zulks vorderde, zich niet ontzagen de strijd aan te binden met de machtige koopmansstad Amster dam. Enige illustraties verlevendigen het werk van de heer Kroon. jor dc Haarlemse architecten prof. G. J. Holt en ir. B. Bijvoet is een plan gemaakt nor de verbouwing van het Velsense „Rex-theater" tot schouwburg. Daardoor zal als B. en W. van Veisen de door de directie van het theater ingediende aanvraag willigen een belangrijke injectie worden toegediend aan het bloedarme culturele leven dezer gemeente. Afbeelding: het toekomstige theater aan de Groeneweg. ZONDAG 4 JUNI 1950. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: ds. J. de Graaf. Avondgebed in de Brouwerskapel. Zondag 10: ds. J Bronsgeest. 7: ds. S. H. J. Voors. Dinsdag 7.30: Lith. dienst voor doofstommen en slecht horenden in de Consistoriekamer: Nieuwe Kerk. 10: dr. A. J. Rasker. Noordcrkerk, Za terdag 45 Bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 9 en 10.45: ds. E. Dijkhuis. Oosterkerk. 10: ds. W. J. van Elden; Kapel Sarepta, 9.30 Kinderkerk ds. A. J. van Rhijn, 10.45 ds. G. J. Waardenburg; Bakenesserkerk, 9.30 Kin derkerk. dhr. J. W. Hoffenaar; Diaconessen- huis; 4.30: ds. van Rhijn; Jeugdkapel, Noord 10.30: dhr. Doer; Oost 10: dhi\ Chr. Kouse maker; Centrum 10: dhx-, A. v. d. Hoeff; West 10: dhr. J. Jongkind; Rusthuis Jansstraat, 10.30: ds. M. G. Blauw; Ver. van Vryz. Herv., Jacobstraat 6. 10.30 cis. J. Heidiuga; Stads- Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: W. Akse, Beverwijk, 6 30: Openlucht samenkomst Kruisweg-Parklaar.: Zuider- kapcl. Zuiderstraat 15. 10: dhr. D. Gutter, Amsterdam, 5: dezelfde, H. Avondmaal. 7.45: Jeugdbijeenkomst. Opwekkingssamenkom sten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: ds. S. Zijlstra. Eindhoven: Chr. Gcr. Kerk, Raaks, iO en 5: ds. M. Holtrop; Möttlinger samen komst. Vrijdag 8: Wijkge'oouw Molenaerstr.: Soefi-Beweging. Nassauplein 8. 11: dienst; Kerst. Apost. Zendingskerk, Wilhelminastr. 21, 10 en 5: Godsdienstoefening; Christian Science, Jansstraat 74, 10: Ned. taal, 11.15: Engelse taal; Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9, 10.30: Zondagsschool, 5: Kerkdienst; Kruis leger, Wolstraat 7, 10: Wijdingsdienst, 12: Zondagsschool, 8: Verlossingssamenkomst, Donderdag 8: Verlossingssamenkomst; Gem. des Heeren, Lange Herenstr. 22, 10 en 6.30: Samenkomst;Verg. van Gelovigen, Jansstraat 85, 10: Samenkomst (broodbreken). Bijbel lezing, Jansstraat 85, Vrijdag 8: K. Rozendal; Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Linaeuslaan 14, Maandagmiddag 3.30: Samenkomst; Geref. Gemeente onder 't Kruis, Ged. Oude Gracht 47, Dinsdag 7.30: ds. J. A. Smink, van Rotter dam; Evang. Luth. Gem., Witte Herenstraat, 10.30: ds. W. Spliethoff; Oud-Geref. Gem„ Ged. Oude Gracht 47, Maandag 7.30: ds. E. van Dijk, Den Haag;EgIise Wallonne, Begijn hof 30, 10.15: Service px-ésidé par le pasteur R. Blommaèrt de Rottex-dam, 19.45: Réunion de Jeunesse. Mr. le pasteur M. Jospin sur: le Protestant et le Catolique devant le mi racle; Church of England, 3 p.m. at the Oud- Katholieke Kerk. Kinderhuissingel: Even song. Rev. R. O. Tasker;Geref. Kerk. Klop persingelkerk, 9.30: ds. A. C. v. Nood, van Velsen; 5: ds. P. de Ruig; Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30 ds. Js. v. d. Linden, v. Rotterdam-W,, 5: ds. P. de Ruig; Wilhelminakerk, 9.30: ds. P. de Ruig, 5: ds. A. M. Boeijinga; Lyceum-Aula (ingang Van Merlenstraat) 9: ds. A. M. Boeijinga, 5: ds. J. A. v. Arkel; Zuid-Oosterkerk, 9.30: ds. J. A. van Arkel, 5: ds. L. Hoorweg Jr.; Bap- tiste Gem., Parklaan 34, 9.30: ds. J. W. Wee- nink, 5: dezelfde, 8: Jeugdsamenkomst (geb. Salem); Pinkster Gem., Nieuwe Kruisstraat 14, 10 en 7.30: Samenkomst. V/oensdag 8: Samenkomst: Leger des Heils, Schagchelstr. 26, 8: Heiligingsdicnst. 7: Openluchtmeeting Ged, Oude Gracht, 8: Verlossingssamenkomst, Woensdag 6.308: Instuif voor kinderen, 8 10: voor ouderen, Donderdag 8: Heiligings dicnst De diensten staan onder leiding van Maj. Korts: Nederl. Ver. v. Spiritisten „Har- monia", Jansstraat 83, 10.30: dhr. Th. H. Kockx, Delft; Geref. Kerk, Begijnhofkapel, 10 en 5: ds. J. O. Mulder van Hattem; Remon strantse Kerk, Wilhelminastraat, 10.30 ds. Noordhoff; Doopsgez. Kerk., 10.30: mej. ds. Soutendyk. Gem. Gods. Jansstraat 85. zaal 5, 10: Samen komst: Broedergemeente, Parklaan 34. Zater dag 7.30: Liturgische zangdienst. Zondag 10.45: ds. Schulz: Herst. Apostolische Zen dingsgemeente. Jacobijnestraat 15, 10 en 5: Godsdienstoefening. HAARI.EM-NOOKD. Ned. Herv Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed; Zondag, 10: dr. M. v. Voet, Doopsbediening, Immanuclkerk, 10 en 7: ds. G. Koch; Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: mevr. dr. A, MankesZernike, van Rotterdam; Chr. Geref. Kerk. Floresstraat, 10 en 5: ds. J. C. Max-is; Noorderkapel, Minahassastr. 10.30: ds. Daalder; Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk, 9 en 10.30: ds. J. A. van Arkel, 5: ds. L. Hoor- weg Jr. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: ds. W. M. Maas; Geref. Kerk, 10 en 5: ds. T. Spilker. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein, 10: ds. Henkels; Kapel N. Vrcdenhof, 10.30: ds. v. Nieuwenhuijzen; Aula Chr. Lyceum, 10.45: ds. Bartlenxa; Jeugdkapel, Wijkgebouw Dreef, 10: dhr. Oostra; Prinsessekade 3, 10.30: dhr. De Sma len: Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10 30: prof. dr. M. A. Beek, Hv.. AnxsterdamjGeref. Kerk, Herenweg 111, 9.30 en 4.30: ds. M. Vrieze; Geref. Kerk. Chr. Lyceum 9: ds. A. H. Boeijin ga, 5: ds. J van Arkel; Koedicfslaan, 10: dr. P. J. Richel. 5: ds. A. Dondorp; C'amplaan, 10: ds. A. Dondorp, 5: dr. P. J. Richel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ned. Herv. Kapel, 10.30: dr. Ch. de Beus; Religi euze Kring. 10.30: dr. P. D. Tjalsma, Rem. pred.. Rotterdam. BLOEMEND AAL. Ned. Herv. Kerk, 9 en 10.30: ds. E. Saraber, Zandvoort; 9: Jeugd kapel, 12 j. en ouder „Maranatha", Dorxkere- laan, 11.45: Zondagsschool, 5 j. en ouder, .Jeugdhuis", Donkerelaan; Vrij-Katli. Kerk, Popelaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensd. geen dieixst, Donderdag Uitstelling van het H. sacrament van 14.30 tot 19.30. Daarna Ves- pex-s en LofjGeref. Kerk, 9, 10.30 en 3.30: ds. J. L. Koole; Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4, 10.30: ds. W. J. H .Hubeek, Rem., Vlaardingen. Soefi-Beweging, Geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: ds. J. E. Drost; Geref. Kerk, 10 en 5: ds. W. Fijn van Draat. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: ds. P. A Tichelaar; Dc Toorts, 10: ds. L. Cannegie- ter, Castricum; De Kapel, 5: ds. J. van den Berg, IJmuiden; Jeugdhuis. Jonge Jeugd- kerk. 10: dhr. H. van der Veen. HOOFDDORP. Ned. Herv. Gem. 10: ds. v. d. Poll. Weesp. 7: ds. Salverda, NIEUW VENNEP. Ned. Hem-. Kerk. Dorp. 9.30: ds. A. W. Lazonder. Den Haag, 6.30: ds. W. M. Maas, Bennebroek, Jeugddienst. Abbe- nes. 10: ds. H. W. Duyvendak, Heemstede, 6.30: ds. S. F. van Veenen. Leimuiden; Bethel 10: Cand. J. Irik. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: ds. J. C. Salvex-da, H. Doop, 7: dhr. Bx-örens, Avond stilte. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerkplein, 10: ds. C. de Ru; Geref. Kerk, Julianaweg, 10: ds. A. de Ruiter, 5: ds. A. Dondorp van Heem stede; Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: ds. J. de Graaf. Ned. Herv. pred. te Haarlem; Parochie H. Agatha, Gr. Krocht, H.H. Missen om 7, 8,30 en 10 de Hoogmis, 7: Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45 uur; Ned. Chr. Gem.bond, geb. Ons Huis, Dinsdag sa menkomst. Spr. J. W. van Zeijl. SPAARNDAM. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk. 10: dhr. A. Donker, uit Zaandijk. LISSE. Ncd. Herv. Kerk. 10: ds. mr. G. A. Alma, 5: ds, C. Jongeboer; Geref. Kerk, 10 en 5: ds. Th. Ruys Jr.; Geref. Kerk (Art. 31), 10.30 en 4.30: ds. J. J. Verleur; Geref. Gem„ 10 en 4: ds. K. de Gier; Oud.Geref. Gem., 9.30 en 3: Leesddenst; Chr. Geref. Kerk, 10 en 4: ds. H. W. Eerland. Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door dr. G. Manschot, Rijksstraat weg 18, tel. K 2502 430. Heemstede „Vreemde Ajuinen" in Groenendaal Een zeer bont uitgedost gezelschap ge naamd „Vreemde Ajuinen" maakte Vrij dagavond een rondgang door Heemstede, waar het voor het Raadhuis werd toege sproken door de burgemeester van Heem stede. naar Groenendaal, om daar ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de padvindersbeweging in Nederland de merkwaardige geschiedenis van Hertog Nystagmus, zijn zoon, de heerszuchtige hofmeier en zijn vreemde lijfarts, omgeven door heksen en vuurduivels en reuzen en dx-aken voor een talrijk publiek en begun stigd door schitterend zopxerweer in de Lelie vijver op te voex-en. De costuums van Greet Kolkman maak ten een bijzondere indxnxk en het spel heeft de toeschouwers van begin tot het eind geboeid. De inhoud van het spel is te ingewikkeld en bovendien te merkwaar dig om na te vertellen. Vanavond wordt de tweede opvoering op dezelfde plaats ge geven. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door: dr. K. L. Kout, Heren weg 197, tel. 26224; dr. J. J. v. Luin, Bron- steeweg 76, tel. 15538 en dr. J. L. Tombrock, Burg. v. Lonnepweg 1. tel. 18032. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok v. Heel, Jac. de Witstraat 9. tel. 17762. Geopende apotheek. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206203. Santpoort W. SCHUURMAN CLUBKAMPIOEN BIJ „SANTPOORT" Door zijn partij tegen Elfferich te win nen behaalde W. Schuurman Dinsdag het clubkampioenschap van de schaakclub „Santpoort". Tot nu toe is er nog niemand in de eerste groep in geslaagd hem een nederlaag toe te brengen, zodat het kam pioenschap ongeslagen behaald werd. De pax-tijen PardoenG. Schuurman en SchweitzerHaanappel werden afgebro ken. In groep II ging OostexTing op de goe de weg voort door van Houterman te win nen. Er x-esten hem nog twee partijen en twee afgebroken partijen. Voor het begin der partijen werd een korte vergadering gehouden, waarin agenda van de komende Bondsvergadering van de N.H.S.B. werd besproken. Na afloop speelden de heren Pels en M. de Groot een alternerende simultaan tegen diegenen die niet meer voor de bekers be hoefden te spelen. BENAUWDE SCHAAKOVERWINNING. Deze week werd de tweede ronde voor het clubkampioenschap van de Mid-Ken- nemerland Schaakkring verspeeld. De wed strijd DiagonaalDe Pion werd uitgesteld tot 7 Juni. H.O.S.C. won met 161,2—11% van Weenink en Santpoort behaalde een kleine 10-9 zege op Kijk Uit. De spanning bleef er tot het laatste moment ixx, want toen nog één partij aan de gang was, was dc stand 99. In deze partij verkeerde Lanser tegexx Elfferich in hevige tijdnood. Hij wist deze echter te boven te komen, maar in de reactie die hierop volgde over zag hij een dekkingsmogelijkheid en ver loor de partij. Kijk UitSantpoort. R. Visser (z.)W. Schuurman (w.) 0-1, G. L. de Haas-C. Pels 0-1, P. Lanser-H. S. J. Elfferich 0-1, A. Rijke-J. C. Bilder 1-0, J. Hillecamp-D. Pardoen 0-1, C. Pronin-G. Schuurman 0-1, J. M. Heykoop-H. B. Haanappel 1-0, P. de Boer-P. Sterk 0-1, A. Kistemaker-E. Ho- man 1-0, J. Plugboer-Th. Spook 1-0, J. v. Stekelenburgh-K. Steyn 1-0, A. de Ruiter- W. v. Zeggeren 1-0, A. J. v. Niekerken-J. A. Bekkering 0-1, A. Zeylmans-J. v. Dijk 0-1, H. Spuls-A. C. Kaan 1-0, C. Muntz-R. v. Dongen 1-0, J. Sibun-A. J. v. d. Blom 0-1, P. Brouwer-J. Leysma 0-1, W. Cor- nelissen-J. Winters 1-0. Dinsdag 6 Juni wordt het persoonlijk kampioenschap bij „Santpoort" verspeeld. VOETBALELFTALLEN VOOR ZONDAG Om de Zilveren Schaal Voor de Zilveren Schaal speelt Terras vogels Zondag op het Velsenterrein tegen ETO uit Hoofddorp. De thuisclub komt uit met Akkerman Sr.: Bus, Akkerman Jr.; Siegerist, Röbken, Zaal; Van Dun, Cobben, Bunschoten, Goedhart, Wijnen. WFCVelsen Zondag gaat Velsen naar Wormerveer voor de promotiewedstrijd WFCVelsen. De opstelling is als volgt: doel: De Graaf; achter: Zuurbier, Tromp; midden: B. Tromp, Maarschalk, Wijker; voor: De Bruin, Bakkum, Kramer, Hogendijk en Wijker. HILARiUS - FOTO - KINO GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866. Alles voor foto amateurs En goedkoper VELLEMAN KOOPT! alle soorten goede meubelen gehele inboedels, zolderop ruimingen, Perz. tapijten, kristal, naai- en schrijfma chines, kantoormeubelen etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637. ZIJLSTR. 62. Overal te ontbieden! Gewaagd in Bloemendaal, bij voorkeur Overveen op jaarcontract 2x3 GESTOFFEERDE VERTREKKEN met c.v., keuken, badkamer, bergruimte, voor twee gezin nen (hoofdoff. KNIL). Huis- v.verg. aanwezig. Br. no. 5656 Woningruil Aangeb.: vrij herenh.. centr. stad, bevatt. ben. verd. 2 gr. kamers, alc„ keuk., bijk., toil., kelö.. tuin, le verd. 2 gr. kam., toil., gelegenh. voor bad; 2e verd. 2 slaapk., zol der, douchechel. Ook gesch. voor dokter of kantoor. Gevr. vrij huis Z. v. d. stad met flixike tuin. Br. 5673. ijJloijfs flpciheeL wordm Uw Apotheker zei] of aocr reeds jaren I gediplomeerde assistenten »n»t: ui me ervaring urm jncustrieen., 12 uissvc-zclicrings bantel. Ministerie v Oorlog 4 Marine ALLE ZIEKENFONDSEN' ^mbjptmtr M'o Apotheek, kruisstraat se-mltïfm WONINGRUIL Nijmegen-Haarlem. Gevr. woning bev. 5 a 6 kamers (douche evt.)30 a 35 p. m. Aangeb. heel huis 5 k„ voor en achtertuin, keldex*, zolder, rand v. Nijmegen. Huur 32.50 p. m. Br. no. 5669. WIJ KOPEN nette kleding, schoenen, meu. beien, naaimachines, tapij ten enz. JOS. v. BODEGRAVEN Ridderstraat 3. Tel. 13237 GED. OUDE GRACHT 52 Tel. 12762 tegenover de kerk. Wy verhuren Stofzuigers. f 4.60 per maand. Reparaties vry. LEEF IN EEN GEZELLIGE SFEER! Voor prima meube len, bedden, dekens, karpet ten, lopers enz. tegen lage prijzen en gemakkelijke be taling. Van Veen, Zijhveg 26-28, te Haarlem. ...en als de baby straks komt, kopen wij onze kinderwagen bij Van Veen, Zylweg 26-28 te Haarlem. Nieuwste modellen. Betaling is buitengewoon soepel. SPOED Woningruil. Lochem-Haarlem of directe omgeving. Aange boden op le stand: 3 grote kamers. 2 serres, grote keu ken. bijkeuken, hal, gang en kelders, alles parterre. Alle kamers zijn voorzien van parketvloeren en centrale verwarming. Tevens prach tige tuin m. 15 vruchtbomen. Vestigingsvergunning, ook voor gepensior.neerden, ver zekerd. A. Halbersma, Hait- sma Mulieriaan 4, Lochem. te koop gevraagd, voor klein landhuisje. R C. van Suij- dam. Soest. Te koop ZEER ZUINIGE AUTO Fiat-type 500 cabriolet 1947, in uitstekende staat m. we- genbel. en nationaliteitsbew. Desk. onderz. toegest. Bf. 5671 of teL 15544. zonder chauffeur per dag, per week of lange» CHEVROLETS van '38 tot '48. GARAGE C. F. STROES, Amsterd.vaart 176 - Telef. 166 GEVESTIGD Telefoon 1 6 2 8 7 Telefoon 1 6 2 8 7 TH. JANSMA v/h chef van de afdeling KOELTECHNIEK Techn. Mij. P. J. F. v. Oeffel Linschotenstraat 2, Haarlem Tel. 16287 Radio- en Electrotechnisch Bedrijf LINSCHOTENSTRAAT 2 HAARLEM Reparatie - Levering - Onderhoud en revisie van alle voorkomende ELECTRISCHE APPARATEN. Gespecialiseerde afd. Koeltechniek PHILIPS ERRES Betaling desgewenst in overleg kost volgende week slechts Bij ons vindt U de grootste collectie blouses, lange of korte mouw, voor elke beurs. Firma F. H. JANSSEN TELEFOON 19635 MOLENAERSTRAAT 25 HAARLEM OOK TEN VOORDELE VAN U.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 10